Dierentehuis in Waalwijk WAALWIJK Opening nieuw kantoer Centrale Volksbank te Waalwijk Strijd om Europa cup open Abonneert U op dit blad Bouw kan in najaar starten Kansen voor Waalwijks- Kaatsheuvel so combinatie 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 JUNI 1965 EUROPE Korte berichten In een vrijdagavond j.l. gehouden persconferentie deelde de voorzitter van de afdeling Waalwijk en Omstre ken van de Dierenbescherming, de heer Ch. H. Noordhoorn-Boelen me de, dat er een prettige wending is ge komen rond de bouw van een dieren tehuis in Waalwijk. De zaken staan er thans zo voor, dat na 3 jaar plan nen maken, in het najaar met de bouw van een permanent dierentehuis kan worden begonnen. Lang heeft het bestuur van de Stich ting Streek-dierentehuis Waalwijk en Omstreken, op toestemming moeten wachten, met als gevolg dat de aan vankelijk geraamde bouwkosten van f 40.000, intussen gestegen zijn tot het dubbele bedrag. Door het stichtingsbestuur was de mogelijkheid opengesteld tot deelna me aan een obligatielening a 5 Va pet. Hierop kwamen van bedrijfsleven en van particuliere zijde veel inschrij vingen binnen, terwijl als klap op de vuurpijl donderdag j.l. van het ge meentebestuur van Waalwijk de ver heugende mededeling kwam, dat, bij in stemming van de gemeenteraad, de gemeente garant wil blijven voor ren te en aflossing van een te sluiten le ning bij de Bank van Ned. Gemeen ten. Een derbetref fend voorstel zal in juli a.s. aan de raad worden ge daan. Het nieuwe asiel zal gebouw wor den aan de Kamerlingh Onnesweg, in Sportpark Elzenhoven, ten zuiden van het RWB-terrein. Het is ontwor pen door de heer J. Koevoets van het bureau gemeentewerken te Waalwijk en is zeer modern van architectuur. Inmiddels is de heer J. Kobben, directeur van Gemeentewerken, toe getreden tot het stichtingsbestuur van het dierentehuis. Het tehuis krijgt een capaciteit van 20 binnen- en 20 buitenhokken voor honden en daarnaast nog 10 poezen- hokken. In het gebouw aan de voor zijde zal een kantoor worden inge richt. Dit kantoor zal tevens dienst doen als polikliniek. In het plan is voorts een badcel en een keuken op genomen. 's Winters zullen de hok ken worden verwarmd. Rond de die renverblijven zal een speelweide wor den aangebracht. Het tehuis zal wor den ingericht volgens de voorschrif ten van de laatste dierenwet. Om het tehuis rendabel te maken, ziet het bestuur, wegens de hoge stichtingskosten, uit naar mogelijk heden, o.a. wordt gedacht aan het or ganiseren v. 'n hondententoonstelling, terwijl ook de mogelijkheid van het houden van wedstrijden wordt over wogen. Voor de beheerder wordt bij het tehuis een woning gebouwd. Door het feit, dat het afgelopen èerste jaar het nood-asiel tot tevre denheid heeft gefunctioneerd, is wel bewezen, dat er aan een goed tehuis voor dieren een grote behoefte be staat. Zonder dat aan deze mogelijk heid noemenswaardige publiciteit was gegeven werd aan 371 honden logies verleend. Voor de polikliniek, die iedere woensdagavond ten huize van de beheerder, Meerdijk 7a, werd ge houden, bestond eveneens veel be langstelling. Eveneens is er veel be langstelling voor het in bewaring ge ven van honden. In de periode van 20 juli tot 15 aug. a.s. is het noodasiel zelfs reeds volgeboekt. In samenwerking met de A.C. te Kaatsheuvel organiseert het stich tingsbestuur op zondag 20 juni a.s. ten bate van het dierentehuis een au torit „Dierenrit 1965", een oriënta- tierit voor klasse A, gevorderden en klasse B, minder gevorderden en be ginnelingen, waarvan het startbureau wordt gevestigd in de hal van Landis Gyr aan het Vredesplein. Op dit plein wordt voor beide cate gorieën om 14.01 gestart. De finish is eveneens op het Vredesplein. Gere den wordt volgens de bepalingen van het Nationaal Reglement Betrouw- baarheidsritten van de KNAC. Voor beide klassen is de afstand 60 km. Het ligt in de bedoeling deze die renrit ieder jaar te houden. Voor deze dierenrit 1965 zijn de volgende prijzen geschonken, waar van de uitreiking zal plaats hebben tijdens een gezellige avond in De Twee Kolommen. Klasse A: 1 Wisselbeker en Her inneringsbeker, geschonken door de Gemeente Waalwijk. 2. Beker, geschonken door de Ge meente Sprang-Capelle; 3. Beker, ge schonken door de Gemeente Eethen; 4 Kruis, geschonken door de Gemeen te Wijk en Aalburg. Klasse B: 1 Wisselbeker en herin neringsbeker, geschonken door Bu reau Noordhoorn Boelen, organisatie- en arbeidskundigen; 2 Beker, ge schonken door de Gemeente Drunen; 3 Schenkkurk met wapen, geschonken door de Gemeente Dussen; 4 Medaille geschonken door de Gemeente Heus- den. Speciale prijs voor het beste dames equipe lauwerkrans, geschonken door de Gemeente Loonopzand-Kaatsheu- vel. Verder nog vele prijzen geschonken door Handel en Industrie van Waal wijk, Loon op Zand-Kaatsheuvel, Sprang-Capelle, Waspik, Meeuwen, Heusden en Drunen. GESLAAGD Vrijdag 1.1. slaagde in Utrecht onze stadgenoot de heer A. J. Pijnenborg voor het diploma Medisch Gediplo meerd Voetverzorger. Voor het in Oosterhout afgeno men examen voor het leerlingen stelsel in het schildersbedrijf, is on ze plaatsgenoot H. van Loon met lof geslaagd. Eerder behaalde de heer v. Loon op de avondcursus van de L.T.S. te Waalwijk de eerste prijs. TAPTOE MUZIEKKORPS VAN HAREN De harmonie van Ivo van Haren's Schoenfabrieken heeft in het kader van het veteranentournooi van W.S.C. een muzikale rondwandeling gemaakt door Waalwijk. Deze werd mogelijk gemaakt door de V.V.V. Waalwijks Belang. Het lag oorspron kelijk in de bedoeling dat de muzi kale wandeling met een taptoe op Onder grote belangstelling had za terdag j.l. de opening plaats van het nieuwe bijkantoor van de Centrale Volksbank, in het pand Pastoor Kui persstraat 61 in de St. Antoniuspa- rochie te Waalwijk. We bemerkten o.m. Drs. Biessaart, directeur van het hoofdkantoor te Utrecht, de Inspec teur van de Centrale Volksbank de heer Jacobs uit den Haag, Aalmoeze nier van Berkel, mej. Pols van het kantoor Kaatsheuvel, het Dag. be stuur van het N.K.V. afd. Waalwijk, de weled. heer Frans Smolders en vele genodigden. Drs. Biessaart schetste in zijn ope ningswoord de grote betekenis van de Centrale Volksband, met een kwart miljoen spaarders, verdeeld over 650 agentschappen. Met een totaal tegoed van 200.000.000 gulden is de Cen trale Volksbanw één der grootste spaarbanken van Nederland. Het ty pische hiervan is, aldus Drs. Bies saart, dat de Bank niet beschikt over riante gebouwen, doch er steeds naar streeft, dat de spaarders kunnen wor den geholpen in een vertrouwde in tieme sfeer, waarbij steeds geheim houding wordt gegarandeerd. Hij dankt de heer Fr. Smolders, de vroegere kassier, voor zijn arbeid, niet alleen voor de Centrale Volks bank, doch voor de gehele arbeiders organisatie. De agenten van de Centrale Volks bank moeten z.i. hun werk zien als een sociale instelling en de voldoe ning in hun werk moet hun grootste beloning zijn. Door hun persoonlijk contact met de spaarders worden zij in vele gevallen van deze de vertrou wensmannen. Belangrijk is volgens Drs. Biessaart ook, dat de vrouw van de kassier volkomen achter het idee van haar man staat, alleen dan zal hij zijn werk goed kunnen doen. Hij wenste ten slotte de nieuwe kassier de heer J. van Huiten en zijn echtgenote veel succes in de toekomst. Hierna verrichtte aalmoezenier v. Berkel de inzegening van het kan toor, waarna hij het sociale doel van de Centrale Volksband memoreerde. De voorzitter van de afdeling Waalwijk van het N.K.V. de heer v. Mosselveld, feliciteerde de nieuwe kassier met zijn benoeming. Als be stuurslid van de afd. Waalwijk van 't N.K.V. had hij de heer van Huiten goed leren kennen. Men wist steeds wat men aan hem had. De heer Smolders memoreerde de opkomst van de afdeling Waalwijk van de Centrale Volksbank. Hij ver heelde de moeilijkheden niet, hoewel het hem zwaar was gevallen het werk te beëindigen. Z.i. was het echter al leszins begrijpelijk, dat het bestuur een jonge kracht had aangesteld. In gevallen als deze moet worden voor uit gezien. Hij had echter alle ver trouwen in de heer van Huiten. Deze laatste op zijn beurt dankte het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte dit vertrouwen nimmer te beschamen. Door dienst baarheid aan de spaarders zal hij trachten het agentschap Waalwijk op te voeren, om daardoor de C.V.B. nog verder uit te bouwen. Hij dankte de sprekers voor hun goede wensen. Een aantal bloemstukken vormden evenzovele bewijzen van belangstel ling en sympathie. Door de opening van dit nieuwe kantoor van de Centrale Volksbank te Waalwijk is voor de spaarders een gelegenheid geschapen om in een in tieme, vertrouwde sfeer, hun spaar centen te deponeren, hetgeen de spaarzin bij velen zeer zeker zal be vorderen. Bij gelegenheid van de opening werden een groot aantal kleurplaten gratis uitgereikt, waaraan prachtige prijzen zijn verbonden, met als hoofd prijs een fiets. Ook wij wensen de heer en mevr. van Huiten veel succes in de toe komst, met de hoop dat zij in hun werk veel voldoening zullen vinden. het Raadhuisplein zou worden be sloten. De weersomstandigheden verhinderden dat echter. De V.V.V. Waalwijks Belang hoopt nu de tap toe op een andere dag doorgang te kunnen laten vinden. DE UITBREIDING GAAT STEEDS VERDER. Het is bekend dat er grootse plan nen bestaan tot vorming van een vil la- en bungalowpark aan de Meer dijk, wat ook deze naam zal krijgen, maar dan moet dat gehele gebied bouwrijp gemaakt worden, wat met 't oog op de financiën in gedeelten zal gebeuren. Voor Va daarvan hebben Gedepu teerde Staten nu goedkeuring ver leend, n.L 2 miljoen gulden. Dus dit werk kan beginnen om daarop alleen villa's en bungalows te bouwen en ruimten te sparen voor andere eensgezinswoningen, een win kelcentrum en niet het minst een z.g. bejaardenhuis, waarop de gemeen schap Waalwijk al zo lang wacht. Over enige jaren zal men van dit deel van Waalwijk, de Kloosterweg tot de Smeelelaan en omgeving, niets meer kennen en zal er een der mooi ste delen van Waalwijk geschapen zijn, vooral ook met de gemakkelijke verbindingswegen met omliggende steden. Zien we echter zeker niet uit het oog het plan Baardwijk, dat een ge heel nieuw en belangrijk deel van Waalwijks woninggebied gaat wor den. VAL MET BROMFIETS In de nacht van vrijdag op zater dag, omstreeks 2 uur, werd er op de Zomerdijkweg een man gevonden, hevig bloedend aan zijn hoofd. Waarschijnlijk was hij, door nog onbekende oorzaak, met zijn brom fiets ten val gekomen. Dr. de Blois verleende eerste hulp, waarna het slachtoffer voor verdere behandeling naar het St. Nicolaas-ziekenhuis te Waalwijk werd overgebracht. De man bleek onder drankinvloed te verkeren. JUDO-CLUB WAALWIJK Zondag j.l. kwam de Judo-club „Liempde" op bezoek bij de Judo club Waalwijk, 't Team van Liemp de moest het allereerst opnemen tegen het Waalwijkse A-team. Deze ontmoeting werd door Waalwijk met 3720 gewonnen. Door een misverstand kwamen vervolgens maar twee man van de Waalwijkse jeugdploeg opdagen, nl. de jeugdathleten Stoffers en Moo- nen. Deze moesten het opnemen te gen de zes man sterke ploeg van Liempde, en het pleit wel voor de kracht van deze twee jonge Waal wijkse athleten die met maar liefst 600 van de Liempdse judokers wisten te winnen. Voorwaar een prachtige prestatie. Het Waalwijkse B-team tenslotte moest in Liempde zijn meerdere er kennen en verloor met klein ver schil, n.l. 2520. B.V. HET BANDSPEL RECIPIEERDE Ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan hield het bestuur van de biljartvereniging „Het Bandspel", gevestigd bij de heer Fr. v. Helvoirt aan de Putstraat te Waalwijk, za terdagmiddag een receptie, die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. Namens het gemeentebestuur van Waalwijk, kwam wethouder J. van Hees wijk gelukwensen aanbieden. Het districtsbestuur was tevens ter receptie aanwezig en feliciteerde, wegens uitstedigheid van de voorzit ter, de heer P. v. Engelen, bij mon de van de erevoorzitter, de heer Tom Burmanje. Van het hoofdbe stuur van de K.N.B.B. was tevens een felicitatie ontvangen. Verder zagen we deputaties van o.a. de bil jartverenigingen: N.A.O. uit Tilburg, „Pas Buiten" uit St. Michielsgestel, K.O.T. en H.G.L. uit Kaatsheuvel, K.O.T. uit Elshout, en 't Zwaantje, Ons Genoegen, Van den Brandt, 't Vosje, K.O.T., B.V.O. en W.B.C., al len uit Waalwijk. Er waren bloe men van de B.V. N.A.O., B.V.O., K.O.T. (E.), K.O.T. (W.), 't Zwaan tje, 't Vosje, Van den Brandt, H.G.L., K.T.O., W.Z.V.H., Nooit Volleerd, O.O.G., W.B.C. en Ons Genoegen en verder van het districtsbestuur van Waalwijk. De B.V. „Pas Buiten" uit St. Michielsgestel bood een geschenk onder couvert aan. De zaal van de heer v. Helvoirt was weldra in een bloementuin her schapen. De voorzitter van de jubi lerende vereniging, de heer Dem- mers, dankte alle sprekers voor hun vriendelijke woorden en hun goede wensen, alsmede voor de bloemen en de cadeau's. Op ondubbelzinnige wijze is za terdag jl. gebleken hoe groot de sympathie is, die de B.V. „Het Band- spel", vooral in de kringen van de biljartsport, geniet. Het was een prachtige receptie, gehouden in een hartelijke, sportieve sfeer, waarop de vereniging met veel genoegen en grote voldoening kan terugzien. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: wieldop, pakje met plastic gordijnen, plastic regenjas, div. handschoenen, zonnebril, drie hondjes, portemonnee, bankbiljet, polshorloge, kruisje -f ring arm band, kinderbadpak, pyama, brillen- koker, tandwiel, 3 sleutels aan ring. Verloren: kettinkje met kruisje, imitatie-lederen jas, kinderfietsje, badlaken, kinderschoentje, koffertje met inhoud, bos sleutels, div. pols horloges, sleutelbos in étui, diverse regenjassen, zwembroeken, para- pluie, badpak, handdoeken, jongens schoen, gouden tientje, boekentas, hondje. OPENBARE LEESZAAL WAALWIJK. Nieuwe aanwinsten Nederlandse romans Achen, G.: Het geslacht Grano. De liefdes- en andere avonturen van enkele generaties van een Hon gaars geslacht. Ambler, E.: Ik schreef mijn eigen vonnis. Een Engelsman steekt zich in een wespennest wanneer hij door een dubieuse werkgever gedwongen wordt wapens te smokkelen naar Turkije. Bassani, G.: De ondergang van Dr. Fadigati. Tegen de achtergrond van het politiek gebeuren in Italië in de dertiger jaren vertelt een Joods stu dent over een aanvankelijk zeer ge respecteerde medicus, die door zijn afwijkende psychisch-erotische pro blematiek een uitgestotene wordt. Berghuis, H.: Niet naar de maan gaan. Na de dood van zijn vrouw heeft een begaafde schrijver grote moeite om zijn geestelijk evenwicht te vinden. Berthold, W.: De commando's van admiraal Canaris. Oorlogshandelin gen van de divisie Brandenburg, de keurtroep die op de gevaarlijkste plaatsen vocht of intrigeerde en de weg bereidde voor de opmars van de Duitse levers. Brakman, W.: De gehoorzame do de. Een zeer persoonlijke vereenzel- ving van de schrijver met de bijbelse figuur Lazarus van Bethanië, de man die door Christus opgewekt werd uit de dood. Studieboeken Achzehnte Olympische Sommer- spiele 1946. Fotoboek van de hoogtepunten van de Olympische spelen van Tokio. Aisberg, E. en A. Six: Zo... gaat het T.V. storingzoeken. Twaalf vlotte causerieën die duide lijk uiteenzetten dat door iedere radio amateur en vakman ook het T.V.-sto- ringzoeken kan worden beoefend. Aisberg, E.: Zo... werkt de radio. Het hoe en waarom van de radio in woord en beeld. Albee, E.Wie is er bang voor Vir ginia Waalf? Tijdens het nachtelijk bezoek van een jong echtpaar aan een oudere le raar en zijn vrouw worden in onthut sende, onverkwikkelijke gesprekken hun karakters en verdrongen gevoe lens openhartig blootgelegd. Andersen, J.: Lagune van het ge lijk. Met anekdotes doorspekt humo ristisch reisverslag van een Deens journalist die met een passagierschip de Zuidzee-eilanden bezoekt. Aan de avontuurtjes met de bevolking en me depassagiers is meer aandacht be steed dan aan de eilanden zelf. Apeldoorn, C. G. L.: Studiesteun. Verzameling auteurs- en boekbe sprekingen voor middelbaar en ander voortgezet onderwijs. Bak, L.: Volk in veelvoud. Een studie die zich bezighoudt met de veelvoudige wijze, waarop een be volking is samengesteld en de om vang, waarin deze zich pleegt te ver menigvuldigen. Bakema, J. B.; Van stoel tot stad. Televisie-voordrachten van een ar- chitekt over hedendaagse bouwkunst en stedebouw. Banning, W.: Geestelijk samenle ven in Nederland. Na kenschetsing van de theologi sche en sociaal-politieke opvattingen van rooms-katholicisme, protestantis me en humanisme in Nederland pleit schrijver voor een samengaan van geestelijk levend Nederland bij het zoeken naar een positieve houding tegenover de problemen van de mo derne maatschappij. DE POSTDUIF WAALWIJK Zaterdag 12 juni hield de Postduivenver eniging De Postduif een wedvlucht vanuit Orleans. De uitslag was als volgt: A Schil- ders 1, 3, 7, 29; H Pullens 2, 4, 8, 41; A Vermeer 5, 25, 37; A v Eeten 6, 10; Joh Verhagen 9, 11, 30; L v Zon 12, 38; G Schoemans 13, 19, 26; P de Laat 14; K Hamers 15, 21; Adr Leijtens 16; Avontuur 17; Gebr v Schaik 18; W Snels 20; J de Jong 22, 31, 36; Th de Ronde 23; J Mul der 24, 42; Groeneveld 27, 33, 34, 40; Bak- kere 28; D Blok 32; A v Huiten 35, 44; Th v d Meijdenberg 39; H Knippels 43, J van Beek 45. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor van de Liedertafel Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen (bo venzaal). Zondag 12 uur repetitie mannen koor Liedertafel Oefening en Ver maak in De Twee Kolommen. Dinsdag a.s. om half 8 vergadering Vrouwenbeweging van het N.K.V. WAALWIJK J7-20 JUNI '65 Burgemeester Teijssen zal don derdagmiddag in aanwezigheid van de lieer G. Troffaes, voorzitter van de Europese Biljartfederatie, de Europese kampioenschappen Drie banden Interclubs openen, die ge speeld worden in „De Gecroonde Leersse" te Waalwijk. Dat zal het begin betekenen van een geheel open strijd. Immers, de deelnemen de verenigingen ontlopen elkaar althans op papier niet zoveel aan kracht. Toch zijn er verwachtingen, die wijzen in de richting van een eindstrijd tussen de Belgische ver tegenwoordigers (De Antwerpse Bil jart Akademie), waarvan Steylaerts de eerste man is en de Waalwijks/ Kaatsheuvelse combinatie met Hen- ny de Ruiter, Wim en Cor Soeter- boek en Jan van Alphen. De kampioenen van het vorige jaar zullen het echter niet gemak kelijk krijgen. Sinds de wereldkam pioenschappen in Hilversum, heeft Scherz, die de Oostenrijkers aan voert, nog een appeltje te schillen met Henny de Ruyter en het feit, dat de Oostenrijkers de favoriete Düsseldorfcr biljartvereniging (waarin Tiedtke en Spielmann) uit schakelde, bewijst wel dat er in Waalwijk geducht rekening mee ge houden zal moeten worden. Voor verrassende resultaten in de voorronden zorgden ook Portugal en Zwitserland, die resp. Spanje en Frankrijk een reisje naar Waalwijk ontnamen. Bij de Portugezen speelt Vieira mee en bij de Zwitsers is Voltas de eerste man. Hun tegenstanders bij de voorronden waren toch sterren als Fontova en Munte in 't Spaanse team en Hanoun, de aanvoerder van de Fransen. ZES PARTIJEN PER SEANCE Het is duidelijk, dat de organisa toren een team gerecruteerd uit vertegenwoordigers van de V.V.V. „Waalwijks Belang", de gemeente Waalwijk en het districtsbestuur van de K.N.B.B. kunnen rekenen op een sportief succes van de strijd om de Europa Cup. De mooiste be loning zou zijn, als de Coupe d'Eu- rope in Waal wij ks/Kaatsheuvelse handen zou blijven. De wedstrijden beginnen donder dagmiddag om half twee. Dan spe len achtereenvolgens Genève tegen Lissabon en Antwerpen tegen We nen. De aanvang van de tweede wedstrijd is om half vijf. Na twee partijen wordt de wedstrijd onder broken tot half acht. In de middag-séance heeft men dus de volgende wedstrijden: 13.30—15.00 uur: Burgener (Genève)dr Reis (Lissabon) Rosselet (Genève)Vinagre (Lissabon) 15.00—17.30 uur: Lopez (Genève)Alves (Lissabon) Voltas (Genève)Vieira (Lissabon) 17.30—18.00 uur: Weingartner (Wenen)Verbraeken (Antwerpen) Engl (Wenen)Kluger (Antwerp.) In de avond-séance wordt deze wedstrijd verder gespeeld: 19.30—21.00 uur: Leutgeb (Wenen)Menheer (Antwerpen) Scherz (Wenen)Steylaerts (Antwerpen) Om 21.00 uur treden Jan van Al phen, Cor Soeterboek, Wim Soeter- boek aan tegen de slechtste verlie zer van de vorige wedstrijden. Op deze eerste dag zijn er dus al direct top-wedstrijden, terwijl 't team van de B.V. Van den Brandt aantreedt in een bevoordeelde situa tie. Dagelijks zijn er twee séances van zes partijen. Er wordt gespeeld op twee biljarts, beschikbaar gesteld door de Biljartfabriek Wilhelmina. De prijs per séance is vastgesteld op 1. Zondagmiddag, als de finale wordt gespeeld (aanvang 14.00 uur) be draagt de entrée-prijs f 2. RECEPTIE GEMEENTEHUIS De spelers krijgen vrijdagmorgen een excursie naar het Nationale Mu seum van Schoenen, Leder en Leder waren. Zij worden zaterdagmorgen ont vangen - op het stadhuis door het gemeentebestuur van Waalwijk. De prijsuitreiking zal zondagmid dag plaatsvinden in "De Gecroonde Leersse", direct na afloop van de fi nalewedstrijd. De Coupe d' Europe wordt uitgereikt door de heer G. Troffaes, voorzitter van de Europese Biljart Federatie. Daarna vertrekken spelers en ge nodigden naar het "Lido", waar zij tijdens een korte besloten bijeenkomst een aandenken krijgen aangeboden. Daarna vindt er om 8 uur een "Bal des Nations" plaats, waar iedereen welkom is. JEUGDBILJART De baten van het tournooi om dit populaire Europese Driebanden Kam pioenschap, dat vele bezoekers zal trekken, zullen worden aangewend om het districtsbestuur in staat te stellen, verder te gaan met het jeugdbiljarten. Dit jeugdbiljarten wordt door de K.N.B.B. georganiseerd buiten de Horaecabedrijven, zodat de eerste stap voor het districtsbestuur moet zijn de aanschaf van een biljart. Inmiddels volgt de heer C. v. d. Sande, wedstrijdleider van het distr., een cursus jeugdleider, die door de biljartbond wordt georganiseerd on der auspiciën van de N.S.F. - In Zuid-Duitsland en Oosten rijk maakt men melding van geweldi ge overstromingen, die millioenen schade hebben aangericht en tiental len doden geëist. - 4 mensen zijn gedood toen een bus met arbeiders frontaal in botsing kwam met een bus van de Gelderse Tramwegen te Silvolde. - Een moeder en dochter zijn za terdagmiddag gedood, toen hun auto door de middenberm schoot en op de andere rijbaan in botsing kwam met een andere auto. Verder zijn nog een 10-tal dodelij ke ongelukken op de weg gemeld. - De Brabant-rit is gewonnen door Kloosterman; Piet Liebregts uit Vlij men speelde in deze rit een vrucht bare rol. - Het congres van de Europese Beweging heeft zaterdag bij de goed keuring van het politieke programma voor 1966 duidelijk uitgesproken dat aanvaarding van de voorstellen der EEG-commissie voor financiering van de landbouwpolitiek gepaard moet gaan met effectief begrotings- recht voor het Europees parlement en gelijktijdige verwezenlijking van een Europees parlementair recht van me dewetgeving. Men vreest een "veto" van de Franse regering.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2