J i Lekker warm op weg naar „juf" of „meester VROOM DREESMANN üüshout 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 SEPT. 1965 3 meentewerken had de burgemeester bijzondere waardering. Tot slot droeg de burgemeester het gebouw namens het gemeentebestuur over aan de heer Drop, commandant van de brandweer en hoofd van de dienst gmeentewerken, daarbij de hoop uitsprekende dat het gebouw goed gebruikt zal worden en tot in lengte van jaren zal mogen strekken tot heil der gemeente1. De heer Drop sprak hierna zijn blijdschap uit over de totstandkoming van dit fraaie gebouw en zei dat een dergelijk gebouw wel bijzondere vol doening móét geven aan het korps. De tijd is voorbij, zei de heer Drop, dat de brandweer bij brand zich be paalde tot het geven van veel water en daarna een borreltje ging kopen, want de Vrijwillige Brandweer moet nu studeren, oefenen en de geest vaardig*houden, om zijn taak naar be horen te kunnen vervullen. De laatste jaren gaan steeds gemiddeld 10 brandweermannen naar Tilburg stu deren en dat komt er uit. Hij was blij de burgemeester als hoofd der ge meente te mogen bedanken, die steeds 00" en oor heeft voor de brandweer en bereid is daar geld voor uit te trekken. De heer Drop dankte het ge meentebestuur namens het korps en verzekerde dat het korps er een eer in zal stellen het gebouw efficiënt te gebruiken. Hiema werd de erewijn aangebo den en werd het ruime en doelmatige gebouw door het gezelschap bezich tigd. In de daartoe feestelijk ingerichte garage van de dienst gemeentewer ken zat het gezelschap daarna aan, aan een door de heer Pruijssers tot in de puntjes uitstekend verzorgde kof fietafel, die alle eer werd aangedaan. Aan tafel werd het gezelschap ver welkomt door burgemeester van Proo- ijen en werd vervolgens het woord gevoerd door de heren Haarmans, commandant van de brandewer te Til burg, de Roos, adj-inspecteur van het brandweerwezen, Drop en Toen. De heer de Roos sprak onder hilariteit de wens uit, dat 't met het korps zou gaan als met oude vrijsters "altijd bereid, maar nooit gevraagd". De heer Drop ging verder in op het "vaardig houden van de geest" van het korps, terwijl de heer Toen zei met genoegen de uitnodiging tot bij woning van deze heugelijke dag te hebben aanvaard en nog steeds mee leeft met de Sprang-Capelse brand weermensen. Hij feliciteerde 't korps en de gemeente hartelijk met dit mooie gebouw en sprak de wens uit dat het gebouw mocht strekken tot heil der gemeente. Burgemeester van Prooijen dankte de sprekers voor de goede wensen en deelde mee, dat de heer van Willi - genburg, die eveneens als oud-com mandant was uitgenodigd, maar in verband met het feit dat hij juist deze dag zijn 70ste verjaardag mocht vie ren, verhinderd was aanwezig te zijn, een felicitatie-telegram was ingeko men. De burgemeester betreurde het dat de heer van Willigenburg niet aanwezig kon zijn. Hij heeft zich steeds met de liefde van zijn hart voor de brandweer gegeven, aldus de bur gemeester, en hij wilde gaarne uit naam van allen een woord van harte lijke dank richten aan het adres van de heer van Willigenburg, voor wat hij voor de vrijwillige brandweer heeft gedaan. Uitreiking diploma's. Hierna reikte burgemeester van Prooijen met een toepasselijk woord aan een zevental leden van de Vrij willige Brandweer, die geslaagd wa ren voor hoofdbrandwacht en brand wacht le klas, het diploma uit. De he ren Evertse, van Loon en A. Rosen- brand ontvingen onder applaus het diploma hoofdbrandwacht, terwijl de heren A. Broeks, C. Brouwers, Th. A. Brouwers en G. Maijers het diploma brandwacht le klas kregen uitgereikt. Melding werd bij deze gelegenheid nog gemaakt van de prachtige resul taten bij de regionale wedstrijden, waarbij een le en 2e prijs voor het korps en de prijs voor de beste bevel voerder werden behaald. De belangstelling voor de brand weer werd ook met bloemen vertolkt, o.a. door de korpsen van Waalwijk, Loon-op-Zand en Waspik, door de aannemer, enz. De nieuwe brandweergarage is zeer doelmatig ingericht en bevat naast de ruime garages voor zowel de brand weer als de dienst gemeentewerken, een forse droogtoren, een slangenrei- nigingsinstallatie, gereedschapkasten, een ruim en keurig ingericht theorie lokaal, toiletten, douches enz. Het gebouw mag in elk opzicht een bijzondere aanwinst en sieraad voor de gemeente Sprang-Capelle genoemd worden. Vüjmen Sprang Vrijh.-Capelle Capelle mm HUI WM-mÊm 100% Nylon caban met een sjaalkraag van orlonbont en een voering van Isothermyl - dus alles even warm en prak tisch. Bovendien goed zelf te wassen. Deze tienerwens is er in verscheidene, niet gedekte tinten. Lengtemaat 158: 39,75 maat 12833.75 Slank gesneden pantalon in verschillende tinten Terlenka (45/55). Met verstelbare tail leband, Optilon-rits en anti slip band. Lengtemaat 158: 21.75, maat 11014.75 Wollig-warme Shetland meis jesmantel met ceintuur in de rug. Leuke zakjes, kontraste rende bolle knopen en mo derne stiksels als garnering, die mooi past bij de gloeiende herfstkleuren. Lengtemaat 146 56.75, maat 110...... 44.75 Le style Adamo: ferme steek en klepzakken, een dubbele- rij ankerknopen, 2 rugsplitten en stoere epauletten. Deze onverwoestbare exclusief voor Vroom Dreesmann ont worpen mantel van ledcr- velours is jc-van-het voor de Hollandse „filles du bord de mer". Lengtemaat 164: 56.75, maat 11636.75 Jongenscoat met aangeknipte capuchon. Gemaakt van zui ver wol, gedeeltelijk met wat- tine gevoerd. Kwiek model met ceintuur in de rug. Diver se winterkleuren. Lengtemaat 164: 38.75, maat 116.. 27.50 Deze Shetland bouclé mantel - exclusief voor Vroom Dreesmann - heeft het gemunt op de modegevoeligc little ladies. Slank in de rug met hooggeplaatste ceintuur, zak ken die verstopt zijn in de zijnaad en klepjes, stiksels en knoopjes naar de echte grote mode. Lengtemaat 164: 69.75, maat 11649.75 Zuiver wollen jongenscoat waarin zoonlief het beslist niet koud zal hebben, dank zij de voering van wattine en plaid.' Ceintuur in de rug. In echte jongenskleuren. Lengtemaat 164: 56.75, maat 11639.75 DEN BOSCH-EINDHOVEN- H£LMQ.ND JEUGDTOTO ROZENJACHT De jcugdtoto van het kruisbooggezelschap Rozenjacht had deze week een inzet van f 79.40. De eerste prijs was voor L v Spijk Vliedberg Vlijmen en Henk v Beijncn te Nieuwkuijk, die juist hadden geraden de 2e; prijs, geraden f 79,41, werd gedeeld door W v Beijnen en J v Engelen, beiden Vlied berg en de 3e prijs, geraden f 79.46, ging naar Avd Wens Vliedberg. P.V. DE REISDUIF Zondag hield de Postduivenvereniging De Reisduif een wedvlucht vanuit Neufvilles, afstand 156 km. Uitslag: Gvd Wiel 1; Sj v d Ven 2, 11; J v d Heuvel 3; B Herman 4, 10; J Kuijs VB 5; Jos Kuijs 6, 8; Th v Overdijk 7; R de Vaan 9, 15, 16; L de Laat 12; M Klomp 13, 14. P.V. DE ZWALUW Zondag hield de Zwaluw een wedvlucht vanuit Chimay België, afstand 197 km. Los 10.20 uur, eerste duif 12-48-18, laatste prijs- duif 13-13-13 uur, uitslag als volgt: P Ver- vennen 1, 6; J v d Dungen 2, 7; A Dekkers 3, 4, 5; J Dekkers 8; Kolen de Laat 9, 10. R.K. TONEELVER. UTILE DULCI. De Vlijmense toneelvereniging Utile Dun- ci heeft voor haar eerste winteruitvoering in studie genomen: "Een hete zomeravond", toneelspel in drie bedrijven van Ted Willes, dat eind oktober zal worden opgevoerd in 't Lido-theater. AFSCHEID KAP. H. RAMAEKERS In het parochiehuis had, nadat de gym nastiekclub, de drumband, het K.M.G., de welpen en verkenners, en de O.L.Vr. Schuts een défilé hadden gegeven, een druk be zochte afscheidsreceptie plaats t.g.v. het vertrek van de weleerw. heer H. Ramae- kers, wegens zijn benoeming tot kapelaan in de parochie van de H. Geest te 's-Bosch. Allereerst sprak de Z.E. heer pastoor J. Oderkerk een dankwoord voor het vele goe de dat door de kapelaan in de 5 afgelopen jaren tot stand is gebracht. Hij memoreerde vooral de oprichting van de gymclub, de drumband, het werk voor Elshout Vooruit en voor de jeugdverenigingen. Als herinne ring bood hij hein een kruisbeeld aan. De pastoor deed tevens een beroep op de pa rochianen, om in. het kader van het leken- apostolaat, zoveel mogelijk de verschillende werkzaamheden door te blijven zetten. Mevr. Verhaak sprak namens de stichting jeugdbelangcn en bood een langspeelplaat aan. De heer G, Schapendonk dankte na mens de leden van het N.K.V. en gaf een herinnering onder couvert, evenals de heer Joh. v. Venrooy namens de carnavalsver enigingen. De heer J. v. d. Wiel sprak na mens de leden van de O.L.Vr. Schuts en de heer Th. v. d. Aa namens Elshout Vooruit en bood een fiets aan. Namens de gymclub bood de leidster mej. N. Verdijk een electr. klokje aan. De kapelaan dankte voor de grote be langstelling, de waarderende woorden en de stoffelijke blijken van belangstelling. Hij zou steeds prettige herinneringen aan Elshout bewaren en hoopte dat alle contacten met zijn overplaatsing niet verbroken zouden worden. 20-JARIG BESTAAN BUURTSCHAP De buurtschap Wolfshoek heeft op groot se wijze haar 2Qy jarig bestaan gevierd. Ont staan in '45, toen iedereen behoefte voelde om de vreugde over de bevrijding te vieren! heeft de buurtschap zich steeds sterk ge handhaafd. Zaterdagmiddag werden bchen- digheidswedstrijden voor de jeugd gehouden. Zaterdagavond was 't feest voor de ouders, Zondagmiddag werden voor de ouderen wedstrijden gehouden als voetbal, handbal len en wedloop met hindernissen, waarvoor veel belangstelling bestond. OPENING LEESBIBLIOTHEEK. De leesbibliotheek van de Vereniging Chr. Volksbond wordt dinsdag 5 oktober weer voor het publiek geopend. Van 18.45 uur tot 19.30 uur is er gelegenheid boeken af te halen in het verenigingsgebouw. Dit jaar is het boekcnaantal weer belang rijk uitgebreid, waaronder ook veel jeugd lectuur. Voor het a.s. seizoen is er elks dinsdagavond gelegenheid boeken om te wis selen. RIKCONCOURS NEO. A.s. vrijdagavond zal de Supportersver eniging van NEO wederom een groot rik- concours houden in café Veldkamp, Dijk- straat Sprang. Er zullen weer mooie prijzen te winnen zijn. Dus rikliefhcbbers, vrijdag avond allen weer present. Aanvang 8 uur. TAPTOE SIRENA. Onder ideale weersomstandigheden en voor een zeer talrijk publiek werd zaterdag avond door het fanfarekorps Sirena op het fraai verlichte Raadhuisplein een schitterend geslaagde taptoe uitgevoerd. Het getuigt van kunde en durf van haar tambour maitre de heer v. Zutphen, om met een minimale be zetting een zo gevarieerde show te presen teren. Aardig gevonden was ook de achter grond van vlaggen waardoor de entree ge markeerd werd, hoewel dit de beslotenheid in de klank bij het uiteengaan der gelederen niet verbeterde. Hier zou een bebouwing weerzijden van het plein kunnen helpen. Wel had men tussen de zeer zeker mooie koralen een paar nummers van het lichtere genre moeten verwerken. Dit staat de aard van een taptoe toe. Niettegenstaande deze op merkingen heeft Sirena het publiek een mooie uitvoering gepresenteerd, dat alge meen gewaardeerd werd. JEUGD-TOTO H.N.C. De inzet van de jcugdtoto van HNC be droeg deze week f 363.50. De le prijs ging naar J v Beek Winterdijk 40, geraden be drag f 363,50; de 2e prijs was voor H Ver schuren Besoijensestr. 117 Waalwijk en P Schellekens, MargrietLan 34 Waspik, die resp. f 363.60 en f 363.40 hadden geraden; de 3e pr. was voor M Akkermans Leo XIII- straat 77 Kaatsheuvel met f 363.39. JUBILEUM De heer G. van Tilborgh alhier hoopt a.s. vrijdag 1 oktober de dag te herdenken dmat hij voor 25 jaar in dienst kwam van de fa. L. Stein Zn. Vrijdagavond zal de heer v. Tilborgh worden gehuldigd in zaal Pruijs sers door de directie van de fa. Stein. OPBRENGST COLLECTE. De in de gemeente gehouden collecte ten bate van de kankerbestrijding heeft f 984.75 opgebracht, waarvoor de collectanten een woord van dank niet mag worden onthou den. LEZING VOOR P.v.d.A. Het Tweede Kamerlid van de PvdA, de heer Drs. Vis uit Breda, sprak j.l. vrijdag avond voor de afd. Sprang-Capelle van de PvdA. Spr. zete in een helder betoog de Jl. dinsdag uitgesproken Troonrede uiteen. Drs. Vis meende wel, dat er enige kritiek in d« Kamer zou komen op deze troonrede, voor al wat betreft de verhoging inzake het schoeisel en textiel. Hij kon daarop niet vooruit lopen en wilde afwachten wat d« verschillende partijen daarover in de Kamer zouden zeggen. Spr. liet echter terdege uit komen, dat de voorbereidingen voor d* Troonrede is uitgegaan van alle regerings partijen en dat men, zoals men dat veeUI hoort, niet alleen de minister van Financiën daarvoor verantwoordelijk moet stellen. PLAN-SPAAK VOOR OPLOSSING CRISIS Met akkoord van minister Luns? In Brussel praat men druk over een bemiddelingsplan van de Bel gische minister van buitenlandse zaken, Paul-Henri Spaak, om de crisis in de Euromarkt op te lossen. Basis van dit plan is een formule om Frankrijk weer aan de Brussel se conferentietafel te krijgen, die het sinds 1 juli boycot. Spaak hoopt zelfs, dat dit kan gebeuren op de eerstvolgende ministerraad van de Euromarkt, die op 25 en 26 oktober wordt gehouden. Naar men te Brussel beweert, zou minister Luns wel iets voelen voor dit plan. Spaak zou een vergadering willen beleggen van de zes minis ters van buitenlandse zaken om de Gaulles voornaamste bezwaren te gen de Euromarkt tegemoet te ko men. De gespreksonderwerpen zou den daarom zijn: de landbouwfinan- ciering; de afschaffing na de una nimiteit voor de beslissingen van de Europese ministerraad per 1 janua ri 1966 en de positie van de Euro markt Commissie. V £^S|' fa co

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 3