wAAlwijkse en LxncstRAAtse couRAnt Stijlvolle en drukke receptie van „D.E.S.K. met grandioos feest besloten Paasvoetbal van schooljeugd te Kaatsheuvel weer groot succes N.E.O. MAANDAG 3 MEI 1965 86e JAARGANG No. 33 De fcho van het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100-f 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" RWB - DSC 3-2 In deze wedstrijd, waabij voor RWB geen belangen meer op het spel stonden, zijn de Besoijenaren toch de sterksten gebleken. Voor DSC was de zaak anders, want zij staan nog niet veilig en kunnen nog degrade ren. Voor de aanvang bood de aan voerder van DSC bloemen aan aan voerder Bruurmijn aan, voor het be haalde kampioenschap. Aanvankelijk dachten we dat het een aardige wed strijd zou worden. RWB speelde rus tig en bouwde goed op. In de 12e minuut nam invaller Didden, die mee speelde voor Huub Bruurmijn, de bal goed mee en schoot beheerst in, 1-0. RWB zakte toen af, al kreeg men nog enkele goede kansen en DSC nam het initiatief. Doch door slordig en te haastig spel in de voorhoede en goed keepen van doelman Avontuur bleef de stand tot vlak voor de rust ongewijzigd. Toen moest hij echter zwichten voor een DSC-schot en het was 1 1 De vele DSC-supportefs hadden toen alle hoop op een goed resultaat, maar na de rust begon RWB toch wat meer te voetballen. Het eerste kwar tier zagen we dan ook goed spel en uit een mooie pass van Didden aan Maijers zette deze laatste de bal pri ma voor en Han Bruurmijn kopte prachtig in, 2—1. Enkele minuten later scoorde Pruijssers beheerst 3-1. Een glaszuiver doelpunt van dezelfde speler keurde de scheidsrechter af. DSC vocht fel terug, maar kon van de vele kansen er maar één benutten, 3-2. Ook RWB wist geen doelpunten meer te maken. Vlak voor tijd miste DSC nog een open kans door onbe suisd naast te schieten. Het was een niet op hoog peil staande strijd, maar een zeer sportieve. In elk geval deed RWB ten opzichte van de andere can- didaten voor de onderste plaats haar sportieve plicht. BAARDWIJK - OJC 3 - 2 Baardwijk boog na rust een 2-0 achterstand om in een 3-2 overwinning. In een met drie invallers - spelend Baardwijk heeft men toch nog kans gezien om een 2-0 achterstand in een 3-2 overwinning o mte zetten. Over de wedstrijd het volgende Toen de wedstrijd nog maar amper 5 minuten oud was, stond OJC al met 1-0 aan de leiding; een mis verstand in onze achterhoede gaf de rechtsbinnen van OJC gelegenheid zijn ploeg de leiding te geven. On danks verwoede pogingen van Baard wijk, welke geen resultaat hadden, was het OJC dat wederom door een misverstand in onze verdediging de stand op 2 - 0 kon brengen. Verder dan een goed schot van rechtshalf J. Verhoofstad, welke door de doelver- dedigers van OJC schitterend tot hoekschop werd verwerkt, viel er voor de rust niets bijzonders meer te ver melden. Ondanks een fikse regenbui tijdens de rust, zagen we na de rust een geheel ander Baardwijk-elftal spelen. OJC werd geheel in de ver dediging gedrongen en na ongeveer een kwartier spelen was het midvoor H v d Lee die een goede voorzet van Mulders schitterend afrondde en de stand tot 1 - 2 terugbracht. Vanaf dit moment ging de Baard wijk-ploeg steeds beter spelen en toen na een goede ingooibal van Mulders, v d Lee de bal in de vrije ruimte kreeg en de gehele OJC-verdediging bleef staan, omspeelde hij ook de doelman en bracht daarmede de par tijen weer op gelijke voet, 2-2. En toen de regen neer plensde en met nog ongeveer een kwartier spe len, zagen we een prima voorzet van v Mosselveld, welke door Mulders ineens werd ingeschoten, doch de paal bracht redding.. Toen even daar na v Cromvoirt weer verscheidene spelers de verkeerde kant opstuurde, volgde uit deze pass de winnende goal welke door Mulders werd gemaakt, 3-2. Jongens, dat was nog eens prachtig werk en zo 2de je wat met werken en flink doorzetten is te be reiken. W.S.C.—BLAUWGEEL Het is de Veghelnaren niet mogen gelukken het ene kostbare puntje te bemachtigen dat zij nodig had den om definitief veilig te zijn. In dien hun doelman vooral vóór de rust niet zulke diverse pracht safe's had verricht bij schoten van Spa pens en Kleevens, zou de rust met een ruime voorsprong voor WSC zijn ingegaan. Als Blauw-Geel aftrapt, vangt WSC ae bal direct op en als de wed strijd 20 seconden oud is, heeft WSC een pracht kans gemist om de lei ding te nemen, wanneer v. Bladel met de keeper uit doel de bal voor zet en Kleevens met z'n sliding iets te laat is en de bal naast gaat. Zel den zagen wij tijdens deze compe titie een dergelijk agressieve WSC- voorhoede. Met spirit en élan wordt steeds het Bauw-Geel-doel bestookt en een schot van Kleevens ineens op de voet genomen, wordt door de Veghelse doelman met een safe tot hoekschop gewerkt. Direct hierop volgt weer zoiets, maar nu is het schutter Spapens. Vóór dit gebeu ren was reeds een pracht doelpunt van De Ronde afgekeurd, doordat een van zijn teamgenoten een meter te ver stond. Ook weten de Veghel naren niet veel van kansen benut ten en met hun aarzelingen weten Brok en Schilders wel raad, hoewel v. d. Anker niet op non-actief wordt gesteld. In de 30e minuut komt ein delijk het verdiende Waalwij kse doelpunt. Spapens schiet hoog in, de Blauw-Gele midhalf raakt de bal verkeerd en de op de doellijn staan de spelers, twee WSC-ers en twee Veghelnaren, zien hoe de bal in het Veghel-doel verdwijnt; 10. Na dit doelpunt komt Blauw-Geel meer in actie, doch het blijft bij ac ties en wordt er thee gedronken met een schamele 10 voorsprong voor WSC. Reeds 5 minuten na rust is de balans weer gelijk; de Veghelse r.- half lost op zeer grote afstand een schot op het WSC-doel, dat in de kruising van paal en lat in 't WSC- doel verdwijnt en v. d. Anker vol komen verrast; 11. Het woord is hierna weer aan WSC, doch 3 min. later staat- de thuisclub weer op winst als Kleevens de bal van het midden toegespeeld krijgt; even boft de WSC-linksbinnen als de te ver voor hem uitgespeelde bal toch de goede richting heeft en langs de uitgelopen Veghelse doelman in het net verdwijnt; 21. Nog even blij ven de WSC-ers in het offensief, doch de laatste 15 minuten verslap pen zij en komen de Veghelnaren opzetten om te trachten nog een ge lijk spel te forceren, doch dat dit wordt voorkomen, danken zij aan doelman v. d. Anker, die nu pas goed zijn talenten toont en Blauw- Geel met een nederlaag naar huis stuui-t, door een paar pracht safe's. En als scheidsrechter Schot uit Geertruidenberg, die deze niet al te moeilijke wedstrijd correct en foutloos leidde, het einde fluit, be tekent dit voor WSC een voorlopig afscheid van de 3e klasse op eigen terrein, maar op waardige wijze, en voldeden daarmee aan hun sportie ve plicht. ROODWIT—DESK 1—0 Nadat de kampioenen een fraaie wedstrijdbal van de gastheren in ontvangst hadden mogen nemen, ontwikkelde zich een weldadig sportieve wedstrijd. Natuurlijk zat het grote feest van de ge passeerde avond en nacht de Des- sers nog in de benen, maar ze hiel den achter de zaak vakkundig ge sloten. Als het nog eens nodig was, dan wist doelman Tausch nog wel een oplossing. De gastheren uit St. Willibrord combineerden vaak fraai, maar het goede schot ontbrak wel eens. Zonder dat er gedoelpunt werd brak de rust aan. Het was opvallend dat de „limo- nade"-benen van de Dessers ook na de rust vooral over rechts aalgladde uitvallen te voorschijn konden to veren. Waar haalden ze het van daan? Het publiek kon vaak harte lijk lachen om komische situaties voor de beide doelen, afgewisseld door goed voetbal van de beide voorhoedes. Maar tegen het einde waren toch enkele Desk-benen te traag geworden, hoeveel moeite zij zich ook gaven. Vijf minuten voor het einde van de laatste wedstrijd van dit seizoen, wist uit een ver warde situatie voor het Desk-doel de Rood-Wit-linksbinnen onhoud baar in te schieten. Een zware re genbui zorgde vlak voor het einde voor een lente-achtig slot van deze in de prettigste verstandhouding ge speelde wedstrijd. SSC—Zuidvogels 1—0 In de laatste stuiptrekking van de competitie heeft SSC weer eens 'n stout stukje uitgehaald door het be zoekende Zuidvogels, dat op de standenlijst een mooie derde plaats bezette, met een kleine maar ver diende nederlaag naar Huizen te sturen. Daar Den Helder een neder laag moest incasseren van Koz. Boys staan de papieren van de SSC-ers heus niet hopeloos. HCSC dat er n.l. nog twee moet spelen zal deze twee moeten winnen om naast de Vrijhoevenaren te komen. Deze laatsten spelen nog eenmaal tegen Hoogvliet en een gelijkspel is daar uit al voldoende voor behoud van het 2e klasserschap. Nu even in het kort over de wed strijd van j.l. zaterdag. Als steeds begint SSC ontstuimig met aanvallen en nu eens met suk- ses. Binnen 5 minuten opent A. la Grauw reeds de score. Daarna vol gen er nog vele kansen, maar deze worden of verknoeid of door de doelman bekwaam gestopt. Ook Zuidvogels weten zich kan sen te scheppen, maar Spierings is op zijn post en weet z'n doel schoon te houden. J. v. Rooyen krijgt nog een kans maar in moeilijke positie schiet hij net over. De kansen van la Grauw en v. Zeist zijn beter, maar worden ook niet benut. Ook v. d. Broek schiet naast, 't Midden veld wordt vaak goed gestuwd, doch de krappe voorsprong niet vergroot. Daar de achterhoede volkomen af gegrendeld wordt kan Zuidvogels maar nauwelijks gevaarlijk worden. Toch moet Spierings na rust een enkele keer uit zijn kooi komen, maar lost dan alles spoedig op door zijn voorhoede met verre passen aan het werk te zettten. Op het laatst wordt het soms een beetje onvriendelijk, maar dan lost de scheidsrechter Beks de zaak wel op, en als deze voor het laatst fluit heeft SSC een kleine maar verdien de overwinning behaald, dat hen weer moed geeft. Het is NEO gelukt de eerste be kerronde te overleven via een over winning op Meeuwen uit Zoutelan- de. Direct na het begin startte Meeuwen met een fel offensief wat op niets uitliep. Even later een snelle Sprang aanval waaruit Wim de Rooy tegen de paal schoot de terugspringende bal werd door Pau- lides in het net gedeponeerd, 1-0. Na ongeveer een half uur spelen viel v. Leeuwen uit en werd ver vangen door Piet van Caem, die een prima wedstrijd speelde: Na rust een fel aanvallend NEO dat de stand tot 3-0 kon opvoeren door doelpunten van Paulides en de Rooy. Kort voor het einde viel ook nog Spierings uit, maar de Sprang- se defensie met aan het hoofd spil v. Tiggelen hield het hoofd koel. Al met al een verdiende overwin ning en op naar de 2e ronde. NEO 2RODA '55 8—1 De laatste competitiewedstrijd werd tegen Roda '55 uit Oosterhout een grote overwinning. Doordat er geen scheidsrechter was opgeko men werd de wedstrijd een kwar tier te laat aangevangen. Roda '55 nam al spoedig de leiding door een strafschop, maar het was weer zo gelijk toen Kuijsten aleen voor de doelman der gasten kwam te staan. T. de Jong maakte nummer 2. De stand liep tot de rust op tot 4-1. Na de rust hetzelfde spelbeeld en wisten Kuijsten en v. Vuuren de stand op 8-1 te brengen. Het derde won de wedstrijd tegen PTT 2 met 8-3. In verband met de bevrijdings dag a.s. woensdag zullen de trai ningen voor A-junioren om 8.30 uur aanvangen en voor de senioren om 10 uur. WIT ZWART-WHS 2-0. Albert v. Beek 1-0; id. 2-0, rust- en eind stand. Wit Zwart was vooral voor de rust sterker dan de Zeeuwen. Rechtsb. A v Beek speelde een prima partij. Op fraaie wijze benutte hij een door Joop le Sage toege speelde bal. Ook het 2e doelpunt dat hij scoorde was een doelpunt van klasse. Bijna had Wit-Zwart een 3-0 voorsprong, toen A. v. Beek onverwachts tegen de lat kogelde. WHS kon voor de rust slechts een enkele keer gevaarlijk worden. De hardwerkende WHS-ers trachtten in de 2e helft de ach terstand in te lopen, maar hun pogingen bleven vruchteloos. Wit Zwart was de St. Annalanders vooral in technisch opzicht de baas. KOGELVANGERS - HNC 6-2. Stroopman 1-0, Kreeft 2-0, Mandemakers 2-1, de Wit 3-1, rust; Stroopman 4-1, id. 5-1, de Bie 5-2, Stroopman 6-2. Kogelvan gers leidde al na een kwartier met 2-0 door treffers van Stroopman en Kreeft. HNC slaagde er niet in de scoringsdrift van de groenwitten te beteugelen. Ook na de rust had de thuisclub het voor het zeggen. Met een 6-2 nederlaag moesten de Capellenaren tenslotte het veld verlaten. BRABANTS ZATERDAGVOETBAL. Met uitzondering van WHS en Kogelvan gers hebben de clubs in de le klas van de afd. Brabant zaterdag hun laatste wedstrijd van de competitie gespeeld. Olympia legde beslag op de 2e plaats door in 's-Graven- moer met 2-1 te winnen van kampioen ONI. Kogelvangers had weinig moeite met H N C, blijkens de 6 - 2 zege die de groen witten behaalden. Het gedegradeerde Roda moest met 8 - 1 het onderspit delven bij Sprang 2. Wit-Zwart won verdiend met 2-0 van WHS. Rechtsbuiten Albert van Beek scoorde op bijzonder fraaie wijze voor de rust beide doelpunten. Uitslagen: le klas: Wit Zwart-WHS 2-0; Kogelvangers - HNC 6-2; ONI- Olympia 1—2; Sprang 2 - Roda 8- 1; Vre derust - Tholense Boys 1 - 1. 2 e klas: WHS 2 - Rust Roest 0-9; Dinteloord 2 - Seolto 2 7-1; Chrislandia 2 - Good Luck 27-0; Good Luck 3 TSC 5-5; 3e klas C: Roda 3-Wit Zwart 2 0-5: PTT 2 - Sprang 3 3-7; Olympia 3-Raams- donk 1 - 4; Dussense Boys 2 - ONI 2 0-13; The Gunners 4 - DEB 2 4-0. 3e klas D ONI 3-Beatrix 1-7; Beatrix 2-HNC 2 1 - 2; HNC 3 - JPS 1 - 5; Rust Roest 2 - Wit-Zwart 3 9-2; Zaterdag heeft sportminnend Kaatsheuvel het bestuur en het naar de le klas amateurs gepromo veerde kampioenselftal van de voetbalvereniging Desk een hulde bereid, die als uniek en onvergete lijk in de analen van deze 35-jarige vereniging worden opgetekend. Er was een overweldigende belangstel ling op de receptie, ook van sport vrienden buiten Kaatsheuvel, wel ke gepaard ging met bloemen en geschenken, en toen dit officiële gedeelte achter de rug was, daver de tot laat in de nacht de feestelij ke klanken in de Efteling-zalen. Het eerste deel van het feestpro gramma speelde zich in de voor middag af ten gemeentehuize, waar burgemeester en wethouders en de gemeenteraad zich hadden verza meld om bestuur en kampioenself tal met hunne dames alsmede het feestcomité een ontvangst te be- i'eiden. Burgemeester L. v. Erp beschreef in zijn toespraak do ontwikkeling van de sportbeoefening, waarin geestelijk en burgelij k gezag in de loop der jaren zijn meegegaan, zo als nu o.a. bleek in deze ontvangst ten raadhuize. Na de triomfantelij ke intocht en de geïmproviseerde huldiging op de dag van het be haalde succes gememoreerd te heb ben, wees de burgemeester op de zelfopoffering die aan dit elegante succes vooraf was gegaan en de clubliefde om tot dit niveau te ko men. „Zonder de samenwerking in Op de voetbalterreinen van DESK in de Efteling heeft de schooljeugd van de ge meente Loon op Zand zich weer uitgeleefd in het Paas-voetbaltournooi. Vijftien elftal len verdedigen de eer van hun school en hebben zich tot het uiterste gegeven om het bezit van de mooiste trofeeën. Woensdag, de eerste dag van dit tournooi, werden de voorselectiewedstrijden gehouden. Hoewel de weersomstandigheden toen allesbehalve gunstig waren, kon dit het enthousiasme van de jeugdige voetballertjes niet afremmen. Niet voor niets hadden zij zich op dit grote gebeuren met de nodige ernst voorbereid om zich nu door kou en regen te laten inti mideren. Gelukkig liet Pluvius het donder dag afweten en konden onder een stralend voorjaarszonnetje de finale-wedstrijden ge speeld worden. Er waren op deze dag dan ook vrij veel belangstellenden, die met ge spannen aandacht het spel volgden. Men kon daarbij soms genieten van frappante staaltjes goed voetbal, waaruit bleek dat sommige knapen de verrichtingen van hun grotere broers zeer nauwgezet volgen en dat zij de aanwijzingen van hun leiders terdege in zich hebben opgenomen. De secretaris van de Desk-jeugd, de heer N. Kerssens, die dit tournooi weer op 'n uitstekende wijze had voorbereid en tot z'n grote tevredenheid ook vlot en volgens het vastgestelde tijdschema zag verlopen, ver welkomde op deze 2e dag wethouder J. Beerens, die wegens afwezigheid van burge meester L. van Erp, de prijzen zou uitrei ken. Dat het jeugdbelang ook 'n gemeente lijke aangelegenheid is, kenmerkte zich vol gens de heer Kerssens door dit feit. Hij roemde de sportiviteit van deze jongere ge neratie voetballers, dankte vooral het on derwijzend personeel voor hun belangrijke medewerking, de scheidsrechters voor hun bereidwilligheid en sublieme leiding en De Efteling voor het beschikbaar stellen van de terreinen. Wethouder Beerens wees op het grote belang dat met het organiseren van deze toumooien wordt gediend, waardoor de jeugd in gepaste ontspanning haar vacantie kan passeren, terwijl deze wedstrijden ook in belangrijke mate bijdragen in de licha melijke ontwikkeling van de schooljeugd. Het gemeentebestuur had hiervoor grote waardering. Hij bracht hiervoor op de eer ste plaats dank aan de Desk-leiders Kers sens en Tiggelman, die hieraan hun vrije tijd opofferden, alsmede het onderwijzend per soneel. De grote finale ging tussen het elftal-A van de St. Jansschool en dat van de Leonar- dusschool Berndijk. Hoewel de jongens van St. Jan in de eerste helft reeds een spre kend overwicht hadden, konden zij dit niet in doelpunten uitdrukken. In de tweede helft ging het echter vlotter. Het was na 10 min. spelen dat Harrie v. Boxtel met een magnifiek schot de stand op 1 - 0 bracht. Berndijk was hierdoor aange slagen en met fraaie aanvallen over de vleugels kwam St. Jan telkens weer opzet ten. Uit een hiervan bracht Harrie van Box tel 5 min. later de stand op 2 - 0. Afgewis seld door enkele uitvallen van Berndijk, was het overigens al St. Jan wat de klok sloeg en de Berndijk-keeper kreeg heel wat werk op te knappen. Met kunst- en vliegwerk wist hij z'n doel echter voorlopig schoon te houden. Kort voor het einde kon hij echter niet verhinderen, dat Peter v. d. Velden hem voor de 3e keer passeerde. Na afloop van het enerverende duel werden de spelers van St. Jan luide toegejuicht door hun tal rijke supporters. Tegelijk met deze finale-wedstrijd voor de A-poule speJlden op het B-veld de finalisten van de B-poule, St. Joachimsmoer en Loon- opzand-B. Met de regelmaat van de klok scoorden de Moerse knapen hun doelpunten en met 6-0 werden zij winnaar van de B- poule, waarbij zij tevens konden bogen op het grootste aantal gemaakte doelpunten van dit tournooi. De uitslagen van woensdag waren Mulo A - St. Bernard A 1 - 3; Loon op Zand A - Mulo B 4-0; De Moer - St. Bernard B 2-0;! Mulo A-Berndijk A 0-0; St. Ber nard B - Berndijk B 0 - 3; Berndijk A - St Bernard A 1 - 0; St. Bernard C - St. Jan C 0-2; De Moer - Bemdijk B 2 - 1Loonop- zand B-St. Jan C 2 1; Loonopzand A- St. Jan A 0-2; Loonopzand B - St. Berl nard C 6 - 0; Chr. School - St. Jan B 1 - 0; Openb. school - St. Jan 2-0; Openb. school - Chr. school 3-1; Mulo B-St. Jan A 0-3. Finale donderdag: Poule A, St. Bernard A Loon op and A 3 0; Mulo A Mulo B 5-3; St.Jan A - Berndijk A 3-0. Poule B: Berndijk B - St. Jan C 2 - 0; St. Bernard B St. Bernard C 2 0; Chr. school - Berndijk B 0 - 3; St. Berinard C - St. Jan B 0 - 5; Chr school St. Jan C 0-2; St. Bernard B - St. Jan B 0-1; De Moer- Openb. school 2-0; Openb. school - Loon opzand B 0 - 1Loonopzand B - De Moer 0-6. Eindstand poule A: 1 St. Jan A, 2 Bern dijk A, 3 St. Bernard A, 4 loonopzand A, 5 Mulo A, 6 Mulo B. Poule B: 1 De Moer, 2 Loon op Zand B, 3 Openb. school, 4 Berndijk B, 5 St. Jan C, 6 Chr. school, 7 St Jan B, 8 St. Bernard C. De heer Kerssens zal zich nu gaan bezig houden met de organisatie van het inter- dorpen-tournooi, dat op 12 mei in De Efte ling wordt gehouden, en waar in St. Jan A het zal gaan op nemen tegen de ploegen van Goirle, Oisterwijk en Gilze. de vorm van hoffelijkheid en goe de manieren ten opzichte van el kaar, het zich richten naar het be stuur, vertrouwen hebben in de technische leiding en individuele belangen ondergeschikt weten te maken aan algemene, zou dit resul taat niet bereikt kunnen worden," aldus de burgemeester. Dat de ge meentelijke overheid overigens niet ongevoelig was voor wat Desk ge presteerd had in het verleden mocht volgens hem hieruit blijken dat deze de laatste jaren meer dan een ton aan Desk besteed had. Aan gezien de goede naam en faam van de gemeente via Desk kan worden uitgedragen, hoopt het gemeente bestuur in samenwerking met het bestuur van De Efteling tot een nog betere en aan de eisen van thans aangepaste outillage van het overigens fraaie terreincomplex te komen. Na dit voor Desk optimis tische geluid bracht burgemeester v. Erp een dronk en driewerf hoe ra uit op het kampioenselftal. Na het dankwoord van de voorzitter van Desk, de heer A. van Es, waarin hij de urgentie van een verbeterde accomodatie van het complex nog even onderstreepte, volgde nog 'n ongedwongen samenzijn. In de smaakvol ingerichte en met bloemstukken versierde bovenzaal 's-middags de feestelijke receptie van het efteling-restautant werd gehouden, die door de oud-spelers geformeerde feest-commissie zo keurig en op stijlvolle wijze was voorbei-eid. Getooid met de Desk- kleuren en geassisteerd door een elftal in geel-blauwe kledij gesto ken jonge dames ontvingen zij de gen half drie arriverende gasten om deze naar de voor hen gereserveer de plaatsen te begeleiden. Voorzitter W. Soeterboek, die deze feestelijke receptie met een kort woord inleidde, moest tot zijn groot leedwezen bekend maken dat een van de grootste en actiefste werkers van Desk, 2e secretaris J. Verhiel, daags tevox-en in verband met een hem ovei-komen ongeval in het ziekenhuis was opgenomen en dit grote feest dus jammer ge noeg niet kon meemaken. Hierna opende de burgemeester L. v. Erp als eerste de rij van spre kers, die daarmee voor de derde maal voor het Desk-forum trad en ven aan zijn constructieve redevoe- volstond om een verlengstuk te ge ring van 's morgens ten raadhuize, waarin hij gaarne de goede bedoe lingen van het gemeentebestuur ten opzichte van het feestende Desk uit uitdrukking bracht en deze met een geschenk onder couvert onder streepte. Namens 't districtsbestuur Zuid 1 van de KNVB sprak de heer Wil- lemse z'n voldoening en dank uit voor wat Desk ten opzichte van de sportbeoefening voor de jeugd had gedaan. Hij wees op de moeilijkhe den voor het succesvolle team om als lijstaanvoerder dit kampioen schap te realiseren. Persoonlijk was hij blij dat een elftal onder de rook van Tilburg dit resultaat had be reikt, en wenste Desk daarmee na mens de organisatie van harte ge luk. Intussen werd ook het eerste ge schenk van De Efteling aangekon digd, die de ere wijn tijdens deze receptie aanbood. De heer Annegarn, directeur van de levensschool te Kaatsheuvel, was Desk dankbaar voor haar werk aan de jeugd besteed, in het bij zonder de jeugdleiders. In dit ver band hoopte hij dat veel aandacht zou worden besteed aan de oplei- dig van jeugdleiders. Dit kampioen schap deed hem persoonlijk veel genoegen, omdat een viertal spe lers van het kampioensteam tot de deelnemers van de levensschool be hoord. Hij hoopte dat dit tot een groeiende sportbeoefening zou lei den, maar knoopte hier meteen de wens aan vast, dat de groei van de publiciteit en de daaruit voortvloei ende psychise druk geen teruggang in de prestaties tot gevolg zou heb ben. Ten slotte sprak hij de wens uit dat de jeugd ook aan de wed strijden in de le klas veel genoegen zou hebben. Pastoor P. v. d. Spijker drukte vooral zijn waardering uit voor het enthousiaste werk van de voorzit ter Van Es en de leiders van alle groeperingen. Hij wenste Desk pro ficiat met zijn goed bestuur en bood een geschenk onder couvert aan. Ook de eerste voorzitter van Desk, de heer P. Kemmeren, was aanwezig met nog een zestal mede oprichters, Fr. Brok, A. Gubbens, H. Kamp, J. Roestenberg, Jos Schalken en J. Smit. Hij sprak z'n grote waardering uit over de groei en de prestaties van Desk, en her dacht met weemoed aan de overle den mannen van het eerste uur, Sjef Steenbergen ,Hugo Esch, B. v. Boxtel, die dit grootse ogenblik niet meer mee mochten maken. Hij schonk een bijdrage voor een even tuele tribune. Dit deed ook de woordvoerder van SSC uit Sprang, terwijl de heer Vlak namens de I handbalver. Desk eei'tijds een af deling van de voetbal, naast zijn fe licitaties een wedstrijdbal offreerde. RKC's voorzitter, de heer v. Hees- wijk, was met recht verheugd over dit resultaat van Desk, waarover bij zijn club grote voldoening heer ste. Hij hoopte dat beide oud-riva len op de meest sportieve manier het volgend seizoen elkaar zonder afgunst of jalouzie de loef zouden afsteken, dat Desk de naam Kaats heuvel zou hoog houden en hen gaarne als gast in Waalwijk zouden ontvangen. Hij feliciteerde Desk met haar succes en haar bekwame jeugd-organisatie, behoud in de le klas, en bood naast de beste wen sen eveneens een wedstrijdbal aan, waarygn hij hoopte dat deze vele malen het vijandelijk doel zou treffen. Deze onmisbare voorwer pen kwamen ook van de zijde van TOP, RWB en Berndijk. TOP's voorzitter, de heer Den Dikken, was vooral verheugd dat de vroe gere contacten tussen zijn club en Desk door dit succes zouden terug keren. Hij hoopte dat dit in een sportieve sfeer zou geschieden. De heer Bruurmijn vond het jammer dat RWB in de 2e klas straks ont moetingen met Desk moest missen, maar hij hoopte dit nog eens in de le klas te beleven. De heer Jac. Stokkermans, voor zitter van het NKV, afd. Kaatsheu vel, hoopte dat Desk zich in de le klas zou weten te handhaven en de vele bezoekers aangename voetbal uren zou bezorgen. Hij zegde finan ciële steun toe voor uitbreiding van de accomodatie. Het mooie persoonlijke geschenk, een transistor, dat voor de spelers prijkte, werd hierna door de heer Klijberg, directeur van de sport- schoenenfabriek „Geo-Ward" uit Dongen, aangevuld met het nieuw ste model voetbalschoenen, waar voor aanvoerder Herman Damen maar meteen spontaan bedankte. De heer Bisselink bood namens de harmonie St. Jan en de heer v. d. Kaa namens de tien biljardclubs van het district Kaatsheuvel een geschenk onder couvert aan. Het restant van de krap toegemeten spreektijd van zijn voorgangers was voorzitter Tausch, die op de eerste plaats zijn spijt uitdrukte over de afwezigheid van secretaris Verhiel. Hij dacht verder aan de vele kritie ken welke voorzitter Van Es heeft gehad, maar die intussen heel veel heeft gepresteerd. Uitvoerig ging hij in op de taak van de trainer, die gelegenheid moest hebben om zich in te werken en zijn taak op te bouwen. Hij bracht in dit ver band dank aan de leider van het elftal, G. de Nijs, voor dienst me dewerking onder alle omstandig heden. De heer Tausch meende de ze gelegenheid te moeten benutten om eens van leer te trekken tegen de pers voor haar afbrekende kri tiek, in plaats van een opbouwend geluid te laten horen. (Red. We hebben inderdaad als objectief kij ker met een grote liefde voor Desk in onze bagage, wel eens een keer een minder goede melding moeten maken, welke mening gelukkig zelfs door goede supporters gedeeld werd. Is dit iets nieuws of moeten bril bekeken worden Hij hoopte de feiten altijd door een trainers die met de situaties van de spelers op meer medewerking van de pers, niet altijd op de hoogte kon zijn. Voor inlichtingen en een praatje Nadat de heer Soeterboek nog 'n den beschikbaar. was hij altijd op de trainingsavon- brief van de wegens ongesteldheid had voorgelezen, waarin deze zijn afwezige ere-voorzitter, Jac. Smit, trots uitsprak over het succes van Desk, was het laatste woord van deze drie uren durende receptie aan de voorzitter van Desk, die wel een tikje onti-oerd was door de ge weldige belangstelling van deze middag. Op keurige wijze dankte hij alle sprekers persoonlijk en het feestcomité voor hun werk. Daarna verhuisde de grote Desk familie naar de benedenzaal, die amper voldoende ruimte bood om geschenk van de Efteling-directie - de Brabantse koffietafel - ook een allen een plaatsje te bezorgen aan waaraan ook Desk's eerste adviseur en ere-Jid, em. pastoor F. de Klijn, aanzat. Het slot van dit grandioze Desk-feest speelde zich tenslotte af in de bovenzaal, waar tot in de klei ne uurtjes een uitgelaten stemming loterij een niet onaanzienlijke buit heerste tijdens het bal, een bliksem- opleverde, de supportersclub trai ningspakken toezegde en de N.V. Sportschoenenfabriek „Lexifran" ook nog eens voetbalschoenen voor het kampioensteam en een electri- sche klok toezegde.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1