wAAlwiikse en UnostPAAtse couRAnt IN 25 JAAR GROEIDE EEN BEDRIJF VAN FORMAAT r Uitgaan in het weekend I mi Jachthoornkorps «Cornu Copiae» bestaat 15 jaar Musis Sacrum Luxor Romantica r Lido Hunter" een begrip C- In 1966 naar Wereldmuziekconcours in Kerkrade Hombergen- Diels Sprang-Capelle Sprang VRIJDAG 1 OKTOBER 1965 86e JAARGANG No. 75 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Opgericht 1878 Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.25 p. mnd. (100+ 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres ECHO" "In juli 1940 opende ik de winkel vóór de St. Janskerk. Op 8 oktober van dat jaar trouwde ik. Dat gaan we nu eens vierenzo kondigt de heer A. Verhulst heel eenvoudig aan als we hem bezoeken in verband met zijn 25-jarig zaken jubileum. Achter die eenvoudige woorden schuilt echter een hele geschiedenis een geschiedenis van wat met door zettingsvermogen en talent tot stand gebracht kan worden. Toen de heer Verhulst in juli '40 zijn winkel opende in het pand vóór de St. Janskerk (het is inmiddels af gebroken en de grond maakt deel uit van de parkeerruimte en het St. Jans plein) beschikte hij over een kleermakerij. Reeds eerder had hij er aan gedacht op confectie over te scha kelen "Maar, ziet U, de tijden wa ren toen niet zo best." SPORTIEVE KLEDING Ook de oorlog bracht uiteraard moeilijkheden met zich mede en in de eerste na-oorlogse jaren was het ver gunningenstelsel zo eng, dat zakelijke intiatieven ook nauwelijks kans kre gen. Zo duurde het tot 1947, voordat uit de kleermakerij een loonconfectie- bedrijf kon groeien. Toen was de eer ste stap gezet voor een geweldige ex pansie. Een van de zakenrelaties gaf de heer Verhulst een tip zich te gaan werpen op de sportieve kleding. Dat was een vooruitziende blik. De heer Verhulst startte met spor tieve dameskleding en ging daama over op kinderkleding. In de ateliers rondlopend hoor je de leus "Momenteel maken we kle ding van de wieg tot het graf". Inder daad, op de rekken hangt kleding voor baby, kleuter, tiener, twenner en dame. "LAKENSE" JASSEN Die produktie is begonnen op de vliering van de vroegere winkel in de Grotestraat. Met 20 medewerksters en medewerkers. De heer Verhulst herinnert zich uit de oorlogsjaren nog een belangrijk artikel "de lakense jassen". In die tijd maakte de heer Verhulst al uit twee beddelakens een regenjas. De benaming "lakense jassen" was daar voor wel erg toepasselijk. Vele huis moeders brachten hun lakens naar het atelier van de heer Verhulst. Dat verhuisde al spoedig van deze vliering naar een restant van de vroe gere Nijverheidsschool (thans is daar de KOMBI gevestigd) en vandaar in 1953 naar het oude WAMI-gebouw aan het Hoekeinde, eigendom van de firma Vine. Hoffmans. GROTE SPRONG Daar heeft het bedrijf van de heer Verhulst zijn grote sprong gemaakt. Daar schakelde hij de produktie over van damesgoed naar kleuter- en tienergoed. Vanaf dat moment werd door een uiterst effectief opgezete reclame campagne het merk "HUNTER" een begrip voor sportieve mantels. In het bedrijf aan het Hoekeinde r De heer A. J. Verhulst, die in 25 jaar tijd een bedrijf van Europese allure opbouwde. startte de heer Verhulst in 1953 met 25 a 30 medewerksters en medewer kers. Dat was al erg spoedig niet ge noeg. Het tekort werd opgevangen door veel thuiswerk. Aanvankelijk werden 400 a 500 jassen per week geproduceerd. Spoe dig was dat aantal verdubbeld even als het aantal personeelsleden. Begrijpelijk was het dus, dat de be drijfsruimte aan het Hoekeinde te klein werd. Uitbreiding was in dit huurpand niet wel mogelijk en daar om werd uitgezien naar andere be drijfsruimte. De heer Verhulst vond die in de oude looierij van "De Amstel" aan de Burg. v. d. Klokkenlaan, die sinds de kantoren ook naar de looierij in de Putstraat verhuisden leeg stond. Het tekent de efficiënte bedrijfs organisatie van kledingbedrijf "Hun- ter", dat de verhuizing, die op 22 de cember 1958 plaats vond slechts een halve dag produktieverlies opleverde. Toch verhuisde men een bedrijf met bijna 80 personeelsleden en een produktie van bijna 800 mantels over. 600 JASSEN PER DAG Nu, zeven jaar later, heeft kleding bedrijf "HUNTER" 200 medewerk sters en medewerkers en er worden 600 jassen per dag gereed gemaakt. ("We kunnen het niet aangesleept krijgen"). Vier jaar geleden is er een depen dance in Drunen gevestigd in de vroe gere schoenfabriek "Favorite". Daar wordt het tiener- en damesgoed ge maakt, in de fabriek te Waalwijk het baby-, kleuter- en kindergoed. Inmiddels moest de winkel annex woonhuis aan de Grotestraat ver dwijnen voor de uitbreidingsplannen van de gemeente in het centrum. De heer Verhulst bouwde 'n nieuw woonhuis aan de Burg. Smeelelaan. Een winkel werd toen betrokken van de galerij van de Noord-Braband aan de Wilhelminastraat. Daar werd he renmode en kinderconfectie verkocht. Vorig jaar werd een winkel in dezelf de galerij overgenomen, waar thans ook dames-mode-kleding wordt ver kocht. GEEN PERSONEELSTEKORT Het bedrijf aan de Burg. v. d. Klok kenlaan werd in 1963 uitgebreid met een nieuwe vleugel, waar thans de moderne perserij is gevestigd, alsme de de opleidingsklas van het leerlin genstelsel van de Vakopleiding Con- fectie-industrie. Deze is bestemd voor meisjes van 14 jaar, die op deze wijze een over brugging krijgen tussen de schoolban ken en het bedrijfsleven. Daarvoor is veel belangstelling, zodat personeels tekort bij "HUNTER" onbekend is. Wel heeft de heer Verhulst zorgen m.b.t. het personeelsbestand. Dat wordt veroorzaakt door huwelijken van vrouwelijk personeel. Vorig jaar trouwden niet minder dan 30 meisjes. IMPERUCO-GROEP De laatste ontwikkeling van HUN- TER is de samenwerking in de zg. Imperuco-groep. Een 18-tal textiel fabrikanten uit de omgeving van Gent hebben daartoe contacten met 25 con fectionairs ui t geheel West-Europa. Deze produceren van Tergal - de beste synthetische stof, die er is - een kwaliteitsartikel, dat "Imperuco" gemerkt wordt. Zo heeft de heer Verhulst (hij ont werpt nog alle kleding zelf) in 25 jaar zijn kledingbedrijf opgevoerd tot de Europese top. Hij deelt de trots en dankbaar heid daarover gaarne met zijn naaste medewerkers. Op 8 oktober zal 's morgens om 9 uur in de Antoniuskerk een H. Mis worden opgedragen. Het personeel krijgt een koffietafel aangeboden in "Lido". Daarna wordt in het bedrijf een receptie gehouden voor het personeel, tijdens welke een geschenk namens 't personeel zal worden aangeboden. Op 15 oktober wordt dan het grote personeelsfeest gegeven. Daarbij zal het Cabaret van de gebroeders Van Engelen optreden. Een kijkje in het atelier. De modern geoutilleerde perserij in de nieuwe vleugel van het Hunter-bedrijf. iiiA* m i FATHER GOOSE. Cary Grant in een van de komische hoofdrollen. De lachwekkende ver wikkelingen ontstaan uit hoofdzaak door de wantrouwendheid van Father Goose, commandant van een Haven. Grant wordt als waarnemer op een klein eiland afgezet en omdat Goose de zekerheid wil hebben dat Grant zijn werk goed doet heeft hij op het eiland een grote hoeveelheid whishy verborgen, waarvan na elke goede op dracht een fles voor Grant is. Na een vergeefse poging om een waarnemer op een ander eiland te redden vindt men een jonge vrouw met 7 meisjes. Zij trouwen na veel misverstanden en wanbegrip en omdat ze niet van het eiland weg kunnen doen ze het maar via de radio. Na die formaliteit vin den ze het op het eiland welletjes en willen daar weg. Na verschillende hachelijke ondernemingen lukt het hen en kunnen ze een ander leven gaan leiden. Donderdag, vrijdag en zondag. ROKENDE REVOLVERS. Een film die getuigt van moed (Wild West). Gevreesde revolverman nen worden rustige boeren, doch zo gauw zij zich verraden voelen, houdt niets of niemand hen tegen zelf eigen rechter te zijn. Zondag. DE TERUGKEER VAN FRANKENSTEIN. Theorieën worden in de praktijk gebracht, zoals doden levend maken-. Frankenstein is een van die mensen. Hij schiep een monster maar werd verjaagd door de dorpelingen. Hij keert terug en na weer verjaagd te zijn vindt hij zijn monster terug in de bergen, waar hij met zijn assistent naar een schuilplaats zocht. Zij bren gen het naar het vernielde laboratori um waar zij inproviserend proberen het monster weer tot leven te bren gen. Bij proeven ontdekken zij dat de hersens niet meer functioneren en zij vragen een kermis-hypnotiseur het monster te hypnotiseren. Zoltan maakt er misbruik van en gaat met het monster uit stelen en laat zijn vijanden afstraffen. Frankenstein probeert tevergeefs zijn monster te redden uit de handen van Zoltan, maar na ontdekking be stormen de dorpelingen het laborato rium opnieuw en het monster komt samen met Frankenstein in de vlam men om. Zaterdag en maandag. 18 jaar. DE KILLER VAN TOKIO. Door één man ontbrandt de strijd om macht. Twee bendes met daar tus senin een verrader. De materie waar aan zij allen verslaafd zijn, als smok kelwaar, opium, is de inzet. De ver rader vindt een ziekelijk genot in zijn functie en ontketent een serie acties waarin zij allen de dood vinden. Een keiharde film, waarin niemand wordt ontzien door de zucht naar materie en macht. Vrijdag tot en met dinsdag. 18 jaar. Zaterdagavond zullen The Five Chumps sfeer komen scheppen in Romantica, natuurlijk met medewer king van Jules Hussmeijer. Hun ge regeld optreden in deze zaal, wijst ons er wel op dat ze bij 't publiek erg gewild zijn. Degenen die The Chumps kennen zulen zeker deze avond reserveren en diegenen die The Chumps nog niet ontmoet hebben krijgen nu weer de gelegenheid die ze zullen gaan benutten om zo een avond af te maken. ontving „beeldige" hoeden uit Parijs en Wenen. Nieuwlandstraat 10 TILBURG Bijna is het zover. Eerst zaterdag, dan is er het Duke City Sextet met Bob Smit en ja nu leest u het goed, zondmagmiddag en -avond is ze er dan Lucille Starr. Al vroeg begon zij aan deze moeilijke weg. Twee ido len n.l. Vera Lynn en Edith Piaf wa ren voor haar de richtingaanwijzers. Zij wilde ze niet imiteren en nu ze eenmaal aan de top staat zal niemand kunnen zeggen dat ze dat wel heeft gedaan. In het beginstadium van haar carrière ontmoette ze haar man en vormden ze een duo onder de naam Canadian Sweethearts. Zij traden regelmatig op voor de radio en t.v. Lucille die The french Song op haar repertoire had genomen werd pas toen ze dat zong opgemerkt door een platenmaatschappij en daar door regelrecht naar de top gevoerd. In Canada waar Lucille geboren is waren al heel snel 1 millioen platen verkocht en daardoor kreeg ze haar eerste gouden plaat. In september 1964 werd haar plaatje ook in Ne derland uitgegeven en verdreef daar mee de Nederlandse versie. Ook "Hilversum" ontdekte haar, brieven stroomden binnen en de pla- tenhandelaren konden niet aan de vraag naar The French Song vol doen. Maar er kwamen meer plaatjes o.a. "Colinda", Dominique, La Vie en Rose en Wooden Heart. Haar naam is gemaakt en ze zal proberen haar naam te blijven behou den. De toeloop zal ongetwijfeld enorm zijn en daarom een goede raad, ga vroeg, zonder al te grote opwin ding die alleen maar irritatie veroor zaakt. Uw genot zal dan nog intenser zijn. Prettig weekend. Aanvankelijk was het Waalwijkse Jachthoornkorps „Cornu Copiae" voornemens om ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan een groot concours te organiseren. Wegens gebrek aan belangstelling van de zijde van andere korpsen zal dit echter meen doorgang kunnen vin den, oo™ de taptoe, die aan het ein de van deze concoursdag zou wor den gehouden en waaraan gezel schappen uit omliggende gemeen ten zouden deelnemen gaat niet door. Voor de deelneming aan het con cours voor jachthoornkorpsen wa ren vele ensemblé's uitgenodigd, doch zegge en schrijve waren er slechts twee, die aan deze uitnodi ging gevolg gaven. Waarschijnlijk moet de oorzaak hiervan worden gezocht op de eerste plaats in het feit, dat de uitnodigingen in de va- cantiemaanden zijn verzonden, waardoor zij onbeantwoord bleven of in het feit, dat de datum van het te geven concours te laat in het seizoen viel. Om dus met succes 'n aantrekkelijk en spectaculair mu ziekevenement te organiseren, wa ren niet voldoende gezelschappen bijeen te krijgen, zodat het bestuur van Cornu Copiae besloot van een concours af te zien, waardoor ook de geplande taptoe moest komen te vervallen. Dit wil echter geenzins zeggen dat het corps bij de pakken wil gaan neerzitten. Het ligt name lijk in de bedoeling om in het voor jaar 1966 een federatief concours te organiseren. Dit zal dan echter niet, een concours voor jachthoorn korpsen alleen kunnen zijn, doch ook drumbands zullen hieraan deel nemen. De vermoedelijke datum zijn 7 en 8 mei 1966. NAAR KERKRADE Er wordt bij Cornu Copiae mo menteel hard gerepeteerd met als uiteindelijk doel, het wereld mu ziekconcours tussen 15 juli en 15 augustus 1966 in Kerkrade. Hiervoor moest het korps reeds opgeven aan welke concoursen en in welke afdelingen men in het verleden reeds heeft deelgenomen. De inschrijfformulieren voor dit concours zijn reeds ontvangen en moeten volledig ingevuld worden opgezonden. Daarna pas krijgt Cor nu Copiae bericht in welke afdeling zij zal uitkomen. Momenteel zijn er vele jongeren, die zich voor Cornu Copiae interresseren. Men heeft echter al enkele leerlingen moeten afwijzen, wegens gebrek aan instrumenten. DONATEURSACTIE EEN SUCCES De donateursactie die men had georganiseerd en waarbij op vier achtereenvolgende zaterdagen in vier verschillende wijken van de gemeente optrad is een groot suc ces geworden. Alle gegevens hier over zijn nog niet binnen, doch het staat reeds vast dat het aantal do nateurs hoger ligt dan het vorig jaar. Dit is bijzonder verheugend, want het korps is dringend aan nieuwe uniformen toe, en hoewel de muzikale prestaties natuurlijk op de eerste plaats komen, moet ook aan uniformering de nodige aandacht worden besteed. Men ver wacht dat hiervoor ongeveer 10.000 gulden voor nodig zal zijn. Voor de nieuwe uniformen is een apart ont werp gemaakt. De oude kleuren- blauwe broek en rode tuniek-zul len worden vervangen door jassen, terwijl de beremutsen, die thans reeds gedragen worden eveneens zullen blijven gehandhaafd. Cornu Copiae tracht zoveel mo gelijk voor dit doel geld bijeen te krijgen, want behalve de donateurs actie wordt ook regelmatig oud pa pier opgehaald. Dit zal weer ge beuren op zaterdag 2 oktober a.s. wanneer in de St. Antoniusparochie oud papier zal worden verzameld, waarbij men er op hoopt dat de in woners hiervoor hun volle mede werking zullen verlenen. Cornu Copiae is die medewer king waard. VEILIG VERKEER Het bestuur van de afdeling Sprang-Ca pelle van het Verbond voor Veilig Verkeer heeft het plan een eenvoudige doch gedegen cursus in verkeersregels en -voorschriften te organiseren. Deze cursus zal in oktober star ten en omvat 6 lessen en een repetitieles, waarvan iedere week een les wordt gegeven. De lessen zijn afgestemd voor alle weg gebruikers. GESLAAGD Voor het examen tailleuze slaagde te Utrecht mej. Jenny Snijders en voor het exa men costumière slaagden mej. Gerda de Rooij en mej. Rina van Beek. Zij ontvingen hun opleiding van de hoofdlerares-direc trice van modevakschool "Ensaid", mevr. v. Rijswijk-Smits te Kaatsheuvel. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag wordt de dok- tersdienst waargenomen door dokter H. Winkelman, Kerkstraat 99, tel. 04167- 2350. KERKDIENSTEN ZONDAG 3 OKTOBER 1965 Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. R. Barkema. HERV. MANNENVERENIGINGEN Donderdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk een samenkomst gehouden, uitgaande van" de Streek van Herv. Mannenverenigin- gen op Geref. Grondslag. Als spreker trad op Ds. J. Verwelius uit Waddinxveen, met het onderwerp "Een gevaarijke vijand". Hierbij werd het ont staan van 't Humanistisch Verbond en haar arbeid ook onder de militairen door de spreker vanuit de H. Schrift toegelicht en werd het Humanistisch Verbond betiteld als een gevaarlijke vijand. Deze samenkomst stond onder leiding van Ds. J. Lekkerkerker. De opkomst was matig.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 13