wAAlwijkse en UnqstRMtse couraiu Bijenverordening in Sprang-Capelle Jampe KAATSHEUVEL Rector F. de Klijn vierde op waardige wijze zijn gouden priesterjubileum WASPIK TER BESCHERMING VAN KOMKOMMERTEELT Ogen vragen brillen van STASSAR Inkomstenbron weegt zwaarder dan hobby Deskundig oordeel Manloze komkommers Damesmode Tilburg COUPE D'EUROPE MAANDAG 31 MEI 1965 86e JAARGANG No. 41 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00+ 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" De gemeenteraad van Sprang- Capelle heeft tijdens de vergade ring van vrijdag met één stem tegen B. en W. de bevoegdheid gegeven het houden van bijen in een bepaald gebied van de gemeente voor een bepaalde tijd te verbieden. Het besluit is onmiddelijk van kracht. Burgemeester Van Prooijen licht te het voorstel toe. Het bestuur van de Tuindersver eniging in deze gemeente had zich tot B. en W. gewend met het ver zoek te bevorderen, dat op korte termijn maatregelen worden getrof fen tegen het houden van bijen in dat gedeelte der gemeente waar tuinderijen zijn gevestigd, teneinde de ernstige schade, die door de bijen bij de teelt van komkommers wordt veroorzaakt, te beperken. Een der tuinders heeft meege deeld, dat door hem reeds een scha de is geleden ten bedrage van 6000 gulden en dat, indien niet terstond maatregelen worden getroffen, een catastrofe in de komkommerteelt te verwachten is, die een schadepost van 150.000,zou kunnen bedra gen. De komkommerteelt is een zeer belangrijke inkomstenbron van de in Sprang-Capelle gevestigde tuin derijen, omdat zij de hoofdteelt uit maakt van de tuinbouwproducten, terwijl de bij eenteelt slechts als hobby wordt gebezigd. Teneinde te kunnen nagaan welke maatregelen getroffen kunnen wor den om de in het tuinbouwgebied geplaatste bijenkorven te weren, hadden B. en W. hun licht opgesto ken in verschillende gemeenten met een groot aantal tuindersbedrij- ven. Daarbij bleek, dat wanneer in dergelijke gemeenten veel tuinders- bedrijven gespecialiseerd zijn in komkommerteelt, in de Algemene Politieverordening dier gemeenten dan wel bij afzonderlijke verorde ning gedurende een bepaalde perio de het houden van bijen is verbo den. Door een dergelijke bepaling wordt dus de komkommerteelt be schermd ten koste van de bijen teelt. De gemeente is blijkens een uitspraak van de Hoge Raad be voegd dit te doen. Ter illustratie van de schade, welke door bijen wordt aangebracht, citeerde de voorzitter een verkla ring van Prof. Dr. A. Minderhoud, rijksbij een teeltconsulent, die als des kundige is gehoord door de Kan tonrechter te Dordrecht in een zaak tegen een bij eenhouder, die een ver bod in de gemeente Dubbeldam had overtreden. Prof. Minderhoud zei toen: „Uit ervaring verkregen door ja renlange waarnemingen, is mij het volgende bekend omtrent het ont staan van zogenaamde zaadkoppen bij de teelt van komkommers. De meeste komkommers hebben weinig of geen zaden. De komkommers, die veel zaad inhouden, noemt men zaadkoppen. Deze zaadkoppen wor den afgekeurd voor export en bren gen derhalve minder op dan andere komkommers. De bestuiving van de komkommerbloemen, tengevolge waarvan deze zaadkoppen ontstaan, vindt uitsluitend plaats door insec ten; windbestuiving is naar mijn mening uitgesloten. Deze bestuiving wordt hoofdzakelijk door honing bijen veroorzaakt. Ook de hommel kan verstuiving teweeg brengen, doch ik schat de aanwezigheid van hommels ten opzichte van die van bijen als één op tien. Bovendien be stuiven bijen veel beter dan hom mels. Het aandeel van vliegen bij de bestuiving is te verwaarlozen. Bijenvolken, die zich binnen een af stand van twee kilometer van kom- kommerplanten bevinden, bevliegen deze planten en zijn dus in hoofd zaak verantwoordelijk voor 't voor komen van zaadkoppen onder kom kommers. Deze materie is bestudeerd door een commissie, die op ambtelijk ini tiatief tot stand is gekomen en waarin ook ik zitting heb. Deze commissie is unaniem tot het oor- deel gekomen, dat het ontstaan van zaadkoppen in hoofdzaak is te wij ten aan het bevliegen door bijen van de komkommerbloemen". Hieruit bleek duidelijk, dat de klacht van de tuinders gerechtvaar digd moest worden geacht en dat inderdaad zeer grote schade door de bijen kan worden veroorzaakt, al dus burgemeester v. Prooijen. Mede gelet op het feit, dat de bijenteelt in de gemeente slechts als hobby wordt beoefend en geen enkele ingezetene in zijn bestaan wordt getroffen, indien gedurende een bepaalde periode en in bepaal de gedeelten van de gemeente het houden van bijen wordt verboden, achtten B. en W. het gewenst een zodanig verbod mogelijk te maken. B. en W. hebben zich echter zo wel met de betrokken tuinders als met de eigenaar van de geplaatste bijenkorven, de heer Gouda, in ver binding gesteld. De tuinders hebben daarbij meegedeeld bereid te zijn de korven op hun kosten naar elders te verplaatsen, zodat de bijenhouder financieel geen nadeel behoeft te ondervinden. Burgemeester v. Prooijen las ten overvloede een brief voor van het Veilingbestuur te Drunen, dat er op wees, dat de jaarlijkse aanvoer van komkommers van tuinders uit Sprang-Capelle 2^ miljoen beloopt. De heer Rijken vroeg hoeveel im kers er in de gemeente waren en of zij de bijen inderdaad als hobby houden. De burgemeester noemde de hem bekende imkers: de Bie, Gouda, Ha- verhals en v. Vuuren. Het probleem is al ouder, maar door verhuizing van de heer Gouda naar de Kenne- dystraat, is het vraagstuk zeer ur gent geworden. Inderdaad is het voor alle vier imkers een hobby. De heer Dekkers was het college van B. en W. bijzonder dankbaar voor de snelle wijze van handelen. De schade door bijen aangebracht, kan bijzonder groot zijn. Dat is niet direct in een cijfer uit te drukken. Spreker wees er in dit verband op, dat op 6 juli 1964 9% van de op de veiling aangevoerde komkommers ongeschikt waren. Op 27 juli was dat 27%. De schade verschilt ech ter van bedrijf tot bedrijf: de een heeft bijna geen schade en de an der bijna 100%. Het hangt er van af waar het bijenvolkje neerstrijkt. De koudglastuinders lopen een ri sico van 70%. De tuinders zelf zitten inmiddels niet stil. Pogingen om de kassen met gaas af te sluiten, zijn mislukt. Er is altijd wel een gaatje waar de bijen hun weg door vinden. Nu pro beert men de teelt zo te veredelen, dat er geen mannelijke bloesem meer aanwezig is. Die pogingen zijn tot dusverre niet goed geslaagd. Het product is niet geschikt voor de ex port. Over enkele jaren zal dat wel het geval zijn. De heer Dekkers wees er nog op dat de tuinders bereid zijn de scha de der imkers te vergoeden. Tenslotte herhaalde spr. het feit, dat de bijenhouders dit voor hun hobby doen en de tuinders in de komkommerteelt hun broodwinning vonden. De heer de Bie vond, dat de di- i recte relatie tussen de vorming van j zaadkoppen in de komkommerbloem i en de rol van de bijen nog niet was bewezen. „Het Bijenkrant je zegt er niets over", aldus de heer de Bie, waarop de heer Dekkers interrum peerde: „U kunt de rol van de bij tjes toch wel?" De heer de Bie zag liever het ge bied waar geen bijen gehouden mo gen worden, tevoren omschreven. De heer de Vos wees er op, dat de komkommertijd een heel jaar doorloopt. Een bepaalde periode vaststellen leek hem overbodig. De voorzitter zei de heer Dekkers dankbaar te zijn voor de aanvullen - I de informatie en nadere cijfers. Daaruit blijkt, dat de door B. en W. Heuvelstraat 14 Telefoon 26S32 Exclusieve collecties BLOUSES VESTEN ROKKEN SHAWLS PANTALONS Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. voorgestelde verbodsbepaling inder daad gerechtigd is. Aan het adres van de heer de Bie zei de voorzitter, dat de relatie bijen-zaadkoppen door Prof. Min derhout afdoende was aangetoond. Dat B. en W. de bevoegdheid krijgt, was in navolging van de stad Den Haag, omdat de actieradius van een bijenvolk nogal wisselvallig is. De voorzitter zegde toe, dat B. en W. terzake niet zullen handelen, dan na overleg met belanghebben den en de rijkstuinbouwconsulent. Het voorstel werd hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waarbij de heer de Bie liet aante kenen dat hij „geacht wenste te worden te hebben tegengestemd". ONDERHANDSE AANBESTEDING De raad keurde een uitkering in eens (0.36 van het jaarsalaris) aan de ambtenaren goed. De heer Spierings kan een strook grond langs de nieuwe provinciale weg huren tot 1 november a.s. Straks zal hier beplanting komen ter ver fraaiing van de nieuwe weg. Ten behoeve van de firma Spran- gers-Molenschot zal een industriehal worden gebouwd en in huurkoop WAALWIJK 17-20 JUNI '65 worden uitgegeven en de heer Lou- rense te Waalwijk werd een perceel bouwgrond uitgegeven aan de Hendr. Chabothstraat verkocht voor f 12.50 per m2. Het bouwrijp maken van een deel van de gronden in het uitbreidings plan Vrijhoeve II zal onderhands worden aanbesteed aan de firma van Leijden te Dongen. De heer Genuit betoogde in dit verband dat hij in 't algemeen ge sproken voor openbare aanbesteding was. De motivering dat de firma van Leijden veel en goed werk verricht js natuurlijk niet afdoende. De voorzitter wees op dnbevre- digende gang van zaken f openbare aanbestedingen. Er komen inschrij vers uit alle windstreken, die via op slag ook een graentje meepikken. De laagste inschrijver is veelal een onbe kende. We weten daarentegen wat we aan de firma van Leijden hebben en de prijs is beneden de raming van de gemeente-architect. De heer de Bie was het helemaal met de voorzitter eens alle gemeen ten hebben hun eigen aannemers voor wegen. De heer Genuit zei na de toelich ting door de voorzitter verder geen bezwaren te hebben tegen dit voorstel. TRICOTFABRIEK TE STRAKE VERDWIJNT Op de agenda stond de bouw van een industriehal ten behoeve van de Tricotfabriek L. te Strake uit As ten. Burgemeester van Prooijen deelde mede de raad van enkele nieuwe ont wikkelingen in kennis te moeten stel len. De N.V. te Strake heeft n.l. intus sen de kans gekregen in Deurne een hele fabriek te kopen, waar de pro- duktie kan worden ondergebracht. De N.V. wilde uit symp. tegen over de gemeente, waarmee zij zo prettig had samengewerkt en uit waardering tegenover het personeel, waarvan de werklust en de arbeids prestaties hoog werden gewaardeerd, de vestiging in Sprang-Capelle niet zomaar opheffen. De N.V. Brabantse Tricotagefa- briek te Tilburg bleek na kontakt gaarne bereid de rechtsopvolger van de firma Te Strake te worden. Dit is met het personeel al besproken. De Tilburgse N.V. wil ook de hal overnemen, weliswaar op een andere kavel. De eerste was gepland achter Meter, nu ligt het kavel aan de v. d. Duinstraat achter de woningen van de Bie en de Wed. Ravenstein. Dit nieuwe kavel is ook groter (3100 m2), maar de fabriekshal blijft 't zelfde. B. en W. hebben zich over de ge wijzigde situatie beraden en stellen overeenkomstig voor de hal te bou wen voor de N.V. Brabantse Trico- tagefabriek en daarbij het andere bouwperceel te verkopen. Het geheel kost f 77.000 (grond f 21.651,-, fabriekshal f 49.939, architect f 5.710. - De N.V. betaalt f 15.400.- con tant en het restant in 30 halfjaarlijkse annuïteiten. De heer de Bie wees op de moge lijkheid, dat de grond die nu méér wordt verkocht, straks misschien met winst van de hand zal worden ge daan. Dat was al eerder gebeurd. De voorzitter kon de heer de Bie geruststellen het nieuwe kavel is zodanig gesitueerd, dat de resterende grond alleen voor uitbreiding geschikt is. De raad ging met het gewijzigde voorstel van B. en W. accoord. BRONBEMALING Bij de behandeling van de begro tingswijzigingen was de heer de Raat wat verbaasd, dat voor de bronbema ling van het zwembad f 5000. - meer uitgetrokken moest worden. Was dat risico niet voor de aannemer? Nee, repliceerde de voorzitter, de ze bronbemaling is een z.g. stelpost er wordt een bedrag geraamd en voor delen komen ten goede aan de op drachtgever, tegenvallers komen voor zijn rekening. De bemalingswerk zaamheden zijn zeker tegengevallen. Voor het droog houden van het drie meter diepe bassin, moest b.v. een extra-pomp worden ingeschakeld. De heer de Bie vroeg naar de post "Bezodingswerkzaamheden", was dit ook een stelpost? De voorzitter verklaarde, dat i.v.m. het seizoen en de opening op 1 juli, op een deel van de zomerweiden zo den moeten worden gelegd. De heer Dekkers constateerde, dat zwembad en dorpshuis veel geld gaan kosten. De gemeente moet alles doen om de exploitatie rendabel te maken. De heer de Raat haakte hierop in "De tekorten van straks zijn onze eigen schuld". Beide sprekers doelden kennelijk op de zondagsluiting van het zwem bad. Zo nam de voorzitter het op "ik begrijp wat U bedoelt, maar we moe ten geen discussie uit de vorige ver gadering gaan herhalen". Hij wees er op, dat andere gemeenten (Waal wijk en Tilburg) ook beduidende te korten hadden. BRANDALARM De heer de Bie wilde weten waar de regeninstallatie (er werd f 6000 voor uitgetrokken) gekocht zou wor den. Toch zeker wel in de eigen ge meente? De voorzitter zei, dat terzake niet van de gebruikelijke gedragslijn zou worden afgeweken. De raad keurde tenslotte een voor stel van B. en W. goed voor een alar meringssysteem voor de brandweer. Dat gaat rond f 3800 kosten. Onder grote belangstelling heeft emeritus-pastoor F. J. C. J. de Klijn, rector van het bejaardencentrum Rosegaerde, zaterdag te Kaatsheu vel zijn vijftig-jarig priesterjubi leum gevierd. Het is een stijlvol feest geworden, waarbij de ingeze tenen van de parochie St. Joseph nog eens duidelijk blijk hebben ge geven van hun grote sympathie voor de stichter en eerste pastoor van hun kerk en de bewoners van Rosegaerde van hun rector. In al lerlei toonaarden heeft men de ju bilaris op deze heugelijke dag lof toegezwaaid voor zijn vruchtbaar en zegenrijk werk tijdens de afge lopen vijftig jaar en hem daarvoor dank gebracht met enkele kostbare geschenken. Tijdens de plechtige H. Mis van dankbaarheid 's morgens in de ka pel van Rosegaerde, door de jubi laris opgedragen met assistentie van pastoors Manders uit Tilburg en H. Simkens van de St. Jozeph-paro- chie, getuige de laatste hiervan in zijn kernachtige feestpredikatie. In de panoramazaal van het Ef- teling-restaurant, tijdens de huldi ging namens de parochie en de vrij wel geheel aanwezige bevolking van Rosegaerde, was het burgemeester L. van Erp als voorzitter van het feestcomité, die in een sprankel ende toespraak op de hem eigen wijze de priesterlijke loopbaan en het werk van de jubilaris ontvouw de. De heer Van Erp had zich daar toe grondig laten voorlichten mid dels het gemeentelijk bevolkings register, de bisschoppelijke karto- theek en de voormalige plaatselijke pers. Het was hem daarbij duide lijk geworden, dat er uit de jubila ris een monseigneur had kunnen groeien. Dat diens leven ten slotte nog met een rectoraat was gevuld, was in ieder geval ook een dank bare gedachte. Dankbaar mocht ook de Kaatsheuvelse bevolking zijn, dat het zo'n kapelaan De Klijn des tijds als pastoor van de nieuwe pa rochie St. Joseph mocht behouden. In dit verband memoreerde spre ker de woorden van wijlen Deken RAAD VAN WASPIK VERKOCHT HISTORISCH MONUMENT Eerst in de laatste vergadering van de raad der gemeente Waspik is gebleken dat een cultuurhistorisch monument in de vorm van een der oudste hoeven van het gewest door toevallige, maar daarom niet minder gelukkige omstandigheden voor het nage slacht bewaard zal kunnen blijven. Het be treft hier de boerderij 't Vaartje 12, date rend uit 1661, gebouwd onder invloed van de zg. Vlaamse schuurgroep en opgenomen in de voorlopige lijst, der Nederlandse mo numenten van geschiedenis en kunst. Dit waardevolle pand kocht de gemeente op 25 september 1963 met de daarbij gelegen grond aan - van de heer B. Smits. On danks daartoe ingestelde pogingen lukte het aanvankelijk niet een doel voor het pand en daardoor een mogelijkheid tot restauratie te- vinden. Ten einde raad vroeg het ge meentebestuur daarom op 1 februari van dit jaar aan de minister van Onderwijs en Kunsten vergunning tot slopen. In zijn ant woord zei de minister dat hij binnen 12 maanden zou beslissen. Thans menen B. en W. een gelukkige oplossing gevonden te hebben, waardoor het historisch pand voor de slopershamer bewaard zal blijven. De heer M. Termijn uit Dieren n.l. heeft inte resse voor deze hoeve getoond en er is zelfs al een voorlopig koopcontract gesloten voor de boerderij met ondergrond plus een per ceeltje direct achter de boerderij gelegen, groot 875 m2. De prijs is bepaald op 20 duizend gulden plus 875 x f 3 voor de bij behorende grond. In de koopovereenkomst is een verplichting tot restauratie van de boerderij opgenomen. Een door architect Schellekens ontworpen restauratie-tekening schijnt zelfs al door Monumentenzorg geac cepteerd te zijn. Tengevolge van deze trans actie blijft voor de gemeente een historisch monument behouden zonder grote kosten. De bijdrage welke het gemeentebestuur in de restauratie zal moeten bijdragen zullen n.l. gedekt worden door de verkoopprijs. Ook de raadsleden toonden zich met deze gang van zaken terecht gelukkig. Aan de heer J. Quist verkocht de raad een bouwperceel aan de Kerkvaartsestraat voor de bouw van een woning in de vrije sector tegen een prijs van f 6 per m2. Aan de firma de Bruijn, graan en meelhandel te Raamsdonk werd een perceel van 1225 m2 voor f 4 per m2 overgedragen voor uit breiding van het bedrijf De heffing straat belasting op gebouwde en ongebouwde eigendommen werden weer vastgesteld op resp. 10 en 5 van de belastbare op brengst. De woningen Am. Verschurenstr. 19 en 47 en Julianastraat 5, 7 en 10 werden aan de huurders-bewoners in eigendom over gedragen .Teneinde een dergelijke procedu re in de toekomst te bespoedigen deed de raad afstand van het recht van eerste hy potheek voor zover deze drukt op woning wetwoningen die aan huurders-bewoners zullen worden verkocht. Voor het bouwrijpmaken van grond in 't uitbreidingsplan Waspik-Boven stelde de raad een credict van f 81.000 beschikbaar. De gemiddelde verkoopprijs van de bouw rijpe grond in dit complex is nu becijferd op f 9,30 per m2. Ook het industrieterrein aan de Kerkvaartsehaven onderging uit breiding. Een crediet van f 187.152 werd gevoteerd voor aankoop van 12.04.70 ha, inclusief uit te keren bedrijfsschade. Het aanleggen van wegen en electrificatie en wa tervoorziening vraagt nog eens een bedrag van f 235.175. De eerste onderhandelingen met eigenaren van deze gronden zijn reeds gevoerd op basis van het rapport waaraan deze cijfers zijn ontleend. Van de heer L. Smits kocht de raad een perceel van 1.51.90 ha aan voor een prijs van f 6500 per ha, gelegen in de polder de Binncnbij- ster, dit t.b.v. de inbreng van gronden in ruilverkavelingsverband voor het in samen werking met 's-Gravenmoer en Sprang-Ca pelle te stichten tuinbouwcentrum. Tevens deed de heer Smits afstand van zijn pacht- rechten m.b.t. het van het G1MZ gepacht perceel bouwland, groot 3.10.30 ha. Voor het treffen van enkele voorzieningen aan de ambtswoning Raadhuisstraat 13 werd een bedrag van f 4100 beschikbaar gesteld. Van den Brekel bij de eerste steen- legging" voor de nieuwe kerk van zijn eerste kapelaan, die naast het offer van zijn persoon en werk kracht grote geldelijke offers aan dit werk had gegeven en diens be noeming tot pastoor een werk van de goddelijke voorzienigheid had genoemd. Pastoor De Klijn werd 'n gelukkige pastoor voor een geluk kig volk in een snel groeiende pa rochie, waar hij de eerste twee ja ren al het werk alleen moest doen, maar na de komst van een assistent naast zijn dagelijkse zielzorg zijn grote werkkracht kon ontplooien als adviseur van vele stands- en vakorganisaties, verenigingen, en enkele grote objecten wist te reali seren, zoals o.a. het machtig sport park, waar bij de opening niet de gebruikelijke nationale vlag maar de pauselijke vlag werg werd ge hesen. De heer Van Erp was ver heugd dat het ontslag als pastoor niet gepaard was gegaan met een vertrek uit de parochie, die het contact bewaard is gebleven, zodat de jubilaris nog lang in staat zou blijven het goede woord voor de geestelijke belangen te geven. Al vorens de heer Van Erp zijn toe spraak met een citaat uit een toe passelijk gedicht van Aafjes besloot, offreerde hij namens de bewoners van de parochie een geschenk onder couvert, waardoor rector Klijn nog eens een mooie reis naar eigen goeddunken zou kunnen maken. De voorzitter van Rosegaerde, de heer A. Wennekes, bracht de ziel zorgelijke arbeid van de jubilaris als rector van dit bejaardencentrum voor het voetlicht, want na zijn emeritaat koos deze AOW-er zelf voor de AOW-ers, een omschake ling waarbij hij zich op eigen ma nier, met een grap en een kwink- lag, maar als het er op aankwam met z'n volle persoonlijkheid heeftr ingezet voor het geestelijk heil van deze bewoners. Spreker wees daar bij op de bewonderenswaardige wijze waarmee de rector, ondanks zijn emeritaat, zich had aangepast aan de vernieuwing van de liturgie. Hoezeer de bewoners van Rosegaer de dit hadden begrepen mocht blij ken uit de gulheid waarmee zij had den bijgedragen aan 't. geschenk, dat naast de grote sympathie recht streeks de nieuwe liturgie bena drukte. Spreker kon namens de be woners, personeel en stichting als jubileumgeschenk aanbieden een geheel vernieuwd tabernakel, ge plaatst op een natuurstenen saca- mentsaltaar en namens een gulle geefster die onbekend wenste te blijven kostbare grote kandelabers naast het altaar. Hij wenste de rec tor nog vele jaren in goede gezond heid als priester God's toe. Natuurlijk mocht de humor niet in het dankwoord van de jubilaris ontbreken, en zijn eerste reactie, doelend op de allemaal wat over dreven woorden, „het lijkt wel een bidprentje", was meteen een vol treffer. „Wat ik gedaan heb deed ik ter ere Gods, en ik ben dankbaar voor deze genade", aldus rector De Klijn, die intussen hoopte zijn werk nog enige tijd door te zetten. Dank baar aanvaardde hij ook de mooie geschenken, in het bijzonder de be woners van Rosegaerde, die anders nooit zo gul waren als hij zelf eens een beroep op hen deed. Gezien de destijds zo goed geslaagde trip naar Arnhem, bood de jubilaris hen als tegenprestatie een uitstapje aan naar Hasselt in België op 10 juni a.s., dat met een diner in De Efte- ling zal worden besloten. Het en thousiaste applaus van de oudjes bewees hoe dit aanbod geappreci eerd werd, waarna zij gelegenheid kregen hun rector de hand te druk ken. Als tweede huldeblijk van de pa rochie bood burgemeester van Erp 's middags met een toepasselijke toespraak op het gazon van Rose gaerde aangebracht! gedenktekeip aan, namelijk een symbolische voorstelling in de vorm van een phoenix, vervaardigd door de Waal wijkse kunstenaar W. Suermondt. Mevr. v. Erp onthulde dit gedenk teken, waarop vermeld staat 1915- 1965, De Klijn F. J., priester. Het officiële gedeelte van dit gouden priesterfeest werd tenslotte besloten met een receptie voor de parochianen en een serenade van de gezamenlijke Kaatsheuvelse mu-

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5