wAAlwijkse en UnqstPAAtse couRAnt EUROGUIDE, europees informatiewerk Uitgaan in het weekend Romantica Gezellige tentoonstelling in Hotel Verwiel m&iè&iè&iè&iè&iÈ&iè&u&te u „Qrth@-Form" ALMDUDLER... HEERLIJK! Lido Roestelberg Musis Sacrum it it ft Slagroomsoezen met aardbeien ftftftftft-ftftftftftftftftft.ftftftft «Juffrouw van Delft» gaat Theresia-school verlaten Luxor Communiegeschenken J. TAUSCH VAN MIL voor leder-, lederwaren- en schoenbranche In 40 jaar: 1500 leerlingen „Wenn der weisse Flieder wieder blüht"... drink dan een glas Almdudler en verwelkom de zomer. Almdudler, de zelfde aparte drank, die men ook„im Weissen Rössl" schenktBereid uit Alpenkruiden. Fris en verkwik kend. Alcoholvrij. Maar ook uitste kend om te mixen. Voor heerlijke longdrinks. BANKETBAKKERIJ ZOMERFRIS D'EUROPE VRIJDAG 21 MEI 1965 86e JAARGANG No. 38 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 -f 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO"| I.-"-;* op de voet Op de komende Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren zal het accent liggen - in het bijzonder voor wat betreft de damestassen op de mode voor het najaar en de winter. De beurs is uitsluitend toeganke lijk voor de handel en is dagelijks ge opend van 9.30 tot 18.00 uur (de laatste dag, vrijdag 25 juni, tot 16.00 uur). Woensdag 23 juni is de beurs ook 's avonds geopend en wel van 19.00 tot 22.00 uur. De handel met het buitenland is voor het Europees bedrijfsleven van het grootste belang. Met de handels betrekkingen van de landen onderling streeft men naar een vrijhandelszone om tot een zo ghoot mogelijke ge- intregeerde markt te komen. Deze gewijzigde situatie dwingt eenieder tot het leggen van nieuwe kontakten, men ziet zich voor de taak geplaatst zijn aktiviteiten aan deze gemeenschappelijke ekonomische ont wikkeling aan te passen en zich over de mogelijkheden hiertoe uitvoerig te oriënteren. In direkt verband hiermede ver scheen zojuist bij Uitgeverij EURO GUIDE, Gebr. Simons, Hengelolaan 947, den Haag, de tweede uitgave van de "EUROGUIDE", het enige Europese naslagwerk voor de leder-, lederwaren- en schoenbranche. Dit boekwerk, o.a. aanbevolen door de Federatie v. Nederlandse Schoen fabrikanten te Tilburg en de Neder landse Bond van Lederwaren- en Kofferfabrikanten te Amsterdam, be vat de bedrijfsgegevens en verkoop programma's van meer dan 7000 fir ma's (fabrikanten, importeurs, expor teurs, groothandelaren, toeleverings- Speciaal KINDER- STEUNSCHOENTJE Ook verkrijgbaar voor losse steunzolen. Grotestraat 153, Waalwijk Telefoon 04160 - 2505 VIERDE ZOMERVAKBEURS VOOR KOFFERS EN LEDERWAREN Op de parterre van-de Jaarbeurs gebouwen aan het Vredenburg wordt van maandag 21 tot en met vrijdag 25 juni a.s. de vierde Zomervakbeurs vooh Koffers en Lederwaren gehou den. In tegenstelling tot de beurs van verleden jaar, zal deze dit jaar één dag langer duren. De Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren telt 110 deelnemers, die op een netto expositie-oppervlak- te van 2100 m2 hun allernieuwste collecties zullen tonen. Het programma omvat o.m. kof fers, damestassen van leder, plastic en fantasiematerialen, aktentassen, reis-, weekend- en boodschappentus- sen en kleinlederwaren. De geëxposeerde produkten zijn zowel van Nederlandse als van buiten lands fabrikaat, o.m. door directe deelname van firma's uit België, West-Duitsland en Frankrijk. bedrijven, etc.) in België, Luxem burg, West-Duitsland, Nederland en Zwitserland op zeer overzichtelijke wijze gerangschikt per produkt en per land, wordt in Europa en overzee ver spreid en is vijftalig, - een waar borg voor internationale bruikbaar heid. Het voordeel van deze vakuitgave is niet alleen, dat men hierin de nood zakelijke gegevens van de eigen bran che, van de leveranciers en de toele veringsbedrijven bijeenvindt, maar ook dat men een volledig overzicht krijgt van alle firma's op dit gebied, welke belangrijk zijn voor de interna tionale handel, hetgeen in de bestaan de algemene adresboéken praktisch nooit het geval is. Wij iqpnen, dat dit informatiewerk van grote waarde is voor de gebrui kers en een onontbeerlijke hulp zal blijken bij het zich oriënteren over de in- en verkoopmogelijkheden in ge noemde Europese landen en bij het zoeken naar nieuwe relaties en han delspartners. TWEE JUBILARISSEN BIJ "ANITA" TE WAALWIJK Vrijdagavond om 8 uur zullen tij dens een feestelijke bijeenkomst in Romantica", aan de Olympiaweg, twee jubilarissen worden gehuldigd, n.l. de heren C. Dielissen en A. He- fer, die resp. 35 jaar en 25 jaar werk zaam zijn bij Schoenfabriek "Anita" J. H. Vesters N.V. te Waalwijk. Eerstgenoemde is werkzaam in de kwaliteitsdienst, terwijl de heer Hefeh chef is in de afdeling Zwikkerij. (A&mhdêee Per fles 29 ct. - Grote gezinsfles 75 ct. '7TT/ Zaterdag a.s. wordt bij Romantica het "Voorjaarsbal" van de Vakschool gehouden. De muziek wordt verzorgd door de Skyliners, met zang van Ma ria Ingeborgh. Deze avond van de Vakschool zal, zoals gewoonlijk, be slist wel weer een succes worden. Het Duke City Sextet, met zang van Bob Smit, zal zaterdagavond in Lido de muziek verzorgen; zondag middag en zondagavond nemen The Continentals de muziek voor hun re kening. Zondagmiddag zullen The Swin ging Fellows, met zang van Johnny Eikholt, bij Van Eeuwijk de muziek verzorgen, waarvan U tijdens een ge zellig zitje zult kunnen genieten. DR. MABUSE CONTRA SCOTLAND YARD. Hoewel Dr. Mabuse dood is, leeft zijn geest verder en heeft bezit geno men van een zekere Dr. Pohland, die nu wordt gedreven door 'n aan waan zin grenzende heerszucht. Prof. Lau- renz, een geleerde die een elektro nisch apparaat heeft vervaardigd waardoor men aan anderen zijn wil kan opleggen, is het eerste slachtof fer. "Dh. Mabuse" weet zich van het unieke apparaat meester te maken en verzet zijn arbeidsterrein naar Enge land, waar hij alleenheerser wil wor den. Daar krijgt hij d.m.v. het appa raat hoe langer hoe meer mensen in zijn macht. Natuurlijk gebeuren er de meest vreemde dingen en Scotland Yard staat dan ook voor een raadsel. Dan blijkt door een toeval, dat mensen die een elektronisch gehoor apparaat dragen, ongevoelig zijn voor Reeds woensdag, direct na de ope ning van de tentoonstelling, die in Hotel Verwiel wordt georganiseerd door de firma Schön te Maastricht in samenwerking met de heer W. Bob Krull, was het al een gezellige drukte in de achtehzaal van dit hotel. De heer W. Bob Krull, mode-ont werper, toonde enkele van zijn mo dellen voor het voorjaar van 1966. Daarbij vielen vooral op zijn bijzon dere creaties van gerild en geplisseerd chroomleder. Voor deze technieken worden de relaties van de heer Krull vanuit diens atelier ook geholpen met de vervaardiging van de rillé's, plis- sé's en vlechtwerken. Vooral vlecht werk en rosettes zijn erg in trek voor de mode van het voorjaar van 1966. De firma Schön heeft zeer aan trekkelijke stands ingericht voor de verschillende huizen, die zij vertegen woordigt. Van deze huizen neemt de Comp- toir des Nouveauté's Mondiales S.A. uit Marseille de voornaamste plaats in. De heer Marcel Andujar staat de bezoekende schoenfabrikanten met raad en daad bij en kan dat ook doen met het nodige gezag. Hij is nl. één van het slechts 15 leden tellende Comité de Création de la Mode de Paris. Donderdagavond houdt de heer Andujar een inleiding over de schoen- mode voor een exclusieve groep van schoenfabrikanten M. Caty Cie S.A. is op de.ten toonstelling vertegenwoordigd met vormzolen en zoolplaat, dat door de Frans Haute Couture wordt gebruikt. Van de overige exposanten valt vooral de textiel op, die zowel door Duitse fabrieken (Bayerische Woll- deckenfabrik "Bruckmühl, Schur- zenboch en C. en Carl Friedrich Tex- tilwerk) als door Belgische (Emile Maes Zonen N.V.) en Franse (Chan- tepie en Michaud-Lemaitre-Dehaines) wordt getoond. de uitvinding van de Professor. Gewapend met deze wetenschap gaat Scotland Yard de strijd aanbin den en weet tenslotte alle mysteries op te lossen. Donderdag, vrijdag en zondag. Toegang 14 jaar. SPIONAGE IN DE ORIENT. De vroegere Duitse spion Ernst Schenker leidt een sober leven in een havenplaats in het Midden-Oosten. Al zijn hoop is gevestigd op de ver koop van bepaalde documenten, wat hem in staat zal stellen naar elders te vertrekken in gezelschap van zijn jonge Franse vrouw Olivia. De zaak doet zich gunstig voor, gezien de me dewerking van een zekere Zarkho en de belangstelling van een eventuele koper, de Amerikaan Brian Cannon. Maar Schenker wordt vermoord ge vonden in het huis van Zahko Dan neemt Olivia, die tot elke prijs weg wil, geholpen door Cannon, de zaak zelf in handen. En hoewel de documenten uitein delijk niet in het bezit van Olivia ko men, maar in handen van de politie, heeft de hele affaire voor Olivia toch nog een gunstig slot zij heeft nl. de liefde veroverd van Brian Cannon en dat blijkt haar toch altijd nog meer waard te zijn dan alle bankbiljetten. Zaterdag en maandag. Toegang 18 jaar. CAPTAIN SINDBAD. De haast legendarische held en af god van het volk, Kapitein Sindbad, keert met zijn schip na een lange en succesvolle heis terug naar zijn vader land, Baristan. Maar tijdens zijn af wezigheid heeft de sluwe Groot-Vi zier, El Kerim, alle macht tot zich getrokken en de oude Koning feite lijk tot een gevangene in zijn eigen paleis gemaakt. El Kerim wil de Ko ning dwingen aan hem zijn dochter, de beeldschone Prinses Jana, ten hu welijk te geven. Maar Jana is ver loofd met Sindbad en verzet zich te gen El Kerim. Sindbad en zijn mannen weten, na Grotestraat 234. Tel. 231 2 Waalwijk Na 46 jaar van haar leven aan het onderwijs te hebben geschonken, waarvan bijna 40 aar aan de There sia-school te Waalwijk, gaat "juf frouw van Delft" wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd deze school en het onderwijs vaar wel zeggen. "Ik slaag geen zucht van verlich ting", zo vertrouwt zij ons toe, "hei liefst zou ik doorwerken". Maar dat is er niet bij. Op 1 juni wordt mej. Van Delft 65 en dan valt ze nog drie dagen in. Tot de Pinkstervakantie. "Ik heb altijd zin gehad om in juni op vakantie te gaan", zegt ze. Dat kan nu. Die vakantie heeft „juffrouw van Delft" na 46 jaar werken bij het on- dehwijs wel verdiend. In totaal heeft zij bijna 2000 ver schillende leerlingen onder haar hoe de géhad, waarvan ruim 1500 in Waalwijk. Een hele volksstam. Mejuffrouw van Delft, die haar opleiding genoot op de Kweekschool te Dongen, is hij de ouders van de kinderen zeer bekend. Ieder jaar be zoekt zij alle kinderen thuis. Vele moeders van kinderen, die zij de laatste jaren in de klas heeft, heeft zij ook les gegeven. Zij vindt het typerend, dat zovele kinderen dezelfde karaktertrekken tonen als hun moeder. Mejuffrouw Van Delft heeft in de veertig jaren aan de Theresia-school voor alle klassen gestaan. Het meest echter voor de derde klas. Ook buiten de school is zij aktief geweest. Zo was zij enige tijd lid van het bestuur van de Katholieke On derwijzers Bond afdeling Waalwijk/ Heusden. Met veel genoegen denkt zij terug aan de tijd, dat ze leidster van de jeugdbeweging was. Mejuffrouw van Delft heeft de tijd nog meegemaakt, dat er les werd ge geven in de oude school aan de Gro testraat (naast de KOMBI). Deze wordt nu afgebroken. Toen in 1940 de nieuwe school in gebruik genomen werd, 'betekende dat een hele winst. De school in de Wilhelminastraat staat nu nog bekend als een modern en uitermate efficiënt ingericht ge bouw. Tijdens de oorlogsjaren zijn de klassen vaak verhuisd. Over heel Waalwijk. Telkens weer werden de scholen overgeplaatst als er inge- Juffrouw van Delft kwartierd moest worden door de Duit se bezetters. Zuster Godelinda, hoofd van de Theresia-school en de enige religieu ze die nog aan de school verbonden is, deelde ons mede, dat het officiële af scheid van Mej. van Delft op het ein de van het schooljaar zal plaatsvin den. Zuster Godelinda toont de groot ste bewondering voor haar collega, die binnenkort afscheid gaat nemen. Zij wijst er ons op, dat het school gebouw in de Wilhelminastraat in oktober 25 jaar bestaat. Zij kan dat nog meemaken, dank zij een jaar respijt. Eigenlijk zou zij per 1 sep tember de school gaan verlaten. Als dat dus in 1966 plaatsvindt zijn er geen religieuze krachten meer aan de Theresia-school verbonden. veel gevaren te hebben getrotseerd, El Kerim te verslaan, zodat het volk van Baristan nu voorgoed bevrijd is van de terreur en het huwelijk van Sindbad en Prinses Jana met pracht en praal kan worden voltrokken. Zondag 3 uur. Toegang 14 jaar. WAALWIJK 17-20 JUNI '65 BRENNO, DE VIJAND VAN ROME Een verhaal over Gallische horden, die onder aanvoering van Brenno de stad Rome proberen te veroveren, maar welke strijd uiteindelijk uitloopt op een overwinning van de Romeinen op de barbaren. Vrijdag en zondag. IN HET HOL VAN DE LEEUW Moord, gefingeerde en werkelijke inbraken en het politie-onderzoek naar dit alles, vormen de hoofdmotie ven van deze film. Maandag en dinsdag. KLASS BUCHLY OVERLEDEN Klaas Buchly, in 160 en 1961 leider van de Nederlandse ploeg, die deelnam aan de Ronde van Frankrijk, is gisteren in een Haags ziekenhuis overleden. De oud-baanrenner, die 'n pupil was van de fameuze Piet Moes kops, werd maandag door een hart aanval getroffen. Buchly begon zijn wielerloopbaan kort voor de wereldoorlog. Hij nam als amateursprinter aan enkele we reldkampioenschappen deel. Klaas Buchly, die in de komende Ronde van Frankrijk als chauffeur voor een journalisten-equipe zou op treden, is 53 jaar geworden. NEDERLAND KRIJGT HOGE SCHOOL VOOR BEDRIJFSLEER Nederland krijgt een „school voor bedrijfswetenschappen", waar hoger onderwijs zal worden gegeven in be drijfsvoering en bedrijfsbeleid en in allerlei andere onderwerpen van lei ding en management. Het instituut komt van de grond door een gift van 2,5 miljoen gulden van de Koninklijke Nederlandse Pe troleum Mij, die daarmee luister wil bijzetten aan haar 75-jarig bestaan op 16 juni a.s. Grotestraat 231. Waalwijk j

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9