Brabantbad en ijspaleis in 's-Hertogenbosch Nieuwe modellen Opel Kadett gg L. m Real Madrid toonde Feijenoord zijn ware gezicht 2)eze *l)run enóc-zaken *bieden **11* het-volgende-. VERS VAN DE PERS Bi 11 'n BRIL? Wie niet (adverteert, wordt vergeten Smid je Verholen en de strijd tegen Mars Wedstrijdbaal! van 15 bij 50 meter Knip uit en vul zelf in Hoge Braken J. Verdiesen Fa. Kivits Fa. A. v. d. Hoof Wie niet adyerteert, wordt vergeten J. v. Delft en Zn Wagenmakers 19 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 SEPT. 1965 19 S w u B. BOUWMAN schuren een beker in ontvangst nemen. Als opvolger werd gekozen dhr. L. Kamp Azn., die daarbij zal worden geassisteerd door dhr. Jos Verschuren. Besloten werd zich te gaan bekwamen in het zgn. zevenhandbalspel. Voorzitter Jos Kamp kon nog meedelen dat de techn. adviseur dhr. M. Segeren, as sistent van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, ondanks zijn overplaatsing naar Dus- sen, toch aan de vereniging verbonden zal blijven. De heer L. Biemans bracht op on derhoudende wijze verslag uit van zijn reis naar Stuttgart. Tenslotte deelde de voorzitter mee dat er in rayonverband enkele cursus sen gegeven zullen worden, o.m. een motor cursus en een in welsprekendheid. PLOEGWEDSTRIJD Zaterdag 25 sept. a.s. organiseert het rayon De Maaskant oen ploegwedstrijd voor haar leden. Jonge boeren uit G'berg, R'veer, Raamsdonk, Hank en Waspik zullen hieraan deelnemen. Dit vergelijkend examen zal in Raamsdonk plaats vinden. P.V. WASPIK De postduivenver. hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde, afstand 92 km. Er werden 14 duiven gelost. F v d Mosselaar 1; W Donks 2. 4, 43; Avd Mosselaar 3, 17, 35, 5, 57 ;K1 Schmietz 5, 18, 23; Th Gijsman 6, 13, 29, 34; C de Rooy 8, 9, 36, 50; P de Graauw 7, 10, 11, 15, 16/ 22 37, 38, 40, 41, 46, 47, 51; Jac Oerlemans 12, 33, 42; G Kuyten 14, 28, 49; H. Treffers 19, 21, 24; A v Tilborgh 2, 45, 48; P Emmers 25; M Bax 26; J Timmers 37; A Faro 31; F v On- zenoord 32; A Smits 39; J Gommers 52; J v. d. Vleuten 54. Een vlucht voor oude duiven vanuit Vil voorde had tot resultaat: J Gommers 1; Oerlemans 2, A v Tilborgh 3, F v Onzen- oord 4, P Emmers 5, 6. JEUGDAPPEL HERV. JONGEREN De ring van Herv. Jongeren van Sprang- Capelle en omgeving belegt zaterdag 25 sep tember een jongerenmiddag en -avond in Waspik. De middagvergadering zal gehou den worden in de bovenzaal van het koor der Herv. Kerk. Ds. G. J. Rebel en de mu sicus Henk Klomp uit Hardinxveld zul len spreken over liturgie en kerkmuziek. Na de middagvergadering zullen de jongeren samen de broodmaaltijd gebruiken. Om half 8 wordt er in de kerk een samenkomst ge houden die voor iedereen toegankelijk is. Het programma bestaat uit samenzang, koor zang en orgelbespeling. Op het fraaie orgel van 1767, een werkelijk zeer bijzonder in strument, zullen werken ten gehore worden gebracht van Joh. Seb. Bach en Albert de Klerk. VOETBALCLUB WASPIK Onder voorzitterschap van de heer N. v. d. Rijken hield de voetbalclub Waspik een ledenvergadering in café C. Montens. Het financieel overzicht van de secr.-penn.m. de heer W. Baaten gaf een klein batig saldo. Bij een aan de orde zijnde bestuursverkie zing werd dhr. J. Zwaans gekozen i.p.v. de heer Th. Smrts. De aftredende heren J. v. d. Hoven en B. Kuyten werden herkozen. TUIN- EN ER F WEDSTRIJDEN Tijdens het afgelopen seizoen namen een aantal leden van de jonge boeren deel aan de tuin- en erfwedstrijden. Nu alle verza- melstaten binnen zijn blijkt de uitslag van de tuinwedstrijd als volgt: 1 Joh Wagema- kefs, 2 Jan Verschuren, 3 Theo Zijlmans; de erfwedstrijd had tot resultaat: 1 Arn Smits, 2 Jos Kamp. 3 Piet Boons, 4 Mels Langer- werf, 5 Jan Kamp. VOETBAL Waspik staat voor de topper van het sei zoen. Zondag a.s. zullen de blauw-witten 't moeten opnemen tegen het gerenommeerde Bavel en nog wel in een uitwedstrijd. Bavel, vorige competitie als zeer sterk, startte ook dit seizoen met twee grote overwinningen en wordt nu al als kampioen gedoodverfd. Mocht Waspik hier winst boeken, dan stijgen haar papieren meteen zeer sterk. White Boys gaat zondag naar Boeimeer en zal trachten de miSstap van vorige week goed te maken. Voor de beoefenaars van de zwem en ijssport in 's Hertogenbosch en omgeving wordt de novembermaand een heel bijzondere. Immers, als de gemeenteraad in zijn vergadering van vrijdag zijn goedkeuring hecht aan een aanvullende krediet van 478.040 gulden en daaraan wordt niet getwijfeld dan zal begin no vember het prachtige overdekte (50 meter) Brabantbad, zij het nog officieus, in gebruik worden geno men. Vrijwel gelijktijdig zal ook 't ijsstadion voor gebruik worden opengesteld. Het Brabantbad is een van de (vele) initiatieven die de Bossche wethouder voor de sport ir. Suy- kerbuyk heeft kunnen verwezenlij ken. Aan de bouw van dit bad is men in november 1962 begonnen en het zal in totaal 4.930.000 gulden gaan kosten. Het brabantbad heeft een grote zwemzaal waarvan de af metingen 57 x 26 meter bedragen, waarin twee 15 x 25 meterbassins, gescheiden door een 1,50 meter breed verplaatsbaar perron. Door dit verplaatsbare perron tot één 15 x 50 meter wedstrijdbaan te combi neren. Verder bevat het bassin een springkuil waarboven een 1 meter en 3-meterspringplank. Aan de oostzijde van de grote zaal bevindt zich een restaurant, dat uit zicht geeft op de IJzeren Vrouw, waaronder een instructiebad. De da mes- en herengarderobes, alsmede de toegang tot de gemeenschappelij ke kleedruimten bevinden zich links en rechts naast de hoofdingang die in het midden van de zuidgevel is. Buiten deze hoofdingang is er nog een ingang op de begane grond waar invaliden in rolstoel het ge bouw kunnen binnen komen en door middel van een speciale lift de grote zwemzaal kunnen berei ken. Aan de oost- en westzijde be vinden zich respectievelijk de ver- warmings- en waterzuiveringsin stallaties, de transformator- en noodaggregaatruimten enzovoort. De zwemzalen en kleedruimten worden verwarmd door lucht die overwegend van boven af wordt in gevoerd en op ongeveer 30 cm. bo ven de vloeren weer wordt afgezo gen. De inhouden van het grote bas sin en het instructiebad zijn res pectievelijk 1500 en 1000 kubieke meter. Het grote bassin kan in vier uur, het instructiebassin in twee uur rondgepompt worden. De tem peratuur van het water in het in structiebad wordt constant op 25 graden Celsius en die van het gro te bassin op 22 graden gehouden. Wanneer het Brabantbad in no vember in gebruik wordt genomen zullen de clubs en particulieren, de militairen en de schooljeugd er een goed gebruik van kunnen maken. Wethouder Suykerbuyk heeft al 'n afgerond plan om alle kinderen van de vierde klas van de lagere school gratis met de bus naar het bad te laten rijden en ze eens per week gratis zwemles te laten geven door gediplomeerde krachten. In het stadion „De Vliert", tus sen de tennisbanen en de grote gymnastiekzaal, zaF vrijwel gelijk tijdig het ijsstadion worden geopend. Dit project, dat niet van gemeente wege maar door een particuliere N.V. zal worden beheerd en dat 550.000 gulden kost, is tot stand ge komen dank zij de industrie, al heb ben de gemeente 's-Hertogenbosch, enkele omliggende gemeenten en vele particulieren, eveneens in de kosten bijgedragen. Deze overkapte kunstijsbaan, waar in een schaatsvloer van 1500 kubie ke meter, heeft naast een toeschou- wersaccomodatie voor ongeveer 1500 personen, een café-restaurant en winkels. Het gebouw zal voorlopig aan drie zijkanten open zijn, maar eventueel later geheel of gedeelte lijk worden gesloten. De afmetin gen van de ijsvlakte zijn zodanig dat er internationale ij shockywed strijden op kunnen worden ge speeld. Als beide objecten straks geheel gereed zijn, betekent dat voor Den Bosch en uitgebreide omgeving een grote aanwinst. Aan de uitbreiding van mogelijkheden tot actieve sport beoefening bestond ook hier al ja ren lang grote behoefte. DADER BEKENT Onbewogen en duidelijk hoorbaar voor de propvolle publieke tribune heeft Palle Soerensen, een 38-jarige monteur, voor de politierechter van Kopenhagen de moord bekend op de vier Deens politiemannen, die in de nacht van vrijdag op zaterdag in hun patrouillewagens werden doodgescho ten. Angélique en haar grote liefde. Door Anne en Serge Golon. Een spannend, veelbewogen en vaak ontstellende levensavontuur van Angélique du Plessis-Belliére. Zij wiegert zich voor de zonneko ning te verdeemoedigen en vlucht naar Amerka. Resctor, een piraten- kapitein, is tenslotte de man voor wie zij grote liefde opvat. Deze roman werd door veel men sen geschreven en gelezen maar in dit boek bereikt Angélique toch wel het hoogtepunt. Het hunkerend hart. Door Juliette Benzoni. Juliette schiep een intens boei ende liefdesroman, maar ook een rijk historisch beeld van het 15e- eeuwse Parijs en het Franse land. Wij worden in een geheel andere, romantische wereld geplaatst met vele mensentypen, en steeds de jonge Catharine die ons in haar ban houdt Vrouw ga de zon tegemoet. Door Karen Aabye. Aabye een vrouw, die een vrou- Na 650.000 Kadett's te hebben ge fabriceerd, presenteert Opel, 3 jaar na de introduktie van dit model, 'n geheel gewijzigde Kadett, met de voordelen van de laatste vooruit gang op het gebied van automo biel konstruktie. De 1966 Kadett modellen zijn voorzien van een geheel nieuwe grotere carrosserie welke ruimte biedt aan 5 personen, een krachtige 1,1 liter motor en een aantal tech nische perfektioneringen. De serie werd vergroot door het opnemen van een vierdeurs uit voering en een nog grotere keuze van extra uitrusting maakt het mo gelijk de Kadett „naar maat" te verkrijgen. De nieuwe Kadett Cou pe heeft een geheel nieuwe vorm geving, in de „fast back" stijl. De lijnen van de nieuwe Kadett wijzen duidelijk op een verwant schap met de Record en de grote Opel modellen. De schuiner ge plaatste voorruit geeft een beter uitzicht en de achterruit is thans binnenwaarts gebogen. De „taille- lijn" is gewelfd zoals bij bepaalde Amerikaanse General Motors mo dellen. De bumpers van de „Luxe" modellen en de Coupe zijn voorzien var. rubber stootkussens. De nieuwe carrosserieë van de Kadett modellen zijn aanzienlijk ruimer dan van de voorgaande mo dellen, hetgeen vanzelfsprekend gepaard gaat met grotere buitenaf metingen. De totale lengte is van 3.92 m. to^ 4. IC- m. vergroot en de breedte van 1.47 tot 1.57 m. De hoogte is echter 13 mm. verminderd. De ver groting van de wielbasis (2.42 m. in plaats van 2.33 m.) en van de spoor breedte voor en achter resp. 1.25 en 1.28 m. in plaats van 1.20/1.21 m. komt de wegligging ten goede, doch vermindert in geen enkel op zicht de wendbaarheid in het ver keer. De vergroting van de binnenaf- metingen is opmerkelijk: achter de heuphoogte 21 cm. en o.a. door toe passing van gebogen zijruiten op schouderhoogte 7,3 cm., voor op schouderhoogte 9 cm. meer. De kof ferruimte is met 13% tot 337 nutti ge inhoudvergroot. Het laadvlak van de Kadett Caravan is met 21% toegenomen en het laadvolume met llVz. De inhoud van de benzine-tank is thans 40 liter tegenover vroeger wenhart kent als geen ander verrast ons in deze nieuwe roman met een boeiend vrouwenleven, dat niet alleen lezeressen, maar ook vele lezers zal pakken door de spannende confrontatie met het Ca nada in de pionierstijd. Spel met de dood. Door Nevil Shute. Shute laat ons kennis maken met een wereldvreemde kamergeleerde, die onderzoekingen verricht op het gebied van vliegtuigconstructie. De persoonlijke problemen van de ka mergeleerde worden opgelost na 'n angstig avontuur in de lucht. De vliegtuigwereld die Shute door en door kent is zijn leven en hij verhaalt het zeer treffend. 33 liter. Hoewel het gewicht van de nieu we Kadett toegenomen is van 670 tot 730 kg. wordt deze verhoging meer dan gecompenseerd door het toegenomen vermogen van de nieu we Kadett motor. Een bescheiden vergroting van de cylinderinhoud 1071 cc in plaats van 986 cc geeft aanmerkelijk meer kracht. De normale Kadett motor levert thans 55 pk. bij 5600 toeren tegenover 47 pk. bij 520C- toeren op het vorige model, terwijl de „S" motor thans CO pk. bij 5600 t/m levert in plaats van 55 pk. bij 5500 toeren. Ondanks het hogere gewicht ac- celereerd de nieuwe Kadett van 0-10C' km. in 22 seconden (vroeger 26 seconden). Met de „S" motor is men in 11,5 seconden op 80 km. en in 18 seconden op 100 km. (13,5 en 21,5 voor de oude Kadett „S"). De topsnelheid is toegenomen tot 130 km. per uur voor de normale Kadett motor (vroeger 120 km.), met de „S" motor ligt de top op 138 km. (vroeger 130 km.) De nieuwe Coupe heeft een top snelheid van 146 km. per uur. Een laag benzineverbruik is bij do ontwikkeling van de nieuwe modellen een hoofdvoorwaarde ge weest, met het resultaat dat bij ge lijke rijomstandigheden deze grote re Kadett niet meer brandstof ver bruikt dan het voorgaande model. Alleen dan wanneer men gebruik maakt van de extra trekkracht en de hogere topsnelheid stijgt het verbruik volgens DIN norm van 7 liter per 100 km. tot 7,7 liter. 13" wielen met zelfbij stellende schijfremmen voor worden thans standaard gemonteerd op de Kadett modellen met de „S" motor. Een nieuwe vierversnellingsbak met een korte „pook" wordt op de Coupe gemonteerd. De vierversnel lingsbak van de normale Kadett bieef voor het nieuwe model onge wijzigd, alleen de schakelhandle werd voor een betere bereikbaar heid verlengd. Van de vele perfektioneringen welke in de nieuwe modellen toe gepast noemen wij: voorstoelen waarvan de verstelling nu onder veerbelasting geschiedt, een nieuw instrumentenpaneel met ronde klok ken, een verwarming met 20% meer capaciteit, grotere ruitenwis sers, verlengde en verder uit elkaar geplaatste achterveren, gedrukte bedrading op het instrumentenpa neel. Aan de stuurkolom werd een gecombineerde schakelaar voor richtingaanwijzers, inhaal-lichtsig- naal, dimschakelaar en signaalhoorn aangebracht. De electrische installatie is thans 12 volt. Uitslagen ZUID I 3e klas C 1965 - 1966 Baardwijk Dongen Gilze Gudok Hilvaria RAC RKTVV SCO TAC VCW Virtus WVO C ca <u X O c N 73 ca O 3 M O O O O g Ui O O O V Feijenoord heeft woensdag in Ma drid zijn Waterloo gevonden. De Rot terdamse voetballers zijn tegen Real Madrid roemloos ten onder gegaan. Met 5 0 moesten zij het onder spit delven en die cijfers zeggen meer dan voldoende. Was het een schande dat Feijenoord op deze wijze voor de volgende ronde van de Europa cup werd uitgeschakeld? We geloven van niet. We weten niet of de Madrileense ploeg in Rotterdam en zondag j.l. te gen Pontevedra een toneelspel heeft opgevoerd. Maar wel weten we dat ze woensdagavond in eigen omgeving 'n wedstrijd speelden zoals we in jaren niet gezien hebben. Wat deze Madri leense formatie op de grasmat van 't stadion Santiago Bernabeu demon streerde was zonder meer supervoet bal. Voetbal van een klase waarvoor in de sportjournalistiek eigenlijk geen superlatieven te vinden zijn. Het was inderdaad zoals het op een spandoek van een aantal opgetogen Madrileen se supporters stond: „wij Madrilenen houden niet van grapjes, wij zijn de besten". Inderdaad, een Feijenoord in zijn beste vorm zou tegen deze ster renformatie zelfs geen kans hebben gehad. En de zware nederlaag was daarom niet op de eerste plaats een gevolg van het feit dat de Rotterdam mers zo slecht speelden, doch veel meer van het sublieme spel van de Madrilenen, die Feijenoord geen en kele kans gaven hun eigen spel te spelen. Dan natuurlijk naar Brilmodellen 1963 Brillenspeciaalzaak v/h J. Tausch enorme keuze prettig te kopen grote service snel klaar Waalwijk, Grotestraat 231 Oisterwijk, Dorpstraat 15 COPVO1GMT SluDO 54. „Als jij dat dan vindt, ga je gang dan maar," dacht smidje Verholen en hij keek verlangend naar 't stuk brood en de homp kaas, die de oor- logsdaemon intussen uit een kast te voorschijn had gehaald. En werke lijk, met een breed gebaar schonk Mars deze etenswaren aan de smid! „Alsjeblief, Kneek," zei hij. „Eet maar lekker op. Het is je van harte gegund." De smid zat al de hele dag naar een hapje eten- te snakken, dat we ten we allemaal. Het verbaast ons dus niet, dat hij als een uitgehon gerde wolf op het eten aanvloog. „Heerlijk, Mars! Dat zal smaken, zeg!" riep hij uit. Och, om eerlijk te zijn, dat brood en die kaas waren heus zo lekker niet. Er is echter 'n oud spreekwoord, dat zegt: honger is de beste saus. Zo verging het Verholen ook. Om dat hij zo'n verschrikkelijke honger had, smaakte dat grove brood hem alsof het bestond uit de fijnste pro ducten van een luxe banketbakker. In een wipje had hij alles naar bin nen gewerkt en toen voelde hij zich een stuk beter. Intussen had Mars ook het een en ander uitgestukt. Uit dezelfde hou ten kast had hij een soort archief map te voorschijn gehaald, waarin hij stond te bladeren. „Wel ver draaid, da's óók sterk!" riep hij uit. „Daar lees ik in mijn map, dat jij vroeger smid bent geweest!" Verrast keek smidje Verholen op. „Ja, dat is waar," zei hij. „Ik ben vroeger smid geweest en een goeie ook, al zeg ik het zelf." Intussen schoot hem van alles door de ge dachten. Hij was toch wel een zeld zame geluksvogel! Stel je nu eens voor, dat de echte Knekelbleker kleermaker of tekenaar was ge weest! Wat had hij moeten zeggen? Dan heb ik een mooi plan," ver volgde Mars, die de archiefmap weer opborg. „Ik dacht zo bij me zelf, dat we die gekke vogeltjes van de vrede maar eens extra moesten beschermen, want ze mogen niet meer in handen vallen van de Mars akkers. We moesten maar eens een extra zwaren stalen deur smeden. Je weet wel, zo'n inbraakvrije deur. Die brengen we dan voor de ingang van de torenkamer aan, waar we de vogeltjes hebben verborgen. Dan kan er nóóit meer iemand bij. Nou, Kneek, als jij dan zo'n goeie smid bent, wie kan ik dat werkje dan be ter toevertrouwen dan jou!" „Ja, daar kon je wel eens gelijk in hebben „dacht die slimme smid toen bij zichzelf KOMT U OOK EENS GEZELLIG WINKELEN in de Textielhandel Raadhuisplein Drunen Telefoon 228 Voor de grootste sortering BROMFIETSEN EN RIJWIELEN plus 100% service, dan naai Drunen Grotestraat 45 - telef. 655 (Laageinde 95, Waalwijk telef. 2989) Grotestraat 146 Drunen geeft ANIMO-zegels bij Bankstellen, Eethoeken, Bergmeubels, Oud-Hollandse Bankstellen, Tafels, Stoelen, Kussenk asten, Complete keu kens, kamerbreed tapijt, Cocos enz. Het stookseizoen nadert Maak nu uw keus uit onze ?rote sortering haarden, o.a. 3iney, Beckers, Davo, Sieg- ler, Faber, E.M. Jaarsma, Bronco, Pasja, Etna, Bocal. Firma Grotestraat 50 Drunen Telefoon 373 LAST VAN MUGGEN EN ANDERE INSECTEN? Geen nood, wij hebben vol doende verdelgingsmiddelen DROGISTERIJ (gedipl. drogiste) Stationsstraat 23 Drunen

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 19