w Aalwijk se en UnqstRAAtse couraiu Voorjaar in en om het Lido Uitgaan in het weekend 1LANDIS GYR 1 Romantica Lido Musis Sacrum STASSAR Luxor montage ateliers bakeliet- perserij fabrikage wikkeiarij Het bedrijf waar U zich thuis voelt! Lenieshow Maison Anioon Verhuist Sprang Vrijh.-Capeile Capelle Waspik VRIJDAG 12 MAART 1965 iwü 86e JAARGANG No. 20 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij ksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIEL£N Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160 - 2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdensstraat 8 Tel. 04167 - 2002 Abonnement p. mnd. (1.00 ct. inc.k.) 1.00 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 week (0.24+ let. inc.k.) ƒ0.25 P kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tariei Telegram-adres: „ECHO" Geen woord teveel en uitermate charmant. Zo luidt ons oordeel over het commentaar, dat mej. Hannie Lips (bekend vooral van de t.v.) gaf bij de voorjaarshow, die Modehuis Antoon Verhulst maandagmiddag en maandagavond gaf in het "Lido". Mevr. Bakker zorgde aan de piano voor sfeervolle back groundmuziek. Het was een lenteshow, waarbij vooral 's middags het weer buiten concurreerde met de modellen, die binnen bekwaam en elegant werden getoond door een viertal mannequins. De mantels, die werden getoond, vielen bij de bezoekende dames veel al erg in de smaak. De mantels had den mouwen die op de rugzijde zijn aangeknipt en op het voorpand zijn ingezet. Een variatie daarop was raglan aan de voorzijde. Camel is een overwegende kleur bij de mantels. Een van de manne quins toonde zwaardere modellen en had vaak het meeste succes bij de be- zoeksters. De mantels die zij toonde, waren vaak donkerblauw. Vooral een van de modellen van Goldix (West- Duitsland) in donkerblauw werd en thousiast ontvangen. Een sportieve camel-kashmir-coat met grote kleppen op de rechte zak ken viel ook erg in de smaak, evenals een pastelkleurige (multicolor) man tel in Harris tweed. Een droom voor de schouwburg bleek een zuiver wol len velours mantel, uitgevoerd in wit met zwarte kraag en zwarte knopen. Regenmantels van Robin uit Brus sel - veel beige en andere lichte tin ten - waren uitgevoerd in Trevira en de nieuwe Franse vinding Tergal. Sommige regenmantels deden denken aan de zg. "military look". We zagen nappa-jasjes, die het nog steeds goed doen. Er is een grote va riëteit lang, kort en driekwart. De japonnen waren zonder uitzon dering zeer chique. We zagen er een in zuiver wollen jersey, grijs met zwarte handwerkgarnering. Die hand- werkgarnering (op de manchette en op de sluiting) troffen we aan bij ve le japonnetjes. Doorknoopjaponnetjes waren ook favoriet en een groen jersey kreeg zelfs een extra applausje. De meeste japonnen waren mouwloos en uitge voerd in rose, blue of beige. MANTELPAKJES (TAILLEURS) UIT DE HAUTE COUTURE De vele pakjes, tailleurs en combi naties stalen zonder twijfel de show. De Duitse firma Goldix bracht vele pakjes in wollen kamgaren met afge ronde jasjes, helemaal afgestemd op wat Parijs voorschrijft. De Goldix-pakjes zijn confectie, maar ze "zitten" als maatwerk. Pak jes in rose en blue voerden de boven toon, maar de zwarte pakjes - ook zeer talrijk - gaven een zeer voor name indruk. Een tweed-tailleur van Plaza (ex clusief handwerk) met een fantasie- strik op de sluiting en een gerende rok beantwoordden helemaal aan de Parijse haute couture en oogstte uiteraard bij de dames veel succes en kregen een open doekje. Sommige pakjes hadden witte in genaaide manchetten, die uit neem baar en dus gemakkelijk wasbaar zijn. Wollen deux pièces en trois pièces in pasteltinten deden het ook erg goed en een nieuwtje, waarbij het jasje werd vastgeknoopt met knopen die op de blouse zaten, werd met dankbaar applaus ontvangen. In de gelegenheidscombinaties vie len de Corey-rokken op in een Schot- EEN PERZIKHUID VOOR ELKE VROUW Ons schoonheidsmiddel MARCHAL RIMPELCORRECTOR doet onmid dellijk uw rimpels en kraaienpoot- jes verdwijnen. Werkingsduur 8 uur. 8.75, voldoende voor maan den. Gratis folder bij: Drogisterij - Parfumerie LOEK MERTENS Grotestraat 131 Waalwijk Tel. 2045 "HUNTERTJE" VOOR BABYKLEDING Naar wij van de directie van Hunter vernemen, zal deze fir ma spoedig overgaan tot de stichting van eèn zelfstandige afdeling voor baby-kleding. De afdeling zal de naam "Hun- tertje" gaan dragen en ge leid worden door de dochter van de heer A. Verhulst. se ruit, soms met imitatieplooien, ook veel met echte plooien. Vrije tijd pakjes - soms met pan talon - waren meestal uitgevoerd in de Franse Tergal-stof. In deze cate gorie werd een alleraardigst model JOHNNY KENDALL AND HIS HERALDS Zaterdag is er in Romantica een hernieuwde kennismaking mogelijk met Johnny Kendall and his Heralds. In oktober 1963 verzorgde deze groep er reeds een avond en nu komen ze terug na een enorm succes, waarbij ze de top van de populariteit erg dicht benaderen. De populariteit hebben ze opgebouwd via radio Veronica en de televisie. Vooral in tienerprogram ma's worden ze veel gevraagd. De succesplaat van Johnny Ken dall and his heralds is momenteel "St. James in farmery" met op de andere zijde "Little Girl". Voor haar Duitse carrière moest de thans bijna 18-jarige Trea v.d. Schoot haar naam veranderen in Trea Dobbs. Ze werd ontdekt in de talentenjacht van 't Eindhovense Carlton en maak te in febr. 1963 het Radio- en T.V.- debuut via de KRO, een maand later kreeg zij weer T.V.-kansen van de AVRO. Zij kreeg haar show-scholing van de befaamde Duitse zangeres Ca- tharina Valente, waarvoor zij grote bewondering heeft. Ook Ella Fitzge rald behoort tot haar favorieten. Van de Nederlandse zangers en zangeres sen zijn voor Trea Rob de Nijs en Rita Reys de favorieten. Het laatste songfestival in Knokke deed haar aan de sterrenhemel om hoog schieten en zij maakte dan ook reeds 80 platen in totaal. "Ploem Ploem", haar voorlaatste plaat behaalde onbegrijpelijk voor ve le kijkers en luisteraars niet de uit zending naar het Eurovisie-songfes tival. De allerlaatste plaat van Trea Dobbs wordt ook weer een succes. Het is "The Wedding" met aan de keerzijde "You 've lost that loving feeling". Zaterdag is Trea Dobbs in het "Li do" en wordt daar begeleid door The Duke City Sextet. HANDEL IN MINDERJARIGEN Christina Lamert, een meisje van amper 17 jaar, droomt ervan om bal let-danseres te worden, maar haar va der komt hier sterk op tegen. Ondanks zijn tegenwerking besluit zij toch om haar wil door te drijven, zodra zich hiervoor de gelegenheid voordoet. Wanneer ze op een fuif dan ook in contact komt met een jongeman, die relaties met een invloedrijk man bij de dansscholen blijkt te hebben, grijpt zij de kans met beide handen aan. Het loopt echter allemaal een beet je anders uit dan de onnozele Chris tina heeft gedacht, want danslessen zijn duur en zij moet het geld er voor zelf verdienen. De manier die haar hiertoe wordt opgedrongen is niet de getoond uit de eigen Hunter-collec- tie. OOK VOOR DE JEUGD Waren er in de damesmode al veel modellen voor oudere tieners en be ginnende twenners, de jeugd van 6 - 10 en 11 14 werd ook niet verge ten. Een keur van kleding werd ge showd door "mannequins" uit deze leeftijdsgroep. Zij stalen de harten van de toeschouwers door hun spon taan optreden. Daarmee echter niet alleen, want de kleding die ze droe gen was uitermate geschikt voor schoolgaande kinderen. Ook voor ge legenheden als Eerste H. Communie werden meer geklede modellen ge toond. BLOEMEN Na afloop van de door het publiek dankbaar geaccepteerde show bood de heer Antoon Verhulst bloemen aan aan lady-speaker Hannie Lips en de mannequins. Maison Antoon Verhulst kan te rugzien op twee zeer geslaagde shows, die mooi parallel lopen met de be ginnende lente. allerfraaiste en gelukkig ziet zij op tijd in dat het met haar de verkeerde kant opgaat en kan ze nog bijtijds te rug. Donderdag, vrijdag en zondag, toegang 18 jaar. GEVECHTSKLAAR. We volgen het SS Belinda tij dens haar operaties gedurende de tweede wereldoorlog op de Stille Oceaan. De Belinda, vroeger trans portschip, is nu uitgerust om een woordje mee te spreken in zeege vechten en vooral om bij landingen van dienst te zijn. De bemanning is het vechten al evenmin gewend als het schip zelf, maar de voortvarende kapitein Hawks en diens rechterhand luit. Dave Mac- Dougall, leidden het schip door al lerlei gevaren en trotseren de Japanse zelfmoord-piloten die meer dan eens het schip belagen. Zaterdag en maandag, toegang 14 j. GRENSRIVIER. Tegen het einde van de Ameri kaanse Burgeroorlog ontstond ergens bij de Mexicaanse grens in een klein stadje een miniatuurrijkje, waar de scepter werd gezwaaid door een ze kere generaal Calleja, die zijn macht misbruikte en zoetjesaan steenrijk werd. Natuurijk was deze manier van het uitbuiten van de zgn. Vrije Zone niet geoorloofd en er trok dan ook 'n Amerikaanse Kapitein naar het stad je om er de zaak na een tijdje spio neren weer recht te zetten. De nodi ge vuur- en vuistgevechten zijn hier voor natuurlijk de uiterste noodzaak, maar onze kapitein is op dit gebied uitstekend onderlegd, zodat zijn over winning, al gaat dit soms ook moei zaam, al vast staat. Zondagmiddag 3 uur. Toegang 14 jaar. BH Stationsstr. 88, Waalwijk, tel. 3037 GELDWOLVEN IN GUNSIGHT PASS. Eén enkele stoere en eerlijke cow boy komt in deze film tegenover een hele bende bandieten te staan. De strijd is dan ook te ongelijk, al staat onze strijder voor het recht zijn man netje wat vechten betreft. De bandie ten raken dan ook prompt onderling in strijd gewikkeld, waar Roy, zoals onze man heet, dankbaar gebruik van maakt. Eveneens minder eerlijke lie den spreken een hartig woordje mee in de andere film die bij Luxor draait. In de film "The Running Man", draait het echter om een op lichters-affaire, waarvan een verze keringsmaatschappij de dupe moet worden. De expert die deze maat- maar moeilijk om de tuin te leiden en ook hier krijgt het recht na een inge wikkeld avontuur de overhand. De beide films zijn toegankelijk voor 14- jarigen. Wegens aanmerkelijke uitbreiding van onze produktie, als gevolg van de steeds toenemende vraag naar onze kwaliteits- produkten, vragen wij voor spoedige indiensttreding in de af delingen Mannelijk en vrouwelijk personeel voor het monteren van elek triciteitsmeters en relais. Bakelietpersers, leeftijd 25 - 45 jaar. Bekendheid met het be dienen van bakelietpersen is niet vereist, aangezien wij voor een vakkundige opleiding zorgen. Na de inwerkperiode volgt een plaatsing in 2-ploegendienst. Metaalbewerkers, voor de fabricage van onderdelen van scha kel- en meetapparaten. De opleiding tot metaalbewerker ge schiedt geheel in eigen bedrijf. Wikkelaarsters. In deze voor onze omgeving nog weinig be kende afdeling worden spoelen gewikkeld en verder afgewerkt, om daarna in de montage-afdeling in de meetinstrumenten te worden ingebouwd. Een speciale opleiding is niet vereist, doch een bepaalde mate van handvaardigheid zal het werk wel vergemakkelijken. Zij, die hun toekomst willen verzekeren door een vaste werkkring in een nog steeds groei end bedrijf, waar het werk niet aan de lopende band geschiedt, kunnen zich voor het ver krijgen van inlichtingen omtrent lonen en arbeidsvoorwaarden, wenden tot de afdeling per soneelszaken, Vredesplein 4, Waalwijk. Telefoon 04160-3141, toestel 008. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter H. Win kelman. KERKDIENSTEN ZONDAG 14 MAART 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 3 uur Ds. B. Wentsel van De Lier. CHR. METAALBEWERKERS In samenwerking met de afdelingen Was pik en 's-Gravenmoer organiseert de afde ling Sprang-Capelle van de Chr. Bedrijfs- bond voor dc Metaalnijverheid en Elektro technische Industrie, op maandag 15 maart, des avonds half 8, in de zaal van de Chr. Volksbond een filmavond. Als hoofdfilm zal worden vertoond de spannende film: "Timelock" (Gevecht met dc tijd). Door de heer H. van Deyk uit Eindho ven, districtsbestuurder van genoemde bond, zal het woord worden gevoerd. TONEELUITVOERINGEN "GEZELLIGHEID" De toneelvereniging "Gezelligheid" zal op zaterdagen 20 en 27 maart a.s., 's avonds 8 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond, haar tweede winteruitvoering verzorgen. Onder regie van de heer C. Dekkers zal worden opgevoerd het spel in 3 bedrijven "Mensen in nood". JAARVERGADERING "SIRENA" Woensdagavond hield het fanfarekorps Sirena in de zaal van de heer H. van Veen aan 't Bruggetje haar jaarvergadering, welke druk bezocht was. De voorzitter de heer Jac. Vos opende de samenkomst met een woord van welkom, waarin hij de aandacht van zijn gehoor ves tigde op de vele activiteiten die er in het afgelopen jaar door het corps waren ver richt. De secretaris de heer C. Hoevenaars bracht een uitgebreid jaarverslag uit, waar in het deelnemen aan een concours met het behalen van de eerste prijs, de prachtig ge slaagde taptoe-avond, de verleende mede werking aan velerlei festiviteiten ter plaat, se, de medewerking aan de Anjer-aktie en de huldiging van de directeur de heer v. d. Heijden op 2 mei 1964 te Vlijmen breed voerig werden gememoreerd. Het aantal werkende leden bedraagt 45. De penningmeester de heer W. Heijmans gaf een financieel overzicht en de begroting voor 1965. De voorzitter bracht beide func tionarissen dank voor hun keurige versla gen; in het bijzonder richtte hij zich tot de heer Hoevenaars, die zo ontzettend veel werk voor de vereniging verrichtte. Bij monde van de heer J. de Jong werd namens de kascommissie gerapporteerd dat boeken en bescheiden van de penningmees ter keurig in orde waren bevonden. Voor 1965 werden in de kascommissie benoemd de heren J. de Jong en G. de Jong. De aftredende bestuursleden de heren A. van Oversteeg en H. Paymans werden her kozen. Bij de rondvraag kwamen velerlei vereni- gingsaangelegcnheden ter sprake, zoals de deelname aan een concours of marswed strijd, het wederom organiseren van een tap toe-avond, terwijl ook het tamboercorps en de oud-papieraktie punten van bespreking waren, het laatste om de kaspositie te ver sterken. Het bestuur zal zich over één en ander nog nader beraden. Tot slot sprak de voorzitter een dank woord voor de goede opkomst en de pret tige bespreking, welke ongetwijfeld niet an ders dan in het belang van het corps kunnen zijn. Het verheugde spr. dat de tongen zo los kwamen en hij hoopt dat de animo om het corps tot grote bloei te brengen even redig zullen zijn. Hierna werd de vergade ring gesloten. DOKTERSDIENST. De doktersdienst zal het a.s. weekeinde worden waargenomen door dokter Wijffels uit Waspik, tel. 250. KORTE VERGADERING VAN WASPIKSE RAAD. De raad der gemeente Waspik had maan dagavond niet veel tijd nodig om zich door de agenda heen te werken. Achtereenvolgens gaven de raadsleden hun fiat aan voorstel len van B. en W. betreffende verkoop van 69 m2 grond tussen Berkendreef en Haze laarstraat aan de PNEM te 's-Bosch voor f 10 per m2 t.b.v. de bouw van een trans formatorstation, noodzakelijk voor een goede stroomvoorziening van de dorpskern Was- pik-Boven; aan de verkoop van een strook grond van 830 m2 gelegen langs de School straat aan de provincie t.b.v. wegverbete- ring; aan verkoop van twee bouwpercelen in het uitbreidingsplan Waspik-Beneden Kom, resp. aan de heren P. van Tilborgh te Ca pelle en N. v. d. Ven te Waalwijk, groot 488 m2 en 727 m2, gelegen aan de Burg. Libourelstraat voor f 8 per m2 en bestemd voor woningbouw, en tenslotte aan een voor stel waarin 1.10.00 ha grond van het in dustrieterrein aan de Veerstraat wordt over gedragen aan de heer H. Frens te Apel doorn als vertegenwoordiger van de N.V. Olieindustrie. Deze N.V. is sinds 1961 in Waspik in bedrijf en had op dit perceel op tie verkregen tot begin 1965. In verband met bestaande plannen om deze olieindu-

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9