Peking onthult strategie voor wereld-verovering De Gaulle over de E.E.G. VLIJMEN GEMEENTERAAD WASPIK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 SEPT. 1965 Sprang Capelle Z. II. DE PAUS NAAR DE VERENIGDE NATIES Drunen Wit-Gele Kruis krijgt fikse bijdrage van Gemeente Waspik Tafeltennis „Neem nu de hele aardbol als Noord-Amerika en West-Europa be schouwd worden als steden van de we reld, dan zijn Azië, Afrika en Zuid- Amerika het platteland er omheen. Om de zegepraal te behalen in de wereldrevolutie moet het proletariaat groot belang hechten aan revoluties in Azië, Afrika en Zuid-Amerika, dat wil zeggen revoluties op het platte land van de wereld. Een andere weg is er niet" Met deze verklaring heeft de mi nister van defensie van communis tisch China, maarschalk Lin Piou, het hart bloot gelegd van de strategie van Mao Tse Toeng, die niet meer en niet minder - gericht is op de over heersing van de "hele aardbol". Bij deze wereld omvattende strijd heben de Chinezen de Russen afge schreven als bondgenoten en uitge maakt voor lafaards. „Ze zijn bang van het Amerikaanse imperialisme, van oorlog en van revolutie", zegt de Chinese maarschalk-minister. „Zoals men dat van opportunisten kan ver wachten zijn ze blind voor de macht van de massa's en achten zij revoluti onaire volken niet in staat het impe rialisme te verslaan." De Russische leiders worden uitge maakt voor „verraders van de volks oorlogen, die Amerika te hulp zijn geschoten juist op het ogenblik, dat dit met paniek geslagen hulpeloze pogingen doet om met een volksoor log (in Vietnam) klaar te komen. Zij (de opvolgers van Kroesjef) werken hand in hand met de Amerikaanse imperialisten en doen hun best om alle mogelijke argumenten te ver spreiden tegen volksoorlogen, die zij, waar zij maar kunnen, trachten te on dermijnen met open en geniepige middeluen." Lin Piou heeft aan de Chinese wereldstrategie en aan de communis tische vervloeking van de huidige Russische leiders een betoog van 30 duizend woorden gewijd, dat in Pe king is gepubliceerd naar aanleiding van de 20ste verjaardag van de capi tulatie van Japan. Vietnam wees hij aan als de haard van de wereldrevolutionaire strijd, die nu - volgens hem - aan de gang is. De Amerikanen krijgen van hem de waarschuwing te horen „Waagt het niet ons de oorlog op te dringen. Dan zulen wij vrijheid van handelen krij gen. Wij zulen vechten op de manier, die ons het voordeligst lijkt. Uw over macht aan schepen en vliegtuigen boezemt het Chinese volk geen angst in. Willen jullie troepen sturen; gaat uw gang, hoe meer hoe liever. We zullen zoveel troepen vernietigen als jullie maar kunnen sturen en we kun nen er nog reguutjes voor geven ook." 'En wat de Russische leiders van thans betreft „Die zullen er niet be ter afkomen dan Kroesjef zelf". De maarschalk-minister steekt de draak met de „onware bewering van de Kroesjevitische revisionisten, dat één enkele vonk in een deel van de wereld een botsing met kernwapens kan ontketenen en de mensheid kan vernietigen. "Wij zijn niet bang van de atoombom", aldus Lin Piou. Het gehele leerstellige betoog van President de Gaulle verklaarde donderdag op zijn persconferentie dat de crisis, welke de Europese Gemeen schappelijke Markt in juni j.l. heeft getroffen, twee dingen duidelijk heeft aangetoond, namelijk "de on willigheid der vijf andere EEG-staten om in het kader der gemeenschappe lijke markt de noodzakelijke regelin gen voor de landbouw te treffen en het bestaan van bepaalde fouten en dubbelzinnigheden in de tekst van het Verdrag van Rome. Dit moest vroeg of laat tot een crisis leiden". In een kritiek op de EEG, de EEG Lin gaat uit van de strategische op vatting van Mao Tse Toeng zelf, die wil, dat eerst revolutionaire bases op het platteland moeten worden geves tigd, zodat de steden van hieruit kun nen worden omsingeld. Hij heeft de ze tactiek destijds met succes toege past in de oorlog tegen de Japanners en in de verovering van China op de nationalisten van Tsjang Kai Sjek. Dezelfde maoïstische tactiek wordt toegepast in de oorlog van de Viet- cong in Vietnam. Wat naar de mening van strateeg Mao mogelijk is voor China, moet ook mogelijk zijn voor de hele wereld. Vandaar zijn wereldstrategische op vatting, dat Amerika en West-Euro pa eerst moeten worden omsingeld door revolutionaire bases op het plat- seland van de wereld, namelijk de on derontwikkelde werelddelen Azië, Af rika en Zuid-Amerika. „Tot op zekere hoogte biedt het tegenwoordige beeld van de wereld revolutie hetzelfde beeld van omsin geling van steden door bases op het platteland", aldus Lin Piou. „Deze wereldrevolutie, die een tijdelijke ver traging heeft gehad, staat er nu be ter voor dan ooit tevoren en de toe passing van de theorieën van Mao Tse Toeng, leider van de partij, kun nen leiden tot een verplettering van de superieure kracht in materiaal van de industriële mogendheden van N. Amerika en West-Europa". en Euratom, zei de generaal "dit technocratische embryo zou in de huidige vorm inbreuk maken op de Franse democratie en wel bij de be handeling van vraagstukken, waarvan ons nationale bestaan afhankelijk is". Hij voegde hieraan toe "Frankrijk wil een op rechtvaardigheid gegrond veste Europese Gemeenschappelijke Markt, dat wil zeggen, de landbouw- produkten moeten tegelijkertijd met de industriële produkten binnen de markt worden gebracht. Voorts moet het duidelijk zijn dat geen enkele be langrijke zaak anders dan door de verantwoordelijke autoriteiten, dus de betrokken regeringen, mag worden afgehandeld". Het is denkbaar en wenselijk dat de grote economische onderneming van de Europese Gemeenschappelijke Markt in de stellingen wordt gezet. Maar voor het zover is zullen zich ver tragingen voordoen, waarvan niemand de duur kan voorzien. Frankrijk is evenwel bereid aan alle meningsuit wisselingen deel te nemen, die de re geringen der vijf andere EEG-staten wenselijk zouden achten", aldus de president nog. De Gaulle wees er op, dat de ver dragen ter instelling van de EGKS, Euratom en Gemeenschappelijke Markt waren gesloten voor het her stel van Frankrijk in 1958. Daarom hielden die drie verdragen voorname lijk rekening met de verlangens van de anderen. De EGKS - los van de Frans/Duitse toenadering welke zij wilde laten blijken - diende voorna melijk om Duitsland weer de beschik king te geven over zijn steenkool en staal en om Italië, dat zelf geen steen kool en ijzer heeft, in staat te stellen zich het goedkoop te verschaffen om zelf een metallurgische industrie op te bouwen. Wat de Euratom betreft, deze was gericht op het controleren van de produktie van splijtbaar materiaal, met de bedoeling het militaire gebruik ervan te verhinderen, terwijl alleen Frankrijk in staat was zichzelf van kernbewapening te voorzien. Het verdrag van Rome stelde de voorwaarden vast van de industriële gemeenschap waarbij vooral onze bu ren belang hadden, maar in het ge heel niet die voor de landbouwge- meenschap, waarbij wij het meest ge ïnteresseerd waren. Overigens stelden de drie verdra gen een soort van bestuur in onder de vorm van een van de staten onaf hankelijke commissie, ofschoon de leden daarvan door hen werden be noemd en betaald, alsmede een vorm van wetgevende macht, bestaande uit leden van de verschillende parlemen ten, van wie echter geen enkele van zijn kiezers een mandaat had gekre gen dat niet nationaal was. De Gaulle betoogde dat niemand kon ontkennen dat de gedachte om de staten van West-Europa op econo misch gebied, "en ik voeg eraan toe op politiek gebied", bijeen te brengen sedert lange tijd door Frankrijk werd gekoesterd. Frankrijk, welks munteenheid een der sterkste van de wereld is gewor den, heeft bovendien de beste redenen om te gaan concurreren. Daarom had Frankrijk zeven jaar lang actief ge holpen om de gemeenschappelijke markt op poten te zetten. Volgens de huidige opzet zou een Europese federatie geleid worden door een technocratische areopaag, zonder vaderland en zonder verant woordelijkheid. Frankrijk stelt daar tegenover het plan van een georgani seerde samenwerking van de staten, welke zich waarschijnlijk tot een con federatie zou ontwikkelen. Alleen dat plan zou het eens aan andere landen zoals Engeland en Spanje, mogelijk maken om toe te treden, omdat die landen, evenals het onze, hun souve- reiniteit niet willen verliezen. Dit plan ook zou in de toekomst een sa mengaan van geheel Europa denk baar maken. De Gaulle legde er de nadruk op dat opneming van de landbouw in de gemeenschappelijke markt voor Frankrijk een conditio sine qua non is, omdat, indien dit niet zou gebeu ren, wij meer dan onze buren de zeer zware last zouden blijven dragen, welke de steun aan onze landbouw vertegenwoordigt. Wij zouden aldus ten zeerste gehinderd worden in de concurrentie op industriëel gebied. Vanwege dit alles had Frankrijk er in januari 1962 niet in toegestemd dat men overging naar de tweede fase van het verdrag van Rome, d.w.z. een aanzienlijke vermindering van de douane-tarieven. Er was veel geween en geknars der tanden, maar tenslotte konden wij de instemming van onze partners ver krijgen en wij konden geloven dat zij tenslotte hun verplichtingen zouden nakomen, aldus de Gaulle. Maar op 30 juni stootte onze afvaardiging op een afwijzing wat betreft de defini tieve financiële regeling, zoals men eerder was overeengekomen. De ten aanzien van de financiële regeling opgestelde voorwaarden zouden van de commissie letterlijk een grote on afhankelijke financiële macht ge maakt hebben, en de staten die daar toe zouden hebben bijgedragen, zou den er geen enkele controle over heb ben gehad. Weliswaar zou dat budget aan de Europese Assemblé zijn voor gelegd, maar de tussenkomst van die Assemblée, die van consultatieve aard is en waarvan de leden overigens he lemaal niet daarvoor zijn gekozen, zou de zaak alleen nog maar verergerd hebben. Dit alles heeft ons ertoe ge bracht de onderhandelingen van Brus sel te staken, aldus de Gaulle, die overigens aan het slot van zijn behan deling van het onderhavige vraagstuk verzekerde dat Frankrijk bereid bleef deel te nemen aan alle meningsuitwis selingen welke door de regeringen zouden worden voorgesteld. In voor komend geval wil Frankrijk de onder handelingen in Brussel hervatten, zo dra opneming van de landbouw in de gemeenschappelijke markt werkelijk wordt aanvaard. BIOGRAFIE OVERVEROLME De eerste druk 10.000 exempla ren - van de biografie over scheeps bouwer C. Verolme, „Koning van de stapel-loop" getiteld, is reeds uitver kocht. Vandaag komt echter reeds een tweede druk van dit door de Rotter damse journalisten H. J. Waalwijk en Link van Bruggen geschreven boek, van de persen. MGR. E. BEEL HULPBISSCHOP IN ROERMOND. Paus Paulus heeft tot hulpbisschop van Roermond benoemd de deken N. Th. E. Beel van Roermond. Mgr. Moors heeft reeds geruime tijd geleden paus Paulus om een hulp bisschop gevraagd, omdat het bisdom Roermond, dat in snelle ontwikkeling verkeert, te groot is om alleen te be sturen en omdat zijn gezondheidstoe stand hem noodzaakte het kalmer aan te doen. Mgr. Moors heeft namelijk na de tweede zitting van het concilie een hartaanval gehad, waaraan hij wel is hersteld, maar die hem toch dwingt voorzichtig aan te doen. VLEESPRIJZEN MOETEN OMLAAG. Groenten zijn al lager. De Nederlandse huisvrouw zal dit najaar voor groenten 'n stuk minder geld hoeven uit te geven dan de afge lopen maanden. Ook het fruit, behal ve peren, zal niet duur zijn. Deze optimistische geluiden laat 't centraal bureau van de tuinbouwvei lingen horen ondanks het slechte weer van de afgelopen zomer. Voor 'n tekort aan groenten en fruit behoeft men niet bang te zijn, tenzij het uitzonderlijk hard zou gaan vrie zen en de vraag uit het buitenland de prijzen zou kunnen opdrijven. De vleesprijzen in de komende maanden moeten omlaag, vindt het ministerie van Economische Zaken. In de vergadering van het produkt- schap voor vee en vlees zei de verte genwoordiger van minister Den Uyl, drs. R. van Kuik "De te verwachten lagere rundvleesprijzen zullen volledig moeten worden doorgegeven aan de consument. Laat de vleeshandel bij la gere prijzen maar proberen via omzet- verhoging op de binnenlandse markt aan zijn trekken te komen." Het produktschap had een nota op gesteld met maatregelen om te voor komen dat de vleesprijzen zouden da len als dit najaar extra veel vee ge slacht zou worden nu de boeren door BEJAARDENHUIS. Binnen zeer korte tijd zal in Vlijmen in de Pastoor van Akenstraat een begin wor den gemaakt met de bouw van een Bejaar denhuis. Het gebouw krijgt een huisves tingsgelegenheid voor maximaal 82 bejaar den. Er komen 68 een-persoons- en 7 2- persoons kamers. Het stichtingsbestuur zal om een sluitende exploitatie te krijgen, vrij hoge pensionprijzen moeten berekenen, af hankelijk van de ligging f 365.40 of f 383.75 per maand; voor een twee pers. kamer f 642.50 of f 663.35 per echtpaar. Als men de cijfers bekijkt wordt men angstvallig, maar het gemeentebestuur is er zich van bewust en er komt een regeling voor tegemoetkoming op basis van de Al gemene Bijstandswet. P.V. DE ZWALUW Kampioenschappen jonge duiven. Duif kampioen 1 P v Bers 1825 pt.; 2 K Kivit 782; 3 M Libregts 707; 4 M Laros 695; 5 P v Bers 682; 6 Kolen de Laat 675; 7 M Nicols 626; 8 A Dekkers 626; 9 M Laros 615; 10 A Dekkers 614 pt. Hokkampioenschappen 1 P v Bers 63,47; 2 M Nicols 52,62; 3 K Kivit 51,32; 4 M Laros 48,14; 5 M Libregts 46,55; 6 H de Laat 43,94; 7 A Parijs 42,49; 8 A Dekkers 41,15. Zaterdag hield de Postduivenvereniging De Zwaluw een wedvlucht vanuit Chateau- roux, afstand 601 km; los 7 uur, eerste duif 14-01-58, laatste prijsduif 16-17-12. Uitslag als volgt P v Bers 1; R v Hsdonk 2; Gebi de Vaan 3; M de Laat 4; M Nicols 5, 7; A Dekkers 6. Zondag hield de Zwaluw een wedvlucht vanuit Geldenaken België, afstand 111 km, los 8,10 uur, eerste duif 9-26-28, laatste prijsduif 9-34-15. Uitslag A Dekkers 1, 5, 8; H Berkelmans 2, 9; M Libregts 3; M v Heeswijk 4, 14, 16; J v Engelen 6; J Oos terwaal 7; H Pelders 10; Kolen de Laat 11, 12; J Dekkers 13, J v d Wiel 15. VISCLUB DE HUT. Zaterdag 11 sept. werd in café H. Boom de jaarlijkse feestavond gehouden van de Visclub De Hut, die weer geslaagd ge noemd kan worden. Het klokje van gehoor zaamheid sloeg weer te vroeg. Zondag werd het koningsvissen gehou den in de wateren van de visclub de Hut; om half drie werd het startschot gegeven voor de wedstrijd voor het koningsvissen, die 1 Yl uur duurde. Ondanks dat er weinig vis werd gevangen, bleef de spanning er tot de laatste minuut in en toen was de eerste prijswinnaar Has v. d. Meiden,, keizer van de visclub en winnaar van het 5e achtereen volgend concours; de 2e prijswinnaar Karei Parijs, werd koning, die C. Koensen ont troonde, die in 1964 koning was. Dit werd in café H. Boom door de voorzitter bekend gemaakt De uitslag was als volgt 1 H C v d Meijden; 2 Parel Parijs; 3 L de Vaan; 4 T v Bokhoven; 5 Th v d Bosch; 6 G Coevering; 7 J v Engelen; 8 J de Wijs; 9 W v Beijnen; 10 L v Overdijk; 12 P Ver schuren; 13 B Verschuren; 14 L de Laat; 15 M de Grcef; 16 J Bruusmijn; 17 H Tim mermans; 18 W v Engelen; 19 J v d Dun- gen; 20 A Kouwenberg; 21 L Boom; 22 J Parijs; 23 P Parijs; 24 A Verschuren; 25 C Coensen; 26 W A Kuijpers 27 H Boom. Extra prijs grootste vis H v d Meijden, ge schonken door T v Bokhoven; extra prijs L de Laat geschonken door Th Kuijpers. MEER WERKGELEGENHEID Het zal de laatste tijd wel voor iedereen duidelijk zijn geworden, dat de gemeente Vlijmen alle mogelijke moeite doet om meer industrie binnen de grenzen te krijgen. Sinds 9 sept. is de gemeente dit doel weer met en kele forse schreden naderbij gekomen. Dit gebeurde n.l. door het feit, dat de raad zijn goedkeuring verleende tot het vestigen van BENOEMD. Zuster Broos, hoofd van de huishouding in het Bejaardencentrum "Achter de Ho ven", is benoemd tot directrice van het Blin- den-bejaardeninstituut te Wolfheze. BAZAR MARIJKE De Harmonie en Drumband "Marijke" gaat een grote bazar organiseren, welke op vrijdag 12, zaterdag 13 en maandag 15 no vember in het gebouw van de Chr. Volks bond zal worden gehouden. Het ligt in de bedoeling van "Marijke" naast een groot aantal attracties, ook een grote verloting aan deze bazar te verbinden, waartoe bereids vergunning aan B. en W. is gevraagd. JEUGDTOTO H.N.C. De inzet van de tweede week bedroeg f 375.30; 10 personen hebben dit bedrag geraden en delen de eerste prijs van f 56.30 n.l. J M Verhagen Heistr. 70, L Verduijn Heistr. 185, A L Boezer Heistr. 90, Jac Vos Julianalaan 36, A Hulzentop Schoolstr. 11, allen Spr.-Capelle, A J Alessie Fr v d Put- tenstr. 2 Waalwijk, J P de Man Bemdijk- sestraat 147 Kaatsheuvel, T Dalmayer Burg Kampstr. 6 Waspik, J J Mandemakers Noordstr. 20 Waalwijk en Pierre v Loon Deken v Baarstr. 63 Nieuwkuijk; 2e prijs, f 37,53 gewonnen door mevr. H. Treffers- Mesch Poolsestr. 21 Capelle, geraden be drag f 375.31; 3e prijs f 18.77 door PMv Lier Aalburgsestr. 70 Wijk en Aalburg, H de Man Reigerbekstr 17. Waalwijk en A Verduijn Wendelnesseweg 122 Capelle, ge raden f 375.25 en f 375.35. de natte zomer niet voldoende hooi voor wintervoer hebben kunnen oog sten. In oktober a.s. zal Z.H. Paus VI een bezoek brengen aan New-York en daar een rede houden voor de Verenigde Naties. Hij zal dezelfde dag weer naar Rome terugkeren, maar eerst een ontmoeting hebben met president Johnson. de twee Leidense zeepfabrieken, Sanders n.v. en Het Klaverblad, op het industrie terrein Vliedberg. De raad die volledig ach ter deze industrialisatiepolitiek van de ge meente staat ging zonder hoofdelijke stem ming met de voorstellen accoord. Het beleid van de gemeente is de laatste jaren sterk op het verruimen van de krappe werkge legenheid gericht, die binnen de gemeente bestaat. Het is voor het gemeentebestuur al jarenlang een doorn in het oog, dat het overgrote deel van zijn ruime beroepsbe volking elders werk moet zoeken. Door het vestigen van de fabrieken van de n.v. San ders en de n.v. Het Klaverblad zullen aan vankelijk reeds ongeveer 80 personen min der behoeven te gaan pendelen. En in ver loop van de tijd rekent men nog op een forse uitbreiding van deze bedrijven. De n.v. San ders zal haar aerosolfabriek naar Vlijmen overplaatsen, hiervoor is pl.m. 5000 m2 grond aangekocht. Dit bedrijf vervaardigt verschillende soorten producten, die in spuitbussen op de markt gebracht worden. Aan de n.v. Het Klaverblad is ongeveer 900 m2 verkocht. De prijs bedraagt f 14.50 per m2, zoals reeds eerder voor de verkoop van industrie terrein werd vastgelegd. In de overeenkomst met deze twee samenwer kende bedrijven werd verder vastgelegd, dat een bepaalde hoeveelheid industrieterrein voor eventuele uitbreiding wordt gereser veerd. Het definitief worden van dit ge meenteraadsbesluit is nu verder aan de pro vincie, die er de goedkeuring aan moet hechten. OPENLUCHTBIJEENKOMST Op vrijdag 17 september a.s., komt de combo van het Leger des Heils, afdeling Breda naar Drunen. Medewerking wordt dan verleend aan een openluchtsamenkomst, die om 8 uur aanvangt op het Raad huisplein. Met hun pittige muziek, waarmee zij hun toch zo diep Godsdienstige liederen begeleiden, zullen zij stel lig belangstelling trekken. De bijeenkomst gaat uit van de Gereformeerde kerk Waalwijk-Dru- nen en wordt geleid door de heer P. J. Montsma, uit Amsterdam, die tevens de spreker is. H. de Ruyter—J. v. Esch 0-1 B. de PefferR. v. Veldhoven 0-1 Zodat de einduitslag werd: 1 B. v. Veldhoven (Blok v. Heijst) 2 B. de Peffer (Marathon) 3 J. van Esch (Cowa) 4 H. de Ruyter (A.S.O.V.) 5 H. Knippels (A.S.O.V.) 6 A. v. Bladel (Cowa) 7 J. de Bont (Cowa) 8 C. Schoenmakers (Cowa) 9 J. v. d. Kaa (Philips) 10 P. v. Oudheusden (Cowa) Namens de vereniging reikte de heer P. de Peffer de fraaie bekers uit. Hij bracht dank aan ,,Cowa" voor de beschikbaar gestel de ruimte en aan de vereniging Blok van Heijst voor de goede or ganisatie. Tevens dankte hij de spelers voor hun prettige medewer king en de bedrijven die een bij drage hebben gestort voor de aan schaffing van de prijzen. Al met al is deze zomeravondcompetitie, waaraan door niet minder dan 16 heren- en 5 damesteams werd deel genomen een uitgesproken succes geworden mede dank zij de uitste kende samenwerking en verstand houding tussen bedrijven en deel nemers (sters). Het enige agendapunt waarover de raad van Waspik in haar ver gadering van donderdagavond zich even moest uitspreken, betrof een voorstel tot het verstrekken van 'n éénmalige bijdrage in de stichtings- kosten van een nieuw wijkgebouw voor de plaatselijke afdeling van 't Wit-Gele Kruis. Voor het overige toonden de heren raadsleden zich deze avond bijzonder volgzaam. F 60.000 VOOR WIJKGEBOUW Blijkens een concept-exploitatie rekening door de kruisvereniging ingezonden aan het gemeentebe stuur met een begeleidend verzoek om financiële medewerking, zijn de totale stichtingskosten van 't nieu we wijkgebouw geraamd op 135.000 gulden. Naast eigen middelen en bijdragen van verscheidene aard, zal voor de financiering een geld lening moeten worden opgenomen van 95.000,De daaraan ver bonden lasten van rente en aflossing zouden er mede de oorzaak van zijn dat er bij een dergelijke opzet een jaarlijks tekort van 5400,zou ontstaan. Dit ondanks de gemeente lijke jaarlijkse subsidie van 9010, gulden. Om dit geraamde tekort op te heffen, zou de gemeente een ka pitaal van ongeveer 80.000, moeten inbrengen, op basis van een 40-jarig annuïteitslening tegen 6%. Volgens de afdeling financiën ter secretarie zou dit tekort echter te rug te brengen zijn tot f 4100, hetgeen zou betekenen dat een een malige bijdrage van 62.000,door de gemeente het jaarlijkse tekort zou wegwerken. B. en W. waren van oordeel dat, ondanks de min der gunstige budgettaire positie van de gemeente, hier de helpende hand moest worden toegestoken in de vorm van een bijdrage van 50.000.- gulden. De heer Savelkouls stelde al di rect een hogere bijdrage voor. Ook de heer Op de Weegh achtte 't maat schappelijk belang voor de volks gezondheid dermate eminent dat hij een bijdrage van 60.000,beslist verantwoord vond, temeer omdat ook het Groene Kruis van dit ge bouw gebruik gaat maken. Omdat, aldus de heer v. d. Broek, de raad op de eerste plaats heeft toe te zien op de financiële positie van de gemeente, stelde hij een bij drage van 55.000,voor, een tus senweg dus. Het voorstel van de heer Op de Weegh kreeg tenslotte de steun van de meerderheid, waarop burgemees ter Welling het bestuur van de kruisvereniging van harte geluk wenste. VERHOGING RIOOLAFVOERRECHT De gemiddelde rioolbelasting be droeg over 1964 12.per aanslui ting. Dit leverde een belastingop brengst van 5640,84 op. De kosten van rente, afschrijving en onder houd bedroegen 56.700,Op aan drang van Ged. Staten zullen de rechten tot 25,- worden verhoogd, waardoor een meeropbrengst van 8.600,wordt verkregen. Voor het uitvoeren van de werk zaamheden met betrekking tot het bouwrijp maken van het uitgebrei de industrieterrein aan de Veer- straat, ging de gemeente een geld lening aan met de Bank voor Ned. Gemeenten tot een bedrag van 400.000,tegen 6%, looptijd 25 jaar. In verband met een door de PNEM aan te leggen bovenleiding, zal een herziening van het uitbrei dingsplan worden voorbereid. Aan de Burgemeester Couwenbergstraat werd een perceel bouwgrond ver kocht aan de heer A. van Boxel uit Raamsdonk. In dit uitbreidingsplan zijn nu nog slechts twee bouwper celen over. De subsidie aan de stichting Streek-V.V.V. te Tilburg werd met een cent per inwoner ver hoogd en gebracht op 10 cent. De Stichting Jeugdbelan^en Waspik kreeg een extra subsidie van 500.- ter dekking van de kosten van or ganisatie van kampen, wandeltoch ten e.d. Over 1965 heeft genoemde stichting een tekort van 1.273,50. Er was door de gemeente een sub sidie geraamd van 1872,maar gezien het verminderde aantal le den, heeft de stichting slechts recht op 1.184,50. Door de extra subsi die van 500,komt de gemeente begroting derhalve niet in het ge ding. Vanaf 1 maart 1959 neemt de gemeente deel aan de onderhouds dienst van PNEM, voor wat de openbare verlichting betreft. Voor het vervangen van lampen en het onderhoud der armaturen en derge lijke bracht de PNEM op basis van het huidige aantal in gebruik zijnde lampen (640) maandelijks een be drag van 522,82 in rekening. Te meer daar de werkzaamheden niet naar volle tevredenheid werden uit gevoerd, acht het gemeentebestuur dit tarief vrij hoog. Vandaar dat dit werk nu werd aanbesteed, met het gevolg dat de firma C. Roovers te Waspik voor een maandelijks be drag van 471,dit werk zal over nemen. Als na een jaar blijkt dat de heer Roovers niet aan de ver wachtingen kan voldoen, dan zal de gemeente een door de heer Roovers aan te schaffen ladderwagen over nemen en naar andere mogelijkhe den uitzien. Aan het bestuur van 't Retraitehuis Loyola te Vught, werd een uitkering-ineens verstrekt van 3.500,ten behoeve van de bouw van een nieuw retraitehuis te Hel- voirt. De gemeenterekening werd vastgesteld, evenals die van de Gal.M.Z. over hetzelfde jaar. Uit de ingekomen stukken bleek, dat Ged. Staten hun fiat hebben ge geven aan de plannen tot oprich ting van een Stichting Tuinbouw centrum door de gemeente Waspik, Sprang-Capelle en 's-Gravenmoer. ZEER GESLAAGDE ZOMER AVONDCOMPETITIE BEDRIJFS- TAFELTENNIS Zaterdag 11 september j.l. wer den in de cantine van het kleding- confectiebedrijf „Cowa" te Baard wijk de finale wedstrijden gespeeld van de zomeravondcompetitie be drijf staf eltennis, waaraan de vol gende bedrijven werd deelgenomen. Cowa, Marathon, Belastingen, Blok var Heijst, en Philips. De organisatie berustte bij de be drijfsvereniging van Blok v. Heijst, die zich op uitnemende wijze van haar taak heeft gekweten. Cowa, had welwillend haar cantine be schikbaar gesteld. Uit een en ander bleek de uitstekende verstandhou ding tussen de bedrijven onderling. Ook de wedstrijden werden welis waar met volle overgave, doch ui terst sportief gespeeld. Uiteindelijk bleven de 5 kansheb bers over namelijk: J. van Esch (Cowa) 100%, A. van Bladel (Co wa) 100%, R. van Veldhoven(Bl. v. Heijst) 97%, H. de Ruyter (Be lastingen) 97%, B. de Peffer (Ma rathon) 80%. In de tienkamp moe sten deze 5 spelers zaterdag j.l. spe len om de fx-aaie prijzen (bekers) die hiervoor welwillend beschik baar waren gesteld. De uitslagen van de finalepartij- enwaren: J. v. EschB. de Peffer 0-1 A. v. BladelB. de Peffer 0-1 A. v. BladelJ. v. Esch 0-1 J. v. EschR. v. Veldhoven 0-1 H. de RuyterB. v. Veldhoven C'-l H. de RuyterB. de Peffer 0-1 A. v. BladelR. v. Veldhoven 0-1 T-T Hp RnvtprA v Rladpl 1-0

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2