wAAlwijkse en lanqstRMtse couRant Oudjes van Waalwijk waren op stap Muziekschool 00K VOOR UW KIND Q0ttdudêec ALMDUDLER... HEERLIJK! Sprang-Capelle Een schone - onvergetelijke dag Spoedeisende raadsvergadering Waalwijk Vaste geldlening van f. 1.000.000.- Vrijh.-Capelle Uitgever Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week I Het comité "Ouden van Dagen" te Waalwijk heeft dinsdag j.l. de oudjes wederom een buitengewoon geslaagd uitstapje bezorgd. Nadat de deelne- mers(sters) in comfortabele autobus sen in diverse stadsdelen waren afge haald, vertrok het gehele gezelschap (pl.m. 350 personen) in een 7-tal bus sen vanaf het Vredesplein. Het weer was prachtig en de stemming onder de oudjes eveneens. De stoet werd voorafgegaan door een auto van de Waalwijkse politie, die er voor zorgde het verkeer onder weg in goede banen te leiden, en die daarin uitstekend is geslaagd. Via Loonopzand, Udenhout, Ois- terwijk, Moergestel, Hilvarenbeek, Diessen, Middelbeers, ging de tocht naar Oirschot, waar in hotel "De Beurs", bij de heer Elshof, de benen konden worden gestrekt. In de grote zaal werden de oudjes ontvangen en konden zij gebruik maken van de con sumptiebonnen, die reeds in de bus sen waren uitgereikt. Dat hiervan een dankbaar gebruik werd gemaakt, be hoeft nauwelijks betoog. Toen allen van het nodige voorzien waren, nam de voorzitter van het comité, de heer Th. Verwiel het woord, om op de eer ste plaats allen welkom te heten. Hierna bracht hij dank aan de Waalwijkse bevolking, die deze reis heeft mogelijk gemaakt. Tevens bracht hij dank aan het Rode Kruis, de Waalwijkse politie, de pers,- de Coöperatie, de firma André v. Hilst, Musa Express en de firma Antoon Tielen, voor de ondervonden mede werking en steun. Bij voorbaat bracht de heer Ver- wiel dank aan de eigenaar van het hotel De Beurs, de heer Elshof, voor de gastvrije ontvangst en het beschik baar stellen van zijn prachtige zaal. De heer Verwiel betreurde het, dat er bij de gehouden collecte enige ver warring was ontstaan bij de Waal wijkse bevolking, door een practisch gelijktijdige en soortgelijke collecte. Hij vroeg zich af of in deze tijd van samenwerking op velerlei gebied een bundeling van krachten niet meer op z'n plaats geweest zou zijn. Na een 25-jarige ervaring is er een grote sympathie voor ons doel ge kweekt en hij herhaalde dat iedere Waalwijker van welke geloofsover tuiging ook kan deelnemen aan deze jaarlijkse reis. Wat de collectanten betreft, zij verdienen alle lof. Mochten er meer deren zijn, die ziéh met collecteren zouden willen belasten, kunnen deze zich hiervoor opgeven bij het bestuur. Hierna gaf de heer Verwiel een overzicht van het verloop van deze dag en wenste tenslotte allen veel echt plezier en gezelligheid, hun zo graag geboden door geheel Waalwijk. Van 3 tot 4 uur traden hierna op de leden van het cabaretensemble Ton en Joop van Engelen uit Waalwijk met 't Is allemaal show. Hun met zorg gekozen programma klonk als een klok en oogstte een uit bundig, verdiend succes, evenals het optreden van het Trio Remie, even eens uit Waalwijk, die door hun be- sohaafd optreden en uitmuntende zang, eveneens niet weinig bijdroe gen tot het succes. Tijdens dit optreden zorgden ijve rige bedienden van de heer Elshof er voor dat het de oudjes aan niets ont brak., zodat er voortdurend een vro lijke, prima stemming heerste. Het gezelschap Ton en Joop van Engelen werd evenals de Gebr. Re- mie, hartelijk dank gebracht door de voorzitter van het comité, voor de aangename, keurige wijze, waarop zij de oudjes hadden vermaakt en bezig gehouden. Met een hartelijk applaus van de gehele zaal werd dit dank woord aan het gezelschap onder streept. Nadat men een korte wandeling door Oirschot had gemaakt, zat men aan aan een welvoorziene koffietafel die alle eer werd aangedaan. Namens de oudjes van Waalwijk dankte de heer Tom Burmanje op de eerste plaats het comité voor de pret tige dag, het uitstekend verzorgde programma en voor de aangename reis door mooi Brabant. Een dag, al dus de heer Burmanje, waarnaar de oudjes ieder jaar met verlangen uit zien en die steeds meer wordt ge waardeerd, gezien de steeds groter wordende deelname van de Waalwijk se ouden van dagen. Een spontaan ap plaus van de deelnemers(sters) was 't bewijs hoezeer de woorden van de heer Burmanje de gevoelens van dankbaarheid van allen weergaven. Voor het ijverige comité moet dit ze ker een grote voldoening zijn geweest. Nadat vooral de dames nog even toilet hadden gemaakt, werd de terug reis aanvaard. Deze ging over Boxtel, Vught, Cromvoirt en Nieuwkuijk weer naar Waalwijk, waar de inwo ners reeds vanaf Baardwijk gereed stonden om de oudjes een hartelijk welkom toe te roepen. Na een rondrit door de stad, werd de stoet ontbonden op het Raadhuis plein en werden de deelnemers we derom naar hun uitgangspunt terug gebracht, moe, maar o zo voldaan over deze schone dag, die nog lang 'n punt van gesprek zal uitmaken en waarvan allen zeer hebben genoten. Met grote voldoening kan het co mité ook op deze uiterst geslaagde dag terugzien. Hen past o.i. een woord van oprechte dank voor de ve le moeiten en zorgen die zij zich heb ben getroost om de oudjes van Waal wijk een dag te bezorgen, die deze niet licht zullen vergeten en waar voor allen - het comité zeer dank baar zijn. Ook een extra woord van dank aan de Waalwijkse politie, die het grote gezelschap op zo'n keurige wijze door het verkeer loodste. Het was al met al een schone, on vergetelijke dag voor de Waalwijkse ouden van dagen. Voor de meesten van ons staan de komende weken geheel en al in het teken van vacantievoorbereidingen. Toch zullen de vrolijke en opge wekte gevoelens die hiermede gepaard gaan hij veel ouders wel eens een ogenblikje overschaduwd worden, bij de gedachte aan het schoolrapport dat hun kinderen binnenkort mee naar huis zullen brengen. Natuurlijk hoopt U vurig dat dit rapport zal 'betekenen overgang naar een hogere klas, wetend dat Uw kind dan een stapje verder is geko men op weg naar de algemene ontwik keling die U het graag wilt geven. Wanneer Uw zoon of dochter nu inderdaad is overgegaan, zult U, aan- De leden van de^raad van Waal wijk waren maandag voor een spoed eisende openbare vergadering bijeen geroepen ter behandeling van een voorstel tot het aangaan van een vas te geldlening, groot f 1.000.000. Het college van B. en D. had in de loop van maandag bericht ontvan gen, dat Gedeputeerde Staten in het kader van de Wet Financiën Publiek rechtelijke Lichamen geen bezwaar zullen maken tegen geldleningen tot een maximum van een miljoen gul den, mits deze leningen aan bepaal de voorwaarden voldoen. De rente voet mag niet hoger zijn dan 5% met een koers van 99. Van deze ma- gelijkheid wensten B. en W. van Waalwijk op zo kort mogelijke ter mijn gebruik te maken, omdat de ge meente accuut behoefte heeft aan niet minder dan f 2.500.000, - Dit geld is nodig voor de finan ciering van kapitaalswerken en in 't bijzonder voor 't aankopen van gron den in de verschillende uitbreidings plannen. De heer Van Heesbeen dacht dat het toch wel mogelijk moest zijn, om geld te lenen tegen een lagere rente voet, bijvoorbeeld door middel van obligaties. De voorzitter antwoordde daarop, dat deze manier van geld verwerving te veel tijd zou kosten. De heer Van Engelen wees er op, dat de raad aan het college van B. en W. de bevoegdheid heeft gedelegeerd om leningen aan te gaan, waar het college dat goed dunkt. Toch stelt de raad er prijs op, de namen van de geldgevers te weten. De voorzitter wees er op, dat de raad steeds op de hoogte is gebracht van de namen van de geldgevers, maar in dit geval was dat nog niet mogelijk. Zodra B. en W. er van op de hoogte zijn, zullen de raadsleden er schriftelijk van in kennis worden gesteld. De raad ging zonder hoofdelijke stemming met het voorstel accoord. gemoedigd door dit kleine succes, misschien overwegen die algemene ontwikkeling wat ruimer te stellen door er ook muziekonderwijs bij te betrekken. Juist wat het muziekonderwijs be treft zijn de mogelijkheden door de oprichting van de Waalwijkse Mu ziekschool, enkele maanden geleden, aanzienlijk verbeterd. Reeds vanaf de 2e klas lagere school is het voor Uw kind mogelijk deel te nemen aan groepslessen voor algemene muzikale vorming (A.M.V.) een soort basisonderwijs, waar nog geen instrument aan te pas komt. Geheel in de spelsfeer wordt het kind met muziek in aanraking ge bracht, er als het ware enthousiast voor gemaakt. Op zeer eenvoudige wijze, veelal aan de hand van kinder- en volkslied en o.a. met gebruikmaking van het zgn. Orff-instrumentarium, worden gehoor en maatgevoel ontwikkeld. Ook leren de kinderen noten lezen, zodat na 2 jaar eventueel met instru mentaal onderwijs begonnen kan wor den. Voelt U er, om welke reden dan ook, niet voor Uw kind een instru ment te laten bespelen, dan kan het nog een 3e jaar A.M.V.-onderwijs volgen. In dit 3e jaar zal het accent wat meer komen te liggen op het le ren beluisteren van muziek en het be handelen van onderwerpen die hier mede verband houden. Het is dus ook mogelijk Uw kind uitsluitend via het A.M.V.-onderwijs een behoorlijke muzikale ontwikkeling te geven. Bij de keuze van een instrument, Fris als een waterval Dèt is Almdudler, de bekende Alpen drank uit Oostenrijk. Bereid met geurige Alpenkruiden. Fris, verkwikkendapart Almdudler is alcoholvrij. Met een „tic" een heerlijke longdrink. Per fles 29 ct. Grote gezinsfles 75 ct. zal de A.M.V.-leerkracht, die Uw kind immers 2 jaar lang muzikaal on der zijn hoede heeft gehad, U be langrijke, adviezen kunnen geven. Het zeer muzikale kind kan na 1 jaar aan een blokfluitgroepje deelnemen of zelfs al met een instrument beginnen. Wel moet daarnaast het 2e jaar A.M. V. nog gevolgd worden. Hoewel de muziekschool zich nog in een opbouwstadium bevindt, is het al mogelijk de volgende instrumenten te leren bespelen piano, harmonium, viool, cello, fluit, klarinet, hoom, ac cordeon en klassiek gitaar. Bij vol doende deelname is dit aantal na tuurlijk voor uitbreiding vatbaar. Zeer veel aandacht wordt er ook besteed aan de opleiding van jonge krachten voor harmonie- en fanfare corpsen. Aangezien de gemiddelde leeftijd van de leden van de meeste van deze gezelschappen verontrustend hoog ligt, wordt er op alle mogelijke manieren naar gestreefd het animo bij de jeugd in deze richting te ver groten. Men hoopt op deze manier een be langrijke bijdrage te leveren tot het voortzetten van vaak belangrijke en waardevolle tradities. De harmonieën, aangesloten bij de Stichting Langstraatse Muzikanten Opleiding, zijn er dan ook toe over gegaan hun leerlingen aan de muziek school over te dragen. Wanneer men straks, in de loop van de herfst, een beter gebouw aan de Wilhelminastraat kan betrekken, zal er weer aan een van een reeks be langrijke voorwaarden voldaan zijn, die het mogelijk moeten maken de Waalwijkse Muziekschool in de loop van de komende jaren uit te bouwen tot een instituut, waarop de inwoners van deze gemeente trots zullen kun nen zijn. 0TS\A) f De bijzondere chocolade en de uitzonderlijk frisse mint maken Trim tot 1 T fr een ongewone versnapering, tot een verfijnde verfrissing voor jong en oud. verfijnde verfrissing voor jong Sprang Capelle W. de Louw v. Berckenrodelaan 110 WAALWIJK, tel. 2147 Alle Verzekeringen VRIJDAG 18 JUNI 1965 86e JAARGANG No. 46 De tcho VAn het Zuióen /i Abonnement lip. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 *p. mnd. (100-f 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Sv -fi Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" UP 41 L J SLOT AVOND-VIERDAAGSE. J.l. vrijdagavond werd de sluitingsavond gehouden van de 7e Avond-Vierdaagse die in deze gemeente werd gehouden. Nadat de deelnemers hun parcours over Capelle en Waspik hadden gelopen, kwa men ze aan in de Schrevelstraat, waar vele ouders, familieleden en vrienden aan de wandelaars(sters) bloemen overhandigden. Toen de muziekverenigingen Marijke en Sirena waren gearriveerd, werd de stoet opgesteld, die via de Heistraat en Raad huisstraat naar het gemeentehuis trok. De voorzitter van de Wandelsportvereni ging "Er op uit", de heer J. P. de Vos, heette de aanwezige belangstellenden wel kom, waarna hij mededeelde dat de Burge meester \yegens familie-omstandigheden niet aanwezig kon zijn, zodat de loco-burge meester de heer Jac. Vos dien6 plaats zou innemen. Wethouder Vos het woord ver krijgende, begon met te zeggen dat het einde van het défilé tevens de slotfase was van de avond-vierdaagse, georganiseerd door de wandelsportvereniging "Er op uit", onder auspiciën van de Wandelkring Noord-Bra bant van de Kon. Ned. Bond voor Lichame lijke Opvoeding. Deze laatste twee woorden, aldus wet houder Vos, inspireren duizenden in 't land om aan sport te doen, niet alleen voor vrije tijdsbesteding, maar ook om hun lichaam, waarop ze zuinig zijn, in goede conditie te houden. Eén van de belangrijkste takken van sport die zich alom in het land in een toenemende belangstelling mag verheugen, is de wandelsport. Als gemeentebestuur zijn wij verheugd dat ook in onze gemeente de avondvierdaagse weer werd gehouden en dat op deze slot-avond de belangstelling hiervoor weer zo groot was. Wij hebben veel waardering voor de deelnemers die 4 avonden hebben mogen wandelen in Gods korenvelden; overal klonk het lied der schep ping U tegen, en we hopen dat ge deze schepping met eerbied hebt begroet, aldus wethouder Vos. Aan deze avond-vierdaagse namen ook huismoeders deel en verpleegsters, waar voor wij hen namens het gemeentebestuur hulde brengen. Spr. feliciteerde alle deel- nemcrs(sters) die de finish mochten berei ken en sprak de hoop uit dat ze ook het volgend jaar weer zouden deelnemen. Hij bracht een woord van dank aan de organi satoren en aan de muziekkorpsen, waama hij zijn toespraak besloot met een driewerf hoera voor de w.s.v. "Er op uit". De voorzitter van "Er op uit" de heer J. P. de Vos, sprak een dankwoord tot de loco-burgemeester. Het is niet voor de eer ste maal dat U ons hebt toegesproken, want ook bij verschillende voorgaande malen hebt U dit gedaan; U bent als het ware in de rij gekomen van personen die zich voor onze vereniging zeer verdienstelijk hebben ge maakt en derhalve hebben wij besloten om aan U het speciale "Er op uit"-speldje te overhandigen, aldus de heer de Vos.. Aan mevr. Voè bood spr. een boeket bloe men aan, onder dankzegging voor haar aan deel, dat zij eveneens vaak heeft geleverd, waarbij hij in het bijzonder wees op de in schrijving van deelnemers. Aan de groepen en de individuele deel nemers werden vervolgens de herinneringen uitgereikt. De avond-vierdaagse van 1965 was hier mee ten einde, en mag zeker zeer geslaagd worden genoemd, waarvoor de organisato ren alle hulde toekomt Evenals voorgaande jaren werden ook dit jaar op de derde dag de deelnemers weer verrrast met 'n tractatie van de firma Vos- Banket, welke tractatie ongetwijfeld door de wandelaars zeer op prijs werd gesteld. tersdienst worden waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, tel. 04167- 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 20 JUNI 1965. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Gcref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. C. L. Timmers van Amstelveen. ONGEVAL. Doordat een hond plotseling tegen hun bromfiets opliep, kwamen de gezusters C. en H. M., Oosteind, j.l. maandagavond in de nabijheid van het Bruggetje, zodanig te vallen, dat zij beiden verwondingen bekwa men. Dokter Winterwerp verleende de eer ste hulp en achtte opname in het ziekenhuis te Waalwijk van mej. C. M. noodzakelijk, omrede zich bij haar tymptomen van her senschudding voordeden. Per ambulance auto werd zij daarheen vervoerd; mej. H. M. kon naar de ouderlijke woning worden ge bracht. De rijkspolitic poogt de eigenaar van de betrokken hond op te sporen. N. E. O. A.s. zaterdag spelen het le en 2e elftal van NEO vriendschappelijke wedstrijden op het terrein aan het Molenplein tegen de resp elftallen van Madense Boys. De wed strijden vangen resp. aan om half vijf en half zeven. Het 4e elftal van NEO speelt de laatste competitiewedstrijd zaterdagmid dag tegen Rust Roest 11 uit Eindhoven. Aan vang 2 uur. JEUGDREIS NEO. A.s. zaterdag 19 juni zal de jeugd van NEO op reis gaan en wel naar Hilversum en omstreken, zulks in verband met het 40- jarig bestaan der voetbalvereniging. Om 9 uur vertrekt de jeugd vanaf het NEO-terrein. Er zullen in Hilversum ook enkele wedstrijden gespeeld worden; het 7e en 8e jeugdelftal en een pupillenelftal zullen in het veld verschijnen tegen de jeugdelf- tallen van Victoria te Hilversum. We wensen de jeugd van NEO, met hun leiders, een gezellige dag toe. - Vrijdagavond 18 juni komt het jubi leumcomité voor haar laatste vergadering bijeen in het clublokaal, café Trompen; aan vang 8 uur. VOETBALLEN t.b.v T GROENE KRUIS A.s. zaterdag zal er op het SSC-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld worden tus sen twee elftallen van de bakkers en de boeren. Deze ontmoeting zal om half 8 aan vangen, onder leiding van de heer Dal- maijer. We verwachten hiervoor een grote belangstelling, temeer daar de opbrengst be stemd is voor het plaatselijk Groene Kruis. ANJER-ACTIE. Zoals gebruikelijk zal er ook dit jaar weer een voetbalwedstrijd worden gespeeld ten bate van het Anjerfonds. Het elftal zal wor den samengesteld uit spelers van de vier plaatselijke clubs en als tegenstander zal fungeren de le klasser DESK uit Kaats heuvel, dat heeft toegezegd op 29 juni te zullen aantreden. Betreffende een en ander zal er vrijdag 18 juni een bespreking plaats hebben te 7.30 uur, o.a. voor het samen stellen van het elftal. Wij komen hierop nog nader terug. DOKTERSDIENST. Zaterdagmiddag en zondag zal de dok- DOKTERSDIENST De doktersdienst zal het a.s. weekeinde worden waargenomen door dokter Gerlach, tel. 350 (04168). GESLAAGD Aan de kweekschool te Gorinchem slaag den voor het examen onderwijzer de heren B. L. Kleinloog, P. M. J. Rosenbrand en J. A. A. de Visser. ORANJEDAG "WILHELMINA". Ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard organiseert de Oranjevereniging Wilhelmina alhier op za terdag 26 juni a.s. weer de jaarlijkse Oran jedag. Het middagprogramma vermeldt o.m. een wielerronde voor deelnemers met ge wone fietsen, en een voor deelnemers die 'n race-fiets berijden. Het aantal ronden is vastgesteld op resp. 15 en 25. Aan het avondprogramma, dat aanvangt om 8 uur, werken o.m. mee Rob de Nijs en The Lords, zeer bekend van radio en t.v., evenals de bekende tienerster Trea Dobbs. Voor de muzikale omlijsting en begeleiding zorgen het trio Kees de Nijs en Albert Broses. Voorts zal medewerking verlenen het beken de variété-ensemble Satani Domon. Wat de ze groep laat zien is nauwelijks te geloven. Als conferencier zal optreden Bouk Martens. Het belooft al met al een pracht program ma te worden, dat het aanzien zeker waard is. De Oranjevereniging heeft ook dit jaar weer bekende sterren weten te engageren, die de bezoekers een zeer aantrekkelijk pro gramma zullen tonen. DRUMBANDCONCOURS Ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan der muziekvereniging Kunst na Arbeid, zal deze vereniging op 28 augustus a.s. een drumband-concours organiseren. Aangezien nog slechts een enkele maal een drumband concours is georganiseerd, hoopt Kunst na Arbeid dat velen zich zullen aanmelden, om dit concours te doen slagen. Er zijn mooie prijzen beschikbaar gesteld.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9