wAAlwijkse en UnqstRAAtse couRAnt Prins Bernhard vraagt steun voor zijn fonds Toon Hermans meeste kijkers trok Op kunst beluste jeugd vier dagen naar Tilburg Van het Binnenhof Vliegtuig met 115 passagiers neergestort TWEE JAAR EIS VOOR WAALWIJKSE OVERVAL BONANZA KLOPT HILL BILLES Ogen vragen brillen van STASSAR TIEN JAAR VOOR MOORD OP VROUW MAANDAG 24 MEI 1965 86c JAARGANG No. 39 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 -f- 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' Het Prins Bernhard Fonds, dat in augustus 25 jaar bestaat, gaat ter gelegenheid van dit zilveren jubi leum een actie voeren onder het motto: Geef één gulden voor elk jaar. Het Fonds vraagt een bijdrage van f 25.- ineens ter versterking van de Nederlandse culturele weer baarheid. Men kan dit bedrag storten (op rekening p.b. f 25.- van het fonds bij de Algemene Bank Nederland te Amsterdam) en ontvangt dan 'n certivicaat. Onder de bezitters daar van zal een kostbare tekening van Vincent van Gogh „Man met hark" worden verloot. Bovendien geeft dit certificaat tot 31 december van dit jaar gratis toegang tot 88 musea in ons land. Er zijn 30.000 certifi caten gedrukt. Prins Bernhard, die regent van het fonds is, heeft op een perscon ferentie de actie nader toegelicht. „Dit 25-jarig bestaan zou het fonds willen benutten om zijn „image" voor het Nederlandse volk te ver sterken", aldus de prins, „en daar mede voor de Nederlandse cultuur nieuwe stimulansen mogelijk ma ken. Het BPF is nu eenmaal geen fonds waarvan een beperkt bestuur uit een enorm vermogen of grote nalatenschappen kan putten, zo vervolgde de prins. Evenmin kan het zijn steun beperken tot projec ten van uitgesproken persoonlijke voorkeur. Het unieke van dit fonds is juist, dat het goeddeels steunt op kleinere bijdragen van het gehele Nederlandse volk. Het fonds laat zijn inkomsten zo doeltreffend en veelzijdig mogelijk aan de gehele Nederlandse cultuur ten goede ko men,,' aldus de prins. „Wie uit een bescheiden beurs in dit jubileumjaar wil bijdragen krijgt daartoe ruimschoots de gele genheid. Een kleine bijdrage aan de Anjerfondsen zal niet minder worden gewaardeerd dan een bij drage van 25 gld. aan de landelijke actie," aldus prins Bernhard. Via radio en t.v. heeft de prins gisteravond een beroep op het Ne derlandse volk gedaan dit fonds meer nog dan voorheen te steunen. „Een volk, dat zijn cultuur, zijn geestelijke ontwikkeling, verwaar loost, loopt het gevaar zijn gezicht tegenover de wereld te verliezen - het eigen gezicht, dat in het totale cultuurpatroon moeilijk gemist kan worden", zo zei de prins ondermeer. „Het zijn heus niet alleen de wa terbouwkundige werken, de bloem bollen en de molens, die Nederland Nederland maken. Het is vooral ook ons geestesleven en zijn uitdruk kingsvormen, het is onze eigen rij ke taal, onze wetenschapbeoefening, onze kunst, onze manier van spelen en zoveel meer, die ons als samen leving in de grote wereld moet on derscheiden van de andere. Dit al les gaat u allen persoonlijk en u allen gezamenlijk direct aan! Wij hebben als volk offers te brengen om de cultuur, om onze cultuur in Donderdagmorgen is een lijntoe- stel uit Pakistan met 115 inzitten den op 20 kilometer afstand van de vlieghaven van Cairo neergestort. Het toestel is waarschijnlijk tegen een bergtop gevlogen. Het is neer gekomen in een over land onbe reikbaar gebied. Vanaf het mili taire vliegveld Almaza zijn helicop ters uitgestuurd om het rampge bied te verkennen. Het toestel, een Boeing-707 van de Pakistani International Arlines maakte kort voor het neerstortte voorbereidingen om te gaan landen op het vliegveld van Cairo. Daar zouden ongeveer 60 van de 115 in- zttenden op een ander lijntoestel over moeten stappen. Het vlieg tuig was 's nachts opgestegen in Karatsji. De bemanning bestond uit zes of zeven koppen, maar uit de berichten werd niet duidelijk of deze al dan niet bij de 115 inzitten- toestel via Genève naar Londen de gerekend zijn. Na Cairo zou het vliegen. Het is op dit ogenblik nog niet bekend, van welke nationali teit de inzittenden zijn, vermoede lijk zijn de meeste Europianen. Nadat het verongelukte toestel instructies had gekregen van de verkeerstoren van het vliegveld in Cairo, viel plotseling het radiocon tact uit. Personeelsleden van het vliegveld zeggen, dat zij op dat tijd stip „iets brandends" gezien heb ben op de plaats in de lucht waar het vliegtuig had moeten komen aanvliegen. Het verongelukte vliegtuig was het tweede toestel van PIA, dat de luchtlijn Karatsji-Cairo-Genève- Londen bevloog. Deze route is na melijk pas vorige week met enige plechtigheid op de vlieghaven van de genoemde vier steden geopend met de eerste vlucht. stand te houden en te ontwikkelen. Om zijn beroep op steun en gelde lijke offers, liefst op grotere schaal te motiveren haalde de prins enige voorbeelden aan van wat het fonds en de regionale Anjerfondsen zoal doen om het culturele leven te be vorderen. „Laat ik daarom even 'n greep doen uit de honderden en honderden subsidies, die jaarlijks door het Prins Bernhardfonds wor den verleend, zoals bijvoorbeeld voor het mogelijk maken van ten toonstellingen in het buitenland en van Nederlandse beeldende kunst in het buitenland, het aanmoedigen van beoefening van de wetenschap. Nederlands ballet, het bevorderen van componisten, het over de gren zen op tournee laten gaan van een Ma ar dichter bij uw huis zijn mo lens en bosgrond behouden door het fonds, kon een historisch gebouw blijven prijken in uw woonplaats, speelt uw dorpsfanfare dank zij het Anjerfonds. Dat er bij u in de buurt een openbare bibliotheek is gekomen, dat uw kinderen naar 'n festival voor de werkende jeugd kunnen gaan, dat een piano staat in uw wijkcentrum - dat alles is mede mogelijk geworden door steun van het Prins Bernhard Fonds en de daartoe behorende regionale Anjerfondsen." Prins Bernhard besloot zijn toe spraak: „Om dit nuttige en nodige werk te kunnen blijven voortzetten is het noodzakelijk, dat er tussen subsidie-aanvragen en -verleningen een evenwicht komt. De bronnen, waaruit ten behoeve van het al gemeen belang kan worden geput, mogen niet opdrogen en ik hoop dan ook uit de grond van mijn hart, dat hetgeen ik nu heb gezegd voor u aanleiding kan zijn om po sitief te reageren, wanneer binnen kort een beroep op uw offervaar digheid wordt gedaan. In het ver leden is meermalen gebleken tot welke prachtige resultaten een der gelijke collectieve vrijgevigheid kan leiden. Dit heeft mij een on uitroeibaar vertrouwen gegeven en in dit vertrouwen herhaal ik met vaste overtuiging wat ik 25 jaar geleden schreef: „Groot is ons aller verantwoorde lijkheid tegenover ons vaderland. „Maar wij weten: wij kunnen op elkander rekenen." AANBESTEDING RIJKSWEG BIJ „DRUIVENTROS" AANGEKONDIGD De alarmkreten, die Brabant tot Den Haag heeft laten horen over de schandelijke situatie waarin 't wegennet in ons gewest verkeert, schijnen gehoor te zullen vinden. Nadat hoopvolle berichten zijn verschenen over de aanleg van de weg Tilburg-Waalwijk en de ver vanging van de „Dodenweg" en terwijl men doende is om de weg Tilburg-Oirschot te verdubbelen, kondigt de Staatscourant nu aan, dat de weg vanaf „De Druiventros" te Berkel-Enschot naar de weg Tilburg-Eindhoven aanbesteed gaat worden. Het Nationale Festival voor de Werkende Jeugd dat van 26 tot en met 30 mei voor de vierde maal in Tilburg zal worden gehouden, oefent een bijzondere aantrekkings kracht uit op de jeugd. Niet minder dan vijfhonderd jongeren tussen de 17 en 23 jaar (260 jongens en 240 meisjes), afkomstig uit 215 bedrij ven in 128 gemeenten, hebben een deelnemerskaart kunnen verwer ven. Tweehonderdvijftig moesten er worden afgewezen, de grens was bereikt. Vier dagen cultuur en recht streeks contact met kunstenaars - er werken bijna 500 artisten mee aan dit festival - die met een kleine groepen deelnemers spreken over toneel literatuur, film, ballet en beeldende kunst. Er zullen bezoe ken worden gebracht aan ateliers van kunstenaars. Verschillende der groepen zullen na het geslaagde ex periment van het vorig jaar zelf aan het schilderen, boetseren en te kenen kunnen gaan onder toezicht van een aantal kunstenaars. Na de officiële opening op 26 mei, waarbij burgemeester mr. C. J. G. Becht, Pierre Janssen en festival voorzitter mr. C. G. van Spaen- donck zullen spreken volgen een aantal belangwekkende voorstellin gen. Esther en Abraham Ofarium en het Nederlands Mimetheater van op. Het Brabants Orkest onder lei- Jan Bronk treden de eerste avond ding van Hein Jordaans volgt met werken van Wagner, Tsaikofski en Ravel. Omdat vele jeugdigen onbe kend zijn met een groot aai>tal mu ziekinstrumenten, zullen tijdens de pauze van dit concert de orkestle den zich met hun instrumenten on der de deelnemers mengen en uit leg geven. Het Nederlandse Dans Theater is ook weer van de partij. Bert Haan stra, Herman van der Horst en Charles Huguenot van der Linden KONINGIN ELISABETH IN DUITSLAND Duitsland heeft opnieuw gecapi tuleerd: voor koningin Elisabeth en prins Philip, die op de derde dag van hun bezoek aan Duitsland de sympathie van de Duitsers zozeer hebben veroverd dat het enorme succes van de hele rest van de reis al bij voorbaat vaststaat. Donder dagmorgen wachtte de eerste niet- Bonner-menigte het vorstenpaar op i Koblenz en hier had de politie voor het eerst grote moeite om 'n doorbraak van de kordons te voor komen. In Kaub en Wiesbaden bejubel den meer dan honderdduizend men sen het vorstenpaar, dat na de af sluiting van het staatsbezoek aan Bonn thans bezig is aan de aanslui tende reis door Duitsland die acht dagen zal duren. zullen enkele van hun beste films presenteren en er met de jeugd over praten. Praten doet ook Do- mien van Gent als hij zijn jeugdige toehoorders rondleidt langs de spe ciale expositie van een aantal kun stenaars in de foyer van de stads schouwburg. Het festijn wordt be sloten in het natuurtheater in Oi- sterwijk waar monseigneur Bluys- sen zondagmorgen een openlucht mis zal celebreren en vervolgens de dansgroep Morava met Zuidslavi- sche dansen en de Nieuwe Kome die met het wagenspel „Nu noch" zullen optreden. Eén naam zal men dit jaar op het programma missen: die van Hans Tiemeyer, de enthousiaste voorvechter van elk jeugdfestival, die overwerkt is. Toon Hermans haalde met zijn One Man-show voor de televisie de hoogst mogelijke dichtheid in de onderzochte maanden januari en februari. Zijn kijkdichtheid beliep 94 procent. Hij kreeg ook het hoog ste waarderingscijfer: 8,5 procent De waarderingscijfers lopen van 1 (uiterst slecht) tot 10 (uiterst goed). De televisie-uitzendingen waar over men rapporteert, zijn verdeeld in tien categorieën: journaals, ac tualiteiten, godsdienstige uitzendin gen, maandagse speelfilm, donder dagavond-toneel, buitenlandse tv- series, amusementsprogramma's, quiz-wedstrijden, sport en diver sen. Het is gebleken dat de kijkdicht heid van zowel het eerste als twee de journaal sterk afhangt van de programma's die respectievelijk op het journaal volgen of eraan voor afgaan. De hoogste kijkdichtheid 72 procent) van het eerste journaal werd berekend op 27 februari met Toon Hermans in het daaropvol gend avondprogramma; de laagste kijkdichtheid (50 procent) op 25 februari met als opvolgend pro gramma het toneelstuk „De opvol ger". De gemiddelde kijkdichtheid van het tweede NTS-journaal be draagt ongeveer de helft van die van het eerste journaal, namelijk 20 procent. Hejt waarderingscijfer voor dfe verschillende actualiteitenrubrie ken blijkt ongeveer gelijk te lig gen, gemiddeld 6,9. Brandpunt trok de meeste kijkers met 55 procent. Achter het nieuws had een gemid delde kijkdichtheid van 52 procent, AVRO's Televisier 49 procent en Attentie 45 procent. Een vrij grote kijkdichtheid heeft de maandagse speelfilm (66 pro cent). Het hoogste waarderingscij fer in deze categorie betrof de film „Ketenen van de haat" met 8,2. De laagste waardering werd gegeven voor de film „Mensen die men ont moet" namelijk 6,7. Bij de tv-spelen kan men op een kijkdichtheid van 49 procent reke nen, met een gemiddeld waarde ringscijfer van 7,1. Van alle bui tenlandse filmseries die tussen 3-1 en 27-2 werden uitgezonden trok de Amerikaanse filmserie Bonanzo de meeste belangstelling met een kijkdichtheid van ongeveer 80 pro cent en een waarderingscijfer van 7,7. Van de series die in de voor avond worden uitgezonden blijken de Beverley Hillbillies wat de kijk dichtheid betreft het te winnen van de Dick van Dyke-show, namelijk van 69 procent tegenover 67 pro cent. De top bij de amusementspro gramma's werd dus bereikt door Toon Hermans. Onmiddellijk daar op volgt een reportage van „Holi day on ice" met een kijkdichtheid van 88 procent en een waarderings cijfer van 7,8. Gunstig staan ook het songfestival, Kijkt u ook van avond?, Stiefbeen en Zoon en de Rudy Carrel-show. Programma's met spelelementen krijgen een gemiddelde kijkdicht heid van 63 procent en een waar deringscijfer van 7,3 met aan de top „Wie van de drie" (64 procent) en onderaan „Duel" (49). De kijkdichtheid bij Sport in Beeld blijkt vrij constant. (57 pro cent en 7,2.) Sportpanorama heeft de grootste kijkdichtheid (42 pro cent) en een waarderingscijfer van 7,0. De kijkdichtheid voor sport- commentaar en Van onze Sportre dacteur ligt veel lager, 30 en 28 procent, maar deze programma's worden niet na het eerste journaal uitgezonden zoals Sportpanorama, maar daarvoor. De reportage van de voetbalwed strijd Vasas Györ-DWS op 24 fe bruari had met 63 procent de mees te belangstelling en de nogal hoge waardering van 7,9. (Volkskr.). STEEDS VECHTEN IN SANTO DOMINGO Terwijl de strijd in de buitenwij ken van Santo Domingo tussen vol gelingen van generaal Imbert ener zijds en aanhangers van generaal Caamano anderzijds heen en weer golfde, heeft de Amerikaanse vredes missie in de Dominicaanse republiek zonder resultaat gepoogd een coali tie-regering tot stand te brengen. De commissie van de Verenigde Staten stelde voor een coalitie te vormen on der leiding van oud-minister Antonio Guzman, een aanhanger van de voor malige president Juan Bosch. In de te vormen regering zouden alle par tijen vertegenwoordigd zijn. Gene raal Caamano voelde wel iets voor de suggestie, maar generaal Imbert heeft het idee van de hand gewezen. KRANKZINNIGE DOODT TIEN FAMILIELEDEN In de buurt Chavagnieux, 35 km. van Lyon heeft een landarbeider, Roger Giert (34) in een vlaag van krankzinnigheid tien mensen ver moord en daarna de hand aan zich zelf geslagen. Hij doodde achter eenvolgens zijn vrouw Jeanette (34) zijn moeder Angèle 58, zijn broer Robert 23, al zijn zes kinderen en nog het nichtje Sylviane van 16 maanden. De moeder van laatstge noemde lag in een kraaminrichting en had haar dochtertje een paar dagen uitbesteed in het boerenge zin. Twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest heeft de of ficier van justitie, mr. J. Bruigom gisteren geëist tegen de 34-jarige J. W. uit Tilburg, die terecht stond omdat hij op 17 maart op de Nieu we Langstraat weg onder Waalwijk onder bedreiging van een pistool veekoopman J. Kooperberg uit Geertruidenberg van een grote som geld had willen beroven. Door het onverschrokken optreden van de veekoopman was het plan echter op een mislukking uitgelopen. Mr. Bruigom noemde de daad van verdachte een delict waaruit bleek dat deze verdachte een ge vaarlijk mens was. En hij zei dat men daarmee bij het bepalen van de strafmaat terdege rekening moet houden. W. was op 25 februari wat over haast getrouwd in verband met de toewijzing van een woning. De fi nanciële consequenties, die dit met zich mee had gebracht, waren hem al spoedig boven het hoofd gegroeid. Aanvankelijk had hij geprobeerd een persoonlijke lening af te slui ten, maar toen dat niet was gelukt had hij geld van zijn moeder moe ten lenen, zonder zijn vrouw daar van in kennis te stellen. Toch was hiermee het probleem niet opgelost. En de eerste weken van zijn huwe lijk had W. veel gepiekerd. Het re sultaat daarvan was geweest dat hij het plan had opgevat om een gewapende overval te doen op een autobestuurder. Hij had dit plan heel zorgvuldig uitgebroed. Hij plaats van naar zijn werk te gaan was op 17 maart 's morgens in met de brommer naar Den Bosch getogen. Onder zijn windjack had hij een dolkmes - een overblijfsel uit de militaire dienst - en een Flo bertpistool met zes scherpe patro nen, gestoken. Dit pistool was zijn eigendom en hij had een wapen vergunning. Want zijn enige hob by was schieten. De Tilburger was lid van een erkende schuttersver eniging. In Den Bosch had hij zijn brom mer ergens neergezet en had hij uitgekeken naar een slachtoffer. Toen hij dat na lang zoeken had gevonden, had hij gevraagd mee te mogen rijden naar Waalwijk. Dat mocht. En tijdens de rit had hij een normaal gesprek met de veekoop man. Toen deze hem echter bij Waalwijk wilde afzetten, trok hij het pistool. EEN PAAR BOFFERS Frank Cushing, 63 jaar, en zijn 20-jarige zoon Frank junior, kunnen weer lachen na een ongelooflijk avontuur dat goed afliep. Ze lagen 11 april jongstleden rustig te sla pen op een vlot bij het eiland Goe- am in de Stille Oceaan, toen zij plotseling door een storm werden overvallen die het vlot los sloeg en de grote zee opjoeg. 47 dagen dob berden vader en zoon op de onmete lijke zee rond. Zij hielden zich in het leven door dolfijnen te vangen en regenwater te drinken. In de buurt van de Philippijnen werden zij door een Phlippijnse patrouille boot opgepikt. Frank senior ver klaarde na de redding: „Hard wer ken en een krachtige wil om in le ven te blijven hebben er toe bij gedragen dat wij dit hebben over leefd." Overeenkomstig de eis van de officier van justitie veroordeelde de Rotterdamse rechtbank donderdag morgen de 43-jarige Vlaardinger Willem van der S. tot gevangenis straf van tien jaar met aftrek en ter beschikkingstelling van de rege ring, wegens moord op zijn acht jaar jongere vrouw. Van der S. stak zijn vrouw in haar woning in Vlaardingen, op 27 oktober van het vorig jaar met een mes neer. De pijpfitter pleegde z'n daad, nadat hij voorlopig ontslagen was uit een psychiatische inrich ting in Loosduinen waar hij enige tijd was verpleegd. Nadat een aantal weken lang vrijwel alle politieke activiteit tot de kabinetscrisis beperkt is geweest en de parlementaire bedrijvigheid op slechts enkele uitzonderingen na geheel stil heeft gelegen zijn de werkzaamheden onlangs weer her vat. De Tweede Kamer besprak de regerings-verklaring van premier Cals en zette haar normale wetge vende en controlerende bedrijvig heid voort. De Eerste Kamer houdt zich nog steeds bezig met het ach terop geraakte werk van de begro tingsbehandeling. Inmiddels is en wordt ook hier en daar de actie van de politieke partijen hervat. Zaterdag 15 mei j.l. manifesteerde zich de VVD zelfs op twee plaatsen tegelijk in ons land en in het a.s. weekend zullen de anti-revolutionairen in een par tij-convent te Zwolle van zich la ten horen. Op een van de liberale bijeen komsten sprak niemand minder dan oud-minister mr. Toxopeus voor 'n gehoor van liberale jongeren uit 3 van onze provincies. Een kritische beschouwing over de manier, waar op de tegenwoordige regeringspart ners hebben gemeend de kabinets crisis te kunnen en moeten oplos sen, vormde de hoofdmoot van z'n rede. Het is uiteraard het volste recht van de heer Toxopeus zulk een kritiek uit te spreken, maar de wij ze waarop hij haar heeft gemoti veerd, was naar onze overtuiging - naar objectieve maatstaven geme ten - toch niet helemaal juist. We laten nu maar daar, dat de oud minister er zijn verwondering over heeft geuit, dat de nieuwe partners blijkbaar nu reeds de verkiezings strijd van 1967 zijn begonnen door een beleid te entameren, dat de kiezers van dat jaar tot een ver lenging van het leven van dit ka binet moet doen besluiten. Als de VVD daarop kritiek uitoefent, doet ze in wezen niet anders dan haar deel leveren aan die „verkiezings strijd". We dachten overigens wel, dat zulk een politieke activiteit niet tot enkele maanden vóór de verkiezingen beperkt behoeft te blijven. De heer Toxopeus heeft er ech ter ook op afgegeven, dat bij de crisis-oplossing méér in het voor afgaande beleid is gewijzigd dan alleen t.a.v. het radio- en T.V.-be- leid, waarom de breuk in het ka- binet-Marijnen in feite was ont staan en dat niet name daaraan de BUDDEMEYER chemisch reinigen grotestraat 95 waftjwljk INDONESIË NAAST BATA SHOE CY. De Indonesische regering heeft 't beheer op zich genomen van de in Ca nadees bzezit zijnde Bata Shoe Com pany. De maatregel vloeit voort uit 't decreet van president Soekarno van vorige maand, dat alle ondernemingen met buitenlands kapitaal onder het beheer van de staat vallen. KVP en ARP als confessionele par tijen schuld hebben, omdat zulke groepen al te gemakkelijk nu eens met de ene dan weer met de andere partner in zee gaan. Dat geeft geen duidelijk in het beleid, aldus de liberale oud-bewindsman. Mr. Toxopeus heeft met die wijze van betogen toch wel erg versleten middelen van stal gehaald en al duizend maal weerlegde argumen ten gebezigd. Hij weet in de eerste plaats heel goed, dat voor. teen werkelijke oplossing van de crisis een ander radio- en TV-beleid dan hetwelk de liberalen voorston den noodzakelijk was, maar dat de nieuwe - in casu de PvdA-partner ook nog andere niet ongerechtvaar- de deze partij een aandeel in het digde wensen ten berde bracht, wil- nieuwe kabinet voldoende aantrek kelijk vinden. De heer Toxopeus kan zijn kritiek alleen maar gefun deerd maken, wanneer hij zou kun nen aantonen, dat met name de KVP bij het aavaarden van die so cialistische verlangens teveel van haar eigen programma zou prijs ge ven. Wanneer hij dat niet kan en toch kritiek heeft op de gang van zaken, kan dat alleen maar libera le spijt uitdrukken, maar dan moet dat wel duidelijk worden gezegd en dan passen bedoelde verwijten helemaal niet. De liberalen zouden de „Hande lingen" nog eens moeten nalezen, waarin de beschouwing van de frac tievoorzitter drs. Schmelzer over de nieuwe kabinetsplannen voorkomt en waarin die met het KVP-pro- gx-am naar hun onderscheidene ca tegorieën worden vergeleken. Bij een bestudering daarvan zal ook mr. Toxopeus moeten erkennen, dat de recente wisseling van part ner een politieke noodzaak was om tot een oplossing van de crisis te komen en allerminst een bewijs, dat confessionele partijen (dus) maar „een zwabberig beleid" ple gen te voeren! REIZIGERS AAN GEVAAR ONTSNAPT Ongeveer 150 passagiers van de trein die om half één woensdagmid dag uit Leeuwarden vertrok naar Har- lingen zijn kort voor Franeker aan 'n groot gevaar ontsnapt. Enkele secon den nadat de trein een baggerstort- plaats van de Provinciale Waterstaat was gepasseerd, bezweek de zuide lijke wand van de ongeveer tien me ter hoge dijk, die de stortplaats om ringt. Met donderend geweld kwamen honderden kubieke meters water, modder en drek naar beneden. In de ringdijk werd een gat van 15 tot 20 meter breedte en 10 tot 12 meter diepte geslagen. De modderbrij stort te zich daarna op de spoorlijn. Over een afstand van ongeveer 50 meter werden de rails verschoven. Het zand en het grind eronder waren over een nog grotere afstand verdwenen. - De pauselijke missiewerken heb ben, volgens de Tijd, 94,5 millioen opgebracht; voor Nederland was dit 4,5 millioen.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1