De fccho van het Zuiden WAALWIJK DRUNEN WAALWIJKER PROMOVEERDE. De heer J. Bakker uit Waalwijk is aan de Rijksuniversiteit in Utrecht ge promoveerd tot doctor in de sociale wetenschappen op het proefschrift „Strategie van het economische ont wikkelingswerk in 't voormalige Ne derlands Nieuw-Guinea." De studie is bedoeld als een intern- Nederlandse verantwoording van 'het gevoerde ontwikkelingsbeleid. De heer Bakker studeerde Indolo gie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. In december 1949 legde hij het doctoraal examen Indologie, eco nomische studierichting af. Tussen januari 1951 en oktober 1962 was hij als gouvernementsambtenaar werk zaam in Nederlands Nieuw-Guinea en vervulde verschillende functies bij de dienst van economische zaken te Hollandia. In 1963 aanvaardde hij 'n functie bij de „stichting voor interna tionale samenwerking der Nederland se universiteiten en hogescholen" in Den Haag en heeft daarbij onder meer bemoeienis met projecten voor inter-universitaire samenwerking met ontwikkelingslanden. Promotor was prof. dr. J. Hanrath. Afwezig van 7 t/m 31 juli TANDARTS F, L. Steens Waalwijk Collega's nemen spoedgeval len waar. faalde men. Met goed opgebouwde aanvallen en iets directer spel was RWB gevaarlijker. Dit leidde in de 7e min. tot het eerste doelpunt. Een afgemeten pass van Maijers wist Pruijssers beheerst te benutten. Na 'n kwartier bracht Huub Bruurmijn met een solo, waarbij hij ook de keeper omspeelde, de stand op 2 0. Enkele goede safes van de keeper behoedde Noad voor een grotere achterstand. Noad werd sterker en uit een snel le aanval werd het 2 - 1Vlak voor rust kwam de gelijkmaker, toen Avon tuur uitliep en de bal beheerst over hem heen werd geplaatst. Pal hierop verrichtte hij een uitstekende safe. Na de rust speelde RWB beslist beter dan Noad en vooral Maijers en Huub Bruurmijn stichtten op de lin kervleugel herhaaldelijk verwarring. Prachtig werk van Maijers rondde H. Bruurmijn met een loei van een schot af. Tien minuten voor tijd pikte Han Bruurmijn een verre uittrap van Avontuur op en het werd 4-2. Een nuttige en goede oefenwed strijd tegen een sterke tegenstander. KLEURWEDSTRIJD SPAARBANK „DE CENTRALE VOLKSBANK" Vrijh.-Capelle Capeüe ST. MICHAEL-ULO WAALWIJK Geslaagd voor 't type-diploma Johannes v. d. Acker, Wilhelmus van Beers, Max Berendsen, Marinus Buys, Cornelis Dekkers, Adrianus v. Delft, M. v. Delft, Mart. v. Drunen, Johannes Freyer, Ronny Inen, Mar- tinus Kuyten, Adrianus van der Lee, Nicolaas van der Linden, Johannes v. d. Meydenberg, Cornelis van Noye, Ludovicus Pelder, Mario Scholten, Hendricus Trimbach, Martinus van Wel, Laurentius v. d. Wiel, Johannes Kamp, Franciscus Ouwerkerk, Johan nes de Vaan, Adriaan Vermuë. Afge wezen geen. Examen machineschrij- 1 Th. van Daelen-J. Bayens 18 p. 2 J. van Leijden-H. de Jong 15 p. 3 J. van Hulten-G. van Heesbeen SPORTTOURNOOI Het sporttournooi dat gehouden werd op 3 juli 1965 is weer ten einde. De sportiviteiten op het veld zijn voor 100 pet. geslaagd. Met dank aan alle verenigingen, die hieraan mee werkten, alsmede aan de heren scheidsrechters, die alles prima in handen hadden en alles prima ver zorgd hebben. Ook een woord van dank aan alle medewerkers, die het tournooi heb ben doen slagen. Eén man willen wij apart noemen, de heer Braspenning, die de wedstrijdpool in handen had. Na de wedstrijden werd in het club gebouw nog een kort woord gezegd door de voorzitter, die allen bedankte voor hun medewerking, met name de fam. van Mierlo voor de goede ver zorging, de heer Slaats voor de ver- IÈM zorging van het terrein en de 'heer Rombouts voor de geluidsinstallatie. Daarna kwam de prijsuitreiking door de heer Braspenning. De uitslag was le prijs WSC; 2e Uno Animo L.- op Zand; 3e RKDVC; 4e RKC; 5e RWB; 6e Terheijden; 7e Sportver. Den Bosch '32. Na de prijsuitreiking werd nog een kort woord gezegd door de heer Ma- hieu namens de veteranen van WSC voor het geslaagde toumooi. Loon op Zand LOSLOPEND VEE GEVAAR VOOR VERKEER HET VERLOOFDE PAAR. De gehele koninklijke familie heeft woensdagavond een bezoek gebracht aan de universiteit te Leiden. Na voorstelling en een receptie, werd een toneelspel bijgewoond. Daarna had er een gezamenlijk diner plaats. Er was veel enthousiasme en een intens pret tige sfeer. Vrijdag is het jonge paar per vlieg tuig naar Oelen vertrokken om een bezoek aan de moeder van Claus von Amsberg te brengen, die daar van een auto-ongeval werd verpleegd. Hierbij was het hoofd der familie, Baron van den Bussche, tegenwoordig. Zaterdag brachten de verloofden, vergezeld van het koninklijk paar een bezoek aan Amsterdam en hoewel een stelletje republikeinen tevoren met planfetten enz. hadden getracht ver warring te stichten, is dit bezoek even enthousiast geworden als in Den Haag, al ontbraken dan de P.S.P.-ers en communisten op de receptie ten raadhuize. De burgemeester ontving de ver loofden aan de grens der stad en wenste hen hartelijk geluk. Hij bege leidde hen naar het stadhuis, waar wethouders en raadsleden werden voorgesteld, na een route die door duizenden en duizenden enthousiast werd begroet; overal langs de weg stond het vol publiek dat hartelijk wuifde. De burgemeester hield een korte welkomstrede, die werkelijk zeer spontaan was gestemd en waarin hij o.a. vertelde dat Amsterdam een las tige stad en de Amsterdammers lasti ge mensen zijn, hoewel de cultuur van 't land in hoofdzaak hier vandaan komt. Daarna werd een rondvaart door de grachten gemaakt. Ondertussen werd geluncht t enhuize van de burge meester. Langs de gehele vaart was 't enthousiaste publiek werkelijk bijzon der warm gelopen en hield niet op met juichen en zingen. Van een der bruggen werden plamfletten gewor pen met 't opschrift „Leve de repu bliek", maar 'n dergelijk incidentje deed niet af aan de allerhartelijkste ontvangst in Amsterdam, waar nog 'n 70-tal Amsterdammers uit alle gele- Wi Bi i dingen aan 't jonge paar werden voor- baar was hij pastoor Mommers, die ziclwo i gesteld. Al met al een prachtige dag voor prinses Beatrix en vooral haar verloofde en ook de koninklijke fa milie. In de nacht van vrijdag op zaterdag snapte de politie een zevental jonge lui die bezig waren overal in de stad te verven het opschrift: "Leve de re publiek" e.d. Ze waren gauw verwij derd en de daders gepakt, studenten en journalisten. Ook was er bij de journalist van Teijn, de plaatsver vanger in „Tel uit je winst" in de t.v. Hij had te zijner verontschuldiging: dat hij als journalist dit grapje wou meemaken. Daarom zat hij zeker in de auto vol potten lijm en pamfletten toen hij werd aangehouden! MAANDAG 5 JULI 1963 86c JAARGANG No. 31 GESLAAGD Aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg slaagde voor het propaedeu- tisch examen sociale wetenschappen onze plaatsgenoot de Heer J. H. W. Kees. Te Tilburg slaagde voor het eind examen aan de Hogere Textiel school o.m. de heer S. Beerens te Waalwijk. Aan de R. K. Kweekschool te Dongen slaagden voor onderwijze res de dames van Gulik en A. Ha mers te Kaatsheuvel. De heer J. Meijs slaagde voor het eindexamen Hogere Textielschool te Tilburg. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal-examen wis-en natuurkunde de heer P. A. Bezemer. GESLAAGDEN Dr. VAN BEURDENSCHOOL Aan de Dr. van Beurdenschool R. K. Middelbare Handelsavond school slaagden voor het diploma 5-jarige Handelsavondschool: A. Breeuwsma, L. Brok, K. van Dishoek, A. de Folter, P. Kelder, J. Kuyten, A. Muller, J. v. d. Wiel en G. Schapendonk allen uit Waal wijk. Johanna de Bonth uit Nieuw- kuik, F. van Dongen uit Loon op Zand en H. Oomis en G. Schalken uit Kaatsheuvel, afgewezen: vier. loven dat het in de toekomst van zelfsprekend niet bij een waarschu wing zal blijven Tenslotte zijn er de parkeerhavens ook niet voor niets. SNIPPERS IN BRAND Donderdagavond omstreeks 10 u. ontstond er een flinke brand in een hoop snippers, welke opgeslagen liggen bij het station in Waalwijk. De brandweer moest uitrukken, maar had het vuur van de branden de snippers spoedig in bedwang. WEER EENS BRAND OP GEM. VUILNISSTORTPLAATS Brand op de Gemeentelijke Vuil nisstortplaats komt de laatste tijd nogal eens voor; donderdagavond was er weer eens een brand uitge broken, waarvan omwonenden weer veel last ondervonden vanwege de ondraaglijke stank welke zo'n brand telkens weer veroorzaakt. Allesbe halve prettig, zeker wanneer zoiets de „orde van de dag" begint te wor den KOPPELWEDSTRIJDEN „ST. AMBROSIUS" De stand na de 2e ronde van de koppel wedstrijd die het Gilde „St. Ambrosius" te Baardwijk organi- seerd is als volgt: P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Orleans, afstand 474 km. Gelost om 6 uur, le duif 1.45 u., laatste duif 2.25 u. Deename 120 duiven. A v Zeist 1; G Rozenbrand 2, 8, 15, 25; A M de Jong 3; D v Os 4; W Nieuwen- huizen 5, 21; A Nieuwenhuizen 6; J v Zeist 7, 28; E Braspenning 9, 24; P Blom 10, 11, 23, 27; C Pullens 12, 26; A Lagrauw 13; M Mesch 14, 29; P Meter 16; A Vos 17, 18; H Nieuwenhuizen 19, 20! A Tactor 22. A.s. dinsdag inmanden voor Angouleinc. A.s. vrijdag inmanden voor Duffel, jonge duiven. BEJAARDENTOCHT 1965. Op dinsdag 6 juli a.s. gaan de bejaarden uit Capelle, Vrijhoeve en Prot. Kaatsheuvel, hun jaarlijkse autotocht maken. Om 8 uur wordt bestart vanaf de Kon. Julianaschool en via Waspik en Gorkumsebrug gaat het naar Vianen, alwaar in restaurant Het Zwijnshoofd de koffie zal worden gebruikt. Om 11 uur zal men weer vertrekken en gaat de reis langs de Lekdijk naar Lekkerkerk. In zaal Amicitia zal daar de broodmaaltijd worden gebruikt Om 2 uur wordt de reis voortgezet via de Brienenoordbrug naar Pa- pendrecht. In het zalencomplex van de Ned. Herv. Kerk De Palm wordt de thee ge bruikt en wordt de kerk bezichtigd. Om 4 uur vertrekt men weer terug in de richting Gorkum om via het land van Heusden en Altena Waalwijk te bereiken, waar in het Lido de warme maaltijd zal worden ge bruikt. Het vertrek van Lido is vastgesteld maatschappelijke aspect moeten in dc hui dige samenleving samengaan. Het is ten "schone voleinding", aldus de burgemeester, als de kerk en maatJOtiappij kunnen samen gaan, en hierbij duidde hij op het streven van B. en W. in deze gemeente. Direct hierop begaven zich de nieuwe pas toor en de burgemeester zich naar beneden om vervolgens door de vendeliers van het Gilde St. Ambrosius en Hubertus de eed van trouw aan de kerkelijke en burgerlijke overheid te brengen, door over hun hcofden het vendel te zwaaien. Tevens werd hieifia een korte vendeldemonstratic gehouden, waarna de stoet zich weer in beweging zet te om de pastoor en familie naar da keik te begeleiden. Twee vendeliers brachten de nieuwe pas toor naar het altaar, met de bruidjes, waar na de kerkelijke installatie plaats had. De gehele kerk was gevuld met lamilie en genodigden en tevens vele parochianen. Het lied "Treedt aan" werd aangeheven en de pastoor besteeg het priesterkoor. Hierop maakte dc Z E. heer pastoor Swagemakers van de parochie Philipsdorp te Eindhoven, waar pastoor Simons laatstelijk kapelaan was, dc proklamatie bekend van de bisschop van Den Bosch, Mgr. Bekkers, dat de nieu we herder voor Loonopzand was benoemd. Onder een H. Mis hadden diverse plechtig heden plaats welke betrekking hadden op de installatie. In een toespraak door de vertegenwoordi ger van het kerkbestuur, de heer C. van Loosdrecht, werd pastoor Simons toegespro ken. Hij zeide o.m. dat hij de pastoor wel kom heette in onze goede parochie, die respect had voor haar priesters. Vermoede lijk zullen de verwachtingen zeer hoog ge- BENOEMING BIJ BLOCK EN STIBBE-HOLLANDIA Bij de N.V. Nederlandsche Schoe nen Unie Bloch en Stibbe-Hollandia is met ingang van 1 juli, de heer A. J. Boelen benoemd als Product- Manager met de titel van Directeur. De heer Boelen zal zich zeer spe ciaal belasten met de collectie-sa- menstelling van de damespumps, dames- en kinderflats en dames- en kindersportschoenen, waardoor aan de steeds wisselende modefac toren nog grotere aandacht kan worden besteed. Met ingang van dezelfde datum werd de heer C. Lariby, die reeds sedert 1 mei 1946 aan de N.V. ver bonden is als inkoper met de titel van Onder-directeur, benoemd tot Directeur. BALLETEXAMENS BAARDWIJKSE BALLETCLUB Ten overstaan van Miss Conibeer van The Royal Acad, of Dance te Londen hebben 15 meisjes van de Baard wij kse balletclub, die les krij gen van Mej. L. van Eeten uit Dru- nen, ballerina-examens afgelegd. Alle meisjes behaalden het diplo ma. Hieronder volgen hun namen. Ze staan in volgorde van waardering: Ineke Burmanje, Dientje Neijen- dorf, Zusje de Bouille, Hetty Va- rossieau, Gladys Rockus, Gerla Bur manje, Rianne Diepstraten, Anne- marie van der Eerden, Treesje Oer- lemans, Ireen Routier, Christa La- bordus, Lia van Veldhoven, Lies- beth Blikkendaal, Marja Snoeren en Petronel de Man. Zaterdagmorgen gaven de leer lingen van mej. van Eeten in het Gemeenschapshuis 'n demonstratie avond, die door vele ouders werd bezocht. R.W.B. WON VAN NO AD-COMBINATIE. Een zeer aantrekkelijke wedstrijd zagen we zaterdagmiddag in het El zenhoven-sportpark, waar RWB aan trad tegen een sterke Noad-combina- tie, allemaal contractspelers en enkele spelers van het eerste elftal. Een wed strijd met goed voetbal en enkele mooie doelpunten. In het veld speelde Noad beter dan RWB, maar voor doel De kleuwedstrijd die het kantoor Waalwijk van de spaarbank „De Centrale Volksbank" thans geves tigd Pastoor Kuy-perstraat 1 ter ge legenheid van de opening van dit nieuwe pand organiseerde, is een groot succes geworden. Honderden meisjes en jongens deden eraan mee en zoals we reeds in een kort be richtje mededeelden was de 7-jarige Anette Lugtenborg uit de De Jon- ghestraat 8 te Waalwijk de geluk kige winnares .van de le prijs, zijn de een prachtige fiets. De overige winnaars waren 2e prijs: Willy Schalken, Albrecht Rodenbachstraat 3. 3e prijs: Ellen Lugtenborg, De Jongestr. 8 4e prijs: Resie Westenburger, Nooi'dstraat 75 5e prijs: Johny Turkenburg, Twee de Zeine 27. 6e prijs: Leo Fijneman, St. Antoniusstraat 70. 7e prijs: Le- niet v. d. Akker, René de Clerqstr. 2 8e prijs: Liesbeth Schalken, Al brecht Rodenbachstraat 3 9e prijs: Peter de Ruyter, Kloosterweg 19 10e prijs: Woudette Bakker, Past. Kuyperstraat 2 11e prijs: Lissette dc Man, Generaal de Wetstraat 3 12e prijs, Peter Leijtens, Tweede Zeine 44. Vanaf 1 juli tot en met 31 juli staat in het bijkantoor van de Spaarbank te Waalwijk, 'n prach tige pop. Wie de naam van de pop raadt, wordt de gelukkige be zitter. Bij meerdere goede inzendin gen, bepaalt het lot. Deze wedstrijd staat open voor de jeugd van 6 t/m 12 jaar. Voor nadere bijzonderhe den verwijzen wij naar de adver tentie, voorkomende in ons blad van maandag 28 juni j.l. 15 p. 4 B. Kleyberg-F. Rekers 14 p. 5 J. v. Woensel-F. v. Tuil 14 p. 6 H. Essink-J. van Beijnen 14 p. 7 J. Bijnen-M. van Daelen 13 p. 8 L. van Hulten-J. van Oijen 11 p. 9 H. Pullens-Fr. Klijn 9 p. SCOOTER CONTRA BROMFIETS Dinsdag vond er op de Sprang- seweg een ongeluk plaats, waarbij een scooter, bestuurd door C. A. R. uit Tilburg en de bromfietser H. L. D. uit Waalwijk betrokken waren. Het ongeluk ontstond doordat de bromfietser, komende van de Meer- dijk, weifelde bij het oversteken van de Sprangseweg, wat tot ge volg had dat de scooter en de brom fiets met elkaar in botsing kwamen. Beide voertuigen liepen materiële schade op. UiUlKL. 11CI Vüiii wiv van uiuu «oöifcwiv.w - rond 7.45 uur en via Sprang hoopt men dan j jannen z.jn maar voor deze paroch.e ver te ongeveer 8 uur in Vrijhoeve aan te ko men, waar de muziekver. Sirena de bejaar den met muziek zal verwelkomen. Zulks zal ook te Capelle geschieden door Kunst na Arbeid. Het comiié is er ook dit jaar weer in ge- saagd een zeer mooie tocht uit -te stippelen en de inwoners hebben er zorg voor gedra gen dat het comité alles kan uitvoeren wat het zich had voorgsteld. Vermeldenswaard is ook dat de spaarvereniging Vele kleintjes maken een grote, gevestigd in café de Rui ter het comité een bedrag van f 67.50 heeft geschonken. Laten we hopen, dat het weer ook zal meewerken, zodat de bejaarden een mooie tocht zullen hebben. INSTALLATIE PASTOOR JOH. J. SIMONS. Om dc installatie van dc Zecreerw. heer Pastoor Joh. J. Simons te vieren heeft het kerkbestuur van de parochie St. Jan Ont hoofding een programma uitgegeven waarin alle geledingen van de parochie hebben deelgenomen. Een korte stoet werd gefor meerd aan dc Kloosterstraat op de grens van de parochie, waar de nieuwe pastoor werd afgehaald om zijn installatie te doen in de parochiekerk. De korte stoet, bestaande uit de pony club van de rijver. ROS, een 30-tal jongens van de lagere school met vlaggen, de meis jes van de Gidsenvereniging, de Kon. Har monie Sophia's Vereniging, een deputatie van de drie gezamenlijke Loonse gilden, St. Hubertus, St. Ambrosius en St. Crispijn, gingen met de bruidjes de pastoor en zijn familie en genodigden vooraf naar de kiosk om daar de groet en het welkom te aanvaar den van het hoofd van de gemeente, Burge meester L. van Erp. De burgemeester verwekomde de nieuwe pastoor Joh. Simons op een bijzondere ma nier. Traditiegetrouw verplaatste de burge meester zich in de geschiedenis van het kerkdorp Loonopzand, dat eertijds de zetel was van de kerkelijke leiding in de gemeen te. Rond de oude kerk, waarvan de huidige restauratie van de toren een symbool der ge meenschap vormt, is de geschiedenis van de heerlijkheid gevormd. Reeds enige tijd - vanaf februari j.l - is de Z.E. heer Simons al in ons midden, zodat de nieuwe herder al een en ander weet over de parochie, dus het heeft aanschouwd en de contouren van de toekomst gaan afte kenen. Met een gezamenlijk inzicht zowel van de kerk als van de gemeente zal de toe komst veilig zijn. Problemen zullen verge makkelijkt zijn met wederzijds begrip, want de pastoor is niet meer zoals vroeger- auto ritair, maar als het burgerijke en kerke lijke gezag samenwerken kan veel, heel veel tot stand gebracht worden. Het kerkelijke en KRINGSPORTDAG R.K.J.B. EN R.K.B.B. Zondag werd in het sportpark te Drunen de jaarlijkse kringsportdag gehouden van de Jonge Boeren en Boerinnen van de kring 's-Bosch. Alle afdelingen van de kring wa ren deze middag tegenwoordig en bekampten elkaar in de diverse takken van sport op een gezellige en aantrekkelijke wijze. De belang stelling van de zijde van het publiek was ondanks het slechte weer vrij hoog. Burgemeester Stieger, die het sportfeest officieel opende, heette alle deelnemers in Drunen hartelijk welkom en wees bij deze gelegen heid ook op de plaats welke de boer en tuinder momenteel in de Bra bantse gemeenschap en speciaal in onze streken inneemt. Spreker wees ook op de ontwikkeling in verband met de ruilverkaveling en streek- verbetering. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat de jongeren-organisa tie van de boeren, zoals zij thans in Drunen staat aangetreden, straks mede door eigen ontwikkeling en werkzaamheid de vruchten zouden ven d d 1 juli 1965. De leerlingen 1 plukken van deze ruilverkaveling J en streekverbetermg. Hoewel de middag startte met 'n fikse regenbui, waardoor het défilé en de massale demonstratie niet werden opgeleid door de heer Ko- nings uit Tilburg. De laatste tijd wordt er op de Langstraatweg regelmatig loslopend vee gesignaleerd, een dermate ge vaarlijk iets dat het nemen van maatregelen hiertegen dunkt ons beslist wel op zijn plaats is, an ders zou het nog wel eens op onge lukken kunnen uitlopen. WAARSCHUWINGEN POLITIE Bezitters van auto's dienen er op te letten dat zij hun voertuigen niet op het trottoir plaatsen, daar ons van verschillende zijden ter ore is gekomen dat de Waalwijkse Politie de afgelopen weken diverse waar schuwingen tegen deze overtreding heeft moeten geven en daar wij ge- konden doorgaan, verliep de rest van de middag ongestoord en werd het een echte gezellige sportmiddag met een ontmoeting van vele jonge mensen. WIT-GELE KRUIS A.s. donderdag zal het Wit-Gele Kruis, afdeling Drunen-Elshout, in 't Wijkgebouw haar algemene jaar vergadering houden. Aanvang 8 uur. GESLAAGD Op het te Eindhoven gehouden examen voor leerling-analiste, slaag de mej. Christ van Drunen. Zij ge noot haar opleiding in het groot Ziekenhuis te Tilburg. Voor het examen Machine- schrijven, een examen dat dit jaar voor het eerst aan de U.L.O.-school te Drunen werd gehouden, slaagden alle 30 candidaten. TRAINER R.K.D.V.C. Met ingang van juli zal RKDVC zijn training hervatten. Als trainer is door het bestuur benoemd dhr. P. Galiart uit Den Bosch. MARTIN VAN DER LEE WINNAAR TE WOUW Martin v. d. Lee uit Drunen is winnaar geworden van de wieler ronde van Wouw voor amateurs. De uitslag luidt: 1. M. v. d. Lee, Dru nen, de 100 km. in 2.31,17; 2. René Pynen, Woensdrecht; 3. A. v. Mid den, Hilversum; 4. L. de Groot uit Utrecht; 5. Pierre Pellenaars, Breda. GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN Op zaterdag 3 juli werden in de zaal van S.H.J. te Drunen de finales gehouden van de adspiranten kring wedstrijden en de finales van de jeugdcompetitie. Deze wedstrijden, welke op een voortreffelijke wijze door S.H.J. waren georganiseerd, hadden een vlot en zeer prettig verloop. De uitslagen waren: Adspirant kringwedstrijden: Meisjes: punten 1. Kunst en Kracht, Tilburg 437.1 2. De Adelaar, Vught 3. De Leieaart, Wychen Jongens: 1. Kunst en Kracht, Tilburg 2. Turnoss, Oss 3. S.H.J., Drunen Jeugdcompetitie: Meisjes: 1. Kunst en Kracht, Tilburg 2. Kunst en Kracht, Waalwijk 323.1 3. Turnoss, Oss 289.6 Jongens: 1. Kunst en Kracht, Tilburg 381.0 2. Turnoss, Oss 352.5 3. O.W.S., Waalwijk 340.5 Door de heer v. Hamont, voorzit ter van het district Tilburg, waar toe al deze verenigingen behoren, werden de prijzen uitgereikt. wacht hij alle goeds. Hier is de gedachte priester en leek sa men vormen de kerk, zeker op zijn plaats. Als aan de verwachtingen van de wereld wordt voldaan, dan moet een samengaan van kerk, bisdom en gelovigen met hun priesters de grondslag vormen van een chris telijke levenshouding. De eigenschappen zijn een groot hart en een sterk geloof. Veel werk is er in deze parochie voor de jeugd en jon geren, maar de laatste tijd is er toch voor uitgang op dit terrein. Veel zorg baart de torenrestauratie en wat daarmee samen hangt, waarbij de financiële zorgen betrok ken worden. De heer van Loosdrecht wenste de Z.E. heer Simons een vruchtbaar pasto raat en Gods beste zegen. In de Kyrie vroeg men Gods beste gave voor de pastoor en de gemeenschap. Voor de Gloria kon de Hoogeerw. heer Deken Maessen uit Waalwijk de pastoor de benoemingsactc overhandigen welke de Bis schop van den Bosch had ondertekend, als teken dat de nieuwe pastoor geroepen was om de herderlijke bedieningen in deze pa rochie uit te oefenen. Na de Gloria gaf de Deken opdracht dc verkondiging van Gods woord te doen op de H. Evangeliën, waarna pastoor Simons onder ede beloofde zijn taak zo goed mogelijk te volbrengen, en als teken van bereidwilligheid draagt hij het brood en wijn aan God op. Door enige leden uit de parochiegemeen schap werden de voorbeden met de pastoor samen gedaan om Gods hulp en zegen af te smeken voor ieder van ons en om ieders intenties, met als grootste inzet de eucha ristieviering. Na de Communie dankte deken Maessen pastoor Frans Mommers voor de tien jaren van bestuurschap van de parochie, en ook die van zijn pastoraat in Heusden en de pa rochies waar hij als kapelaan had gestaan. Het bisdom was hem veel dank'verschul digd. Hij wenste hem een rustig emeritaat en gebed, dienstbaarheid en medeleven van zijn oud-parochianen. Als pastoor Simons het volk van Loon krijgt, dat Pastoor Murée destijds had, dan kreeg hij het beste volk van het land. Een schone parochie was deze, met goede, volg zame mensen en een godsdienstige gemeen schap. Daarom zijn gelukwensen en zijn hartelijk welkom alhier. In het dekenaat Waalwijk hoopte hij op een goede verstand houding met de nieuwe pastoor. Vooral fe liciteerde hij de heel oude vader van pastoor Simons, die deze hulde mocht meemaken. In zijn toespraak zei deken'Maessen nog dat de functie van pastoor tegenwoordig bestaat uit dienstbaarheid en uit beschikbaarheid om voor te gaan als raadsman en vader, zo wel in de gemeenschap als voor individuele gevallen in geestelijke en tijdelijke belangen. Pastoor Simons, aldus deken Maessen, heeft veel belangstelling op allerlei gebied en dat is het wat de Loonse parochie nodig heeft. Tot besuit van de liturgische plechtigheid heeft pastoor J. Simons nog een hartelijk dankwoord gericht tot zijn eigen nieuwe pa rochianen, waarbij hij dankbaar was voor deze installatie. De Bisschop vraagt veel van zijn pastoor, maar ook de mensen uit de parochie vragen veel en daarom was hij nu blij dat hij de nieuwe pastoor mocht wor den. Bij zijn benoeming als kapelaan alhier was hij al blij voor het aanbod, omdat hij Loonopzand al enigszins kende. Zeer dank- beden" bij de offerande gedaan. Dc pastoor heeft hiermee willen bewerken, dat nog meer de aandacht wordt gewijd aan het „samen" meevieren. Dc installatiemis werd begeleid door blaasmuziek en het Jongenskoor. Receptie. In dc grote zaal van het Culturele Cen trum is zondag een grote receptie gehouden waarbij iedereen de gelegenheid kreeg ken nis te maken met de nieuwe pastoor en om hem hartelijk te feliciteren met zijn benoe ming. Het Jongenskoor en de Jeugdharmonic van Sophia hebben er een vocale en instru mentale sfeer aan gegeven. De heer Eijkemans leidde de receptie. Als eerste spreker voerde dc heer Jan van Noije namens alle standsverenigingen het woord. Omtrent de sport en culturele zaken was de tolk de heer M. van Esch, die de bedoeling van het oude parochiehuis aanhaalde, welke nog steeds van toepassing is nu 't gebouw een nieuwere naam heeft gekregen. Namens de Jeugdbelangen zei de heer v. d. Elzen nog niet veel te bieden te hebben, maar het wordt beter. Als laatste spnfker sprak Dr. de Vries als geneesheer van Loonopzand. Hierna dankte de nieuwe pastoor de spre kers en beantwoordde hen. Kennelijk aange daan haalde de pastoor de woorden welke hij 's morgens in alle H. Missen heeft ge zegd, aan. Hij kon hier niets meer aan toe voegen. Over zijn installatie en huldiging met de felicitaties daaraan verbonden zei hij: "Wat gij mij bereid hebt is bijzonder groot. Ik ben er kapot van, ik kan er niets meer aan toevoegen, 't gaat niet meer". Voor iedereen was het dan ook overduidelijk. Vervolgens kregen alle parochianen de gelegenheid de nieuwe herder de feliciteren, waarvan dan ook druk gebruik werd ge maakt. Kortom de ontvangst was in één woord grandioos. 423.4 365.4 345.0 342.1 334.6 338.7 geheel ingezet heeft voor deze gemeenschap en hij was blij, dat pastoor Mommers op zijn pastorie gastvrijheid heeft aanvaard tijdens zijn emeritaat. Samen zullen zij 't best stel len; nu twee pastoors, waarom zou dat niet gaan? Loonopzand heeft immers ook twee harmonieën, die inmmers ook wedijveren om de beste plaats - aldus Pastoor Simons. Veel wordt er gevraagd van een pastoor, maar hij meende het goed getroffen te heb ben. Een bijzonder woord ging aan het adres van de oude vader van de pastoor die ook in de kerk aanwezig was. "Ja, zo zei hij, onze Jo moet maar pastoor worden... en het is op zijn oude dag gelukkig nog zo ge komen. Wat een geluk voor die oude vader! Na de eerste prcisterlijke zegen, als pas toor, verlieten de aanwezigen de kerk en men kon zo links en rechts horen dat ieder een tevreden was. Hartelijk dank. Zondag heeft de pastoor in alle H. H. Diensten allen hartelijk bedankt voor de me dewerking getoond bij zijn insallatie. In zijn dankwoord zeide hij o.m. dat de dag van zaterdag voor hem een onvergetelijke was geworden. Hij zag in de bewoordingen bij zijn installatie een goede grondslag voor de verhouding pastoor - gemeenschap en door samen te werken en te bidden zal hij zijn nieuwe ambt graag aanvaarden. Het was hem gemakkelijk gemaakt Loon te leren kennen, omdat hij reeds drie maanden als kapelaan hier heeft mogen werken. De om gang, een goed tehuis en de acceptatie door de parochianen zullen medewerken met de goede wil en de aantrekkelijke eigenschap pen om ieder voor zich eerlijk en oprecht de toekomst van de parochie te verzekeren. Het voornaamste vindt de pastoor de Eucharis tieviering en zoals het laat aanzien zijn de gelovigen hier zeer mede tevreden. De aan passing aan de nieuwe viering is goed. In de Hoogmis van zondag zijn weer door een 4-tal personen uit de parochie de „voor- NEDERLANDSE SUCCESSEN IN GROTE EN KLEINE TOUR De Nederlanders schijnen de weekends uit te kiezen voor het boeken van resultaten in de Tour de France. Jan Janssen behaalde zondag in Perpignon een ritzege, die hem bij na twee miuten dichter bij gele-trui- drager Gimonde bracht en die hem opnieuw serieus kandidaat maakte door de groene trui. Janssen staat nog maar 4 punten achter op de Belg Reybroek. Zaterdag tijdens de rustdag voor de grote ronde stelde Harry Stee- vens in een rommelig slot van de Ronde van de Toekomst door een 4e plaats in de tijdrit zijn groene trui veilig. Steevens einigde in de algemene rangschikkng als beste Nederlander op de zesde plaats.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5