wAAlwrjkse en LanqstRAAtse coupant Waalwijk probeert „volwassen" carnaval Uitgaan in DIT weekend Activiteiten in het Maonenblusserslaand m, Musis Sacrum Luxor STASSAR Knotwilgendam begint feest bij bejaarden dc Langstraat Prins Jan den Eerste doet zijn intrede Sprang-Capelle Onrustige Zenuwen? Inbrekers roven voor f 30.000 boj weduwe Sprang Capelle VRIJDAG 26 FEBRUARI 1965 ,lvlJl^u "u l lj01XUrtlvl iyo° 86e JAARGANG No. 16 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tie] en Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Pr, van Beurdensatraat 8 Tel. 041B7 - 2003 van de Waalwijkse carnavals- Abonnement p. mnd. (1.00+ Oct. lnc.k.) ƒ1.03 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 week (0.24+ let. inc.k.) ƒ0.23 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariel Telegram-adres: „ECÖO" Zondag zal de dag zijn, dat het werk pioniers bekroond zal moeten worden. Vooral voor Peer v. d. Muggenheuvel zal het veel voldoening schenken, als Prins Jan den Eerste met zijn Raad van Elf de openingsceremonie zal verrichten. Daarmee begint een nieuw tijdperk in de geschiedenis van de zottenrij- ken. Met de aanvaarding van zijn waardigheid heeft Jan den Eerste Waal wijk binnengevoerd in de kring van de meer ontwikkelde carnavalsna ties. Een langdurige periode van verbitterde onderontwikkeling is hier mede afgesloten. De koloniale heerschappij van de politici zal worden verdrongen als Zijne Doorluchtige Hoogheid met de vereiste formaliteiten het bewind zal overnemen van Burgemeester J. L. P. M. Teijssen, die op voorhand al gecapituleerd heeft voor de eisen van de Waalwijkse Carnavals vierders. Hij deed dat in de uitgave van 't Hof van de Roefelkaaien 't Schoen- lapperslaand", waarin 'hij schreef "Het is voor de verfrissing en de ver ademing van de gemeenschap zeer waardevol, dat deze unieke schakel (Carnaval, red.) wordt gevoegd en blijft behouden in de eentonige jaar keten." De Burgemeester besluit zijn abdicatie met een - overigens over bodige - aansporing VIERT SPONTAAN CARNAVAL. Gedurende drie dagen zal derhalve Prins Jan den Eerste het Schoenlap- perslaand besturen. KINDEROPTOCHT De oudste traditie in de Waalwijkse carnavalsviering heeft het kindercar naval. Er zijn een vijftal verzamelpunten waar de jeugdige deelnemers om kwart voor drie moeten zijn in Waalwijk-Zuid bij Café Ouwerkerk en in de Andoornstraat, in Baardwijk bij het Gemeenschapshuis, in Besoijen bij Café Heemskerk en in het cen trum op de hoek Wilhelminastraat. en de Grotestraat. Vanaf de verzamelpunten gaat het naar het Vredesplein, waar de optocht vertrekt om elf minuten voor half 4. Op het einde van de optocht, waar in Prins Jan den Eerste zal meetrek ken, alsmede de jeugdprins, zal een schoenlappersfiguur worden onthuld, zo deelt het Hof van de Roefel kaaien mede. De deelnemende kinderen ontvan gen een tractatie, die op het plein achter het stadhuis zal worden uitge reikt. De jeugdprins Knillus (Pot) dun Irste zal een bezoek brengen aan het ziekenhuis. De route voor de optocht is door de afdeling protocol van het Hof van de Roefelkaaien als volgt vastgesteld: Victoriestraat, Zwijsenstraat, Oran jeplein, Thorbeckelaan, Hoekeinde, Grotestraat, Raadhuisplein, Grotestr., Mr. v. Coothstraat, Burg. v. d. Klok- kenlaan, Stationsstraat, Markt. FILMVOORSTELLING Maandagmiddag is er voor de jeugd een filmvoorstelling in zaal Jan de Nijs. Mededelingen omtrent het uur, dat de kaartjes kunnen worden afge haald zullen na afloop van de op tocht worden gedaan. Het Waalwijkse feest der zotten wordt dit jaar voor het eerst ook "be graven". Dinsdagavond om zeven uur vertrekt men van het Vredesplein ge- costumeerd naar de Markt, waar de bij de aanvang van het Carnaval ge- installeerde schoenlappersfiguur voor een jaar in de kalkkuip of walg- vat wordt gedaan, om hem voor be derf te vrijwaren. Daartoe zal het carnavals-symbool plechtig van zijn voetstuk worden genomen. De bejaarden van Knotwilgendam zullen de spits afbijten. Zaterdagavond zullen zij om 8 uur in t Centrum daartoe de nodige borreltjes nippen. Do Nederlandse radio zal een verslag maken, er kan dus niet alleen genipt worden een polka en een lied zal er ook uit moeten komen. Burgemeester Schweitser kan blijkbaar wat moeilijker van zijn ambtsketen scheiden, SUCCES VOOR ACCORDEOLA Onder leiding van instucteur van Wanrooy en als dirigent getooide Peer van den Muggenheuvel zijn de leden van Accordeola woensdag naar het Casino in Den Bosch ge gaan om daar mede te werken aan een carnavalsshow voor de bejaar den sociëteit te 's Hertogenbosch. De musisci waren voor de gele genheid getooid in de bekende boe renkielen. De vele open doekjes en het aansluiten van de „Knoldera- pen" uit Vught (met hun prins) hebben bewezen, dat „Acordeola" goed voor de dag is gekomen. De vereniging fungeert zondag in de Waalwijkse optocht als Hofkapel van de jeugdprins. want hij ontvangt dc Prins pas zondagmid dag op het gemeentehuis om de leiding over Knotwilgendam over te dragen. De prins zal om half 1 per trein arriveren op het station Kennedy-brug. Het is in tien jaar niet voor gekomen, dat er personenvervoer op de Langstraat-lijn was. Knillis wordt onthuld om 13.45 uur. De ontvangst op het ge meentehuis is om twee uur. De deelnemers aan de optocht moeten zich vanaf dat tijdstip opstellen in de Julia- nastraat. De route die wordt gevolgd is Gemeentehuis - Lieve Vrouwenhoekje - Wil helminastraat - Achterstraat - Schoppen Ze ven - Wol put - De Akker - Plein - Dc Ak ker - Past. v. Akenstraat - Pastoriestraat Mgr. v. Kesselstraat - Plein. Maandagmiddag wordt om 2 uur de jeugdprins op het stadhuis ontvangen. Dan stelt zich ook de jeugdoptocht samen, die om half drie begint te trekken en om half vier wordt beëindigd met een défilé voor het bordes van 't Zwarte Schaap, waarna de prijzen en dc tractaties voor de deelnemen de kinderen worden uitgereikt. Maandag en dinsdag zijn er groepswed strijden en dinsdag worden om 10 uur om om 2 uur kindervoorstellingen met tractaties gegeven in het Lido-theater. Dinsdagnacht zal te 00.15 uur Knillis ver brand worden. Jeugd Prins 1965 Prins Jan den Eerste met de Raad van Elf Al heeft dan Prins Jan den Eerste in Waalwijk zijn intrede gedaan, toch kennen nog de verschillende carnavalsverenigingen in Waalwijk haar eigen prins en de raad van elf Door deze vereniginen zijn hele programma's in elkaar gezet om tot een gezellige carnavalviering te ko men. Zo zullen de „Kaischijters" in Baardwijk zaterdag a.s. in het Ge meenschapshuis bijeen komen en wordt er een groot tienerbal gege ven waar „The Bats" de muziek verzorgen. Zondag doen dit de „Blue Birds". Op maandag volgt dan het tra ditionele Baardwijk-bal en de „Blue Bids" zullen op dinsdag de carnaval afsluiten. Prins Jut den Eerste zal met zijn Raad elke avond aanwezig zijn. Een van de oudste carnavalsver enigingen in Waalwijk vormen de Neppers, een fusie tussen de zwem- club-carnavalisten en Het Jutje. Bekende personen zoals R. Zwols- man, Anton Geesink, Willy Alberti zijn al ere-lid van deze vereniging. Tot de geridderden behoort ook Peer van de Muggenheuvel. Op zondagavond kan men in Ho tel Ver wiel en maandagavond in het Lido, nader kennis met deze Neppers maken. De Liedertafel „Oefening en Ver maak" heeft ook zijn Prins, die, bijgestaan door zijn elf wijzen, eveneens een carnavalsprogramma in elkaar hebben gezet. Dit zal dan gebeuren op zater dagavond in „De Twee Kolommen" waar men gezellig kan dansen en hossen, en waar uit de verplicht gestelde costumering de origineel ste geklede personen mooie prijzen kunnen verdienen. Degene die denken te moeten thuisblijven om de show van Toon Hermans te zien, kunnen wij geruststellen, want over enige tijd zal deze show weer te zien zijn. Ook in Besoyen is er volop car navalssfeer, waar in café Hoeve naar elke avond dansen is op mu ziek van „The Rhyten Melodisten", Voor de RWB-ers is zondag een speciale avond, waar voor de best gecostumeerden mooie prijzen zijn te verdienen. De RKC-ers houden zaterdag in een carnavalsbal, waar „The Melody Stars" voor de vrolij ke klanken zullen zorgen. En al doet WSC het dan in de competitie niet al te best, reden om thuis te blijven is dit niet, want maandag is er in Hotel Verwei weer de traditionele WSC-avond georga niseerd. Het KRO-orkest zal de muziek verzorgen voor het bekende Vak schoolbal op zaterdagavond in Ho tel Verwiel. In „Romantica" zal het weer ge zellig zijn als zaterdag „The Skyli- ners" voor de muziek zorgen. Een groets festijn wacht dé gas ten op zondag wanneer daar de be kende „The Mounties" zullen op treden en Prins Jan den Eerste met zijn gevolg eveneens zal aantreden. Maandagavond geeft de carna valsvereniging „Allee Vooruit" een groot bal, met de nodige verrassin gen. In het Lido wordt zaterdag miss Carnaval 1965 gekozen en elke avond verzorgen „The All Stars" de muziek, samen met „De Blaos Balkers. Zondag komt in elk geval Prins Jan 1 met zijn gevolg op be zoek. Er zijn echter in Waalwijk nog diverse gelegenheden meer om ge zellig uit te gaan. Zo heeft men in de Extase-bar niet alleen een fijne borrel, maar ook heerlijke saté's. Het Karrewiel zal tijdens Carnaval een gezellige paardenstal zijn, en in de Catacomben treft men bij Jan van Delft de Jan-spin-pang-bar. daar gat het er Chinees aan toe. Bij 's Vosje kan men gezellig dansen op muziek van „The Fly ing Stars", „Het Nieuwe Centrum" heeft voor U de diverse lekkere hapjes. Bij de Lindenboom, daar moet je gaan kijken, daar staat alles op zijn kop. Wij willen onze lezers echter aan raden om, mochten wij in deze kor te carnavalsopsomming iemand ver geten, onze advertentiepagina's na te lezen. Daar treft U ongetwijfeld alle zaken, waar U moet zijn voor een goede en gezellige carnavals viering. Es ge mèr leut het! AENEAS Aeneas, de leider van een paar honderd Trojanen, die bij de val van hun stad zijn ontsnapt leidt deze vluchtelingen 7 jaar door ongeveer heel Zuid-Europa heen om tenslotte aan de Italiaanse Zuid-kust terecht te komen. Hier vindt hij de plaats voor permanente vestiging geschikt en 'hij vraagt hiervoor, zoals dat hoort, toestemming aan de daar heersende koning Latino. Deze is een vreedzaam man en stemt gaame toe in de vesti ging van de Trojanen in zijn land. De koning van het buurland eist echter van Aeneas, dat hij met zijn volge lingen verder trekt en omdat hij met deze onvriendelijke man niets te ma ken wil hebben, blijft hij waar hij is. Vanzelfsprekend loopt het niet zo vlot af, maar is dit pas het 'begin van een spannende film, waarin Steve Reeves, de hoofdrol heeft. Donderdag, vrijdag en zaterdag. Toegang 14 jaar. EDDY IN TOPVORM Eddy komt in de rol van een niet erg gewild akteur in dit verhaal al heel vlug in moeilijkheden. Hij heeft nl. juist een kontrakt bemachtigd voor Parijs' grootste revue en door 'n tra gisch sterfgeval raakt hij dit al vlug kwijt. Nu is Eddie de man niet naar om iets dat 'hij met veel moeite be machtigd heeft weer zo maar af te laten pakken en als hij zijn begeerde kontrakt niet heel vlug terug krijgt besluit hij om zijn ouderwetse maar heel doeltreffende manier weer eens van stal te halen. Van het een komt het ander en binnen de kortste keren staat hij voor een berg moei lijkheren die hij zelf zal moeten over winnen. Veel koude drukte maakte onze hardhandige Fransman er niet over en koelbloedig pakt hij de zaken aan en het einde laat ons dan ook nu weer een happy Eddie Constantine zien. Zondag, maandag en dinsdag. Toegang 14 jaar. DE LAATSTE GRENS. Het zondagmiddag-matinee scho telt ons weer het normale gerecht voor. Een western, die deze keer echter veel Indianen laat zien. Het zijn er zo veel, dat zelfs allround cowboy en prairie-man James Ste wart heel wat moeite heeft om zijn 'huid te redden tijdens de vele ge vechten die hij moet leveren tegen de rode krijgers. Nu valt het ook niet mee om bij zo'n gevecht het er levend af te brengen, wanneer je ook door de mensen van je eigen kant wordt bestookt met pistolen. Gelukkig voor ons weet James het er levend af te brengen, zodat we hem nog menige zondagmiddag kunnen zien. Zondagmiddag om 3 uur. Toegang 14 jaar. Vrijdag, zaterdag (8 uur) en zon dag (6 uur en half 9) kluinken er re volverschoten in het Luxor Theater. Veertien jarigen kunnen meeleven met het "Duel in Texas", dat uitge vochten wordt door Richard Harri son. Maandag en dinsdag klinken de schoten nog na in de Frans gangster film "Le Tout pour le Tout", hetgeen Merkwaardigerwijs vertaald wordt met "De prikkel van het leven". De Ne derlandse acteur Dick Sanders speelt de mannelijke hoofdrol. BEVRIJDINGSFEEST. Vrijdagavond kwam het comité dat de herdenking van dc bevrijding op 5 mei a.s. organiseert, in de conferentiezaal van het gemeentehuis in vergadering bijeen. Het comité is samengesteld uit dc be sturen van de oranjeverenigingen met ver tegenwoordigers van besturen van andere verenigingen, t.w. de muziekkorpsen, de voetbalverenigingen, de wandelsportvereni ging, de streekverbeteringscommissie, de gymnastiekvereniging, en de hoofden van de scholen. De samenkomst werd door de voorzitter van het comité, wethouder Jac. Vos, met een woord van welkom geopend, waarna hij een uiteenzetting gaf om te trachten te ko men tot het samensellen van een program ma, om gezamenlijk en eensgezind er een waardige herdenking van te maken. Na breedvoerige bespreking werd in gro te lijnen het programma samengesteld, alles zo veel mogelijk uit te voeren door vereni gingen uit eigen gemeente. Om dit moelijk te maken werden ver schillende commissies benoemd, t.w. voor de regeling van de aubade voor het ge meentehuis, de heren W. Kammcnga, P. Hamers en R. Treffers. Een commissie voor het in orde maken Dit jaar zal in het Waspikse Maonenblus serslaand de zaak nog doller toe gaan dan voorgaande jaren. Dat ondanks een kabi netscrisis van enkele maanden geleden, die het aftreden van de gehele Raad van Elf ten gevolge had. Inmiddels is een nieuwe rege ring gevormd en de burgerlijke overheid van de bevriende natie Waspik gaf ook alle medewerking. Zondagmiddaog zal de optocht dan ook weer talrijke mooie, hele mooie, zotte en hele zotte wagens bevatten. Er zijn prijzen voor de beste wagens. Zondagmiddag zal Burgemeester Welling om half 3 het gezag over Maonenblussers- laan afstaan aan Bart de Zesde. Voor de jeugd volgt een ballonwedstrijd. De optocht - muzikaal versterkt door de harmonie - trekt via Raadhuisstraat - Kerkstraat - Ju- lianastraat naar Waspik-boven, waar halver wege de Carmelietenstraat rechtsomkeert wordt gemaakt om via de Schoolstraat het dorpsplein te bereiken. De deelnemende kinderen ontvangen hier een tractatie, de winnaars hun prijzen en Maonus wordt op zijn voetstuk geplaatst. de Zesde zich verzekerd van een eigen lijf wacht, terwijl ook de le adjudant en advi seur dhr. P. Smits, met de prins de grote animator van carnaval 1965, niet van zijn zijde zal wijken. Het carnavalslied dat 3 dagen in alle mo gelijke en onmogelijke toonaarden zal wor den gebezigd is op melodie van Feyenoord hand in hand. De tekst luidt: Arm in arm, Maonenblussers, arm in arm voor onze Bart, Niet grienen maar gieren, allen rond prins Bart.En het is weer carnaval, dus weer hos send naar het ba], In het Maonenblussers laand, zijn de zorgen aan de kant, Want onzen Bart, die goeie zot, Laat ons weer drie dagen merken, hoe je werkelijk feesten mot, En hij gaat niet buiten de perken, Dan wordt het een groot jolijt, die onzen Bart verblijdt. Arm in arm Mljnhardt's Zonuwtabletten Bart de Zesde Maonenblusserslaand zal dit jaar feesten onder leiding van en geïn spireerd door een nieuwe prins carnaval, die statutair zich de naam Bart de Zesde heeft aangenomen. Incognito gaat Zijne Hoogheid onder de naam H. v. d. Wagenberg door het leven, terwijl buiten de camavalstijd zijn residentie kadastraal is gemerkt Julianastr. 10. Naast de wijze raad van elf heeft Bart Voor bijna 30.000 gulden hebben inbrekers gestolen uit de woning van de weduwe H. Polak-Schwarz aan de Prinses Marijkestraat 3 te Amsterdam. De bewoonster en haar huishoudster waren afwezig, toen de inbrekers zaterdagavond aan de achterzijde van het huis een ven tilator uit een raam verwijderden. Het koste hun toen geen moeite meer in huis te komen, waar zij al les overhoop haalde en doorzochten. De nbraak werd ontdekt door de huishoudster, die aanvankelijk al leen kon vertellen dat vijf castettes tafelzilver waren verdwenen. Maan dagmiddag kreeg de recherche van het bureau Overtoom een volledi ge lijst met alle gestolen voorwer pen. Daarop stonden onder meer een bont- en nertsstola, met een to tale waarde van 7000 gulden, voor ruim 70-00 gulden aan zilverwerk, 'n bontjasje ter waarde van 6000 gul den, een zestiende-eeuws antiek vaasje, dat ongeveer 9000 gulden waard is en een antiek zilveren zoutvaatje uit de 18de eeuw, waar van de waarde ongeveer 500 gul den bedraagt. van het feestterrein wordt gevormd door de heren P. Drop, voorzitter, H. van Vuuren, J. Maijers, W. v. Willigenburg en M. Ver hagen. Daar het in de bedoeling ligt van het comité om 's middags grote volksspelen te organiseren, werd hiervoor ook een com missie in het leven geroepen, bestaande uit de heren J. P. de Vos, voorzitter, J. v. d. Schans, T. Heij, P. Hamers, P. v. d. Laar, C. Groeneveld, H. Kommers en C. Sterren burg. Het feestterrein is gelegen in het cen trum der gemeente, n.l. aan het Bruggetje. Nadat nog besloten was om op maandag 15 maart wederom in vergadering bijeen te komen bracht de voorzitter de aanwezigen dank voor de'geanimeerde bespreking en de goede opkomst (er waren 20 personen aanwezig), terwijl hij tevens de burgemees ter dank bracht voor het bijwonen der ver gadering. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman, Kerkstraat 99, Sprang, tel. 04167 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 28 FEBRUARI 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. W. v. d. Loo van Soest. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal gedurende het a.s. weekeinde worden waargenomen door dok ter Wijffels uit Waspik, tel. 250. AFSCHEID HUISHOUDCONSULENTE De afd. huishoudelijke voorlichting van de Brab. Mij. v. Landbouw houdt op don derdag 4 maart 's avonds om 7.30 uur zijn laatste bijeenkomst in de zaal van de Chr. Streekhuishoudschool te Sprang-Capelle. Op de bijeenkomst (iedereen is welkom) zal af scheid worden genomen van de huishoud- consulente mevr. A. Zevenbergen-den En- gelse uit Werkendam. Verder zal mevrouw Rijksen-Koning uit Gouda spreken over het onderwerp "De vrouw in en om haar huis". EXCURSIE HUISHOUD-VOORLICHTING Op woensdag 3 maart houdt de afd. Huis- houdvoorlichting o.l.v. mevrouw Zeven bergen-den Engelse haar 6e en laatste ex cursie. Voor deze excursie kunnen de dames zich opgeven tot maandagmiddag 5 uur bij mevr. Kuijsten-Werther, v. d. Duinstr. 1, Sprang-Capelle (tel. 04167-3003). In Ca- pelle zal de voorlichtingswoning worden be zocht van de fam. Elsman (reeds 500 per sonen bezichtigden de woning). Vervolgens staat een bezoek op het programma aan de pottenbakkerij van Henk Potters in Oister- wijk. Daarna wacht het gezelschap om on geveer 6 uur een Brabantse koffietafel in Hotel Klein Speijk. 's Avonds gaan de da mes nog kijken naar een spel van Cia van Boord in haar poppentheater te Oisterwijk. De bus stopt op dc volgende plaatsen: 2.15 u. Bondsgebouw Sprang; 2.20 u. café Wil- lemsz; 2.25 u. Raadhuis; 2.30 u. Brug getje; 2.35 u. Chr. school Heistraat; 2.40 u. Café de Witte Brug 2.45 u. Voorlichtings woning; 2.50 u. Capelle Brug; 2.55 u. Voor lichtingswoning. Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9