Dependance^Amsterdam Rotterdam Bank in Drunen VLIJMEN De feestvlag uit bij Appels' nieuwbouw aan de haven te Waalwijk Belangrijk element in de accomodatie van de Waalwijkse haven Vervoerscapaciteit binnenkort 550 ton 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 MEI 1965 Burgemeester Stieger van Drunen heeft donderdagochtend het kantoor Drunen van de Amsterdam-Rotterdam Bank geopend in aanwezigheid van een groot aantal genodigden. Daar onder waren Pastoor-Deken Werner, Wethouder L. Th. van Drunen, de voorzitter van de fabrikantenvereni ging M. A. Elshout, de voorzitter van de Middenstandsvereniging A. H. J. Wagenmakers en notaris L. P. G. v. Eekelen. Van de zijde van de AMRO-bank waren aanwezig mr. P. A. Offers, directeur van de hoofdbank en de he ren J. A. de Waal en A. H. J. van Buggenum uit Waalwijk. De heer Offers opende de bijeen komst met een kort welkomstwoord, waarbij hij er op wees, dat nu de fusie van beide banken achter de rug is, de uitwerking nog volop bezig is. Er is nog energie genoeg over om tot nieu- we vestigingen te komen. Deze ves- tiging in Drunen is de tachtigste in Noord-Brabant. In geheel Nederland zijn er 600 vestigingen. VAN AGRARISCH DORP NAAR STAD Burgemeester Stieger opende het kantoor in Drunen en 'hield daarbij een korte toespraak, waarbij hij de vestiging van de Amsterdam-Rotter dam Bank in Drunen een welkome aanvulling van zijn inventarisatie noemde. Hij beschouwde deze vesti ging als een onderstreping van de ontwikkeling van agrarische gemeen te tot een stad. Na de oorlog groeide Drunen van 5000 tot 9600 inwoners. In 1947 was nog bijna 40 van de arbeidende bevolking werkzaam in de landbouw en 41 in de industrie. Thans bedragen deze percentages resp. 12 en 65 De Burgemeester feliciteerde de AMRO-bank met de plaats van vesti ging, want deze zal ook bij de toe komstige uitbreiding van Drunen een centrale plaats blijven innemen. Hij feliciteerde ook de gemeente met deze vestiging en sprak het ver trouwen uit, dat de bank vele nieuwe cliënten zal krijgen. De heer de Waal hield daarna een toespraak, waarin hij o.m. het vol gende zei "Dit kantoor zal voorlopig nog door de Directie van kantoor Waalwijk worden bestuurd. Mede namens mijn collega uit Waalwijk wil ik gaarne e..kele dankwoorden spreken voor Uw aanwezigheid bij deze officiële ope ning. Hartelijk dank Burgemeester voor Uw bereidwilligheid dit kantoor of ficiéél te willen openen. Hartelijk dank dan ook voor Uw goede wensen. In Uw gemeente zijn wij vanuit Waalwijk reeds een 10-tal jaren bezig om een geschikt plekje te vinden voor een kantoor. U weet, een bank hoort in het centrum en als 't kan wat par keerruimte in de naaste omgeving. Eind aprid 1964, om precies te zijn op de 27e, heb ik U eens bezocht, om te vragen om mee te helpen zoeken. U deed toen het idee aan de hand van het postkantoor. Wij zijn gaan kij ken, gaan onderhandelen en U ziet waartoe het heeft geleid. Burgemeester, wij hadden reeds 'n 100-tal cliënten in en rond Uw ge meente en het zou maar heel vanzelf sprekend zijn, dat wij deze relaties de service van een eigen kantoor wilden geven. Wij hadden echter ook uit de uit muntende publicaties van het Econo misch Technologisch Instituut voor Noord-Brabant en ook uit het laatste verslag van de Kamer van Koophan del gelezen dat in de snelstgroeiende provincie Uw gemeente een van de snelstgroeiende gemeenten is. U zult dit veel beter weten dan wie ook, want U zult daarmede met Uw beleid rekening moeten houden. men er bij tussen I960 en 1965, dus in 5 jaar. In de laatste 5 jaar gaf Uw ge meente een bevolkingsstijging te zien van 30 Als deze groei zo door gaat heer Burgemeester, heeft Uw gemeente over 15 jaar dubbel zoveel inwoners. Dus in 1980 20.000 in woners. Als de versnelde groei aan houdt is dit aantal zelfs al bereikt in 1972. Bij deze groei blijft de Dienstensec tor ver achter. Het lijkt ons voor Uw gemeente belangrijk dat wij graag de eerste al gem. bank willen zijn om de economische en financiële dienstver lening accent te geven. Mijnheer Deken, graag heb ik U uitgenodigd en wij vinden het een grote eer U onder onze gasten te heb ben mogen begroeten. In het verleden was het een daad van menslievendheid dat de Kerk zorgde dat er goede dijken waren, want die konden zoveel menselijk eed geven als er hoog water kwam. Daarna verzorgde de Kerk het on derwijs, want ook de armen moesten eren lezen en schrijven. Al die taken die vroeger uit menselijke bewogen- ïeid, uit charitas, door de Kerk wer den verricht, worden hoe langer hoe meer door de gemeenschap zelf ver richt. Zo ook ziekenverpleging, zorg voor behoeftigen. Door de laatste wet kan in materiële nood altijd geholpen worden. In deze welvaartstijd eigen lijk maar heel gewoon I Niet alleen de chirurg en de eco noom van een ziekenhuis, niet alleen de fabrikant die een blinde op zijn telefooncentrale plaatst of die in zijn bedrijf een afdeling maakt voor li chamelijk gehandicapten, niet alleen de ambtenaren onder het Ministerie voor Maatschappelijk Werk - ieder een die op zijn plaats in de Maat schappij zijn plicht doet, verdient daarmede niet alleen zijn eigen ver zorging, maar doet ook iets mense lijks, vervult een christelijke daad. Het is niet zo dat het charitatief werk minder wordt naar gelang de Gemeenschap het zelf ter hand neemt. Het wordt ons duidelijk dat het in al les wat we doen geïntegreerd zit. In diepere zin is alles wat we op onze plaats doen ook ten bate van de Ge meenschap dus in ieders belang. Al ons werk, evenals het Uwe, Mijnheer Deken, is in heel diepere zin charitatief werk. Uw aanwezigheid is even vanzelfsprekend als de aan wezigheid van ieder van ons hier. Hartelijk dank voor Uw komst. Tot de heer Offers zou ik willen zeggen dat hedenmorgen weer eens is gebleken dat de Amro-bank een le vende commerciële bank is. Een ge tuigenis daarvan is dat U nooit aan de kantoren hoeft te zeggen of te vra gen, zouden we niet eens daar en daar een kantoor moeten vestigen. U krijgt altijd nog van Uw directeuren uit het gehele land deze suggesties en dan niet omdat zij dan minder werk krijgen! Er moet gezocht worden naar een geschikt plekje, er moet mee onder handeld worden over de aankoop, mee bouwen, mee inrichten, mee openen. Al dat werk willen deze directeuren doen omdat zij zo commerciëel zijn ingesteld dat zij in uitbreiding van dienstbetoon, uitbreiding van relaties zien. Als er het kantoor eenmaal staat en het is zo gegroeid dat een eigen direc teur nodig wordt, dan pas wordt het werk minder voor 't moederkantoor en juist dan bemerkt U weer dat men geen afstand kan doen van al die re laties die men zo goed kent. Mag ik de wens uitspreken dat dit kantoor in de naaste toekomst een bloeiend kantoor zal worden? Maar ook dat U zult blijven houden direc teuren die er op ingesteld zijn het dienstbetoon van de grote bank uit te breiden en de contacten zo leggen dat de service er een is die zeer persoon lijk blijft. De grote bank heeft dan voor de cliënten alleen maar voorde len. Moge ik allen nogmaals dank zeg gen voor Uw zeer gewaardeerde aan wezigheid." In de namiddag werd een receptie gehouden, waarbij de heer Pijnenburg, die de leiding van het kantoor krijgt, samen met de heren Van Buggenum en De Waal vele zakenrelaties mocht begroeten. Het gemeentebestuur is zeer verheugd met de totstandkoming en ingebruik name van dit gebouwencomplex, al dus burgemeester Teijssen, die gaar ne hartelijke gelukwensen aanbood. Na het uitspreken van de wens, dat het bedrijf een ongekende voorspoed en een ongekende groei tegemoet zal gaan, verklaarde burgemeester Teijs sen het nieuwe pand voor geopend. De aanwezigen brachten een heil dronk uit, waama zeer velen gebruik maakten van de gelegenheid, om de familie Appels geluk te wensen. - De Tweede Kamer heeft een wetsontwerp aangenomen betreffen de tijdelijke werkers of uitzendtypis- ten die voortaan onder de sociale wet geving vallen. BEDRIJVEN STAKEN OF REMMEN PRODUCTIE Twee bedrijven, de N.V. Amster damse scheepswerf G. de Vries- Lentsch in Vianen en de Controls- maatschappij Europa N.V. in Nijme gen hebben een deel van het perso neel ontslag moeten aanzeggen. Een derde bedrijf, de textielfabriek N. J. Menko N.V. in Enschede, heeft de werktijd van een deel van het perso neel tot de helft moeten inkorten. De directie van de N.V. Menko heeft werktijdverkorting aangevraagd voor het personeel in de afdelingen spinnerij en weverij. Van de zestien honderd werknemers bij Menko gaan er 840, personeel van de spinnerij en de weverij, vermoedelijk gedurende 8 weken de helft korter werken. Het was zaterdag groot, zeer groot feest voor de familie Appels de officiële opening van het nieuwe gebouwencomplex aan de haven zette de kroon op een periode van 15 jaar hard werken, een periode, waarin het bedrijf uitgroeide van een 3Vz-tonner tot een wagenpark, dat in staat is 475 ton goederen te vervoeren. Binnenkort zal dat 540 ton zijn. Een stormachtige ontwikkeling, die voor de familie Appels reden is tot gro te voldoening, tot gepaste trots. Zeer velen hebben zaterdagmorgen van de gelegenheid gebruik gemaakt de familie Appels te feliciteren. Er waren tientallen bloemstukken en planten, tal van geschenken 'en schriftelijke gelukwensen. Enkele hon derden zakenrelaties kwamen persoonlijk hun gelukwensen aanbieden, en velen van hen waren aanwezig bij de officiële opening. Onder de aan wezigen waren o.m. mr. van den Enden, hoofdinspecteur tit. van de dienst Invoerrechten en Accijnzen, mr. Hola, Rijkshoofdinspecteur van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, deken Maessen van Waal wijk en het voltallig college van B. en W. GROEI In de Langstraat, een gebied met 9 gemeenten, kwamen er vanaf 1950 tot 1965 3040 industriële werkplaat sen bij. Alleen in Drunen 992. Uw gemeente nam dus bijna een derde deel van de industriële ontwikkeling van de Langstraat voor haar reke ning. De ingaande pendel bestaat uit 500 werkforensen t.w. 20 van Uw arbeidsplaatsen. Deze pendel was in 1947 nog uitgaand 3 Uw gemeen te heeft bijna 10.000 inwoners. Als deze werkforensen met gezinsleden in Uw gemeente zouden komen wo nen kreeg U een inwonertal van 12 duizend. De bevolkingsgroei van 1947 tót 1965 van Uw gemeente was het dub bele van de groei in de Langstraat en bijna het driedubbele van de bevol kingsgroei in Nederland. In de periode 1947 - 1960, in 13 jaar dus, steeg het inwonertal met 2100. Wederom 2100 inwoners kwa- DANK AAN OUDERS De oudste directeur, de heer Christ Appels, heette allen hartelijk welkom burgemeester en mevrouw Teijssen, de leden van het gemeentebestuur, mr. van den Enden en mr. Hola, het be stuur van de Kamer van Koophandel voor Noordelijk Noord-Brabant en alle verdere aanwezigen. Hij dankte de talrijke mensen die hebben mede gewerkt aan de totstandkoming van 't gebouwencomplex, dat hij nu, toch wel met een beetje trots, kon tonen. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat zijn ouders dit feest in goede gezond heid konden meevieren. „Zij zijn het die in vroeger jaren met hard werken de grondslag hebben gelegd voor dit bedrijf en zijn hebben de eerste good will gekweekt. Onze dank gaat in de eerste plaats naar hen en wij hopen, dat zij nog vele jaren ervan getuigen moge zijn, hoe wij verder bouwen aan dit bedrijf". Bijzondere dank bracht de heer Ap pels ook aan het gemeentebestuur, de directeur van de dienst gemeentewer ken en de personeelsleden van die dienst, die bij het realiseren van het project zoveel medewerking hebben verleend. Hij dankte ook de ambte lijke instanties en het N.O.B. Weg transport voor hun vertrouwen en hun belangrijke bijdragen tot de ontplooi ing van het bedrijf. De heer Appels gaf daarna een overzicht van de ontwikkeling van het bedrijf, dat in 1950 met een dump auto van 3 Vl ton begon en dat nu een capaciteit heeft van 475 ton. Er lo pen aanvragen bij de betreffende in stanties voor verhoging tot 540 ton. Momenteel zijn 19 zware dieselcom binaties van 18 tot 25 ton laadvermo gen in gebruik plus vier lichtere een heden. Voor het transportbedrijf zijn onlangs 5 zware dieselvrachtauto's aangekocht, een 24.000 liter tank auto voor vloeibaar transport, een 14- tons oplegger en twee 15-tons aan hangwagens. Men krijgt een beeld van de omvang van het bedrijf, als men weet, dat de gemiddelde bedrijfs- grootte van een Nederlands trans portbedrijf 25 ton bedraagt. De heer Appels sprak over de oprichting van Appels In- en Uitklaring N.V. Een douanehal met volledige accomodatie voorziet in een grote behoefte. Het Waalwijkse havenproject nodigde uit tot de oprichting van Appels Haven en Veembedrijf N.V. De te verwach ten industriële ontwikkeling van Waalwijk en van de streek vraagt om elkaar aanvullende dienstverlenende bedrijven. De heer Appels wees er op, dat de transportbedrijven een moei lijke periode tegemoet gaan. "In de toekomst zullen alleen de grotere en goed geleide bedrijven de ontwikke ling kunnen bijhouden, zo dat ze con curreren met andere vervoerstechnie ken. Voor de kleinere bedrijven zal bundeling van krachten of samen werking uitkomst kunnen brengen. Onze organisatie van het N.O.B. kan voor de ondernemingen in dit op zicht veel doen". Het maken van een studie over de te verwachten ontwik keling op vervoersgebied is volgens de heer Appels alleszins gerechtvaar digd en zal zeker zijn vruchten afwer pen. De heer Appels dankte tenslotte de chauffeurs, die, rijdend met soms zeer zware combinaties, de goederen naar hun bestemming brengen, vaak vele honderden kilometers ver; de mon teurs, die zorgen, dat de wielen blij ven draaien en de mensen van de ad ministratie, die het werk voorberei den. In voorbeeldig samenspel vor men zij ons bedrijf. VOORZITTER N.O.B. HAD VERKEERSONGEVAL Namens de organisatie van het N.O.B. Wegtransport zou de voor zitter van deze organisatie, de heer v. Donkelaar, het woord voeren. Op zijn tocht naar Waalwijk was hij ech ter betrokken geraakt bij een ver keersongeval. BELANGRIJK ELEMENT IN HAVEN-ACCOMODATIE Burgemeester Teijssen verklaarde zeer gaarne bereid te zijn tot het ver richten van de officiële opening van het gebouwencomplex. Hij memoreer de, dat het complex door de gemeen te Waalwijk tot stand is gebracht, waarna het in huurkoop aan de firma Appels is overgedragen. Hij wilde de opening niet alleen verrichten om er een officieel tintje aan te geven, het gemeentebestuur onderkent het be lang van het bedrijf voor de gemeen te. Er is een grotere schakering door ontstaan in het industriële patroon van de gemeente; het bedrijf brengt dus meer verscheidenheid in arbeids mogelijkheden. Van groot belang achtte burgemeester Teijssen het feit, dat door het bedrijf van Appels een belangrijk element tot stand is ge bracht in de accomodatie, die de Waalwijkse haven nodig heeft. Het bedrijf opent nieuwe perspectieven voor het weg- en waterverkeer, waar aan een industriële gemeente als Waalwijk en zijn industrieel achter land grote behoefte heeft. Dat het bedrijf zich in 15 jaar tijd zo heeft kunnen ontwikkelen, dat het nu tot een van de grootste in het land behoort, is een bewijs van energie en ondernemingszin. Burgemeester Teijs sen had daar alle waardering voor. OPROEP Het Comité Ouden van Dagen te Waalwijk, stelt alle Waalwijkse ingezetenen die 65 jaar zijn of ouder, in de gelegenheid zich op te geven voor het jaarlijks uit stapje, dat zal plaatsvinden op DINSDAG 15 juni a.s. Dit jaar is de reis naar Oirschot HOTEL „DE BEURS". Men kan zich hiervoor opgeven: maandag 24 mei tot en met vrijdag 28 mei aan het adres: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen, Grotestraat 205, Waalwijk. Na deze datum kunnen geen gegadigden meer worden aangenomen. Nieuwkuijk Sprang VOLLEYBALTOURNOOI EVER READY Zondag 23 mei werd in de hallen van de N.V. H. Mommersteeg op de Wolput een tournooi gehouden, georganiseerd door de Vlijmense Vollybalclub Ever Ready. Om 11.30 uur werd het tournooi geopend en werden de verenigingen verwelkomd, in het bijzonder de kampioen St. Maur uit Parijs, die hiervoor hartelijk dankte en alle spelers van Ever Ready een vaantje aanbood, waar na door Ever Ready aan de Parijse dames een klein presentje werd aangeboden. Hierna werd op drie velden een begin ge maakt met de wedstrijden, die als volgt ver liepen: Poule A: 1 Hevok 5 pt. 2 Tornado 4 pt., 3 Ever Ready I 2 pt., 4 VC den Bosch 1 pt.; Poule B: 1 Odulphus 4; 2 St. Maur 4; 3 Bckkersveld 4; 4 Sarto 0; halve finale: Hevok-St. Maur 2 0; Tornado-Odulphus 2 - 1finale: Hevok - Tornado 0-2; Odul phus - St. Maur 1-1. Einduitslag ere-divi- sie en winnaar tournooi: 1 Tornado Tilburg; 2 Hevok Heerlen; 3 Odulphus Tilburg; 4 Sl. Maur Parijs; 5 Ever Ready Vlijmen; 6 Bckkersveld Heerlen ;7 Sarto Tilburg en 8 VC den Bosch. Overgangsklasse einduitslag: 1 VJC te Vught; 2 Ever Ready Vlijmen; 3 Atak Was pik; 4 Quos Ego Drunen; 5 Sarto 2 Tilburg. Er was voor deze mooie sportdag grore belangstelling. DE REISDUIF Zondag 23 mei hield de Postduivenver eniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Noyon Fr., los 6 uur, le duif 9-54-06. Uit slag als volgt: H Berkelmans 1, 15, 42; P Vermeulen 2; Th v Esdonk 3, 16; A v d Heuvel 4, 9, 18; J Wilhart 5, 23; B v Es- donk 6, 10, 24, 38; Jos Kuijs 7, 40; R Ber kelmans 8, 37, 39; P Diepstraten 11, 12; J Kuijs VB 13; Kooien Kuis 14; Jo v d Heuvel 16, 29, 35; H Boom 17, 27, 43; J Kivits 19; W Broeren 20, 36; W v Raven- teijn 31, 26, 33, 34; Nic v Dal 22, 28; G v d Wiel 25; B Herman 30, 31; J v Esdonk 32; J v Santen 41. Junioren: C Berkelmans 1, 2; P Herman 3, 4; Strengers 5. DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit St. Denis, af stand 369 km, los 6.15 uur, le duif 10-53- 39, laatste prijswinnende duif 11-10-12. Uit slag als volgt: P v Bers 1, 2, 12; K Kivit 3, 4, 17; Gebr de Vaan 5; M v Heeswijk 6, 11; R v Esdonk 7, 18; L Heesbeen 8, 10; G v Hout 9; J v d Hout 13; M Nicols 14; H Oosterwaal 15; A v d Heijden 16; Ju nioren: Gvd Hout 1, 3; F v Engelen 2; B Dekkers 4; Peijnenborg 5. De Zwaluw hield zondag eveneens een wedvlucht vanuit Chimay; uitslag: M Laros 1; A Dekkers 2, 7, 22, 25, 26, 27, 34; Sj v d Wiel 3, 6, 8, 36; M v Heeswijk 4, 57; M I.ibregts 5, 19, 37; Th v Bokhoven 9; J v d Wiel 10, 12, 40; K Kivit 11, 29; M v Dal 13, 45; Gvd Hout 14, 59; J Merkx 15; P Wijkmans 16; R v Esdonk 17, 39, 41; M Nicols 18, 21, 23, 46, 58; J de Vaan 20, 54; J Beekmans 24; A v Heivoort 28, 53; T v Engelen 30; L Parijs 31, 33; Fr v Bokhoven 32; H Pelders 35, 51, 56; H Oosterwaal 38, 52; H Maas 42; J Dekkers 43; Gvd Hout 44; H v Overdijk 47; J v d Dungen 48. 49; Th Stupers 50; J v Engelen 55; A v d Heijden 60. Junioren: Gvd Hout 1, 3; F v Engelen 2, 9; H v d Wiel 4; B Dekkers 5, 6, 7; Peijnenborg 8; Oosterwaa! 10, 11. UITVOERING UTILE DULCI. De Vlijmense toneelvereniging Utile Dul- ci, die voor de 2e winteruitvoering 'n pracht stuk in studie had, kwam in moeilijkheden wegens ziekte van de hoofdrolspelers. Men heeft voor deze uitvoering nu bereid gevon den de toneelgroep Aktie uit Tilburg, on der regie van dhr. Peter van Nimwegen, die ook is aangezocht voortaan Utile Dulci te regisseren. De toneelgroep Aktie zal in het Lido-theater opvoeren "Freule Julie", to neelspel in drie bedrijven van A. Strindberg, in de vertaling van K. ter Laan. Aanvang half 9, maandag 24 mei. P. GEENEN IN BERLIJN- WARSCHAU - PRAAG. De Vlijmense renner P. Geenen, die deel nam aan de grote wedstrijd Berlijn-War schau - Praag, boekte zaterdag in de laatste etappe een mooi succes en werd winnaar. Hij behaalde de 2e Nederlandse ritzege. Vrijdag was die voor v. Middelkoop. Dee- nen boekte enkele goede successen, als een 3e en 4e plaats; hij had in het begin met pech te kampen. De grootste verrassing is, dat hij in het verblijf in de Vredeskoers va der is geworden van een flinke zoon. Profi ciat Piet. Het zal daarom maandag 24 mei wanneer hij thuiskomt een prettige thuis komst voor hem zijn. Maar hij zal op het laatst van deze week weer van start moeten voor de ronde van Nederland voor ama teurs. Piet, succes. JEUGD-HENGELCONCOURS Afgevaardigden van de jeugdhengelsport van Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlijmen zijn zaterdag 22 mei bijeen geweest en hebben besloten de wedstrijden voor de jeugd vast te stellen op 26 juni, zaterdagmiddag in Vlijmen, aanvang 2.30 uur; op 25 juli, zon dagmiddag, in Haarsteeg en op 5 septem ber, zondagmiddag in Nieuwkuijk. AVOND-COMPETITIE WIELERCLUB De uitslag van de eerste rit der zomer competitie van de wielerclub de Zwaluw is als volgt: Aspiranten: 1 N Henskens, 2 H Zandbeek, 3 M Oosterwaal, 4 L v Mely, 5 J Verhoeven; Nieuwelingen: 1 W Nicols, 2 Heijmans, 3 P Derks, 4 J v Heijst, 5 J v d Pol; Amateurs: I H v Vugt, 2 G Hair- wasser, 3 Henk v Heijst, 4 R v Son, 5 Wam v Heijst. Uitslag 2e rit: Aspiranten: 1 H Hens kens, 2 H Zandbeek, 3 M Oosterwaal, 4 R Kleijsing; Nieuwelingen: 1 W Nicols, 2 J v Heijst, 3 P Derks, 4 v Doorn, 5 J v d Pol, 6 v d Broek; Amateurs: 1 H v Vugt, 2 H v Heijst, 3 Lv Zon, 4Nde Haas, 5 J Heesbeen, 6 W v Heijst. WANDEL- EN FIETSPAD Vanaf de Vliedberg t.m. Drunen zal er op de bestaande dijk een ruim fiets- en wan delpad worden aangelegd, dat voor brom mers verboden zal zijn. NIEUW KERKORGEL. In de parochiekerk op de Vliedberg za! het harmonium, dat drie jaar lang de ere diensten in de kerk heeft opgeluisterd, gaan verdwijnen. In plaats daarvan komt een elektromechanisch orgel, dat de fa. Ver schuren uit Heijthuizen bezig is te plaatsen. Het orgel is voor de nieuwe kerk van pas toor Kamp ongetwijfeld een belangrijke aan winst. Het nieuwe orgel zal een verplaats bare speeltafel krijgen met één manuaal en pedaal. Het is echter mogelijk om het uit te breiden met een tweede manuaal. De 6 registers in het manuaal en de 3 in het pe daal monden uit in totaal 570 pijpen. Het zal nog 2 weken duren voor het orgel in ge bruik genomen kan worden. Pastoor Kamp hoopt het met Pinksteren te kunnen inze genen. Normaal worden alle orgels in het atelier in elkaar gezet en uitgeprobeerd. Daar het hier echter een hangend orgel betreft was dit niet mogelijk. Tot nu toe verloopt echter alles naar wens. Ook de plaats van het nieuwe kerkorgel is gelukkig gekozen, alhoewel niet gebruikelijk. Het or gel komt n.l. op het priesterkoor, frontaal naar het schip van de kerk gericht. Deze plaatsing zal volgens deskundigen de acou- stiek ten goede komen. Als de hele installa tie klaar is zal het bijna f 30.000 kosten. KERKDIENSTEN HEMELVAARTSDAG. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 10 uur Ds. J. C. Hagen van Rotterdam. DS. F. FOKKEMA. Ds. F. Fokkema, thans wonende in Soest, vroeger predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, herdacht dezer dagen zijn 35-jarig ambtsjubileum. Ds. Fokkema begon zijn ambt als herder en Ieraar bij de Ned. Herv. gemeente van Sprang. Daarna diende hij nog verschillende andere gemeenten, waar onder Amstelveen en Delft, in welke pe riode Z.E. zich ook in de politiek begaf en vele jaren lid der 2e Kamer was voor de A. R. Partij, welk lidmaatschap hij tot zijn 70ste jaar op zeer verdienstelijke wijze waarnam. Van vele zijden mocht Ds. Fokkema bij zijn ambtsjubileum blijken van waardering ontvangen, niet in het minst van de Ned. Herv. gemeenten die hij diende. In verband met zijn ambtsjubileum ging Ds. Fokkema zondagmorgen in zijn eerste gemeente, Sprang, in de Dienst des Woords voor. CHR. BAKKERSPATROONS In de te Almkerk gehouden vergadering van het Gewest Brabant van de Bond van Chr. Werkgevers in 't Bakkersbedrijf, werd de heer D. Vos (banketfabriek te Sprang, gekozen tot hoofdbestuurslid van genoemde organisatie. N. E. O. JUBILEUMWEDSTRIJD. In verband met het 40-jarig bestaan van de voetbalvereniging NEO, werd j.l. zater dagmiddag onder grote belangstelling en opgeluisterd met muziek van de Harmonie Marijke, op het terrein van NEO aan het Molenplein een jubileumwedstrijd gespeeld door het eerste elftal van de jubilerende vereniging en de tweede klasser plaatsgeno- te SSC. Het was een zeer sportieve wed strijd, waarin door beide ploegen wel mooie momenten te zien gegeven werden. Het mag echter gezegd dat vooral NEO uitstekend uit de hoek kwam en de uitslag, 0-0, mag dan ook vooral voor de jubilerende club als een bijzondere prestatie aangemerkt wor den en het klasseverschil was hier echt niet te zien. Na de wedstrijd zaten het bestuur van NEO, de feestcommissie en de spelers van de jubileum-match gezamenlijk aan een koffietafel aan, waarbij door sprekers van beide verenigingen wederzijds veel waarde ring voor de goede samenleving van beide verenigingen werden geuit. Een en ander was een mooi besluit van de waardige viering van het 40-jarig be staan. De jeugd van NEO krijgt nog een reis aangeboden. Wegens de jubileumwedstrijd is de be kerwedstrijd voor de NEO-mannen verzet naar donderdag 27 mei (Hemelvaartsdag). Deze uitwedstrijd, die tegen de 4e klasser Brakel gaat, zal om 3 uur aanvangen. De bus vertrekt vanaf de Viersprong om 1,45

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2