wAAlwijkse en UnqstRAAtse coupant Uitgaan in het weekend UNDIS S GYR 1 Lido K Musis Sacrum Luxor Romantica 5* van^mil NOUGATEIEREN van-donderdag- tot-donderdaq montage- ateliers bakeliet- perserij fabrikage Het bedrijf waar U zich thuis voelt! UW GELUK verlovingsringen Halve dagen werken ?^*>^,WA^A^^^',>^wvv^vww^vvvvvvvvv^^v^vvvvvvv\<vvvvvvvvwvvw^vvvs 2* BANKETBAKKERIJ Verrukkelijk Veelzijdige lof voor minister v. defensie Hollandia, Groei van Philips ONTVOERSTER GEARRESTEERD VRIJDAG 19 MAART 1965 £*0^^ "Vi x™° 86e JAARGANG No. 22 L)e rcho v^n het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 P-kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 - Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenst,aa. fi' tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO SPIONAGE IN HONGKONG Het gebeuren van deze film speelt zich af in Hongkong, de vreemde, betoverende en mysterieuze stad, waar misdadigers en politie elkaar trotseren. De stad wordt beheerst door geld en ieder tracht de geheimen en uitvindingen van anderen te be machtigen. De Franse journalist Pierre Dal- bert, die contact zoekt met zijn Ame rikaanse vriend en collega Dean Mal- lory, komt midden in deze sfeer van spionage en gevaren terecht. Hij ver neemt namelijk dat Dean vermoordt is, al noemt de politie het zelfmoord. Een onschuldig uitziend pakje siga retten is 'het begin van een reeks van avonturen en gevaren. Dit pakje werd hem overhandigd door een man, die even later vermoord in een hotel-lift wordt gevonden. Dan ontmoet Pièrre Mallory, die onder de naam Joan Kent het raadsel van haar broer's dood probeert op te lossen. Pièrre en Joan gaan samen werken en gaan een gevaar worden voor de bende, die iets te maken heeft met het pakje sigaretten, waarin een microfilm verborgen zat. Deze bende wordt geleid door Frank Marek, een zeer geziene za kenman in Hongkong. In een voortdurende strijd van ver raad, list, bedrog en geweld, wint meer en meer de gedachte het veld, dat Dean door Frank Marek is ver moord. Joan Kent loopt door een list van Marek in de val en ook Pièrre komt tenslotte in een hopeloze situatie. Uiteindelijk is het de Engelse politie- inspecteur MacLean, die de twee jonge mensen het leven redt. Zelf- overbodig en op het einde van de film stappen Pierre en Joan samen in het huwelijksbootje. Vrijdag en zondag. Toegang 18 jaar. SAMSON TEGEN HERCULES Samson ontmoet tijdens een jacht partij een zekere Hermes, die zich schuil houdt voor de soldaten van Sullam, een klein koninkrijk, waar elke vreemdeling gearresteerd wordt. Dit lot treft ook Samson, die echter gewillig meegaat, omdat hij de ko ningin van Sullam kent en verwacht dat hem niets kwaads zal geschieden. Maar hij wordt gevangen gezet, wat hem natuurlijk niet zint. Hij breekt dan ook uit en verschijnt plotseling midden in een feest, waar 'hij echter niet koningin Mila vindt, maar haar stiefzuster koningin Romilda met haar vertrouweling Markalla. Momil- da is zeer gastvrij, want zij voelt ge negenheid voor Samson. Markalla, een vroegere beroepsworstelaar, haat hem echter om zijn enorme kracht en Ook dat kan mevrouw en het is de moeite waard om te in formeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. weet door een list Samson gevangen te zetten. Van Jamine, een hofdame van Ro milda, hoort Samson dat koningin Mila gevangen zit. Dan beginnen een reeks avonturen en ondernemingen teneinde Mila weer op de troon te krijgen en Romilda en Warkalla te doen verdwijnen. Sam son wordt in zijn strijd bijgestaan door Jamine en Hermes, die een broer van haar blijkt te zijn. Romilda wordt het slachtoffer van de in feite laffe en gemene Markalla. Na allerlei verwikkelingen komt Mila weer op de troon en wordt Markalla gevangen genomen. De vrede is dan weer hersteld en Samson trekt weer verder, maar dit maal neemt hij Jamine mee als zijn levensgezellin. Zaterdag en maandag. Toegang 14 jaar. MOEDER WAT EEN KLAP. De hoofdrollen in deze film komen voor rekening van Stan Laurel en Wegens aanmerkelijke uitbreiding van onze produktie, als gevolg van de steeds toenemende vraag naar onze kwaliteits- produkten, vragen mij voor spoedige indiensttreding in de af delingen Mannelijk en vrouwelijk personeel voor het monteren van elek triciteitsmeters en relais. Bakelietpersers, leeftijd 25 - 45 jaar. Bekendheid met het be dienen van bakelietpersen is niet vereist, aangezien wij voor een vakkundige opleiding zorgen. Na de inwerkperiode volgt een plaatsing in 2-ploegendienst. Metaalbewerkers, voor de fabricage van onderdelen van scha kel- en meetapparaten. De opleiding tot metaalbewerker ge schiedt geheel in eigen bedrijf. yVI§CkQlSil*IJ Wikkelaarsters. In deze voor onze omgeving nog weinig be kende afdeling worden spoelen gewikkeld en verder afgewerkt, om daarna in de montage-afdeling in de meetinstrumenten te worden ingebouwd. Een speciale opleiding is niet vereist, doch een bepaalde mate van handvaardigheid zal het werk wel vergemakkelijken. Zij, die hun toekomst willen verzekeren door een vaste werkkring in een nog steeds groei end bedrijf, waar het werk niet aan de lopende band geschiedt, kunnen zich voor het ver krijgen van inlichtingen omtrent lonen en arbeidsvoorwaarden, wenden tot de afdeling per soneelszaken, Vredesplein 4, Waalwijk. Telefoon 04160-3141, toestel 008. Oliver Hardy, namen die geen ver dere uitleg behoeven. Hardy en Laurel zijn deze keer concierges op het Jones' Detective Bureau. Op zekere dag wordt dit Bu reau opgebeld en men vraagt naar de twee beste detectives. Alle detectives zijn echter afwezig en Hardy - die de man te woord staat - besluit, samen met zijn kameraad Laurel, voor de tective te gaan spelen. En natuurlijk geraken zij dan, zo als altijd weer, in een serie sensatio nele allerdolste situaties. Zondag 3 uur. Alle leeftijden. CAESAR BORGIA - De IJZEREN HERTOG. Een film over het streven van Cae sar Borgia naar de heerschappij over geheel Italië, zoals het was in het jaar 1500. Vrijdag, zaterdag en zondag. Toegang 14 jaar. AAN DE JUSTITIE ONTKOMEN! Het relaas van de strijd van een vader, die de laatste kans grijpt om zijn onschuldig veroordeelde zoon van de galg te redden. Maandag en dinsdag. Toegang 18 jaar. Romantica krijgt in het komende weekend geen speciale gasten, maar het bijwonen van de dansavond die verzorgd wordt door de Wooltown Jazzband, zal toch beslist de moeite waard zijn. Deze welbekende band is eigenlijk een dixieland-orkest; ze speelt echter niet alleen dixieland- jazz, maar de musici zijn bijvoor beeld ook op 't gebied van de Zuid amerikaans muziek ware specialisten. Verder maken ze dansmuziek in de meest uiteenlopende stijlen; ze be schikken dus wel over een zeer uit gebreid repertoire. Men mag dan ook verwachten dat de populaire Wooltown Jazzband a.s. zaterdagavond voor een geslaagde avond zal zorgen. ROB DE NIJS EN DE LORDS. Lido krijgt a.s. zaterdag Rob de Nijs en zijn Lords op bezoek. Rob, die in Amsterdam werd ge boren, is al lange tijd een van de be kendste en populairste tienersterren van Nederland. Hij leidt dan ook een druk bezet leven in de muziek. Dat neemt niet weg dat hij nog tijd over houdt voor talrijke hobby's, zoals bijvoorbeeld schilderen, filmen, pianospelen, bal let en muziekgeschiedenis. Na zijn H.B.S.-opleiding en zijn studie aan een academie voor klein kunst begon Rob de Nijs steeds meer in het openbaar als zanger op te tre den. Begin 1959 bijvoorbeeld trad hij reeds als solozanger op tijdens de Avro-jeugddag. Maar na een talent- jacht, waarvan de finale in het Con certgebouw te Amsterdam plaats vond, begon het eigenlijk pas goed. Toen werd Rob namelijk „ont dekt", zoals men dat in vakkringen pleegt te noemen. In 196 4trad hij zelfs op met niemand minder dan Ca- terina Valente. Tegenwoordig hebben Rob en zijn Lords een eigen televisieshow, waar aan o.a. ook Trea Dobbs, Marijke Merckens en Ria Valk meewerken. Verder heeft Rob nog een weke lijks optreden voor de radio met het Vara-dansorkest. De vele liefhebbers van de muziek van Rob en zijn Lords zullen zaterdag a.s. ongetwijfeld hun hart kunnen ophalen. 'n combinatievan kfi Grotestraat 234, Fel. 2312 knapperige nougat Waalwijk m©t slagroom. flpoi R00MB0TERHAZEIN00TGEBAK 'n specialiteit Woordvoerders van de grootste partijen stalden dinsdag bij de be handeling van de defensiebegroting gul hun lof voor de minister uit. Ook de drie staatssecretarissen mochten er in meedelen. „Trekt u er niets van aan dat u demissionair bent" riep senator Algera (AR) zelfs. „U komt toch terug." De socialistische woordvoerder mr Burger zag in minister De Jong een man met tact en een aanvaardbare tactiek. „Hij weet zijn tegenstander zo te bepraten, dat deze zich gaat af vragen of hij wel redelijk was", zei hij. Ook de woordvoerder voor de KVP, de heer Matser uitte zijn ver trouwen in de minister. De VVD-er Van Riel voorzag de terugkeer van de heer De Jong, „in welke regerings combinatie dan ook". Waalwijk, Den Bosch, Dru- nen, Gilze. Hollandia, een be drijf met zekerheden, een be drijf waar ook graag zult werken. Inbrekers vonden op het bure au van de directeur van een ver zekeringsmaatschappij in Londen een reclamefolder waarin gewaar schuwd werd tegen onverzekerd blijven tegen inbraak. „Het kan U ook overkomen", stond er. „Dat is nu gebeurd", hebben de inbrekers eronder geschreven. E Een onderzoek dat in opdracht van het West-Duitse ministerie van vervoer is ingesteld naar de moge lijkheid van verkeerswegverwar;- uitgewezen, dat zulks tussen de ming heeft na zes jaar studeren 300.00 en 600.000 mark per kilome ter zou kosten. Ui Begeleid door een band van het Leger des Heils, die opdracht had „vrolijke en zwierige wijsjes" te spelen, is donderdag het stoffelijk hulsel van de voormalige Britse Socialistische minister van Buiten landse Zaken Lord Herbert Morri son in Eltham (Kent) ter aarde be steld. De weduwe was in het grijs gekleed en droeg witte schoenen. In de stoet liepen ook enige lokale beroemdheden uit de Londense wijk Lambeth in hun kleurige kostuums mee. In zijn laatste wilsbeschikking had Lord Morrison geschreven, dat „er al genoeg droefheid in de we reld is." EPISCOPAAT MOET „GEZAGVOL LEIDEN". Zestien katholieken, leken en pries ters, vragen de Nederlandse bisschop pen meer van zich te laten horen, ge zagvoller op te treden, overdreven oecumenisme tegen te gaan en één Latijnse mis per dag verplicht te stel len. Zij verzoeken aandacht voor al lerlei onrijpe publikaties op dogma tisch en moraal-theologisch gebied. Tegen dreigende of feitelijke dwalin gen en tegen ontkenningen of mini malisering van het pauselijk gezag verwachten zij van het episcopaat een gezagvolle waarschuwing. (Tijd) Het doel voor 1964, een omzet van zeven miljard gulden, heeft het Philipsconcem op de eindstreep be reikt. Dit blijkt uit de voorlopige cij fers die het concern publiceert en waarin een omzet voor geheel 1964 wordt gemeld van 7002 miljoen gul den. Dat is een stijging van 778 mil joen gulden boven de verkopen van 1963. De 12 V2 percent-groei van de omzet ligt aanmerkelijk boven de ver wachtingen van het concernbestuur, dat vorig jaar april rekende op een verkoopstijging van acht tot tien per cent. De winst bedraagt 405 miljoen gulden. In Villefranche-sur-Saone (Fr.) is een 17-jarig meisje aangehouden, dat bekend heeft daar op 9 febru ari een jongetje van enkele dagen oud uit een kliniek te hebben ont voerd. Het kind, Franck Peck, is la ter dood aangetroffen. Het gearresteerde meisje bracht een leertijd van drie maanden in de kliniek door. Zij was in oplei ding voor kinderverzorgster. blombergen <z[)ieló heeft de nieuwste voorjaars collecties Dameshoeden ontvangen Nieuwlandstraat 10 Tilburg In Rome heeft een meisje maandag bloemen gelegd bij het standbeeld van Julius Caesar, die op 15 maart in 44 voor Christus werd vermoord. Mevrouw Cloward en mevrouw Pauling, (tweelingzuster uit Lay-» ton in de Amerikaanse staat Utah, hebben zondag beiden het leven geschonken aan een zoon en een dochter. In Amerikaanse Marinekringen maakt men zich zorgen over het grote aantal zwaarlijvigen beneden de rang van officier. In een dagorder staat dat alle commandanten maatregelen zullen moeten nemen om de corpulentie- verschijnselen onder de manschap pen te verminderen. Officieren krijgen zelfs de bevoegdheid zee lieden voor ontslag uit de marine- dienst voor te dragen indien zij weigeren „af te slanken". Er zal een corpulentielijstje wor den samengesteld voor de „buikige Jantjes". Deze zullen een half jaar op dieet worden gesteld en aan lichamelijke oefening moeten doen. Als hun omvang dan nog te wensen over laat volgt ontslag. Voor officieren jonger dan '40 jaar geldt al lang een strenge rege ling. Ten aanzien van oudere offi cieren is de marineleiding wat soe peler. E Een boer in de buurt van Na pels, die vergeefs met een stok had ingeslagen op een grote groep rat ten welke zijn huis waren binnen gedrongen en zijn twee katten had den doodgebeten en aan het op peuzelen waren, greep tenslotte zijn oude geweer, maar dit sprong bij het afschieten uit elkaar waar door de boer zo ernstig gewond werd dat hij in het ziekenhuis moest worden opgenomen. De Zwitserse bakkers hebben een nieuw soort brood met rozijnen en hazelnoot uitgebracht, speciaal ten behoeve van de schoolkinderen, in het kader van de door de auto riteiten gesteunde campagne tegen tandbederf. Onze ringen dragen moderne Anjer en Désiré van STASSAR STATIONSSTRAAT, WAALWIJK

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9