Luisterrijke viering van gouden jubileum bij N.V. Timtur KAATSHEUVEL Sprang-Capelle Jubilaresse mej. H.W. Kuijsten hartelijk gehuldigd Ogen vragen brillen van STASSAR DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 8 MAART 1965 2 Sprang Capelle Halve dagen werken Drunen Elshout Vlijmen Waspik Voor jongeren Capelle Schaken Volleybal Vrijdagavond was de Timtur-ge- meenschap uit Waalwijk, versterkt met personeelsleden uit Dongen en Oosterhout in de zaal van de heer Frans van Helvoirt aan de Putstraat bijeengekomen voor de huldiging van een gouden jubilaresse, n.l. mej. H. W. Kuijsten, die vergezeld was van haar naaste familieleden. De jubilaresse was met haar fami lieleden per auto aan huis afgehaald en werd bij het betreden van de zaal door de ceremoniemeester .de heer Brok ontvangen. Naast de directeur van Timtur, de heer G. de Graaf, wa ren bij deze huldiging aanwezig, de heer Ros, directeur v. "Unie-schoen" in gezelschap van de heer v. Dissel dorp, adj.-directeur van dit concern. Van de heer van Gerwen, secretaris van de Federatie van Ned. Schoen fabrikanten, was een telegrafische ge lukwens ontvangen. Nadat koffie was geserveerd, nam de directeur de heer de Graaf als eerste het woord, die het gouden jubileum van mej. Kuijsten 'n unicum noemde. Hij schetste in wel gekozen woorden de zeer rijke his torie van het Timtur-bedrijf en noem de speciaal de periode tussen 1920 1930 gloriejaren voor het bedrijf, een periode die de jubilaresse volledig had ervaren. Mej. H. W. Kuijsten Wat de loopbaan van mej. Kuijsten betreft, vertelde de heer de Graaf, dat deze reeds op 13-jarige leeftijd als zg. afmaakster in het Timtur-be drijf was begonnen met een salaris van 90 cent per week en opgeklom men is tot cheffin van de stikkerij. U hebt alle werkers van het eerste uur gekend, aldus de heer de Graaf en U kent alle merken die door Tim tur zijn gevoerd in de loop van al die jaren. Wat de werkers van het eerste uur betreft, memoreerde de heer de Graaf de vader van mej. Kuijsten, die n.l. 55 jaar hij Timtur werk zaam was, terwijl een broer van haar 40 jaar bij dit bedrijf volmaakte. In 1944 nam de vader van mej. Kuijsten op ruim 80-jarige leeftijd afscheid. Voor zijn langdurig dienst verband werd ook hij koninklijk on derscheiden. Dat het jubileum van thans zonder Koninklijke onder scheiding geschiedt, vond zijn oor zaak in het feit, dat mej. Kuijsten reeds bij haar 40-jarig jubileum bij Timtur de zilveren ere-medaille van de Orde van Oranje Nassau ontving. De heer de Graaf memoreerde met kennelijk genoegen, dat de gehele fa milie Kuijsten wel zeer verknocht was aan het Timtur-bedrijf. Hij feliciteer de de jubilaresse met haar gouden jubileum en dankte haar voor het vele, wat zij voor Timtur had ge daan en thans op 63-jarige leeftijd nog doet. Zeer ad rem stak de jubi laresse de heer de Graaf tijdens zijn historisch overzicht nu en dan de hel pende hand toe, daar zij kon putten uit een rijke ervaring, gesteund door een enorm geheugen. Als stoffelijk blijk van belangstel ling en waardering bood de heer de Graaf namens de directie enkele waardevolle cadeaus, benevens een geschenk onder couvert aan, met als laatste een prachtige plant in een fraaie koperen bak, een geschenk van blijvende waarde. Namens de bedrijfsleiding felici teerde de heer M. Kemmeren, die 't een unicum noemde dat een vrouw 50 jaar in dienst is bij een firma. De heer Kemmeren ging meer gedetail leerd in op de loopbaan van mej. Kuijsten en dankte haar voor de pret tige samenwerking. Namens hemzelf en de heer v. d. Groep bood hij tenslotte een geschenk aan en hoopte dat mej. Kuijsten de 2 jaar, die haar van haar pensioenge rechtigde leeftijd scheiden, die pret tige samenwerking zou voortbestaan. Namens de chefs van het bedrijf, voerde de heer J. Veltman het woord. De heer Veltman noemde het een eer mej. Kuijsten met haar gouden dienst- jubileum te mogen feliciteren namens alle chefs van Timtur. In de korte pe riode waarin ik met U heb mogen samenwerken, aldus dhr. Veltman, die de jongste chef is in het bedrijf, heeft U zich doen kennen als een vi taal persoon, die na 50 jaar werken nog steeds een voorbeeld is van ijver en plichtsbetrachting. Wij danken U voor de prettige samenwerking en hebben gemeend deze dank te moe ten onderstrepen door de aanbieding van een enveloppe met inhoud, waar van U zeker een nuttig gebruik zult maken. Ook namens mevrouw Adri- aanse (de wed. van een der vroegere chefs van Timtur), die helaas niet aanwezig kan zijn, mag ik U deze bloemen aanbieden, aldus spr. Deze bloemen zullen U zeker dankbaar stemmen, maar zij zullen ongetwij feld ook vele herinneringen oproepen aan een man, die U en ons zeer sym pathiek was. Namens het gehele personeel en namens het stikkerijpersoneel sprak de heer J. de Ruijter een felicitatie woord. Vandaag, aldus de heer de Ruijter, is het een grote dag in uw leven, mej. Kuijsten, een dag, die U en ook wij, niet gauw zullen vergeten. Bijna een mensenleven hebt gij Timtur trouw gediend. Iedere morgen, 50 jaar lang, bent U vdl goede moed naar Timtur gegaan, om daar opgewekt uw werk te doen. Het is weinigen gegeven uw prestatie te evenaren. Wij allen ver heugen ons in uw goud, en wat zou den wij anders doen dan U feliciteren met oprechte genegenheid en wij ho pen dat wij nog lang, althans tot de pensioengerechtigde leeftijd, met U op dezelfde prettige wijze mogen sa menwerken. Ik feliciteer U met dit unieke jubileum en bieden wij U een geschenk aan, daarbij de wens uit sprekend, dat U er van moogt genie ten, vele, ja vele jaren. Dit is de op rechte wens van het gehele personeel van Timtur. Namens de jubilaresse sprak de heer L. Hoevenaars een oprecht dankwoord tot allen die op een of andere wijze tot deze spontane hul diging hadden bijgedragen. Een grote verrassing vormde ten slotte de komst van de Harmonie St. Crispijn, die op verzoek bereid was gevonden de jubilaresse en haar fa milie een klinkende serenade te bren gen, die op hoge prijs werd gesteld. De voorzitter van de harmonie, de heer F. Smolders, bood namens het corps de gelukwensen aan. St. Crispijn bracht enkele fikse nummers ten gehore. Grote hilariteit verwekte het optreden van een man- nenkoortje uit eigen personeel, onder de komische leiding van de heer J. V. Riel en de even komische medewer king van de heer J. v. d. Griendt, die als Italiaanse heldentenor was gean nonceerd. Voor de verdere omlijsting van de feestvreugde zorgde het en semble "De Rowdies" op uitstekende wijze. AFDELING SPRANC-CAPELLE VEILIG VERKEER De afdeling Sprang-Capelle van het Ver bond voor Veilig Verkeer hield j.I. vrijdag avond in de conferentiezaal van het ge meentehuis haar jaarvergadering. De presi dente mevr. Maris-Kerst opende deze sa menkomst met een kort welkomstwoord. De secretaris de heer J. A. Braat, bracht een uitvoerig verslag uit, waarin hij de vele werkzaamheden in het afgelopen jaar door de afdeling verricht de revue liet passeren. Door de penningmeester de heer de Vries werd het financiële verslag uitgebracht, waaruit bleek dat men ook in het afgelo pen jaar werd rond had kunnen komen. Beide functionarissen werden dank gebracht voor hun verrichte werkzaamheden. Namens de kas-commissie werd bij mon de van de 'heer Jac. Vos verklaard dat de boeken en bescheiden in orde waren bevon den. Spr. bracht eveneens de penningmees ter dank voor zijn keurig beheer. Voor 1965 werden in de kas-commissie benoemd de heren Jac. Vos en A. Blom. De aftredende bestuursleden de heren J. A. Braat en A. M. Versteeg werden her kozen en namen hun benoemingen aan. Bij de behandeling van het voorstel van het bestuur tot contributieverhoging werd besloten deze te brengen van f 2.50 op f 3. Hierna had de uitreiking van de diplo ma's van de sleutelcursus plaats. Bij de bespreking van het programma voor 1965 werd o.a. besloten in de maand mei een verkeerstuin voor de lagere scholen te laten komen. Na de rondvraag werd de geanimeerde vergadering met een woord van dank vooi de opkomst gesloten. VOOR BEROEP BEDANKT. Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant, heeft voor het beroep naar Waddinxveen bedankt. 2e prijs H. Wagemakers Hoofdstr. 55 en J Koenen Trampad 6 Sprang-Capelle en J in 't Veld Eindsestr. 71 Drongelen, elk f 4.45; 9e prijs A de Peffer le Zeine 43 Waalwijk, P de Visser Schoolstr. 15; mevr. Hulst Til- burgseweg, T v Vuuren Waspiksedijk 28 en L Heurter Heistraat 115 Sprang-Capelle, zij ontvangen elk f 1.34. GESLAAGD. Op het te Vught gehouden examen voor sierbloementeelt slaagden de heren A. Ster renburg Jzn. en J. Wagemakers beiden Ca- pelle. GESLAAGDE FEESTAVOND Vrijdagavond werd de jaarlijkse feest avond gehouden van de firma Kerst en Oer- lemans, de fabriek van de Rembrandt schoe nen. Op deze avond werd de heer G. Zwart gehuldigd i.v.m. zijn 50-jarig dienstverband bij genoemde firma. SPREKEN IN 'T OPENBAAR Bij de in de Chr. streekhuishoudschool gehouden wedstrijden spreken in het open baar behaalden de heer J. Schreuders uit Veen en zijn zuster mej. M. Schreuders bei den de le prijs. Zeventien candidaten uit het Land van Heusden en Altena en de Lang straat namen aan de wedstrijd deel, bijna allen leden van de Jongeren-organisaties v. d. Brab. Maatschappij van Landbouw en CBTB. De jury bestaande uit mevr. S. Mijerink uit Zevenbergen, Ds. Goldsme- ding uit Dusscn en de heer A. Mater uit Eindhoven, was zeer voldaan over de kwa liteit van de toespraakjes; de eerste prijs winnaar dhr. Schreuders uit Veen vertelde op levendige wijze een legende over de sfinx. Geestig was het verhaal (een impro visatie) van mej. M. Schreuders over de Marva. De andere candidaten die met hun speechjes een onderscheiding verwierven waren: mejé Sterrenburg en mej. A. Paans uit Sprang-Capelle, mej. T. Schreuders uit Veen en de heren A. Zijlmans uit Babilo- niënbroek, W. Branderhorst uit Eethen en L. Snijders uitSprang-Capelle. Een eer volle vermelding kreeg mevr. Wink uit Wijk en Aalburg en voor de heer J. Smits uit Waalwijk was er een boekenbon. JEUGDTOTO K.N.A. De inzet van de 6e ronde van de jeugd foto van KNA was f 130.90. Dit bedrag was geraden door L. de Haan Wendelnesseweg- O 13; hij ontving de le prijs f 19,63. De 2e pr. was voor W. Pruijssers Wendelnesse- weg 9 en L Mandjes Mr v Coothstraat te Waalwijk; de 3e prijs voor A. Wagemakers Hoofdstr. 55, die f 6.55 ontving. De uitslag van de 7e ronde was: inzet f 133.60; le prijs J. de Roon Hoge Zand- schel 33 K'heuvel, P. Pruijssers Wendel- nesseweg-O. 4 en H M de Bie Kcrkstr. 84 Sprang-Capelle, zij ontvanken elk f 6.68; AFSCHEID. Huishoudconsulente mevr. A. Zevenber gen-den Engelse uit Werkendam, heeft in de Chr. huishoudschool afscheid genomen van de Herv. en Geref. Vrouwenverenigin gen en van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. De secretaris van de Brab. Mij. v. Land bouw de heer A. Korteweg, dankte mevr. Zevenbergen voor haar werk, waarbij de heer Maijers zich namens de streekverbe- teringscommissie aansloot. Ook de presi dente van de Plattelandsvrouwen-afdeling, mevr. Winkelman, had waarderende woor den voor de scheidende huishoudconsulente, alsmede mevr. Dekkers namens de Herv. Dameskrans Capelle en de directrice van de huishoudschool mej. P. J. Rijken en mej. de Lange uit Den Haag, namens het Kon. Ned. Landbouw comité, waarbij mevr. Ze venbergen cadeaus werden aangeboden. Mevr. Zevenbergen was dankbaar jegens allen die haar steunden bij het vervullen van haar taak. BRANDWEER RUKTE UIT. De brandweer moest j.I. zaterdagavond uitrukken voor een brand in een der drag- linees van de fa. Boltje. De dragline is van binnen geheel uitgebrand. OP EXCURSIE. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bracht op 23 febr. en 2 maart een bezoek aan de melkfabriek St. Jan te 's-Bosch. Alvorens een rondgang werd gemaakt, werden de dames onthaald op koffie en werden dia's vertoond van het bedrijf. Voorts werd een uitleg gegeven van de werkzaamheden in het bedrijf. Ook werd nog een film gedraaid, zodat de dames reeds enigszins op de hoogte waren voor de rond gang door de fabriek werd gemaakt. Tijdens en na de bezichtiging werden diverse vragen gesteld, die op vlotte wijze werden beant- Ook dat kan mevrouw en het is de moeite waard om te in formeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. woord. De presidente dankte de explicators hartelijk voor hun uiteenzetting en overhan digde hen een aandenken namens de vereni ging. Met genoegen kan men terugzien op deze excursie. BURGERLIJKE STAND Februari 1965 Geboren Antoinetta Th A dv Fr Klerks- Kleijngeld; Johanna W dv J Menheere-de Jonge; Petrus Fr J A zv J v Laarhoven-van Son; Hendrika J M dv L Klerkx-v d Plas; Anna E M Th dv H de Jong-Smits; Hcn- drikus L J M zv P de Wit-Wolfs; Adrianus A W zv A v Noort-Schuurmans; Elisabeth C M dv J Cales-Verdiesen; Martinus A M zv A Pulles^v d Meulen; Yvonne H A dv J v Bladel-Koekkoek; Adriana M dv J Velt- man-Tabbers; Harmen zv J Poort-de Vos. Overleden Anna M Hombergen 83 j Gehuwd: A v Beurden 28 j te Vlijmen en E Moonen 25 j te Drunen; Th v Boxtel 29 j te Zeeland en A Lommers 29 j te Dru nen; C v Veldhoven 27 j en W Brok 26 j beiden te Drunen; J Simons 27 j te St. Oedenrode en J de Wijs 20 j te Drunen; Fr v Drunen 23 j en A v Nistelrooij 22 j beiden te Drunen; M v Esdonk 24 j te Vlij men en H v Oers 24 j te Drunen; J Duques- noy 28 j te Waalwijk en A Fortuijn 23 j te Drunen. CARNAVAL. In café Klerks kwamen de leden van hel carnaval-comité, de leiders en medewerkers van de 13 groepen, juryleden en veel be langstellenden bijeen om nog eens gezellig na te kaarten over het verloop van de groepswedstrijden en de officiële uitslag van de twee avonden te horen en de prijzen in ontvangst te nemen. De voorzitter de heer H. Hoevenaars dankte de comitéleden en de dames en he ren die voor jury hadden gefungeerd, en speciaal de secretaris de heer Joh. v. Ven- rooy, voor het vele werk door hen verricht om alles vlot te doen verlopen. De heer v. Venrooy gaf een overzicht van de acties om de financiering mogelijk te maken. De uit slag der prijzen was als volgt1 Koffie- drats leider Fr. van Huiten 439Vè pt.; 2 Zwartjurken M. Pelders 425; 3 Pummels Fr v Huiten 419V£; 4 Tandarts Arnt. v. Hui ten 415; 5 Noormannen Arn van Huiten 414Vè; 6 De Drukkers A v d Lee 410; 7 Sneeuwmannen J Schapendonk 410; 8 Maanreis J Schapendonk 403; 9 Winter feest M Pelders 390Vz\ 10 De Vrolijke Golf A de Hart 379; 11 De Nachtuilen H Klijn '611 Yi\ 12 Goede vangst Avd Lee 377 pt. De leidersprijs werd toegekend aan Fr v. Huiten met 88Y2 pt. Deze leider ontving voor de 2e maal de wisselbeker. Namens de leiders dankte J. Schapendonk het comité en de juryleden voor de goede organisatie en de kostbare prijzen. Tevens werd bekend gemaakt de uitslag van de gehouden loterij. UITREIKING PRIJZEN CARNAVAL. In café Het Centrum werden zaterdag 6 maart de prijzen uitgereikt van de groepen van dinsdagavond en de extra prijzen. Om 8 uur kwam Hupino XI met gevolg, Raad van Elf en de Hofkapel de Expersie- stekers in de grote zaal. die tot in alle hoe ken gevuld was met de groepen en vele carnavalvierders. Hupino opende de bijeenkomst en wenste allen hartelijk welkom; hij dankte allen die medegewerkt hebben aan Carnaval 1965. Hij hoopte dat alle groepen nog de num mers van de avonden ten gehore zullen brengen, wat ook gebeurde. Hiervoor wa ren nog twee bekers beschikbaar gesteld als le en 2e prijs voor wie deze avond het bes te uit de bus zouden komen. Deze werden behaald: le groep Er op en er af met Rita Corita in de boks met de strooppot; 2e prijs de Piassen, met Koppen bij elkaar om car naval hoog te houden. Verder werden maar liefst 12 bekers uit gereikt: 1 Nooit Genoeg, aantal pt. in drie dagen 486; Nooit genoeg hoogste aantal pt. twee avonden groepen; Laagste aantal pt. over 2 dagen De Nortjes. Grote optocht: 1 Paljassen, 2 Vrolijke Klinkers, 3 Nooit genoeg. Loopgroep: 1 de Nortjes 132 pt. Maandag, groepen: 1 Tierlantijnen, 2 Kwasten. Dinsdag groepen: 1 Nooit genoeg; 2 Pal jassen. Extra prijs 2e avond: 5e prijs Tier lantijnen 145 pt. geschonken door B. Her man; extra prijs dinsdag: 1 Nooit genoeg, le prijs Nortjes, extra pjrijs voor laatste prijs. Het sluitingsuur kwam weer te vroeg; de carnavalsstemming zat er weer goed in. Alle groepen waren weer bereid voor Carnaval 1966 mee te werken en Hupino XI met zijn gevolg en de Exspersiestekers beloofden al len hun medewerking. Met genoegen kan vermeld worden dat 1965 bijzonder geslaagd ies, geen wanklank werd gehoord. BILJARTEN Uitslagen en wedstrijden voor deze week van de Vlijmense Biljartverenigingen in het district Den Bosch: klasse C libre: W. van Vught - OBK 2-6; Poedelvrees - EBBC 4- 4; klasse D I: VOG-OBK 2 6-2; DVK - NAO 0-8; DVS 3 - Poedelvrees 2 4-4. Libre E I: OBK 3-W. van Vught 4-4. Klasse C libre: OBK - Paternoster; Schots Hof - Poedelvrees; klasse D I: Luk Raak 2 - Poedelvrees 2; NAO 1 - EBBC; OBK 2 - H. van Brabant; Libre E I: Altijd cadres 2-OBK 3; Kleine Hut - NAO 2; E 2: NAO 3 - DVK. RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Waspik zal maan dagavond 8 maart in openbare vergadering bijeen komen, om 8 uur. De agenda ver meldt voorstellen tot verkoop van grond aan de Provincie t.b.v. een ventweg langs de Schoolstraat, aan H. Frens te Apeldoorn t.b.v. industrievestiging, aan de Pnem t.b.v. de bouw van een transformatorstation, aan de heren P. v. Tilborgh Capelle en N. v. d. Ven te Waalwijk t.b.v. woningbouw. Voorts zullen B. en W. voorstellen ter tafel bren gen ter vaststelling van de gemeentereke ning 1961 en de rekening van het GIMZ 1961. Tenslotte zal de verordening op de heffing en invordering van keurlonen wor den gewijzigd. VRIENDENKRING De stand in de competitie van de biljart vereniging Vriendenkring is momenteel1 Th Lambooy 34 pt uit 22 wedstr.; 2 P Buyks 27-19; 3 M Verschuren 27-23; 4 B v Etten snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. 23-21; 5 A Kamp 21-22; 6 B v d Berg 22- 19; 7 N Rekkers 20-19; 8 Avd Mosselaar 18-18; 9 L Rekkers 18-20; 10 P Kanters 17-16; 11 H Fens 16-16; 12 W Oerlemans 15-20; 13 A Zijlmans 14-19; 14 P Ver- schure 12-20; 15 P Picocrie 6-18. In het clubgebouw Het nieuwe Centrum hield-de vereniging 'n geslaagde feestavond. SET - WASPIK 2-0. Lfrs-^35* Het le elftal van Waspik is de laatste weken enigszins van slag. Daarvan profi teerden zondag ook Set op eigen terrein met 2-0 zegevierden over de bl.-witten. Bij de rust was deze stand al bereikt. In de eerste helft was het initiatief duidelijk aan SET dat in hoog tempo met goede combi naties ten aanval trok. Het was dan ook in deze periode dat de thuisclub de overwin ing verdiende. In de 2e helft was het spel peil beduidend minder, maar Waspik wist hiervan niet te profiteren. Het uitvallen van Frans Broeders bij rust wegens blessure en het niet meespelen van Kees de Graauw wegens ziekte mag hiervoor geen excuus zijn. Toch kwam Waspik in de 2e helft nog dicht bij een treffer toen de scheidsrechter een strafschop toekende. Deze werd in eer ste instantie wel benut, maar moest van de scheidsrechter worden overgenomen. Toen stond echter de paal in de baan die tot suc ces moest leiden. WHITE BOYS - BE READY 1-1. De wedstrijd White Boys Be Ready is in een gelijk spel geëigend, 1-1. Met deze uitslag kunnen beide elftallen wel genoegen nemen. Het was een gelijkopgaande strijd waarin aan beide kanten behoorlijk gevoet bald werd. Piet Kuyten zorgde in de 40e min. voor de openingstreffer. Kort na de hervatting joeg Be Ready de gelijkmaker achter keeper Luyten. In de resterende tijd trok White Boys nog herhaalde malen ten aantal, maar de verdediging van Be Ready bleef overeind. WASPIK-A-JEUGD KAMPIOEN De kampioensvlag van de v.v. Waspik is zaterdag in top gegaan. Voor dit heugelijk gebeuren zorgde de A-jeugd, spelers van 16 tot 18 jaar. De beslissing viel dn Raams- donksveer, waar Waspiks jeugd het moest opnemen tegen de jeugd van Veerse Boys. De wedstrijd had een bijzonder fel karak ter, waaraan het feit dat zowel Waspik als Veerse Boys kansen op de titel had, niet vreemd zal zijn geweest. De finale met als inzet de kampioenstitel werd door Waspik met 1-0 gewonnen. Vijf min. voor het einde scoorde K Smits het enige doelpunt van de- wedstrijd. Dolgelukkig en alle eer latend aan hun leider en trainer Kees Vervoort, verzamelden de jongens zich in hun club gebouw. ONI-WIT ZWART 1-1. Rust 0-0; A. van Beek 0-1; W. Tim mermans 1-1. Spannende wedstrijd. Voor de rust wogen beide partijen tegen elkaar op. Na de rust nam Wit Zwart de leiding. ONI zakte terug en het leek er op dat de 's-Gravenmoerse club de wedstrijd zou ver liezen, maar de naar voren gekomen Tim mermans slaagde er het laatste kwartier nog in gelijk te maken. ONI 2-Wit Zwart 2 3-2; Wit Zwart 4 - HNC 3 1-1. HNC-WHS 4-1. P. Sterrenburg 1-0; K. Mandemakers 2-0; idem 3-0; idem 4-0; rust; Den Engelsman 4-1. WHS had voor de rust niets te ver tellen. HNC overtroefde de Zeeuwen vol komen. Met een 4-0 voorsprong konden de Capellenaren aan de 2e helft beginnen. WHS kon toen wat op adem komen. Maar tot meer dan 1 doelpunt brachten de WHS- ers het niet. Rust Roest 2-HNC 2 4-1; Wit Zwart 4-HNC 3 1-1. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL In de le klas van de afd. Brabant is ONI zaterdag tegen Wit-Zwart niet verder ge komen dan e engelijk spel 1-1. Het was een harde, spannende wedstrijd. Door dit gelijke spel en door het feit dat Kogelvangers met 5-3 won van Roda, staat de club uit Wil- demstad nu met 4 pt. achter op ONI op de 2e plaats. Vrederust behaalde een verras sende 2-0 overwinning tegen Sprang 2. HNC was te sterk voor WHS. De HNC- ers versloegen de St. Annalanders met 4-1. In de 2e klas verloor SSC 2 de belang rijke wedstrijd tegen The Gunners 2 in Breda met 2-1. Uitslagen: le klas: ONI-Wit Zwart 1-1; HNC-WHS 4-1; Roda Kogelvangers 3-5; Sprang 2 - Vrederust 0-2; Olympia - Iholense Boys 1-0. 2e klas: The Gunners 2 SSC 2 2-1; Seolto 2 - VVN 2 3-0; Good- Luck 2-Rust Roest 3-5; BWR-Good Luck 3 2-1; Chrislandia 2 - Dinteloord 2 2-0. 3e klas: Dinteloord 3-Vrederust 2 1-3; Kogelvangers 2 - Tholens e Boys 3 4-0; Chrislandia 3 -SC Stavenisse 3 0. 3e klas C: Sprang 3 - Raamsdonk 1-4; ONI 2-Wit Zwart 2 3-2; FIT 2-Dus- sense Boys 2 8-0; Dussense Boys-Olym- pit 3 0 - 0; 3e klas D: FIT Tilburg - Bea trix 0-4; JPS-Wit Zwart 3 8-0; Wit-Zw. 4 - HNC 3 1-1; Beatrix 2 Sprang 4 1-4; Rust Roest 2 - HNC 2 4-1. Langstraat I kampioen in de le klasse van de Noord-Brabantse Schaakbond. De bcslissingsmatch Langstraat I - Eind hoven II, die j.I. zaterdag plaats vond in hotel De Twee kolommen is door Langstr. I met §Yi-8Yï gewonnen. Door deze over winning werd S.V. Langstraat (combinatie Waalwijk en Sprang-Capelle) kampioen in de hoogste klasse van de NBSB en mag zij zich rekenen tot de 5 sterkste teams van N. Brabant. Er is zaterdag enorm geschaakt en de uitslag zou nog hoger zijn, als niet een 3-tal partijen (de Munnik, Nijman, Kuijs ten remise werden gegeven, gezien de eind uitslag. Allereerst verdient de wedstrijdleider de heer M. Goudberg alle lof voor het behalen van een prachtig winstpunt. Met een offer sloeg hij de vijandelijke koningsstelling uit een, kreeg een machtige koningsaanval en wikkelde nauwkeurig af naar een gewonnen eindspel. Na 2Vz uur spelen 1-0 voor de Langstraat. W. Goedhart zorgde voor het 2e winstpunt. Door telkens net iets beter te schaken, verder te rekenen, tussenzetten in lassend, speelde hij zijn tegenstander ge ruisloos van het bord. Met deze overwin ning werd W. Goedhart tevens topscoorder van Langstraat I en wel met 6V2 uit 7. Daarna 2 remises, n.l. bij C. Quirijns, die net niet voldoende overwicht had in een to reneindspel en bij D. Pullens, wiens tegen stander zo feilloos op remise speelde dat iedere winstpoging verlies kon betekenen. Een uitstekende partij van L. Pols, ove rigens de gehele competitie goed op dreef, bracht de Langstraat weer een stap vooruit naar de eindoverwinning. De Langstraat-kampioen '65 T. Rijken speelde een magistrale positiepartij met als' thema "Aanval op de damevleugel". Vlak voor de totale ineenstorting gaf de Eind- hovenspeler op en had Langstraat I 5 pt. Nog een halve punt en zij zouden kampioen zijn. Hiervoor zorgde psycholoog A. de Munnik, die zijn tegenstander remise of freerde, hetgeen gaarne werd aangenomen. Langstraat I was kampioen. Nijman en Kuijsten accepteerden toen maar remise, hoewel hun partijen duidelijk op winst ston den. De gedetailleerde uitslagen 1 D Pullens - Dr F Gaarenstroom \/2 - Yi 2 T Rijken - C Nuijten 1-0 3 J Nuijten-A v Alst Yi-Vz 4 M Goudberg - Ir J Haspers 1-0 5 W Goedhart - Drs J Hornstra 1-0 6 C Quirijns - H Koets Y2-Y2. 7 A de Munnik - Th de Leeuw V2 - Yi 8 P Kuijsten - Ir H Antsma Yl - Yl 9 L Stein - B Looye 0 - 1 10. L Pols - Ir L Korver 1-0 Uitslag 6V£ - 3 Yl. Waalwijkse schakers, wordt lid van S.V. Waalwijk en verhoog daarna spelenderwijs uw spelpeil. Clubavond: iedere woensdag avond in hotel De Twee Kolommen, aan vang 8.15 uur. I De afgelopen zaterdag zijn er door het O.W.v.O.C. geen wedstrijden gespeeld. Za terdag 27 febr. ook niet vanwege carnaval. In de maand maart moeten nog de volgen de wedstrijden gespeeld worden OWvOC 1 - Theresia 3; OWvOC I - Tornado 4; OWvOC 1 - Red Stars 2; OW vOC 2-Buil Nederland; OWvOC 1-TP SOV 2; OWvOC 2 - Pendragon 3; OW vOC 1 - Sarto 3. AUTOMOBIELCLUB „KAATSHEUVEL" De Automobielclub „Kaatsheuvel" heeft weer van zich doen spreken en getoond dat zij zich kan meten met de beste oriëntatierijders uit de verre omgeving. In de befaamde carnavaleske „Hots-Knots-Rit", die traditiege trouw elk jaar zaterdags voor Car naval in Den Bosch wordt verre den, wisten drie équipes van de A.C. Kaatsheuvel zich van de 200 deelnemende wagens bij de eerste zeven te plaatsen. Nummer 3 werd de équipe W. Musters-B. de Wijs. Nummer 5 werd de équipe H. van Nieuwstadt-P. Borsten. Nummer 7 werd de équipe L. Ververs-A. van Oversteeg. Een prachtig resultaat, dat er niet om liegt. EERSTE KAATSHEUVELSE JEUGDKOOR PRESENTEERDE ZICH IN HET OPENBAAR Zatehrdagavond waren we getui ge van het eerste optreden in Kaats heuvel van het Eerste Kaatsheuvel- se Jeugkoor, dat in de zaal van de Gildenbond, onder leiding van Joop van der Linde, een gevarieerd pro gramma presenteerde aan een ge zelschap genodigden, die het uit 80 jongens en meisjes bestaande koor sinds z'n prille bestaan op velerlei wijze heeft geholpen. Voorzitter A. van Mosselveld dankte in zijn ope ningswoord dan ook op de eerste plaats deze mensen en hoopte ook in de toekomst op hun onmisbare steun te mogen rekenen. Aan de uitvoering werd verder meegewerkt door het duo Daffodils uit Waalwijk en de jeugdige hammond-organist Ferdinand Frerichs uit Rotterdam. Het uitgebreide menu, dat de jon gelui, verstoken in toepasselijke kostuums naar ontwerp van mevr. Zijlmans, die hiervoor wel een bij zonder compliment toekomt, voor schotelden, bestond voor de pauze over het algeipeen uit meer of min der bekende populaire liédjes. Een bijbehorend decor gaf aan dit alles extra kleur en fleur. De kinderen zongen fris en spontaan. Bijzonder geslaagd was o.a. het nummer Drie Musketiers, waarbij de kleine An- netje Kuys op hartvero veren de wij ze als soliste debuteerde. Het succes van deze avond was overigens voor een groot deel te danken aan Leni Broeks van het duo Daffodils, die in enkele koorwerkjes als soliste optrad en daarbij blijk gaf van een aangename stem en goede voor dracht. Minder geslaagd en bepaald storend in het kader van het pro gramma was het nummer „een klein eindje verder", waarin we ons even op een bonte kermis waanden. Een dissonant vormde ook het optreden van de muzikale leider als solist tezamen met koor in o.a. het beken de Panis Angelicus, dat z'n schep per Cesar Franck ongetwijfeld een kwade nacht zou hebben bezorgd. Met een betere voorbereiding, een dito solist en dan zonder microfoon,

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2