wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRant 100ste Leder- en Contactbeurs te Rijen Jampe Muziekschool gaat beginnen Gemeenteraad Waalwijk Breedbandmiljoen voor spreiding effectenbezit Geïjsers voor nieuwbouw Lawine bedelft 50 mijnwerkers 20 jaar geleden 511 deden in Den Haag door vergissing Veeteelt beslaat 60 pet» van landbouwgrond Wereldraad van kerken ontvangt Kardinaal Bea Italiaanse bus stortte in ravijn: IS doden Damesmode Tilburg Aankoop van grasmaaimachines MAANDAG 22 FEBRUARI 1965 86e JAARGANG No. 15 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2 x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement: p. week (0.24+ 1 ct. inc.k.) f0.20 p. mnd. (1.00+ 5 ct. inc.k.) p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) j 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres: „ECHO' Sparen en belegging De honderd miljoen gulden uit de opbrengst van de verkoop van verkoop van Breedband N.V. aan de Hoogovens, die de regering heeft bestemd voor de bezitsvorming, wil zij gebruiken om het effectenbeztt te spreiden onder de kleine spaar ders. Daartoe zou de regering het pu bliek de gelegenheid willen geven tegen reductie deelnemingsbewijzen in bestaande beleggingsinstellingen aan te kopen. Voor deze speciale participatebe- wijzen wil de regering ook een ze kere eindwaarde garanderen. Deze garanties en de reducties zullen worden geput uit een fonds, dat met de honderd miljoen van de Breed- bandopbrengst zal worden gevormd. Deze planne heeft de regering meegedeeld in de memorie van ant woord inzake het wetsontwerp Al gemene Premiespaarwet. De bewindslieden hebben het op stellen van deze memorie aangegre pen om een uiteenzetting te geven van het bezitsvormingsbeleid van 't kabinet-Marijnen. De plannen met een gedeelte van de breedbandop- brengst vormen daar een onderdeel van. De andere componenten van het bezitsvormingsbeleid die worden behandeld, zijn het stimuleren van de „spaarzin" en van 't eigen wo- ningbezit. Sparen, de eerste trede van de trap naar bezit, wil de regering op de eerste plaats in de hand werken door de Algemene Premiespaarwet. Het ontwerp daarvoor, dat drs. Schmelzer, de toemalige staatssec retaris, nog heeft ingediend, vond schriftelijk bij de Tweede Kamer instemming. Maar over uitwerking is men het niet helemaal eens. De bedoeling is, dat iedere ingezetene tussen 25 en 60 jaar, de een inko men heeft van minder dan twaalf duizend gulden, elk jaar tot ten hoogste 250 gulden aan spaarbrie- ven kan kopen, waarop hij van het rijk een premie krijgt van twintig procent, als hij de spaarbrieven ten minste niet eerder dan na 4*& jaar verzilvert. Op deze wijze kan iedereen met zijn gespaard bedrag behalve de rente daarop ook nog ten hoogste vijftig gulden per jaar extra ver dienen. In de Tweede Kamer bestaat on enigheid over de vraag of er wel een inkomensgrens mag wordan gesteld waardoor de circa 12 pro cent van de belastingplichtigen die daar bovenuit komen, niet kunnen genieten van deze spaarregeling. Misschien zal het lastiger wor den gemaakt om aan deze regeling deel te nemen, wanneer men meer verdient dan achtduizend gulden per jaar. De Sociale Economische Raad vreest namelijk, dat dit ongeveer de inkomensgrens is, waarboven men toch wel spaart. Deze catego rie heeft de prikkel, als de minder Een enorme ijsmassa heeft zich los gemaakt van de Le Duc-glet- scher in Noord-west Canada en 'n mijnwerkerskamp bedolven. Ge vreesd wordt dat ongeveer 50 mijn werkers zijn gedood. Ongeveer 90 mannen wisten aan de ramp te ont komen. Het bericht van het ongeluk werd opgevangen door een verkeersvlieg tuig, dat onmiddellijk de Canadese luchtmacht en de bereden politie alarmeerde. Het mijnwerkerskamp werd volledig verwoest. Het kamp behoorde aan de Granduc mijn- bouwmaatschappij, die bij de grens tussen Canada en Alaska kopererts delft. Op drie maart is het twintig jaar geleden dat Den Haag de zwaarste slag tijdens de oorlog werd toege bracht: het Bezuiderhoutkwartier werd gebombardeerd door de RAF. Bij het monument op de algemene begraafplats aan de Kerkhoflaan in Den Haag zal op drie maart een plechtige herdenking van de slacht offers worden gehouden. Bij het bombardement was de be doeling de lanceernrichting voor V2 wapens in Het Haagse bos te tref fen. Door een foutieve opdracht aan de vliegers werd het Bezuiden- houtkwarter getroffen. Er vielen 511 doden, 344 mensen werden gewond. 3250 woningen werden verwoest, 3241 huizen licht en 285 huizen zwaar beschadigd. Voorts werden 290 bedrijven ver nield, alsmede vijf kerken, negen scholen en tien openbare gebouwen. Door het bombardement werden 10.000 mensen dakloos. Onder de toen gedoden, behoor den ook drs. Jan van Gils, vroeger arts te Waalwijk. bedeelden. Men noemt dat het ge vaar van „overpremiëring". Om dat te verhinderen wil de re gering nagaan of het mogelijk is de mensen met een inkomen boven achtduizend gulden te verplichten met minsten een bedrag van f 250.- aan te komen, wil men de premie kunnen krijgen. Het bedrag waar over de premie wordt gegeven, zou dan voor deze categorie moeten worden verhoogd tot f 350.-. De mensen uit deze groep kunnen dan dus zeventig gulden per jaar ver dienen. Voorts is de regering bereid voor boeren en middenstanders een aparte regeling te treffen, zodat ook zij in grote getale van de premie spaarwet kunnen profiteren. De moeilijkheid is namelijk, dat deze dikwijls niet kunnen sparen, omdat zij aflossingen moeten doen. Deze aflossingen zullen nu ook kun nen worden erkend als een vorm van sparen in de zin van de premie spaarwet. Van de totale cultuurgrond is vo rig jaar bijna 60 percent in beslag genomen door grasland (veeteelt), ruim 35 percent door bouwland (akkers) en ruim vijf percent door tuingrond. Deze verhouding is vrij wel dezelfde als die van 1963. In de akkerbouw traden echter flinke verschuivingen op tussen de ver schillende soorten gewassen. Zo werd de tarweteelt met bijna 25.000 ha. uitgebreid tot 151.300 ha., terwijl het gerstareaal met 13.600, dat van haver met 9000 en dat van graan- mengsels met 8000 hectare vermin derde. Rogge bleef gelijk op bijna 106.000 hectare. Van alle akker grond was 60 percent met graan be bouwd. Donderdagmorgen is kardinaal Bea hoofd van het secretariaat voor de eenheid der christenen, officieel ontvangen door de Wereldraad van Kerken, waarin 214 christelijke kerken samen zoeken naar eenheid Zowel dr. Visser 't Hooft, secreta ris-generaal van de wereldraad, die namens deze instelling als gast heer optrad, als kardinaal Bea noemde dit bezoek van grote hi storische betekenis voor de oecu mene. De kardinaal deelde mee, dat de Heilige Stoel via het secretariaat voor de eenheid de contacten met de andere christelijke kerken wil uitbouwen, hetzij rechtstreeks het zij via de de Wereldraad van Ker ken. Daarom verheugt zich de kerk van Rome over de besluiten van de derde pan-orthodoxe conferentie van Rhodos die, de onmogelijkheid van rechtstreekse dialoog stellend, toch alle aangesloten kerken aanbe veelt haar eigen contacten met de Katholieke Kerk op te nemen. Een tot de laatste plaats bezette bus, die op weg was van Napels naar Pompei' stortte gisteren in 'n ravijn, waarbij 16 passagiers werden gedood. De andere 29 inzittenden werden gewond. Het ongeluk gebeurde bij een in- haalmanouvre, toen de bus plotse ling moest uitwijken voor een na derende auto. De bus slipte en stortte in het 15 meter diepe ravijn naast de weg. Donderdag 18 februari werd in hotel Nooten in de Stationsstraat de honderdste Leder- en Contact- beurs gehouden waaran een feeste lijk tintje was gegeven en die zeer druk bezocht werd. Onder de aan wezigen was burgemeester Van Mierlo. Deze beurs werd in 1956 door de heer J. Theeuwes opgericht, omdat van de vele lederbeurzen, die eer tijds bestonden, er steeds meer ver dwenen. Deze Leder- en Contactbeurs heeft de afgelopen jaren zijn ups en down gekend, doch steeds kon men iedere derde woensdag van de maand vele fabrikanten en hande laren aantreffen. Het bestuur van de Rij ens Indu strieel Contact heeft deze gelegen heid aangegrepen om de beurs een nieuwe injectie te geven. Men is daarin buitengewoon geslaagd, ge zien de zeer grote opkomst, niet al leen van belangstellenden van Rij en, doch ook ut Tlburg, Dongen, Waalwijk en Oirschot. Als nitiatiefnemer van deze beurs sprak de heer J. Theeuwes de aan wezigen toe. Na een korte uiteen zetting over het ontstaan van deze beurs, legde hij de nadruk op het grote belang ervan, en meende dat in moeilijke omstandigheden meer behoefte aan contact bestaat dan in tijden dat het voor de wind gaat. Mr. Hennekam, voorziter van Rij- ens Industreel Contact, meende, dat de grote opkomst beschouwd kon worden als een onderschrijvng, dat men overtuigd s van het nut van een dergelijke beurs. Het bestuur van „R.I.C." ziet zich wederom voor de vraag geplaatst: „Moet de beurs gecontinueerd wor den in haar huidige vorm, als het ware onder projectie van „R.I.C.". of moet deze beurs worden uitge breid over de gehele branche, n.l. lederfabrikanten, huidenhandel, schoenfabriekanten, lederwarenfa- brikanten en toeleveringsbedrijven. Aangezien „R.I.C." momenteel buiten de hierboven genoemde n- dustrieën vele leden heeft, o.a. de Papierfabriek Cohen, de Ericsson Telefoonmaatschappij, de glas- en plasticfabriek „Curver", de Gebr. Kin, meende het bestuur te moeten voorstellen, thans een zelfstandige Leder- en Contactbeurs in het le ven te roepen, om eens in de maand elkaar te ontmoeten, teneinde be paalde belangen te bespreken en van gedachten te wisselen. Men stelt zich voor, dat velen 't belang van een zelfstandige beurs inzien, dat velen zich als lid zullen melden, om op de derde woensdag in maart tot de keuze van een voor lopig bestuur te kunnen overgaan, dat de zaken van de dan zelfstan dig geworden Leder- en Contact beurs ter hand kan nemen. De voorzitter van de Federatie van verenignigen van Ned. Leder fabrikanten, de heer J. Gompen uit Waalwijk, gaf zijn visie op een beurs. Alhoewel ieder trefpunt zijn nut heeft, achtte hij het economisch belang van een dergelijke beurs in deze tijd niet meer zo belangrijk. Een beurs voorziet niet meer in de behoefte zoals vroeger, doch als collegiaal contact achtte hij het van groot belang. Hij wenste het bestuur veel geluk met de poging deze beurs voort te zetten. Voor 'n voorzetting van de beurs is men overtuigd, doch of het een zelfstandige vereniging wordt, zal men nog moeten afwachten. Het werd verder een zer gezellige en geanimeerde avond. Nbl. v. h. Z. VORIG JAAR 170.000 NEDER LANDERS MEER. Blijkens door het Centraal Bureau voor de Statistiek vastgestelde voor lopige gegevens vermeerderde de be volking van ons land in het afgelopen jaar met ruim 170.000 inwoners tot 12.210.000. Het geboorteoverschot lag in 1964 hoger dan 't jaar daarvoor, (157.000 tegen 154.000), terwijl ook de buiten landse migratie een aanmerkelijk ho ger vestigingssaldo heeft opgeleverd (13.000 tegen 8000). Heuvelstraat 14 Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties BLOUSES VESTEN ROKKEN SHAWLS PANTALONS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Zoals bekend, zijn in de loop der jaren enkele pogingen ondernomen om te komen tot de stichting van een muziekschool. Om redenen van praktische en fi nanciële aard, hebben deze pogin gen niet tot het beoogde resultaat kunnen leiden. Desondanks is reeds vanaf 't jaar 1958 ten behoeve van het muziek onderwijs in deze gemeente in de begroting een subsidie van 0,25 per inwoner geraamd. Hoewel deze bedragen niet rechtstreeks konden worden aangewend voor de stich ting en instandhouding van 'n Waal wij kse muziekschool, zijn zij toch gedeeltelijk besteed kunnen worden ten behoeve van het muziekonder wijs in deze gemeente en wel voor de opleiding van spelers voor de in deze gemeente gevestigde harmonie korpsen. B. en W. kunnen thans meedelen, dat van particuliere zijde opnieuw de nodige initiatieven zijn ontwik keld om te komen tot de oprichting van een plaatselijke muziekschool. Er is een initiatiefcomité gevormd, waarin zitting hebben genomen me vrouw A. M. Timmermans-van der Hoff, Dr. A. L. de Vetten, de heer L. J. Vercammen, hoofd van de Bur gemeester Moonenschool, Dr. F. E. M. Vercauteren, leraar aan het Dr. Mollercollege, Drs. C. Blokland, le raar aan het Willem van Oranje college en de heer A. van Loon als vertegenwoordiger van de opleiding van spelers voor harmoniekorpsen. Dit voorlopig comité is nog voor uit breiding vatbaar, zodat eventueel nog meer geledingen van de bevol king er in kunnen worden vertegen woordigd. Het initiatiefcomité heeft zich in nauwe samenwerking met de heer G. Smeets, consulent voor 't muziek onderwijs in Noord-Brabant, inten sief met de vele en veelsoortige problemen, verbonden aan de stich ting van een muziekschool, bezig gehouden en haar bevindingen neer gelegd in een rapport. De consulent voor het muziek onderwijs in Noord-Brabant heeft zijn visie op dit rapport gegeven in de vorm van een nota. Het mag als bekend worden ver ondersteld, dat zich vooral geduren de de laatste jaren op het gebied van de muziekscholen een gewel dige ontwikkeling aftekent, welke ontwikkeling vanzelfsprekend ge paard gaat met een veelheid van problemen. Deze ontwikkeling moet worden gezien tegen de achtergrond van een maatschappelijke ontwikkeling, waarin de automatisering en de mechanisering steeds verder door dringen. Als gevolg hiervan is er steeds meer vrije tijd beschikbaar gekomen. Het scheppen van moge lijkheden tot een zinvolle besteding van de vrije tijd zal in steeds toe nemende mate moeten worden be vorderd, waarbij het oog dient te zijn gericht op de verheffing van de volkscultuur. In het culturele leven van een gemeenschap vormen de kunstzin nige vorming in het algemeen en de muzikale vorming in het bijzonder een waardevol element. Sinds jaar en dag maakt de ama teuristische muziekbeoefening met met name in muziekkorpsen en zangkoren een wezenlijk bestand deel uit van de muzikale bedrijvig heid. Men kan echter de vraag stellen, of het muzikale peil en de moge lijkheden, die hier voor de muzikale amateuristische ontplooiing worden aangetroffen, van dien aard zijn, dat dit alles voor de toekomst be houden kan blijven of liever nog tot grotere ontwikkeling zal kun nen komen. Het dalen van de be langstelling van de jeugd voor deze vormen van muziekbeoefening is in dit verband zeker geen bemoedigend verschijnsel. Door middel van radio, televisie en grammofoon kan men direct in contact komen met de meest uiteen lopende muziek, van de meest po pulaire voortbrengselen van de amusementsmuziek tot de hoogste uitingen van de muziekliteratuur uit verleden en heden. Dit is natuurlijk enerzijds toe te juichen, maar ander zijds dreigt het gevaar, dat de eigen activiteit daardoor in het gedrang komt. Het behoeft geen nader betoog dat de vorming van de jeugd tot actieve muziekbeoefening vooral in deze tijd van materialisme en culturele passiviteit van enorm grote beteke nis is, vooral ook ter verrijking van De agenda voor de gemeenteraad van Waalwijk, die donderdag bij een komt, is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der bouw verordening. 4. Voorstel tot vaststelling van 'n uitbreidingsplan in onderdelen „Groenewoud". 5. Voorstel tot onbewoonbaarver klaring der woningen Laageinde 110 en 112. 6. Voorstel tot wijziging der ver ordening op de heffing van slacht huisrechten en keurlonen. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor 't aanbrengen van een hangbaanweeginrichting in het gemeentelijk slachthuis. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van gazonmaaimachines. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanschaffing van geysers ten behoeve van 't gas bedrijf. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van leer- en hulpmid delen ten behoeve van de Nassau- school. 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing en plaatsing van raam- ventilators ten behoeve van de St. Petrusscholen. 12. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de St. Bernadette- school. 13. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig art. 72 der lager onderwijswet 1920 voor aanschaffing van leermiddelen ten behoeve van de St. Teresiaschool. 14. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de vergoeding voor vakleerkrachten ingevolge artikel 101 bis der lager onderwijswet 1920 voor 1965. 15. Voorstel tot benoeming, wegens periodieke aftreding, van leden der commissie tot wering van school verzuim. 16. Voorstel tot het verlenen van subsidie ten behoeve van de stich ting en instandhouding van een muziekschool. 17. Voorstel tot overdracht van grond voor schoolbouw op de voet van art. 80, vierde lid, der lager onderwijswet 1920, aan de r.k. kerk der parochie van de H. Antonius. 18. Voorstel tot overdracht van grond voor schoolbouw op de voet van art. 58, derde lid, der kleuter onderwijswet, aan de r.k. kerk der parochie van de H. Clemens. 19. Voorstel tot overname in be heer en onderhoud van gedeelten van de Meerdijk van de water schappen „De Binnenpolder van Waalwijk" en „De Binnen- en Bui tenpolder van Baardwijk". 20. Voorstel tot vestiging van het recht van opstal op gemeentegrond ten zuiden van de Grotestraat ten behoeve van de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek. 21. Voorstel tot het voeren van 'n rechtsgeding ter onteigening van grond, bestemd voor de aanleg van het industrieterrein „Zanddonk". 22. Voorstel tot aankoop van een gedeelte van de ondergrond van de Hoogeindse Rondweg van de Staat. 23. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van het Richtpad van J. Kuysten en ten zuiden van de 2de Zeine van J. de Bie. 24. Voorstel tot aankoop van grond ten oosten van de haven van de Wed. C. J. van Heesbeen. 25. Voorstel tot aankoop van grond ten noorden van de Groenewoud- straat van de Erven C. J. v. Hees been. 26. Voorstel tot aankoop van grond ten zuiden van het Richtpad van de gemeente Sprang-Capelle en van W. A. C. Kien. 27. Voorstel tot verkoop van een stukje grond ten noorden van de Grotestraat aan A. C. M. van den Heuvel. 28. Voorstel tot verkoop van een stukje grond aan de westzijde van de Thorbeckelaan aan C. J. Appels. 29. Voorstel tot verkoop van de woning Dr. Mollerlaan 5 aan A. J. Polderman. 30. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het uitkeren van pachtschadevergoedingen ter zake van aangekochte gronden, be grepen in verschillende uitbreidings plannen. 31. Voorstel tot het benoemen van een commissie ter voorbereiding van de straatnaamgeving straten- „Groenewoud". 32. Wijziging begroting. het persoonlijke leven. De muziekscholen zijn de aange wezen instellingen om deze muzika le vorming op zich te nemen. In deze scholen wordt de basis gelegd voor muzikale cultuur, zowel door algemene muzikale vorming als door actieve muziekbeoefening, een en ander voor een zo groot moge lijk deel van de bevolking. Terwijl in vroegere jaren het bezoeken van een muziekschool was voorbehou den aan een kleine groep van de be volking, is de muziekschool thans geëvolueerd tot een instelling voor muzikaal kunstzinnige volksontwik keling in de ruimste en hoogste zin van het woord. Van een muziekschool mag wor den verwacht, dat zij liefde weet te kweken voor het actieve amateuris tische musiceren, waardoor aan ko ren, muziekkorpsen en vele andere vormen van gemeenschappelijk mu siceren een nieuwe impuls wordt gegeven. Wanneer men bovendien bedenkt dat Waalwijk met Helmond de eni ge middelgrote gemeente in deze provincie is, waar nog geen mu ziekschool is gevestigd, dan kan toch zonder meer worden gesteld, dat de noodzaak om ook in deze gemeente te komen tot de oprichting van een dergelijke instelling aanwezig is, aldus B. en W. van Waalwijk. Zij verheugen zich daarom over de activiteiten, welke het initiatief comité in deze richting heeft ont wikkeld, terwijl zij hun bewonde ring uitspreken voor de wijze, waar op dit comité de vele problemen, aan een en ander verbonden, heeft aangepakt. Het is zonder meer duidelijk dat de oprichting en instandhouding van een muziekschool slechts mogelijk is met behulp van financiële steun van de overheid. De opbrengst van de lesgelden is natuurlijk ontoerei kend voor een verantwoorde exploi tatie, zodat de muziekscholen voor het verkrijgen van financiële hulp in belangrijke mate zijn aangewe zen op de overheid. Onder bepaalde voorwaarden kun nen muziekscholen in aanmerking komen voor een bescheiden rijks subsidie. Een van deze voorwaarden is, dat het aantal lesuren, dat weke lijks aan de school wordt gegeven, tenminste 100 bedraagt. Voor de in deze gemeente te stichten school wil men blijkens het ter inzage lig gende rapport starten met een aan tal van 40 klokuren per week, zodat het verkrijgen van een rijkssubsidie voorlopig nog niet tot de mogelijk heden behoort. Aangezien in de opbouwperiode van een muziekschool dit aantal van 100 slechts geleidelijk aan kan wor den bereikt, heeft de provincie in de „Subsidieregeling muziekonder wijs in de Provincie Noord-Brabant" de mogelijkheid geopend van het verlenen van een z.g. overbrug gingssubsidie, d.i. een provinciaal subsidie in de exploitaitiekosten ge durende de periode, waarin nog geen rijkssubsidie wordt ontvan gen. Deze overbruggingssubsidie be draagt 20,per klokuur per jaar. Verder kent de provinciale regeling nog een subsidie voor aankoop van instrumenten, voor vergoeding van reiskosten, voor vergoeding van verblijfkosten, voor vergoeding van reisuren en voor vergoeding van verhuiskosten. Uit het overleg met de provincia le consulent is gebleken, dat voor 1965 reeds een provinciaal subsidie kan worden verkregen voor de aan koop van instrumenten (maximaal 75% van het aankoopbedrag), ter wijl het overgangssubsidie voor het eerst zal worden verleend over het jaar 1966. Van de kant van de regering wordt de instandhouding van mu ziekscholen in de eerste en voor naamste plaats gezien als een taak voor de plaatselijke overheid. Gelet op de hoogte van de door het rijk en de provincie verleende subsidie bedragen, zal de plaatselijke over heid dan ook als regel het leeuwen aandeel aan de kosten voor haar rekening moeten nemen. Aan de hand van de door het ini tiatiefcomité overgelegde begroting en in aanmerking nemende, dat enerzijds het jaar 1965 reeds voor een gedeelte zal zijn verstreken wanneer de exploitatie van de school een aanvang neemt en an derzijds de school in de opbouw periode voor abnormaal hoge kosten zal komen te staan, hebben B. en W. gemeend de Raad te moeten voor stellen voor de stichting en instand houding van een Waalwijkse mu ziekschool voor het jaar 1965 een subsidie te verlenen van 15.000.-. De blijvende vraag naar warm waterapparaten voor huishoudelijk gebruik, welke voortvloeit uit de voortschrijding der bebouwing o.m. in de partiële uitbreidingsplannen Bloemenoorden Laageinde, alsmede het algemeen toenemend gebruik van dergelijke apparaten, maakt 't noodzakelijk om weer een aantal van deze apparaten, welke door het gemeentelijk gasbedrijf aan parti culieren in huur worden verstrekt, aan te schaffen. De verwachting is gewettigd, dat voorlopig met een aantal van 165 geysers zal kunnen worden vol staan. Er is een bedrag van f 25.000. mee gemoeid. In de vergadering van 14 mei '64 heeft de raad een krediet van 9.545,gevoteerd ten behoeve van de aanschaffing van een drietal nieuwe grasmaaimachines voor de plantsoendienst. Waren bedoelde machines nodig voor vervanging van enkele in ge bruik zijnde en reeds geheel afge schreven machines, thans dient tot

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1