wAAlwi]kse en UnostPAAtse couRAnt De miljardennota van Minister Vondeling Gemeenteraad Waalwijk 1 SPORTHAL AAN TAXANDRIAWEG Een pakje sigaretten kost f 1.50 Agenda en prae-adviezen Ogen vraqen brillen van STASSAR 1/ Damesmode Tilburg Stadsgids op komst Gemeente koopt Thalia Muziekschool naar voormalige kleuter school betere schoenen. Zonwering voor kleuterscholen Kleuterschool in plan Laageinde MAANDAG 27 SEPTEMBER 1965 laoü 86e JAARGANG No. 74 De rcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwjjk Tel. 04160-2621 —Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.23 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Telegram-adres „ECHO" Minister Vondeling schijnt wat erg onder de indruk te zijn van de berg van protesten die hij ontvangt uit de bedrijven, dat meer of minder door zijn belastingvoorstellen wordt getroffen. Hij zegt dat zulks altijd voorkomt bij iedere verhoging en dat de omzet wel mee zal vallen. „De tabaksindustrie zal wel niet boos reageren, want zij wordt er veertig miljoen per jaar beter van. Weliswaar stijgt de prijs van een pakje sigaretten met een kwartje, maar de feitelijke accijnsverhoging is minder. De verhoging is afge rond naar boven, waardoor handel en fabrikanten een grotere marge krijgen. Dat zal wel gelijk verdeeld worden, al is het overleg daarover niet geheel afgerond. De eerste maanden van het volgend jaar zal de omzet wel iets dalen, maar ik verwacht dat die zich zal herstellen. In de eerste acht maanden van dit jaar was de omzet flink gestegen ten opzichte van 1963, toen de siga retten ook duurder werden". „En om nu een ander produkt te noemen, de borrel, die wordt een paar centen duurder, maar als met de extra belastingopbrengst van honderd miljoen drieduizend huizen per jaar meer zullen worden ge bouwd, dan geloof ik dat de klach ten van het bedrijfsleven weinig effect zullen hebben op de bevol king als geheel", aldus dr. Vonde ling. Maar de mensen uit het bedrijf denken er anders over, die praten van ontstellend. Volkomen onaan vaardbaar. Zij maken hun afkeur in deze in eigen taal kenbaar langs voor deze bedrijfstak afgekondigde prijsstop. Minister Vondeling kreeg van het bedrijfsschap eveneens een telegram om hem te laten weten dat accijns verhoging de rentabiliteit van de Horeca-bedrijven verder verslech tert. Een fel protest is aan dit tele, gram toegevoegd. WINSTMARGES Volgens het Centraal Brouwerij kantoor hebben de Nederlandse bierbrouwers met verbouwereerd heid en met een zekere verontwaar diging van de fiscale aanval op hun produkt kennis genomen. Zij wijzen op het recente verdrag der Bene- luxlanden dat de unificatie van de accijnzen in de drie landen voor schrijft. Volgens dit verdrag zou 't bieraccijns in Nederland aanmerke lijk moeten dalen. In strijd met dit verdrag is de verlaging nooit door gevoerd. Nu wordt het zelfs ver hoogd. De brouwers herinneren er ook aan dat in 1957 de omzetbelas ting tijdelijk werd verhoogd. Die tijdelijkheid duurt nog altijd voort. De producenten van gedistilleerd tikken minister Vondeling op de vingers voor de berekening over het duurder worden van een liter jene ver. De minister becijferde de prijs, verhoging op 1.50 gulden per liter. De drankenfabrikanten zeggen dat dit een prijsverhoging gaat beteke nen voor jonge jenever van 1.67 gulden tot 1.90 gulden voor de duur dere oude jenevers. De sigarettenwinkeliers vrezen van het gedwongen duurder wor den van sigaretten en tabak een da ling van de geldomzetten bij de de tailhandel en een inkrimping van de winstmarges. Zij voorzien geen om vangrijke vooraankopen van siga retten tegen de oude prijs. De ta- baksverwerkende fabrieken rea geerden zeer terughoudend. Over 't tabaksverbruik zegt men in deze kringen nog geen oordeel te hebben, dat ook na de noodzakelijke verho ging de prijzen van Nederlandse rookartikelen in vergelijking met 't buitenland niet buitensporig duur zijn. De Nederlandse schoenfabrikan ten reageren nagenoeg gelijk als hun collega's in de wolindustrie. Het bedrijfschap zegt zeker te zullen trachten de invoering van deze be lasting te voorkomen. De schoen makers noemen de o.b. op schoen reparaties een onzalig idee. De fe deratie van schoenherstellers vreest dat een aantal reparatiebedrijven 't loodje zullen leggen als minister Vondeling zijn zin krijgt. Philips vindt de verhoging van enkele tarieven van de omzetbelas ting discriminerend. Het uitkiezen van enkele artikelen is volgens de mening van Philips Nederland een subjectieve aangelegenheid. Als een verhoogde omzetbelasting noodza kelijk is, aldus het concern, zal een geringe verhoging over het gehele gebied van de omzetbelasting uitgezonderd uiteraard de eerste le vensbehoeften een betere oplos sing geven, aldus de woordvoerder. De Daf-directie heeft het plaat sen van de personenauto in 't weel- detarief onder stevige protesten ge ïncasseerd. ,,'t Is bijzonder ontmoe digend", aldus president-directeur Wim van Doorne, „dat de enorme krachtsinspanning van DAF om de prijzen te handhaven door 't invoe ren van automatie, opvoering van efficiency en grotere persoonlijke inspanningen nu met een simpele maatregel ongedaan wordt ge maakt." De DAF-directie bestrijdt de opvatting van de regering dat een automobiel tot de minder nood zakelijke goederen zou behoren. Ze noemt dat een verouderde opvat ting. De RAI (vereniging van de rij wiel- en automobielindustrie) sluit zich bij dit DAF-standpunt aan. Zij zeet dat de grens van het betame lijke in het belastingsysteem nu nog verder wordt overschreden. Ze heeft berekend, dat een auto van 6000 gulden na 1 januari 1966 6500 gul den gaat kosten; dat voor een brom fiets van nu 650 gulden dan 730 gulden moet worden betaald en dat een kampeerwagen 450 gulden om hoog gaat naar 5125 gulden. Uit 'n oogpunt van billijke lastenverde ling had het voor de hand gelegen, aldus de RAI, ditmaal een kleine verhoging van het algemene tarief van de omzetbelasting te overwe gen. Het nu voorgestelde super- weeldetarief van 25 percent vindt op 't Europese vasteland zijn weer ga niet. Ook in het licht van de ko mende harmonisatie in de Europa- markt acht de RAI dit tarief onaan vaardbaar. Het Consumenten Contact Orgaan is verheugd over de aankondiging, dat een strak prijsbeleid zal worden gevoerd. De verhoging van de om zetbelasting op die artikelen, waar op vorig jaar de verticale prijsbin ding is verboden, ziet het CCO als een uitdaging voor de consument om nu metterdaad lagere prijzen te bedingen dan de adviesprijzen. Het CCO vreest, dat ten gevolge van de hogere omzetbelasting het leven volgend jaar duurder zal worden dan nu wordt aangenomen. SMOKKEL ZAL STERK TOENEMEN Door de verhoging van de accijns op sigaretten, die in de miljoenen nota is aangekondigd, zal de smok kel van goedkope Belgische sigaret ten naar Nederland sterk toenemen. De douanediensten aan de Neder lands-Belgische grens houden er re kening mee, dat een verscherpte controle zal worden uitgeoefend op Nederlandse grensgangers. De siga rettenwinkeliers in de grensstreek vrezen opnieuw sterke omzetdalin gen omdat door het prijsverschil, dat na de komende accijnsverhoging 40 tot 50 cent per pakje zal bedra gen, veel rokers even de grens over zullen gaan om sigaretten te kopen. De prijsverlaging van de koel- huisboter heeft de smokkel naar België nog interessanter gemaakt. Bij de smokkel naar België van bo ter kan een lonende retourvracht sigaretten worden meegenomen. De lijst van artikelen die in België goedkoper zijn, wordt steeds langer: sigaretten, vele vleessoorten, suiker, wasmiddelen, zeep, chocolade-koek jes en gecondenseerde melk. In het verleden remde het hoge prijspeil in België het vertrek van Nederlanders naar deze Benelux- partner. Inmiddels blijken tientallen trouwlustige Nederlanders naar Bel gië te gaan, omdat daar honderden woningen te koop of te huur zijn. Voor de grote gezinnen wordt wo nen er nog extra aantrekkelijk door de hoge kinderbijslag die in België wordt betaald. De Belgen, die zich na de oorlog in groten getale naar het goedkoop- teeiland Nederland begaven om er voordelig te kopen, kunnen daar mee steeds minder voordeel beha len. Nederland blijft voor hen al leen goedkoper wat betreft marga rine, boter, kaas en andere zuivel producten, alsmede voor honde- en kattebrood. montage van een ventilator in het overblijflokaal. 20. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 27.400, voor het treffen van voorzieningen aan de kleuterschool aan de Wilhel- minastraat ten behoeve van de mu ziekschool. 21. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 10.000, voor het aanbrengen van een afras tering en daarbij behorende voor zieningen in het sportpark „Olym- pia". 22. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de bouw van een sport- en expositiehal. 23. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 5.000, voor de uitgifte van de „Stadsgids Waalwijk". 24. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten noorden van de Winterdijk, van A. C. M. Eibers. 25. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen in de buitenpolder van Baardwijk, van P. Verloren van Themaat. 26. Voorstel tot aankoop van wo ningen Winterdijk 16, 17 en 18 van Mej. J. C. E. Verhoeven. 27. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten westen van de Kloosterweg, van de erven R. Mid delkoop- de Wit. 28. Voorstel tot aankoop van het café-woonhuis Stationsstraat 57a c. a. van M. W. Th. van Bracht. 29. Voorstel tot verkoop van bouwterrein, gelegen aan de Oister- wijkstraat, aan A. J. van de Ven. 30. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Oisterwijk- straat, aan J. Schuwer. 31. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Ambrosius- weg, aan mej. H. A. Th. Peerik. 32. Voorstel tot verkoop van wo ningwetwoningen aan de huurders 33. Voorstel tot ruil van grond, gelegen aan de westzijde van de Zomerdijkweg, met H. C. de Louw. 34. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor aanschaf fing van een surveildance-auto ten behoeve van de gemeentepolitie. 35. Vaststelling begroting 1965 van de Gemeentelijke Sociale Dienst en van de daarbij behorende wijzi ging van de gemeente-begroting 1965. 36. Voorstel tot vaststelling van het maximumbedrag, tot hetwelk door burgemeester en wethouders kasgeld kan worden opgenomen ge durende het vierde kwartaal 1965. 37. Wijziging begroting. Donderdag 30 september komt de gemeenteraad bijeen voor de be handeling van de volgende omvang rijke agenda: 1. Vaststelling van de notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot periodieke benoe ming van een commissie van advies inzake uitvoering der Woonruimte- wet 1947. 4. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de bouw van 13 woningwetwoningen in het plan Laageinde. 5. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de ver lichting van de Tempelierstraat. 6. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 6.250. voor de méérkosten van de verlich ting Waalwijk-Noord. 7. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 3.179,78 voor de aanleg van een rijwielpad. 8. Voorstel tot vaststelling van de gemeentelijke vergoeding, be doeld in art. 73, le en 2e lid van de kleuteronderwijswet, over het jaar 1964, ten behoeve van de bijzondere kleuterscholen. 9. Voorstel tot het verlenen van subsidie over 1964 aan de Stichting Geref. Gezinszorg te Sprang-Capel- le. 10. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES ZAKDOEKJES VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN HcnvcJstraot 14 - Telefoon 26882 Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. der kleuteronderwijswet voor de stichting van een R.K. kleuterschool in de parochie „St. Bernadette". 11. Voorstel tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 50 der kleuteronderwijswet en tot het beschikbaar stellen van een crediet van 3.500,voor het aanbrengen van een zonwering aan de R.K. kleuterschool „De Zandhoek" 12. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 3.500, voor het aanbrengen van een zon wering aan de R.K. kleuterschool „Het Schrijverke". 13. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet van 5.346, voor de aanschaffing van meubi lair en ontwikkelingsmateriaal ten behoeve van de hervormde kleuter school. 14. Voorstel tot vaststelling van een voorschot op de exploitatiever goeding ten behoeve van de R.K. kleuterschool in de parochie „St. Bernadette" voor 1965. 15. Voorstel tot het verlenen van medewerking overeenkomstig arti kel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de „St. Teresia- school" voor de aanschaffing van een electrische dweilmachine. 16. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet overeenkomstig artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de St. Aloysiusschool voor de aankoop van 200 leerlingensets. 17. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet overeenkomstig artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de St. Bernadetteschool voor aankoop van klassemeubilair en leer- en hulp middelen voor de eerste inrichting van het zesde klaslokaal. 18. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet voor de bezol diging van een klasse-assistente ten behoeve van de Don Boscoschool van de Herman Broerenstichting. 19. Voorstel tot beschikbaarstel ling van een crediet overeenkomstig artikel 72 der Lagere-onderwijswet 1920 aan het bestuur van de St. Mi- chaël-ulo-school voor aankoop en Reeds geruime tijd heeft de ge meente in studie het probleem van de totstandkoming van een sport en expositiehal in onze gemeente. Een dergelijke hal kan voor ver schillende doeleinden worden ge bruikt. Op de eerste plaats zal een der gelijke hal van groot belang zijn voor de sportbeoefening in de ge meente. De gemeente Waalwijk be zit een tweetal riante sportparken, een overdekte sportaccomodatie ontbreekt in onze gemeente echter geheel. Verschillende sportvereni gingen moeten over een overdekte ruimte kunnen beschikken. In deze behoefte wordt niet voorzien door de in deze gemeente aanwezige gymnastiekzalen, welke te overbezet zijn of te weinig ruimte bieden. Op de tweede plaats is een sport en expositiehal bruikbaar voor het gymnastiekonderwijs op diverse scholen. Het aantal lesuren voor gymnastiekonderwijs is op verschil lende scholen onvoldoende. In ver band met overbezetting van de be schikbare lokalen is uitbreiding van het aantal lesuren gymnastiekon derwijs echter niet mogelijk. Ook op dit punt zal een sport- en expo sitiehal in een grote behoefte voor zien. Op de derde plaats zal een sport en expositiehal een belangrijke functie kunnen vervullen als ten toonstellingsruimte. Ook aan een dergelijke ruimte bestaat in Waal wijk een grote behoefte. In verband met het vorenstaande verheugt het 't college van B. en W. dan ook, te kunnen berichten dat thans wellicht de mogelijkheden aanwezig zijn om op korte termijn in het bezit van een sport- en ex positiehal te geraken. B. en W. heeft namelijk op het oog, de bouw van een hal volgens een arbeidsbespa rend systeem. Deze hal heeft een oppervlakte van 25 bij 42 meter, ex clusief kleed- en wasgelegenheden, toestellenberging, toeschouwers ruimte, etc. De hal wordt uit gepre fabriceerde elementen opgetrokken en kan in zeer korte tijd worden ge bouwd. De bouwkosten van deze hal zijn betrekkelijk laag. In de gegeven omstandigheden is de sport- en expositiehal, waarvan de bouw thans wellicht mogelijk zal blijken, zeer attractief. De onder havige sport- en expositiehal is ui termate geschikt voor schoolgym- nastiek, tentoonstellingen en sport beoefening. Met name zullen o.a. de volgende sporten in deze hal be oefend kunnen worden: tennis, vol leybal, basketbal, zaalhandbal, bad minton en mikrokorfbal. Als bouwplaats voor de sport- en expositiehal heeft het college van B. en W. gekozen het terrein langs de Taxandriaweg, gelegen in het centrum van de gemeente. Het col lege is, na afweging van de ver schillende mogelijkheden en reke ning houdende met de verschillen de doeleinden, waarvoor de hal zal worden benut, tot de conclusie ge komen, dat dit het meest geschikte terrein is voor de bouw van deze hal. De stichtingskosten van de hal, inclusief grondkosten, worden be groot op 372.000,—. Het Rijk geeft een normvergoeding van 24.000.-, zodat de gemeente nog slechts voor aanvullende inkomsten tot het be drag van 40.000 behoeft te zor gen. In de vergadering van 3 juni 1965 heeft de raad 'n crediet van f 3.000,- beschikbaar gesteld als bijdrage in de kosten van uitgifte van een ge- illustreerde gids over de stad Waal wijk, welke getiteld zal zijn: „Waal wijk een Brabants Centrum". Deze gids zal door de vereniging „Waal- wijks Belang" worden verzorgd, en zal weldra gereed komen. Zoals burgemeester Teijssen bij gelegenheid van de behandeling van bovenomschreven crediet reeds aan de raad heeft medegedeeld, bestaat het voornemen naast deze geïllu streerde gids nog een practische gids door de zorg van de gemeen te te laten verschijnen, terwijl voorts van particuliere zijde, dus zonder financiële participatie van de gemeente, nog een adresboek het licht zal zien. Drie uitgaven dus, die ieder een eigen terrein bestrijken en een ei gen functie vervullen. De practische gemeentegids is thans nagenoeg in concept gereed. Deze gids, welke een wegwijzer be oogt te zijn o.a. voor nieuwe inwo ners, om in onze samenleving de weg te kunnen vinden naar de on derscheidene diensten" en instellin gen, waarmede zij in het dagelijks leven te maken krijgen, zal onge twijfeld in een dringende behoefte voorzien. De eerste oplage is gesteld op 5.000 exemplaren; de daaraan verbonden kosten worden begroot op 5.000. Met de heer M. W. Th. v. Bracht, Stationsstraat 57, eigenaar van zaal Thalia, hebben B. en W. overeen stemming bereikt over de aankoop door de gemeente van het hem in eigendom toebehorende perceel met het daarop staande café-woonhuis en de daarop aanwezige zaal met podium. Het is in het belang van de sane ring van het stadscentrum gewenst, dat de op het betreffende perceel aanwezige bebouwing, dus zowel 't café-woonhuis als de zaal, gaat ver dwijnen. Het zal het stadsbeeld ter plaatse zeer zeker ten goede komen, indien daar een in stedebouwkun dig opzicht fraaiere bebouwing tot stand zal komen. Is dit al een heel belangrijk mo tief volgens B. en W. om tot aan koop van het onderhavige onroerend goed over te gaan, bij het doen van dit voorstel hebben B. en W. tevens overwogen, dat het aan te kopen perceel een zeer gunstige uitbrei dingsmogelijkheid schept voor het terrein van de gemeentelijke ma gazijnen en werkplaatsen van de licht- en waterbedrijven. Reeds lang is verdere uitbreiding van dit ter rein noodzakelijk. De nu geschapen uitbreidingsmogelijkheid is vooral daarom gunstig, omdat het oostelijk gedeelte van het aan te kopen per ceel onmiddellijk grenst aan 't ter rein van de genoemde bedrijven. Op basis van een door de ge meentelijke taxatiecommissie opge steld rapport is met de heer Van Bracht overeenstemming bereikt over de aankoop door de gemeente. In overeenstemming met dit rap port is de koopsom bepaald op 153.800,—. De raad zal donderdag over de aankoop beslissen. Zoals bekend, is de Waalwijkse Muziekschool momenteel tijdelijk gehuisvest in het pand Grotestraat 242, waarin voorheen de R.K. school voor b.l.o. „Don Bosco" was geves tigd. Het ligt voor de hand, dat de huisvesting in dit totaal verouderde en in feite voor het geven van mu zieklessen onbruikbare gebouw, als een noodoplossing moet worden ge- WAAR. IS DE tuinman HU LAAT ZICH NIET "OM DE TUIN LEIDEN* door. SENSATIE PR«JZEN. Hij KOOPT ALT«JD bP GOEDE GROND* WEET HIJ DAT H(J DIE Bi) ONS KAN VINDEN. Markt Waalwijk zien en dat zo spoedig mogelijk naar een meer verantwoorde be huizing van de muziekschool moest worden uitgezien. De oplossing voor dit probleem is gevonden door het aan de gemeente in eigendom be horende gebouw Wilhelminastraat 2, waarin thans nog de R.K. kleu terschool van de Parochie St. Jan is gevestigd, aan de Waalwijkse Mu ziekschool ter beschikking te stel len. De bouw van de nieuwe kleu terschool aan de Taxandriaweg vor dert zo snel, dat de verwachting ge- wettigt is, dat het gebouw aan de Wilhelminastraat binnenkort ter be schikking zal komen. Teneinde de Voormalige kleuter school geschikt te maken voor het nieuwe doel is het noodzakelijk om aan het gebouw een aantal strikt noodzakelijke voorzieningen te tref fen, t.w.: 1. het aanbrengen van een 3-tal scheidingswanden en het bekle den van 1 glazen tussenwand; 2. het vervangen van 2 kleuterclo sets door closets voor volwasse nen; 3. het maken van 2 gangdeuren; 4. het aanbrengen van een tussen- plafond; 5. het aanbrengen van 7 oliekachels met 2 extra schoorstenen; 6. de aanleg van de nodige licht punten; 7. aanschaf en plaatsing van een 50-tal rijwielhekken. ^De kosten worden begroot op 27.400,waaronder begrepen de ge bruikelijke opslag van de Dienst Gemeentewerken. De kapitaalslasten van deze in vestering, gebaseerd op een afschrij ving in 10 jaren, en de in rekening te brengen rentevergoeding, dienen te worden gekweten uit het jaar lijkse budget van de Waalwijkse Muziekschool. „ZANDHOEK"EN „HET SCHRIJVERKE". Bij zonnig weer loopt de tempe ratuur in de houten gebouwen van de beide kleuterscholen zodanig op, dat een normale bezigheid van de kinderen in de school nagenoeg on mogelijk wordt gemaakt. Volgens een terzake advies van de inspectrice van het kleuteron derwijs moet in het gegeven geval als de meest ideale oplossing wor den gezien een zonwering van een vaste buitenconstructie, bestaande uit luxaflex lamellen, gemonteerd op vaste liggers. Niettegenstaande de vrij, kostbare constructie, is deze zonwering te verkiezen boven de luxaflex gordij nen c.q. markiezen. Het voordeel van de luxaflex buitenzonwering is hoofdzakelijk gelegen in de warm- tewering; gezien de open construc tie, is een zeer goede ventilatie mo gelijk. Het binnentreden van daglicht wordt bovendien bij deze construc tie niet noemenswaardig belem merd. De kosten van het aanbrengen van de hiervoor bedoelde zonwering door middel van een zgn. „buiten constructie" worden, blijkens een door de Dienst Gemeentewerken opgevraagde prijsopgave, geraamd op 3.500,voor elke school. Het r.k. kerkbestuur van de pa rochie „St. Bernadette" heeft zich tot het gemeentebestuur gewend met het verzoek om medewerking, overeenkomstig art. 50 der Kleuter onderwijswet, voor de stichting van een nieuwe r.k. kleuterschool.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1