waalwijkse en UnqstRAAtse couraiu Afscheidsreceptie van dokter Lenglet 40-jarige jubilaris A. Broumels hartelijk gehuldigd Uitgaan in het weekend 4 Luxor Musis Sacrum Romantica Lido 1 VAN MIL Koninklijke onderscheiding 1/ Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100-f 5ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' Op zondag 26 september a.s. zal iedereen in de gelegenheid worden gesteld afscheid te nemen van dokter Lenglet, die binnenkort Waalwijk zal gaan verlaten. Op die datum zal de scheidende geneesheer van 14 tot 17 uur recipiëren in de foyer van het Dr. Moller-college aan de Jan de Jan de Rooijstraat. Ongetwijfeld zullen velen gaarne deze gelegenheid aangrijpen om van dokter Lenglet, die zoveel voor Waal wijk heeft betekend, afscheid te ne men. En dat zullen niet alleen zijn vele dankbare patiënten zijn, doch al len die op enigerlei wijze in de loop der jaren met dokter Lenglet in aan raking kwamen, want naast zijn druk ke praktijk, vond hij nog voldoende gelegenheid, werkzaam te zijn op ver schillend terrein. Zo was dokter Lenglet o.a. voorzit ter van de gemeentelijke adviescom- Voor bijlessen H. A. Albers (Ec. Drs.) Kasteellaan 57, Waalwijk missie tot uitvoering van de Bij standswet, voorzitter (en mede-op richter) van de Waalwijkse Kunst kring, voorzitter van de Adviesraad van de Stichting Jeugdbelangen, voor zitter van het Groepscomité van de Andreas Zijlmansgroep (Kath. Ver kenners), voorzitter van het regionaal revalidatiebureau, bestuurslid van de afd. Waalwijk van het Rode Kruis, bestuurslid Alg. Ziekenfonds A.A.Z. afd. Tilburg, kerkmeester van de pa rochie St. Jan, Medisch adviseur van het R.K. Bureau Beroepskeuze, plaatsvervangend lid van het Medisch Tuchtcollege te Eindhoven. In al deze functies heeft dokter Lenglet zich grote verdiensten ver worven. Als men daarnaast de voormalige functies van deze geneesheer onder de loupe neemt, dan begrijpt men pas, hoe groot de leemte is die dokter Lenglet in Waalwijk achterlaat. Van die voormalige functies noe men wij lid van de raad voor maat schappelijke wederopbouw (direct na de bevrijding), leider van de voor trekkers van de Andreas Zijlmans groep, docent voor de Gezinszorg, docent aan de Mater Amabilisschool te Waalwijk, keurend geneesheer van het Rijksarbeidsbureau, bestuurslid van de landelijke huisartsenvereni ging, oprichter en 12 jaar voorzitter van de Adelbertvereniging in Waal wijk, 5 jaar secretaris van de afde- Voor Uw bril naar BRILLENSPECIALIST HANS BERTENS Veldhovenring 90 TILBURG Telefoon 04250 - 23781 TILBURG HEEFT SLUITENDE BEGROTING B. en W. van Tilburg hebben bij de raad de begroting voor 1966 inge diend. Zij bedraagt 55 miljoen gul den en is geheel sluitend, zonder dat enige nieuwe belasting of verhoging aan de burgers wordt opgelegd. INDIA EN PAKISTAN India en Pakistan hebben besloten gehoor te geven aan het besluit van de Veiligheidsraad om het vuren te staken. India heeft de eis van China ingewilligd en de versterkingen aan de grens ingetrokken. lingsraad van de Maatschappij tot be vordering van de geneeskunde (afde ling 's-Hertogenbosch). Dokter Lenglet is 48 jaar en be gon in 1944 zijn praktijk in Waal wijk bijna zonder patiënten en met zo goed als geen middelen als huis arts. In deze voor hem zo bijzonder enerverende tijd moest hij een basis opbouwen voor zichzelf en zijn echt genote. De oorlog in Brabant naderde het einde en die laatste maanden van de oorlog kostten dokter Lenglet bij na nog het leven, want de fusillade, waarbij burgemeester Moonen de dood vond, was ook voor hem be doeld. Op voorspraak van burge meester Moonen bleef dokter Lenglet echter dit lot bespaard. Dokter Lenglet is afkomstig uit Hilversum en kwam op 27 jarige leef tijd als huisarts naar Waalwijk, waar hij, geholpen door zijn echtgenote, een steeds groeiende praktijk opbouw de. Daarnaast is hij een man met een groot sociaal gevoel. Dat sociaal ge voel deed hem allerlei nevenfuncties aanvaarden. Tussen '48 en '50 was dokter Leng let werkzaam als militair arts in In- dië. Voor zijn vertrek was hij nog een jaar lid van de gemeenteraad. De reden van het vertrek van dok ter Lenglet uit Waalwijk is zijn ge zondheidstoestand, die hem belet zich voor de volle honderd procent te kun nen blijven inzetten. Daarvoor is zijn praktijk te groot. Rond de jaarwisseling zal hij Waal wijk gaan verlaten en zich in Arnhem gaan vestigen. Per 1 oktober echter zal hij zich reeds gaan inzetten voor de revalida tie, een facet van de geneeskunde, dat zijn volle belangstelling heeft. Het regelmatig bezoeken van de diverse revalidatiecentra gaat mede tot zijn werk behoren en zijn nieuwe functie als uitvoerend arts voor de revalida tie, zal hem regelmatig met patiënten in contact brengen. Tevens wordt hij medisch adviseur van het Provinciaal Gelders Wit-Gele Kruis, een taak die hem ook bijzonder boeit. Al met al zal Waalwijk en zijn tal rijke patiënten dokter Lenglet node zien vertrekken en dit zal zondag 26 september bij de afscheidsreceptie ze ker ondubbelzinnig blijken. Uit de begroting voor het rijkswe genfonds blijkt, dat voor Noord-Bra bant enkele wegen zijn toegevoegd aan het nieuwe vijfjarenplan 1966 - 1971, in vergelijking met het vorige plan 1965- 1970. Het betreft de noordelijke rondweg Eindhoven, tus sen weg nr. 63 Tilburg - Eindhoven en de weg Eindhoven - Veghel. Deze noordelijke rondweg om Eind hoven zal de stad moeten ontlasten van het oost-west verkeer, terwijl ook een meer rechtstreekse toegang tot 't noordelijk deel van de stad kan wor den verkregen, via de aansluiting van deze rondweg met Den Bosch - Eind hoven, rijksweg 64. Deze rondweg zal in een later stadium zijn voortzetting vinden in de oostelijke rondweg, die een deel zal uitmaken van de E-9. Ook nabij Loon op Zand wordt voor 1971 een stuk van tweemaal twee rijbanen gereed gemaakt, dat samenhangt met de door de gemeente Tilburg ter hand te nemen uitvoering van de invalsweg uit de richting Loon op Zand. Verder is uitgetrokken voor de Noord - Zuid-route Amsterdam - Utrecht - 's-Hertogenbosch - Eind hoven - Maastricht een som van dertig miljoen gulden. Hiervan wordt een gedeelte besteed voor de aanleg van de rondweg rond Den Bosch. Deze weg is in 1970 klaar en de totale kosten bedragen 68 miljoen gulden. De omlegging om Boxtel komt in 1967 gereed en daarvoor wordt nog uitgetrokken vijfeneenhalf miljoen gulden. De weg Belgische grens - Eindho ven - Venlo - Duitse grens, rijksweg 67 en E-3, komt in 1970 klaar. De totale kosten bedragen 80 miljoen, waarvoor in de komende jaren nog 50 miljoen moet worden uitgetrokken. Het gedeelte Weert - Eindhoven komt in 1968 gereed. De totale kos ten zijn 18 miljoen, daarvan moet nog worden uitgetrokken in de ko mende jaren veertieneneenhalf mil joen gulden. Voor de brug te Empel, die in 1969 gereed komt, moet nog in totaal worden uitgetrokken 16 mil joen gulden. Het vroeger door het gemeentebe stuur van Tilburg aangekondigde plan, om in samenwerking met de ge meente Loon op Zand de invalsweg van rijksweg 62 vanaf Loonopzand tot Tilburg te realiseren, blijkt haast te hebben. De eerste aanzet van rijks weg 62 werd bij Tilburg al aange legd. Tilburg en Loonopzand willen nu op dezelfde financiële grondslag tussen rijk en gemeenten ook het res terende gedeelte van de rijksweg tot Loonopzand aanleggen. In principe is de minister, zo deelt het Tilburgse gemeentebestuur in een nota mee, met dit voornemen akkoord en binenkort zullen de contracten met het rijk aan de gemeenteraad kunnen worden voorgelegd. Overigens zal rijksweg 62 in 1970 zeker niet zijn voltooid, zo wordt ver der meegedeeld. Wel zal er voor ge noemd jaar aan de uitvoering zijn be gonnen en wel vanuit het noorden, vanaf de brug bij Gorkum. Na de bouw van een nieuwe brug over de Bergse Maas te Waalwijk, zal de nieuwe rijksweg dan aansluiting krij gen zowel op de invalsweg naar Til burg als op de weg Tilburg - Eind hoven. Zoals we reeds in ons blad van maandag j.i. in het kort mededeelden, is de heer A. J. B. Broumels, sous chef bij de levensverzekerings Mij. „Noord Braband" te Waalwijk, in verband met zijn 40-jarig dientsver- band bij genoemde maatschappij door de directie- de collega's en de perso neelsleden van de afdeling van de jubilaris, hartelijk gehuldigd. Bij deze huldiging was ook de bur gemeester van Waalwijk, de Edel achtbare heer J. Teijssen aanwezig, die de verheugende mededeling deed, dat het H. M. de Koningin had be haagd, de jubilaris te begiftigen met de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Namens de directie, die voltallig aanwezig was, voerde de oudste di recteur de heer Jud. Timmermans het woord, na allen welkom te hebben ge heten. Hij feliciteerde de jubilaris met dit jubileum. U bent als 19-jarige jongeman bij onze maatschappij in dienst gekomen, met een goede on dergrond, aldus de heer Timmermans en daarom werd U direct in de reke ning-courant afdeling geplaatst, waar U zich heeft opgewerkt tot souschef. Hij belichtte het werk van de jubila ris (nauwgezet rekenwerk) en noem de hem iemand die gevoel heeft voor zijn werk, en daarvoor in hoog oan- zien staat bij de directie en de afde lingsleden. De heer Timmermans wenste de Mij. geluk, dat de heer Broumels, zo lang bij hen werkzaam is geweest en sprak de hoop uit dat hij nog lang zijn werk zal kunnen voortzetten, als stoffelijk blijk van waardering en dank bood hij de jubilaris namens de directie een geschenk onder couvert aan, terwijl mevrouw Broumels in de hulde werd betrokken, door de aan bieding van fraaie bloemen. De maatschappij „Noord Braband" heeffhet op prijs gesteld U te huldi gen, aldus de burgemeester J. Teijs sen, niet alleen omdat U 40 jaar hier werkzaam bent, maar ook omdat zij grote waardering heeft voor Uw werk. Uit de woorden van Uw directeur r j •2^Lv1*<e«iua« HERCULES TEGEN DE ZOON .VAN DE ZON. Hercules wordt in een zeer onge lijke strijd geholpen door een verdre ven vorst. Hij hoort dan dat er een burgeroorlog woedt en besluit zich aan te sluiten bij de verstotenen. Met enkele moedige mannen besluipt hij de plaats waar de vijand zich op houdt. Hij redt een meisje van de brandstapel en weet de tiran en op roer Atahualpa, die zich in zijn over moed de zoon van de zon noemde, met zijn krijgers te verslaan. Wanneer hij weet dat er in Inca-land beter tijden aanbreken, kiest hij weer zee. Vrijdag tot en met dinsdag. TARZAN EN DE LUIPAARD KONINGIN. In deze film wéét Tarzan het weer en daardoor strijdt hij tegen terreur, redt mensen en dood de vijand. Zondag. DE GELE ROLLS ROYCE. Hef verhaal van het avontuurlijke leven van een stralend gele Rolls Royce, die veel aan zijn berijders- (sters) geeft, en aan het einde een heerlijke rustperiode krijgt. Donderdag tot en met maandag. Les Copains mef John Desmare. De jonge in Nederland wonende Fransman heeft met zijn orkest al veel succes geoogst en ook in „nieu we oogst" wisten ze hun plaats te vinden. Zij zullen de Franse kleder dracht dragen en het reportoire van Adamo ten gehore brengen, vandaar de bijnaam De Nederlandse Adamo. Dus zaterdagavond ónze Adamo. Het Duke City sextet zal zater dagavond het vertrouwde publiek ver wennen, en zondag zal The Rainbow Kwintet, na even niet in Waalwijk te zijn geweest, er weer zijn. Zoals u en kele weken geleden gelezen hebt zal heb ik kunnen beluisteren, dat U blijk hebt gegeven van bekwaamheid en vakmanschap, zodat een gelukwens vandaag zeer op zijn plaats is. Onge twijfeld zal deze dag voor U een feestdag zijn, aldus de burgemeester die U nog lang in herinnering zal blijven en die herinnering zal in de loop der jaren nog meer blijven spre ken. Ook ik wens U gaame geluk met Uw jubileum en ik verheug mij zeer, schetste diens karakter en goede ei genschappen. Namens alle collega's bood de heer van de Schans een ge deeltelijke kampeeruitrusting aan, terwijl mevrouw Broumels bloemen werden aangeboden. Hiema sprak de jubilaris een dankwoord, op de eerste plaats tot de directie, voor de waar derende woorden tot hem gericht en voor het waardevolle geschenk hem aangeboden. In overleg met zijn echt genote zal dit geschenk zeker een passende bestemming krijgen. Hij dankte burgemeester Teijssen en in hem H. M. de koningin, die hem de Koninklijke onderscheiding heeft willen verlenen, en verzoekt de burgemeester deze dank aan H. M. te willen overbrengen. Ook dankt hij alle collega's voor de prettige samenwerking. Speciaal u ^BANKETBAKKERIJ BANKETBAKKERIJ Onze specialiteit U te kunnen mededelen, dat het H. M. de koningin heeft behaagd, U te onderscheiden met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau waarmede ik U en de Maatschappij Noord Braband gaar ne van harte feliciteer. Nadat de burgemeester de onder scheiding had opgespeld, feliciteerde het hoofd van de personeelskem de heer P. v. d. Schans, de jubilaris en dankt hij de heren van Gemert, chef van de administratie en Loeffen van de afdeling buitendienst. Tevens dankte hij de collega's voor het prachtige cadeau dat hem is aan geboden en waarvan hij een dankbaar gebruik hoopt te maken. Hiema werd het glas geheven en geklonken op het welzijn van de jubi laris en zijn gezin, waarmede deze sfeervolle huldiging werd besloten. Jubilaris A. Broumels, drager van koninklijk zilver, in 'n geannimeerd ge sprek met pres.-directeur Jud. Timmermans en burgemeester Teijssen. Lucille Star in Waalwijk optreden. Met alle andere grote sterren zal ze eerst in Scheveningen zingen en komt dan met haar man naar Waalwijk. Het is maar ééns Vlijmen dos van de Ven-Sars N.V. Grotestraat 178 Tel 2385 Waalwijk DE ZAAK DIE UW VRIENDEN U AANBEVELEN MET DE GROOTSTE SORTERING VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 86e JAARGANG No. 73 De tcho VAD het Zuiöen in BOEKHOUDEN, ECONOMIE, HANDELSREKENEN en HANDELSKENNIS NIEUWE WEGEN VOOR N.-BRABANT Grotestraat 234, Tel. 2312 Waalwijk P.V. DE ZWALUW Zondag laatste wedvlucht van het seizoen vanuit Chimay België, afstand 197 km. De duiven worden ingekorfd zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur. P.V. DE REISDUIF Zondag wedvlucht vanuit Neufvilles B., afstand 150 km. Inkorven zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur in café H. Boom-Y. d. Wiel. I RIKCONCOURS. In café de Witte zal zaterdag 25 sept. het rikconcours worden voortgezet, waar reeds grote belangstelling voor bestaat. Za terdag 2 oktober zal de laatste kaartavond worden gehouden. Wie zal in het bezit ko men van de prachtige prijzen? OPENINGSWEDSTRIJD Het Kruisbooggezelschap Rozenjacht zal in café Engel het nieuwe clublokaal van Ro zenjacht openen met een wedstrijd tegen de Vrolijke Strijders uit België. SCHERPSCHUTTERSVERENIGING JULIANA. De jaarlijkse wedstrijd van de Scherp schuttersvereniging Juliana tegen het .Vlij- mense Politiekorps is weer spannend verlo pen. Het politiekorps stond onder leiding van Burgemeester Schweitzer en Adjudant Vierboom. De uitslag was als volgt 1 J Pullens, 2 L. v. Heemskerk, 3 A. v. Vught sr., 4 v. Vught jr., 5 J. Verhaeren, 6 jhr. Serraris, 7 J. Abelen, 8 H. Pullens, 9 v. Nieuwkuijk, 10 C. de Gouw. CONCOURS LANGSTRAATSE KRUISBOOGBOND Zondag werd in café P. Engel, Wolput, het laatste concours gehouden van de Lang- straatse Kruisboogbond, met de uitslag als volgtWisselbeker corps A Rozenjacht Vlij men 674 pt., corps B Rozenjacht 2 Vlijmen 656 pt. Einduitslag na 4 wedstrijden, corps A: 1 Rozenjacht Vlijmen 674 pt., 2 Spruit wordt een boom Oisterwijk 648; 3 Willem Teil Vlijmen 645; 4 De Vrolijke Schutters Rosmalen 628 pt. Corps B: 1 Rozenjacht 2 Vlijmen 656; 2 Willem Teil Vlijmen 608; 3 De Vrolijke Schutters 2 Rosmalen 564; 4 De Spruit wordt een boom Oisterwijk 2 462; 5 De Vroijke Schutters 3 Rosmalen 452 pt. Koningskruis Jan van Beijnen, Rozenjacht Vlijmen, 168 pt.; Ere-teken Johan v. Beijnen Rozenjacht Vlijmen 175 pt.; Extra aanbie ding A 1 Willem Teil Vlijmen 52 pt., B 1 Spruit wordt een boom Oisterwijk 51 pt. Personeel A: 1 P v Engelen RJ 25 pt., 2 W v Engelen RJ 24, 3 Joh v Beijnen RJ 24, 4 B Herman WT 24 pt. Personeel B: 1 A v Beijnen RJ 24 pt., 2 L. Verboord VS 24; 3 Smetsers S.w.e.b. 24; 4 J Verhagen RJ 24 pt.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 13