De :cho van het Zuiden ORANJE VERLIEZER WAALWIJK Dokter Lenaet gaat Waalwijk verlaten KAATSHEUVEL Holiandia - R.K.C. 0-1 Schweitzer overleden AUOTOCHT OUDEN VAN DAGEN MAANDAG 6 SEPTEMBER 1965 86e JAARGANG No. 68 Een pientere jonge Fransman, de 18-jarige Jacques Botherel, die in de slotfase van de strijd bij de amateurs rustig zijn kans afwacht te, heeft, zonder dat hij ook maar een moment was opgevallen, beslag gelegd op de wereldtitel. Aan zijn wiel nam hij in de eindsprint twee snelle jongens mee, de Spanjaard José Lasa en de Italiaan Monti. Ook zij waren in het stuk niet voorge komen, maar zij kwamen met hem bij de ceremonie protocolaire op 't erepodium en werden mede beju beld. Vooral de Spanjaard kreeg 'n geweldige ovatie. De Nederlandse amateurs, die wel een rol van betekenis hadden ge speeld, zo zelfs dat het er op leek in de laatste ronde dat zij de strijd volledig zouden gaan beheersen, werden de grote verliezers, omdat zij in praktisch opzicht op het be slissende moment tekort schoten. Zij bleken volmaakt individueel te zijn ingesteld en het waren vooral Beugels, Schepers en Dolman die blijk gaven de titel fel te begeren Dat de een de ander de eer niet gunde, is helemaal in ons nadeel uitgevallen en dat moet vooral voor de Limburger Beugels een enorme deceptie zijn geweest, want het was zijn streekgenoot Schepers, die 6 km. voor de finish naar de kop sprong om Beugels, die met de Deen Ritter een aardige voorsprong had opgebouwd, te bereiken. De uitslag was: 1. Botherel (Frankr.) 171.9 km. in 4.12.52 (gem. 40.192 km/u), 2. Lasa (Spanje), 3. Monti (Italië), 4. Har ry Steevens, 5. Ritter (Denem.), 6. Dreppe (Arg.), 7. Peffgen (W.-Dld), 8. Ebert (W.-Dld.), 9. Kegel (Polen) 10. Wim Schepers, 11. Perrurena (Sp.), 12. Csenar (Oostenr.), 13. v. Rijmenant (Belg.), 14. Monteyne (Belg.), 15. Eddy Beugels, 16. Rini Wagtmans, 17. Knispel (Oost-Dld.), 18. Andresen (Noorw.), 19. Polidori (Italië), 20. Denti (Italië), 31. Eef Dolman, allen z.t. Bij de profs wist de Brit Simpson, na een vlucht met Altig, deze laat ste met ruim verschil te kloppen. Peter Post werd vierde. De uitslag was: 1. Tom Simpson (G.-B.) 267,4 km. in 6.39.19; 2. Rudi Altig (W.-Dld.) ZEVENDE HONKBALTITEL Zelden zal het Nederlandse honk balelftal op zo'n gemakkelijke wijze zijn Europese titel hebben gepro longeerd als het afgelopen weekein de in Madrid. Nog nooit tevoren ook is het Nederlandse honkbal zo superieur geweest aan dat van de rest van Europa als in de Spaanse hoofdstad, waar de Oranje honkbal lers voor de zevende achtereenvol gende maal kampioen werden. Hoe groot de overmacht van Nederland in het Europese honkbal is gewor den. blijkt vooral duidelijk uit de 16o overwinning die de onzen be haalden op „erfvijand" Italië. De Azzuri, tot nu toe altijd ge vreesde tegenstanders, werden in 't Madrileense campo de La Elipa ge degradeerd tot figuranten, die te gen het sublieme Nederlandse honk bal niets hadden in te brengen. Zondagmorgen stelde Nederland de titel veilig door met 70 van Duitsland te winnen. Dat de Duit sers er als enigen in slaagden negen innings in het veld te staan, was hun verdienste, maar ook zij kon den geen runs tegen Nederland sco ren. z.t.; 3. Roger Swerts (België), op 3.40; 4. Peter Post z.t.; 5. Karl-Heinz Kunde (W.-Dld.) z.t.; 6. René Bin- gelli (Zwits.) op 3.50; 7. Arie den Hartog z.t.; 8. Franco Balmamion (Frankr.) z.t.; 9. Francesco Gabica (Spanje) z.t.; 10. Jean Stablinski (Frankr.) op 4.58; 11. Antonio Go mez del Moral (Sp.) op 6.06; 12. Bruno Mealli (Italië) z.t.; 13. Sebas tian Elorza (Spanje) op 7.44; 14. Ward Seis (België) op 9.06; 15. Va lentin Uriona (Spanje) z.t.; 16. Ita- lo Zilioli (Italië) z.t.; 39. Cees Haast op 12 min. 56 sec.; 43. Jan Jansen z.t.; 44. Jo de Roo z.t.; 45. Gerben Karstens z.t.; 46. Cees Lute z.t.; 55. Jos v. d. Vleuten op 28 min. HelmondiaHaarlem SVVLimburgia AMATEURVOETBAL Derde klasse B St. Mich. Gestel—OSS '20 Derde klasse C VCW—Gilze Vierde klasse E Oisterwij kSET Zaterdag Derde klasse AalburgSeolto AZVVArnemuiden MeeuwenWoudrichem The GunnersSVV '54 2—1 2—3 1—3 2—0 1—2 0—2 n.d. 5—2 1—0 knalde. Het laatste kwartier waren de gasten meer in de aanval, maar de hechte DESK-verdediging liet zich niet passeren. Vermoedelijk vanwege het door gebroken zonnetje deed DESK het in de tweede helft belangrijk kal mer aan, zodat de Rijswijkse ploeg, die alles in het werk stelde om de stand te wijzigen, nog al eens voor het Kaatsheuvelse doel verscheen, waar enkele snelle reacties van Tausch nodig waren om doelputen te voorkomen, hetgeen hem uitste kend afging. Er viel in deze periode weinig belangrijks te noteren. Al leen een fraaie trekbal van Frans Damen net naast de paal en een kogel van Lugters, eveneens naast, waren de enige opflikkeringen in het langzaam uitdovende DESK- vuurtje, terwijl aan de andere kant de RVC-voorhoede haar herhaalde pogingen telkens zag mislukken, zodat de eindstand 20 bleef. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie MVV—DOS 2—2 AjaxPSV 2—0 EiinkwijkTelstar 33 FeijenoordGo Ahead 00 FC TwenteHeracles 41 Willem IISparta 13 GVAVDWS 0—0 ADOFortuna '54 11 Eerste divisie Blauw-WitHolland Sport 11 VolendamCambuur 41 XerxesNAC 10 Velox—VVV 6—2 RBCDHC 1—1 AlkmaarVolewijckers 51 EindhovenNEC 13 Tweede divisie A Zwolse BoysHVC 13 GraafschapZaanstreek 30 WageningenGooiland 34 AGOVV—Tubantia 0—2 HilversumVitesse 23 HeerenveenZwartemeer 11 ZFCPEC 0—2 Tweede divisie B Roda JCFortuna VI. 00 EDOHermes-DVS 24 RCHDFC 2—0 WilhelminaFC Den Bosch 11 BaronieExcelsior 20 D.E.S. (KAATSHEUVEL) TWEEMAAL WINNAAR iiuuKtrrouKNOoi waalwijk Voor de tweede achtereenvolgen de maal heeft de Hockeyclub D.E.S. uit Kaatsheuvel kans gezien het Hockeytournooi, dat in het afgelo pen weekeinde op uitstekende wijze door K.M.H.C. uit Waalwijk was ge organiseerd, te winnen, niettegen staande de sterke bezetting van dit tournooi. De einduitslag was als volgt: Heren 1. DES (Kaatsheuvel) 10 pnt. doelcijfers 61 2. Geleen (Geleen) 9 pnt doelcijfers 62 3. Rapid (Gorinchem) 8 pnt. doelcijfers 62 4. Warande (Oosterhout) 6 pnt. doelcijfers 63 5. KMHC (Waalwijk) 6 pnt. doelcijfers 63 6. Hoppel (Schijndel) 4 pnt. doelcijfers 27 7. Liberty (Dongen) 3 pnt. doelcijfers 47 Dames 1. DES 2. Liberty 3. KMHC 4. Geleen 5. Warande 6. Rapid 7. Hoppel De DESK- en RVC-reserves had den voordien op het B-veld een prima partijtje gespeeld, waarbij nogmaals de duidelijke vooruit gang viel te bespeuren in de DESK- ploeg, die zich thans kon optrekken aan het technisch goed verzorgde spel van haar tegenstanders. Deze wist door middel van haar links buiten met een fraai schot de score te openen, maar Nieuwdorp zorgde voor de gelijkmaker toen hij de doelman wist te omspelen. Wat partijen in de tweede helft ook probeerden, de respectieve verde digingen wisten te voorkomen dat in de stand nog geen verandering kwam. FRANS KAMP TRAD OP IN TELEVISIEPROGRAMMA „NIEUWE OOGST" de envelop in de bus gestopt wor den bij mevr. Wijtenburg, Hoofd straat no. 4. Voor een andere wijze van steunverlening is er nog het adres van de penningmeester C. van Rooij, Boerenleenbank, gironummer 1081019, Kaatsheuvel. Mevr. Schalken-van der Schaaf, Hoofdstr. 72, wacht op de inschrij ving van de oudjes, die mee willen gaan. Evenals andere jaren moet de leeftijd 68 jaar zijn. Een echtpaar, waarvan een van beiden 68 jaar is, mag als zodanig mee. Jammer ge noeg kan men invaliden niet mee nemen, omdat de tocht daarvoor te zwaar is en men niet over voldoen de verpleegsters beschikt. De deelname is gratis, maar het comité stelt toch wel prijs op een bijdrage van de oudjes die wat kun nen missen. Op andere plaatsen wordt hiervoor een niet onbedui dend bedrag vastgesteld, doch hier laat men de deelnemers(sters) vrij. De opgaven voor deelname moeten vóór donderdag 9 sept. bij mevrouw Schalken, Hoofdstraat 72, in de bus zijn gestopt. POSTDIRECTEUR BENOEMD Tot directeur van het postkantoor te Kaatsheuvel, zulks wegens de be noeming van de heer J. Schenk als zodanig te Breskens, is met ingang van 1 september benoemd de heer J. Borghuis, die werkzaam was ten kantore te Middelburg. Albert Schweitzer is in de nacht van zaterdag op zondag overleden in de ouderdom van 90 jaar. Zon dagavond reeds werd de wereldbe roemde zendeling-arts tijdens een korte, sobere plechtigheid begraven in een graf ,dat melaatsen en ande re patiënten van zijn ziekenhuis in het oerwoud van Lambarene in de Afrikaanse staat Gabon voor hem hadden bedolven. Vorige week zondag werd Schweit zer ziek. Zaterdag zakte hij weg in een coma, waaruit hij niet meer is bijgekomen. Enkele minuten voor middernacht werd hij getroffen door een beroerte, waarop de dood bijna onmiddellijk intrad. De laat ste rustplaats van de legendarische arts is een graf voor zijn huis, naast de urn met de as van zijn vrouw Helene, die in 1957 overleed. Onder de vele telegrammen van rouwbeklag uit de gehele wereld, is er ook een van koningin Juliana. Het telegram was verstuurd aan mevrouw Rhena Eckert, de dochter van Schweitzer, die eveneens werk zaam is in Lambarene. 11 pnt. - doelc. 132 10 pnt. - doelc. 91 8 pnt. - doelc. 72 5 pnt. - doelc. 14 3 pnt. - doelc. 15 3 pnt. - doelc. 17 2 pnt. - doelc. 011 ZWEMMEN De Kaatsheuvelse zwemclub in wording bracht woensdag een be zoek aan Spijkenisse voor een wed strijd tegen zwemver. „Hoogwerf" aldaar. Wanneer we in aanmerking nemen dat dit de eerste actieve kennismaking was met het wed- strijdzwemmen, dan waren de re sultaten beslist niet onverdienste lijk en kunnen we dit debuut van leider Bruggeling met zijn discipe len als een succes beschouwen. Tonneke van Boekei won de 50 meter schoolslag meisjes in 52,6 sec. Hanneke Smit nam de 100 meter schoolslag dames voor haar reke ning in 1 min. 42 sec. en op dit nummer bij de heren werden Rini van Broekhoven en Ton Brouwers 1 en 2 respectievelijk in 1.42 en 1.47. Op de 50 meter vrije slag da mes werd Valerie Dekkers tweede in 44 sec. en op dit nummer bij de meisjes van 13 t/m 15 jaar Tineke Dirksen derde in 42 sec. Ton Brou wers en Frans van Riel deelden de tweede plaats op de 50 meter vrije slag in 36 sec. In het totaal klassement werd „Hoogwerf" in miniem verschil winnar van deze tweekamp. Met 'n fraaibekertje als herinnering aan deze ontmoeting keerden de ent- In het kader van het oefenpro gramma speelde RKC gisteren haar laatste wedstrijd in Hoorn tegen de 2e klasser Holiandia. Het is van RKC-zijde een goede wedstrijd ge worden, waarin vooral de verdedi ging uitblonk. Het is Holiandia dat de bal aan het rollen brengt en meteen is het RKC dat de bal overneemt en een corner forceert, die echter niets op levert. Het is even verkennen en Holiandia weet ook aardige combi naties op te bouwen. Maar het is toch RKC dat langzamerhand het heft in handen neemt. RKC dat deze middag sinds lange tijd weer Fr. Passier en B. v. Soelen had op gesteld, krijgt steeds meer vat op het spel vooral de verdediging, met stopper F. v. d. Laak aan het hoofd, doorstond menige situatie. Na pl.m. 20 minuten blijft de Hollandia-kee- per na een schermutseling gewónd liggen, maar na 5 min. verschijnt hij onder applaus weer onder de doellat. RKC forceert weer een cor ner, echter zonder resultaat. Na 30 minuten is het A. Duquesnoy die 'n goede kans krijgt, doch hij mist. Ook Sj. Kuys ziet zijn poging niet met succes bekroond. Het spel blijft op en neer gaan, maar RKC is toch onbetwist de betere ploeg. H. Pas sier en B. v. Soelen wagen beiden een poging om het net te vinden, maar dit mislukt. Er volgen weder zijds nog enkele corners, maar al len zonder succes. Bij aanvallen van Holiandia is A. Eekels steeds op zijn plaats en weet menige aanval onschadelijk te maken. Fr. Passier en A. Duquesnoy proberen ook elk nog het net te vinden, maar zij heb ben geen geluk. RKC lanceert via links en rechts nog enkele goede aanvallen, maar dan gaat de rust in met een dubbelblanke stand. Na de hervatting heeft het elftal enkele wijzigingen ondergaan en we mogen toch stellen dat toen vooral de voorhoede beter draaide als vóór de rust. RKC begint de tweede helft met een met een offensief, hetgeen re sulteert in een groot aantal gevaar lijke momenten voor het Hollandia- doel. L. Pullens en H. Passier schie ten resp. naast. Holiandia komt slechts tot sporadische aanvallen, die dan door de voortreffelijke ver dediging, met nu P. Timmermans als stopper in de tweede helft en de beide backs P. Bakkers en G. v. Dalen, tegengehouden worden. Ver der was bij RKC de middenveldbe zetting door C. Beerens en Sj. Kuys prima. Na pl.m. 15 minuten is het Fr. Passier, die, nadat de bal enkele malen ingeschoten was, RKC de leiding gaf. H. Leijten probeerde t ook nog verschillende malen, maar kwam er net niet langs. Rond de 20ste minuut ontstaat er voor het RKC-doel nog een zeer gevaarlijk moment als een der achterwaartsen terugkopt in een leeg doel. Een der Hollandia-spelers probeert de bal er nog goed in te koppen, maar hij raakt juist de lat. A. Eekels weet nog enkele ogenschijnlijk moeilijk lijkende problemen keurig op te lossen. L. v. Helvert, deze middag veel beter als vorige week, verricht met H. Passier veel en nuttig werk, maar het is jammer dat hun pogin gen niet bekroond worden. G. van Dalen houdt weer een van zijn be kende solo's, doch zonder resultaat. RKC wordt steeds sterker en krijgt verschillende hoekschoppen te ne men. Er wordt aardig gecombineerd maar uiteindelijk had het toch geen tweede doelpunt tot gevolg. Met RKC in het offensief komt het einde van deze sportieve wedstrijd. Enfin, we zullen hopen dat vol gende week tegen Desk met even veel vuur gestreden zal worden als gisteren en liefst met nog meer, wil men in Kaatsheuvel tot een redelijk succes komen. De achterhoede vol deed goed, maar er zal aan de voor hoede toch nog wat gedokterd moe ten worden en, naar wij stellig ho pen, met het grootst mogelijke suc ces. housiaste jongelui, die 's avonds nog een rit maakten langs de in de omgeving liggende hel verlichte olieraffinaderijen, weer huiswaarts Zondag was de club uit Spijke nisse te gast in de Efteling om de Kaatsheuvelse ploeg gelegenheid toi revanche te geven, waarin deze echter niet wist te slagen. Overi gens wisten enkele leden van de Kaatsheuvelse ploeg hun succes van woensdag in Spijkenisse te prolon geren. Zo werd Tonneke van Boek opnieuw eerste op de 50 meter schoolslag voor meisjes van 10 t/m 12 jaar in 53,4 sec. Valerie Dekkers wist zelfs maar liefst 3,5 sec. van haar Spijkenisse-tijd op de 50 mtr, vrije slag dames af te knabbelen en nu te winnen in 40,5 sec., terwijl haar clubgenote Gerda van Gent tweede werd in 45,6 sec. Op de 50 meter vrije slag heren werd Frans van Riel eerste in 35,4 sec. en Ton Brouwers tweede in 36,2 sec. Han neke Smit moest ditmaal op de 100 meter schoolslag dames genoegen nemen met een tweede plaats in 1,41 min., terwijl Rini van Broek hoven en Ton Brouwers op dit nummer bij de heren opnieuw 1 en 2 werden met 1 min. 40,9 sec. en 1 min. 41,6 sec. Tenslotte toonde ook Tineke Dirksen vooruitgang door tweede te worden met 40 sec. op de 50 meter vrije slag meisjes van 13 t/m 15 jaar. Het geheel was een uitstekende propaganda voor de zwemsport en voor het wedstrijdzwemmen in het bijzonder. VOETBAL DESK HIELD LAATSTE TROEPENSCHOUW Zowel het eerste als het tweede elftal van DESK hield zondag de generale repetitie voor de grote ouverture, welke zondag a.s. ge speeld zal worden. DESK I kwam in het veld tegen RVC I uit Rijswijk, dat in hat af gelopen seizoen weliswaar naar de tweede klas degradeerde, maar overigens een schoolvoorbeeld was van het westelijke voetbal, getuige de weloverwogen en frisse combi naties waarmee de DESK-verdedi ging dikwijls op de proef werd ge steld. Deze laatste had er echter weer goed het oog in, terwijl in laatste instantie doelman Tausch déze middag weer blijk gaf van zijn snelle reactievermogen. Overigens was de afwerking het zwakke punt van de gasten, die er dan ook niet in slaagden hun veldoverwicht in doelpunten uit te drukken. In het eerste half uur waren bei de partijen beutelings in het offen sief, waarbij vooral Lugters z'n me- aevoorwaartsen afwisselend met lange en cross-passes bediende. Op deze wijze kreeg Frank van Riel de eerste goede kans, maar z'n poging om de doelman te omspelen werd een halve mislukking, zodat de te genpartij zich kon herstellen. Henk Lugters deed het even later beter toen hij in een indentieke positie kwam. Beheerst ontweek hij de uitgelopen doelman om vervolgens te schieten. Het volgende moment ontsnapte het RVC doel opnieuw aan doorboring toen een keihard schot van Lugters de paal trof. Met verre passes werd ook Soetergoek op rechts aan het werk gezet, doch steeds werd hij op het nippertje gestuit. Na een half uur wist de doorgebroken van Riel vanaf de tornerlijn de vrijstaande Lugters te bereiken, die de bal ineens op de wreef nam en onhoudbaar in- Onze Kaatsheuvelse hammond organist - pianist - componist en tekstdichter Frans Kamp, verscheen j.l. vrijdagavond 3 september om 20.20 uur, gezeten achter zijn ham mondorgel, plotseling op de beeld buis in het kader van het AVRO- programma „Nieuwe Oogst". Onge twijfeld was dit tot grote vreugde van zijn vele bewonderaars, die hij in onze streken telt. En tevens een bewijs van erkenning voor zijn ca paciteiten door de Nederlandse te levisie, die toch heus niet iedereen zo maar voor een optreden uitno digt, gezien de strenge schifting in de vorm van een drietal audities, een in de Stadsschouwburg te Til burg en twee te Hilversum, die aan dit optreden voorafging. Frans Kamp toverde uit zijn or gel een fleurige medley van popu laire melodieën te voorschijn, n.l. „The girl from Ipenema", „Down Town" en „Goodbeye to love" en hij presenteerde deze nummers met 'n technische vaardigheid, die slechts weinigen op dit instrument bezitten. De landelijke jury, die zijn spel beoordeelde, was dan ook zeer te vreden over zijn prestaties. Ook pianist Pim Jacobs had bewonde ring voor zijn techniek. Guus Jan sen jr., zoon van hammondorganist Guus Jansen, was de enige die zich minder enthousiast toonde, alhoe wel hij toch ook de technische kwa liteiten kon waarderen. Waarschijn lijk heeft het feit dat de stijl van zijn vader geenszins overeenkomt met die van Frans Kamp, hem bij zijn beoordeling op subjectieve wij ze beïnvloed. De uitzending heeft voor Frans Kamp vele juichende reacties op geleverd. Zowel bij hem thuis als in het concertgebouw te Hengelo, van waaruit dit programma werd uitgezonden, kwamen tientallen te lefoontjes binnen van waarderende kijkers. Uiteraard waren ook de aanbiedingen van verschillende za ken, om te komen spelen, talloos. Frans Kamp zal deze echter niet al lemaal kunnen aannemen. Zijn stu die gaat momenteel voor en komt bij hem op de eerste plaats. Als deze studie achter de rug is, heeft hij grote plannen. De kleine plaats, die hij nu reeds veroverd heeft in de radio- en televisiewe reld, zal hem in staat stellen zijn populariteit tot over het gehele land uit te breiden en wellicht nog wel verder. In het verleden reeds heeft hij diverse malen gefungeerd als begeleider van vooraanstaande vocalisten, zoals Conny van den Bos, De Fouryo's, Karin Kent en Marva. Deze waren zonder uitzon dering bijzonder te spreken over zijn capaciteiten en dat wil toch wel iets zeggen. Als de voortekenen niet bedriet gen. gaat Frans Kamp een prima muzikale toekomst tegemoet en naar wij hopen zal hij nog menig maal in staat zijn Kaatsheuvel op deze uitstekende wijze te vertegen woordigen. Blijkens een circulaire aan zijn pa tiënten gaat dokter P. J. A. Lenglet per 1 oktober zijn praktijk overdragen aan dokter Lennep, die reeds enige weken assisteerde in de praktijk van dokter Lenglet. Deze zal met ingang van 1 oktober een functie aanvaarden als medisch adviseur van de Gelderse Provinciale Bond van het Wit-Gele Kruis en als uitvoerend arts voor de revalidatie in de Provincie Gelderland. Op zondag 26 september zal dok ter Lenglet thuis van 2-4 gelegen heid geven aan zijn patiënten om af scheid van hem te nemen. Dokter Lenglet zal zich tegen het einde van dit jaar vestigen te Arn hem. In de circulaire aan zijn patiënten schrijft dokter Lenglet, dat deze be slissing "zeer moeilijk" is geweest. "Nog moeilijker", zo vervolgt de brief, zal het misschien zijn om alle bindingen, alle vriendschappen, alle geestelijke contacten, die ik in ruim 21 jaar met U heb gekregen te moe ten verbreken." Het te zware werk werd teveel voor dokter Lenglet en zijn gezin. Wij kunnen zijn besluit zeer wel billijken, maar zien deze sympathie ke, meelevende en kundige dokter Waalwijk niet gaarne verlaten. Dezer dagen is het comité dat de jaarlijkse autotocht voor de ouden van dagen pleegt te organiseren, bijeen geweest om de mogelijkheid te bekijken ook dit jaar deze tocht en dat is dan voor de 16e maal te doen doorgaan. Immers alleen met medewerking van geheel Kaatsheuvel kunnen de plannen worden uitgevoerd, die in de ver gadering besproken zijn. Het comité meent de oudjes een verrassing te bereiden, indien men dit jaar weer eens naar Antwerpen kon gaan, waar dan o.a. een bezoek gebracht zou worden aan de be roemde dierentuin, de „ZOO", waarvoor als datum in beginsel gekozen is woensdag 22 september. Dat zal echter alleen mogelijk zijn als de kas daarvoor toereikend is, want de totale kosten zijn niet ge ring. Daarom wordt een beroep ge daan op ieders milde bijdrage, want het comité heeft geen andere bron van inkomsten dan de vrijwil lige giften van de bevolking van Kaatsheuvel. Er wordt dit jaar geen collecte gehouden in verband met het vele daaraan verbonden werk. Er is huis-aan-huis een enveloppe ver spreid, waarin men de bijdrage kan deponeren en dicht plakken. Ver volgens zal deze door vertrouwde mensen worden opgehaald. Mocht dit laatste niet gebeuren, dan kan TAFELTENNISTOURNOOI CO WA In de cantine van het fabriekscom plex van kledingfabriek COWA is za terdag de finale gespeeld van een on derling tafeltennistournooi. Bij de dames wist mej. A. Nelis beslag te leggen op het kampioen schap vóór mej. A. v. d.Kolk en mej. F. v. d. Abbeelen, die resp. tweede en derde werden. A. van Bladel was bij de heren de sterkste. Daar eindigden J. van Esch en J. de Bont als tweede en derde. Na afloop van de wedstrijden reikte de heer Swinkels de prijzen uit. De heer Swinkels richtte zich niet alleen met een woord van gelukwens tot de winnaars, maar dankte tevens de organisatoren voor de prima ver zorging van het tournooi, dat zo pret tig verlopen is. AFSCHEID HOOFDAGENT VAN HEST Het Waalwijkse politiekorps heeft tijdens een korte bijeenkomst op het politiebureau afscheid genomen van hoofdagent W. van Hest (52 jaar), die om gezondheidsredenen de dienst heeft moeten verlaten. Burgemeester J. L. P. M. Teijssen heeft tijdens de bijeenkomst op het Waalwijkse politiebureau hoofd agent van Hest dank gebracht voor het vele werk, dat deze verricht had in het belang van de gemeenschap. De Burgemeester was er van over tuigd, dat dat werk allerwege gewaar deerd werd en bood de scheidende hoofdagent een geschenk aan namens de Waalwijkse gemeenschap. De inspecteur-korpschef van de ge- meente-politie, de heer J. Hoog An- tink, bood de heer Van Hest namens het korps o.m. een polshorloge aan. Hij betrok ook mevrouw van Hest in de hulde door de overhandiging van een bloemenruiker. In zijn toe spraak wees de korps-chef er op, dat het beroep van politieman vooral een representatief karakter heeft. De scheidende hoofdagent had vooral deze eis §oed vervuld. Brigadier Marcelis, voorzitter van de Langstraatse afdeling van de ka tholieke bond voor politiepersoneel St. Michaël, overhandigde eveneens enkele geschenken, die hij vergezeld deed gaan van enkele passende woor den. Daarvoor heeft hij teveel betekent in het leven van velen persoonlijk èn in dat van de Waalwijkse gemeen schap. Denken we alleen maar aan de maanden rond het einde van de Twee de Wereldoorlog. KONINKLIJKE ONDERSCHEI DING VOOR T1MTUR- JUBILARISSEN Vrijdagavond zijn twee jubilarissen van Timtur koninklijk onderscheiden. Temidden van directieleden, collega werknemers en familie, ontvingen de heren R. Treffers, monstersnijder, die 50 jaar en C. van Beek, voeringsnij der, die 40 jaar in dienst was van TIMTUR, uit handen van Burge meester Teijssen resp. de ere-medailje in zilver en brons. In de rubriek "Op de voet ge volgd" komen wij nog uitvoerig terug op deze huldiging. MODESHOW VAN DIJK Van Dijk Modehuis zal op maan dag 20 september om 8 uur en op dinsdag 21 september om half drie en 8 uur, de herfstmode tonen in café restaurant "Lido". De kaarten voor deze show, waar op wij later nog zullen terugkomen, zijn verkrijgbaar aan de zaak. De toegangskaarten geven ook recht op een gratis busrit vanaf de Markt naar Lido en terug. Aan de show in Lido werkt ook mee Maison van der Sanden, dat de hoeden zal verzorgen. Als lady-speaker zal mevrouw Maggy Sierenberg optreden, terwijl Nel Kok aan het hammond-orgel voor toepasselijke muziek zal zorgen. NIEUWE SAMENWERKING De N.V. Koninklijke Chroomleder- fabriek "De Amstel" v.h. L. S. Gom- pen te Waalwijk en de N.V. Leder- fabriek Willem Vos Co. te Tilburg hebben tot nauwe samenwerking be sloten, in de eerste plaats op het ge bied van productie en ontwikkeling. De gezamenlijke directies zijn van mening, dat daarmede de beste waar borgen geboden worden voor het vol gen van de snelle evolutie in de schoen- en lederindustrie, met behoud van het voor de concurrentiepositie der beide ondernemingen zo belang rijke streven naar rationalisatie. De identiteit van beide onderne mingen, ook op het gebied van de verkoop, zal volledig gehandhaafd blijven. SPAARCIJFERS VAN DE R.P.S. IN AUGUSTUS De nettobesparingen zijn bij de Rijkspostspaarbank in augustus j.l. belangrijk groter geweest dan in de augustusmaand van het vorige jaar, nl. 31,5 miljoen gulden tegen 20,7 miljoen in 1964. Deze gunstige ontwikkeling moet in hoofdzaak worden toegeschreven aan het feit, dat de inleggingen een grotere stijging vertoonden dan de op nemingen, nl. resp. 19,6 pet. en 11,6 pet. In totaal werd ingelegd 125,9 mil joen (in 1960 105,3 miljoen) en op genomen 94,4 miljoen (in 1964 84,6 miljoen) Het inleggerstegoed bedroeg uit. augustus 4045,4 miljoen (uit. aug. 1964 3706,6 miljoen). De omloopsnelheid van de spaar gelden bij de R.P.S. beliep in augus tus jl. 0.275. Dit betekent dat gemid deld een gulden spaargeld 3,63 jaar bij de RPS blijft staan. Vorig jaar augustus was de omloopsnelheid iets lager t.w. 0,270, hetgeen overeen komt met een gemiddeld verblijf van 3,70 jaar.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5