bonnie I Jos i d. Wouw Zn. STIKKERS Leerling STIKKERS Personeel gevraagd Bossers Mouthaan n.v. flinke arbeidskrachten i Smid je Verholen en de strijd tegen Ni ars (Bauknecht heeft 't: VAN DIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 MEI 1965 Tilburgs Avondlyceum Aanmelding van nieuwe leerlingen VERPLEEGSTERS- EN ZIEKENHUISKLEDING Aussems- Schaapsmeerders n.v. Sprang-Capelle Autorijschool Jan Lammers stikker Verf - Behang DEKKERS Bureau Jan Tuerlings jeugdig personeel Kaatsheuvel N.V. Koninklijke Chroomlederfabriek ,,De Amstel tijdelijk bij aankoop van een Bauknecht koelkast vanaf 150 I. zo'n praktische draagbare „koelkast" cadeau, die U in de auto, op de camping of picnic het genot van heerlijk gekoelde etenswaren en dranken schenkt. Polarstroom-systeem Polystyrol binnenkasc Aromaprotektor HET GEHEIM VAN EEN NACHT Noordhoekring 99, TILBURG Gymnasium, H.B.S.-A en B. (8 minuten gaans vanaf het station) Gelegenheid bestaat hiertoe op maandag en vrijdag gedurende de maanden mei en juni van 19.00 tot 21.00 uur aan bovengenoemd adres. Duur van de studie: H.B.S.-A drie jaren. Gymnasium en H.B.S.-B vier jaren. Vereist diploma: Ulo-A met wiskunde of soortgelijke vooropleiding. Leerlingen, die een geringere vooropleiding hebben genoten, kunnen worden toegelaten tot een voorbe reidende cursus van één jaar. Schoolgeldregeling: Voor voorbereidende klasse en 1ste leerjaar 105, per jaar. Voor het tweede leerjaar 55,per jaar. Voor het derde en vierde leerjaar f 30,per jaar. Uitstel voor militaire dienst wordt gegeven aan al degenen, die zich aanmelden uiterlijk in het kalen derjaar, waarin zij 18 jaar worden. Dr. F. H. J. Lemmink, rector Drs. W. H. H. de Leeuw, conrector Voor le klas MEUBELSTOFFEERWERK naar J. JANSEN EN ZONEN Grotestraat 275, Waalwijk Tel. 04160 -3381 zuiver scheerwol SINDS 1 900 Koestraat 152 - TILBURG Tel. 04250-22830 SCHOENFABRIEKEN Dick Flemmingstraat 23 vraagt Paul Krügerstraat 15 Waalwijk Tel. 4271 om opgeleid te worden tot en SCHOONMAAK ARTIKELEN Schildersbedrijf Stationsstraat 31 Waalwijk Telefoon 2705 Plasti-Color Dealer Geboden wordt een goede opleiding tot volwaardig stikker 8 zeer goed aanvangssalaris iedere vijf weken extra uitkering ingevol ge P.T.-systeem bezoeken van de Levensschool Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt: dagelijks aan de fabriek, 's avonds: P. Ketelaars, Grotestraat 79 A, Waalwijk. HYPOTHEKEN op nieuwbouw 80 90% van de stichtingskosten. Ook op bestaande pan den 90%. Lage rente, aantrekkelijke condities Geen bemiddelingskosten. P. H. Jansen Dr. Ariëusstraat 5 Tilburg Telefoon 20036 Damesbonneterie UW DROOMWENS-IN-WOL! Jumper of vest je? „Kan allebei," zegt Bonnie Bit. Een mode vestje met flatteuze knoopjes, dat - klassiek - nooit verveelt. Heel fijn gebreid, van zuiver scheerwol, regelrecht van het schaap. Streelzachte krimpwerende en gemakkelijk wasbare wol. Was het met een gerust hart: het houdt z'n slanke pasvorm. En die tin tel warme kleur blijft sprankel- nieuw! Elke Bonnie Bit-jumper, elk twin-set of vestje „zit" perfect: alles fully-fashioned. Wilt de echte Bonnie Bit in zuiver scheerwol? Let dan op het ingenaaide Wolmerk-etiket. Laat U de allernieuwste modetinten tonen: gloedvol, sym pathiek. Echt Bonnie Bit, écht zuiver scheerwol! STATIONSSTRAAT 22 WAALWIJK Voor advertenties en abon nementen blijft ons adres te Kaatsheuvel Dr. v. Beurdenstr. 8 tel. 2002 Kaatsheuvel Ook voor alle andere bladen worden advertenties tegen de geldende tarieven opge nomen. Klachten over bezorging en aanmelden nieuwe abonné's aan ons bureau: voor de VERFSPUITERIJ O voor de KUNSTSTOFBEWERKING voor de HOUTBEWERKING voor de SCHUURDERIJ Verder kan geplaatst worden: ook voor de BANKWERKERIJ Rechtvaart 4 A (Tel. 04167 - 2010) v/h L. S. GOMPEN - WAALWIJK Wij hebben op het ogenblik plaats voor enkele m de droge- zowel als natte afdelingen. U kunt zich voor inlichtingen en sollicitaties dagelijks melden bij onze personeelsafdeling Putstraat 14 a, Waalwijk. Telefoon 04160 - 2341 inhoud ca. 10 liter prijs f 45.- Deze actie loopt tot 30 sept. a.s. i t BERGEN 0P ZOOM COPYPIGHT STUDIO AVAN 22. Smidje Verholen zag het be doelde huis duidelijk te midden van rijke en uitbundig bloeiende gewassen liggen. Tuinen en bossen lagen rondom het huis en hij vond het al helemaal niet vreemd meer, dat het woonhuis van professor Drandalag een beetje vreemd van model was. „Professor Drandalag is de wetenschappelijke leider van onze nationale onderzoekingslabora toria," legde de wijze Grurantrog uit, toen de luchttaxi kalm landde op het tegelterras voor het zonder linge huis. Een aardige assistente, die gekleed was in een soort dok- tersjas, kwam kwiek aanlopen toen Grurantrog en Verholen uit de luchttaxi stapten. - „U komt zeker voor professor Drandalag?" vroeg ze in vreemde Marstaai. „Inder daad," antwoordde Grurantrog. „Kan de professor ons ontvangen?" - „Natuurlijk, mijnheer Grurantrog. antwoordde het meisje. „Voor U is de professor altijd te spreken. Dat weet U wel. Maar wie is die vreem de meneer, als ik het vragen mag? Dat is zeker een bewoner van de aarde der tweehandigen, is dat zo? FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door A. ARNEFELT 12 Was de dokter werkelijk bij een stervende geroepen of wilde de moordenaar zijn slachtoffer alleen maar in de val lokken! En dan, wie was de man, die bij de wegkruising had staan wachten? Was dat de moordenaar, die uitkeek naar zijn slachtoffer, of was het de minnaar die het ogenblik afwachtte, waarop Hij valt me eigenlijk hard mee, ge zien de primitieve toestand waarin de mensen daar nog leven." - „Kom, kom,.., meisjelief! Niet zo gauw met een oordeel klaar staan!" lach te Grurantrog een tikkeltje bestraf fend. „Deze mijnheer Verholen is een héél aardige man. Hij komt ons helpen tegen die schurkachtige oorlogsdemon Mars en zijn trawan ten. Gelukkig spreekt hij onze taal niet en dus kan hij ook niet ge hoord hebben wat U over hem zei. Maar eh. juist. Ik zie het al. Professor Drandalag zit ijverig te werken aan zijn bureau. Dien ons maar aan." - Het juffertje in de witte jas opende een glazen deur, waarachter zich een grote studieka mer uitstrekte. In die kamer zat de professor te werken. „Hier zijn Grurantrog en een tweehandige vreemdeling om u te spreken," diende het meisje aan. pelijk werk onderscheiden had. M'n tegenstand berustte dan ook niet op persoonlijke gronden, maar al leen het denkbeeld, dat mijn doch ter een veel betere partij had kun nen krijgen. Later heb ik me echter geschikt naar de wens van mijn dochter." „U bent er dus van overtuigd, dat uw dochter dr. Burghauser werke lijk uit liefde heeft getrouwd?" „Maar zonder enige twijfel! Waarom anders?" „En zijn deze gevoelens tot het huwelijk dezelfde gebleven?" „Natuurlijk, waarom vraagt U dat?" „Omdat het kan voorkomen, dat hij naar de jonge vrouw kon gaan' gevoelens veranderen nietwaar? Waren die twee misschien één per- 1 Menige liefde is later een dwaling soon? Dan zou hij in elk geval heb- êebleken en ™aakte dan plaats voor ben moeten weten, dat de echtge- I sterkere gevoelens ten aanzien van noot weg zou gaan. Het ene raadsel iemand anders." „Dat is zo. Maar ik zou toch ze ker gemerkt hebben, als dat bij mijn dochter het geval was ge weest." Regius veranderde van onder werp. „Ik zou van u willen weten, mijn heer Waldstaetten, welke verkla ring u hebt voor het verdwijnen van uw chauffeur. Daar moet hij toch reden voor gehad hebben. Heeft u ongenoegen met hem ge- na het andere! Dr. Regius zat zon der iets verder te zyn gekomen na te denken, toen Waldstaetten werd aangediend. Hij vroeg de fabrikant allerlei dingen, waarop deze kort en duidelijk antwoordde. „Ja, ik was aanvankelijk tegen 't huwelijk van mijn dochter met dr. Burghauser, ofschoon deze naast zijn functie als bedrijfsarts al een aanzienlijke praktijk had in de stad en zich meermalen in wetenschap had?" „Volstrekt niet. Schwegl was de betrouwbaarste en bescheidenste bediende, die men zich kan voor stellen. Ik begrijp niets van zijn verdwijning." „Heeft u er geen idee van, waar hij naar toe kan zijn gegaan?" „Nee, hij heeft geen familie meer en evenmin vrienden, behalve voor zover ik weet de huisbewaarder Be nedict". „Wat is die Benedict eigenlijk voor iemand? Zijn verklaringen klinken opvallend terughoudend. Hij beweert die nacht geslapen te hebben, m£.~r naderhand kwam vast te staar, dat er kort voor één uur licht brr.ndde in zijn huis." „Licht., tij Benedict?" vroeg Waldstaetten verward. „Ja, kunt u deze onjuiste mede deling verklaren?" „Nee, dat kan ik niet". „En waar was u zelf die nacht, mijnheer Waldstaetten? U heeft ook verklaard geslapen te hebben, maar toch was u tussen twaalf en twee buitenshuis." Het plotselinge schot trof doel. Er kwam een uitdrukking van angst over het gezicht van Wald staetten. Een ogenblik leek het alsof hij het opgaf. Toen vatte zijn hand, die tot dusver losjes op de leuning gelegen had, de stoel krachtiger vast en met enorme wils kracht dwong hij zich tot kalmte. „U ziet, dat ik geweldig verwon derd ben, dr. Regius. Ben ik in de bewuste nacht buitenshuis geweest? Wie durft dat te beweren?" „Een getuige, die u heeft gezien en herkend. U was op weg naar 't huis van uw schoonzoon." „Dat kan alleen maar een ver gissing zijn. De getuige moet mij met iemand anders verwisseld heb ben. „De getuige kent u daar te goed voor. Het is een vroegere arbeider van u die jaren in uw fabriek ge werkt heeft." Onwillekeurig herademde de fa brikant. Kennelijk had hij ge vreesd, dat de verklaring van de andere kant kwam. Hij was zich zelf weer volkomen meester. „Ik kan alleen herhalen, wat ik u al gezegd heb," merkte hij met een minachtend lachje op; „de ge tuige moet zich hebben vergist. Ik ben niet uit mijn huis geweest." Secondenlang keken de mannen elkaar aan; de rechter van instruc tie ernstig en onderzoekend, Wald staetten koud en vastberaden. „U wilt dus bij deze verklaring blijven?" vroeg dr. Regius met een duidelijke waarschuwing in zijn stem; „ook als ik u met de getuige confronteer?" „Ja, in ieder geval". „Dan heeft het voorlopig geen zin over dit punt te praten. U wilt de waarheid niet zeggen." Regius bladerde in het voor hem liggende dossier, met name bezag hij nog eens de verklaringen van de getuige Emil Flach; weer wis selde hij plotseling van onderwerp met de vraag: „Wie is de dame, met wie u een tijd geleden omging, en met wie u bijna getrouwd was, zoals gezegd wordt?" Deze keer had Waldstaetten zich beter in zijn macht. Zonder met zijn ogen te knipperen antwoordde hij afwijzend: „Ik weiger antwoord te geven op zulke vragen, die alleen mijn pri- vé-leven aangaan." „U geeft echter toe, dat er zulk een omgang bestaan heeft?" „Ja, waarom niet? Ik ben pas vier en veertig jaar en al tien jaar weduwnaar. Waarom zou ik niet recht hebben met mensen om te gaan als ik daar zin in heb? Maar dat is een zuivere privé-aangele- genheid, die met de zaak niets te maken heeft, en waarin ik nie mand kan toestaan zich te mengen." „Ook niet, als ik de beantwoor ding van deze vraag in het belang acht van het onderzoek?" „Nee. Voor zover ik weet gaat het bij dit onderzoek over de moord op dr. Burghauser en niet over mijn privé-leven." „Goed, dan laten we ook dit punt voorlopig rusten. Dan heb ik nog maar een vraag." Dr. Regius nam met een snelle greep de dolk, waarmee de moord begaan was, uit het vak van zijn bureau en hield hem Waldstaetten voor. „Kent u dit wapen?" Waldstaetten keek er een ogen blik verward naar, zei toen rustig: „Natuurlijk. Het is een dolk, die aan mij toebehoort en die al jaren lang bij mij aan een wapendrager gehangen heeft. Hoe komt die hier?" Een spottend trekje verscheen om de lippen van Regius. Deze kennelijk gespeelde onbevangen heid van Waldstaetten kon alleen maar comedie zijn. Want al had hij zich dan destijds bij het onder zoek ter plaatse in de tuin verwij derd voordat het moordwapen ge vonden was, juffrouw Bertha moest hem dit, naar de mening van dr. Regius, toch zeker verteld hebben. (wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2