wAAlwijkse en UnqstRAAtse couraiu 5 MEI Bevrijding x i M.A.S. voor tiende keer op de planken Zwembad Sprang-Capelle op zondag dicht Jampe i 1 s t t Diploma uitreiking Korteniettemin verhitte discussie Calvijn en Voetius Ogen vragen brillen van STASSAR Links of rechts? „Niets mee te maken" Damesmode Tilburg Zwembad op 1 juli open a.s. Op dinsdag 4 mei Uitvoering van „Requiem" van Gabriël Fauré MAANDAG 3 MEI 1965 86e JAARGANG No. 33 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) f 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' 5 mei 1945. Acht uur 's morgens.Het Duitse leger in Nederland legde de wapens neer. De capitulatie werd 's middags in Hotel „De Wereld" te Wageningen door de bevelhebber der Duitse troepen getekend. Het betekende het einde van een nacht, die voor Nederland vijf jaren had geduurd. Van een echte viering van de 5e mei is in Nedreland tot dusverre niet veel gekomen, omdat vele delen van het land in feite eerder hun bevrijding hadden beleefd. Toch is de 5e mei waard gevierd te worden. Want niet alleen de bevrijding van het oorlogsgeweld moet worden herdacht. Ook de onderdrukking van de gewetenloze ideologie van het nationaal- socialisme. En dat is misschien nog wel belangrijker. Zeker nu na 20 jaren weer een generatie een rol mee gaat spelen, die niet aan den lijve ondervonden heeft, waartoe een dictatuur kan leiden. Het is een gelukkig verschijnsel, dat het boek „De ondergang", van Professor Presser, zo gelezen wordt. Het kan een teken zijn, dat ook nu nog met huiver aan die donkere tijd van Europa wordt teruggedacht. Daarom is het zinvol, dat de Regering besloten heeft van de 5- mei-viering een lustrum-viering te maken. Behalve een viering is het tevens een bezinning op het grote goed van de vrijheid, dat de jongeren zich wel blijven herinneren. Onderstaande woorden van de dichter Schulte Nordholt behoeven echt geen aanvulling: Zoals men in het zonlicht water ziet, wanneer men is geklommen op de dijk - dat hele lichte, wijde koninkrijk ligt aan uw voeten tot aan het verschiet - zo ligt' de vrijheid voor ons, ademloos aanschouwen wij die zee van zaligheid, Israël uit Egypte uitgeleid, de wildernis weer bloeiend als een roos. Wij zijn vrij, roept het licht, antwoordt het water, wij zijn vrij. De jaren des doods, het helse onheil, alles voorbij, voorgoed voorbij. Iedere dag zullen wij het weten, wij zijn vrij, vrij om ons dagelijks brood te eten, vrij om met onze kinderen te spelen, vrij om gewoon weer mensen te zijn met de waarheid van onze woorden, vrij om de lof van God te zingen, die ons verlost heeft, vrij. God, wat een blinkend voorjaar, wat een lente van liefde, het is even hemels op aarde, laat ons dat niet weer verliezen in de doem van de dagelijksheid, dat visioen van vrede. Langzaam boven het verstilde duister, waar de doden liggen, rijst de dag, opent zich zoals een hand de vlag, en het land ligt in vernieuwde luister, vol belofte, vol vertedering, vrijheid als een zon in ieder ding. J. W. Schulte Nordholt. 0 Dinsdag- en woensdagavond heb ben leerlingen van de Mater Ama- bilis School hun diploma's ontvan gen uit handen van Pastoor W. L. M. v. Helden. Dinsdagavond maak te Pastoor v. Helden gebruik van de gelegenheid om mevr. De Brock- Gosliga en Zr. C. van den Bosch in de bloemetjes te zetten voor 't feit, dat zij tien jaar les geven aan de M.A.S. Mevrouw De Brock is kook- docente en Zr. Van den Bosch geeft kinderverzorging en verpleegkunde. Ook de heer T. v. d. Heyden werd bij deze huldiging betrokken, om dat hij nu gedurende tien jaar de shows voor de meisjes van de M.A.S. verzorgt. Namens het schoolbestuur werd 't woord gevoerd door dhr. A. Meijs, die burgemeester Teijssen verving, omdat deze met vacantie in 't bui tenland vertoefde. Dinsdag ontvingen de derde-jaars hun getuigschrift en woensdag werd dat overhandigd aan de eerste- en tweede-j aars leerlingen. Na de diploma-uitreiking brach ten de meisjes van de Mater Ama- bilis School hun tiende show „KSIETMAARAN", die door de heer T. v. d. Heyden vakkundig in el kaar was gezet en even vakkundig was geregisseerd. Donderdagavond toonden de meis jes deze show voor ruim 200 be jaarden en invaliden uit Waalwijk en omstreken. De show werd iede re avond met gul applaus ontvan gen, en terecht. De balletnummers, ingestudeerd door Ivonne Remmen, werden vlot gebracht, evenals de ritmische gym, waaraan Nol v. Oss zijn medewerking had verleend. Hoogtepunten waren evenwel de cabaretnummers, waarvan de teks ten geschreven waren door de heer Tiny v. d. Heyden. De nummers ge tuigden van een gezonde kritische kijk op het leven van alledag. De toeschouwers wisten het zeer te waarderen. De woningnood werd op de hak genomen in het zeer amusante num- met „In Holland staat een huis". Kees IJpelaar, Lia Embrecht en An Sars hekelden de praktijken van de „woningcommissie". Bijtend sarcastisch was het koor nummer „Klap eens in je handjes", waarbij Ad je van Iersel in haar solo opviel door een goede dictie. In het nummer „Vergeten" waren Hennie Trimbach en het koor min der sarcastisch, echter niet minder „raak". De veranderende badmode moest 't ook ontgelden. Heel goed was de vondst van de tekstschrijver, dat de badmode van 1985 „niks, helemaal niks" voorstelde. Wel begrijpelijk; via de bikini en de monokini komt men bij wat Parijs noemt de „zero- kini". De Duitse invasie op het Noord zeestrand werd ook raak getypeerd: „die Wacht am Rhein steht am Nordseestrand". Even „fest und treu", zoals de heer v. d. Heyden zelf aantoonde. Annie Hens gesteund door het koor verzuchtte „Ik zou mijn tong wel eens uit willen steken" en vertolkte daarmee de gevoelens die we allemaal wel eens hebben tegen over de mensen waarmee we sa menwonen. Mirjam v. Eeuwijk was blij met haar „ideaal": het rijbewijs. Zij kon haar „Miesje" ook naar school bren gen met de auto. Maar wat wil je: een vrouw achter het stuur, be tekent ook in de ogen van T. v. d. Heyden een ongeluk. We kunnen moeilijk een keus doen om de beste nummers te noe men. We hadden de indruk, dat het paartje „Op een bankje", Lia Em- brechts en Kees IJpelaar, 't meeste succes had. Na de avond voor de bejaarden en invaliden, complimenteerde loco- burgemeester v. Hees wijk, mejuffr. Hof f mans voor het voortreffelijke werk dat de M.A.S. verricht. Ook de heer v. d. Heyden en verdere medewerkers kregen een compli ment van de heer v. Heeswijk, dat werd onderstreept door een dave rend applaus. De heer Verduyn, voorzitter van de invalidenbond St. Liduina, dankte eveneens vcor de prachtig verzorgde avond. De volgende meisjes ontvingen hun diploma: le-jaars Ria v. Assen, Ad je v. Beek, Ellie Brok Kaatsheuvel, Tineke van den Broek, Ammie Bergmans, Annemies Brok, Joke Brok, Hennie v. Beynen, Willie v. Delft, Ine v. Dongen, Fran- cien Colijn, Lenie v. Engelen, Mar jan v. Engelen, Ria Gadellaa, Ria Gloudemans, Jeanne de Graaff, Hen nie v. Haren, Tiny Hamers, Fran- cien v. Ham, Liesbeth v. Heeswijk, Francien v. Huiten, Jannie Hurk- mans, Annie Hens, Gerrie v. Hel- voirt, José v. d. Hoek, Franca van Iersel, Adje v. Iersel, Truus v. Ier- Marlies de Rooy, Josien Roovers, Cobie Rek, Nellie Schelleken*, An Sars, Joke Segers, Marjan Schoelitsz Marjan Sperber, Marti Verlee, Wil lie Verschuren, Petra Vervloet, Mie- ke de Werd. 2e-jaars Marjan Beerens, Gerrie Duques- noy, Mirjam van Eeuwijk, Jannie Blom, Corrie Brok, Franca Bool, Nellie Bool, Gonnie Donkers, Lia Embrechts, Tonnie Gadella, Marinel Goewie, Albertine v. d. Graaff, Bet- sie v. Gelder, Gerrie Gadellaa, Cor rie Hamers, Ellie v. d. Hoven, Lies beth Homes, Marleen Kleyn, Bep- pie Klerks, Coby Kuysten, Ellie Klerks, Marie Th. Kleyn, Hennie v. sel, Adri Kuysten, Toos Kelder, Jo Loon, Ellie v. d. Luitgaarden, Mia Klerks Elshout, Toos Klijn Elshout, Ria Kleks, Nellie de Man, Marjan Leytens, Jeanne Nieuwkoop, Mar jan Nordmeyer, Jannie v. Oers, Toos v. d. Oever, José Pullens, Corrie Pullens, Ria Pullens, Lidy Pijnap pel, Carla Rensen, Mar jo de Rouw, v. Oers, Jetty Ophorst, José Noyens, Ria Pfeiffer, Beppie Pullens, Nellie Pullens, Tonnie Schellekens, Tineke Smid, Jeanne Smits Waspik, Annie Smits Waspik, Annie van Schayk, Jo van Schayk, Hennie Trimbach, Betsie v. d. Wiel, Toos v. d. Wiel, Cobie de Werd, Willie v. Zundert. 3e-jaars Jannie Adriaanse, Corrie van As sen, Klazien v. Beek, Wies Berg mans, Tonnie Brok, Jannie v. Dae- len, Gerda v. Daelen, Gerrie Dek kers, Cissy v. Delft, Anke van Dis- hoeck, Beppie v. Drongelen, Cobie Gouda, Anneke v. d. Griendt, Maria Grijsbach, Annie v. Helvoirt, An- toinet v. d. Hoven, Betsie de Jong, Annie Klijn, Ria Klijn, Annie v. d. Lee, Jennie Nieuwkoop, Betsie Lom- mers, Ria Lommers, Dinie Pullens, Gerrie de Rooy, Hennie Verdijk, Nellie Freyer. In één jaar geen enkele maal ver zuimd: Jennie Nieuwkoop. In twee jaar geen enkele maal verzuimd: Jannie Adriaanse. In drie jaar geen enkele maal verzuimd: Anke v. Dishoeck, Kla zien v. Beek, Gerie Dekkers, Anne ke v. d. Griendt, Annie v. d. Lee, Betsie Lommers, Ria Lommers en Dinie Pullens. Dank zij een voorbespreking, heeft de gemeenteraad van Sprang- Capelle niet veel tijd besteed aan de behandeling van de al dan niet openstelling op zondag van 't zwem bad, dat, zoals burgemeester Van Prooijen meedeelde op 1 juli zijn poorten zal openen. Die korte discussie was echter heftig genoeg om alle emoties rond om dit vraagstuk weer op te zien laaien. De heer de Vries opende de dis cussie naar aanleiding van de vast stelling van een „reglement op het gebruik van het gemeentelijke zwembad". Hij zei bij de Algemene Beschouwingen al te hebben voor uitgelopen op een beslissing terzake. De argumenten voor de heer de Vries waren, dat er ook mensen zijn die op zondag willen baden, evengoed als er mensen zijn die niet anders dan op zondag van 'n zwem bad gebruik kunnen maken. Boven dien, aldus de heer de Vries, kan juist door openstelling op zondag geld verdiend worden, waardoor de verliezen op het zwembad geringer zullen worden. Hij vond evenmin juist, dat per sonen met een bepaalde levensover tuiging anderen daaraan willen bin den. De heer de Raat zei het eens te zijn met de heer de Vries. Hij wil de verder aan de argumenten niets toevoegen, maar verlangde wel stemming over het voorstel van B. en W., zodat „iedereen weet wie vóór en wie tégen de zondagsluiting heeft gestemd". De heer Winkelman wilde niet uitsluitend aandacht besteden aan principiële overwegingen, maar ook zakelijke overwegingen laten gel den. Wie zal er nu een abonnement nemen, waarbij de zondag niet de mogelijkheid biedt te gaan zwem men? Hij vreesde, dat vele gemeen tenaren een abonnement in een an dere plaats zouden nemen. De heer Dekkers was een beetje defaitistisch: „Het heeft weinig zin nog te discussiëren. We weten van tevoren wat wethouder Vos gaat zeggen. Hij zal zich op Calvijn be roepen". De heer Dekkers wilde 't standpunt van burgemeester Van Prooijen weten. Hij meende nl. te weten, dat deze in zijn hart vóór openstelling op zondag was, dat bleek uit het voorstel van B. en W. Wethouder Vos erkende, dat er zakelijke nadelen zouden kleven aan zondagsluiting. Zowel de heer de Vries als de heer Winkelman zou den gelijk kunnen hebben. Het merendeel van de inwoners van Sprang-Capelle wenst, volgens wethouder Vos, zondagsluiting. Hij wees op de ontheiliging van de zon dag, die hand over hand toeneemt en dat terwijl de zondag de „roem der dagen" is. Zowel Calvijn als Voetius (wiens naam prijkt op een blad, dat in 95% der gezinnen in Sprang-Cauelle ver schijnt) waren sterk vóór de zon dagsheiliging. De heer Vos, die zei te spreken „namens de rechtse frac ties", citeerde een uitvoerig gedicht over de zondagsheiliging. Dit was voor de heer de Bie aan leiding om te vragen of hij „nu in een kerk of in een raadsvergade ring zat". De heer Dekkers interumpeerde: „Wat is rechts"? De heer de Bie vond het voor de Anti-revolutionairen toch wel erg moeilijk om in de huidige regerings constellatie vol te houden, dat hun partij rechts is. Beide heren waren boos over de exclusieve claim van wethouder Vos op de betiteling „rechts" voor A.R.P. C.H.U. en S.G.P. Toen de voorzitter de orde weer hersteld had, kreeg de heer de Raat het woord. „Met leedwezen heb ik de verklaring van de heer Vos aan hoord". Moeten Sprang-Capellena- ren nu elders gaan zwemmen (mis schien zelfs in de Maas) en via hun belastingcenten ook nog het tekort van het zwembad betalen?, zo vroeg de heer de Raat. De heer Dekkers herhaalde nog eens dat men niet te gemakkelijk met termen als „links" en „rechts" moet gooien. In ieder land is de terminologie terzake anders. Hij wees weth. Vos erop, die ook op de Engelse zondagsheiliging had ge doeld, dat John Knox toch ook bal spelen toestond op zondag en er zelf aan meedeed. De heer Dekkers vond zwemmen op zondag het tegendeel van ont heiliging. Zelf deed hij het tegen woordig ook, vroeger niet, maar hij was blij die rem van zich afgegooid te hebben. I De heer Rijkers had een oplossing voor het „links-rechts" vraagstuk. Hij zei idereen, die tegen de zondag sluiting van het zwembad was, als links te beschouwen. Hij was het helemaal met wethouder Vos eens. De heer Genuit achtte zijn stand punt voldoende bekend. Of iemand op zondag zwemt is een persoonlijke zaak, maar het is heel wat anders of van gemeentewege op zondag 'n zwembad geëxploiteerd wordt. De heer de Vries zei niet 't woord „schijnheilig" te willen gebruiken. Niettemin was hij er van overtuigd dat heel wat mensen, waarvan men het niet verwacht, op zondag elders wel zwemmen. Een enquête zou wel eens anders uit kunnen vallen dan wethouder Vos verwacht. Wethouder Vos gaf toe, dat het beter was geweest mee te delen, dat hij sprak namens de A.R.-, de C.H.- en de S.G.P.-fractie in plaats van „rechtse fracties". Voor het overige achtte hij steming het beste. Vol gend jaar immers zouden de kiezers de gelegenheid hebben zich onder meer over vraagstukken als deze uit te spreken. Hij was bereid de stem van de kiezer af te wachten. Voordat de voorzitter tot stem ming over ging, wilde de heer Dek kers nog eens nadrukkelijk weten wat het standpunt van de burge meester persoonlijk was. „Dat doet hier niet terzake", ant woordde de heer v. Prooijen. „Mag ik dan weten of er in B. en W. sprake was van een unaniem be sluit of van een meerderheidsvoor- Heuvelstraat 14 Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties BLOUSES VESTEN ROKKEN SHAWLS PANTALONS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. stel", informeerde de heer Dekkers. „Daar heeft u niets mee te ma ken", beet burgemeester v. Prooijen van zich af, kennelijk tot groot on genoegen van de heer Dekkers. Voordat men tot stemming over ging, verliet de heer de Bie de ver gadering. Na de stemming keerde hij te.'ug. Desgevraagd deelde hij ons mede, niet te kunnen zeggen of hij de zaal in verband met de stem ming verlaten had of niet. De stemming liep goed af voor de sluiting op zondag. Het voorstel van B. en W. werd met 8 tegen 4 stem men aangenomen. Tegen stemden de heren de Raat, de Vries (beiden P.v.d.A.), Dekkers en Winkelman gemeentebelangen) Burgemeester v. Prooijen had vóór de behandeling van dit agendapunt nog meegedeeld, dat het zwembad op 1 juli zou worden geopend. Als badmeester was aangetrokken de heer Verlinden uit Schiedam, die reeds op 1 juni in dienst treedt. Hij kan dan behulpzaam zijn bij de in richting van het bad. De rest van de agenda werd in sneltreinvaart afgewerkt. In de stadsgewestelijke commissie werd benoemd de heer Genuit. Hij kreeg 7 stemmen. De heer Dekkers kreeg er 3, de heer Kuijsten '1, de heer Winkelman 1 en er was één blanco stem. De raad besloot verder tot enkele herzieningen van de arbeidsvoor waarden voor het gemeenteperso- neel, tot verpachting van enkele landerijen en tot een subsidie van 100,voor de stichting van de N.C.B. tot bevordering van het R.K. Land- en Tuinbouwonderwijs. De kleuteronderwijzen kregen hun voorschotten ex. artikel 73, le en 2e lid van de Kleuteronderwijswet en de rekening van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijke zorg over 1963 werd vastgesteld. De gemeenterekening over het dienst jaar 1963 werd voorlopig vastge steld. Bij de begrotingswijzigingen werd 1000,uitgetrokken voor de ex cursie van de gemeenteraad. Op dinsdag 4 mei a.s. zal na de stille tocht en de dodenherdenking in de Ned. Herv. Kerk aan de Ha ven de uitvoering plaats hebben van het Requiem van Gabriël Fauré, door het kerkkoor van de parochie van O.L. Vr. Onbevl. Ontvangen te Besoijen en het Ned. Herv. kerk koor, het geheel o.l.v. de heer Frans Wilmont, met aan het orgel de heer Chr. van Osch. Voorafgaande aan de uitvoering van het Requiem, zal het Ned. Her vormd kerkkoor o.l.v. de heer H. Nieuwkoop uitvoeren „Wilt heden nu treden" uit Valerius Gedenk- klanken, terwijl na het Requiem door het Ned. Herv. kerkkoor zal worden gezongen Cantate Domino, van H. Schütz. Deze uitvoering is gratis toegan kelijk, en we kunnen een bezoek dan ook van harte aanbevelen. REQUIEM OPUS 48, G. Fauré Dat de muziek van een bepaalde periode niet door één en dezelfde stijl beheerst behoeft te worden, is genoeg bekend. Talrijk zijn de be wijzen daarvoor en de figuren van grote componisten, die de geest van hun tijd op dikwijls verschillende manieren tot uitdrukking brachten. Het belangrijkste stempel dat zij op hun artistieke producten drukten, was dat van hun persoonlijkheid. Eé van die componisten is Gabriël Fauré. Hij leefde van 18451924 en studeerde o.a. aan de kerkmuziek- school te Parijs, waar hij les kreeg van Saint-Saëns, die een grote in vloed op hem heeft gehad. Hij be kleedde organistenfucties aan ver schillende Parijse kerken, later werd hij leraar compositie aan het Parij se conservatorium. Enkele van zijn leerlingen waren Schmitt en Ravel. Sinds 1919 leed hij aan een steeds verder voortschrijdende gehoors- kwaal. In zijn kerkmuziek heeft Fauré nooit zijn jeugdinvloeden verloo chend. Zijn vertrouwdheid met de kerktoonsoorten en de grote klassie ken is steeds te bespeuren. Maar dat neemt niet weg dat deze aristrocatische geest geenszins een conservatief componist was, maar integendeel op basis van traditionele verworvenheden niet alleen een ei gen melodie's patroon vond, maar bovendien talrijke harmonische ver nieuwingen, die de impressionisti sche nuances van een Debussy en anderen reeds duidelijk inhielden. Toen Fauré in 1887 bij de dood van zijn moeder zijn requiem com poneerde, was hij als organist aan de Parijse Madeleine verbonden. Hij kende trouwens ook door zijn daar voor beklede muzikale functies in kerken de mogelijkheden van de koorklank in zgn. wijd gewelfde ruimten. Het geweld van sensatio neel effect, dat hem altijd vreemd zou blijven, heeft hij ook in dit re quiem vermeden. Wat hij wel na streefde, was de voorkeur voor hel derheid in de gedachten, soberheid en zuiverheid in de vorm, oprecht heid en afkeer van grof effect. Daar in leerde hij zich uitdrukken op een wijze, die hem tot de eerste mees ter an Mozart maakte. Hij heeft in dit werk niet ge maand tot ontzag voor de dag des oordeels, ook niet herinnerd aan hemelse vreugden, maar willen ge tuigen dat er een liefhebbende, troostende vergevensgezinde en hoopgevende God is, een menselijke vaderlijke hemelheerser, die wars van wraak en geweld, de zegenende en helpende hand uitstrekt naar hem, die de drempel van de dood moet overschrijden. En dat inspi reerde hem tot deze tere, haast bo venzinnelijke muziek. Het werk dat wordt uitgevoerd, bestaat uit de volgende delen: 1. Introïtus en Kyrie, Koor. 2. Sanctus, Koor. 3. Pië Jesu, Sopraan-solo. 4. Agnus Dei, Koor. 5. Libera me, Koor en baritonsoio. 6. In Paradisium, Koor. BUDDEMEYER chemisch reinigen gro\e»traat 95 waalwijk NIEUWE WOLFUSIE IN TILBURG Opnieuw wordt de Tilburgse wol- lenstoffenindustrie geconfronteerd met een fusie van twee van haar bedrijven. Deze keer heeft de direc tie van de n.v. J. A. A. Kerstens wollenstoffenfabrieken besloten een nauwe samenwerking aan te gaan met de n.v. Verenigde Wollenstof fenfabrieken VeTeWe. Het ligt in de bedoeling van beide bedrijven deze samenwerking gestalte te ge ven door een werkverdeling in de uroduktie en de verkoop tussen de betrokken partners. VRIJSTELLING VAN DIENST VOOR 3500 BOUWVAKARBEIDERS Sné ifVnr. -< Ten behoeve van de woningbouw in Nederland, zal de minister van Defensie aan 3500 bouwvakarbei ders van de lichting 1966 vrijstel ling van militaire dienst verlenen. Reeds eerder was een vrijstellings regeling getroffen voor bouwvak arbeiders van de lichtingen 1964 en 1965. Voor de vrijstelling zullen dezelf de voorwaarden gelden als in 1964: betrokkene moet zijn goedgekeurd voor de militaire dienst en werk zaam zijn in de nieuwbouw van wo ningen in Nederland. Hij moet werkzaam zijn in een van een aan tal met anme genoemde functies in het bouwvak en hij moet in 't bezit zijn van een diploma of getuig schrift van een LTS, centrum voor vakopleiding voor volwassenen of leerlingstelsel. Ook moet hij een verklaring van zijn werkgever over leggen, waaruit blijkt dat hij bij voortduring in de nieuwbouw van woningen in Nederland werkzaam zal zijn.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5