wAalwijksë en LanqstRMtse couRant WAALWIJK Raymond Ceulemans bleef driebanden-keizer Jan Janssen glorieus winnaar van Ronde van Nederland Brief uit Australië Provinciaal nieuws Abonneert U op dit blad Cf eb ootte.-aankondigingen WAALWIJKSGHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Henny de Ruyter vierde MAANDAG 17 MEI 1965 86e JAARGANG No. 37 De tcho VAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00+ 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' OUDEN VAN DAGEN OP STAP Als de Waalwijkse Ouden van Dagen op 15 juni weer hun jaar lijkse uitstapje maken, gaat dat weer flink geld kosten. Voor de reis, die via het landgoed „Utrecht" naar Oirschot gaat, wordt deze week door het comité Ouden van Dagen gecollecteerd. De bekende zakjes zijn reeds huis aan huis ver spreid en worden opgehaald van 17 tot 20 mei. In Oirschot zal het gezelschap verkeren in Hotel De Beurs op het Marktplein. Voor de koffietafel zal het ensem ble Van Engelen optreden. VROUWENORGANISATIE OP REIS N.K.V. De afdeling Waalwijk van de vrouwenorganisatie van het NKV houdt donderdag Moederdag. In de avonduren wordt een H. Mis opge dragen, waarna een koffietafel wordt aangeboden in Zaal v. Hel- voirt. Na de koffie zal de adviseur spreken over „De vernieuwing der liturgie." Op 6 juli gaan de dames van het NKV op reis naar België: Brussel en Antwerpen zullen worden be zocht. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames koor en „De Twee Kolommen". Zondag 12 uur: repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak in „De Twee Kolommen". LICHTE AANRIJDINGEN TE WAALWIJK Zaterdag omstreeks 19.00 uur had in de Eerste Zeine een aanrijding plaats tussen de Turkse wielrijder M. Y. wonende te Waalwijk en 'n Volkswagen. De volkswagen sloeg vlak voor de wielrijder rechtsaf, waardoor deze laatste kwam te vallen, met het gevolg dat zijn rechterarm zodanig werd gekwetst, dat hij voor onderzoek naar Dr. Bonnier werd gebracht. De politie onderzoekt wie de bestuurder van de Volkswagen ls geweest. Zondag j.l. ontstond er een bot sing tussen een wielrijder en een bromfietser doordat de fietser geen voorrang verleende aan de brom fietser. Beide voertuigen werden beschadigd. GILDE ST. CRISPIJN Ten tweede male trok ons gilde naar Nunen voor deelname aan het grote gildefeest dat daar georgani seerd was door het pas opgerichte studentengilde „Achilleus". Was vo rige week bij aankomst de hele goed opgezette organisatie in de storm en het slechte weer gesneu veld nu stond alles alles weer net jes op zijn pootjes. Ons gilde wist in de optocht de vierde prijs te be halen. Ofschoon ons viertal 12 pnt. wisten te behalen, moesten wij het door een zeer zware kamp afleggen. Verder was het een zeer goed ge slaagde deelname. Er waren prach tige gilden bij, om jaloers te wor den. Bij informatie bleek b.v. het gilde uit Heeswijk maar eventjes f 10.000 te hebben neergeteld om hun gilden aan te kleden. Hadden wij ook maar zo'n rijke Ome! GEVONDEN EN VERLOREN Verloren 8 stuks Croupons, kijker 8 x 30, groene schooltas, voorzetglas zon nebril, plaatskaarten Zuid-Ooster, zwemkaart, bruine portemonnee, 2 boekentassen met schoolboeken, deksel van melkbus, bril, onder deel van zonnescherm, grijze step op luchtbanden, 3 bankbiljetten van f 25.-, diplomatentas, 2 bankbiljet ten van f 10.-, horloge, nylon re genjas, gouden munt. Gevonden Lege portemonnee, beursjt met 2 autosleuteltjes, boekentas met be lastingpapieren, bruin kinder schoentje, 2 leesboeken, kenteken plaat F P 53-84, schroevendraaier vulpen, envelop met negatieven, nageltangetje, pak kleurloos boven leer (2 kg.), zwarte portemonnee met inhoud, 2 babyschoentjes. OUD PAPIERACTIE ANTONIUSPAROCHIE EN IN BLOEMENOORD Zaterdagmorgen 15 mei om half negen zullen de leden van 't Waal wijkse Jachthoorncorps het oud papier komen ophalen in Antonius- parochie en Bloemenoord. Hopelijk wilt u een beetje mee werken en het papier klaar zetten. De jongens hopen op bergen pa pier en danken U reeds bij voor baat voor uw aller medewerking. RIANTA's VOOR RADIO Vandaag 17 mei komen de Rianta's voor de Avro-radio in 't programma SJOUT. Dit is een nieuwe reizende tienershow en dit eerste programma werd opgenomen in Groningen. Het begint om 20.15 uur. Eveneens volgende week komt er een nieuwe plaat uit van de Rianta's. Deze is opgenomen in Brussel voor Philips en de titels der nummers zijn De wereld kan vergaan en 't Is te laat. De plaat be staat uit 2 heel verschillende stuk ken, n.l. de ene kant is met bege leiding van een groot orkest en de andere is met een gitaargroep. Dit is dus de vierde plaat van de Rianta's en tevens voor de vierde keer komen zij voor de Nederland se T.V. Dit nieuwe optreden zal worden opgenomen in Arnhem voor het programma COMBO. AUTO-ZEGENING Zondagmidag heeft Pastoor-Deken Maessen op het Raadhuisplein tal rijke motorvoertuigen gezegend. Vele auto-bezitters, scooter- en bromfietsberijders mochten van de door de Langstraatse vereniging van handelsreizigers ,St. Christoffel' ge boden gelegenheid gebruik maken hun voertuig te laten zegenen. J. SCHILDERS ADJUDANT ONDEROFFICIER De heer J. Schilders, plaatsver vangend commandant van de Waal wijkse Rode Kruis-colonne en ser geant-instructeur, slaagde voor het vrijdag j.l. in Amersfoort afgeno men examen voor adjudant onder officier van het Rode Kruis-corps. LEERLINGEN MOLLERCOLLEGE NAAR BOEKENMARKT De leerlingen van de derde klas sen van het Dr. Mollercollege gaan woensdag 19 mei op excursie naai de Nationale Boekenmarkt 1965 in het RAI-gebouw in Amsterdam. Dit om de leerlingen in te leiden in de wereld van het boek, waarmee zij in de schooljaren zoveel te maken hebben. De reis start om 10 uur 's morgens in Den Bosch en de deelnemers zijn 's avonds om half negen weer terug in de Brabantse hoofdstad. De reis staat onder leiding van de dames mej. J. Verwiel en mej. R. van den Broek en de heren M. van Eijl en W. Jens. RINI VAN DE LEUR BENADERD DOOR F.C. DEN BOSCH/BVV Het noodlot dreigt toe te slaan bij de Waalwijkse eerste klasser R.K.C. Rini v. d. Leur, de man die bij nagenoeg alle wedstrijden van zijn club in het clubblad de kwali ficatie kreeg „beste man van de achterhoede", is benaderd door de nieuwe Bossche semi-profclub „F.C. Den Bosch". Daarmee dreigt R.K.C. de tol te gaan betalen voor zijn beleid van de laatste jaren, waarin een spelers kern werd gevormd die in de eerste klasse behoorlijk mee kon. Rini v. d. Leur heeft daardoor de naam van Waalwijk in de nationale sportwereld kunnen laten klinken omdat hij verschillende keren werd opgesteld in het Nederlandse ama teurvoetbalelftal. Zover onze informaties strekken, moeten de definitieve beslissingen nog vallen. Dinsdag zal het bestuur van R.K.C. een onderhoud hebben met F.C. Den Bosch. Niemand zal Rini v. d. Leur het recht willen ontzeggen van de ama- teurstatus naar de semi-prof-status over te schakelen, maar we begrij pen best dat het bestuur van RKC met gemengde gevoelens naar de bespreking in Den Bosch zal gaan. Ook voor de andere amateur-ver enigingen in de Langstraat gaan de talentenjagers van F.C. Den Bosch/ BW een gevaar betekenen. JUBILARISSEN BIJ D.V.S.V. GEHULDIGD Zaterdagavond heeft de toneel vereniging D.V.S.V. in Café Passier drie jubilarissen gehuldigd: Thijs Berkelmans, veertig jaar lid, Thijs Sleenhoff en Ant. Leytens, die elk 25 jaar lid zijn van deze toneelver eniging. De heer Sleenhoff is bo vendien al 12% jaar voorzitter van DVSV. Mr. H. Bernsen, voorzitter van de „Werkgroep Katholiek Amateur toneel in Noord-Brabant" was ge komen om de jubilarissen de gou- Geel U eens de moeite onze modelboeken van ebooitekaaitfes te komen Inzien. Wij hebben een sortering van ruim 70 stuks In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. CJetlooings-kaaltjesO ndeitlouiokaalten en. btieoen, Öoeikijdens-aankondigingen, 73idplantjes e.d. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 - WAALWIJK LEO J. J. ARTS TE TILBURG OVERLEDEN In Tilburg is zondagochtend over leden de heer Leo J. J. Arts. De heer Arts is 81 jaar oud geworden. Van 1927 tot 1964 was hij directeur van de Nieuwe Tilburgse Courant. Daar voor (sinds 1901) werkte hij bij die krant als adjunct-directeur. De thans overledene werd op 17 augustus 1883 in Tilburg geboren. Vele jaren lang heeft hij functies gehad in verscheidene organisaties.Zo was hij voorzitter van de R.K.N.D.P. en vice-voorzitter van de N.D.P. Vooraanstaande functies bekleed de hij ook in de Nederlandse Katho lieke Bond van Drukkerspatroons, in het hoofdbestuur van de federatie van Nederlandse Bonden van Boekdruk kerijen, in het bedrijfschap voor het Boekdrukker- en Rasterdiepdrukbe- drijf en in de plaatselijke afdeling van de R.K. Vereniging van Neder landse Drukkerspatroons. Het stoffelijk overschot van de heer Arts zal woensdag a.s. in Til burg ter aarde worden besteld. den (voor de heer Berkelmans) en de zilveren (voor de heren Sleen hoff en Leytens) medalje van de Werkgroep te overhandigen. Deze medaljes gingen vergezeld van een oorkonde en een woord van dank voor het vele werk, dat de jubilarissen voor het amateurto neel hebben verricht. Namens DVSV sprak penning meester Jos Kelder een gelukwens tot de drie jubilarissen, die van hem een geschenk mochten ontvangen. Hij vergat ook de echtgenoten niet. Regisseur H. Swinkels sprak de ju bilarissen eveneens toe. Voorzitter Sleenhoff richtte zich eveneens tot zijn collegae-jubilarissen, waarvoor de heer Berkelmans dankte en ook voor de ondervonden huldeblijken. serie van 12 was het met de Oos tenrijker gedaan. Ceulemans werd tenslotte ongeslagen wereldkampi oen. De eindstand was: De 27-jarige Belg Raymond Ceu lemans, 20 minuten voor de aan vang van de wereldtitelstrijd in Hilversum verrijkt met een bloem van een dochter, heeft voor zijn vrouw een mooi geschenkje mee gebracht: de wereldtitel driebanden. Zij had hem woensdag van huis ge stuurd met de geruststellende woor den „ga dat mooie geschenkje nou maar halen". Dat is uitgekomen. Maar er heeft een spanning gehan gen in „De Karsseboom" in Hilver sum, die evenredig was met de waarlijk tropische hitte. Een span ning, die vooral zaterdag en zon dag zijn climax bereikte: Scherz had Ogata geklopt met één punt verschil en Ceulemans herhaalde dat staaltje. Daarmee werden de kansen van de Japanner tot nul ge reduceerd. Henny de Ruyter, vrijdag ge kweld door de ijzige houding van het Hilversumse publiek, dat alleen maar voor Ogata was gekomen, vond zaterdagavond zijn draai weer helemaal terug. Scherz werd het kind van de rekening. De Waalwij- ker maakte zijn partij in 40 beur ten uit. Vrijdag trachtte de Ruyter in zijn twee zwaarste partijen tegen Ogata en Ceulemans, ook een huzaren- pt car. h.s. gem. Ceulemans 16 480 12 1.290 Scherz 12 460 12 1.152 Ogata 12 470 13 1.127 de Ruyter 8 414 8 0.926 Hanoun 8 381 8 0.881 v. Oosterhout 6 416 9 0.934 Steijlaerts 6 411 9 0.907 Legarda 2 358 8 0.799 Munte 2 358 11 0.758 Tournooigemiddelde: 0.966 VOETBALUITSLAGEN Eerste divisie Willem IIElinkwijk 62 (Willem II kampioen) Promotie naar le Divisie DFC—AGOVV 2—1 HelmondiaXerxes 11 Beker Holland SportDHC HilversumFe ij enoord SVV—Go Ahead Henny de Ruyter De Roo won laatste etappe uit groep vluchters De veertiende Ronde van Neder land is een triomfantelijke Ronde geworden, een hoogtepunt in de ge schiedenis van onze nationale wie lersport, die de laatste paar jaar speciaal op de weg een bloeiperiode doormaakt. Zondagmiddag kwam na een triomftocht van Helmond naar Amsterdam wereldkampioen Jan Janssen als algemeen winnaar het Amsterdamse Stadion binnen, waar hij aan de per helicopter aan gekomen Prins Bernhard werd voorgesteld. Op het ereschavot stond naast de zegevierende Pel- forth-ploeg, die dus een dubbele zege smaakte, ook de winnaar van de laatste etappe, de Zeeuw Jo de Roo. Tien kilometer vóór Amster dam had het waakzame peloton, waarin Janssen en Maliepaard, slechts door 29 seconden van elkaar gescheiden, elkaar beloerden, een groep van vijf man laten ontsnap pen, welke het eindklassement niet meer in gevaar konden brengen. Daarbij bevond zich ook Jo de Roo, die de kans met beide handen aan greep. Hij had daarbij de hulp van ploegmakker Cees van Espen, die op een uiterst hachelijk moment de sprint voor hem aantrok. De vijf vluchtelingen hadden namelijk zulk een geringe voorsprong, dat zij mid den in het binnenrijdende peloton tot de spurt moesten overgaan. De leidende Lefébre en Messelis wer den in de verwarring door v. Espen en De Roo volkomen verrast. Eerste tien 1. Jan Janssen 23.57.15 2. Bas Maliepaard 23.57.44 3. J. Huismans 23.58.37 4. F. Deferm 23.59.00 5. J. Lefébre 23.59.17 6. D. Wiedemann 23.59.17 7. R. de Jong 23.59.37 8. J. Anquetil 24.00.00 9. J. Hugens 24.00.39 10. C. Lute 24.00.43 stukje uit te halen. In beide partij en nam hij de leiding. Tegen Ogata moest hij die even over de helft van de partij afstaan, tegen Ceule mans nog voor de 30. Waarom? Voor zichzelf zocht de Ruyter geen excuses. „Het zijn nu eenmaal de twee sterksten van de wereld", zo verklaarde Henny zijn nederlagen. Voor ons was het allemaal anders: het Nederlandse publiek steunde de buitenlanders. Anderen schenen er niet te spelen. Dat ondervond van Oosterhout vrijdagavond bv. toen de zaal leegstroomde nadat Scherz Hanoun in 36 beurten was be ëindigd. Dat ondervonden de Ruy ter en van Oosterhout, telkens als op de andere tafel Ogata aan het werk was. De mooiste caramboles van de Nederlanders werden koel ontvangen, gewone van Ogata met name met denderend applaus. Ze ker, de Japanner heeft klasse, is 'n fenomeen in losse-band-stoten, maar het was jammer, dat het Neder landse publiek daarom niet bereid was zijn eigen spelers te steunen. We zijn ervan overtuigd, dat zowel van Oosterhout als de Ruyter met de steun van het publiek voor meer verrassingen hadden gezorgd. Nu bleef het bij de overwinning van de Ruyter op Scherz. Een nuttige over winning, die de Ruyter (die zondag ook van Steylaerts won) op de vier de plaats zou brengen in dit zo sterk bezette wereldtournooi. Ceulemans werd tenslotte wereld kampioen, toen hij in de finale te gen Scherz een aanvankelijk hope loos lijkende achterstand (923 na 19 beurten) zodanig inliep, dat zijn gemiddelde bij een eventuele neder laag toch niet teveel zou lijden. Dat brak het weerstandsvermogen van Scherz en toen Ceulemans de ach terstand van 3445 omzette in een voorsprong van 4645 dank zij een Enschedese BoysNAC AMATEURS Tweede klasse B Zeeland Sport—Odio Derde klasse B BaardwijkWSC Blauw Geel '38—RWB MargrietZwaluw-VFC RKSVAConcordia SVD Derde klasse C RKTVV—Dongen GilzeHilvaria TAC—Gloria UC 2—5 1—2 (na verl.) 0—0 (Go Ahead w.n.s.) 1—2 2—3 1—4 hapje in een restaurant of bij hem thuis - wat niet altijd 't zelfde is - bleef niet lang bestaan, toen wij even later geparkeerd stonden voor een huis, waar 5 kinderkopjes ons al van verre stonden toe te wuiven. 't Was er vol, warm en lawaaierig, maar wél gezellig, vooral toen één van de kinderen werd uitgestuurd om een halve fles jonge klare te gaan ha len.. De begroeting met de vrouw des huizes was allerhartelijkst. Ik ben ge komen op een leeftijd, waarbij het mogelijk is elke vrouw te kussen, zon der dat de man de vuisten gaat bal len. Ik had de gastvrouw al in jaren niet gezien, maar op de vraag van haar echtgenoot "en wie denk je wel, Bep, dat ik meegebracht heb?" was één blik voldoende voor haar om de kelkjes te vatten. Dat noem ik me morie hebben. Tijd hadden we genoeg, ik had niets om handen en de Directeur was z'n eigen baas, dus konden we ons ongestoord aan de kleine glaasjes wijden. De jeugd zat al te eten, gluurde in onze richting en ineens rees de smart lap omhoog ik heb eerbied voor je grijze haren. Moeder schaamde zich diep, keek doodverlegen naar m'n peper-en-zout- hoofd en schonk me als compensatie nog maar eens flink in. Om geen be roerde stemming te kweken, ben ik maar mee gaan zingen. Het bureau van mijn vriend is die middag onbezet gebleven. Een halve fles is niet veel, maar daarna kom je niet meer tot regelmatig werk. Op mijn vraag "Jan, loopt 't daar nou wel zonder jou?", ventileerde hij een uitdrukking, waarvan zijn vrouw bloosde. „Enne... hoe is 't nu wel zo in Australië?" Ja, wat moet zo'n man anders vra gen, maar wat moet je er op antwoor den, vooral als de vraag je al 47 keer is voorgelegd. 't Weerbericht interesseert nie mand, ook de wolprijzen niet, dus je zegt maar wat. Mijn vriend's ogen gleden telkens naar buiten, zijn daar geparkeerde auto koesterend en strelend. "Ja, 't is wel moeilijk om je auto hier in de stad kwijt te raken." "Nou, daar hebben wij in Austra lië niet veel last mee", vertelde ik zonder trots. Zeker 10 per dag wor den er gegapt. "Ja, maar bij jullie is 't ook zo veel groter", borduurde Jan verder 34 I dóór op de parkeermoeilijkheden. 2—6 1—0 1—0 5—4 1—0 (Gloria degradeert) WVO—VES '35 3—0 Vierde klasse B Heusden—RKOSC 0—4 IreneZaltbommel 02 BurenDen Dungen 25 Vierde klasse E GudokZundert 01 Vierde klasse F Madese BoysBreda 12 RaamsdonkGroen Wit 52 Zaterdag Tweede klasse A Noord wijkZwaluwen 22 Nordane, 12 april 1965 Parkeer-moeilijkheden. Enkele maanden geleden in Bra bant, bracht ik een bezoek aan een vriend op zijn kantoor, waar hij, met het klimmen der jaren, was opge klommen tot Directeur. Het feit, dat ik evenvèr gezakt was op de maat schappelijke ladder, lag hem niet zwaar, want als inwoner van Austra lië gold ik min of meer als een curio siteit. "Of ik zin had een hapje mee te gaan eten?" Nou, op zo'n directiekamer raak je ook gauw uitgekeken, dus waarom de invitatie niet aangenomen? De twijfel of bedoeld werd een "O... bedoel je dat, maar dat los sen wij gemakkelijk op. Er staan par- keermeters, per uur kost je dat 1 shilling en dat loopt nogal in de pa pieren, dus „Ja," wist Jan weer, „die hebben we ook in Holland, maar, het is zo lastig als je in conferentie bent en je moet naar buiten om de parkeermeter te gaan voederen." Nou, daar kan ik niet inkomen. Ik zou het verlaten van de conferentie als een hemels geschenk beschouwen, maar ja, ik ben dan ook geen Direc teur geworden en een conferentie is voor mij gelijk aan het bezoek aan de tandarts. Laat ik nu, teruggekomen in Au- stalië, lezen dat men hier voor de moeilijkheden van mijn vriend Jan - de Directeur - een oplossing heeft gevonden. In Brisbane - het Surfers Paradise - loopt een jongedame langs het stand met een zak munten en ten gerieve van de luiwammesende holiday makers, stopt zij een sixpen ce dn de parkeermeter, die dreigt op rood te springen. Zij let echter alleen op auto's uit andere staten, de locale bakker moet zelf maar betalen. Mij vriend Jan kan, als hij dit leest - en hij leest zeker de Echo - een van zijn kantoor-freules wellicht wat kwartjes meegeven om zichzelf en zijn klanten de overlast te besparen. Eén attractie is hem echter ont houden, die wij wel genieten. Onze meter-maid is gekleed in bi kini en daarvoor lijkt Tilburg me toch te frisjes. Van Loon.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5