wAAlwijkse en lAncsTPAAtse couRAnt In Nijmegen werd schoen industrie modern getoond Huldiging bij Hollandia ±iij smult... en u hebt nog 3 andere redenen om kip met Dex te braden. Hier komen ze! caballero Burgemeester van 's-Hertogenbosch overhandigde eremedaille „marbot IZo zuiveralle grondstoffen van Dex margarine zijn voor 100% gepasteuriseerd. Dus Zuiver en gezond. 2 Zo versDe pakjes Dex gaan direct van de Remia-fabriek naar uw melkhandelaar. Verser kan het niet. MARGARINE 3 Zo gul met verrassingen Gratis Pasteurmerken op alle pakjes Dex margarine. Spaar ze voor waardevolle verrassingen! Vraag uw melkhandelaar om de nieuwe Remia geschenkenfolder waar 't allemaal in staat. Morgen doen. anders dan andere VRIJDAG 24 SEPTEMBER 1965 S M K 19b5 86e JAARGANG No. 73 Ue tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt Zx per week Opgericht 1878 Bureaux: Grotestraat 205. Waalwük Tel. 04160-2621 -Kaatsheuvel; Pr van Beiirrien,traa. Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.2d p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling 'bij incasso p postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' op de voet De grote schoenfabrieken in Nij megen hebben begrepen hoe het publiek op een prettige wijze in contact gebracht kan worden met het mode-werk van de schoenindu strie. In de week van 12 tot en met 19 september werd in Nijmegen een grote huishoudbeurs gehouden, waar de schoenindustrie uit die stad was vertegenwoordigd met 'n stand. Niet zomaar een stand, maar een die de show gestolen heeft. Niet voor niets was deze stand de meest bezochte van de gehele huishoud beurs. Men had voor de presentatie van Veel belangstelling voor het lijmzwikken de schoenindustrie het thema „van leer tot schoen" gekozen. Het productieproces van de mode schoen werd voor de leek op een eenvoudige en aantrekkelijke wijze getoond. Op de eerste plaats middels een filmpje, dat arbeidsomstandigheden en productieproces schilderde. Daarbij werd ook veel aandacht besteed aan de opleidingsmogelijk heden, die er voor de jeugdige werknemers en werkneemsters be staan. Trok deze film al veel belang stelling, voor de vele bezoeksters was natuurlijk vooral interessant de praktijk, die werd getoond door een snijder, twee modelisten en 'n lijmzwikker. De snijder stond met het befaam de schoenmakersmes, maar toonde zijr, kunnen aan de hand van de moderne methode van stanzen. De man in kwestie bleek niet alleen zijn vak goed te verstaan, maar wist de bezoeksters met zijn uitleg bijzonder te boeien. De beide modelisten maakten door hun beschaafde optreden een zeer goede indruk en het vakwerk, dat zij met de stikmachines de monstreerden trok vele bewonde rende blikken van jonge meisjes, buismoeders enzelfs nonnen. Fascinerend voor de toeschou wers bleek vooral de lijihzwikma- chine, die de meeste belangstelling trok. Ook de man, die deze bedien de, kon een behoorlijke uiteenzet ting geven. In de stand was verder een in formatie-afdeling, werden schoenen getoond en waren tegen de wan den schematisch de VAS-opleidin- gen weergegeven. De modellistes tonen hun vaardigheid Enkele dames en heren waren aanwezig om vragen van bezoekers en bezoeksters verder te behande len. De Nijmeegse schoenindustrie moest diep in de beurs tasten om deze moderne vorm van public re lation gestalte te geven. Het kostte 30.000 gulden. Die zult- len echter hun rendement dubbel en dwars opleveren. Jubilarissen, die veertig jaar lang hun beste krachten aan eenzelfde bedrijf hebben gegeen komen slechts sporadisch voor, zeker in bedrijven met een geschiedenis, die niet veel verder dan een halve eeuw terug gaat. Toch kent de N.V. Nederlandse Schoenenunie Bloch Stibbe-Hol- landia er in haar 56-jarige bestaan reeds meerdere. Op vrijdag 17 september was het de heer W. Richard, die door di rectie, en collega's van de onderne ming op grootse wijze gehuldigd werd vanwege zijn 40-jarige dienst verband en die tevens uit handen van de burgemeester van Den Bosch een hoge onderscheiding in Dex is alleen verkriicbaar bii uw melkhandelaar. ontvangst mocht nemen. De huldiging van de heer Richard, die als vertegenwoordiger van het district Arnhem en omstreken aan het bedrijf verbonden is, vond plaats in de conferentiezaal van Hollandia's fabriek in Den Bosch, waar naast familieleden van de ju bilaris, een voltallige directie, di verse staffunctionarissen en alle vertegenwoordigers ook mr. R. J. J. Lambooy, de burgemeester van de stad Den Bosch aanwezig was. De heer D. Stibbe, president-di recteur van Bloch Stibbe-Hol- lar.dia, heette als eerste spreker de jubilaris van harte welkom en zei tevens het zeer prettig te vinden dat ook burgemeester Lambooy aanwezig kon zijn. De heer Stibbe vond het juist om alleen de jubilaris met deze bijzondere gebeurtenis te moeten feliciteren en meende ook zichzelf te mogen gelukwensen dat hij zo lang van de medewerking van een integer mens en deskundig verko per als de jubilaris gebruik heeft kunnen maken. Hij noemde de heer Richard een voorbeeld voor de overige collega's, want hij stond zowel als mede mens en als vertegenwoordiger bij zijn klanten en zijn directie in een zeer hoog aanzien. Als blijk van grote waardering overhandigde hij de jubilaris de Hollandialegpenning in goud als mede een cadeau onder couvert. Na de president-directeur nam burgemeester Lambooy het woord De burgemeester speldde namens H M. Koningin Juliana de jubila ris wegens de lange, trouwe dienst aan het bedrijf en maatschappij de Eremedaille verbonden aan de Or de van Oranje Nassau in zilver op. Tijdens de woordenrijke speech, ff stevige jongensmolière met rubber zolen. maat 2427 10.95 28—35 12.95 36—40 14.95 1^= SCHOEN EN Grotestraat 153 Waalwijk die aan de uitreiking van deze ho ge onderscheiding vooraf ging leg de de heer Lambooy de nadruk op de bijzondere eigenschappen, die de vertegenwoordiger moet bezit ten om zijn taak goed ten uitvoer te kunnen brengen. Daar de heer Richard een ver tegenwoordiger is, die met deze eigenschappen rijkelijk bedeeld is zei hij het prettig te vinden deze onderscheiding aan de jubilaris te mogen uitreiken. De heer K. Doorn uit Amster dam was de volgende spreker, die namens alle collega's een prachtige vulpen aanbood. De heer A. Hamers besloot de rij van sprekers met een gloedvol le speech uit naam van „de Zilver kring" een vereniging van Hol- landiamedewerkers, die minstens 25 jaar in dienst zijn en hij schonk de heer Richard een gouden verenigingsspeld, waarna hij even als de vorige sprekers mevrouw Richard een prachtig boeket bloe men aanbood. DOMINEES OPGELICHT DOOR ECHTPAAR De Rijkspolitie Hardegarijp (Fries land) heeft het echtpaar B. uit Zwijndrecht gearresteerd dat de laatste maanden in Groningen, Friesland, Drente en Gelderland en misschien ook in andere provincies een aantal dominees heeft opgelicht. Het laat zich aanzien dat het echt paar, waarvan vooral de dominees in Friesland het slachtoffer zijn ge worden, met zijn mooie verhalen enkele duizenden guldens heeft los gekregen. Het echtpaar kreeg zaterdag pech in het dorp Tiet jerk waar de domi nee een verhaal kreeg voorgescho teld over zoonlief die met de trein op vakantie was gegaan en per abuis de jas van vader had aange trokken. Daarin zat de portefeuille met geld en de jongen was nergens te bereiken. Of de dominee hen vijfentwintig gulden wilde lenen. De predikant die op het punt stond zelf met vakantie te gaan, stuurde het echtpaar door naar een diaken en deze kreeg argwaan, toen zij be weerden met hun bromfiets van Zwijndrecht naar Harlingen te zijn gereist, daar overnacht te hebben en nu op weg naar de Veluwe wa ren. Op de opmerking van de di aken dat zij dan de verkeerde kant uit gingen, wisten ze geen afdoende antwoord te geven. Het echtpaar liep boos de deur uit. De diaken waarschuwde de rijkspolitie. Deze vond het duo in Hardegarijp waar de vrouw juist in een kruideniers winkel had gevraagd waar de domi nee van het dorp woonde. De op lichters zijn ingesloten in het bu reau te Noord-Bergum. De politie zoekt uit hoeveel dominees de dupe van het gefanteseer zijn geworden. CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.25 ALLERLEI PRIJZEN ONDER ONDER DE LOEP Minister Den Uyl (Economische Zaken) heeft een onderzoek laten instellen naar de tarieven van de specialisten in Nederland. Aan de hand van de uitkomsten zal de be windsman zich beraden, of 'n prijs- beschikking moet worden uitgevaar digd. De bewindsman deelde dit op 14 juli mee aan de commissie voor Economische Zaken in de Tweede Kamer, zo blijkt uit het maandag verschenen verslag. Naast de nog steeds lopende prijs- onderzoeken naar blikgroenten, tex tiel, cacao, brood en vlees onder zoekt de Economische Controle Dienst ook de prijzen van jams, zo vernemen wij. Daarnaast houdt het ministerie zich nog bezig met een groot aantal prijsovertredingen, die al geruime tijd geleden (sommige vorig jaar) zijn geconstateerd. Hier toe behoren onder meer schriftelijk onderwijs, tafelbestek en tarieven van rijwielstallingen en kappers. Het onderzoek naar de specialis tentarieven is opgezet naar aanlei ding van een conflict tussen de Am sterdamse Specialisten Vereniging (ASV) en het Gemeentelijk Assu rantiefonds (GAF) te Amsterdam in april, zo deelde de minister in juli mede. De ASV heeft toen een bestaande overeenkomst opgezegd; een her nieuwd contract was mogelijk als enkele voor het fonds voordelige afspraken zouden vervallen, zo deel de de ASV mee. Het fonds weiger de dit. Op verzoek van de bewinds man gingen beide partijen rond de tafel zitten, maar men kwam niet tot resultaten. Drs. Den Uyl heeft tevens ver klaard, dat een vrijer loonbeleid in toekomst eerder en strakker dan 'n soepeler prijsbeleid van de overheid zal vergen.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9