Baardwijk verplettert Dongen met 5-1 Ontroerend afscheid van Dokter Lenglet Unieke stunt bij nfficiele opening firma Cunen te Waalwijk WAALWIJK BREIW0LSH0W «Het Handweikwinkeltje» A. VERHOOFSTAD IN DE BLOEMETJES Patiënten brachten f 5600.- bij elkaar 9 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 27 SEPT. 1965 Denkt U aan de op 29 september 25 jaar op Vakschool Dongen mocht aftrappen en zette meteen een grote druk op de Baard- wijkse achterhoede, waar Jan van Gelder meteen al aan de noodrem moest trekken en Dongen de eerste hoekschop te verwerken kreeg, die overigens niets opleverde. Baard wijk kreeg al gauw vat op het spel van Dongen en nam het offensief over. Via Mosselveld belandde de bal bij B. v. Cromvoirt die een mooie scoringskans kreeg, maar hoog over schoot. Opnieuw was het Dongen die een mooie aanval op zette, maar keeper v. Gene had dit maal steun van de paal. Nu was t Baardwijk dat flink kwam opzet ten. Een mooie pass van v. Crom voirt belandde bij Mosselveld die keihard inschoot, maar de keeper v. Dongen bracht uitstekend redding. Baardwijk bleef doordrukken en t was B. v. Cromvoirt die Baardwijk de leiding gaf met 01. Twee mi nuten later was de stand weer op gelijke voet, toen keeper v. Gene de bal los liet en Dongens' midvoor er goed gebruik van maakte en de stand op 1—1 bracht. Baardwijk liet het hier niet bij zitten. Opnieuw nam het de leiding, ditmaal door P. Verhoofstad, die de bal keihard in schoot; 1—2. Baardwijk bleef ster ker, maar voor rust kwam er geen wijziging meer in de stand. Na de thee was het weer Baard wijk die de toon aangaf en het was Mosselveld die in de vijfde minuut de voorsprong vergrootte; 13. Baardwijk bleef doordrukken met goed opgezette aanvallen door de halfspelers. en ging de stand nog veiliger stellen. Een voorzet van P. Verhoofstad rondde A. Ernst af met een keurige kopbal; 14. Kort vooi tijd moest Verhoofstad vervangen worden door Thuharea, wegens een opgelopen blessure. In de laatste fa se van de wedstrijd was het B. van Cromvoirt die door de Dongense achterhoede stapte maar op het laat ste moment gevloerd werd, zodat de scheidsrechter terecht naar de witte stip wees. Het was A. Ernst die hier goed gebruik van maakte en de stand op 15 bracht. Na en kele seconden juichte Baardwijk over deze dik verdiende overwin ning. Baardwijkers, als we zo doorgaan, inzitten. Veel succes. Uno Animo - Valkenswaard. Na de pech-wedstrijd van vorige week zondag van Uno tegen Longa heeft Uno Animo zich nu weer weten te handhaven en juist met recht, want de punten liegen er niet om. In een 3-0 overwinning op Val- kenswaard overklasde zij haar tot dusver onbekende klasgenote. In de eerste helft wist Jac. Steer uit een terugspeelbal het Valkenswaarddoel te doorboren. Het twee de doelpunt was van J. Meijer dat op grote afstand regelrecht het doel in ging. Dat was ouderwets, Jan! zo hebben we het meer van je gezien. En om nog steviger in het zadel te zitten, plaatste dezelfde Jan Meijer de derde bal op de juiste plaats voor Uno. Het was 3-0. In deze zeer sportief gespeelde wedstrijd had van het begin af Uno Animo de beste papieren. Het liep hard van stapel en misschien is dat wel de reden dat zij Valkenswaard hebben overtroefd. Het over wicht bleef steeds bij de thuisclub.Als uit blinkers in de pracht wedstrijd mogen we links buiten Harry v d Velden noemen en niet minder Karei Pijnenburg. Als het zo doorgaat rukt het Uno Animo wel. Dus, jongens "houwen zo". De verdere uitslag en van zaterdag en zondag zijn Uno Animo 2 Sarto 2 3 3; Dongen 3 Uno Animo 3 2 2; Gilze 5 Uno Animo 4 2-1; Uno Animo 5 - RK TVV 5 3-3 .Baardwijk 6-Uno Animo 6 7-0; Desk 9-Uno Animo 7 4-1; Uno Animo 8-Desk 12 1-0. Een indrukwekkende stoet van naar schatting drie en een half a vier duizend mensen heeft zondagmiddag afscheid genomen van dokter Lenglet, die in verband met zijn gezondheidstoestand zijn praktijk heejt moeten neerleggen. Dokter Lenglet heeft tijdens de afscheidsreceptie in de aula v™™tdr- Mollercollege, op ontroerende wijze ondervonden hoe geliefd hij zicli heeft weten te maken in de periode van 22 jaar, dat hij m Waalwijk is werkzaam geweest. De heer M. van Eijl, die de scheidende arts namens de patiënten toe sprak, onthulde, dat een aktie onder de patiënten niet minder dan o6ÜU gulden had opgebracht. ten die een bijdrage hadden geleverd. Deze registers bevatten behalve deze namen foto s van Waalwijks meest karakteristieke punten. De re gisters waren in orde gemaakt door droeder Romualdus, die ze ook kalli grafisch had verzorgd. GESCHENKEN De heer van Eijl slaagde er ver schillende keren in de handen van de talrijke toehoorders op elkaar te bren gen. Hij bood van het bijeengebrachte geld waarvan ook de receptie en een uitvoerige foto-reportage zullen worden betaald een boekenkast en een open haard aan. Bovendien een leren fauteuil, die werd overhandigd door de heren van Boxtel en Joep Nanninck. Deze laatste was destijds de eerste baby, die dokter Lenglet in Waalwijk ter wereld hielp brengen. Daarbij bleef het niet. De heer van Eijl zei gehoord te hebben, dat het huis van dokter Leng let in Arnhem een televisie-antenne rijk was. Hij wilde dat uiterlijk ver toon compenseren met de aanbieding van een televisietoestel. Mevrouw Lenglet knikte enthousi ast tot enkele van haar kinderen "Is dat niet enig?'.' Reactie van een van de kleintjes "Mogen we die echt houden, mammie?" Dat mocht en nog was de heer van Eijl niet door de 5600 gulden heen. Het restant van dat bedrag werd in de vorm van een reuze cheque door notaris Peters aan dokter Lenglet aangeboden. De heer van Eijl besloot zijn toe spraak met de woorden van een van de patiënten, die hij deze week had opgevangen 't Is nie alleen ne goeie dokter, mer ók ne goeie mens zullen er nog menige winstpunten te getuigen, zo verzekerde de Burge meester. INTERMEZZO Inmiddels bleef het aantal bezoe kers ter receptie aangroeien. We be merkten daaronder Deken P. Maessen en de heer J. A. F. de Kort, voorzit ter van "Waalwijks Belang". Het handenschudden werd nog slechts onderbroken door de heer J. A. de Waal, voorzitter van de Stich ting Jeugdbelangen, die dokter Leng let in een humoristisch toespraakje dank bracht voor diens werkzaamhe den in het belang van de jeugd van de parochie St. Jan. Hij overhandigde de scheidende arts enkele copietjes van het reliëf dat in de voorgevel van "De Terp is aangebracht. Deze werden vervaar digd door de heer W. Suermondt. Voor een prettig intermezzo zorg den ook nog de kraamverzorgsters van het Wit Gele Kruis, die de dokter bij monde van zuster Groenendaal dank brachten voor de prettige samen werking. Zuster Groenendaal bood dokter Lenglet een boekenbon aan om er iets voor te kopen "dat de avonden kan verkorten." Zei dokter Lenglet in zijn spontaan dankwoord tot de kraamverzorgsters "Tot dusverre zorgden jullie daar wel voor." Namens de Andreas Zijlmansgroep bracht de heer M. Hooymayers dank aan de dokter, die ook veel had ge daan voor de verkennerij. Namens het Rode Kruis tenslotte overhandigde notaris Peters een tegel tableau dat door Pater Raymundus was vervaardigd. "GEEN VERSCHIL TUSSEN ARM EN RIJK" Dit resultaat is te opmerkelijker te gen de achtergrond van het feit, dat het in allerhaast geformeerde comité slechts kort de tijd gehad heeft voor deze actie. He was dan ook met dankbaarheid, dat de heer van Eijl kon gewagen van de spontaniteit waarmee de patiën ten hun bijdragen hadden gegeven. De heer van Eijl bracht dokter Lenglet de dank over van al zijn pa tiënten "Voor het vele dat U voor Uw pa tiënten heeft gedaan, niet alleen het bezoeken en ontvangen van patiënten. U leefde mee met iedere man en met ieder gezin, dat zich aan U toever trouwde. Voor U was er geen ver schil tussen arm en rijk. Wij, patiën ten, zijn U daarvoor zeer dankbaar". De heer Van Eijl memoreerde de mededeling van dokter Lenglet, dat zijn besluit er mee te stoppen zwaar was gevallen! "Dokter, voor ons is dat ook zwaar gevallen. Wij zullen U missen". "VRIENDELIJKE STEM" Zich richtend tot mevrouw Lenglet zei de heer van Eijl, dat zij voor de meeste patiënten een stem door de te lefoon was. "Een vriendelijke stem steeds", zei de heer van Eijl onder heftig protest van mevrouw Lenglet. De heer van Eijl herhaalde de woorden, die nu met dankbaar ap plaus door de toehoorders werden on derstreept. Voor de 22 jaar die me vrouw Lenglet haar man terzijde had gestaan ("het leven van een huisarts is moeilijk, dat van zijn vrouw nog moeilijker"), ontving zij een boeket van 22 rode rozen. ENTHOUSIAST Met enthousiasme begroette de berstensvole zaal de mededeling, dat de patiënten 5600 gulden hadden bij eengebracht. Vier dames van het co mité overhandigden dokter Lenglet vier registers met namen van patiën- te 14.30 en 20.00 uur in de zaal van MUSIS SACRUM. Stationsstraat 124, WAALWIJK scheidsreceptie niet bij hem thuis ge houden was, zoals in zijn bedoeling had gelegen. Het huis zou afge broken zijn"). Hij dankte de patiënten voor dit grootse afscheid, voor de getoonde belangstelling, de grote dankbaar heid en de prachtige geschenken. VOCHTIGE OGEN Dokter Lenglet en diens echtgeno te waren niet de enigen in de zaal die het te kwaad hadden hun ontroering meester te blijven. Er waren meer vochtige ogen. Ook Burgemeester Teijssen, die met het College van B. en W. ter re ceptie aanwezig was, slaagde er door die ontroering niet in zijn speech tot een einde te brengen. Hij dankte dok ter Lenglet voor het vele, dat deze in het belang van de Waalwijkse ge meenschap had gedaan. U was een zeer aanzienlijk en bijzonder gewaar deerd ingezetene. Het spijt ons zeer dat U Waalwijk gaat verlaten." Burgemeester Teijssen zei, dat het gemeentebestuur zich gaarne aan sloot bij de dankbaarheid van de pa tiënten. Het zal later daarop nog eens terugkomen om van die dankbaarheid ONGEDWONGEN De afscheidsreceptie kenmerkte zich door een bijzonder ongedwongen sfeer. Waalwijk heeft zich tijdens het af scheid van dokter Lenglet van zijn beste zijde laten zien in het comité waren alle lagen van de bevolking vertegenwoordigd. Zo ook op de re ceptie. Deze was er een van een voortdu rend herkennen, een herinnering aan gedeelde vreugde en gedeelde smart. Dokter Lenglet mocht ervaren, dat zijn medeleven met het wel en wee van zijn patiënten zeer werd gewaar deerd. Hij weet nu, dat de inspan ningen van de laatste 22 jaar niet ver geefs zijn geweest. Er is tussen deze sympathieke huisarts en zijn patiënten een weder kerige en diepe genegenheid ge groeid. Dat is bemoedigend. Vooral voor dokter Lenglets' opvolger, dokter van Lennep, die kennis kon maken met de beste zijde van zijn toekomstige pa tiënten. Burgemeester Teijssen wenst de heer Verhoofstad geluk en overhan digt hem een geschenk onder couvert Donderdagmiddag heeft de Mid delbare Vakschool voor Schoen- en Lederindustrie de heer A. Verhoof stad in de bloemetjes gezet in ver band met het feit, dat deze 25 jaar als vakleerkracht verbonden is ge weest aan de school. Burgemeester Teijssen, voorzitter van het schoolbestuur, wees op de grote verdiensten van de heer Ver hoofstad voor de vakschool, die me de door de activiteiten van de ju bilaris een goede naam en faam heeft verworven. VAKBEKWAAM Burgemeester Teijssen memoreer de, dat de heer Verhoofstad aan vankelijk als hulpleerkracht en la ter als vaste leraar voor de afde ling lederbereiding werd aangetrok ken. De voorzitter van het schoolbe stuur roemde de grote vakbe kwaamheid en toewijding waarme de de jubilaris gedurende 'n kwart eeuw de school had gediend. Namens het bestuur bood de voor zitter vervolgens een geschenk on der couvert aan. Het is een spon tane getuigenis van de behoefte, die het bestuur heeft, U voor Uw in- spahningen dank te brengen. Mevrouw Verhoofstad werd in de hulde betrokken door de aanbie ding van een boeket bloemen. PLICHT GEDAAN Dokter Lenglet was zeer ontroerd "Ik had niet op zo'n huldiging ge rekend. Ik wist niet, dat je daar aan spraak op kon maken, als je je plicht had gedaan". Dokter Lenglet was blij, dat de af- Dr. Lenglet en mevrouw bij de afscheidsreceptie Vrijdag 24 september had de of ficiële opening plaats van het ver grootte, geheel vernieuwde en ge moderniseerde winkelpand van de firma Cunen, hoek Markt-Stations- straat te Waalwijk. Hieraan voorafgegaan, hield de directie, vertegenwoordigd door de heer R. Sanders, donderdag in het nieuwe pand een receptie, die zeer druk werd bezocht. Donderdagmorgen had de inzege ning plaats gehad door Deken P. Maessen van Waalwijk. Onder de velen die de directie kwamen ge lukwensen, bemerkten we o.m. bur gemeester J. Teijssen met wethou der J. v. Heeswijk, gemeentesecre taris Mr. Kuijpers en de directeur van Gemeentewerken, de heer Kob ben. Verder waren er de stede- bouwkundige van Waalwijk Ir. E. v. d. Ree uit Rotterdam, de aan nemers van het pand de heren Cou- wenbergh, een afvaardiging van de plaatselijke middenstand, fabrikan ten en ieveranciers, talrijke zaken relaties, eigenaars van diverse win kelbedrijven uit de naaste omge ving en verder zeer vele genodig den. Ontelbare bloemstukken, w.o. kostbare exemplaren, hadden de grote zaak (450 m2 winkelopper vlakte) in een bloementuin her schapen. Iedereen was enthousiast over de smaakvolle inrichting en de uitgebreide sortering op het ge bied van heren- en kinderconfectie. Waalwijk heeft er op dit gebied een zaak bij gekregen, die op haar gebied kan wedijveren met de beste in den lande. OFFICIËLE OPENING De officiële opening van vrijdag kan gerust uniek voor Waalwijk en omgeving worden genoemd. Tussen vijf en zes uur namiddag dropte 'n sportvliegtuig boven het centrum van Waalwijk aan parachutes een vijftigtal sleutels. Eén van_ deze sleutel correspondeerde met 't slot van het nieuwe pand van de firma ENTHOUSIASME Ir. J. Roelofs Heenrmans, direc teur van de Middelbare Vakschool, noemde de jubilaris in zijn toe spraak 'n bijzonder bekwaam vak leerkracht. Met veel zorg omring de hij altijd de grote partijen leer, die zijn afdeling te verwerken kreeg. Steeds slaagde de heer Ver hoofstad er weer in, aldus de direc teur, zijn grote kennis met enthou siasme op de leerlingen over te brengen. Namens het lerarenkorps voerde de heer W. B. Herwijnen 't woord. Hij bood de jubilaris een fauteuil aan. J. van Delft sprak namens de oud-leerlingen en riep daarbij her. inneringen op aan de tijd, dat hij samen met de heer Verhoofstad 'n cursus aan het rijksinstituut had gevolgd. De heer van Delft onder streepte zijn woorden met een ge schenk voor de jubilaris en bloe men voor mevrouw Verhoofstad. De leerlingen van de middelbare vakschool hadden als woordvoerder de heer B. Braspenning, die tevens dc studentenvereniging Vedehova vertegenwoordigde. Hij overhandig de eveneens een geschenk en bloe men. Aan het slot van de huldigings bijeenkomst dankte de heer Ver hoofstad alle sprekers voor de woorden tot hem gericht en voor de vele geschenken. Cunen. De drukte in de omgeving van het Raadhuisplein was enorm. Honderden hadden zich hier opge steld, in de hoop zich van een pa rachute met een sleutel te kunnen meester maken. Ook in de Grote straat, doch vooral in de Stations straat, was de drukte overweldi gend. Lange files auto's konden op een gegeven moment niet meer vóór- of achteruit, zodat het ver keer volkomen werd gestremd. En kele waaghalzen hadden zich zelfs op de daken van de omliggende panden opgesteld en we hielden menigmaal ons hart vast bij de aan blik van de halsbrekende toeren van verschillende geveltouristen. Intussen cirkelde een sportvliegtuig boven de hoofden van de duizenden die in afwachting waren van het geen zou gebeuren. Rekening hou dende met een zuid-oostenwind, wierp de piloot met korte tussen pauzes enkele parachutes naar om laag, waar grijpgrage handen ge reed waren ze op te vangen. Naar we meenden te kunnen constateren, kwamen er ook verscheidene in de polder terecht, doch hoe het zij, de goede sleutel kwam in handen van de 15-jarige Frans Verharen uit de St. Antoniusstraat 19 A, die had post gevat in de dakgoot van de fir ma Albert Heijn. De politie moest er aan te pas komen en de toegang ontzetten, toen Frans Verharen, een leerling van het Dr. Mollercollege, het hangslot met de gevonden sleu tel kon openmaken en door de chef van het modemagazijn Cunen, de heer J. Dijkstra, van kop tot teen in het nieuw kon worden gestoken. Toevallig was de gelukkige vinder zaterdag j.l. jarig en had als ver jaringscadeau een fantasievest ge vraagd. Vanzelfsprekend had hij dit cadeau nu niet meer nodig. Met deze unieke stunt heeft de firma Cunen o.i. midden in de roos geschoten en zal nog lange tijd het onderwerp van de gesprekken vor men. GESLAAGD De heer A. B. M. Riksen is aan de Rijksuniversiteit te Utrecht ge slaagd voor het Doctoraal examen I tandheelkunde. HANDWERKWINKELTJE GEEFT SHOW Het „Handwerkwinkeltje" zal, in samenwerking met Welcommo Mo ra en Pinquin, breiwol met wereld faam, woensdagmiddag en -avond een exclusieve show geven in Mu sis Sacrum. Vier mannequins uit Parijs zullen ruim 50 modellen showen, die ongetwijfeld met suc ces zullen worden ontvangen. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij graag naar de adverten tie elders in ons blad. WAALWIJKER PROMOVEERT Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is vrijdagmiddag de heer C. Blok land uit Waalwijk gepromoveerd tot doctor in de letteren op het proef schrift: Willem Sluiter 1627-1673". In zijn proefschrift behandelt de heer Blokland leven en werk van Willem Sluiter, de Achterhoekse dichter-predikant die bijna twintig jaar de gemeente van Eibergen diende. Deze wordt gekarakteri seerd als een gereformeerd piëtist, wiens poëzie verwant is aan die van Kamphuysen en Lodensteyn. Even als zij, stelt ook Sluiter zijn dichter schap in dienst van zijn pastoraat; hij wil daarmee het leven van zijn gemeenteleden (en anderen) als 't ware van de wieg tot het graf be geleiden met vermaningen en op wekkingen voor alle situaties die zich in het menselijk bestaan voor doen. En hij weet dit in zijn beste verzen met zulk een argeloze eer lijkheid en oprechte eenvoud te doen, dat hij daarin ook vandaag nog als dichter kan worden gewaar deerd. De populariteit van z'n werk (tot in de 19e eeuw) blijkt duide lijk uit de omvangrijke bibliografie (58 bladzijden) die de heer Blok land van de verschillende bundels samenstelde. De heer Blokland is sinds 1949 als leraar Nederlands en sinds 1953 tevens als onderdirecteur verbon den aan het Willem van Oranje college, christelijke HBS-a en b en MMS te Waalwijk. Promotor was prof. dr. W. A. P. Smit. AANRIJDINGEN Zaterdag ontstond een aanrijding, waarbij alleen materiële schade werd geconstateerd. Automobilist J. de H. wilde, rijdend over de Loeffstraat, een inrit inrijden, waarbij hij de doorgang te snel be nutte en in botsing kwam met de bromfietser J. v. B. Materiële schade ontstond ook zondag op het kruispunt Stations straatBurg. v. d. Klokkenlaan AntoniusstraatParallelweg. Motor berijder M. K. uit Kaatsheuvel en bromgietser T. v. B. uit Waalwijk reiden beide in zuidelijke richting over de Stationsstraat. Van B. sloeg linksaf, zonder op K. acht te slaan en daardoor met K. in botsing kwam. GEVONDEN EN VERLOREN Verloren: diverse portemonnaies, groene pantalon en trui, rood kin dervestje, regenjas, handschoen portefeuille, step, bankbiljet van 25 gulden, wieldop van auto, gouden polshorloge, hockeystick, zieken- fondskaart, kleine visakte, heren polshorloge, badtas met inhoud en schakelarmband. Gevonden: bagagespin, zwarte herenschoenen, ring en kettinkje, rood kindervestje, 2 sleutels, rode pos, rode vlieger, damespolshorloge, regenjas, 2 overalls, contactsleutel. P. v. d. MEE WINT OLYMPIA WISSELBEKER Het afgelopen weekend zijn in Café v. d. Heuvel aan de Olympia- weg de traditionele wedstrijden om de Olympia wisselbeker gehouden. De wedstrijden hadden een zeer spannend verloop en het was ten slotte P. v. d. Mee, die de wissel beker in de wacht kon slepen. Aan het slot van het tournooi reix-

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 6