WAAlwijkse en UnosTRAAtse couRAnt Real Madrid komt naar Rotterdam Uitgaan in het weekend Musis Sacrum Lido Het huwelijk van Prinses Beatrix Luxor Romantica FEIJEN00RD STAAT VOOR ZWARE OPGAVE Loon op Zand GEEN ALIBI VOOR MOORD. Vlijmen Sprang-Capelle Waspik Raamsdonk - I VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1965 86e JAARGANG No. 67 üe rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 -Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenetroat 8. tel luim ,nm Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.2d p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres ..ECHO" Als een donderslag bij heldere he mel drong het sensationele nieuws in de middag van de 7e juni via de ra dioluidspreker tot de Nederlandse voetbalenthousiasten door. Lands kampioen Feijenoord, zich prepare rend op een belangrijke rol in 't tour- nooi voor de Europacup, heeft voor de eerste ronde geloot tegen het be faamde Real Madrid, de vijfvoudige cupwinnaar, ondanks de minder spec taculaire resultaten in de laatste ja ren nog altijd een van de sterkste voetbal formaties van ons continent. Werd er in Rotterdam en trouwens in 't gehele land de afgelopen maan den druk gespeculeerd over „hoe ver Feijenoord het dit seizoen wel zou brengen," thans zullen weinigen aan nemen dat de Maasstedelingen de 2e ronde zullen halen. De enige hoop die nien kan koesteren, is dat het ver jongde team der Madrilenen zijn ca dans nog niet helemaal heeft gevon den en dat een energiek Feijenoord hiervan zal kunnen profiteren. MADRILENEN NIET ONVERSLAANBAAR De gloriedagen van Puskas, Gento en Santa Maria zijn voorbij. Di Ste- fano, eens de meest.complete voetbal ler ter wereld, slijt zijn laatste voet baljaren bij Espagnol. Kopa is naar Reims teruggekeerd en Del Sol komt reeds een paar seizoenen uit voor het Turijnse Juventus. Sinds enkele jaren is de Madrileense sterrenploeg niet meer het team, waartegen vrijwel elke ploeg bij voorbaat kansloos was. Zelfs deze vereniging, die nooit te rugdeinsde voor duizelingwekkende hoge transfers en die twee jaar gele den Santos nog ruim 3 miljoen gul den bood om Pele te krijgen, heeft niet tijdig zijn te oud wordende ster ren van weleer door gelijkwaardige krachten kunnen vervangen. Na vijf triomfantelijke jaren, die evenveel cups opleverden, kwam de terugslag, toen landgenoot Barcelona in de kwart-finale over zijn eeuwige con current triomfeerde. HALT Weliswaar drongen de Madrilenen in 1962 na drie moeizame duels te gen Juventus weer tot de finale door, maar toen werd hun in Amsterdam door Benfica een halt toegeroepen. Een jaar later scheen het eens zo machtige Real Madrid te hebben af gedaan toen het in de eerste ronde door Anderlecht werd uitgeschakeld (3-3 thuis, een 1-0 nederlaag uit) maar in 1963 revancheerde de ploeg zich schitterend door na een fraaie triomf op het zeer sterke A.C. Milan de finale te bereiken. Maar toen be wees Inter Milan zijn grote kracht. Het afgelopen seizoen schakelde Ben fica Real in de kwart finale uit. In Lissabon werd het zelfs 5-1 voor de Portugezen, die echter in de return blij waren er met een 2-1 nederlaag af te komen. SCHOONHEIDSPRIJS Wij hebben Real vorig seizoen drie maal zien spelen, twee maal voor de cup tegen Dukla Praag en eenmaal voor de competitie tegen Athletico Madrid. En op grond van de toen op gedane indrukken kunnen wij het Feijenoord-legioen en het televisie publiek in elk geval één ding voor spellen; zij zullen subliem voetbal zien. Want nog altijd dragen de Ma drilenen de schoonheidsprijs van de Europese velden weg. Noch Benfica, noch de twee ver maarde Milanese sterrenploegen leg gen zulke fraaie combinaties op de grasmat als deze Spaanse ploeg, wiens spel wel wat aan stootkracht, maar niet aan schoonheid heeft inge boet. Feijenoord mag niet hopen, dat het bijvoorbeeld de tweede helft met een achterstand ingaat, want in zo'n geval buiten de Madrilenen hun tech nische superioriteit soms handig uit door het spel te bevriezen. Alleen een technisch hoogstaand team kan dat, en wij hebben Real dikwijls een te genstander tot wanhoop zien bren gen doordat men met groot gemak de bal in een laag tempo van man naar man schoof, zo zuiver dat een tegen speler er niet op behoefde te gaan lo pen. STERK MIDDENVELD Het is nog niet bekend met welk team Real Madrid naar Rotterdam komt. Zal men de verjonging strak doorvoeren en nu ook Santa Maria, Puskas en wellicht de 32-jarige Gen to vervangen? Wij kunnen over de werkelijke kracht van de Spanjaarden slechts speculeren. Enkele zekerhe den zijn er wel. Op het middenveld is Real zeer sterk. Sterker dan in zijn gloriejaren. In Muller en Zocco heeft het twee kanthalfs van grote klasse, die in Europa hoogstens door Trap- patoni (A.C. Milan) en de Joegoslaaf Popovic worden geëvenaard. Muller, een Fransman, is de man die de aan vallen opbouwt. Fameus zijn zijn rushes en zijn altijd zuivere passes, terwijl hij tevens op de meest onver wachte momenten voor het vijandelijk doel kan opduiken en op die manier menig doelpunt heeft gescoord. Internationaal Zocco speelt meer de fensief, zoals dat hoort in het 4-2-4 systeem, dat de Madrilenen overigens niet krampachtig maar met de grootst mogelijke soepelheid spelen. Muller en Zocco vormen de as, waarom de hele ploeg van Real draait en Fije- noord zal heel wat kwaliteit op het middenveld moeten etaleren om voor onvoldoende tegenwicht te kunnen zorgen. JONGE STER Zal Gento, ondanks zijn afne mende snelheid, met zijn techni sche vaardigheid en zijn routine 't de Rotterdamsche defensie nog heel lastig kunnen maken. De gro te man in de Spaanse voorhoede is ongetwijfeld Amancio. Maar hij is een voetballer van zeldzame klas se. Twee jaar geleden als rechts buiten bij Real gedebuteerd, ont lokte hij aan de pennen van de sportjournalisten al spoedig de meest lovende superkwaliteiten. Vorig seizoen speelde Amancio meestal op een der binnenplaatsen, waar hij al evenzeer excelleerde. Met deze razendsnelle, technisch meesterlijke voetballer krijgen Kraay en zijn mannen heel wat te stellen. Amancio is soms nogal ver liefd op de bal en hij toont vaak een voorkeur voor lange, enorm snelle rushes, maar hij kan ook haarzuivere passes afgeven en be schikt tenslotte over 'n hard schot. Moulijn zal heel wat moeten pres teren om de klasse van deze jonge Madrileense ster te evenaren. De samenstelling van de rest van Reals voorhoede is nog onzeker. De talentvolle Grosso zal er zeker deel van uit maken, en verder ver wachten we Morollon, die vorig jaar voor een grote som van Se vil la werd gekocht maar die al in het begin van het seizoen door een ern stige blessure werd uitgeschakeld, terug in de voorlinie. REAL LAAT SPELEN Geheel kansloos is Feijenoord in Rotterdam niet. Goed, de ploeg die enkele nieuwe spelers heeft, heeft weinig tijd om zich in te spelen, maar dat geldt voor Real Madrid evenzeer. De Spanjaarden voetballen niet alleen, zij laten ook voetballen. Dat is voor een voordeel voor de Rotterdammers, die juist tegen technisch bekwame ploegen goed voor de dag plegen te komen. Voorts speelt Real sportief, men laat de bal het werk doen en mikt niet zo op de man. Daarom zal Feijenoord zich tegen deze roemruchte tegenstanders wel kun nen ontplooien. Natuurlijk zal het hele stadion daveren van het „hand in hand kameraden" en zo kan een sfeer worden gekweekt, waarin wellicht eens een keer meer lukt. De Madrilenen zullen met dit stugge, Nederlandse spel moeite kunnen krijgen, hoewel wij hier weinig vergelijkingsmateriaal voor handen hebben. Real heeft de laat ste jaren voornamelijk .tegen Zuid en Oosteuropese ploegen geloot. De enige ploeg, die qua speltype enigs zins met Feijenoord valt te verge lijken, Glasgow Rangers, werd door de Madrilenen met 7-0 uitgescha keld Redelijkerwijs kan men Feije noord in de uitwedstrijd geen uit zicht op een positief resultaat ge ven, zodat in Rotterdam de slag moet worden geslagen. Wil Feije noord zich internationale faam ver werven, dan zal het 't kunststukje van Anderlecht moeten herhalen, maar niemand zal het de maasste delingen kwalijk nemen wanneer zij hierin niet slagen Een thriller met een voor geen moord terugdeinzende vrouw die met haar verleidingskunstjes alle mannen die haar kunnen helpen chanteert, om ze daarna moorden in de schoenen te schuiven die zijzelf bedreven heeft. Een lugubere film, waar veel men sen de dood in vinden. Donderdag, vrijdag en zondag. HET GEHEIM VAN MONTE CRISTO. Geheimzinnige gebeurtenissen, nie mand is zeker van zichzelf of zijn te genstander; noodlottige ontmoetin gen, ontknoping en liefde. Zondag. DE HOFNAR Danny Kaye, hoofdvertolker in de ze film, laat zich door niets of nie mand ontmoedigen, daar is hij téveel clown voor. Zaterdag en maandag. DE KARDINAAL. Een film van Otto Preminger naar een beroemd boek vervaardigd. Een jonge priester vindt zijn fa milie in opwinding terug, omdat zijn zuster met een jood wil trouwen. Priester Sephen wil zijn zuster's geliefde tot het katholieke geloof be keren. Door zijn starheid doet Ste phen echter zijn zus van de kerk ver vreemden. De moeilijkheden die hij daarna met zijn superieuren krijgt en de dood van een opofferende pater zijn voor hem een les in nederigheid. Als Stephen zijn zuster weer terug ziet, nadat deze met een Spaanse dan ser verdwenen was, is zij in verwach ting. Bij de bevalling moet gekozen worden tussen de dood van Mona en van het kind. Trouw aan zijn plicht tegenover de kerk, moet Stephen aan zien dat zijn zus sterft. Hij wil zijn priesterambt vaarwel zeggen, maar men haalt hem over eerst een jaar met verlof te gaan. Hij gaat les geven in Wenen, waar een jonge studente ver liefd op hem wordt. Zij wil met hem trouwen zodra hij van zijn priester eed ontslagen zal zijn. Op het beslis sende moment voelt hij dat zijn band met de kerk te sterk is en hij keert terug naar Rome. Hij komt in kon- takt met een negerpriester wienst kerk door de Ku Klux Klan is platgebrand. Hij gaat naar Amerika en door zijn invloed worden de daders voor het ge recht gedaagd. Stephen ontkomt niet aan de grimmige wraakoefening door de Klan. Hiema wordt hij tot bis schop gewijd. Na Hitiers invasie van Oostenrijk wordt Stephen naar We nen gezonden met een speciale missie. Hij ontmoet een kardinaal die de be zetter steund, en zijn vroegere gelief de die met de Duitsers sympathiseert. Haar man dood zichzelf en de kardi naal zijn paleis wordt bestormt, om dat hij Hitler had veroordeeld. Ste phen sluit de nuntiatuur en keert te rug naar Rome, waar de kardinaals hoed hem wacht. Deze film heeft een niveau bereikt, dat men vanuit maker, acteur en pro duct moet beschouwen. Vrijdag tot en met dinsdag. s avonds Hie All Stars. Verder nog spectaculair nieuws. Voor het eerst in Nederland... Lucille Star. op het Grand Gala du Disque zijn en zon dag 3 oktober komt ze naar Lido. Haar man die haar vergezelt zal zich niet op de achtergrond houden, maar samen zullen ze zingen onder de naam The Canadian Sweetharts. The Fren- che song waarmee ze beroemd is ge worden zal ze hier voor u ten gehore brengen, met alle hits waarmee ze verder de ladder opgeklommen is. Tevens kunt u 23 oktober 't trio Hel- lenique verwachten, die daarna een tournee door Duitsland gaan maken. Grandioze sterren en grandioze avon den wachten U. Het Duke City Sextet is er zater dag weer met Bob Smit, onze Row dies zijn zondag te beluisteren, en The Hap Cats, met zanger John Hoes, zijn dit weekend te gast bij Ro mantica, om wederom te laten horen wat ze in hun (liedjes)mars hebben. Het succes dat hun steeds vaker ten deel valt, maakt hen enthousiaster in het brengen van hun repertoire. Het zal u en de Hap Cats een genoegen zijn een avond zo door te brengen. HET SLACHTOFFER TE UDENHOUT De sectie op het stoffelijk over schot van de 20-jarige Henk van Ros- sum uit Udenhout heeft uitgewezen dat de jonge onderwijzer het slacht offer is geworden van een aanrijding. Kwetsuren aan de milt en de hersens hebben aangetoond dat Henk van Rossum door een bromfietser of per sonenauto moet zijn aangereden en in de droge sloot langs de Kreitenmolen- straat zijn geworpen, waar schoolkin deren dinsdagmorgen het stoffelijk overschot vonden. De rijkspolitie vermoedt dat een late kermisganger de onderwijzer die te voet op weg naar huis was heeft aangereden. Het slachtoffer was pas geslaagd als onderwijzer. Aanvanke lijk dacht de politie met een bero ving te maken te hebben, maar later •is de portemonnaie van Vjn Rossum teruggevonden; hij had al zijn papie ren thuis gelaten. Het ongeluk moet tussen 12 en 1 uur zondagnacht ge beurd zijn. WIELERRONDE OP DE VLIEDBERG De Wielerclub De Zwaluw organiseert op zondag 4 sept. de jaarlijkse wielerronde de op Vliedberg, waar weer een groot aan tal renners aan de start komen en wel de beste aspiranten, nieuwelingen en amateurs uit Nederland. Vele renners moesten nog teleurgesteld worden. Bij de aspiranten zijn enkele plaatselijke favorieten, Henskens en Oosterwaal, die voor het eerste jaar goed voor de dag komen. Bij de nieuwelingen moet Nicols nog steeds verstek laten gaan in verband met zijn ongeval; jammer, want hij was zeker een van de grootste kansheb bers geweest. Maar ook uit Haarsteeg en Nieuwkuijk nemen renners deel en die zul len voor eigen publiek zeker hun best doen naar de bloemen. Dan de amateurs, waar zeker P. Deenen het eerst genoemd moet worden. Piet, die dit jaar goede successen boekte, zal zeker op de Vliedberg zijn uiter ste best doen voor de overwinning. Ook Fried Liebregts is kanshebber en dan H. v. Vught uit Vlijmen, die voor het eerste jaar als amateur van een goed seizoen kan spre ken: steeds in de prijzen, verschillende malen bij de eerste tien, die ook wel tot de kans hebbers behoort. Dan de renners uit Haar steeg, waar vooral Wim van Heijst ook mee telt en v. d. Aa uit Nieuwkuijk en zeker niet te vergeten Tini v. d. Lee uit Drunen, die al verschillende overwinningen in dit seizoen behaalde. Ook nog renners uit Waalwijk, Made, Dongen enz. Dan uit Den Bosch Ad Russen, uit Heivoort Leligart, al les bijeen een sterk veld renners. Wie zullen winnaar worden van de vele waardevolle premies, want die komen, daar staat Vijmen voor bekend. Allen succes. P.V. DE ZWALUW Zaterdag wedvlucht van de Postduiven vereniging De Zwaluw vanuit Chateauraux, afstand 602 km. De duiven zijn dinsdag avond ingekorfd en worden zaterdagmorgen 6 uur gelost. Dit is tevens een nationale vlucht, waaraan verschillende leden uit Vlij men dcenemen. Zondag wedvlucht van de Zwaluw vanuit Geldenaken B., afstand 112 km. Inkorven zaterdagmiddag van 2-4 uur. ROZENJACHT Zondag maandvergadering van het kruis booggezelschap Rozenjacht. Aanvang 7 uur. Belangrijke agenda, trouwe opkomst zeker verwacht. WILLEM TELL Zondag maandvergadering van het kruis booggezelschap Willem Teil in café Boom- v. d. Wiel. Belangrijket agenda, trouwe op komst verwacht. P.V. DE LUCHTBODE Zondag 29 aug. hield de postduivenver eniging De Luchtbode een vlucht vanuit Vil voorde, afstand 90 km. Deelname 430 dui ven, gelost om 8.30 uur met ZW wind. Aan komst eerste duif 9-34-58 uur, laatste prijs winnende duif 9-42-32 uur. Overduif M Vera; J Doggen serie 3. De uitslag is als volgt van de eerste 75 duiven: G Schoenmakers 1, 6, 21, 71; P Hooij- maijers 2, 8, 16; L Doggen 3, 7, 48; A Leer- makers 4, 28, 33, 56; J v Dongen 5, 75; A Aarts 9, 10, 12; Gebr Boons 11, 36, 39, 43, 69; A Berendonk 13; H v d Linden 14, 15, 17, 25, 45, 52, 58, 64; H Leermakers 18, 44, 54; M Goudsiers 19,30, 53; A C v d Velden 20, 42; H M v d Velden 22, 59; K v Es 23, 31, 35, 37, 57, 68, 72; Mvd Ven 24, 32, 74; A Beerens 26; H Vera 27; K Aarts 29, 34, 65; H v d Velden 38; C v d Ven 40, 66; M Vera 41, 49, 55, 70; C v Dongen 46; N Damen 47, 62; A Maas 50: A v Laarhoven 51, 61; Z H v d Velden 60; M Maas 63; J v Broekhoven 67; G IJpe- laar 73. DE JAARLIJKSE T.B.C.- DUIVENVLUCHT De jaarlijkse TBC-duivenvlucht behoort weer tot het verleden. De P.V. De Lucht bode heeft zondag voor een groot bedrag aan geld bij elkaar gevlogen. Niet minder dan 2234 loten werden door de leden aan de man gebracht en alles is in het werk ge steld om dit prachtig resultaat te bereiken. De lijders aan tbc, polio, kinderverlamming zijn hiermede het meest gebaat, want de netto-opbrengst van deze duivenvlucht is im mers voor deze doeleinden bestemd. De eerste 10 gelukkige winnaar zijn 1 G Mol L.o.Z.; 2 Arn v Dongen, 3 Chr. Dogge Udenhout; 4 W v d Put Tilburg; 5 M Maas L.o.Z.; 6 H v Laarhoven de Moer; 7 M Kleermakers; 8 Uno Animo; 9 J v Seters Loonopzand. Diverse andere prijzen werden beschik baar gesteld. De prijsuitreiking zal zondag 5 september om 12.30 uur plaats vinden in zaal A. de Leeuw. Niet afgehaalde prijzen komen te vervallen. DOKTERSDIENST. Het weekend van zaterdag 4 en zondag 5 september a.s. zal de doktersdienst worden waargenomen door dr. A. de Vries, van Rijckevorselstraat 6, tel. 04166-250. ZWEMMEN In het gemeentelijk zwembad werden op vrijdagavond 20 augustus j.I. voor de eerste maal examens afgenomen voor het behalen van de zwemproef en voor het zwemdiploma geoefend zwemmer. Bij de vele belangstellenden was o.a. ook het voltallig college van burgemeester en wethouders. De zwemproef werd afgelegd door drie dames, 10 meisjes en 11 jongens, t.w. mevr. C. van Gijzel, mevr. A. Vos en mej. A. de Man; Ad Faro, Dirk Oerlemans, Jan Drop, Piet Drop, Bas de Rooij, Frans Wittebol, Johan van Campen, Hans Koenen, Piet Wa- gemakers, Johan Verhoeven, Jan Bogers, Ankie van Vuren, Anja Timmermans, Nelly v. Oversteeg, Annelies Treffers, Nelly Koe- De Volkskrant van woensdagmor gen bevatte een groot opgemaakt be richt over 't nieuws dat prinses Bea trix in februari in 't huwelijk zou tre den en wel in Amsterdam, in de Wes- terkerk, terwijl het bruilofsfeest werd gegeven in het Dam-paleis aldaar. Voorts dat er vele eregasten zou den komen, zodat Amsterdam boven Den Haag moest worden verkozen, omdat de koninklijke gebouwen in Den Haag te klein waren om alles te kunnen omvatten, zoals de beschik king over 't Amstelhotel, de RAI voor parkeergelegenheid enz. Alles bijeen zou het feest drie dagen duren, ter wijl het bruidspaar daarna naar de wintersport zou gaan. Het A.N.P. van woensdagmiddag spreekt deze berichten beslist tegen en zegt dat over een en ander nog vol strekt geen beslissing is genomen vol gens de Rijksvoorlichtingsdienst. Voorts deelt het blad mee dat Claus von Amsberg binnenkort aan zijn ori- entatie-programma in ons land zal beginnen. Hij zal 'n begin in 't mi nisterie van buitenlandse zaken ma ken en samenwerken met mr. van Schelle. Hij zal beginnen met de pro vinciale hoofdsteden te bezoeken om kennis te maken met de commissaris sen der Koningin. Zijn bureau krijgt hij in 't voorma lig paleis Noordeinde, waar ook de secretaresse van Prinses Beatrix haar bureau heeft. nen, Nellie Bouman, Jannie van Pelt, Willie Brocks, Willy Konings en Anneies Heurter. Het zwemdiploma voor geoefend zwem mer werd behaald door 7 meisjes en 7 jon gens, t.w. Willie Rozcnbrand, Ada de Rooij, Lenic Janson, Gerda Rozenbrand, Jenny Broeks, Machicltje Klaasscn, Lida Verha gen, Jan Kaminenga, Willy Timmermans, Nico Schouten, Cor de Jong, Anton Snijders, Anton v. d. Galiën en Chis Chabot. Alle deelnemers van deze avond slaagden. Door burgemeester M. van Prooijen wer den aan de geslaagden de diplomat's met een toepasselijk woord overhandigd, waarbij hij de hoop uitsprak dat er nog velen in de toekomst terug zouden komen om de ver- volgdiploma's ook te behalen. De burgemeester bracht een woord van dank aan de badmeester en diens echtgenote, de heer en mevrouw Meerendonk, onder wiens kundige leiding de zwemlessen wer den gegeven, zodat nu reeds, nadat het bad pas vanaf 10 juli opengesteld is, een groot aantal personen examen af konden leggen voor de zwemproef en voor het diploma ge oefend zwemmer. Het ligt in de bedoeling om op zaterdag 11 september a.s. wederom examens te hou den voor de zwemproef, voor het diploma geoefend zwemmer, alsmede voor de zwem- vaardigheidsdiploma's I en II. KERMIS HAD GOED VERLOOP Feestvierend Waspik moet er weer een jaar tegen kunnen, want de kermis behoort weer tot 't verleden. De kermis mag bijzon der geslaagd heten. Er viel van twee goede matinees te genieten, terwijl ook de zaken lui met plezier aan deze dagen terugdenken. Onder de titel "Eens lekker lachen" bood de Kon. Harmonie Volksvlijt en Volksver maak een amusementsprogramma aan dat er zijn mocht De zaal van hotel v. Helvert was te klein om alle belangstellenden plaats te bieden. Daar traden op de artiesten An- dré van Duin, de parodist van het TV-pro- gramma Nieuwe Oogst, de gezellige confe rencier Harry Touw, de zangeres Ivonne de Nijs en Kees de Nijs. Het was er dan ook bijzonder gezellig bij Volksvermaak. AVOND-DRIEDAAGSE. Ondanks het feit dat de organisatoren van de avond-driedaagse welke werd gehouden onder auspiciën van de Stichting Jeugdbe- langcn de deelname slechts hadden beperkt tot 18 jaar, vertrokken er elke avond vanaf het gymnastieklokaal meer dan 130 wande laars. De tochten waren elke avond 8 of 14 km, naar gelang -de leeftijd. Uitvallers waren er practisch geen. De stemming onder de marsen was in de verschillende groepen dan ook uitbundig plezierig. VOETBAL Het eerste elftal van Waspik gaat het oefenprogramma afsluiten met een wedstrijd tegen een gerenommeerde tegenstander. Za terdag 4 sept. n.l. komt 't 2e elftal van het Oisterhoutse TSC naar Elzenhage om daar om 4 uur een oefenwedstrijd tegen Waspik te spelen. De wedstrijd tegen het le elftal van Heusden kon niet doorgaan, maar met een tegenstander als TSC zal de ontmoeting beslist niet aan waarde inboeten. MEDISCHE DIENST. Tijdens het a.s. weekeinde zal de medische dienst worden waargenomen door dokter R. F. Wijffels, Benedcnkerkstr. 70, tel. 04168- 250. KERKDIENSTEN Zondag 5 september a.s. zijn de kerk diensten in de Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur en 14.30 u. Ds. S. W. Verploeg uit Leerdam. GUNNING Aan N.V. Schapers de Bont werd door het gemeentebestuur van Zevenbergen ge gund het uitbreidingsplan Noord II, riole ring en bestating, voor f 2.195.000.-. INTREDE Ds. C. J. BAART De Ned. Herv. Kerk te R'veer was zon dagavond tot de laatste plaats bezet, toen Ds. C. J. Baart zijn intrede deed. Er wa ren veel genodigden, zoals de consulent Ds. Rebel uit Waspik, collega's uit de ring Waalwijk en uit Classis Heusden, Ds. War ner Geref. predikant, Ds. de Jonge uit Geer- truidenberg, Pastoor Douenberg R'veer en Pastoor v. Erp R'dorp, het college van B. en W. en vrienden en kennissen uit zijn vo rige gemeente Rijnsaterwoude. Bij zijn intrede liet Ds. Baart zich inspi reren door de Brief van Paulus aan de Thessalonicensen, hfdst. 5 9. Na de predikatie richtte Ds. Baart zich tot de genodigden en zijn gemeente. Hij dankte voor de overweldigende belangstel ling en de hartelijke ontvangst. Hij bracht dank aan zijn broer Ds. G. Baart, die hem 's morgens in het ambt had bevestigd, aan Ds. Rebel voor het consulentschap. Het woord werd gevoerd door Ds. Hui- zinga uit Capelle namens de Classes Heus den, Ds. C. Warner als collega. Pastoor Douenberg namens de R.K. geestelijkheid, die de hoop uitsprak in vriendschap, eerlijk heid en openheid contact te mogen blijven onderhouden. Ds. Baart haalde de goede verstandhouding aan die hij in zijn vroegere standplaats met de R.K. parochie mocht hebben. Wethouder C. P. Langerwerf, die het college van B. en W. vertegenwoordigde roemde de goede geest onder de bevolking en hoopte op een broederlijke samenleving. Ds. de Jonge uit G'berg hoopte op meer contact en toenadering tussen beide gemeen ten. De Rebel zei verheugd te zijn, nu de gemeente weer een eigen herder en leraar heeft. Ouderling Heurter sprak namens de kerkeraad en noemde het een gelukkig mo ment, toen het bericht kwam dat het beroep was aangenomen. Hij heette Ds. Baart van harte welkom en verzocht de gemeente de predikant te willen dragen in arbeid en ge bed. Staande werd de nieuwe predikant de zegenbede van Psalm 121 4 toegezongen.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5