De tcho van het Zuiden KAATSHEUVEL WAALWIJK M-jariglenstjubileum bij Timtur N.V. Loon op Zand Sprang Capeile Lederwaren- expositie MAANDAG 8 NOVEMBER 1965 86e JAARGANG No. 86 AUTOMOBIELCLUB KAATSHEUVEL De automobielclub "Kaatsheuvel" organiseert heden, maandagavond, haar 6e rit voor de clubcompetitie. Deze rit, welke door de heer en mevr. Trommelen is uitgezet, volgens het bolletje-pijltje systeem, gaat over een afstand van 46 km, welke met 'n ge middelde van 30 km moet worden ge reden. De start is om 8 uur bij hotel Euphonia, waar vanaf half 8 gele genheid bestaat tot inschrijving, ter wijl de finish ditmaal is uitgezet bij het café Galgenwiel te Waalwijk. Na de 5e rit zijn de 10 best geclas- seerden in deze competitie Kaartlezers: 1 B de Wijs 96 pt.; 2 mevr v d Ven 73; 3 A v Oversteeg 70; 4 mevr v Berkel 63; 5 C v Gils 61; 6 C Stokkermans 56; 7 mevr de Kort 52; 8 mevr Moonen 47; 9 P Borsten 44; 10 mevr Schoenmakers 43 pt. Bestuurders 1 W Musters 85 pt.; 2 H Trommelen 77; 3 L Ververs 76; 4 C v d Ven 715 P Zoontjens 696 H v Nieuwstadt 65; 7 K Westland 61; 8 A Vesters 54; 9 W v Berkel 49; 10 G Smit 43 pt. JEUGDTOTOT HANDBALVER. De inzet voor de jeugdtoto van de handbalvereniging Desk bedroeg vo rige week f 69,40. De prijswinnaars waren; 1 N Kemmeren J de Rooijstr. 21 K'heuvel; mevr. Vlak Hoofdstr. 145 K'heuvel met juist geraden inzet ieder f 5.20; 2 C Ophorst Besoijen- sestraat 85 Waalwijk f 6.94, geraden f 69.39; 3 J Beerens W de Zwijger laan 44 K'heuvel f 3.47, geraden f 69.38. Prijzen af te halen op Juli ana v Stolbergstr. 11. „MICRO-SHOW VOOR U' Zaterdag en zondag werd in de kleine zaal van hotel Smit een soort miniatuur-tentoonstelling gehouden, welke door de initiatiefnemers als "micro-showvoor U" was aan gekondigd, en waarop een drietal K'- heuvelse exposanten met een keur van artikelen uitkwamen, die met 't oog op het a.s. St. Nicolaasfeest sterk in de belangstelling plegen te staan. Smits ijzerhandel vestigde speciaal de aandacht op de hobby-sets, een mooie collectie gereedschappen voor "doe-het-zelvers", een categorie, die, mede tengevolge van de stijgende ar beidslonen, vooral de laatste jaren enorm sterk toeneemt. De firma C. A. Schoenmakers ex poseerde de wereldbekende Japanse huishoud- en industrienaaimachine van het grote concern Mitsubiski uit Tokio, een in vergelijking met het Eu ropese produkt goedkope machine, waarmee de huisvrouw knopen kan aanzetten, applikeren, borduren, knoopsgaten maken, rolzomen, stop pen enz. Ten slotte de heer en mevr. Knui- vers, pas gestart met foto- en film apparatuur, die eveneens extra de aandacht vroegen voor een beroemd Japans artikel, n.l. de gerenommeer de camera's, waarvan de bediening opmerkelijk eenvoudig is, terwijl de goedkope prijzen in een sterk con trast staan tot de kwaliteit van deze prachtige apparaten. Een belangrijk element op deze show, die bijzonder druk bezocht werd, vormde de vakkundige voor lichting, welke zo noodzakelijk is om de koper honderd procent rendement te geven bij aanschaf van het artikel en deze het gewenste vertrouwen in te boezemen. Niet minder belangrijk voor de plaatselijke middenstand is, dat de exposanten met deze show hebben langetoond dat meer activiteit in deze vorm, met St. Nicolaas in aan tocht, op z'n plaats en gewenst is om de kopers ter plaatse te annimeren. GESLAAGDE TENTOONSTELLING „DE SIJS" De vogelvereniging "De Sijs" te Kaatsheuvel organiseerde zaterdag en zondag in de Gildenbond haar eerste tentoonstelling, welke een groot suc ces is geworden. Dat er in deze jonge vereniging, welke nog geen jaar gele den met 35 leden van start ging en dit aantal nu reeds tot 50 zag uitgroeien, een bruisende activiteit heerst, be wees deze geslaagde expositie, waar op een prachtige collectie kanaries, totaal 115, in een grote kleurenver- scheidenheid en een fraaie verzame ling van 65 tropische vogels viel te bewonderen. De belangstelling was op beide dagen hieraan evenredig, zodat er op bepaalde uren amper voldoen de ruimte voor de vele bezoekers was. Gezien deze ervaring kan „De Sijs" hiermee voor een volgende gelegen heid gerust rekening houden. De or ganisatie was in alle opzichten per- pect en dank zij de goede zorgen van de gebr. Robben kregen de vogels op tijd hun natje en droogje. Voor de keuring van de kanaries was de heer J. Bakker uit Vught en de tropische vogels de heer W. Bouts uit Eindhoven verantwoordelijk. De uitslag bij de kanaries was: Kampioen M. Sieterboek res. kam pioen L. Elshout; L Lensvelt le prijs geel; P de Man 2e prijs geel; A. Wij- gerde le prijs vetstof, Br. Stanislaus 2e prijs idem; G IJpelaar 3e prijs id. Br. Stanislmaus le pr. derbij; L Els- hout 5e pr. idem. M v d Assem le pr open klas ;P v d Mortel 2e pr idem; G IJpelaar 3e prijs idem. G IJpelaar le pr pigment, A Wij- gerde 2e pr. id., L. Elshout 3e pr. id. M Soeterboek le prijs stellen. Tropische vogels Kampioen H. v. Dijk. G IJpelaar le pr open kl., M de Nijs 2e pr idem, G IJpelaar 3e pr id. H v Dijk le pr tropen, A Wijgerde 2e en 3e pr idem. H v Dijk le, 2e en 3e prijs parkieten. H v Dijk 2e prijs derby, A Wijgerde 3e prijs derby; H v Dijk 4e prijs derby. KATH. ARBEIDERSVROUWEN De dames van de KAV in het NKV zul len op woensdag a.s. een zeer interessante avond gaan houden. De feestdagen staan weer voor de deur en daarom zal mej. Rub- bens van de stichting Huish. Voorlichting ten plattelande voor hen een lezing met de monstratie houden in zaal Vermeulen. Het gaat hier over het klaarmaken van koude schotels e.d. v .T B SS SCHUTTERS VAN ST. HUBERTUS Aan het concours van de schutters van St. Maurits te Udenhout hebben de schutters van St. Hubertus weer met goed gevolg deelgenomen. De uitslag was als volgt: A Bink le kampioen en le prijs op wip; W v cl Broek 3e kampioen en 6e personeel. J Bruurmijn 4e personeel, C Ebbing 6e kampioen, 6e pers. en 6e kamp. opgelegd. E.H.B.O. De plaatselijke afdeling van de EHBO zal dinsdagavond haar le les houden voor de nieuwe cursus. Ook de personen, wiens di ploma spoedig gaat verlopen, worden ver zocht hieraan deel te nemen, opdat het di ploma weer verlengd zal kunnen worden. De deelname wordt dringend aanbevolen. Zij die nog aan de cursus willen deelnemen, kunnen dinsdagavond komen in het W.G. Kruisgebouw om 8 uur. UNO ANIMO VETERANEN De veteranen van Uno Animo hebben weer een sinterklaasavond georganiseerd. Deze heeft plaats op zaterdag 27 nov. in zaal Concordia. De kinderen der leden zullen dan weer verrassingen worden aan geboden. TWEEDE TEENAGER SONGFESTIVAL Opnieuw een top voor Loonse Teeners! In de grote zaal van het Cultureel Cen trum hebben de Loonse KAJ-ers voor de 2e maal een teenager songfestival gehouden en met evenveel succes als het vorig jaar. Vrijdagavond heeft dhr. Mich. v. Iersel, als voorziter van de plaatselijke KAJ de voorselectie mogen openen. Hierbij hebben 15 deelnemers zich onderworpen aan de jury, welke bestond uit Frater Angelico, dhr. Karei Jansen en dhr. Ant. Brekelmans uit Udenhout. Uitermate goed heeft d e heer Kees Wartenberg uit Kaatsheuvel (oud- Loonse) de gasten aangekondigd, als con ferencier. Het keuze-nummer werd onder worpen aanvoordracht, rithme, zuiver heid en techniek, terwijl een punt werd ge geven voor de algemene indruk. Zaterdagavond werd de voorselectie voort gezet. Deze werd afgewisseld door 't jeugd koor van Fr. Angelico. De Loonse jongens wisten enige goede nummers ten gehore te brengen. Zij deden mee buiten mededin ging. Verder bracht de bekende goochelaar J. v. Erp sterke staaltjes. Dat dit in de smaak viel laat zich begrijpen, want deze heer van Erp is heel bekend in België. Zondagmiddag was de halve finale; de uitslag was als volgt: The Pretty Girls Kaats heuvel 121 pt.; Fam. v. d. Besselaar Til burg 119; Tony en Maria Oomen 117; Li- nifarito's Haaren 112Vè; mej. B. Mutsaerts 111; Hilde Groot 108, Zusjes v. d. Hoven 105 pt. Teener Girls Udenhout 97, Mia v d Nieuwelaar 95, Rud Adriaans 94, Ansje v d Avoird 96 Yi, Elsje Boeren Kaatsh. 93, de Marjo's 92, The Rio's Udenhout 87 pt. Deze kwamen allen in de finale van zondag avond uit. De grote attractie van zondagavond bij de finale was de grote artiest Dorus II, wel bekend-van radio en t.v. Hij wist op een zeer bijzondere manier de gasten - dat wa ren er veel, want de zaal was geheel gevuld - bezig te houden. Hiermede hebben de KAJ-ers een goede greep gedaan. Later na de pauze heeft het Sophia's Klein Orkest nog zijn medewerking verleend, dat er een zeer gezellige stemming in bracht. De totaal uitslag was als volgtTonie en Maria Oo men 137V£ pt. le en ereprijs; Beppie Mut saerts 127, Pretty Girls 122Vé, Rud Adri aans 118, Fam v d Besselaar 116, Zusjes v d Hoven 110, Anja v d Avoird 109, Mia v d Nieuwelaar 106V$, Hilde de Groot 105, Teener Girls 103, Marjo's 98, Elsje Boeren 97 V£, Linifarito's 95; de Rio's 92 pt. De heer Michiel van Iersel heeft voor de laatste maal als voorzitter van de KAJ zijn voorzitterstaak vervuld door de prijzen aan de winnaars uit te reiken. Na deze avond zal hij zijn functie neerleggen, omdat hij inmid dels gehuwd is. Een 9-tal prachtige bekers en 6 medailles mocht hij overhandigen. De ere-beker, een grote beker ging naar Tonie en Maria Oomen. De voorzitter bracht har telijk dank aan de heer Theo Spapens, het KAJ-bestuur, de juryleden en allen die het mogelijk hebben gemaakt dit festival te doen slagen. Kortom dit tweede festival - wij zeiden het bij de aanhef reeds - is een top geweest en doet niet onder voor het eerste. De leiding van het songfestival heeft de teeners van het dorp en zelfs van daarbui ten, op een gepaste manier bezig weten te houden. BEGRAFENIS W. NETTEN Onder overweldigende belangstelling had vrijdagmiddag op de algemene begraafplaats aan de Tilburgsewcg de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen de 17-jarige Willy Netten, die j.l. maan dagavond te Waalwijk door een verkeers ongeval om het leven kwam. De begrafenis had plaats vanuit de aula, waar vooraf de lijkdienst werd gehouden door Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant. De baar met het stoffelijk omhulsel werd grafwaarts gedragen door de vrienden van de overledene van de voetbalvereniging NEO. Een 7-tal kransen dekten de baar, o.m. van NEO, directie en personeel van de Marathon-schoenfabriek te Waalwijk, waar de overledene werkzaam was, familie enz. Aan de geopende groeve werden door Ds. Bos troostwoorden tot de familie gericht en wees Z.E. de vele belangstellenden op de Schriftwoorden "Waakt en bidt, want gij weet niet in welk uur de Heer komt". De begrafenisbedienaar de heer J. Bogers dankte namens de familie voor hot mede leven. Diep onder de indruk verlieten de talrijke belangstellenden de begraafplaats. GEZELLIGHEID TONEELVERENIGING Door de toneelvereniging "Gezelligheid" is in studie genomen het toneelstuk getiteld: Potasch en Perlemoer in conserven", klucht van Joh. Blaaser. Gezelligheid hoopt dit stuk medio december op te voeren. KLEUTERSCHOOL Op de Chr. Kleuterschool aan de Zuid- Hollandse dijk is er a.s. dinsdag 9 nov. voor ouders en belangstellenden gelegenheid de herfstwerkjes van de kleuters te bezichtigen tussen half 8 en 9 uur. JAARVERGADERING 'T ROZEKNOPJE De gem. zangvereniging 't Rozeknopje zal op II november a.s. in de zaal van de heer P. Pruijssers de jaarvergadering hou den. Naast verslagen van secretaresse en penningmeester staat op de agenda o.m. be stuursverkiezing wegens periodieke aftreding van mej. Molenaar en de heer Heurter, als mede een bespreking over de a.s. uitvoering. JEUGDTOTO H.N.C. De inzet van de jeugdtoto van HNC was deze week f 259.10. De le prijs was voor W J v Helden Rivelstr. 36 Wijk en Aalburg, die 't juiste bedrag had geraden en f 38.75 krijgt; de 2e prijs f 26 moet worden gedeeld door R le Sage Wendelneseweg 67 Capeile en J C Timmers Vrouwkensvaartsestr. Was pik, die resp. f 259.09 en f 259,11 hadden geraden; de 3e prijs was voor J van Beek Korte Nieuwstr. 27 Capeile, f 12,85, gera den f 259.15. NAJAARSCONCERT WAALWIJKS SYMFONIE ORKEST In de op donderdag j.l. gehouden algemene ledenvergadering van de vereniging „Het Waalwijks Symfo nie Orkest" is in plaats van notaris A. Schaap te Raamsdonksveer ge kozen tot voorzitter van deze ver eniging Dr. A. L. de Vetten te Waalwijk. De bestuursleden, de he ren G. A. Pijnenburg en J. H. v. d. Mee, werden als zodanig herkozen. De heer Schaap, die het aan gezien hij zijn woonplaats heeft bui ten Waalwijk in het belang van de vereniging achtte zich niet meer als voorzitter herkiesbaar te stel len, blijft de functie vervullen van voorzitter van de „Stichting Vrien den van het Waalwijks Symfonie Orkest". Op donderdag 16 december a.s., zal het orkest zijn najaarsorkest ge ven in Musis Sacrum. Op dit con cert zullen worden uitgevoerd de Ouverture Iphigenia in Aulis van Von Glück, het concert voor alt viool en orkest van Teleman (so list John Sekreve, solo-altist van 't Brabants Orkest) en de le Symfo nie van Van Beethoven. FEESTVERLICHTING VRIJDAG AAN Vrijdagavond zal de feestverlich ting in de Stationsstraat en de Grote straat weer gaan branden. Het jachthoornkorps Cornu Copiae zal ter gelegenheid van de feestelijke ingebruikname door Waalwijk cen trum trekken. KYNOLOGENVERENIGING WAALWIJK EN OMSTREKEN Successen voor Kennel van de Molenvliet Op de 75ste internationale jubi leum Winnertentoonstelling, die in het Rai-gebouw te Amsterdam werd gehouden, werden door leden van de Ky nologen vereniging Waalwijk en omstreken de volgende succes sen behaald: J. v. Ravenstein met Airdale ter rier „Linda of the Cross Valley" in de jeugdklasse teven 2 U.; M. v. Bokhoven met dwergpoedel „Snow Marky van de Molenvliet, in de jeugdklasse 1 U en de titel Jeugd- winster 1965, en in de Open klasse 2 U. en Reserve-kampioen. Met de dwergpoedel „Colinda" behaalde de heer v. Bokhoven in de jeugdklasse teven 2 U., terwijl „Cliff v. d. Molenvliet in de jeugdklasse reuen het predicaat „Zeer goed" be haalde. Tenslotte behaalde de heer H. Blom met zijn dwergpoedel „White Margy v. d. Molenvliet" 1 U, kampioen en winner 1965. Voor Kennel v. d. Molenvliet een prachtige succes, daar het hier gro tendeels eigen fokproducten betreft. POSTZEGELNIEUWS Onder auspiciën van het Philate- listisch Jeugdwerk in Nederland, is op 30 oktober en 1 november jl. te Breda de 5e Nationale Jeugdpost- zegeltentoonstelling gehouden. Aan deze tentoonstelling werd door het lid van de Philatelistische club van de Terp, n.l. Kees Aarts, deelgeno men en behaalde hij in de groep B (16 t/m 18 jaar) de tweede prijs. Gezien het hier een nationale ten toonstelling betrof, mag men dit 'n zeer eervol resultaat noemen. Door het behalen van deze prijs, waarbij men minstens 70 punten moet behalen, is hij gerechtigd tot deelname aan internationale ten toonstellingen. WAALWIJKSE MACHINE FABRIEK VERHULST GAAT UITBREIDEN Tijdens de feestavond voor de werknemers van de machinefabriek fa. wed J. Verhulst te Waalwijk, heeft de heer A. Verhulst in het Lido vorige week namens de direc tie bekend gemaakt, dat het fa briekscomplex aan de Elzenweg binnenkort een belangrijke uitbrei ding zal ondergaan. Deze uitbreiding houdt verband met de groei van het bedrijf, dat 't beste geïllustreerd wordt door de toename van het aantal personeels leden, in het afgelopen jaar zelfs met 20 procent, tot een totaal van ruim honderd man. De heer Verhulst huldigde tij- Vandaag, morgen en overmorgen m HOTEL VERWIEL DR. DE VETTEN VOORZITTER WAALWIJKS SYMFONIE ORKEST Dr. A. L. de Vetten is donderdag tijdens de algemene ledenvergade ring van het Waalwijks Symfonie- Orkest gekozen tot voorzitter in plaats van notaris A. Schaap uit Raamsdonksveer. Deze vond 't be ter te bedanken voor deze functie omdat hij buiten Waalwijk woont. De heer Schaap blijft wel voorzitter van de Stichting Vrienden van het Waalwij ks Symfonie Orkest. De bestuursleden G. A. Pijnen burg en J. H. v. d. Mee werden her kozen. Het Waal wij kse Symfonie Or kest zal op donderdag 16 december zijn najaarsconcert geven in Musis Sacrum. Uitgevoerd zullen worden de ou verture Iphigenia in Aulis van Von Gluck, het concert voor altviool en orkest van Teleman, waarbij John Sekreve, solo-altist van het Bra bants Orkest, als solist zal optre den, en de le symfonie van Van Beethoven. BOUWBAZAR GEREFORMEERDE KERK GROOT SUCCES De bouwbazar voor de nieuwe gereformeerde kerk in Waalwijk is vrijdagavond met veel enthousias me van start gegaan. De bovenverdieping van de vroe gere openbare lagere school aan de Stationsstraat heeft daartoe 'n me tamorfose ondergaan en herbergt tal van stands en kramen, die men anders meestal op kermissen aan treft. Groot was de waardering, die bij de opening van de bazar zowel door de heer Westerveld, voorzitter van het organiserend comité, als door ds. Barkema werd uitgesproken. De heer Westerveld dankte de velen ook buiten de gerefor meerde kerk die hadden meege holpen de bazar een succes te ma ken: gemeente, fabrikanten en mid denstanders. Ds. Barkema wees erop, wat eens gezindheid vermag tot stand te brengen ook wanneer het een min derheid in een grotere gemeenschap betreft. Tot dusverre hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt de bazar te bezoeken. Het is er vrijdag en zaterdag een hele druke gewor den. De successen zijn dan ook bijzon der groot. De uiteindelijke op brengst zal pas bekend worden ge maakt als vanavond de laatste be- dens de feestavond vijf personeels leden die hun koperen dienstjubi- leum vierden, n.l. de heren M. van Baardwijk, E. van Berkum uit Zeist, vertegenwoordiger van de fa. Ver hulst, H. van Delft en Klijsen uit Waalwijk en Verkuyl uit Drunen. De heer Verhulst deelde verder eni ge bijzonderheden mee omtrent de winstuitkering en de spaarregeling in het bedrijf. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door het Waalwijkse gezel schap „The Rowdies", met mede werking van een humorist. Jubilaris P. Blom Koninklijk onder scheiden. Spontane huldiging van gewaar deerd medewerker. Aan de lange rij van jubilarissen bij Timtur N.V. te Waalwijk, werd er op 2 november j.l. nog één toe gevoegd, n.l. de heer P. Blom, over- ledersnijder bij genoemde N.V., die op die datum 't feit herdacht waar op hij voor 40 jaren in dienst trad bij genoemde N.V. De feestelijke herdenking van dit jubileum vond vrijdag 5 november j.l. plaats in de zaal van café v. Helvoirt aan de Putstraat. Naast de directie en een groot deel van het personeel werd deze huldiging bijgewoond door de edelachtbare heer burgemeester J. Teijssen. Nadat de jubilaris en zijn familie onder daverend applaus de zaal was binnengetreden, werd deze begroet door de leider van deze huldigings- avond, de heer Brok, die tevens de directie, de burgemeester en 't per soneel welkom heette en hierna het woord verleende aan de directeur, de heer G. de Graaff, die mede na mens de gehele directie van Uni- Schoen de jubilaris feliciteerde met zijn jubileum. De heer de Graaff memoreerde het feit, dat „Timtur" j dit jaar al eerder onderscheidingen heeft meegemaakt, zodat het bedrijf dus wel aan mijlpalen gewend is. Aan U en de andere getrouwen, al dus de directeur, is het te danken dat het bedrijf zo'n vlucht heeft ge nomen, waarbij hij terloops opmerk- j te, dat de N.V. tien zeer gunstige maanden achter de rug heeft. Na- I mens de directie dankte hij de heer Blom voor het aandeel dat deze heeft gelevard. U bent een rustig en bescheiden mens en daarbij een uit stekend vakman, die steeds blijk heeft geleverd. U bent een rustig en uw afdeling te kunnen inspringen, aldus de heer de Graaff. Naast J woorden van dank, overhandigde hij de jubilaris als stoffelijk bewijs van waardering een geschenk on der couvert en het boek „Rooien Bart", terwijl de echtgenote in de hulde werd betrokken door de aan bieding van fraaie bloemen en de overige familieleden een souvenir ontvingen. Burgemeester Teijssen memoreer de, dat de heer Blom de zevende jubilaris was van dit jaar, die voor een koninklijke onderscheiding in aanmerking kwam. Ongetwijfeld bent U door de inbreng van Uw vakmanschap en mede door Uw persoonlijke eigenschappen in het bedrijf „Timtur", een voorbeeld voor anderen geweest. Hoewel in die 40 jaren in Uw werkkring even als in de maatschappij veel is ver anderd, blijkt uit de waarderende woorden van Uw directie dat U zich, ondanks alle veranderingen, uitstekend hebt weten aan te pas sen en dat door Uw persoonlijke in breng en Uw vakmanschap de geest in de Timturgemeenschap is ver rijkt. Ik wil mij daarom gaarne aan sluiten bij de loffelijke woorden van Uw directie en het verheugt mij U de mededeling te kunnen doen dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, U te onderscheiden met de bronzen eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, 'n onderscheiding die een eigen waar de heeft en dit jubileum wel bij zonder accentueert. Nadat de leider van de avond, de heer P. Brok, de jubilaris had ge feliciteerd met de hoge onderschei ding, gaf hij het woord aan de chef van de afdeling snijderij, de heer L. Hoe venaars. Deze noemde de ju bilaris een prima vakman, waar mede het prettig is samen te wer ken en die veel bendraagt aan de goede geest die er bij „Timtur" heerst. De heer Hoevenaars dankte hem voor deze prettige samenwer king en hoopte dat de heer Blom nog enkele prettige jaren bij „Tim tur" zal mogen doorbrengen en daarna nog vele gelukkige jaren in zijn gezin. Een zangkoortje, gevormd uit het personeel, voerde hierna onder di rectie van de heer Hoevenaars op verdienstelijke wijze enkele num mertjes uit, o.a. „het Wilhelmus" en „Hij leve lang". Namens de bedrijfsleiding felici teerde hierna de heer R. Kemmeren, terwijl namens het personeel de heer J. v. d. Griendt het woord voerde. Het waren alleen maar waarderende woorden aan het adres van de jubilaris, die tevens van elke spreker een cadeau in ontvangst mocht nemen. V erder toonde de directie van „Timtur" zich een gulle gastheer en heerste er al spoedig een echte feeststemming, die niet weinig werd verhoogd door het optreden van 't ensemble „The Blue Birds" uit Kaatsheuvel. Het is voor de 40-jarige jubilaris (59) en zijn familie een onvergete lijke dag geworden, een dag waarop hij steeds met grote voldoening zal terugdenken. zoekers de bazar hebben verlaten. We twijfelen er niet aan of het tot dusverre behaalde succes, zal van avond een mooie bekroning vinden. SINT NICOLAAS KOMT TOCH IN WAALWIJK Vorige week werd de Waalwijk- se jeugd opgeschrikt door de mede deling in enkele regionale dagbla den, dat Sint Nicolaas niet naar Waalwijk kon komen. De intocht, die jaarlijks wordt georganiseerd door de Katholieke Jonge Middenstandsver. heeft vo rig jaar een miniem resultaat opge leverd. Nu niet meer gratis gebruik gemaakt kan worden van het bad huis en niet meer gerekend kan worden op gratis medewerking van muziekcorpsen verwachtte men een groot nadelig saldo. Sint zou Waal wijk derhalve niet op zyn rondreis hebben aangedaan ware het feit dat Dagblad De Stem had aangeboden garant te zullen staan voor het na delige saldo. Sint Nicolaas kan op het enthou siasme van de Waalwijkse jeugd rekenen, wanneer hij op zondag 21 november zijn intocht maakt. ii, TOTO POSTDUIF De inleg deze week was 262,75. De eerste prijs 39,42 is voor Anni Duquesnoy, Beatrixstraat 36, Waalwijk; geraden bedrag 262,79. De tweede prijs 26,28 werd ge wonnen door M. Corstanje, Spoor brug weg 1, Waalwijk; geraden be drag 262,95. JUBILARIS BIJ DE AMSTEL Jacobus Petrus Verhoofstad hoopt I 16 november a.s. de dag te herden ken dat hij voor 40 jaar bij ge noemde firma in dienst tracT Hij verricht zijn werk in de functie van voorman droge afdeling. De officiële huldiging vindt plaats op 16 november. HARRY WESTENBURGER 25 JAAR BIJ BLOK VAN HEIJST De heer H. Westenburger her denkt vandaag de dag, dat hij 25 jaar geleden als procuratiehouder in dienst trad bij de N.V. Blok van Heijst. Hoezeer de heer Westenbur ger bemind wordt door directie en personeel, bleek wel tijdens de hul diging, die vanmorgen eerst op kan toor en daarna in het bedrijf plaats vond. De vele zakenrelaties gaven blijk van hun waardering tijdens de receptie, die vanmiddag gehouden werd. Talrijk waren de geschenken die op het bedrijf en tijdens de recep tie werden aangeboden. In de rubriek „Op de voet ge volgd" zullen we een volledig ver slag geven van deze voor de heer Westenburger zo belangrijke huldi ging. Ds. JOH. DE BRES 55 JAAR PREDIKANT Zaterdag 6 november was het 55 jaar geleden dat Ds. Joh. de Bres uit Waalwijk werd bevestigd als predi kant in de Ned. Herv. Kerk. Ds. de Bres werd op 25 mei 1887 te Dordrecht geboren. Nadat de heer De Bres op 27 april 1910 door het provinciaal kerkbestuur van Noord- Holland was toegelaten tot de evan geliebediening in de Ned. Herv. Kerk werd hij op 6 november van datzelfde jaar (1910) door wijlen Ds. R. A. La- tus J.T.F.W n., bevestigd als predi kant van de hervormde gemeente van Bleskensgraaf in de classis Gorin- chem. Op 6 december 1914 verwissel de de jubilaris deze gemeente met die van St. Annaland op Tholen, vanwaar hij op 1 oktober 1916 naar die van Bruchem en Kerkwijk in de classis Bommel vertrok. Tenslote diende Ds. De Bres tot 1 mei 1953, toen hem na ruim 42 volbrachte dienstjaren op bij na 66-jarige leeftijd emiritaat werd verleend, nog bijna 24 jaar de her vormde gemeente van St. Maartens dijk op Tholen. Na zijn emiritaat heeft Ds. De Bres eerst nog een paar jaar de hervormde gemeente van Sint Maartensdijk als ouderling gediend en daarna heeft hij nog enige jaren te Heesbeen, in de classis Heusden in Noord-Brabant, bijstand in het pastoraat verleend. Van zijn hand verschenen vele me ditaties. Ds. De Bres behoort tot de modaliteit van de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk en op politiek ter rein is hij lid van de Staatkundig Ge reformeerde Partij. RIKCONCOURS BIJ R.W.B. De R.W.B.-spaarvereniging „De Gezellige Spaarders" organiseert op de dinsdagen 9, 16 en 23 november a.s. een groot rikconcours, waaraan iedere rikker kan deelnemen. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Men kan zich in het clubpaviljoen opgeven, waar het concours wordt gehouden. De aanvang is om 8 uur. RWB-JEUGDTOTO Liefst 19 personen moeten dit maal de eerste prijs delen. Het juiste bedrag f 695.10 werd gera den door M. de Jong, Oudestraat 2, Drongelen; W. v. Dalen, Grotestr. 44; H Pelders, A. Poirterstraat 19; A. v. d. Pennen, Crispijnstr. 78; G. A. Kampen, Orteliuslaan; P. van Engelen, Pr Nolenslaan 56; A. Laar akker, P. Vreedestr. 23; H Goed hart, Grotestr. lib; W. v. Vugt, P. v. d. Elzenstraat 19; Chr. v. d. An ker, Crispijnstr. 32; Scheerder, van Assendelftstraat 74; Mevr. Ver- duyn, Gen. de Wetstraat 17; J. v. Beek-Faro, Wilgen weg 2; J. v. d. Houdt, Crispijnstr. 103; J. Beerens, Consciensestr. 2, allen te Waalwijk. J. v. Turnhout, Schotse Hooglan derstraat 38, Waspik; A. v. Put, Past. Vekemanshof 4, Baarle Nas sau; C. v. Campen, Oosteind 51 en M. v. d. Anker, Achter de Hoven 11 beiden te Sprang. Zij ontvangen elk f 5.48. De 2e prijs is f 17.38. Geraden f 695.11 of f 695.09. G. v. d. Heuvel Olympiaweg; M. H. Aerts, Mgr. Prinsenstraat 4; A. v. Drunen, v. Assendelftstraat 96; A. Bakkeren, Foolsestraat 6 te Waalwijk. De 3e prijs, f 34.75 is voor W. v. d. Gouw, Liefrinckstr. Waalwijk, die f 695.12 voorspelde. CARNAVALSCLUB „DE TACKSWIPPERS" VERHUIST NAAR CAFÉ „DE KORENBEURS" In verband met het feit dat zaal „Thalia" van de heer M. v. Bracht zijn deuren heeft gesloten, was de Carnavalsclub „De Tackswippers" genoodzaakt een ander clublokaal te zoeken. Dit werd gevonden in Café „De Korenbeurs" van de heer M. Brok in de Grotestraat, waar vanaf heden de Carnavalsclub „De Tackwippers" is gevestigd, v-t

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5