LANDIS GYR BEDRIJFSSCHOOL voor jongens en meisjes Herman Broerenstichting nam afscheid van GJ. van Roy 1 TOUR DE FRANCE Deken Maessen„Katholiek Waalwijk is U veel verschuldigd" TOT EN MET VRIJDAG TO: Abonneert U op dit blad 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 5 JULI 1965 3 Loon Sociale voorzieningen Algemene vorming Tijdens de eerste plechtige openba re bestuursvergadering van de Her man Broerenstichting, - vorige week werd de officiële stichtingsacte ge passeerd - heeft voorzitter Van Laack namens het bestuur hartelijk afscheid genomen van de heer C. J. van Roy, die in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zijn functie van hoofd van de Herman Broerenschool heeft neergelegd. "Omdat wij weten, wat en wie wij in U gaan verliezen, vinden we het enigszins moeilijk, afscheid van U te moeten nemen. Daarnaast is het be stuur wel weer blij, omdat het weet, dat het U een genoegen doet met het werk te stoppen. Wij verliezen in U een man met een zeldzame staat van dienst, met grote bekendheid op het gebied van het buitengewoon lager onderwijs, en een man met een sterke visie op deze vorm van onderwijs". De heer Van Laack gaf daarna een overzicht van de staat van dienst van de heer van Roy en van de talrijke be- stuurs- en andere functies, die hij heeft vervuld in het organisatie- en maatschappelijk leven. Staat van dienst van C. J. van Roy. 25 mei 1920 - 1 nov. 1920 tijdelijk Openbare Lage school te Boxtel. 1 nov. 1920- 1 apr. 1921 vast O.L. school te Boxtel. 1 apr. 1921 - 1 jan. 1925 vast R.K. Jongensschool te Vught. B.L.O. 1 jan. 1925-1 jan. 1927 vast R.K. B.L.O. te Udenhout. 1 jan. 1927 - 16 jan. 1930 vast R.K. B.L.O. te Delft. 16 jan. 1930- 1 aug. 1930 vast R.K. B.L.O. te Den Haag. Als Hoofd 1 aug. 1930- 1 nov. 1936 vast R.K. B.L.O. te Helmond. 1 nov. 1936-heden vast R.K. B.L.O. te Waalwijk. Bestuurs- en andere functies in 'het organisatie- en maatschappelijk leven: van april 1921 tot 1 jan. 1925 se cretaris K.O.B. afd. Den Bosch. 1928 tot 1958 docent R.K. Leer gangen opleiding Vakstudie Diploma Handenarbeid B.L.O. 1937 tot 1946 Secr. K.O.B. afd. Waalwijk-Heusden. 1946 tot 1950 Voorzitter K.O.B. afd. Waalwijk-Heusden. tot Voorzitter R.K. Bond B.L.O. afd. Oost Brabant. 1934 tot heden Hoofdbestuurslid R.K. Vereniging Handenarbeid. 1954 tot heden Penningmeester R.K. Vereniging Handenarbeid afd. Den Bosch. 1945 tot heden Lid van de Raad voor Kinderbescherming Den Bosch. tot heden Bestuurslid Kath. On- derwijsdagen Den Bosch. 1954 tot heden Voorzitter College v. Hoofden Waalwijk. 1939 Rijksgecommitteerde Kweek schoolexamens Handenarbeid en exa minator examens Handenarbeid. 1942 tot heden Voorzitter R.K. Openbare Beroepskeuze Bureau te Waalwijk. "Uw bijna 30-jarige arbeid in Waal wijk heeft vele en goede vruchten af geworpen. Toen U hier werd be noemd, moest U het 'buitengewoon la ger onderwijs in Waalwijk helemaal opbouwen. Er was geen schoolge bouw, er waren geen leerlingen. U heeft de school gemaakt, tot wat ze nu is. U heeft honderden kinderen on schatbare diensten bewezen. Het schoolbestuur is U dankbaar voor dit alles; het is trots op U, omdat U de school zo'n goede naam heeft gege ven. Het spijt het schoolbestuur, dat U gaat, maar het respecteert uiteraard Uw besluit." Als stoffelijk blijk van werkelijk gemeende dankbaarheid bood de heer Van Laack namens het stichtingsbe stuur een prachtige platenspeler met versterker aan. De heer Van Laack sprak tenslotte de wens uit, dat de heer van Roy samen met zijn echtge note, er nog veel jaren van zal mogen genieten. De heer Van Roy was zeer dank baar voor het fraaie geschenk en de woorden, die de heer Van Laack na mens het stichtingsbestuur tot hem had gericht. Hij vond dat de heer van Laack toch wel een iets te geflatteerd portret van hem had geschilderd. Hij dankte het bestuur voor de prettige samenwerking en hij verklaarde het bijzonder op prijs te hebben gesteld, steeds te zijn uitgenodigd voor de be stuursvergaderingen. "Er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Enerzijds valt het gaan zwaar, omdat het werk je steeds zo intens heeft be zig gehouden, anderzijds is het vreug devol, omdat nu een grote zorg opzij kan worden geschoven." "U hebt er katholiek onderwijs van gemaakt". Deken Maessen, de bisschoppelijke commissaris in het stichtingsbestuur, zei te willen spreken als deken van Waalwijk en namens de katholieken van Waalwijk en omgeving. Hij dank te de heer Van Roy voor alles wat hij in het belang van zoveel kinderen en ouders, en daardoor in het belang van de gehele gemeenschap, hesft gedaan. Gij hebt bovendien van Uw school een Katholieke school gemaakt. "Katho liek Waalwijk is veel aan U verschul digd". Opvolger. De heer Van Laack richtte zich ten slotte tot de heer W. Pijnenburg, die met ingang van 1 juli j.l. de functie van de heer Van Roy heeft overgeno men. Hij verklaarde, dat het bestuur er van overtuigd is, dat het de hoer Pijnenburg zal gelukken de school verder uit te bouwen in het belang van de gehele gemeenschap. De heer Pij nenburg beloofde een waardig opvol ger van de heer Van Roy te zijn. Drukke receptie. Tijdens een'afscheidsreceptie maak ten veel ouders van leerlingen en van oud-leerlingen van de gelegenheid gebruik de heer Van Roy nog eens te danken voor alles wat hij voor hun kinderen heeft gedaan. Velen brach ten geschenken mee. Onder de aanwezigen waren verder burgemeester Teijssen, waarnemend secretaris mr. Kuijpers, wethouder v. Heeswijk, drs. G. J. de Vries, dokter Hordijk, Jud. Timmermans, de direc teur van de Gemeentelijke Sociale dienst, collega's van blo-söholen, de hoofden van alle lagere scholen in Waalwijk en afgevaardigden van de onderwijzersorganisaties. Ook wij wensen de heer Van Roy graag een langdurige en welverdiende rust toe. Loon op Zand Elshout Raamsdonk Tafeltennis Drunen BRABANTS WEGENCOMITÉ BIJ DE MINISTER. Vier leden van 't Actiecomité Bra bantse wegen de heren F. van Eeren- beemt, lid van G.S., mr. B. v. Spaen- donck, Tilburg, drs. J. van Casteren, Breda en ir. Siepman, hebben een be zoek gebracht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat, de heer J. Suurhof. Zij werden vergezeld door het Ka merlid dr. N. v. d. Heuvel uit Den Bosch. Besproken werd de achterstand die het Brabantse wegennet vertoont. ZIGEUNERS GAAN TER BEDE VAART IN DEN BOSCH. De over het gehele land verspreid wonende zigeuners zijn uitgenodigd voor een bedevaart naar de Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch, op he den, maandag 5 juli. Mgr. Bekkers zal na de zegening van de kinderen om 12 uur een H. Mis opdragen, waarbij pater Barthelemy uit Frank rijk de aanwezigen zal toespreken Hij spreekt de zigeunertaal, het Ro manes. De bijeenkomst wordt beslo ten met een bloemen- en kaarsenhul- de bij Maria. IV perpignan. HÉB* montpellTer - - ~-V DeFbnde j liggen ook de mogelijkheden voor jongelui, die een goede basisoplei ding hebben ontvangen, een inte ressante werkkring in de bedrijven van deze beide industrieën te be zetten. Verder is er in binnen- zowel als in het buitenland een grote vraag naar op deze gebieden goed onder legde krachten en daarom is de plaatsingsmogelijkheid van bezitters van het eindgetuigschrift van de M.V.L.S. zeer goed te noemen. De school beschikt over een zeer uitgebreid machinepark, waardoor de leerlingen hun onderricht ont vangen aan en gewerkt hebben met de meeste moderne machines op dit gebied. Hier een opsomming te geven over de verschillende ledersoorten die de afdeling Lederbereiding van de M.V.L.S. dit jaar weer in staat is geweest te fabriceren, zou teveel plaatsruimte vragen. Daarom wil len wij hier alleen maar vermelden dat deze afdeling ook nu weer in staat is geweest diverse soorten zooileder, o.m. ook volgens de al lernieuwste looimethoden, te berei den. Voorts zijn op deze tentoonstel ling praktisch alle soorten overleder voor de fabrikage van schoenen vertegenwoordigd, alsmede zeer ve le soorten leder voor de lederwa ren- en bekledingsindustrie. Ook werd het afgelopen jaar zeer veel aandacht besteed aan het technisch leer. De overzichtelijke wijze waar op al deze leersoorten zijn tentoon gesteld, maakt alleen al een bezoek aan de tentoonstelling ten volle waard. De afdeling Machinale Schoenfa- brikage is door haar modern ma chinepark in staat geweest de meest voorkomende fabrikage-methoden toe te passen zoals Good-Year, Ago en Little Way systeem en combina ties van deze systemen, doorge- naaid, Mackay Welt in verschillen de combinaties, alsmede het moder ne lijmzwikken en het vulcaniseer- systeem. Bij de bovenwerkafdeling zijn bo vendien verschillende standaard- en fantasiesnitten zowel voor dames als herenschoenen te zien. Bij de boven- en onderwerkafde- ling zijn de diverse halffabrikaten bij de verschillende machines opge steld, terwijl ook dit jaar weer de werkstukken van leerlingen in de praktijkruimten zijn tentoongesteld, zodat deze tegelijk met de machines en apparaten onder deskundige lei ding kunnen worden bezichtigd. Uit het voorgaande blijkt wel dat Met ingang van 1 september a.s. begint op onze bedrijfsschool een nieuw opge zette opleiding voor jonge mensen, die in de toekomst een aantrekkelijke en vaste werkkring in ons bedrijf op prijs stellen. Tot op heden hebben zich reeds verschillende jongeren aangemeld. Er zijn echter nog enkele plaatsen vrij. Het ligt in ons voornemen om voor de jongeren en hun ouders die interesse hebben, in de maand juli een voorlichtingsavond in de kantine te beleggen, waarbij vrijblijvend alle nadere inlichtingen worden verstrekt omtrent Aanmelding en inschrijving van nieuwe cursisten is mogelijk vanaf heden aan ons adres, Vredesplein 4 te Waalwijk, tel. 04160 - 3141/3142, toestel 008. een bezoek aan deze tentoonstelling zeer zeker de moeite waard is en wij zouden daarom ieder die op een of andere wijze voor de Leder- en Schoenindustrie geïnteresseerd is, willen adviseren om de thans ge boden gelegenheid te benutten en nader met de resultaten van 't vak onderwijs van deze school kennis te maken. JAARVERGADERING afd. Loonopzand-Kaatsheuvel Ned. Roode Kruis. In zaal Euphonia te Kaatsheuvel had de tweede jaarvergadering van de afd. Loonop zand-Kaatsheuvel van het Ned. Roode Kruis plaats. Deze vergadering, welke door de voorzitter, dhr. Pooters werd geopend, was niet druk bezocht. Hij zag echter al wel meer belangstelling voor het Roode Kruis-werk dan in de voorbije tijd. Vooreerst gaf hij uiting van de samenstelling van het bestuur, dat gevormd is uit de twee kerkdorpen sa men. Het heeft pracht werk verricht en de samenwerking is uitstekend. De inmiddels gevormde subcommissie welke voor ledenwerving, donorpropaganda en lectuurvoorziening, etc. werken, hebben levensvatbaarheid. De boottochten staan meer en meer in de belangstelling. In zijn openingswoord vermeldde hij de donoractie welke maar liefst 339 flessen bloed heeft opgeleverd en waaraan velen in de beide plaatsen hebben bijgedragen voor dit wel slagen. De drie bejaardentehuizen hebben reeds een kleine bibliotheek welke voorzien worden vanuit Den Haag. De ledcnwerf- I actie van 1964 was goed geslaagd en de hoop is aanwezig dat voor 1965 dit getal zal groeien. Met de Welfaredienst is men in middels ver op gang. Drie gediplomeerden zijn reeds vele zieken behulpzaam. Volgend jaar hoopt men nieuwe cursisten te laten opleiden voor dit mooie werk. Tot besluit richtte de voorzitter zich tot iedereen die heeft meegewerkt aan al wat het Roode Kruis tot op heden in de gemeente heeft mogen verrichten, want er is heel veel ge daan. Hij dankte allen heel hartelijk. Door de heer L. Beerens werden de no tulen voorgelezen van 1964, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. Eveneens werden de bescheiden, balans, begroting en resultatenrekening van de pen ningmeester, de heer J. Toorians, goedge keurd. Hierbij werd door de voorzitter nog gewezen op de grote uitgaven die het NRK in deze afdeling doet, maar de resultaten zijn van dien aard, dat de inkomsten, dank zij de activiteiten evenredig zijn. Enige reserve wordt aangehouden voor de vorming van een colonne. Enige belangrijke uitgaven zijn de boottochten, de welfare- dienst, het Jeugd Rode Kruis, doch gezien de dankbaarheid van de betrokkenen is het alles zeer gezond. In de vacature ontstaan door het vertrek van Frater Arnoud uit Loonopzand werd voorzien door de verkiezing bij acclamatie van Frater Hyacinthus uit Loonopzand. In de verificatiecommissie hebben voor het komende jaar zitting de heren Bergmans en J. Dingemans beiden uit Kaatsheuvel. Wat de mededelingen betreft was het erg rustig op de vergadering want deze zijn o.m. verwerkt in de openingswoorden van de voorzitter en de activiteiten van het jaar 1964 waren wel zo klaar dat geen enkele opmerking dienaangaande is gekomen. Dit geldt ook voor de rondvraag. Hier werd aan gevoerd om bij de komende werkzaamheden van de Roode Kruismensen hen te legitime ren, daar hierom is verzocht. In september worden de nieuwe kwitanties voor de leden aangeboden en begint ook de ledenwerving. Al bij al een goed jaar 1964 met pracht resultaten. BILJARTEN De uitslagen van de biljartcompetitie der plaatselijke verenigingen is als volgt na de 5e en 6e ronde KOT 1 - Centraal 39-28; Centrum - Ons Genoegen 40-15; Centraal 1-KOT 2 35-37; Ons Genoegen 1-Brandaris 21-40; Centraal 2 - Ons Genoegen 1 40-29; Brandaris-KOT 1 39-26; Ons Genoegen 2 - Centraal 1 25- 38; KOT 2 - Centrum 32-35. De stand is heden Centrum 231; KOT 2 222; Centraal 1 217; Brandaris 211; KOT 1 201; Centraal 2 195; Ons Genoegen 1 162; Ons Genoegen 2 156. GYMNASTIEKWEDSTRIJD In de zaal van het parochiehuis had een wedstrijd plaats tussen de meisjesafdeling van de gymnastiekvereniging St. Jan en de meisjesclub uit Udenhout. De belangstellen den hebben van een sportieve en aantrekke lijke wedstrijd genoten. In het algemeen kan men zeggen dat de oefeningen van de EIs- houtse meisjes op een hoger peil lagen, maar de afwerking van Udenhout was beter. Met slechts een klein puntenverschil wist Elshout de overwinning te behalen. De uitslag was als volgt Groep I, 10-12 jaar Elshout 281,6 pt. en Udenhout 274,4 pt. Personele prijzen: Maria Pullens E. 37,2 pt., Marj. v. Weert E. 36,3, A. v. Dungen U. 36,2 pt. Groep II, 12- 14 jaar: Elshout 291,2 pt., Udenhout 289,4 pt. Pers. prijzen: Hanny v. Venrooy E 38,5, G. Schaepens U. 38,4, My- riam Klerks E. 38,2 pt. Groep III, Dames: Udenhout 230,9 pt., Elshout 226,2 pt. Pers. prijzen: Marj. Lom- mers E. 42,8, H. Colsteren U. 39,8, J. Bou- wens U. 39,6 pt. FELLE BRAND In de nacht van woensdag op donderdag brak bij de firma Cees Baars a. d. Schans straat brand uit in de opslagplaats van auto banden. Twee bestelwagens w.o. de Daf- servicewagep, alsmede de gehele voorraad autobanden en tractorbanden en een vat olie gingen in de vlammen op. Een nieuwe auto en een auto van dhr. Waas, die daar ook gestald waren, konden nog worden gered. De brand die te ca. 2 uur ontstond ver spreidde een enorme zwarte rookwolk en ging gepaard met ontploffingen, die ver in omtrek te horen waren. De brandweer kon met grote moeite de brand bedwingen. Het aangrenzende kantoor kon gelukkig nog be houden blijven. De schade was zeer groot. OP 1 PNT NA LOF VOOR ST. BAVO. Door de harmonie en drumband St. Bavo werd zondag deelgenomen aan het muziek concours te Mook L. De harmonie kwam uit in de afd. Uitmuntendheid en behaalde 109 pt.; met 110 pt. was het lof van de jury geweest en zou men meteen gepromoveerd zijn. De drumband behaalde een 3e prijs met voor de stilstaande mars 27 en voor de lopende mars 30 pt. Om 9 uur werden har monie en Drumband ontvangen in hotel Koppclpaarden, waarbij ook burgemeester Prinssen aanwezig was. ZOMERAVOND-KOMPETITIE 1965 Nu de kompetitie op een eind loopt zijn de finalisten voor de finalewedstrijden be kend. Deze teams zijn: Pool A Asov 1; Timtur 1. Pool B Cowa 1; VGOV 1. Pool C Lederleeuw; Cowa 2. Deze teams zullen in een halve kompeti tie uitmaken wie zich kampioen van Waal wijk kan noemen en daardoor in het bezit komt van de Cowa-wisselbeker. De wedstrijden zijn als volgt vastgesteld dinsdag 6 juli: Cowa 1 - Asov 1; Tim tur 1 - Lederleeuw; Cowa 2-VGOV 1. vrijdag 9 juli VGOV 1 - Timtur 1; Co wa 2 - Cowa 1Asov 1 - Lederleeuw. dinsdag 13 juli: VGOV 1 - Asov 1; Tim tur 1 - Cowa 2; Lederleeuw - Cowa 1 donderdag 15 juli: Asov 1-Timtur 1; Cowa 1 - VGOV 1; Lederleeuw - Cowa 2. zaterdag 17 juli: Cowa 2 - Asov 1; Le derleeuw - VGOV 1; Cowa 1-Timtur 1. Na afloop van de wedstrijden op zaterdag 17 juli, welke aanvangen om 1 uur en wor den gespeeld in de cantine van "COWA" N.V., zal de heer A. J. v. d. Ven, directeur van „Cowa" N.V. de prijzen uitreiken. Te vens zullen dan de prijzen worden uitgereikt aan het kampioensteam van de dames-kom petitie, waarvoor geen finalewedstrijden werden gespeeld. De prijsuitreiking zal om ca. half 6 plaatsvinden. HULDIGING RESERVEPOLITIEMANNEN Op het politiebureau te Drunen had dezer dagen een kleine intieme huldiging plaats van de heren A. v. d. Poel en A. Klerkx, vanwege hun lü-jarig lidmaatschap van de reser- vepolitie. Burgemeester Mr. H. Stieger richt te zich in waarderende woorden tot de twee trouwe reservepolitieman nen en overhandigde hen de me daille voor trouwe dienst en de daarbij behorende oorkonde. R0NDEv.FRANKR.13eet. 164km.5juli MONTPELUER Fronhqnan rbon 57 km. N «Sigea - Salsesi 'mj UU MIDDELLANDSE ZEE Ravitaillerin Totaal rijden erin een Ronde300 400 auto's mee RONDE v.FRANKR. 15eet.167km.7juli PON DE v FRANKR'JK Keet 173km.6juli LEVENTOUX ^I895m Chaheauneuf Il5km edotn "CARPEN- TRAS Avignon 100 km NimesV^Bezouce 54 km Sommiéres 26km Hf:';'.'.- MIDDELLANDSE ZEE SenHnelle Om Eyguians Orpierrei03km Pertyi3Q3m. SAuban67km 1-eBuis^ikm Cost ollans Malaucene18km CARPENTRAS ©Rovitai'llerinq A Berg Perlyl303m. Senhn. 960m ik staan er op een berg ca.100.000 beschouwers langs de weg SONDEv. FRAN KRUK. 16e et. 177km-8julf Totaal rijden erin een Ronde ca.20 div. rijwielmerken mee BRIAN^ON rveres 12oard2360m lesMoulins 140 km Guillesfre122kiT Col de Mars 2lllm. ^S. Paul Savines 8km Jausiersfaikm Borcelon nette 74 km laLauzet Kgvitaillerlng t Berg Izoard2360m Vars2lllm. 21 wedsfrijdoommissari

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 3