WAALWIJK een chef afd. stikkerij DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 29 MAART 1965 takshondje O.W.V.O.C. Loon op Zand Vlijmen Aangeboden Pullens kwekerij Aangeboden Pullens kwekerij Te koop aangeboden Berini opklapbed wilgen- boonstaken Te koop aangeboden Renault-Daupbine Schoenfabriek Mariam n.v. heid kan benutten. Verder is o.a. een klaslokaal ingericht als werk kamer, waar de zusters zich met de textiel kunnen bezig houden. Een gedeelte van de schooltoiletten heeft men opgeruimd en plaats la ten maken voor een ruimte, waar in de automatische wasapparatuur is ondergebracht. Het oude waslo kaal is omgetoverd in 'n verblijf voor de moeder-overste, van waar uit zij straks, na het gereedkomen van de nieuwbouw een mooi uit zicht zal hebben op de binnen plaats. Gelijkvloers is er dan last but not least de metamorfose, wel ke de twee lokalen aan het einde van het gebouw vroeger kleuter en huishoudschool hebben on dergaan. Met uitzondering van het daarvoor staande afdak, waar men o.a. een sacristie heeft gebouwd, lijkt er uitwendig weinig veran derd. Maar het interieur van deze lokaien is herschapen in een wer kelijk bijzonder fraaie kapel. Bij 'n beschrijving hiervan zouden we te kort schieten. Men moet dit gezien hebben, om daarna de rustige sfeer in deze stemmige en devote ruim te, ver verwijderd van alle straat rumoer, te kunnen proeven. Zowel voor de zusters vanuit hun verblijf als voor de pensiongasten via een lange glazen gang is een een aparte ingang naar deze kapel. De enkele boven het te slopen gedeelte van de school op zolder gelegen slaap cellen van de zusters tonen nog de schrille tegenstelling met de thans gereviseerde kamertjes. Deze mens onwaardige ruimten tarten feitelijk iedere beschrijving en het is onbe grijpelijk dat in deze tijd van hoog conjunctuur de zusters in deze pri mitieve ruimten nog steeds de nacht moesten doorbrengen: geen licht, geen water, geen verwarming en geen lucht in deze aan de oostkant gelegen hokken, waarin regen en sneeuw konden doordringen. Geen nooduitgangen en blusapparatuur, en men moet maar niet aan de ge volgen denken wanneer hier de ro de haan eens victorie gekraaid zou hebben. In plaats daarvan huizen de zusters thans reeds in lichte van alle gemakken voorziene kamertjes met bad- en doucheruimten, alsme de toiletten in hun directe nabij heid. Twee nooduitgangen en de nodige apparatuur waarborgen de gewenste veiligheid bij een even tuele brand. Zoals gezegd zal door de nieuw bouw de Gasthuisstraat een geheel ander aanzien krijgen. Deze komt dus op de plaats van de te slopen oude kapel, klooster en de twee eer ste lokalen van de Mariaschool. Deze vleugel zal uit drie verdiepin gen bestaan met in totaal 34 kamers en recreatie-eetzaal, waarin alle gasten gezamenlijk zullen eten. Er is gerekend op een totale huisves ting van circa 7(T personen, die al len een eigen kamer krijgen met wasgelegenheid en toilet. Verder komt er op iedere verdieping een grotere badeenheid, terwijl alle ka mers via een centraal antennesy steem gelegenheid krijgen op tele visie en radio aan te sluiten. Ten slotte zal dan de modernisering van het bestaande pension worden aan gepakt, waardoor de slaapzalen voor een gedeelte van de bejaarden ophouden te zullen bestaan. WAALWIJKSE POLITIE ATTENT Twee roofovervallen in veertien- dagen is een beetje te veel van het goede, Althans zo dacht er de Waal wij kse politie over, toen een verte genwoordiger van een Waalwijkse schoenfabriek met het ware ver haal aankwam, dat een lifter hem onder bedreiging met een pistool had beroofd van f 300.-. De politie voelde de vertegen woordiger - een Utrechtenaar - 'ns geducht aan de tand en toen bleek, dat hij geld van zijn werkgever ten eigen gerieve had gebruikt. De man bleek niet op de hoogte van de werkelijke roofoverval van enige tijd geleden. FOTO NOODLOTTIG Een foto van zijn meisje werd de 21-jarige J.S. uit kaatsheuvel nood lottig. Zondagmorgen trof men in de Roestenbergstraat te Kaatsheu vel een auto aan, die op 23 maart in Waalwijk bleek te zijn gestolen. In de auto werd een portemonee gevonden, waarin de foto van een meisje zat. Het meisje was gauw opgespoord en zo kwam de politie ook spoedig achter de naam en adres van de eigenaar van de porte monnee. De jongeman werd door de po litie ingesloten. Het reservewiel van de gestolen auto bleek te zijn ver dwenen: het stond als pand in Til burg bij een autogarage, waar de heer S. getankt had zonder centen. 12-JARIG MEISTJE AANGEREDEN Zaterdag werd het 12-jarig meis je C.R. uit Sprang-Capelle door een personenauto aangereden in de Eerste Zeine te Waalwijk. Het meisje werd gewond aan het linkerbeen en moest in het zieken huis worden opgenomen. JOS VAN HULTEN 65 JAAR LID ST. AMBROSIUSGILDE In verband met het feit, dat de heer Jos van Huiten 65 jaar gele den lid werd van het St. Ambro- sius te Baardwijk, waarvan hij thans de eerste hoofdman is, zal de heer van Hul ten op vrijdag 2 april a.s. des avonds om 20.30 uur in het Gildehuis „Het Vosje aan het Laageinde te Baardwijk worden ge huldigd. Na deze huldiging zal door de voorzitter van de kring „Maasland" de heer v. d. Mortel een lezing over het Gildewezen worden gehouden. Het sloopwerk van het te saneren gedeelte is inmiddels gegund en hiermee zal half april worden be gonnen. In mei volgt dan de aanbe steding van de nieuwbouw, waar mee men in juni hoopt te starten en in het najaar van 1966 verwacht men het geheel in gebruik te kun nen nemen. Voor de zusters Fran ciscanessen zal dat een mooie af sluiting zijn van een eeuw werken in dezelfde plaats, want in 1967 her- denkt deze orde nl. het feit, dat honderd jaar geleden met de werk zaamheden in Kaatsheuvel een be gin werd gemaakt. LENING AAN HARMONIE „APOLLO" VOORGSTELD Het bestuur van de harmonie „Apollo" te Kaatsheuvel heeft bur gemeester en wethouders verzocht haar een onderhandse geldlening te verstrekken tot een bedrag van 5000.-. De uit deze geldlening te verkrijgen middelen zijn bestemd voor het vernieuwen van de unifor men van de drumband, alsmede voor het uitbreiden van het be staande instrumentarium. De vernieuwing van de unifor men, waamee een bedrag van 4250 gulden is gemoeid, houdt mede ver band met de viering van het 80- jarig bestaansfeest, dat Apollo over enkele maanden hoopt te vieren. De uitbreiding van het instrumen tarium vraagt nog een uitgaaf van 75G\-. Blijkens een door genoemd j bestuur overgelegde exploitatiere- kening zal de contractuele verplich ting wegens aflossing kunnen wor den nagekomen. B. en W. stellen de raad daarom voor de gevraagde geldlening van 5000.- te verstrek ken met een looptijd van 10 jaren. Aangezien bij Gedeputeerde Staten overwegende bezwaren bestaan te gen een renteloze lening, wordt 'n rentevergoeding van 5,5 procent be dongen. Ter compensatie van deze rentelast zal het subsidie, dat jaar lijks ten behoeve van bovengenoemd korps beschikbaar wordt gesteld, met een bedrag, gelijk aan de ver schuldigde rente worden verhoogd. ONGEVAL. In de vroege morgen van zondag, om pl.m. 5 uur heeft zich op de Kasteellaan al hier een ernstig ongeval voorgedaan da zonder ruchtbaarheid is ontdekt. Bestuurder van een personenwagen C. v. d. Ven uit Kaatsheuvel, was op weg van de richting Tilburg naar Kaatsheuvel. Even voor het kasteel van Loonopzand kwam de wagen in botsing met een boom aan de linkerkant Van de weg. De heer v. d. V. raakte tussen stuur en zitting be kneld en heeft zo enige tijd gezeten. Ver moedelijk is de bestuurder onwel geworden en zo tegen de boom gebotst. De politie stelt een onderzoek in; v. d. V. is ter plaat se overleden en naar de zuster overge bracht. Van het ongeval heeft zo goed als niemand iets gehoord, zodat de chauffeur later dood uit de wagen is gehaald. De auto is ernstig beschadigd. De uitvaart en begrafenis heeft plaats op woensdag 31 maart in de parochiekerk van St. Jan te Kaatsheuvel om 10 uur. In leven wac de heer v. d. Ven directeur van Confectie-atelier "KEMA" N.V. i.o. te Werkendam en van Confectiefabriek "Co- wa" N.V. te Waalwijk. Dhr. v. d. Ven was 26 jaar, gehuwd en had 1 kind. N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN. De Ned. Chr. Vrouwenbond kwam j.l. woensdag 24 maart bijeen in het Willem van Oranje-college te Waal wijk, onder leiding van de presidente mevr. Barkema-ten Kate. De heer W. Schening, adjudant secretaris voor Z.-Nederland van het N.B.G. sprak over het onderwerp „De Bijbel als Wereldboek". Hij gaf een overzicht over ont staan en ontwikkeling van de bijbel vertaling sinds 1500. Nadruk werd gelegd op het feit dat het goede bij belgebruik in eigen land zo is terug gelopen. Men wil trachten door de commissie „Contact kerken" hierin verbetering te brengen. De volgende vergadering hoopt men te houden op 28 april. Dan zal spre ken de gewestelijke presidente, mevr. Jonkers-Tiemersma, over het belang rijke onderwerp: „Wij vrouwen, op 'n kruispunt." TE KOOP met papieren. Opbellen na 7 uur no. 04160-4278. A. van Raak, Poelruitstraat 17, Waalwijk SUCCES BEHAALD. Het duo „The Daffodils" uit Waal wijk behaalde zaterdagavond op het songfestival te Nieuwendijk de eer ste prijs. De zangeres Lenie Broeks won de 2e prijs. LENTE-TOTO 1965. Inzet week eindigende op 26 mrt. 1956: f 588.80. Ie prijs gewonnen door Chr. v. Engelen. Prof. Nolenstr. 56 Waalwijk, met f 588.80; hij ont vangt f 88.32. 2e prijs gewonnen door W. Kleijne. Coubertinstr. 71, Waalwijk, met f 588.89; hij ontvangt f 58.88; 3e prijs gewonnen door An nie Klis, Sweensstr. 86, Kaatsheuvel met f 588.65; zij ontvangt f 29.44. Prijzen kunnen worden afgehaald vóór 1 april 1965 bij de penning meester J. Timmermans, Mgr. Prin- senstr. 16, Waalwijk. Totaal aantal deelnemers 808. Ter ere van de promotie van het le team van OWVOC is Odulphus uitgenodigd een vriendschappelijke wedstrijd te komen spelen op 10 apr. Dit moet een schitterende wedstrijd worden, die U niet mag missen. OPENING DON BOSCO SCHOOL Op zaterdag 10 april zal de Hoog eerwaarde Heer P. Maessen, deken van Waalwijk, de opening verrich ten van de nieuwbouw van de r.k. School voor buitengewoon onder wijs „Don Bosco" aan de Taxan- driaweg. De opening zal geschie den om 10.30 uur. AVOND-VIERDAAGSE Na het grote succes dat de stich ting „Jeugdbelangen" uit de St. Clemens parochie „Baardwijk" had, met de vorig jaar voor de eerste maal georganiseerde avond-vier daagse voor de Waalwijkse Jeugd, bereikte de voorzitter van de Stich ting de heer G. Waldboomers van alle kanten verzoeken om ook dit jaar weer een jeugd-avondvier- daagse te organiseren. Niet alleen is het bestuur voor die aandrang gezwicht, doch tevens wil men dit jaar zelfs het wandelsportfestijn nog grootser opzetten dan vorig jaar, door niet alleen de school gaande jeugd te laten meelopen, doch ook de oudere jeugd eraan te laten mee doen. Het avondvierdaagse evenement wordt gehouden op 21-22-23 en 24 juli a.s. en zal zijn bekroing vin den in een feestelijke intocht met muziek en bloemen op de laatste dag. Aan de avondvierdaagse jeugd van 7 tot en met 16 jaar. Afhanke lijk van de leeftijd zullen de af standen 5-10-15 kilometer bedra gen. Ook in verenigingsverband zal aan de wandeltochten kunnen wor den deelgenomen. Hiervoor zijn» fraaie groepsprijzen beschikbaar gesteld. Wel dienen verenigingen die in groepsverband willen meelo pen, dit voor 15 mei aan de Stich ting Jeugdbelangen „St Clemens, mede te delen. H. v. d. HEUVEL OPENT NIEUWE ZAAL Blijkens een in dit blad voorko- mande advertentie, opent de heer H. van den Heuvel, Olympiaweg 18 te Waalwijk op vrijdag 2 april a.s. naast zijn bekend café, een fraaie, nieuwe, geheel naar de eis des tijds ingerichte zaal. Het bouwen van deze zaal is door de heer van den Heuvel geheel in eigen beheer uitgevoerd en heeft een oppervlakte van ca. 100 vier kante meter. Het plafond en de lambrisering harmoniëren uitste kend met elkaar en zijn vervaar digd van fraaie houtsoorten. Grote ramen aan achter- en westzijde bie den een riant uitzicht op de omge ving, zodat het er prettig verpo zen is. Een prachtig buffet, dat bij na geheel de oostzijde van de zaal beslaat, geeft aan het geheel een voornaam 'cachet. Het fraaie meu bilair en de frissche oerdegelijke vloerbedekking, geleverd door de firma H. Klerks te Waalwijk, is hierbij uitstekend aangepast. Het sanitair werd aangebracht door de firma Jac. Dekkers uit Waalwijk, terwijl de firma J. van Dongen eveneens uit Waalwijk de fraaie verlichting (ruim 30 lichtpunten aan plafond en zijwanden) verzorg de. De centrale verwarming is van Maatschappij „Bronswerk". Al met al is iets heel mooie tot stand geko men, waarmeede wij de heer v. d. Heuvel oprecht kunnen feliciteren. Deze uitbreiding kan een aanwinst genoemd worden van de Horeca bedrijven in Waalwijk en is uiter mate geschikt voor het houden van vergaderingen en van bruiloften en partijen. Nadat vrijdag 2 april de zaal voor genodigden zal worden geopend, wordt deze zaterdag 3 april toe gankelijk gesteld voor het publiek, dat hiervan zeker een dankbaar ge bruik zal maken. Zie verder adver tentie. DISTRICT WAALWIJK KNBB In de finalewedstrijden cadre 38-2 gehouden in café van Bracht werd Leo van Cromvoirt van Nooit Vol leerd kampioen. Wij komen hierop in ons volgend nummer terug. JEUGD-EXPO: ZEER GESLAAGD Een van de grootste problemen waarmee het jeugdwerk van de Stichting Jeugdbelangen te kam pen heeft is het tekort aan leiders en leidsters. Als de jeugdexpo, die dit weekend werd gehouden in „De Gecroonde Laersse", bestemd was om belangstelling te kweken bij potentiële leiders of leidsters, dan kan deze zeer geslaagd heten. Natuurlijk moet later de actieve be langstelling nog blijken, maar in ieder geval hebben vele bezoekers genoten van wat „De Terp" heeft laten zien op het gebied van jeugd werk. Op het toneel toonden verschil lenden groepen afwisselend wat zij zoal bij „De Terp" doen. De ballet meisjes toonde onder leiding van mej. Karin Louwinger en mej. To ny van Nooij wat zij op balletge- bied hebben geleerd: dat was heel wat. De heer Van Dishoeck had de leiding over het koortje, dat het toneelprogramma opluisterde. In de zaal toonden verschillende stands wat de Terp op het gebied van de hobby-clubs te bieden heeft. Vooral de afdeling fotografie (in de kleine bovenzaal) trok veel gelang- J stelling bij de vertoning van dia's. Al met al kunnen de Terp-lei ders terugzien op een geslaagde de monstratie van hun werk. „TROUW AAN ORANJE" BESTAAT 25 JAAR Op 13 oktober a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de vereniging „Trouw aan Oranje" werd opge richt in Waalwijk-Zuid. Het bestuur van deze oranjevere niging heeft i.v.m. de viering van dit jubileum enkele bijzondere ak- tiviteiten op het programma staan voor de viering van de verjaardag van H.M. de Koningin op 30 april a.s. Voor de jongens en meisjes zal het „Haarlems Revue en Cabaret gezelschap „De Vonk" optreden. Voor de ouderen is er 's avonds een show op het verlichte plein voor de nieuwe kerk. Tijdens deze show zullen optreden: de jeugd drumband, het Jachthoorncorps Cornu Copiae en de harmonie St. Crispijn. Het bestuur, bestaande uit A. J. van Seters, voorzitter, J. Hornes, secretaris en A. v. d. Boogaart, penningmeester, zal de gedetail leerde plannen middels een folder huis aan huis laten verspreiden. Het bestuur hoopt tevens op een bijdrage van de inwoners van Waalwijk-Zuid om de onkosten te bestrijden. Zelfs een verhoogde subsidie van de gemeente is niet toereikend om de plannen van de jubilerende oranjevereniging te fi nancieren. VOORLOPIG OUDERCOMITÉ SINT-PETRUSSCHOOL Reeds eerder berichtten wij, dat Broeder Othmar het initiatief heeft genomen tot de oprichting van 'n oudercomité voor de Sint Petrus- school. Het ouder-comité beoogt samen met de leerkrachten bepaalde kan ten van de opvoeding van de kinde ren te willen bekijken en aktiteiten te ontplooien voor de kinderen. Daarnaast fungeren de leden van 'n oudercomité als kontacpersoon tus sen ouders en school. Afgelopen dinsdag zijn een aantal ouders bij een geweest. Toen is het voorlopig ouder-comité geformeerd als volgt: Mevr. M. ten Dam, Ambrosiusweg 13, Dhr. A. Claassen, van Bredero- delaan 4, Dhr. J. Kees, Kerkstraat 117, Dhr. C. v. d. Leur, Canadesestr. 3, mevr. E. v. Loon, Mr. v. Cooth- straat 26, mevr. M. Marks, van Bre- derodelaan 6, Dhr. F. Mol, Mr. Luy- benstraat 62, mevr. J. Schagen, And. Zijlmansstraat 17, Dhr. C. v. d. Zande, Thorbeckelaan 20. BRIDGE-DRIVE. De vrijdagavond in Hotel Verwie] gehouden bridge-drive had de vol gende uitslag 1 de heren Trossel en Kitselaar. 2 mevr. Dekkers en de heer Pant. 3 de dames Groen en Donkers. 4 de dames Petit en Donkers. De volgende bridge-drive is op 23 april a.s. GESLAAGD In Tilburg slaagde 24 maart j.l. voor het praktijkdiploma Stenogra fie Nederlands de dames Maria van Drunen en Ineke Maaywee. Zij ge noten hun opleiding bij de heer L. v. d. Leur, Mr. v. Coothstraat 75, Waalwijk. AGENDA. Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. TAFELTENNISKAMPIOENSCHAPPEN De tafeltenniskampioenschappen van Loonopzand zullen op zaterdag 10 april plaats hebben in zaal Vermeulen. Gegadig den kunnen zich opgeven bij dhr. H. Spa pens, Kerkstr. 4, voor zaterdag 3 april a.s. De wedstrijden vangen aan om 13 uur. DONORACTOE ROODE KRUIS. Roode Kruis doet nogmaals een beroep op alle ingezetenen om zich spoedig op te ge ven voor het afgeven van bloed. De dienst zal op dinsdag 6 april te Kaatsheuvel in de Gildenbond de donors ontvangen voor de afname. Voor Loonopzand, als er voldoende deelname is, zal voor busvervoer gezorgd worden. Wij maken er de bevolking op at tent dat opgave nog kan geschieden bij de bestuursleden: Willibrordusstr. 4, Venloon- straat 5, Kloosterstraat 8 en Hoge Steen weg 73. STATIEDAG JEUGDHARMONIE. Voor de tweede maal hebben de leden van de Jeugdharmonie van Sophia hun jaarfeest gehouden in zaal Vermeulen. Zaterdagmiddag verzamelden zij zich om gezamenlijk een korte rondwandeling door 't dorp te maken. Om plm. 7 uur werd hen een koffietafel aangeboden, waarna de avond in feestelijke stemming werd doorgebracht. Speciaal voor deze jeugdigen werd een mooie film gedraaid. Zondag had een twee de rondwandeling door het andere deel van het dorp plaats. Hier en daar werden sere nades gebracht. Vermeldenswaard is, dat zich zaterdag bij deze jeugd nog de ere voorzitter van Sophia voegde, jhr. Am. Ver- heijden uit Leur. Zijn dochter - Marie-José - de beschermvrouwe van de jeugdharmo nie, maakte in volle belangstelling dit jaar feest mee. KONINGINNEDAG - SPORT. In het kader van de feestviering van de a.s. Koninginnedag en Bevrijdingsdag heeft de sport reeds een aanloop genomen. Zo organiseert het oranjecomité in de gemeen te een jeugdsportdag op 30 april a.s. Hier aan kunnen alle jongens en meisjes van 12 t.m. 17 jaar deelnemen. Niet alleen de le den van de sportverenigingen, maar in dit geval allen, zonder uitzondering. De diverse wedstrijden zullen bestaan uit'n vijfkamp w.o. lhardopen, hoogspringen, verspringen, hink-stap-sprong en een hindernisloop. Voor de deelnemers is er gelegenheid zich tot 17 april op te geven bij A. v. d. Made, Willibrordusstraat 29. Tevens bestaat er de mogelijkheid voor oudere meisjes om op te treden als leidster voor een groep. Opgave liefst per briefje mét vermelding van naam, adres en geboortedatum. KON HARMONIE SOPHIA. Na de inspanning van een concours, komt nu de vrolijke noot voor de Kon. harmo nie. Zaterdag 3 april viert Sophia re statie dag .In de parochiekerk wordt een H. Mis opgedragen voor de overl. en levende leden. Na de koffietafel volgt een cabaretuitvoering voor de leden met hun dames. Zondag is de dag voor de honoraire leden en de leden. Dan zal de Tilburgse toneelvereniging DO- TO een toneelstuk opvoeren getiteld „Gou den Aaltje". BOERINNENBOND. Op woensdag 31 maart om 8 uur zal in zaal Vermeulen voor de leden van de Boc- rinnenbond afd. Loonopzand, weer een ge- spreksavond worden gehouden. Hier zal ka pelaan Ras uit Kaatsheuvel het forum lei den. Het bestuur verzoekt allen tijdig aan wezig te willen zijn. E.H.B.O. De volgende les van de EHBO heeft plaats in het Wit-Gele Kruisgcbouw. Zij staat o.l.v. Dr. De Vries cn begint om 2 uur, op dinsdag 30 maart. GESLAAGD Op 20 maart hebben Willy van Esdonk en Mieke Kuijs, leerlingen van de St. Jozef VGLO, met succes het type-diploma be haald van St. Genesius te Eindhoven. Dit examen is 'n onderdeel van het Lager Ad ministratief Onderwijs. Wij feliciteren hen van harte met het behaalde succes. PAASVOETBALTOURNOOI. Op 22, 23 en 24 april zal op het sportpark de Hoge Heide, Vliedberg, een Paastour- nooi worden gehouden voor scholen van de Langstraat. Na een korte voorbereiding heeft een commissie onder leiding van de heer C. de Poorter, maatschappelijk werker van de stichting Jeugdbelangen, nu definitief be sloten een Paastournooi te organiseren voor de lagere schooljeugd van de Langstraat. Er blijkt veel animo, zowel van de ouders als van het onderwijzend personeel. Het Paas tournooi, dat gehouden zal worden op het sportpark de Hoge Heide, zal op donder dag 22 en vrijdag 23 april, telkens van 9 tot 6 uur worden gehouden en zaterdag 24 april wordt de finale gespeeld, waar dan ze ker veel belangstelling kan zijn, in verband met de vrije zaterdag. Als scheidsrechters zullen optreden studenten van de sport- academie van 's-Bosch. In totaal zullen 15 elftallen deelnemen: 2 uit Vlijmen, 3 uit Vliedberg, 2 uit Nicuwkuijk, 4 uit Hcus- den, 2 uit Drunen en 2 uit Haarsteeg. Ook de Prot. chr. school uit Vliedberg en de openbare school uit Heusden nemen deel. De scholen zijn ingedeeld in 3 poules van 5 elftallen. Er zullen wedstrijden worden ge speeld van telkens 2 x 20 min., terwijl elke poule een halve competitie speelt. Veel medewerking wortd van alle zijden toegezegd, zoals de Vlijmense Boys shirts, technische verzorging, van Os, trainer van de Boys, de heren Schalken en K. Wil- lemse zullen een rooster opmaken van de speeltijden. Om de kosten te dekken is via de gemeentelijke sportraad een verzoek om subsidie ingediend. Mogelijk om het nog wat meer Lang- straats te maken, daar in Waalwijk ook der gelijke wedstrijden worden gehouden, ligt 't in de bedoeling om later de kampioen van het tournooi van de Hoge Hoide tegen de kampioen van Waalwijk te laten spelen. KANARIEVERENIGING VOGELLUST VIERT 12Vè-JARIG BESTAANSFEEST. Zaterdag 3 april is het de dag dat de Kanarievereniging Vogcllust 12V£ jaar ge leden werd opgericht. De Vlijmense Kana rievereniging heeft in dit korte bestaan al grote bekendheid gekregen. Op de eerste plaats door het organiseren van kampioens- tentoonstellingen van de NKC en verder door de successen van enkele leden. De dag zal beginnen met een receptie in café de Witte, zaterdag van half 2 tot 4 u. Hierna komen de dames en heren om half 7 voor een feestavond bijeen. Deze avond zul len de heren Adema, voorzitter van de NKC, mr. Conburie, Kring-Zuid en Lcm- men secr. Kring Zuid, allen met hunne da mes present zijn. VOETBAL. Vlijmense Boys I - Taxandria 1-0. Zondag speelden de Vlijmense Boys een thuiswedstrijd tegen Taxandria Oisterwijk, de ploeg die met écn overwinning op ge lijke hoogte kwam voor de bovenste plaats. Maar zo ver is het niet gekomen, al waren de eerste aanvallen van Taxandria zeer ge vaarlijk; drie kansen voor een vrij doel en nog naast. Maar alles bijeen was Taxan dria ook geen ploeg om bovenaan te staan. De Boys twerkten zich met de overwinning weer een plaatsje omhoog en voor de on derste plaats is er geen gevaar meer: de Boys staan veilig. Dan iets over de wed strijd. Taxandria pakte van meet af flink aan en er volgden spoedig enkele kansen, maar er stond geen schutter om ze te be nutten. De Boys kwamen nu en dan goed voor doel, maar het duurde allemaal te lang eer de bal gespeeld werd, zodat de achte- hoede van Taxandria steeds kon wegwer ken. Weer was Taxandria weg en de links buiten bracht nog het meeste gevaar in de Boys-achterhoede, maar ook doelman de Wijs van de Boys greep nu en dan ook goed in; een zeker schijnend doelpunt op korte afstand werkte hij prachtig uit de uiterste hoek. Dan een snelle uitval van de Boys, van Esdonk kwam goed samenspelend met Parijs naar voren, Ekels kreeg de bal goed aangespeeld en zijn hard schot was raak, 1 - 0. Taxandria zag het gevaar in, hard werd er gewerkt om de achterstand weg te werken, maar het spel was in de afwerking te slordig en de vele schoten gingen ver over of naast. De Boys, aan de andere kant, de den het niet beter, de linksbuiten kreeg een kans, maar wachte even te lang, zodat de rechtsachter in kon grijpen. Met enkele op en neer gaande aanvallen kwam dan de rust, die met 1-0 voor de Boys inging. Na de rust dacht eenieder: Taxandria zal zich met alle inspanning in de strijd wer pen, maar dit was niet het geval, het spel bleef heel zwak en de Boys-verdediging kreeg het werkelijk niet moeilijk. De Boys werkten wel hard om de verkregen voor sprong te behouden, maar kregen zelfs nog kansen om deze te vergroten, maar de af werking kwam niet. Ook enkele corners brachten geen succes. Taxandria bleef in hetzelfde spel, maar tegen het einde van de wedstrijd kwam er wat meer inspanning, maar de scheidsrech ter die een makkelijke taak had, moest toen toch enkele malen fluiten voor onbe suisd aanvallen. Dit gaf ook geen succes voor Taxandria. De Boys waren ook niet meer in staat om een goede aanval op te bouwen en zo kwam dan het einde van deze wedstrijd van geen hoog gehalte, maar toch spanning tot de laatste minuut. De belang stelling was met het prachtige weer groot en de Boys-supporters juichten na afloop met de tweede overwinning op de Hoge Heide. STRUIKROZEN le kwaliteit 1.50 KLIMROZEN, bloeien ge hele zomer 3.50 (nieuw) ROZEN OP STAM extra f 7.50 VASTE PLANTEN in vele soorten 60 ct. Sprangseweg 13, Waalwijk Tel. 3078 Extra grootbloemige WITTE MARGRIET 50 ct. Dubbele ANJELIEREN 30 ct. VIOLEN 15 ct. Sprangseweg 13, Waalwijk Tel. 3078 KINDERWAGEN WANDELWAGEN BOX en KINDERSTOEL Kloosterstraat 13, Loon op Zand TE KOOP wegens plaatsgebrek een in goede staat en een Zeer billijke prijzen, 's Middags of 's avonds te bevragen: Altenaweg, haven woonark Hilda. TE KOOP: 3000 bij D. v. d. Schans, Z. Holl. Dijk 18, Sprang-Capelle. FAUTEUILS STOELEN TAFEL DRESSOIR THEEMEUBEL LIGSTOEL en SCOOTER merk Vespa Alles in prima staat. Stationsstraat 72, Waalwijk. Van particulier, wegens omstandigheden te koop In goede staat. Prijs 1250.-. Ook genegen mede in te ruilen tegen bromfiets. Adres: Berndijksestraat 60, Kaatsheuvel. Tussen 6.30 en 7.30 uur n.m. Roestenbergstraat 59 KAATSHEUVEL vraagt voor direct Sollicitaties te richten aan: SCHOENFABRIEK MARIAM N.V. Roestenbergstraat 59, Kaatsheuvel, of na telefonisch afspraak, Tel. 04167-2389 l

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 7