R.K.C. dwong Brabantia een gelijk spel 1-1 tot Eerste overwinning van W.S.C. op Hieronymus met 3-1 Abonneert U op dit blad rat UITGEBREID fr/i/ BEKNOT R.K.D.V.C. had grote moeite om Oirschot Vooruit te bedwingen D.0.V.0.-S.S.C. 1-1 Baardwijk verloor thuis weer met 0-2 van R.A.C. I DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 4 OKT. 1965 IJKSE Weer volle buit voor R.W.B. VALKENSWAARD - RWB 1 - 3 Ook deze uitwedstrijd tegen de ex- Ie klasser Valkenswaard heeft RWB tot een goed einde weten te brengen. Qua voetbal stond de wedstrijd op een, vooral na rust, tamelijk peil, maar vooral het enorme tempo in de spanning maakte deze strijd aantrek kelijk. Technisch was Valkenswaard voor rust iets beter, maar na de rust was RWB over het algemeen de beste ploeg. Toen werd ook nóg harder ge werkt en enthousiast gespeeld en zon der de andere spelers tekort te doen, mogen wij na rust vooral linksbuiten Mayers als de grote gangmaker noe men, die met zijn snel spel en gevaar lijke voorzetter de gehele voorhoede meenam. Rechtsback P. Avontuur, invaller voor de geblesseerde van der Schans, paste zich zeer goed aan. Na de rust ging de strijd af en toe hard, enerzijds om de score te verho gen, anderzijds om de achterstand in te lopen, zonder nochtans onsportief te worden. Wel trachtte Valkenswaard vrije trappen uit te lokken, waar de scheidsrechter nog wel eens intrapte. Over de wedstrijd het volgende. Onder ideale weersomstandigheden trapte RWB af en viel Valkenswaard eerst aan. RWB nam de bal over en kreeg door gevaarlijke aanvallen al direct enkele corners te nemen. In de 5e minuut was het raak toen Maijers een corner nam en Huub Bruurmijn inkopte, 0-1. Valkenswaard ging nu ook in de aanval en enkele goede schoten stopte Avontuur uitstekend. Een vrije trap kwam bij Maijers, die tegen de lat knalde. Op en neer gin gen de aanvallen, maar beide keepers gaven niet thuis. Kort voor de rust kwam Valkenswaard gelijk, toen stopper Snels de bal wilde spelen, die echter miste en de linksbinnen van Valkenswaard een vrij veld kreeg en inschoot, 1-1. Opvallend was dat veel ballen niet onder controle waren te krijgen door het effectvolle terrein. Na de rust speelde RWB veel be ter en het eerste kwartier was geheel voor hen. Diverse comers bleven nog zonder resultaat tot in de 15e min. Maijers nam weer een corner en Han Bruurmijn sprong ver boven de toch flinke verdedigers uit en kopte mag nifiek in, 1-2. Een pracht doelpunt. Kort hierop moest een Valkens- waardspeler na een botsing met Han Bruurmijn geblesseerd het veld ver laten. Valkenswaard probeerde nu van alles, maar de RWB-verdediging is goed op dreef. Na 30 minuten nam Maijers een voorzet van Huub Bruur mijn ineens op de slof en kan de Val- kenswaard-keeper nog juist de bal uit het doel drukken. Vlak voor tijd had RWB geluk, toen bij een terugspeelbal een Val- kenswaardspeler sneller was, maar juist langs de paal schoot. In de laat ste minuut maakte Han Bruurmijn 'n doelpunt dat gelijk was aan doelpun ten uit de twee voorgaande wedstrij den, ook in de laatste minuut. Uit 'n pass van zijn broer Huub, passeerde hij de gehele achterhoede incluis de keeper en het was 1-3. Een verdiende zege voor de RWB- ers. Een meer spannende dan goede wedstrijd boden ons 22 voetballers, onder de meest gunstige weersom standigheden, doch met minimale be langstelling, waarvan het merendeel nog uit Waalwijk kwam. De einduitslag is bevredigend te noemen, niettegenstaande het er voor RKC lange tijd somber uitzag. Bijzonder in de verdediging ram melde het soms geweldig en dat was ook de reden dat er lange tijd puur verdedigend, doch weinig aanvallend gespeeld werd. Alles trok terug be halve Theo Ravenstein, die als een eenzame figuur niet zonder ge vaar overigens de RKC-aanval uitmaakte en die het alleen ook niet tegen de trapvaste Brabantia-verde- diging kon klaren. Men moet wel moed hebben als trainer, met elftalcommissie, om een elftal zo rigoureus te durven wijzi gen. Vanzelfsprekend heeft het ver band daaronder gelegen en vielen er gaten en missers. Aan de andere kant zijn er ook onbetwist lichtpunten te Bij dit prachtig herfstweer, heb ben voor onze begrippen een be hoorlijk aantal toeschouwers geno ten van 90 minuten snel en prima voetbal. Van deze 90 minuten heb ben de Waal wij kers minstens 87 minuten hun wil opgelegd aan de nog ongeslagen koplopers. Dat de uitslag slechts 3-1 werd, danken zij alleen aan hun wonderbaarlijke doelman, die, nadat hij toch drie maal werd gepasseerd, die met op geheven hoofd de arena mocht ver laten, want de rood-witte doelman stak in een formidabele vorm. Toch zou hij door te nonchalant spelen, mede de oorzaak zijn van de Til- burgse nederlaag. Om half 3 trapte Mayvis voor de rood-witten af. Reeds na 2 minuten stonden we WSC-ers met 10 voor, nadat v. Bladel in het strafschopge bied werd getackeld, wat 'n straf schop tot gevolg had. De naar onze mening te forse straf, werd door P. Brok feilloos ten uitvoer gebracht. Vanaf dit moment is de WSC-over- winning eigenlijk geen moment in gevaar geweest. Vóór de rust viel vooral het mooie samenspel op tus sen Schapendonk, Eibers en v. d. Anker, waarop de Tilburgse ver dediging absoluut geen verweer had en schoten van v. d. Anker, Ei bers en v. Oudheusden suisden over de lat, of werden op meer dan mees terlijke wijze door doelman Ver steden gekeerd. Toch zou Hierony mus bijna zijn gelijk gekomen door een misverstand in de WSC-verde diging, doch doelman Dekkers redde keurig. Direct hierop boften de rood-witten toen hun midhalf de keurig in zijn handen opving aan zijn doelman gaf, doch de scheidsrechter ontging dit. De Til burgse defensie werd iets harder en aangezien v. Oudheusden ook niet van marsepein is, ontstonden er en kele moeilijke situaties op de Hie- ronymus-speelhelft. Tot rust bleef het slechts 10 voor de oranje- zwarten, dat ruim verdiend was. Na de thee zagen wij een dupli caat van de eerste helft, maar een nog feller WSC, dat met keurige combinaties de Tilburgers geen schijn van kans gaf; alleen kwam nu de klasse van hun doelman tot uiting. Opgestuwd door hun hard en goedwerkende middenlinie en achterhoede, losten de WSC-aanval- lers diverse kogels op enige meters van het doel, doch met schitterende reflexen bezweerde doelman Ver steden elk gevaar, althans voorlo pig. Toen iedereen 't tweede WSC- doelpunt verwachtte, ging er iets geks gebeuren. De bal werd naar voren gespeeld, twee Tilburgers trapten er overheen, daarna twee WSC-ers, waarna de bal uiteindelijk bij de cornerlijn van de Waalwij kers belandde, waar nog enkele malen bal en werd misgegrepen, totdat J. v. d. Pas zijn nu geboden kans benutte en van dichtbij de stand op 11 bracht. Het vuur dat we nu ver wachtten van rood-witte zijde, bleek niet juist, want met dubbel élan begonnen de WSC-ers er nog eens aan, omdat men zag dat deze tegen standers op de knieën waren te krijgen. Dat gebeurde dan ook 15 minuten voor tijd. Een van achter gespeelde bal naar de Hieronymus- defensie veroorzaakte een misver stand in de rood-witte verdediging, waarvan de actieve v. Oudheusden profiteerde en de bal in de Tilburg se touwen joeg; 21. Alvorens v. Bladel twee minuten voor tijd de WSC-zege veilig stelde, moest doel man Dekkers twee mooie safe's ver richten, mede doordat de harde doorspeelballen van Hieronymus niet zonder gevaar waren, doch en kele corners waren slechts het re sultaat. Nog twee minuten van het eind signaal af zijnde, beging de Hiero- nymus-doelman een fout door een duel met v. Bladel te verliezen, die de bal tergend langzaam over de Tilburgse doellijn liet rollen; 3—1. WSC-ers, een prima wedstrijd, goed spel en een onbeteugeld en thousiasme zijn de grondslagen ge weest van deze ruime en dik ver diende overwinning op de ongesla gen koplopers. Zeer jammer van de onnodig opgelopen verliespunten. Onder ideale weersomstandighe den was Oirschot Vooruit te gast bij RKDVC. Het was een mooie, spannende wedstrijd, waarin het eerste kwartier Oirschot Vooruit sterker was en enkele kansen wist te scheppen. RKDVC kwam er steeds beter in en na 30 minuten kwam er een hard afstandschot dat tegen de lat belandde. De aanval len golfden op en neer en bij een aanval van de gasten over links, wist de linksbuiten een schitterend doelpunt te scoren; 01. Een mi nuut voor rust, bij een gevaarlijke aanval van RKDVC, liet de keeper van de gasten de bal los en mid- voor Wagenmakers van RKDVC was er direct bij om er 11 van te maken. Dit bleek ook na de rust het enige resultaat te zijn; hoe beide partijen zwoegden en werkten, gedoelpunt werd er niet meer, zodat de punten broederlijk gedeeld werden, wat 't best overeenkomt met het vertoon de spel. onderkennen geweest. Eén ding staat wel vast, dat de spelers zich geheel gegeven hebben en dat zij bleven volhouden, waardoor zij het gelijke spel dan ook verdiend hebben. In het begin was het allemaal wat onwennig bij RKC, hoewel Theo Ra venstein maar niet iets tekort kwam om een scherpe voorzet van de nieu we linksbuiten, Henk Pullens, te kun nen bereiken. RKC raakte iets in de meerderheid, wat niet wegneemt dat P. Bakkers al spoedig een hoekschop moest prijsgeven. De grote man bleek doelman Spierings, die zwaar op de huid gezeten, zijn bal moest laten val len, doch zich onmiddellijk met bra- vour herstelde. Goed samenspel tussen Henk Pas sier en Kuijs leverde een schot op, doch ook de Brabantia-doelman ver keerde vandaag in een blakende vorm. In de 12e minuut schoot H. Pas sier heel hard over de lat. Spierings toonde even later zijn talenten, toen hij een goed geplaatste kopbal nog juist over de lat wist te tippen. In deze fase van de strijd liepen telkens onze voorwaartsen in de bui tenspel-val, alleen omdat ze niet at tent waren. Diverse goede aanvallen kregen hierdoor een onnodig vroeg einde. Een snelle uitval van Brabantia leverde een keihard schot op, waaruit de bal via de staander achter ging. Nu kwam Brabantia opzetten en in de rammelende verdediging bleef één man overeind en dat was doelman Spierings. Na 28 minuten spelen loste Kuijs, die ook veel te veel naar binnen zwenkte, een hard schot. De Braban- tiadoelman ving subliem. Henk Pas sier protesteerde weer eens, ondanks het feit dat hij zuiver buitenspel stond en kreeg daarover een opmerking van de uitstekend leidende arbiter. Hij revancheerde zich terstond en het was wonderlijk hoe de Brabantia- doelman de keihard ingeschoten bal nog over de lat kon tippen. RKC for ceerde een drietal hoekschappen ach tereen. Geen resultaten. Wel slaagde Spierings er in weer een zeer moei lijke bal prima te verwerken en hij herhaalde, zwaar besprongen, deze stunt nog eens. Hij bleef liggen en moest opgekalefaterd worden. In de 40e minuut kreeg Brabantia loon naar werken. Na een vloeiende combinatie schoot hun rechtsbinnen laag en onhoudbaar voor Spierings in. Ook hier waren fouten in de ver dediging de aanleiding. Na de rust was het elftal gewij zigd, doordat Kuijs naar de halflinie verhuisde, wat heel goed gezien was. Ook Bart de Peffer ging nu links buiten spelen en Henk Pullens ver dween naar de rechtsbuitenplaats. Dit laatste was wel de beste wijziging, want direct kwam er meer vaart in de rechtervleugel en bovendien gaf deze snelle speler blijk over een gevaarlijk en vooral laag schot te beschikken. Reeds zijn eerste aanval besloot hij met een harde schuiver in het zijnet. Maar de kogel die hij even later afvuurde velde de Brabantia doelman geheel en het was meer geluk dan wijsheid dat de bal naast inplaats van in het doel terecht kwam. RKC zat er nu fel op en drie hoekschoppen achtereen bewezen dat ook de stugge Brabantia-verdediging aan de nood rem moest trekken. Totdat dan, na een half uur spe len, de snel doorgebroken Henk Pul lens de doelman en iedereen verraste, door laag en zuiver in de juiste hoek te schieten, 1 1 Dezelfde speler gaf nog een uitste kende voorzet, doch van Ravenstein, die weer overal achteraan zat, kon er niet niet bij. Spierings kon door juist op tijd uit lopen, op een wijze die "klasse" ver raadt, redding brengen en v. Soelen - de grote sjouwer in de verdedi ging - moest een hoekschop prijs geven. Een nieuw schot van H. Pullens maakte de Brabantia-doelman on schadelijk. In dezelfde minuut kon ook Spierings al vallende zijn doel voor doorboring vrijwaren. Ook een gevaarlijk genomen hoge hoekschop klaarde Spierings hoog opspringend klemvast. Een enorme mistrap van Piet Tim mermans leidde tot een open schiet kans, doch de Brabantia-aanvaller miste hopeloos. Dit was 5 min. voor afloop en hoewel beide partijen nog hun best deden om wijziging in de stand te brengen, klonk het eindsig naal, dat zeker niet te laat was, als een verademing. Want de punten zulen dit jaar duur zijn, als we ons niet vergissen. De Hoofdklasse-jeugd blijft op het goede pad. Zondag wonnen ze weer van Dosko met 7-4. De rust ging in met een 3-0 stand, daarna liep RKC uit tot 7 - 0 en ten slotte slaag de de gisten er nog in 4 doelpunten in te lopen. Houden zo, jongelui. Wedstrijd van gemiste kansen Even voor de aanvang van de wedstrijd werden de parapluies op gestoken voor een buitje, en dat maakte het terrein direct al wat glibberig, maar het was niet van lange duur. Toen SSC de bal aan het rollen bracht was het reeds weer droog. Het eerste gevaar komt voor het SSC-doel en dat kost een hoekschop die wordt weggewerkt. Het spel gaat snel op en neer met kansen aan beide kanten. Zo krijgt Maton een goede doelrijpe kans maar zijn schot gaat naast de ver keerde kant van de paal. Ook la Grauw en van Zeist laten de kans liggen voor een voorsprong. Aan de andere zijde moet van Peer en kele malen redden ten koste van 'n hoekschop bij snelle DOVO door braken. Toch komt de rust met blanken stand. In de achste minuut krijgt Veenendaal weer een hoek schop te nemen en met een mach tige kopstoot werd Spierings on houdbaar gepaseerd 10 dus. De geel zwarten worden iets fel ler en weten zich goede kansen te scheppen door herhaaldelijk van plaats te wisselen. Vooral Maton kan de goede richting niet vinden. Bij een goede voorzet van links maait hij en van Zeist vlot over de bal heen op niet minder dan 5 me ter van het doel af. Na 25 min. in de tweede helft volgt echter een voorzet van rechts, die wordt inge schoten. De keeper laat even de bal glippen en dan is het toch Ma ton die het leder over de lijn drukt tot grote vreugde van de vele sup porters. Kort daarop maakt hij er bijna nog 12 van, maar het wordt 'n hoekschop, waaruit A. la Grauw hoog overschiet. Beide ploegen werken hard maar sportief voor de winnende goal. M. v. d. Schans en van Beek doen goed werk op het middenveld. J. de Rooij kan deze middag zijn draai niet vinden en pingelt vaak te lang met de bal. DOVO probeert het nu met lange trappen uit de achter hoede en sticht soms ook verwar ring bij SSC maar de achterhoede v/eet het wel te klaren. Ook Spie rings is steeds goed op zijn plaats bil enkele goede DOVO schoten. Onder hoogspanning fluit de scheidsrechter voor de laatste maal en heeft vooral SSC weer een kost baar puntje binnen. Overigens dik verdiend mannen, bij beter richten waren het er twee geweest. Het tweede elftal bezorgde Good Luck 2 de eerste nederlaag en het derde was minder gelukkig daar zij de punten in Sprang liet liggen. Baardwijk heeft haar supporters opnieuw een teleurstelling bezorgd, door uit haar tweede thuiswedstrijd geen winst te behalen. De verwach tingen, die zo hoog gespannen wa ren na het uitstekende succes van vorige week zondag bij Dongen, hebben de Baardwijkers niet kun nen waar maken. Integendeel. Gis teren speelden de geel-zwarten maar een povere partij voetbal en alhoe wel RAC ook niet tot grootse da den kwam, speelden de Rijenaren toch veel effectiever dan de Baard wijkers. De thuisclub zocht 't veelal in korte combinaties, die telkens opnieuw strandden op de goed in grijpende RAC-defensie. Het moet de Baardwijkers toch eindelijk eens duidelijk worden dat met dit korte spel niet veel te bereiken is. RAC maakte dit bijzonder duidelijk door gevaarlijk te zijn met lange passes naar de vleugels, waarmee de de fensie van de thuisclub niet altijd even goed raad wist. Om vijf over half drie liet de scheidsrechter aftrappen en gingen de behoorlijk goed opgekomen toe schouwers eens recht zitten voor een in de beginfase aardig duel. Baardwijk startte goed en vooral Mosselveld zette met verre voorzet ten zijn mede-voorwaartsen aan 't werk. Het is jammer dat de rechts buiten van de thuisclub niet gedur- rende de gehele wedstrijd dergelij ke voorzetten bleef lanceren, daar deze toch steeds bijzonder gevaar lijk voor doel kwamen. In de 5de minuut kreeg de RAC-middenvoor een goede kans, doch hij faalde op het beslissende moment. Een goede kopbal van v. Ernst uit een fraai genomen corner ging over 't doel. RAC had enkele minuten later suc ces. Een goede aanval over links bracht hun mid voor in vrije schiet positie en deze knalde de bal dan ook onhoudbaar langs doelman v. Geenen. Baardwijk ging hierna in het offensief, doch het te korte spel liep telkens vast op de verdedigings linie van RAC. Ook J. v. Gelder, die eenmaal zelf naar voren kwam, kon zijn voorhoedespelers niet tot groot se daden inspireren. Hoe Ernst, Verhofstad en v. Cromvoirt dan ook zwoegden, er was geen doorkomen aan. Na de thee hoopte men dat Baard wijk op een andere speelwijze zou overgaan, doch opnieuw zochten de voorwaartsen de weg naar het doel via het korte spel. Een goed schot van Ernst had beter lot verdiend en v. Geenen redde eenmaal fraai bij een hard schot van een van de RAC-aanvallers. Het spel golfde op en neer en het te korte aanvalsspel van de Baardwijkers was een kolfje naar de hand van de RAC-verdedi- gers. RAC zocht het meer in open combinaties, meest via de snelle buitenspelers. Toch zou uit een cor ner RAC's tweede doelpunt ont staan, hetgeen door doelman v. Geenen niet te stoppen was. Be paald pech had Baardwijk toen een van de RAC-verdedigers zodanig in het nauw zat, waardoor hij de bal pardoes in de richting van 't eigen doel kopte. De lat hield Baardwijk echter van een doelpunt af. Hierna viel er weinig fraais meer te zien en konden de supporters enkel nog maar genieten van het mooie na jaarsweer. Enkele minuten voor het einde schoot Baardwijk nog tegen de paal. Rest mij nog te vermelden, dat deze wedstrijd een bijzonder spor tief karakter droeg. OM *<|P| nmi T iHMTmImi co Shetland wol. Breit snel en voor delig. In diverse gezellige tinten te verkrijgen. Per knot 4 75 van 100 gram Noorse sokkenwol. De originele Noorse kwaliteit, dus enorm sterk. Ook geschikt voor het breien van een Noorse trui. 175 Per knot van 100 gram I Jumperwol. Ideaal voor het breien of haken van een gezellige jumper of vest. Ook zeer geschikt voor het breien van kleuterkleding. Per knot van 100 gram ^65 Jumperwol met mohair effect. In een groot assortiment. Opmaak in bollen van 50 gram. U kunt dus direct aan de slag. Per bol van 50 gram wO Babywol. Ook Uw baby komt aan bod. Een heerlijke zachte kwaliteit. In de kleuren wit, rose, bleu en geel. Per bol van 50 gram Bij al deze soorten kunt U gratis een patroon uitzoeken! VROOM DREESMANN DEN BOSCH - EINDHOVEN TILBURG HELMOND P

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 2