wAAlvvnkse en UnqstRAAtse couraiu Met de kermis: de beste service! Uitgaan tijdens de kermis fass ar K Romantica Luxor Musis Sacrum HOENDERVANGERS Ik kan 't niet, VRIJ EN BLIJ IN VRIJE-TIJDS-KLEDING! HERENMODE brillen JERRY ALS PREUTSE PROFESSOR Halve dagen werken Voetbalsport VRIJDAG 9 JULI 1965 86e JAARGANG No. 52 De tcho vxn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 4- 10 ct. inc.k.) 3.10 p kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" De tenten zijn weer opgeslagen Nog enige dagen en het spul kan weer beginnen. Het zijn niet alleen de spullebazen van het kermisterrein op het Vredesplein die hun beste wa ren aanbieden, maar ook de Waal wijkse hotels, café's, restaurants, ca- fétaria's, winkels etc. Prijzenswaardig zijn vooral de voor bereidingen welke getroffen zijn om ieder het zijne te 'bieden uit een grote keur van delicatessen en amusement. Zo zal niet alleen het Vredesplein van kermisdrukte gonzen, maar tevens heel Waalwijk. Overal moet bedrij vigheid zijn, want iedereen heeft het hele jaar op deze dagen gewacht. Ve len zullen deze doorbrengen met va- cantie elders, anderen zullen deze da gen hier slijten met gepaste vrolijk heid en stemming van 100 procent! De hele krant van "De Echo van het Zuiden" loopt over van goede raad, bekijkt U hem maar eens gron dig dit keer. In Uitgaand Waalwijk hebben wij al diverse dingen aangehaald, b.v. beide bioscopen, Dancing Romantica, Restaurant Lido en de kermismatinees van O. O.G.-toneelvereniging en van is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. de Liedertafel Oefening en Vermaak. Als U dit eerst even leest dan komt men zeker in de kermisstemming. Schud maar eerts met de krant het lekkerste van elke zaak komt er zo uitrollen. We zullen daarom een wandeling door de advertentiepagina's maken, dan kan men zien dat werkelijk alles uitpuilt van plezier, overvloed en van de goede gaven. Elke adverteerder heeft zijn best gedaan datgene te brengen wat bij de kermis past. Op 'het Vredesplein staat het weer zo vol, dat er niets bij kan en er om heen zullen we eens gaan kijken In Besoijen bij Het Hoefijzer ver zorgen elke avond de "Wavo's" de dansmuziek en zondag om 12 uur is het daar matinee, dat gebracht wordt door "De Zangeres zonder Naam". Bij Snelbuffet G. J. Sars is de geur zeer goed. Vooral van de saté en dé licatessen die daar worden aanbevo len. Bij Mari Brok in de Korenbeurs is het goed kroketten eten. De hanen voor de kermis staan al te popelen voor de smulpapen. Zoals immers altijd, presenteert de Volendammer Vishandel van firma Koekkoek de Hollandse Nieuwe en paling als nergens anders. Het kan niet op, want Snackbar Trommelen heeft soft-ice en fritures, waar iedereen zin in heeft. Wil men iets anders dan anders, dan zal daar de directie van De Ca tacomben wel voor zorgen. Een rond- vaartje door Waalwijks havengebied en havenwerken is bijzonder interes sant. De typisch Waalwijkse "Ove- rik" zal 'beslist veel volk trekken. Passeert men de Grotestraat? Wie kent daar niet de automatiek van Pulles-Heesbeen? 'n Kermisspeciali- teit is daar de Chocolade Schelp met slagroom en vooral... de laadjes zijn er steeds vol. Gaat men naar buiten, dan heeft Musa Express een gevariëerd pro gramma voor excellente reizen. Trek er op uit! In Baardwijk is het vet van frituur- bedrijf ANKA steeds op tempera tuur. Op de meest onverwachte tijd hebben ze daar alle lekkers. Aan de rand van Waalwijk ligt Olympia, waar het goed en rustig toeven is. Thuis kan het ook gezellig zijn, kijk maar eens bij slijterij De Schrijn, Kijk het eens af wat Waalwijk bin nengaat en verlaat. Dit gaat het beste bij café Heemskerk, "Elzenhoven", bij een rustig plaatje muziek. Terug naar Waalwijk-Centrum rust je wat uit bij café Buitenlust' en gebruik er eens een haantje, daar zal niemand je storen. Even de Van Coothstraat overste ken waar bij Hotel Moonen gezellige bars zijn ingericht en waar "de Lach- brekers" en een orkest de gasten met cabaret, muziek en zang zullen ver maken. Gaan we naar het zuiden, ga dan even bij de Heibloem" aan in de St. Antoniusstraat. Ook hier een rustig zitje en leuke muziek. Wat verder zorgt Poulier Kuijsten met het beste van zijn pluimveestapel voor de inwendige mens. Bij het nieuwe plan Laageinde weet het Nieuwe Centrum" wat goed eten is. Vergeet het dus niet. Opnieuw naar Besoijen terug, want daar staat Snackbar André voor ieder op de bres, met ijs en fritures van de bovenste plank. Voor de tieners brengt zaal Van Helvoirt in de Putstraat een program ma dat klinkt als een klok. Tony Bass van Radio Veronica maakt er met zijn solisten elke dag muziek. En maar dansen! Zondag is het er een matinee en de hars zijn iets bijzonders Blijven we even in de buurt dan vliegen de "zoete Vlinders" van Bak kerij Berings je om (in) de... mond. Hij bakt ze zelf. Voor hen die verder willen gaan dan naar Het Gemeenschapshuis in Baardwijk. Daar is het elke dag dan sen; zondag en maandag met "An thony and his Skylarks" en dinsdag en woensdag met "Jerry and the Swift Electrics". Cisca Peters ver zorgt er het zondagmatinee mee. In de Tiuee Kolommen gaat het er rustiger naar toe. Zondag is daar ma tinee van de Liedertafel "Oefening en Vermaak". Zij voert "Der Frei- schutz" van C. M. von Weber ten tonele. Voor de rest blaas er eens uit; het is er gezellig, 's Avonds mu ziek van 't accordeontrio "Cordani". We hebben het wat door elkaar ge schud ziet U wel. Dat ligt aan het binnenkomen van de advertenties, doch het is wel eens gezellig eens van her naar der te trekken. Het geeft im mers zo'n vacantie-idee. Daarom nu eens naar de Roestelberg, waar de SHIRTS EN SHORTS BADSLIPS EN STRANDSETS ASTRALON POLOPULL'S voor comfortabele modekleding TILBURG HEUVELSTRAAT 133 Fil.: M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155, Waalwijk heer van Eeuwijk "The Swinging Fel lows" heeft geëngageerd. En wat zegt U dan van een wandelingetje in de natuur. Doe het beslist! In terugkomens gaan we bij de Galgewiel kijken en tegelijk eens iets gebruiken, want daar heeft de waard hanen en biefstuk klaar met een heer lijke apéritief. Het amusement van Het Vosje is weer zoals gewoonlijk. "The Flying Stars" musiceren er elke dag en zon dag doet het op het matinee Frank Röndel. Slijterij van Gogh heeft heerlijke dranken van Topkwaliteit Vincent van Gogh waardig. Eén avond van de kermis is men allicht thuis en als dan even gedacht wordt aan frituurbedrijf De Brouwer in de Smeelelaan, kan moeder eens echt trakteren op de haantjes van hem. Die zijn pas lekker! Even de hoek om, om te kijken daar bij Romantica. Het programma hebt U wellicht al elders gelezen. El ke avond is er wat. En wat dan wel? Coctail Trio, The Three Jacksons, Imca Marina, Ronnie Tober en bij 't sluitingsbal van het seizoen "The Fi ve Chumps" en The Amiola Girls. Wat wil men nog meer? En wat te zeggen van het oude Schippershuis waar nu de heer Merkx de scepter zwaait? Het "Hevinka Trio" brengt er gezelligheid. Maak het thuis ook gezellig zegt Wijnhandel van der Lee. Haal een biertje in huis. Daarnaast in de Gecroonde Leersse is zaterdag en zondag de muziek van "The Melody Stars". Verder muziek van eigen jazz-orgel. Zondag om 12 uur is daar het matinee van de toneelvereniging O.O.G. Even terug naar Baardwijk om rustig te genieten van een goed borrel tje of om een kaartje te leggen bij L. van Cromvoirt. Maar als we richting kermis gaan, passeren we Het Karrewiel, dat tij dens de kermis zal heten: "Etablisse ment Mont Martre"Vijf dagen naar Parijs Viert dit jaar 'ns kermis in Hotel Verwiel. Daar is gelegenheid uw hele gezin te trakteren op ,,'n gezellig etentje-uit". In 't café zondag mati nee en 's avonds muziek en zang van Het Amusements-trio Joep Peeters, bekend van het „Confetti Cabaret". Geen dansen, maar wel een rustig zit je voor de overige dagen bij decente backgroundmusic. Lido viert 5 dagen kermisfeest met Bob Smit, „The duke City Sextet" en „Die Geschwester Jakobs". De Bars Trio en Kakatoe hieden alles wat het hartje begeert. Ook ijsbuffet v. Hoof en sigarenmagazijn "De Sportwereld zijn niet te versmaden. Iets aparts heeft Kees de Ruyter. In zijn café bij 'n heerlijk borreltje een gebakken paling, dat is iets fijns! Ga d'r eens op af! Om in verrukking te geraken is een bezoek aan "Extase bar" het beste kermismiddel. Mr. X and The Bats spelen in zaal „Thalia". Wat zal 't daar gezellig zijn. Och, wat geeft 't met kermis; een beetje geheimzinnigheid mag er wel zijn. Wielzo pouliersbedrijf, daar kan men lekker en goedkoop eten van de hanen en kippen. Ze zijn zo klaar voor de pan. Met diverse ingrediën ten klaar gemaakt uit dat bedrijf is 't uitstekende kermiskost. Widelovado slijterij laat genieten van Rose d'Anjou en De Roemer heeft 'n keuze uit de fijnste dranken. Van Mil, de bakkerij, heeft iets nieuws. Met aardbeiencarrouselge- bak de kermis tegemoet. Dat is pas fijn. Ook andere bakkers, zoals Ver- wiel en Sars bieden het fijnste wat bestaat. Belangrijk is ook even na te gaan, wat de Zes van het Centrum" heb ben te bieden. Ze komen elke week getrouw terug, dus nu extra even de aandacht s.v.p., je kunt nooit weten. Enwat te zeggen van een Ef- telingdag. Dat is gewis een geslaagde kermisdag. Blijven we in het Centrum dan ligt café 't Centrum toch wel bijzon der goed. Daar zal het rustig zijn bij een goed glaasje. Ook pension An- dora zal haar gasten deze dagen ver wennen. Bij de Lindeboom in 't Haaike staat het "Rainbow Quartet" aan het fir mament; vijf dagen lang. Fa. Possimis, Het Rotanhuis heeft een speciale kermis-rotan-stoeltjes- prijs. Het zou te ver voeren alle adver teerders op dit blad te plaatsen, maar er zijn er die toch ook kermisaanbie- dingen hebben. Natuurlijk willen ook zij profiteren van de "kermispotten" en wellicht zullen zij hierin slagen, omdat vele nuttige en practische ar tikelen op huishoudelijk terrein, van brommers en fietsen, van mode-arti kelen en wat dies meer zij, worden aangeboden in de vele Waalwijkse winkels. We zouden de wandeling door de advertenties willen besluiten met de aanbeveling ze eens heel goed door te willen nemen. Mochten wij onver hoeds iets vergeten hébben, neem het ons dan niet kwalijk. Kortom, als we over deze fijne dingen hebben gele zen en beter nog, als we van alles hebben geproefd, dan is het goed eens uit te blazen, want daarna komt een nieuwe periode waar men een jaar lang tegen aan kijkt vooraleer het weer kermis gaat worden. In elk geval hebben de spullebazen hun uiterste best gedaan. Wij wensen allen veel plezier, goed humeur en schoon weer! Zaterdagavond wordt in Lido het Openingsbal van de Kermis gehou den, met muziek van het Duke City Sextet en zanger Bob Smit Zondagmiddag hetzelfde orkest, wat dan, evenals zondagavond „Die Geschwester Jakobs als de speciale gasten zal begeleiden. Deze Duitse meisjes, wier populariteit nog steeds stijgende is, waren onlangs nog in Amerika voor een optreden op Broadway in New York, terwijl ze kort geleden optraden tijdens de Avro-jeugddag en in televisie-shows over ongeveer de hele wereld te zien waren. De vele liefhebbers van de zang van Eca, Rosemarie, Johanna, en Hannelore, zoals deze vier (echte) zusjes heten, kunnen zondagmiddag en -avond ongetwijfeld hun hart ophalen. Verder is er maandag, dinsdag en woensdag elke avond bal en kan men dansen op de muziek van het Duke City Sextet, met zang van Bob Smit. Zaterdagavond start Romantica zijn kermisprogramma met een bal op de muziek van The All Stars. Zondagmiddag om 12 uur vangt het Matinee-programma aan, met medewerking van The All Stars, Gert „grijze haren" Timmerman, Martin Tonelly en de bandparodist André van Duin, die op de hem be kende wijze zal zorgen dat het aan de nodige humor niet ontbreekt. Ad van de Gein zal zondagavond ongetwijfeld weer zijn naam eer vragen OPTICIËN WAALWIJK aan doen; m.a.w. zorgen voor veel (muzikale) gein, samen met zijn suksesvolle Cocktail-Trio. Hun ori ginele versies van nummers als „Batje Vier", „Kangeroe-eiland", „Harry de harige aap", enz. zijn genoegzaam bekend, zodat het suk- ses van de Cocktail-mannen bij voorbaat verzekerd is. Maandagavond vormt het wereld bekende accordeon-trio The Three Jacksons de attractie van de avond, terwijl Imca Marina, de zangeres van kasstukken als „Harlekino" en „Las mein Herz nicht weinen" dins dagavond acte de prêsence zal ge ven. Woensdagavond tenslotte, komt als speciale attractie een van Ne derlands topzangers van het ogen blik, Ronnie Tober en zal dan (Mét Amerikaans accent) zijn suksesvol le repertoire ten gehore brengen. Gedurende alle kermisdagen wordt de dansmuziek verzorgd door The All Stars, met zang van Annemieke Beekx en Remie Ramaekers. KERMIS-MATINEE O.O.G. Zondag om 12 uur begint in zaal De Nijs het Kermismatinee van de Waalwijkse Toneelveren. O. O. G. Medewerking verlenen de beken de conferencier Frans Vrolijk en 't Duo De Mounties, méér dan bekend ui: de shows van Rudi Carell. Verder zal Rita Corita zondag middag ongetwijfeld op muzikale wijze haar „Lekker bakske koffie" zetten en komt er niemand minder dan Nederlands teenagerzangeres no één, Trea „Ploem Ploem" Dobbs wier vertolkingen van nummers als „The Wedding" en „You've lost that loving feeling" minstens zo goed, zo niet beter zijn dan van haar beroemde buitenlandse colle ga's. Hieraan zal, behalve natuur lijk haar aanwezig zijnde talent, ook haar show-scholing welke ze van de befaamde Caterina Valente kreeg, niet vreemd zijn. Een sukses- vol optreden van Trea is dan ook bij voorbaat verzekerd. Tenslotte zal Tonny Bakkenes zorgen voor de muzikale begelei ding en omlijsting. KERMISMATINEE „OEFENING EN VERMAAK" Zondag geeft de Liedertafel haar traditionele kermis-matinee en wel ditmaal met een speciaal program. Uitgevoerd zal worden de alom bekende opera „Der Freischütz" van Carl Maria von Weber in con- certvorm. Naast mannen- en gemengd koor zullen hieraan een negental solis ten medewerken. Voor bijzonderheden verwijzen wij U naar bijgaande programma's, alsmede naar de hiervolgende kor te inhoud der opera. DER FREISCHÜTZ De opera begint met een schiet wedstrijd gewonnen door boer Kili- an. Hij wordt hiervoor gehuldigd, doch hij kan het niet laten de jager Max, die gehoopt had overwinnaar te worden, met diens nederlaag te honen. (Schau der Herr nich an als König) Er dreigt een handgemeen, maar jachtopziener Cuno komt tus senbeide. Hij vermaant Max, dat hij de volgende dag bij het proefschot voor de vorst beter voor de dag moet komen. Als hij dan weer faalt, zal Cuno hem de hand zijner doch ter Agathe ontzeggen. De jager Caspar, een boef, fluistert Max in, dat hij wel raad weet, (trio O, die- s-j Sonne) mistroostig zingt Max zijn wanhoop uit in de aria (Durch du Walder, durch die Auen) Cas par ziet kans onder een drinkgelag Max over te halen zijn raad op te volgen. Een drinklied (Hier im irdschen J.-mmerthal) draagt daartoe bij. Hij vertelt hem dat hij vrij kogels kan krijgen, die hij zelf in de heksen- vallei moet gieten. Van de zeven kogels zullen de eerste zes alles treffen, de zevende is eigendom van Satan, die de jager hierdoor in zijn macht krijgt. Ook Caspar hoort tot die slacht offers, en de enige kans om uitstel te krijgen is een nieuw slachtoffer aan te brengen. Dit lukt hem, te horen naar zijn demonische aria (Schweig danut niemand warut) Cuno's dochter Agathe heeft een mistroostige bui en haar nicht Ann- chen tracht haar op te beuren met een schalkse aria (Kommt ein schlanker Bursch gegangen). Agethe wacht de komst af van haar geliefde Max, en hoopt dat hij goede berichten zal brengen (aria: Wie nahte mir der Schlummer). Zij hoort hem naderen en uit haar vreugde in een enthousiaste caba- letta (All meine Pulsen schlagen) Max heeft allerminst goede berich ten. Hij beweert een vogel gescho ten te hebben. De vogel is echter in de heksenvallei gevallen en hij moet hem daar nog uithalen. Agathe en Annchen zijn hierover ten zeerste ontzet, doch desondanks gaat Max er toch heen. (trio Wie Was Entsetzen In de heksenval lei roept Caspar de Satan Samiel aan. Het gelukt hem uitstel voor zijn straftermijn indien hij direct een nieuw slachtoffer zal weten aan te brengen. Ook Max verschijnt in de vallei. De kogels worden gegoten. Bij de zevende verschijnt de satan zelf, die zijn hand naar Max uitstrekt. Agathe intussen zoekt thuis troost in een gebed (Und ob die Wolke sie verhülle). Annchen tracht haar door een paar arias tot andere gedachten te bren gen (Einst traumte meiner selgen Base) (Trübe augen, Liebahen). Bruidmeisjes brengen Agathe de bruidkrans en zingen daarbij het lied (Wir winden dir den Jungferm- kranz) maar als ze de doos openen deinzen ze ontzet terug. Iemand heeft de dozen verwisseld en in plaats van een bruidskrans bevat deze een grafkrans. Bij de schietwedstrijd zingen de jagers het bekende Jagerkoor van Graaf Ottokar geeft Max opdracht het proefschot te lossen. Hij heeft echter, door Caspar aangezet reeds zijn zes vrij kogels vermorst. Op 't moment echter dat hij op de duif, die als mikpunt geldt, aanlegt, roept Agathe hem toe niet te schieten. Te laat echter en Agathe zinkt in een. Precies op dit moment was echter een kluizenaar naar voren getreden, waardoor de kogel door Satan be stemd voor Agathe, haar miste en Caspar trof. De graaf Ottokar hoort van de geschiedenis der vrykogels en wil Max straffen, doch op voorspraak van de heremiet (Wer legt auf ihn so strengen Bann) geeft hij een jaar proeftijd waarna Max met Agathe mag trouwen. DE PIRATEN VAN „DIABLO" Een kleurenfilm van avontuur, bluf, intrige en strijd; 'n spannend verhaal uit de dagen toen Spaanse indringers de Engelse kust teister den en eenvoudige vissers het ver zet organiseerden. Vrijdag t/m woensdag. Toegang 14 jaar. Donderdag t/m z ondag kunt U genieten van raskomiek Jerry Lewis, wiens filmspel weer voor de nodige „gillers" zal zorgen. Behalve Jerry Lewis ziet U o. m. Stella Stevens en Kathleen Freeman in de hoofd rollen. ZOELOE In januari 1879 had het Britse Imperium onder koningin Victoria vaste voet gekregen in Afrika. Twee jaar daarvoor had Engeland De Transvaal en Oranje Vrijstaat ge annexeerd, wat later aanleiding zou zijn tot het uitbreken van de Boe renoorlogen. De film, „Zoeloe" toont een epi sode uit de bloederige beslissingslag bij Rorke's Drift in de provincie Natal, Z.O. Afrika, waar de Engelse troepen slag moesten leveren tegen een Zoeloe-leger. Deze slag maakte een eind aan een reeds vijftig jaar durende wisselvallige wapenstil stand met een groot aantal Bantoe- stammen, verzameld onder Zoeloe koning Cetewayo. De film-episode geeft weer hoe een handjevol Britse soldaten met heldenmoed een missiepost in Zuid- Afrika verdedigde en hoe zij met de moed der wanhoop twaalf uren lang stand hielden tegen 4000 bloed dorstige Zoeloekrijgers. Maandag, dinsdag en woensdag. Toegang 14 jaar. IIET RECHT VAN DE REVOLVER De filmtitel geeft het al aan: zon dagmiddag zullen er weer revol verschoten klinken in Musis Sa crum. En dat alles vanwege de moord die ene Pete Stone, zoon van de invloedrijke Big Tom Stone, ge pleegd heeft. Deze Big Tom deinst voor niets terug om zijn zoon van de galg te redden; er komen zelfs gehuurde moordenaars aan te pas en de re volvers blijven de wet voorschrij ven, totdat één man verschijnt, die nóg sneller kan schieten Ook dat kan mevrouw en het is de moeite waard om te in formeren wat u in die tijd bij Hollandia kunt verdienen. VOETBALTOURNOOI VOOR PER SONEEL FORD-GARAGES OM DE „KAREL DE SCHADE" WISSEL BEKER Op het Gemeentelijk Sportpark te Oisterwijk werd zaterdag j.l. het jaarlijks voetbaltournooi voor Ford garages gehouden, waaraan ook door personeel van de Ford-garage uit Waalwijk werd deelgenomen, dat met een mooie derde plaats uit de bus kwam. Behalve Waalwijk namen ook Tilburg (dat dit jaar 't tcurnooi organiseerde) Haarlem en Arnhem aan het tournooi deel, dat in elk opzicht geslaagd mag wor den genoemd. Tilburg had voor een perfecte organisatie gezorgd. De uitslag was als volgt: 1 Tilburg, 2 Arnhem, 3 Waalwijk, 4 Haarlem. Na afloop werden tijdens een ui terst verzorgd diner in „Groot Speyk" te Oisterwijk de prijzen uit gereikt door de directeur van de Ford-garage te Tilburg de heer Knegtel, die de „Karei Schade" wisselbeker aan het winnende team overhandigde. De directie's van de deelnemende Ford-garages waren hierbij aanwe zig. De dag werd besloten met een zeer geanimeerd bal.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9