De echo van het Zuid en KAATSHEUVEL Harmonie Apollo 80 jaar WAALWIJK RAIFFEISENBANK LANGSTRAAT-WEST iliiai OPENINGS-SPAARACTIE GOUDEN TIENTJE Zaterdag en zondag blaasmuziek- en tambourwedstrijden Ik kan 't niet, van 22 oktober t/m 5 november 1965 MAANDAG 18 OKTOBER 1965 86e JAARGANG No. 80 Ter gelegenheid van de opening van ons nieuwe kantoor aan de Keizersdijk 24 te Raamsdonksveer organiseren wij een Iedere nieuwe spaarder ontvangt een PREMIE van f 2.50 Iedere 50e spaarder (zowel nieuwe als bestaande spaarders) ontvangt een Iedere spaarder ontvangt tevens een aardige at tentie (e.e.a. bij een minimum inleg van f 10.-) Per spaarder wordt éénmaal een premie of atten tie toegekend. de spaarbank met volledige bankservice heuvel, beiden f 5.79, resp. met f 115.75 en f 115.85; 3e prijs M. Damen v. Oldenbarneveldstr. 6 Kaats heuvel, A. v. Nieuwdorp Mauritspl. 7 Kaatsheuvel en L. Brent Heuvelstr. 3 te Dongen die f 5.79 moeten delen, met resp. f 115.60 en f 116.-. De harmonie "Apollo" te Kaats heuvel, dirigent A. Molenschot, zal a.s. zaterdag en zondag een nationaal blaasmuziek- en tambourconcours or ganiseren. Het korps bestaat namelijk dit jaar 80 jaar en er is dus alle reden dit jubileumjaar op 'n waardige wijze te gaan vieren. De Kon. Ned. Fede ratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen, onder wier auspiciën deze wedstrijden worden gehouden, ver trouwde Apollo dan ook gaarne de organisatie daarvan toe, daarmee de gelegenheid gevend tot een stijlvolle herdenking van deze 80ste verjaar- aag.De belangstelling van de zijde van zusterverenigingen voor dit concours was bijzonder groot, want niet minder dan 34 gezelschappen hebben zich la ten inschrijven. Hiervan zullen er za terdag 18 en zondag 16 aan bod ko men. Zaterdagmorgen om 11 uur wordt het concours geopend in het Apollo-theater van hotel Smit, waar in ook de wedstrijden worden gehou den. Aansluitend daarop beginnen eerst de tambourwedstrijden, die plaats zullen vinden in de Vossen- bergselaan, met drie deelnemers in de 2e afdeling, t.w. drumband Amei- de uit Ameide, tambourkorps Kon. Harm. Asterius te Oisterwijk en tambourkorps Muz. ver. Excelsior uit Lage Zwaluwe. Om half twee beginnen de concert wedstrijden. In de sectie fanfare, 3e afd., fanfare Genderen te Genderen, muziekver. Concordia te Nederhe- mert, 2e afd. muziekver. Volharding te Rhoon. Sectie harmonie 2e afd. muziekver. E.M.M. te Leersum. Sectie fanfare le afd. fanfare Wilhelmina te Herwij nen, afd. uitm. muziekver. Nooit Ge dacht te Almkerk. Sectie harmonie, afd. uitm. muziekver. U.D.I. te Ro zenburg, harm. ver. Tavenu te Loos duinen. Sectie fanfare, ere-afd., fan fare Excelsior te Lage Zwaluwe mu ziekver. Vriendenkring te Westbroek. Vaandelafd. muziekver. Ad Astra te Asperen, Kon. fanfare l'Union te Bla- del, muziekver. Wilhelmina te Vlier den, Leidsch Politie Muz. Gez. te Lei den. Sectie harmonie, vaandelafde ling Kon. Harm. De Bazuin te Go- rinchem. Voordat het concours zondag wordt voortgezet, is er om half 12 eerst een officiële ontvangst ten gemeentehui ze door het gemeentebestuur. Om half één beginnen dan de tam bourwedstrijden met in de 3e afd. tambourkorps fanfare St. Cecilia te Oerle; 2e afd. tambourkorps muziek ver. Volharding te Oostvoorne, tam bourkorps harm. St. Cecilia te Best; le afd. tambourkorps harm. Concor- is geen reden om niet naar Holïandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Holïandia. MISSIËN A AIKRING Dé patronaatszaal is wel niet meer beschikbaar, maar toch heeft het bestuur van onze ijverige missie- naaikring het klaar gespeeld de be schikking te krijgen over een ex positie-ruimte om Kaatsheuvel te kunnen laten zien, wat dit jaar door de leden van de kring is klaar ge maakt voor de Kaatsheuvelse mis sionarissen. Voor zaterdag en zondag a.s. heeft het bestuur de beschikking gekre gen over het speellokaal van de kleuterschool in de Mgr. Völker- straat. De ruimte is wel niet zo ro yaal, dan die van het patronaat, maar wel voldoende om Kaatsheu vel te laten zien, wat door ijverige handen voor dit mooie doel tot stand kan worden gebracht. Mis- en al taar paramenten en daarnaast vele andere benodigdheden voor de prie ster-missionaris zullen voor zover de ruimte toestaat aan de bezoe kers getoond worden, terwijl voor de kinderen enkele kleine attrac ties zijn aangebracht om het be zoek te stimuleren. Het feit, dat de missienaaikring dil jaar zijn 40-jaj:ig bestaan her denkt, zal zeker voor vele missie vrienden aanleiding zijn om die dagen een bezoek aan de show te brengen. Nog vier dames zijn aan de naaikring verbonden vanaf de oprichting in 1915. Het zijn de da mes Zus van Gestel, presidente en mej. van Gorkum, mej. Cornelissen en mej. v. d. Hoven. Zeker een fe licitatie waard voor zo lange ge trouwe missiedienst. dia te Hilvarenbeek, tambourkorps harm. St. Bavo te Raamsdonk en drumband Kon. Harm. Deurne te Deurne. Om 3 uur vangen de concertwed strijden aan. Sectie harmonie, 4e afd. Jeugdkorps harm. Sophia's Ver. L.- op-Zand, le afd. muziekver. Concor dia te Varsseveld, afd. Uitm. mu ziekver. Volharding te Aalst, Ere-af- deling harm. Kon. Wilhelmina te Wa- mel, harm. Volksvlijt en Volksver maak te Waspik, muziekver. K. en S. te Losser. Sectie fanfare, vaandelafd. muziekver. Eensgezindheid te Eg- mond-Binnen, muziekver. De Herle ving te Zwaag. Sectie harmonie, vaan delafd., harm. Excelsior te Wormer- veer, harm. Juliana te Waalre. JEUGD-TOTO HANDBALVER. DESK. De inzet voor de jeugd-toto van de Handbalver. Desk bedroeg vorige week f 115.80. De prijswinnaars wa ren: le prijs A Kleijn Antoniusstr. 12 Kaatsheuvel, f 17,37. Precies gera den; 2e prijs mevr. Ligtvoet-Bool Mauritsplein 3 Kaatsheuvel en C. v. d. Bruggen, v. Heeswijkstr. 10 Kaats- GESLAAGD Voor het theoretisch en praktisch examen herenkapper slaagde te Breda de heer Jac. Didden te Kaatsheuvel. VOLKSUNIVERSITEIT Woensdag 20 oktober komt de heer Emile van Hemeldonck uit het Belgi sche Vosselaar naar Kaatsheuvel om voor de leden van de Volksuniversi teit een lezing te houden en dia's te tonen over Kongo. Aanvang 8 uur in de recreatiezaal van het missiehuis. JUDO-NIEUWS Zondag werden in Den Bosch on der auspiciën van de Kon. Erk. N.J.J. A. de nationale clubkampioenschap pen gehouden. In de A-klasse bezette de judoclub Tilburg met als captain onze plaatsgenoot B. Kemmeren na kampioen Venlo de tweede plaats. De NJJA heeft te Tilburg in de sportacademie Beljaars selectiewed strijden gehouden voor de samenstel ling van de Nederlandse ploeg, welke op zondag 24 oktober a.s. in Frank rijk uitkomt tegen het Franse nationa le team. Naast Orval, Venlo, Buur- stee en Dingenhoods, Oud-Gastel en v. Soest Tilburg, werd ook B. Kem meren voor de vertegenwoordigende ploeg aangewezen. GESLAAGD Op de gehouden examens op 12 okt. te Breda, slaagde onze stads genote Jolanda van Engelen op 17- jarige leeftijd voor vakbekwaam heid dameskappen. Voor het 2e gedeelte van het kan didaatsexamen medicijnen slaagde te Nijmegen onze plaatsgenoot J. W. Dekkers. OPENING WINKEL FA. J. M. DE GRAAF Sedert 9 augustus j.l. heeft de heer J. M. de Graaf het loodgie- tersbedrijf en winkel overgenomen van de heer Piet van Woensel. Nu het pand een weinig is verbouwd, en de winkelruimte mooi ingericht, heeft de nieuwe eigenaar zaterdag cm IC' uur de poorten geopend. De heer de Graaf zal naast het loodgietersbedrijf zich specialise ren op electro-technisch gebied, terwijl de aandacht zal worden ge vestigd op het aardgas probleem in verband met deze grote toekomst mogelijkheden, waarvoor moderne conforen, haarden en fornuizen door hem worden geleverd. Ook op sanitair terrein zal hij trachten te bieden wat de moderne eisen vra gen. Bij zijn vader in Bussum was de heer de Graaf 25 jaar lang in het bedi'ijf werkzaam, waarvan hij de laatste 5 jaar als medevennoot de leiding kon nemen. Daarna was hij als hoofdinspecteur werkzaam bij de gemeente Amsterdam voor toe zicht op de woningbouw, als lood gieter en gasfitter, en voor het cen traal T.V.-antennesysteem. Sedert enige jaren hebben de heer en mevrouw de Graaf- Buu- ner, connectie met de familie van Woensel, en wegens ziekte van me vrouw van Woensel is deze over name tot stand gekomen. De heer Piet van Woensel blijft nog werk zaam in dit bedrijf en zal zijn oude klanten dus gewoon blijven bedie nen. In de winkel zullen nu voortaan electrische- en huishoudelijke ap paraten worden verkocht, naast de kachels, wasautomaten, haarden, koelkasten en convectoren. Aan de winkelverandering werk ten mede, de fa. L. Bijnen als schil der en fa. de Vocht als interieur- verzorger. Zij hebben het geheel bijzonder aantrekkelijk gemaakt. De heer en mevrouw de Graaf- Buunen zij alle goeds toegewenst met hun onderneming. ANTOINETTE BLOM ZINGT IN WAALWIJK Het Ned. Herv. Kerkkoor „Baard- wij k-Drunen" geeft op zaterdag 23 oktober a.s. een kerkconcert in de Ned. Herv. Kerk (aan de haven). Aanvang 8 uur. Aan dit concert wordt medewer king verleend door het Ned. Herv. Kerkkoor te Sliedrecht, het Chr. Gem. Koor „Soli Deo Gloria" te Herwijnen, het Ned. Herv. Kerk koor „Baardwij k-Drunen" en 't Chr. Meisjeskoor te Sliedrecht. Verder werkte mede de alom bekende grote organist Feike Asma. Feike Asma is geen onbekende in Waalwijk. Naast deze grote organist, zal deze avond mede opgeluisterd worden door niemand minder dan onze oud- Waalwijkse alt-zangeres Antoinette Blom. Het Ned. Herv. Kerkkoor „Baardwijk-Drunen" prijst zich ge lukkig dat het hen heeft mogen ge lukken deze eveneens welbekende en grote zangeres bereid te vinden haar medewerking aan dit concert te willen verlenen. Het zal vele Waalwijkers een wel kome gelegenheid zijn haar mooie stem weer eens in hun eigen stad te kunnen horen. Verzuimt dan ook niet van de schaarse gelegenheid gebruik te maken en schenk haar de belangstelling die zij ten volle verdient. Het zal ook haar een ge noegen zijn vele oude bekenden op 23 oktober in de kerk aan de haven te mogen weerzien. De algehele lei ding berust bij de heer v. Tilburg. PERSONEELSFEEST BIJ HUNTER De feestelijkheden rond het 25- jarig bestaan van Kledingbedrijf Hunter en het zilveren huwelijks feest van directeur en mevrouw Verhulst- de Bonth hebben vrijdag avond een joyeus slot gevonden in een gezamenlijk diner in de kantine van het bedrijf. De harmonie St. Crispijn o.l.v. directeur G. A. Duy- velaar bracht een serenade. De avond werd tot een gezellig hoogtepunt verheven door het op treden van het cabaretgezelschap van Ton en Joop van Engelen. R.W.B.-JEUGDTOTO Dachten we vorige week een re cord-inzet te hebben, deze vierde week is de inzet nog hoger, n.l. f 785.60. De le prijs wordt gedeeld door: J. Kramer Hert. Joh. v. Brabantstr. 5 Heusden; A. Wagemakers Dr. Rin- gerstr. 43, A. Hommel Besoijensestr. 112, Fr. v. d. Anker Canadesestr. 8, M. v. d. Gouw Molenstr. 22, A. v. d. Broek Adr. Poiterstr. 1, allen Waal wijk en P. Dekkers Winterdijk Capel- le; zij ontvangen elk f 16.83. De 2e prijs is voor B. de Nijs Gro testraat 202 Waalwijk, die f 785.59 heeft geraden en f 78.56 ontvangt. De 3e prijs wordt gedeeld door: A. Pennings Besoijensestr. 127 Waal wijk; J. Matheijsen Noordstraat 17 Waalwijk, die f 785.51 raadden, en A. Pol Crispijnstr. 1 Waalwijk met f 785,69. Zij ontvangen f 13.09. N.K.V. HIELD MARIA-AVOND De Vrouwenafdeling Waalwijk van het N.K.V. hield donderdag 14 okt. j.l. in zaal van Helvoirt aan de Put straat haar maandelijkse bijeenkomst met een sfeervolla Maria-avond. Een flink aantal dames was aanwezig, toen de voorzitster mevrouw v. Se- ters-Melenhorst de avond opende en allen, speciaal Pater Terhorst en be- drijfsaalmoezenier van Berkel, een hartelijk welkom toeriep. De bedrijfsaalmoezenier sprak hierna een kort inleidend woord, waarbij hij er op wees, hoe belang rijk het is dat de R.K. vrouwen, naar het voorbeeld van Maria, meer en meer in het gemeenschapsleven gaan delen. Hij wenste allen een prettige avond en Pater Terhorst een prima gehoor. Verduidelijkt door fraaie dia's, vertelde Pater Terhorst een en ander over het ontstaan van de Vereniging van de Wonderdadige Medaille en over het leven van de eerw. zuster Ca- tharmina Laboure, van de Dochters van Liefde van St. Vincentius, waar aan Maria enkele malen te Parijs ver scheen en met wie de H. Maagd sprak over een zending waarmede God haar wilde belasten en tevens over de moeilijkheden die zij daarbij zou ondervinden. Zuster Catharina werd in 1933 zalig en in 1947 heilig ver klaard. Met grote aandacht werd Pater Ter horst gevolgd - en de woorden van dank door de voorzitster, werden met een hartelijk applaus onderstreept. Hierna volgde sluiting van deze zeer geslaagde sfeervolle bijeenkomst. 40 V KANTOREN RAAMDONKSVEER, 's-GRAVENMOER, LAGE ZWALUWE en SPRANG ZITTINGEN IIOOGE ZWALUWE, DRIMMELEN en WAALWIJK DROPPING De afdelingen Waalwijk van de K.A.J. en de V.K.J. organiseerden j.l. zaterdag een dropping die in alle op zichten zeer geslaagd mag worden ge noemd. Om 18.30 uur werd gestart bij de St. Jans-kerk, waar de 20 deel- nemers(sters) plaats namen in een dichte vrachtwagen, om in groepen van 4 op de droppingsplaats in De Moer te worden afgezet. In een straal van 10 km waren verschillende con troleposten opgesteld. De eerste op dracht luidde, dat bij de televisietoren te Loonopzand een knolsoort en een bruine schoenveter moest worden af geleverd, hetgeen door de meeste groepen goed werd vervuld. De tweede opdracht was het be machtigen van een bierviltje met de handtekening van de betreffende kas telein. Aan deze opdracht werd door bijna alle groepen voldaan. Tussen Loonopzand en Udenhout moest per groep een veldboeket worden samen gesteld, terwijl de laatste opdracht be stond uit het maken van een liedje op een vlotte populaire wijs. Dit lied je moest betrekking hebben op de dropping en bij aankomst worden ge zongen. Dit lukte buitengewoon goed en er waren tevens enkele alleraardig ste liedjes bij. De aankomst was tenslotte op de boerderij Kloosterstraat 75 te Loon opzand, waar de prijzen werden uit gereikt door de droppingsleider de heer A. van Vliet en waar de deelne- mers(sters) een tractatie wachtte in de vorm van een heerlijk broodje en even heerlijke soep, terwijl aalmoeze nier van Berkel voor een verrassing zorgde door alle deelnemers een troostprijs in de vorm van een gebak je aan te bieden. De uitslag van deze dropping was als volgt le prijs groep 2, elk lid van de groep een boekenbon)2e prijs groep 1, ieder een tablet chocolade; 3e prijs groep 3, ieder een reep cho colade. Om 22.30 uur was het einde geko men van deze zeer geslaagde drop ping, die door de afd. Waalwijk van de K.A.J. en V.K.J. uitstekend was georganiseerd en waarover alle deel- nemers(sters) buitengewoon tevreden waren. TOTO POSTDUIF De inleg der Toto deze week be droeg 283,75 die door de volgen de personen gewonnen werd: 1 F. Kuis, E.v. g.-straat 9 Heusden. 2 J. Hamers, Twijnstraat 10, Vught. 3 Hoevenaars, Prof. Treubstraat 20 Waalwijk. 4 L. de Kloe-Mangels, Crispijnstr. 17 Waalwijk. 5 J. M. Verhoofstad, Hoekeinde 22 Waalwijk. 6 J. Joore, Grotekerkstraat 79 Raamsdonkveer. Deze ontvangen ieder 7,10. De 2e prijs viel ten deel aan H. B. van Soelen Canadesestraat 11 Waalwijk, die 'n bedrag van 283,76 raadde; en aan Langerwerf- van Soelen Canadesestraat 11 Waalwijk die 283,74 raadde en hiervoor 14,18 ontvangen. KOE TEGEN AUTO Donderdagavond moest een koe haar uitbraak met de dood beko pen. Zij was waarschijnlijk uit een omliggend weiland gebroken en kwam op de Langstraatweg terecht, waar juist automobilist D. V. uit Sprang-Capele passeerde, die de koe niet meer ontwijken kon. De koe stierf ter plaatse. De auto liep aan de voorzijde schade op. AANRIJDING Zaterdagavond werd een Bossche wandelaar aangereden door een motorrijder. A. H. liep over de Gro testraat en wilde de weg overste ken tussen geparkeerde auto's door. De motorrijder kon het ongeluk niet voorkomen. H., die na de aanrijding was blijven liggen, werd door Dr. Langemeijer verzorgd, waarna hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De motorrijder be kwam schade aan motor en kleding. INGEBROKEN In de nacht van woensdag op donderdag hebben dieven hun slag geslagen in 't magazijn vanKroon's Supermarkt. Het magazijn dat een noodvoorziening betreft, stond los, van de winkel. De dieven verschaf ten zich toegang door het schot, dat voor de deur was aangebracht, te verwijderen. Zij namen enkele fles sen wijn, limonade en snoep mee. Evenals de andere diefstalletjes, in enkele weken gepleegd, heeft de politie deze in onderzoek. In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken bij de fir ma Schuwer in de Eerste Zeine. Door een kapotgeslagen ruit zijn de inbrekers naar binnen gegaan, waar zij in de kantoren alle bureaux doorzochten. Geld was er echter niet aanwezig, waardoor zij alleen de brievenopeners meenamen. WAALWIJK LOOPT UIT NAAR TIENERMIS Voor de derde achtereenvolgende zondag is de tienermis in de St. An- toniuskerk gezongen en door de aanwezigen toegezongen. Deze mis van Koos van Overbeek wordt ge zongen door het jongens- en meis jeskoor en het Linda-trio en staat onder leiding van de heer van Dis- hoeck. Het zijn niet alleen de paro chianen van de St. Antoniuskerk, maar van alle parochies komen de mensen naar deze mis. De jongeren, die met groten getale steeds aan wezig zijn, doen ook niet onder voor de volwassenen, die, weliswaar plaats maken voor de jeugd, toch 'n plaatsje achterin de kerk weten te vinden. Uit alles blijkt dat deze mis jong en oud aanspreekt. De geestelijken van de St. Antoniusparochie hebben dit experiment tot een overweldi gend einde gebracht en de meeste mensen zullen daarom de hoop uit spreken dat deze mis zijn doorgang zal vinden in meerdere kerken van Waalwijk. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: sleutelring met sleu tels; regenbroek; halskettinkje; grij ze want; pakje oud textiel, geld kistje met inhoud; gymschoenen; di verse handschoenen. Verloren: ketting met hanger; pa relsnoer; gouden armband met gou den tientje; doublé schakelarmband, gouden medaljon; stanzblok; diver se portemonnaies.

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5