KAATSHEUVEL 0 vers paardevBees Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Smid je Verholen en de strijd tegen Mars <^0-abootta-kaazijes 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 13 SEPT. 1965 7 Loon op Zand Drunen Vrijh.-Capelle Net dagmeisje gevraagd ABONNEERT U OP DIT BLAD H. Schoondermark en Zn. DOKTER JANE AMERIKAANSE FIRMA START MET PRODUCTIE IN KAATSHEUVEL Dezer dagen is de I.G.A., de Inter nationale Gas Apparaten n.v., een dochteronderneming van de Ameri can Meter Company uit Philadelphia en de International Telegraph and Telephone Company uit New York, die zich gevestigd heeft in de voor malige schoenfabriek "Sonora" van A. J. Wennekes schoenfabrieken n.v. aan de Gasthuisstraat te Kaatsheuvel, gestart. In deze bedrijfsruimte van circa 2000 m2 gaat de nieuwe firma die vanuit Utrecht overgehuisd is en gelieerd aan de Nederlandse Stan dard Electric Company te Den Haag, zich bezig houden met het assamble- ren van gasmeters en gasregelaars en alle meetapparatuur, die behoort tot de benodigdheden van de aardgasin dustrie, onder leiding van de heer A. C. Campbell, de Amerikaanse be drijfsleider van deze vestiging. Met de productie van de apparaten zal te gen het eind van het jaar worden be gonnen. Dan zullen ook arbeiders en technici uit Kaatsheuvel en omstre- streken moeten worden aangetrokken, want de firma heeft zich juist in Kaatsheuvel gevestigd, omdat er toe vallig een geschikt gebouw vrij kwam en omdat de arbeidsmarkt in Midden- Brabant voor het bedrijf gunstiger is dan elders in het land. Met de vesti ging is een investering van bijna f 3 miljoen gemoeid. De I.G.A. zal zich in eerste in stantie gaan toeleggen op het produ ceren van een lichtgewicht aluminium gasmeter voor huishoudelijk gebruik, om dan geleidelijk over te gaan tot de productie van een zestal typen gas meters. Voorlopig wil men ter plaatse 100.000 gasmeters per jaar gaan pro duceren. Hiervoor heeft de I.G.A. de officiële goedkeuring van het Neder landse IJkwezen ontvangen. Voor het bedrijf in Kaatsheuvel zullen voorlopig 50 nieuwe arbeids plaatsen geschapen worden, welke met de groei van de productie tot ca. 300 zullen worden uitgebreid. DESK-SUPPORTERSCLUB PARAAT Nu voor DESK a.s. zondag de eerste uitwedstrijd op het program ma staat, n.l. tegen TSC, is het be stuur van de supportersclub meteen paraat om de Desk-aanhang in de ge legenheid te stellen op een gemakke lijke wijze per bus de reis naar Oos terhout te maken. Men vertrouwt dat velen hiervan gebruik zullen maken, want de kosten zijn zo laag mogelijk gehouden. Men dient zich hiervoor uiterlijk zaterdagavond om 6 uur aan te melden bij J. Steenbergen, Hoofd straat 68, vanwaar zondagmiddag om half 2 wordt vertrokken. Desk-sup porters profiteert van deze gelegen heid. A.C. KAATSHEUVEL De automobielclub Kaatsheuvel organiseert vanavond haar 4e rit voor de clubcompetitie. Het betreft een kaartleesrit over een afstand van ca. 40 km., welke is uitgezet door de he ren L. Ververs en A. van Oversteeg, zodat de deelnemers zich van een pri ma verzorgde rit verzekerd kunnen weten. Om 8 uur wordt bij hotel Eupho- nia gestart, waar eveneens de finish is. Vanaf half 8 is daar gelegenheid tot inschrijven en het in ontvangst nemen van kaarten en opdrachten. BEZORGING VAN DE ECHO VAN HET ZUIDEN Wegens ziekte van onze coporteur zal de bezorging van De Echo van het Zuiden in Loonopzand voerlopig niet geschieden. De abonnees zullen de krant per POST ontvan gen. SHOW IN CULTUREEL CENTRUM Door enige zaken uit Loonopzand en Til burg is dinsdagavond in het Cultureel Cen trum een aardige modeshow georganiseerd, waarbij tevens diverse stands konden wor den bezocht en waar demonstraties werden gegeven. De bedoeling van deze organisatie was de voorlichting voor de vrouw, vandaar dat veel goede raad aan de huisvrouwen werd gegeven, vooral inzake de aanschaf van gaskachels en comforen, pannen en wat dies meer zij, omdat over ongeveer een jaar hier het aardgas zal zijn aangesloten. Na deze inleiding volgde de modeshow, die vanzelfsprekend veel aandacht had en bijzonder enthousiast is ontvangen. De com- binatiekleding die geshowd werd was zeer doelmatig, pakjes en deux pièces deden het zeer goed voor het komende najaar en voor al de winterkleding in jersey en wol toon de hoe men mooi en goed gekleed kan wor den. Sportief waren de rokken, pantalons, blou ses, suède jasjes en truien; kortom de mode die gaat komen werd voor de aanwezigen overzichtelijk voorgetoverd. Vele stands werden bezocht, waar eens rustig kon worden gepraat over diverse ar tikelen. Tijdens de demonstraties was er nog een verloting. Aan de show hebben meegewerkt de firma's van Leest voor huish. artikelen, van Son voor goud en zilver, Mutsaerts als dameskapper uit Loonopzand en d? firma's van Duren, corsetterie, fa. Bertens voor brillen en Brabants Woonhuis voor woning inrichting, C. v. Loon voor leerwaren en van Aarle als fotograaf, allen uit Tilburg. De organisatie berustte bij bureau Brusse uit Arnhem. P.V. DE LUCHTBODE De P.V. de Luchtbode hield zondag j.l. een vlucht vanuit Parkestone. De uitslag was als volgtM Vera 1, 2; A Beerens 3; A Aarts 4, 5; M Maas 6, 7; M Goudsiers 8; J Aarts 9; L Doggen 10. HANDBAL De handbalvereniging Uno Animo heeft zaterdag in Boxtel half om half gespeeld te- genBHV. De jongens adsp. wonnen van B H V met 3 - 6 en de meisjes adsp. moesten het onderspit delven met 12-1, ook van BHV. Zondag waren de punten geheel voor Uno Animo. De dames senioren wonnen van BHV met 6-1 en de heren jun. met maar liefst 13-8. Al bij al weer een goede uit slag in het nieuwe seizoen. VIERDE HART VAN BRABANTTOCHT De 4e tocht van de wandelclub in het ka der van de Hart van Brabant tochten wordt gehouden zaterdag en zondag 18 en 19 sep tember a.s. In verband met de leeftijden wordt een 10 km tocht gelopen. De tijden zijn: zaterdagl3.30 -14 uur en zondag 13-13.30 uur. Het vertrekpunt is aan de St. Gustaafschool aan de Gen. de Wettlaan te Tilburg. Aanmeldingen hiervoor staan open bij mevr. Vinken, Thijsmanstr. 9 te Loonopzand. Vermeld dient te worden dat de jeugd hieraan kan meedoen, daar dit georgani seerd is door de Stichting Jeugdbelangen in de parochie van Loonopzand. JEUGDHARM. SOPHIA'S VER. Bij de skelterwedstrijden te Rijen heeft de Jeugdharmonie van Sophia's Vereniging een en ander met een muzikale omlijsting opgeluisterd, zondag j.l. VOETBAL Bladella - Uno Animo 1-2 In de prognose werd de eerste wedstrijd van Uno Animo in de 2e klas een vuurdoop genoemd. Inderdaad was dat zo, want aan alles moest men wennen. Zo kwam het tot een treffen in Bladel tegen de club Bladella. In een zeer goede wedstrijd is het 't le van Uno Animo gelukt een overwinning in de wacht te slepen. Op het eerste gezicht leek Bladella sterker te zijn en was ook in derdaad het overwicht aan haar kant. De rust ging daarom ook in met een achter stand van 0-1, maar daar bleef het niet bij. Gesterkt door de thee en de nodige aanmoedigingen ging Uno van leer trekken. Op een gegeven moment kreeg Harri v d Velden een kans vrij voor de Bladcllagoal. Hij wist er een gelijk spel van te maken, 1-1; 15 min. voor tijd kreeg Jan Meijer een kans h;ij schoot op de keeper, welke de bal terug in het veld bracht, doch hij kreeg de bal weer en maakte dat de zege aan Uno Animo kwam, 2-1. Dit was de eerste klap die Uno uitdeelde. Mogen er zo nog meerdere volgen. Het zal niet altijd voor de wind gaan in de nieuwe afdeling, maar probeer in elk geval te be houden wat nu bereikt is. Het 2e elftal dat tegen Baronie 3 ten strijde trok heeft de eer met 4-1 aan Ba ronie moeten laten. AFSCHEID KAPELAAN PETERS Hedenavond zal kapelaan Peters, die benoemd is tot kapelaan te Eindhoven en die in onze parochie veel heeft gedaan, vooral voor het jeugdwerk, gelegenheid geven af scheid te nemen in de zaal van Gez. Elshout. R.K. E.H.B.O. De R.K. E.H.B.O. Drunen hield deze week haar jaarvergadering, waarbij o.m. de laatste tassen aan de 52 leden tellende vereniging werden uitgereikt. Alle leden van de E.H.B.O. Drunen zijn nu in het bezit van een E.H.B.O.-tas. Tevens werd er een wedstrijd-commissie ingesteld; deze commissie zal de mogelijkheden van deelname aan wedstrijden bestuderen en organi seren. De heer N. van Huiten, secretaris van de vereniging, die aftredend was en zich niet meer herkiesbaar had gesteld, werd opgevolgd door de heer H. Elshout, welke met al gemene stemmen werd gekozen. De voorzitter, de heer H. Portier, dankte op zeer hartelijke wijze de scheidende secretaris, die wegens drukke werkzaamheden zijn functie, welke hij vanaf de oprichting had .vervuld, moest neerleggen. In september 1966, dus het vol gend jaar, zal de afdeling Drunen weer met een E.H.B.O.-cursus star ten. Dr. v. d. Wouw, die tot heden docent was van de afd. Drunen, had verzocht van deze taak te worden ontheven i.v.m. zijn drukke werk zaamheden. Dr. v. d. Wouw wilde echter de vereniging niet in moei lijkheden brengen en had Dr. Over- gaag verzocht deze functie te willen overnemen. Dr. Overgaag had ver klaard dit gaarne te zullen doen. De jaarlijkse Bindingsavond zal gehouden worden op 23 oktober a.s. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP Zondagmiddag had in Drunen in de Grotestraat een aanrijding plaats tussen twee bromfietsen. Onze dorpsgenoot, de heer M. Heymans, 63 jaar, rijdende op een Solex, kwam hierbij zodanig te vallen, dat hij zeer ernstige verwondingen op liep. De heer M. Heymans is later aan de opgelopen verwondingen overleden. P.V. NOOIT GEDACHT Wedvlucht vanuit Neufilles, gelost 11.30 uur, aankomst le duif 1-0-15, laatste prijs- winende duif 1-42 uur. Uitslag: Heibloem 1, 8; M Netten 2, 22, 26; C Pullens 3, 14, 44; G Rosenbrand 4, 56; D v d Schans 5, 20, 23, 28, 50, 52; J IJpclaar 6, 12, 15, 17, 46; J Snaphaan 7, 37; E Braspenning 9, 45, 54; G Geenen 10, 18; A M de Jong 11; Kuiten 13; H Spuijbroek 16; L Kcmmeren 19; H de Jong 21, 41; A Tactor 24; C Verhagen 25, 29; A Treffers 27, 32, 59; P v Dongen 30; Blok 31, 42, 43, 47, 48, 60; Kramer 33; Roomer W 34; A Nieuwen- huizen 35, 39, 51, 55, 58; A v Tiggelen 36, 57; Florijn 38; A J Ophorst 40; G Mo lengraaf 49; Jos Rozenbrand 53. Deze week inmanden voor Mans tevens kasvlucht. God schonk ons een welge schapen zoon. We noemen hem PIETER J. P. v. d. Mei A. v. d. Mel-v. Ingen Kees Huib Jan Wim Anneke Waalwijk, 12 september 1965 v. Assendelftstraat 20 - 24 Wederom ontvangen lste kwaliteit per kg. 3.95 Levensmiddelenbedr ij f JOHAN VAN ENGELEN nabij Oranjeplein, Waalwijk Mevrouw Winkelman Kerkstraat 99, Sprang Wij hebben een schitteren-le collectie Monsterboeken gaarne ter inzage Grotestraat 205 WAALWIJK EEM KWESTIE VAM SERVICE Even een telefoontje en wij halen uw wagen voor een vlotte en vakkundige doorsmeerbeurt. Ook zaterdag is ons doorsmeerstation geopend. Servlcenter Sprangseweg 4, WAALWIJK Telef. 04160 - 2316 51. „Binnen!" snauwde een zware, dreunende stem en er was geen twijfel aan of het was Mars zélf, die daar zo brulde. Onvervaard duwde smidje Verholen in hoogst eigen persoon de deur open en even onversaagd stapte hij naar binnen. „Ah, die Kneek!" galmde Mars, die in een grote stoel zat. „Ben je daar al? kom bij me zitten en drink een wijntje mee. Soms nog zin in een hartige hap?" De smid, wiens maag nu werkelijk rammelde, want hij had nog stééds niets gegeten, sloeg de uitnodiging natuurlijk niet af. „Ja ja, je hebt met je oplettend heid wel een beloning verdiend," vervolgde Mars. „Hahaik zeg maar zo, stille wateren hebben die pe gronden. Dat is met jou ook het geval, niet? En kijk nou maar eens wat ik hier voor je op tafel heb liggen. Dat zijn de bloedrode stre pen voor een opperkorporaal der 3e klasse. Naai die morgenvroeg maar op je mouwen en klaar is kees!" Terwijl de reusachtige Mars met zijn donderende stem deze woorden sprak, schonk hij uit 'n grote kruik een beker wijn in voor smidje Ver holen en natuurlijk ook eentje voor zichzelf. Vervolgens nodigde hij de smid uit om met hem te drinken op de fijne oorlog, die ze hier in de burgt des doods aan het voorbe reiden waren. „Hahahadie is goed!" lachte smidje Verholen op ruwe toon. „Dat zal me een fris oorlogje worden! Tenminste als alles goed gaat" Meer zei de smid niet. Hij nam al leen een teug van de vreselijke zure wijn. Met deze opmerking had hij evenwel midden in de roos gescho ten, want Mars begon steunend en kreunend na te denken. Dat was op zichzelf al een hele prestatie, want iedereen weet wel, dat de meeste grote vechtjassen in het algemeen meer door spierkracht dan door hersens schitteren. „Wat.wat bedoel je, Kn. n. Kneek?" vroeg Mars na een tijdje. „Ik bedoel wat ik zeg en ik zeg wat ik bedoel," antwoordde de smid diepzinnig en nogmaals nam hij een slok zure wijn. „Alles tot je dienst, Kneek," ver volgde Mars met een domme uit drukking op zijn grote hoofd. „Maar waarom zei je eigenlijk, als alles goed gaat „Dat zei ik hierom vertelde de smid, wiens hersens koortsachtig werken. „Als ik het bij het rechte eind heb, dan kon het wel eens we zen, dat er- van al onze mooie plan netjes niks terecht kwam. De Mars akkers voeren wat in hun schild, ziet U. Ze willen FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Adeline McElfresh „De bekoorlijke Leila Appelby". Jane sloeg het blad om. Leila had dus een „rondreis" met Lance en zijn moeder gemaakt en Lance had niet eens geschreven dat zij haar ontmoet had. Dat had dokter Louise evenmin gedaan, maar die had natuurlijk maar een enkele keer een kort briefje geschreven. Lance had bladzijden vol geschre ven, levendige beschrijvingen van plaatsen waar ze naar toe waren geweest en dingen die ze gezien hadden. Met Leila? Toen kwam Lance weer naar huis en met zijn innige kus nog warm op haar lippen, viel het Jane niet moeilijk haar onrust te vergeten. Zeker was ze daar eigenlijk niet van. Misschien was ze te zeer ge wend geraakt aan de Liefde van Lance, misschien had ze die teveel als vanzelfsprekend aangenomen. Over die gedachte zou Lance nog meer het land hebben dan over het feit dat zij bij haar pas in de twee de plaats kwam, na haar carrière, zoals hij soms zei als hij kwaad was. Maar het was heerlijk hem terug te hebben De lange zomerse dagen begon nen ten einde te lopen en de herfst was in aantocht. Jane was in haar vakantie naar Quebec gevlogen en had daarna een week bij Peter en Millie in Maine gelogeerd. Ze was blij toen ze weer terug was in het ziekenhuis, ook al hadden ze daar niet direct behoefte aan haar. Niets doen was iets wat Jane nog steeds niet gemakkelijk afging en zelfs 't bedaarde werktempo van het Ran dall herstellingsoord hinderde haar vaak. Nee, dan het City ziekenhuis. In deze tijd gingen haar gedach ten steeds vaker naar het grote, be drijvige City ziekenhuis, met de overvolle zalen en de drukbezochte polikliniek; daar leerden de interne assistenten een massa dat niet in de boeken stond, daar was een hoopvol woord, een aanmoedigende glim lach, vaak even nodig als het afge geven recept of de vereiste behan deling. De oude dokter zou zich op een plaats als de polikliniek van 't City ziekenhuis in z'n element heb ben gevoeld. Jane had in lang niet aan hem gedacht, feitelijk niet meer sinds ze er met veel moeite, door het ver richten van overwerk en door het verzuimen van maaltijden, in was geslaagd zijn rekening voor de be handeling van haar vader met pijn lijk kleine bedragen tegelijk, af te betalen. Iedere keer had ze dan een aanmoedigend briefje van hem te rug ontvangen, dat Jane bij een volgende afbetaling weer beant woordde; en toen er geen betalingen meer te doen waren, was ze er niet meer toe gekomen geregeld te blij ven schrijven. Ja, dacht ze nu, dok ter Ed zou van het City ziekenhuis kunnen houden maar wat zou hij van het Randall herstelingsoord denken? Van die humeurige oude mevrouw Parker, die er kwam om dat „dat lieve verpleegstertje mijn rug zo heerlijk kan wrijven?" Van Jane Langford, die nagenoeg alle werk had aangepakt om haar droom te verwezenlijken - en hem nu aan het verliezen was. Bij die gedachte bekroop haar een onbehaaglijk gevoel. Maar Lane lachte haar uit toen ze er op een keer met hem over sprak. „Je wordt hoe langer hoe idealis tischer, Jane". „Als dat dan ao is, zou dat de moeilijkheid wel eens kunnen zijn, Lance". „Zelfs rijke mensen hebben wel eens pijn of zijn ziek, Jane". „Dat weet ik wel, maar...." „Luister eens hier, kindje. Ik be grijp je best. Maar laten die men sen die niet geboft hebben zoals jij, zich nu maar met de achterbuurten en de sloppen bemoeien. Jouw bedje is gespreid, Jane, als je nu maar...." „Maar wie zegt dat ik m'n bedje graag gespreid wil hebben. Als ik nu eens liever de armen in die ach terbuurten en sloppen bezoek, wat dan? Kun je dat dan helemaal niet begrijpen, Lance?" „Ik héb je al gezegd dat ik het begrijp". „Maar dat doe je niet werkelijk!" Lance bedekte allebei haar han den met de zijne. „Ik begrijp één ding, liefste. Ik heb geen lust jou te delen met ieder schoffie dat zich een bloedneus valt en met ieder ge broken been en iedere blindedarm ontsteking waar jij maar van hoort. Als je met alle geweld een carrière wilt hebben, houd je dan aan het Randall. Binnen niet al te lange tijd zal moeder zich wel terug willen trekken en uiteindelijk oom Mac ook. Ze worden allebei een dagje ouder". Jane trok haar handen onder de zijne uit. „Je bent dus wel bereid me te delen met mensen die zich het Randall kunnen veroorloven. Bedoel je dat?" „Als dat moet", zei Lance met 'n verzoenende glimlach. „Wordt nu niet boos op me, kindje". „Ik bén niet boos". Met lichte verwondering consta teerde ze dat dit waar was, maar wel had haar illusie weer iets van zijn glans verloren. Vlak voor Kerstmis zei ze tegen dr. Mac dat ze weg wilde Jane nam haar tasje op en wilde de kamer uitgaan. Over precies drie-en-twintig minuten was 't 7.15 uur en ze moest voor het spreekuur hier terug zijn. Ze was bijna bij de deur toen die open ging. Het meisje dat daar stond, was zeldzaam mooi. Ze was lang, slank en had helblond glanzend haar. En met de kleren die ze droeg kon ze zo uit een van die modebladen gestapt zijn, die de een of andere patiënt zonder man keren open in de wachtkamer had laten liggen. Het eerste ogenblik herkende Ja ne haar niet. „De verpleegster zei al dat ze dacht dat de dokter weg was", zei Leila Appelby kennelijk teleurge steld. „Bijna. Ik sta juist op 't punt de deur uit te gaan". De ogen, met de helderblauwe kleur van gentianen, gingen wat wijder open. „Bent u dan. „Dokter Jane Langford". „Maar lance zei ik bedoel, ik dacht dat zijn oom „Dokter Mac is om vijf uur al weg gegaan; hij moest nog naar een paar patiënten". Bij zichzelf voegde ze er aan toe, patiënten die zich de luxe van dit ziekenhuis niet kunnen ver oorloven. Oh ja, die had hij ook wel. Oude vrienden. De beste families, maar weinig geld. Om die onaange name gedachte te onderdrukken, zei Jane: „Kan ik u misschien van dienst zijn?" Het meisje liet haar pose in de deuropening varen. In de tijd die het haar kostte om haar bont af te doen en over de rugleuning van de onderzoekstoel naast Jane's schrijf tafel te draperen, had ze haar hou ding bepaald. De glimlach waarmee ze zich tot Jane wendde, was slechts heel weinig gedwongen. „Dit is verschrikkelijk, dokter Langford; werkelijk ellendig!" Jane legde haar tasje weer op ta fel. „Waarom eigenlijk? Een vrou welijke dokter is toch niet zó iets bijzonders. We hebben hier dokter Louise ook". (wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 7