Haatuitbarsting van negers heeft armoede als oorzaak Sprang-Capelle 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 AUGUSTUS 1965 2 Sprang Vrijh.-Capelle Waspik Gemeente Sprang-Capelle Raamsdonk Vlijmen Brandstichting en vele vernielingen Elfhonderd manschappen van de Califomische Nationale Garde, de bajonet op het geweer en de traangas granaten in de gordel, zijn het district Watts van Los Angeles binnengetrok ken om de plaatselijke politie bij te staan in de strijd tegen de plunderen de, vernielende en molesterende groep inwoners van deze negerwijk. De hulp van deze garde was vrij dagavond ingeroepen, toen bleek dat de politie alleen niet in staat was de orde te bewaren. De bevelhebber van de Nationale Garde van Califomië, generaal Roderick Hill, zei, dat zijn mannen opdracht hebben indien no dig te schieten. Hij deelde mee dat nog ongeveer duizend militairen in reserve worden gehouden voor het ge val de toestand verslechtert. Vrijdagmorgen was het in de ne gerwijk van Los Angeles opnieuw tot ernstige incidenten gekomen. De hoofdcommissaris van politie, William Parker, had daarom vice- gouvemeur Glenn Anderson van Ca lifomië gevraagd de Nationale Gar de van de staat te laten ingrijpen. Gouverneur Edmund Brown is met vakantie in Europa. Anderson is naar Los Angeles gekomen om de toestand zelf in ogenschouw te nemen. Daarna besloot hij de Garde inderdaad in te zetten. Naar AFP meldt, is vrijdagavond in Los Angeles een politiefunctionaris bij een patrouille door de negerwijk, gedood. De hulp van de Nationale Garde werd ingeroepen, nadat ongeveer drie duizend negers waren begonnen met het kogelen van stenen naar blanken en zelfs naar negers met een lichte huid. Ook was de massa aan 't plun deren geslagen. Eén plunderaar werd door een kogel, afgevuurd door een politieagent, gewond. Negers schoten verder op een politiehelicopter. De toestand werd volgens een woord voerder van de politie steeds slechter. De opstandige menigt groeide aan. Negenhonderd agenten werden op de been gebracht. Maar deze konden de relletjes niet de baas, en daarom zijn er 10.000 man federale troepen heengezonden, die nog de handen vol werk hebben. Meer dan 50 huizen werden ver brand. Er zijn totaal 20 doden geval len en de schade wordt geschat op honderd miljoen gulden. In de nacht van donderdag op vrij dag werden 119 mensen, onder wie 19 politieagenten, gewond en 96 ge arresteerd bij de ernstigste rassenon- lusten die Los Angeles ooit heeft mee gemaakt. Eenentachtig winkels wer den geplunderd en twintig door brand verwoest. Vijftien auto's werden om geworpen en in brand gestoken. De politie heeft alle blanken gewaar schuwd de negerwijk te mijden. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" HET GEHEIM VAN EEN NACHT 37) „Al lang van tevoren, maar ik kon dat plan nooit uitvoeren, want Burg- hauser vertrouwde mij niet en bleef me uit de buurt. Ik wist bovendien, dat ik hem niet aankon, als hij mij aankeek. Zijn blik zou mijn hand ver lamd hebben. Maar in die nacht wa ren de omstandigheden gunstig. Ik kon hem neersteken zonder dat hij het wist". „Vertel u ons precies hoe de daad zich voltrokken heeft". „Alles was heel eenvoudig", ging Tomasoni, nog altijd op onverschilli ge toon verder „mijn zuster voelde dat zij ging sterven en wilde zich te genover Waldstaetten rechtvaardigen, want hij was de enige man, die ooit een gunstige indruk op haar gemaakt had. Ze verbeeldde zich dan ook, dat zij gemakkelijker zou sterven, als zij hem nog eenmaal zag. Ook wilde zij de gemeenheid van Burghauser be kend maken. Burghauser moest daar bij aanwezig zijn. Dat was haar wraak op hem, want ze haatte hem hart stochtelijk, als hij haar niet onder zijn macht had, en ze hoopte in aanwezig heid van mijnheer Waldstaetten, die vloek, die anderhalf jaar lang haar leven vergiftigd had te kunnen af schudden. Misschien hoopte ze zelfs wel, dat ze nog beter zou worden van de ziekte, die haar verteerde. Daarom moest ik ze allebei bij haar brengen. Toen we dat met ons beiden bespra ken wisten we nog niet, dat Burg hauser trouwde op de dag, die wij voor de samenkomst hadden vastge steld. Want Burghauser, die ons altijd had doen geloven, dat hij op Angioli- na verliefd was en met haar wilde trouwen, had ons geen woord over zijn verloving gezegd". „U hebt er dus niets van geweten, dat hij op het punt stond met de doch ter van Waldstaetten te trouwen?" „Neen, hoe zouden we dat hebben kunnen weten? Mijn zuster was ziek en had in lange tijd het huis niet ver laten. Ikzelf was de hele dag op het werk en bekommerde me niet om Burghauser. Ik was al blij als ik niets van hem hoorde of zag". „Maar uw vriend Scapatelli, die bij Waldstaetten woonde moet er toch van geweten hebben". „Ja, hij heeft het natuurlijk gewe ten, maar hij zweeg met opzet. Hij wist heel goed, dat ik Burghauser in dat geval vermoord zou hebben. Want ook al hield mijn zuster dan niet meer van hem, toch was Burghauser fat soenshalve verplicht met haar te trou wen. Voorts hoopte Scapatelli nog al tijd Angiolina voor zich te winnen. Hij dacht, als Burghauser maar een maal met iemand anders getrouwd was, zelf vrij baan te zullen krijgen, terwijl hij dat niet zou hebben als ik voortijdig van het huwelijk op de hoogte kwam en 't verhinderen zou". „Is dat zo Scapatelli?" Deze knikte zwijgend. „Gaat u verder", richtte de pre sident zich weer tot Tomasoni. „Wat is er toen verder gebeurd? U ging dus die brieven wegbrengen?" „Ja. 's-Middags had ik me vrij ge maakt en ging naar de spinnerij. Daar verwees men mij naar het woonhuis; eerst wilden ze me er niet binnenla ten, want het gezelschap zat aan ta fel". „En toen hebt u voor het eerst van 't huwelijk van Burghauser gehoord?" „Nee, daar was ik door een toeval al 's-middags achter gekomen. En toen maakte ik meteen een plan op voor de nacht. Want het stond voor mij vast, dat het deze nacht gebeuren moest. Die schurk van een Burghau ser mocht niet genieten van zijn ge luk, nog geen uur!" „Toen bent u dus bij Waldstaetten binnengekomen en werd een tijdlang in de werkkamer alleen gelaten. Wat VEROLME NODIGT SOEKARNO UIT VOOR BEZOEK. Scheepsbouwer Verolme wil in Djakarta president Soekarno uitnodi gen naar Nederland te komen voor een bezoek aan zijn werven. „We kunnen immers toch niet ontkomen aan die uitnodiging", aldus zijn ar gument. „Kort geleden hebben wij moeten wennen aan het feit, dat een Duitse jongeman zich verlooft met on ze kroonprinses. In dat geval hebben wij ook moeten leren te vergeven en te vergeten. Hetzelfde moeten wij doen ten aanzien van Indonesië, in dien wij in de toekomst een mooie samenwerking met dit land willen op bouwen. ïn geen land ter wereld heeft Indonesië meer vertrouwen dan in Nederland. Daarom moeten wij een streegjzetten onder het verleden. Het klimaat is er thans gunstig voor, ook het politieke. Ik wou dat de regering zich van dit alles bewust werd." De heer Verolme zei dit bij zijn vertrek naar Indonesië, waar hij dit maal 12 dagen zal blijven. Zijn eer ste reis maakte hij in april van het vorig jaar om te spreken over de bouw van acht werven. Sindsdien is met de bouw van de werven in Tandjong Pri- ok en op Ambon reeds een begin ge maakt. Tegelijk met de heer Verolme ver deed u onderwijl?" Een lachje van voldaanheid trok over het gezicht van de Italiaan. „Ik keek de kamer rond en ont dekte daarbij een goed wapen, waar mee ik kon uitvoeren, wat ik van plan was". „U hebt het wapen toen weggeno men?" „Natuurlijk. Wat de brief aan Burghauser betreft, die wilde ik niet persoonlijk bestellen, want dan zou hij, bij nader inzien zeker niet geko men zijn." „Dat is ons al bekend. Getuige Lau- terboeck heeft ons meegedeeld hoe dat in zijn werk is gegaan. We weten ook, dat Burghauser inderdaad geko men is, maar dat u na een korte woordenwisseling vóór hem uit het huis van juffrouw Tomasoni bent weggegaan. Waar ging u toen naar toe?" „Waar anders heen dan naar zijn huis. Daar wachtte zijn jong geluk op hem, maar ik 'had anders beslist. Ik liep dwars over de akkers om hem voor te blijven, wat me dan ook ge makkelijk lukte. In de hal, vlak achter de deur heb ik op hem staan wachten. Toen hij binnenkwam heb ik de dolk recht in zijn borst gestoken; hij zakte in elkaar zonder geluid te geven. Ik sleepte toen het lijk naar een hoek, waar een gordijn voor hing en wierp trok ook de heer Zwolsman, die op 17 augustus, de Indonesische onaf hankelijkheidsdag het contract voor de bouw van een Indonesische Friend- shipfabriek zal ondertekenen namens Die West-Haghe, het Nederlandse vennootschap dat de Indonesische producten op de wereldmarkt zal ver kopen, waarmee de bouw van de vliegtuigfabriek gefinancierd moet worden. ECHTPAAR LAAT ZES KINDE REN ACHTER In het St. Elisabeth-ziekenhuis te Tilburg is de 31-jarige mevrouw A. v. Kuik-Peyen overleden. Zij werd vori ge week vrijdag ernstig gewond, toen de door haar 34-jarige echtgenoot be stuurde personenauto op de Ringbaan Zuid tegen een vrachtauto reed bij het linksaf slaan. De man werd toen op slag gedood. Het echtpaar laat zes kinderen ach ter, van wie het oudste dertien en het jongste een jaar is. STROOMDRAAD IN BOOM GAARD KOST JONGETJE HET LEVEN Een nogal vreemde manier van ter reinbeveiliging heeft vrijdagmiddag 't leven gekost aan de zesjarige Willy Sengers uit Deest. Het jongetje was onder de afrastering van een appel boomgaard van de tuinder H. Litjens gekropen. Deze had, om de jongens uit de buurt van zijn appels te houden, een blanke stroomdraad door zijn boomgaard gespannen die hij in de huiskamer in het stopcontact had ge stoken. Het jongetje kwam met deze draad in aanraking en liep zulke ern stige brandwonden op, dat hij nog de zelfde middag in het St. Radboudzie- kenhuis in Nijmegen is overleden. Tegen de tuinder is proces-verbaal opgemaakt. De officier van justitie uit Arnhem heeft zich nog vrijdagmiddag per soonlijk van de toedracht op de hoog te gesteld. Ook de arbeidsinspectie zal een onderzoek instellen. Korte berichten - Behalve in Los Angeles zijn ook in de negerwijk van Chicago rel- letesj uitgebroken en 100 man fede rale troepen ingezet. - Een Nederlands sportvliegtuig is nabij Boulogne in zee gestort; een familie uit Arnhem (vader, moeder en dochter) en een verloofde uit Spek- holzerheide zijn om 't leven gekomen. - Een zestal leden (4 dames en 2 heren) van een reisgezelschap uit Heerlen, zijn donderdagmorgen van uit Ischl (Oostenrijk) een Alpentocht gaan maken, maar 's avonds niet in hun hotel teruggekeerd. Politie en gidsen zijn direct op speurtocht ge gaan, maar konden niets ontdekken, ook helicopters niet. Zaterdag echter is een der mannen in een Alpenhut aangekomen, van waaruit hij bericht kon geven en spoe dig werden de bergbeklimmers, na twee dagen en nachten onder de blote hemel te hebben doorgebracht, gered. Zij zitten nu weer veilig in Heerlen. - Vanaf a.s. maandag wordt voor de winkelbedienden de 5-daagse werkweek ingevoerd. - De P.T.T. wil met ingang van 1 januari het briefport tot 20 cent verhogen. - Tijdens het weekeinde kwam 18 Nederlanders om het leven bij ver keersongevallen. er een plaid overheen. Dan zou men hem zo gauw niet vinden". Tomasoni staarde afwezig voor zich uit. „En toen?" „Toen ging ik naar buiten en ging op een bank zitten onder een olm. Ik was moe en de nacht was vredig en mild. De maan scheen helder of het klaarlichte dag was en alleen onder de bomen lag een inktzwarte scha duw. Ik keek op mijn horloge, het was juist middernacht geweest." „Het is vreemd, dat u niet wegge vlucht bent van de plaats van de mis daad. Voelde u dan geen berouw?" „Misdaad? Berouw? Vindt u het dan werkelijk een misdaad om de we reld van zulk een ellendeling te ver lossen' Heeft deze schurk dan niet over iedereen ongeluk gebracht, die met hem in aanraking kwam? Heeft hij niet iedereen bedrogen? Neen, ik had helemaal geen berouw. Ik voelde me zo opgewekt als ik in lang niet geweest was. Ik had urenlang zo in de maneschijn kunnen blijven zitten. Maar toen kwam de jonge vrouw." „Mevrouw Burghauser?" „Ja, ik kende haar niet. Maar ik dacht direct, dat zij het moest zijn. Ze kwam aan het eind van de tuin door een poortje binnen. Ze droeg de sleep van haar bruidsjurk nonchalant over haar arm en ze hield het hoofd gebo gen. Ik zag, dat ze erg mooi was, maar ook dat ze er erg treurig uitzag en huilde. Bij de huisdeur bleef ze zelfs hardop staan huilen. Toen be greep ik, dat Burghauser ook haar ongelukkig gemaakt had, en ik was blij dat hij dood was". „Heeft mevrouw Burghauser u niet gezien?" „Nee, en toch was ik maar een paar stappen van haar vandaan. Maar de bank lag in de schaduw, en de ver twijfelde jonge vrouw kon waar schijnlijk aan niets anders denken dan aan haar eigen verdriet". „Hoe lang bent U zo op de bank blijven zitten?" „Niet lang meer, hoogstens een paar minuten. Toen schoot het mij te binnen, dat men de jonge vrouw mo gelijk voor de moordenares zou hou den, als men 's morgens de dode in huis vond, want zij was de enige die in huis geweest was. Dat wilde ik niet. Bovendien kwamen er bittere herinneringen in mij op, terwijl ik daar op de bank zat. (Wordt vervolgd) 20-JARIG BESTAAN TONEELVERENIGING "GEZELLIGHEID". Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Toneelvereniging "Gezelligheid" had j.I. zaterdagmiddag in de zaal van de Chr. Volksbond een receptie plaats, waar voor veel belangstelling bestond. De zaal was voor deze gelegenheid feestelijk ver sierd, terwijl vele bloemstukken werden aangeboden die het feestelijk aanzien niet weinig verhoogden. Verschillende sprekers voerden het woord; Burgemeester en Wethouders kwamen hun gelukwensen aanbieden, waarbij Burgemees ter van Prooijen er op wees dat "Gezellig heid" een eigen plaats in het verenigingsle ven heeft verworven, door de goed gekozen stukken en ook omdat reeds enkele malen werd gespeeld voor de ouden van dagen uit de gemeente. Burgemeester van Prooijen verzekerde dat de vereniging in de toe komst zeker op de volle medewerking van het gemeentebestuur mag rekenen. Ook me vrouw van Prooijen gaf blijk van haar be langstelling, terwijl ook de beschermheer van de vereniging, dokter H. Winkelman, aanwezig was. Namens O.O.G. uit Waalwijk sprak de heer v. d. Heijden, die aan de eerste moei lijke jaren herinnerde die Gezelligheid heeft moeten doormaken, maar de liefde voor het toneel heeft de vereniging zover gebracht. Hij releveerde met dankbaarheoid de goede samenwerking tussen de beide verenigingen. Namens de vereniging Chr. Volksbond, in welker gebouw de vereniging is gehuis vest en van welks zaal voor de uitvoeringen steeds wordt gebruik gemaakt, sprak de heer W. J. van Willigenburg, die de wens uit sprak dat "Gezelligheid" nog vele goede uitvoerinen zal mogen geven.. Voorts gaven o.m. nog blijk van belangstelling deputaties van de Harmonie Marijke, de v.v. NEO, de Oranjevereniging Juliana, de wandel sportvereniging Er op uit, de Chr. Gem. Zangver. Excelsior, het Bejaardencentrum, de Chr. Gymnastiekver. Pro Patria, de Ge mengde Zangver. 't Rozeknopje. het mu ziekgezelschap Kunst na Arbeid, enz. Aangenaam verrast was het bestuur door de komst van mej. de Haan, die na een langdurige ziekte weer zover hersteld is dat zij de repetities weer kan bijwonen. De voorzitter van Gezelligheid de heer J. Haverhals, dankte in korte maar treffende bewoordingen de sprekers voor hun goede wensen en gaf de verzekering dat wanneer een beroep op "Gezelligheid" zou worden gedaan, men van de medewerking verze kerd kan zijn. Al met al was het voor de jubilerende toneelvereniging een mooie middag, die de ze vereniging de morele steun verschafte om verder te gaan. Als jubileumstuk heeft Gezelligheid in studie het bekende blijspelPatasch en Pa relmoer, waarmede men het komende sei- zien wil openen. N. E. O. A.s. zaterdag beginnen de NEO-elftallen hun eerste oefenwedstrijden te spelen. Het eerste en het tweede elftal spelen beiden een uitwedstrijd resp. tegen Good Luck I en II. Deze wedstrijden vangen beide aan om 3 u. Het derde elftal speelt thuis tegen Gen- deren, aanvang 2.30 uur. De training voor de senioren en junioren zal a.s. woensdagavond weer aanvangen, voor de senioren is het aanvangsuur 7 uur; voor de A-jeugd om 8.30 uur. P.V. NOOIT GEDACHT Uitslag concours vanuit Noyon, afstand 275 km, gelost 7 uur, le duif 11.44, laat ste duif 13.13 uur. M Netten 1, 16, 50; C v Tilborg 2, 6; A Nieuwenhuizen 3, 8, 20, 28, 32, 40, 52; P Meter 4; H Nieuwenhui zen 5; C Verhagen 7, 11, 51; A Spuijbroek 9; G Rozenbrand 10, 12, 33, 43, 44, 53; G Geencn 13; Jac Ophorst 14, 15; A Flo rijn 17, 22, 29, 30; A Vos 19, 49; A M de Jong 18; D v Os 21; FTactor 23; M de Jong 24, 31; J IJpelaar 25, 41; J v Zeist 26, 46; A Treffers 27;> P v Dongen 34; M Mesch 35; A v Zeist 36, 47; D v d Schans 37, 39, 48; A v Gooi 38; N Tr effers 42; H Hen driks 45. A.s. donderdag inmanden voor Creil, tus sen 7.30 en 8.30 uur. A.s. vrijdag inman den late jonge duiven. SSC - SEOLTO 6 - 1 Maton maakt debuut met hatrick De meeste spelers hadden de vacantie' blijkbaar nog in de benen. Vooral de ach terhoede greep er nog al eens naast. Zoiets moet in de competitie niet gebeuren, want dan wordt het zeker afgestraft. De eerste aanval was voor Seolto, maar zonder gevaar. Dan probeerde Maton 't aan de andere kant en kanjerde tegen de paal. In de 10e min. strafte hij echter een fou van de linksachter met een doelpunt af. Seolto gaf aardig partij en wist gelijk te maken. Net voor rust nam SSC weer de leiding, toen bij een aanval de gasten in eigen doel kopten. Na de rust bracht Ver hagen, de beste man in de achterhoede, de bal zeer ver op en dit werd de grondlegger voor het 3e doelpunt; de maker was weer Maton, 3-1. Nu kwam de SSC-voorhoede iets meer los en K v Zeist maakte er 4 - 1 van; v d Schans probeerde het met wat ver re afstandschoten, maar zonder succes. Toen de goede doelman van Seolto misgreep werd dit door v Iersel beheerst afgestraft. Vooral de gasten raakten nu door het warme weer vermoeid. Tegen het einde brak Maton nog eens door en scoorde voor de 3e maal. Hier door maakte hij tevens het halve dozijn vol en kon Seolto er niets anders tegenover plaatsen dan het redden van de eer. Overi gens geen hoogstaande wedstrijd, daar men vooral de bal vaak te lang bij zich hield. Het 3e speelde vooraf een ontmoeting te gen Seolto 3; deze werd door de gasten ver diend met 3-2 gewonnen. Tenslotte boekte de jeugd een mooi suc ces door beslag te leggen op de le prijs op het jeugdtournooi bij HNC. GESLAAGD TOURNOOI Op het zonnige sportpark Elzenhage be leefden zaterdag en zondag 'n kleine 200 jeugdige voetballers een festijn van de eer ste orde. Tot in de perfectie georganiseerd verliep dit evenement, dat zich in een zeer bevredigende belangstelling mocht verheu gen, naar ieders wens. Het C-tournooi van zaterdag moest door het lot worden beslist. In de finale gaven RKC en RWB elkaar geen duimbreed toe. Ook strafschoppen kon den geen winnaar aanwijzen. Dat gebeurde door het lot, waarbij RKC winnaar werd; 2e RWB, 3e Good Luck dat in de strijd om de 3e en 4e plaats met 2-1 de meerdere van Waspik bleef; 5e Raamsdonk, 6e Desk; 7e ONI, 8e White Boys. De sportiviteitsbeker ging naar Good Luck. De finale in het tournooi van zondag voor de A-jeugd werd uitgevochten door Desk en Burgemeester en wethouders van Sprang-Capelle maken bekend, dat op vrijdag 20 augustus 1965 te 18.30 uur in het Gemeentelijk Zwembad aan de Juliana- laan gelegenheid bestaat tot het afleggen van de zwemproef, alsmede van het examen ter verkrijging van het zwemdiploma. Formulieren voor deelname aan de proef of het examen zijn tegen betaling van f 1.— per persoon bij de badmeester verkrijgbaar op 19 aug. Belangstellenden hebben tijdens het afleggen der proeven en examens gratis toegang tot het bad. Het zwembad is op bovengenoemde datum vanaf 18.00 uur voor het zwemmend publiek gesloten. Burgemeester en Wethouders voornoemd. Baardwijk. De knapen uit Kaatsheuvel gre pen met 2-1 naar de grootste beker. Fluks uit Dordrecht werd 3e door Waspik met 2-0 van zich af te schudden. Waspik 4e, De Schutters uit Stampersgat 5e, Wit Zwart Capelle 6e, Uno Animo Loonpzand 7e en RKC Waalwijk 8e. De sportiviteitsbeker was hier voor de Schutters. De voorzitter van de jeugdcommissie de heer N. Smits reikte de prijzen uit. Waspiks pupillen bhaalden bij HNC te Capelle de 3e prijs. WASPIK WEERSTOND VEERSE BOYS In een aantrekkelijke oefenwedstrijd be- kampten zaterdagavond het le team van Waspik en een combinatie van Veerse Boys elkaar op Elzenhage. De wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijk spel. P.V. DE REISDUIF De postduivenvereniging De Reisduif hield in combinatie met Capelle een wedvlucht vanuit St. Denis, 358 km, 187 duiven. B Pols 1, 12; C Blok 2, 17, 33, 35, 37; Sj. Langermans 3, 20, 28; A Klootwijk 4, 30; G Kemmeren 5; H Nerings 6, 16, 32; F v d Hoof 7, 26; A Kuyten 8, 39; J van Tilborgh 9; L ten Berge 10,22; H de Jong 11; D Smits 13; J Smits 14, 24; S Selders 15, 27, 45; W de Rooij 18, 40; C Fitters 19; P Nieuwenhuizen 21 M v Galiën 23; A Tactor 25, 42; A v Beek 29; G le Sage 31; A de Wit 34, 38; R v Raamsdonk 36, 47; H Verduijn 41; H Roozenbrand 43; A van Iersel 44; M Bax 406. P.V. WASPIK De P.V. Waspik hield een wedvlucht van uit St. Quintin, 236 km, 220 duiven, le duif 10-19-59, laatste prijswinnende duif 11-13-58. C de Rooij 1, 7, 14, 15, 23; A Smits 2, 31, 53; P de Graauw 3, 6, 16, 24, 25, 32, 33, 37; Th Gijsman 4, 5, 30, 44; G Kuyten 8, 34, 36; KI Schmitz 9, 10; A v d Mosselaar 11, 18, 25, 42, 46; W Donks 12, 13, 29, 40; J Gommers 17, H Treffers 19, 20, 21, 22, 38, 43; M Bax 26, 39, 41, 48, 50, 54, 55, 56; Oerlemans 27, 49; A van Tilborgh 28; A Faro 45, 51, 52; P Tim- mers 47. NIEUWE PREDIKANT De nieuwe predikant van de Herv. ge meente, Ds. C. J. Baart, zal op zondag 29 augustus in de kerk te R'dorp om 10 uur door zijn broer ds. C. G. Baart uit Nieuw- poort worden bevestigd, terwijl hij zijn in trede hoopt te doen in de kerk te R'veer des middags om 5 uur. 25-JARIG BESTAAN VV RAAMSDONK Mede dank zij de bijzonder gunstige weers omstandigheden is zondag de feestelijke vie ring van het zilveren jubileum van de v.v. Raamsdonk een volledig succes geworden. Als hoogtepunt van dit festijn was de jubi leumwedstrijd gepland tussen de 2e klasser Veerse Boys en de le klasser Unitas Gor- kum. Bij de rust stonden de Boys reeds met 3-1 voor. De einduitslag werd 4-2 voor het elftal uit R'veer. Eerder op de dag, na een H. Mis uit dankbaarheid en een koffietafel, vond in café H. Bouwens de druk bezochte feestver- gadering plaats. De voorzitter de heer J. v. Oort, richtte woorden van dank tot het feest comité en de leden en tot de trainer de heer van Strien. Het woord werd gevoerd door Pastoor van Herpt, door Pater Norbertus, als geestelijk adviseur, die in het bijzonder de goede geest in de vereniging roemde. Er werden verschillende geschenken aangebo den, terwijl de supportersclub Victoria over-, handigde naast 11 nieuwe shirts een envelop met f 225.. Na de feestvergadering volgde een recep tie, waarop veel bloemen werden aangebo den. De dag werd besloten met een feeste lijke bijeenkomst. JEUGD VACANTIE-VREUGD Hengclconcours. Begunstigd door prachtig weer werd za terdagmiddag in het viswater van de visclub de Hut een concours gehouden, waar ruim 70 jeugdige vissers aan deelnamen. Win naar werd Loek de Vaan, 2e T. Kuijs. Wandelsport. Zondag werd door de sportvereniging GSV een wandeltocht georganiseerd voor de jeugd; er waren afstanden van 5, 10 en 15 km. Het slechte weer had veel deelne mers thuis gehouden, toch waren er nog groepen uit Helmond, Tilburg, Eindhoven en verder de vereniging GSV uit Vlijmen zelf, die in nieuwe pakjes gestoken een mooi geheel vormde. Naast een mooie medalje, waren er nog groepsprijzen, die na afloop door Burgemeester Schweitzer werden uit gereikt. Helmond werd winnaar. door A. ARNEFELT De slotfase van het jeugd-vacantie-werk dinsdag een fietstocht voor jongens en meis jes boven 10 jaar en een speurtocht voor de kleintjes. Donderdag de grote sportdag, een Olympiade op het terrein achter de Vijf hoeven, terwijl 's avonds op het Kerkplein de officiële sluitingsplechtigheid met prijs uitreiking zal plaats vinden. HEROPENING CAFÉ DE ENGEL Vrijdag 13 augustus werd het gemoder niseerde Café-Bar de Engel heropend; om 4 uur heeft het dochtertje van de kastelein, café, bar en feestzaal in gebruik gesteld door het lint door te knippen. Een drukke receptie volgde hierna, waarbij vele bloe men en passende cadeaus werden aangebo den. GEMEENTERAAD OP REIS. Op zondag 29 augustus zullen burgemees ter en wethouders en de raadsleden van Vlij men een bezoek brengen aan de Oostvlaam- se gemeente Lochrustie, een plaatsje bijzon der bekend om een plantsoort, n.l. de bcgo- niaé Dit reisje staat in het kader van een gemeentelijk uitwisselingsprogramma. P.V. DE REISDUIF Zondag hield de Postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit St. Quentin. De uitslag was als volgtJ Kuijs VB 1, 13; P Diepstraten 2; Jos Kuijs 3, 7, 14; Th v Overdijk 4, 11, 12; Kolen Kuijs 5, 8; W v Ravensteijn 6; Gebr Kuijs 9; P Vermeulen 10; J v d Heuvel 15. Junioren P de Vaan 1; B v d Lee 2; H Wilhard 3, 4. JEUGDTOTO ROZENJACHT Uitslag van de jeugdtoto van het kruis booggezelschap Rozenjacht, 2e week, inzet f 156.70; le prijs L v Beijnen Haarsteeg; 2e mevr. v. d. Wens-v Keulen Vlijmen; 3e prijs jhr. Serraris, A. Peijnenborg, beiden Vlijmen en M v d Hout Nieuwkuijk. P.V. DE ZWALUW Zondag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Pont St. Max. Fr., afstand 324 km, los 8.30 uur, eerste duif 12-42-22, laatste prijsduif 13-15-08. Uitslag als volgt: M Laros 1, 6; Arn Dek kers 2, 3, 7, 8, 12, 19, 20, 22, 23, 33, 34, 35, 48; J Dekkers 4, 24; T v Engelen 5; A Parijs 9, 28, 51, 56; Fr v Bokhoven 10, 17; P v Bers 11, 26, 45, 53, 58; H van Beijnen 13, 14, 47; J Merkx 15; M Her man 16; M Nicols 18, 30, 40, 43; Th van Bokhoven 21, 61; M v Heeswijk 25, 60, 62, 67; A v d Heijden 27, 36, 37; L.Heesboen 29; H Berkelmans 31, 66; J v Engelen 32; Sj v d Wiel 38; C Berkelmans 39, 49, 65; M Libregts 41, 54; H de Laat 42; R de Laat 44; Th Stupers 46; A v Heivoort 50; J Peijnenburg 52; J v d Hout 55; J de Vaan 57; P Wijkmans 59; R v Esdonk 63; Kolen de Laat 64.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2