Recordomzet bij Veiling „De Langstraat" te Drunen I Jampz S Romantica Sanatogen m 14 DE fiCBO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 26 NOV. 1965 14 St. NBcolaas en STASSAR, één begrip! Voor jongeren Damesmode Tilburg Ik kan 't niet, Vlijmen Sprang Capeüft Uitgevtoerd9 DOKTER JANE dochter Ati van de vermoorde koning trouwt zodat Milo via Gor- .dio de macht kan uitoefenen. Ge- vechten Op leven en dood met de reuzen ldten aan Ati niets over dan in de richting van Hercules te kij ken. Here pies zal dan ook niet rus ten voordat de komplotisten alle maal uitgeschakeld 'zijn. Vrijdag tot en met dinsdag. - Zaterdagavond een geheel niéuw orkest op het programma; Les Me teors met zanger Danny Kjaag: Deze groep die voor het eerst hier optreedt zal doot* zijn reputa- tie elders door de Romanticagan- -gers goed verwelkomt worden. Zij komen uit Rotterdam en treden in geheel Nederland op. te stelloh als de fans". De fans, een driehonderd, zijn dan ook wel de steunpilaar van het Duke City Sex tet. Een van ,hen zegt daarvan, „door die enthousiaste spontane fans zijn we op ons huidige peil ge komen". Leider Jan Bijlaard heeft de touw tjes goed in handen en mag met recht troté zijn op de behaalde re sultaten. De heer van Hooff van Liöo zegt: „Het zijn fijne jongens en zij zijn op het ogenblik wel de populairste dans- en showgroep van Midden-Brabant". Waarna wij weer mogen zeggen „er is nog een plaat je op komst" waarmee we Jan Bij laard en zijn groep nog veel sukses toewensen. Zaterdagavond het Duke City Sex tet, zondagmiddag de Waalwijkse groep Mister and The Bats en zon dagavond The All Stars. Het Duke City Sextet dat klein is begonnen is uitgegroeid tot een dans. en showorkest van allure. In dc laatste jaren waarin zij enorm opkomen hebben zij drie platen ge- maakt; Ik mis je, Ik geloof niet dat jij nog van me houdt ep Ik heb me v/eer vergist. Door regelmatig te repeteren en niet van de bezetting te veranderen zijn zij een groep ge worden met een hechte bandoen zij zeggen met trots dat zij echte goe- "de vfieqden zijn. Ook in. hun optre,-, -den. dg dat te merken, zij voelen elkaar enorm aan waardoor hun technisch kunnen in samenspel en 7 solo vlekkeloos naar voren komt. De show die Bob Smit daarbij ten bestor geeft .maakt het geheel tot één grote 'dans- en muzieksho'w. Op 'n door hen te verzorgen avond spe- •f lei» zij met de muizek tot ze op het juiste moment de climax bereiken ook weer door elke keer in hun op treden een niéuw liedje te lanceren, zowel vers uitgekomenen als eigen composities. Het grote begin werd gemaakt toén zij voor de Vlaamse televisie optraden waar men zo opgetogen was dat zij tot 3-maal terug moes ten komen. Ook radio Veronica helpt hen door minstens tweemaal daags liedjes van hen uit te zenden m(?t als aankondiging „hier krijgen wc dan het Brabants Symfonie-or kest". Dé-jongeren die hen voor het eerst ini het Tilburgs „Witte Paardje"' leél'den kennen vroegen dan ook al gauw „waarom.ook. niet hier vóór de T.V.", maar orkestleden zeggen „we hebben teveel eerge voel om bij de T.V. dezelfde vraag Zoals wij reeds meedeelden werd bij de Veiling de Langstraat te Dru nen dit jaar reeds voor zes miljoen gulden omgezet. Het spreekt vanzelf dat het bestuur van de veiling dit feit niet onopge merkt voorbij kon laten gaan. Daar om dan ook had de voorzitter, dhr. J. van Horen uit Waspik de plaats! van de veilingmeester ingenomen, om;: dit heugelijke feit nog eens nader te belichten, voordat men verder ging met veilen. Na een hartelijk welkom aan de kopers en de verdere aanwezigen, vertelde de voorzitter dat de behaalde omzet in 1965 tot op heden een mijl paal in de geschiedenis van de veiling was. Vergeleken met de recordomzet van 1964, die f 5.200.000 bedroeg, kon men van een forse stijging spre ken. De totale omzet voor 1965 schat te hij op f 6.350.000, hetgeen in ver gelijking met het afgelopen jaar een omzetstijging van 25 zal beteke nen. Hierna zei de voorzitter dat de zes miljoen eigenlijk al op j.l. maan dag volgemaakt waren en wel door de aanvoer van 32 kisten prei door dhr. J. v. d. Wiel uit Nieuwkuijk. Dhr. van Hoorn vond het dan ook gepast om dhr. v. d. Wiel bij dit heugelijk gebeuren te betrekken en bood hem als attentie van het bestuur een kist sigaren aan. Eenzelfde attentie wilde hij overreiken aan de heer v. Heems kerk uit Rijnsburg, die de prei ge kocht had. Hjema was het woord aan de pre sident-commissaris, mr. H. Stieger, die het bestuur en het personeel dank te voor de vele diensten die zij de vei ling hadden bewezen. Ook dankte hij de aanvoerders en kopers voor hun bijzonder goede sa menwerking met de veiling. Hij zei, dat het de veiling bijzonder goed ging en er vele mogelijkheden waren in de streek waar de veiling haar werkter rein heeft en dat in het kader van de realisering der plannen van de ruil verkaveling de veiling in de toekomst een steeds belangrijkere plaats zal in nemen. Ook als burgemeester van Drunen was hij zeer verheugd met 't bereiken van de f 6.000.000 grote omzet, die hij een mijlpaal noemde in de historie van de Veiling De Lang straat. Het beétuur kwam daarna in feest zitting bijeen. De voorzitter sprak er zijn genoegen over uit, dat het tuin bouwgebied van de Oostelijke Lang straat in een groeiende belangstelling staat. Op de 2e plaats de areaal-uit breiding, waarbij hij opmerkte dat dit er door de vele mislukkingen bij di verse cultures vanwege het slechte weer slechts betrekkelijk toe had bij gedragen. En als 3e belangrijke punt noemde hij de uitbreiding van 't glas oppervlak. Er was het afgelopen jaar ongeveer 5 a 6 hectare glas bij geko men. Wanneer de ruilverkaveling klaar is, verwachtte hij dat het totale glasoppervlak enkele malen verdub beld zal zijn. In dit verband wees hij nog eens op de aanvoerder die de zes miljoen vol maakte, die voorheen landbouwer was en tevens wat aan vollegrondstuinbouw deed, en nu in 't kader van de bedrijfsontmenging, die door de ruilverkaveling gestimuleerd wordt, volledig op tuinbouw is over gegaan en die sinds kort toestemming heeft om 4000 m2 onder glas te brengen. Geven de voorgaande punten aan waardoor de veiling kon uitgroeien, ook het feit dat het aantal kopers, die uit het hele land komen, steeds toe neemt, mag niet over het hoofd gezien worden. Om de groei die de veiling heeft doorgemaakt nog duidelijker aan te geven, volgen hier enkele vergelijken de cijfers. De omzet bedfoeg over 1945 f 912.000 10; jaar later werd over 1955 een omzet van 3 miljoen gehaald en nog eens een decennium later schat men in 1965 een omzet van f 6.350.000. - te halen. snijdt bij Hollandia het mes aan twee kanten. Een aan trekkelijk basisloon en boven dien een premiesysteem, waar zelfs volwassenen erg mee in genomen zijn. Een gesprek op de personeelsafdeling kan het begin zijn van een grote ver betering. IJeuveJïtrBBt 14 - Telefoon 26SS2 Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES ZAKDOEKJES VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Ook als we naar de voornaamste producten kijken, te weten tomaten, komkommers, sla, bonen, aardbeien, springt de vooruitgang duidelijk in 't oog. Werden er in 1955 totaal 641 duizend komkommers aangevoerd, in 1964 bedroeg de aanvoer 2.280.000 stuks; bij de sla zijn de cijfers resp. 1.358.000 en 3.470.000 stuks. De aanvoer van bonen in '55 nog 600 ton, afgelopen jaar 1.298.000 kg. Aardbeien resp. 290 ton en 443 ton en de aanvoer van tomaten tot 1,5 miljoen kilo steeg. De bovengenoemde producten ne men 60 van de totale aanvoer voor hun rekening. Als we nog even naar de rest van de aanvoer kijken, sprin gen twee producten dadelijk in 't oog en wel de verschillende soorten bes sen en het fruit, waarbij de bessen een steeds kleiner deel van de aan voer uitmaken, terwijl het voorheen een belangrijk bestanddeel van de aanvoer was. De oorzaak moet hier gezocht worden in de aanhoudende slechte prijzen en de hoge plukgelden. Ook het fruit was dit jaar door het aanhoudende slechte weer maar ma tig vertegenwoordigd, maar hier mag bij betere weersomstandigheden in de toekomst toch zeker op een aanvoer ter waarde van een half miljoen gere kend worden. Als we nu de afzet onder de loupe nemen, blijkt dat 80in het bin nenland geconsumeerd wordt. Hier van neemt de kleinhandel 45 i% voor zijn rekening en neemt het aandeel van de conservenindustrie iets af. Van de export, die nu 20 i% be vat, verwacht men in de toekomst een geleidelijke steiging. Van de herkomst van producten die via Veiling De Langstraat hun weg naar de consument vinden nog 't volgende. De gemeente Drunen-Elshout 1,9 miljoen gulden, Sprang-Capelle 1,2 miljoen; Waspik-Raamsdonk 1,1 mil joen en Vlijmen met Nieuwkuijk en Haarsteeg 1,25 miljoen. Op onze vraag wat het bestuur over de toekomst kon zeggen, deelde dè voorzitter mede, dat er een grote be hoefte bestaat op het gebied van de modernisering en uitbreiding, waar hij nu niet verder op in kon gaan, om dat hij het onderzoek van het Cen traal Bureau voor de Veilingen moest afwachten, dat op het moment een eventueel samengaan met de veilin gen van de NCB en Vlijmen in studie heeft. AUTO-ONGELUKKEN Bij een botsing tussen een trein en een PTT-bestelauto op een over weg te Oudenbosch zijn dinsdag morgen omgekomen de 41-jarige M. Mol uit Oudenbosch, de 20-jari-, ge L. van Broekhoven uit Bergen op Zoom en de 24-jarige A. v. Geel eveneens uit Bergen op Zoom. Het ongeval is gebeurd op de met auto matische knipperlichten beveiligde overweg aan de Industrieweg in Oudenbosch. Ernstig gewond wer den de 18-jarige P. Bernerts uit Bergen op Zoom en de heer Elands, oveneens uit die plaats, Licht ge wond werd de heer Mies uit Roo sendaal. De rijkspolitie in Oudenbosch heeft gisteravond laat meegedeeld, dat- het automatische knipperlicht bij de overweg niet te zien was, om- d£t het was dichtgesneeuwd. is geen reden om niet naar Hollandia te gaan. Als u zelf maar wilt, wordt 't u geleerd door bedreven mensen. Stap óók over op Hollandia. jVan rechts naar links boven; Bert Silooy (String-bas en basgitaar) jAd Kramer (piano, philicorda en accordeon) Hans Peulen (drums) ;en Bob Smit (zang). jBeneden; Hans van Os (gitaar) Jan Bijlaard (trompet, philicorda, pi- yano en leider) Jan van de Zande (saxofoon en klarinet). KERKZANGERS GEHULDIGD Dezer dagen werden in hotel Prinsen zes jubilarissen van het kerkkoor gehuldigd: 60 jaar koorzanger de heren C. Terra en P. v. d. Hout; 50 jaar J. v. d. Hagen, J. v. d. Udenhout, H. v. d. Dungen en H. de Vaan. Pastoor van Sinnen sprak de jubilarissen toe, hij prees de offers die zij daarvoor al die jaren zo goedwillig brachten en daardoor een goed kerkkoor hadden. Hij hoopte dat de jeugd hier een voorbeeld uit zou trekken. Ook de taak die de koorzangers heden ten dagen hebben werd door de pastoor uitvoe rig toegelicht, vooral in verband met de Volkszang. Hierna werd namens het koor aan elke jubilaris een ets en oorkonde aan geboden. Na de huldiging bleven allen nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij oude her inneringen werden opgehaald. INTERN. CONCOURS In café De Witte heeft de scherpschut tersvereniging Juliana een intern, concours met 6 mm geweren gehouden. Ondanks het slechte weer kan dit concours geslaagd ge noemd worden; er was overgrote belang stelling. Een goed idee van het actieve be stuur onder leiding van Seraris, omdat nu het boomschieten op vele plaatsen moeilijk heden ondervindt wegens bebouwde kom., nu met binnenconcoursen dit op te vangen. De uitslag was als volgt: Afd. knielend: 1 Jac Schoonis Tilburg; 2 v d Kamp Kaats- heuvel; 3 mej. Verharen Haarsteeg; 4 Esse- ling sr Kaatsheuvel; 5 Joh v Beijnen Nieuw kuijk; afd. staand: 1 Marcelino Boxtel; 2 R Esseling Kaatsheuvel; 3 Verdonk Haarsteeg; 4 van Nieuwstadt Kaatsheuvel; 5 Esseling sr Kaatsheuvel. Luchtbuks: 1 Marcelino Boxtel; 2 P v Beurden; 3 R Pullens; 4 J Schoonis Vlijmen en E v Beurden. Barakwedstrijd, zeer grote belangstelling: 1 van Weert Vijmen; 2 Knipping ;3 R Ber- kelmans Vlijmen. BILJARTEN De Vlijmense biljartverenigingen kwamen in het district Den Bosch tot de volgende uitslagen C 1 Poule A: Wapen van Ljemde - OBK 7-2; Poule B: Limburgia - Poedel vrees 7-2; C II Poule B: OBK 2 - DVS 2 7-2; R Nat - NAO 7 - 2; C III Poule A: OBK 3 - DAS 6-3; Poedelvrees 2 - Pas Buiten 2 7-2. DE REISDUIF De Postduivenver. De Reisduif organi seerde in café H. Boom-v. d. Wiel haar 4e en laatste wintervierdaagse, ditmaal wer den ingezet 2 oude doffers. Er was grote spanning, wie als le prijswinnaar uit de bus zou komen; het was B. Vermeulen, maar toch werd Th v Overdijk de grote overwin naar van de 4 zondagen. Uitslag: oude doffers: B Vermeulen 1, 7; C v d Boogaart 2, 5; h v Overdijk 3, 12; Jo v d Heuvel 4, 13; R Berkelmans 6; A v d Heuvel 8; H Wilhart 9; B Herman 10; P v Dal 11; M v d Heuvel 14; J Kiviets 15; H Boom 16; Gebr Kuijs 17; B v Esdonk 18. Einduitslag na 4 zondagen: Th v Over dijk 1; H Boom 2; P Vermeulen 3, C v d Boogaart 4; W Broeren 5; B Vermeulen 6; Kolen Kuijs 7; J Kuijs VB 8; P v Dal 9; J Kiviets 10. VOLLYBALCLUB EVER RAEDY Ever Ready speelde voor de hoofdklasse een uitwedstrijd tegen Bermi Roosendaal, een ploeg die op gelijke hoogte stond als Ever Ready. Nu werd het een strijd zich bij de eerste zes te plaatsen en daar is van bei de zijden hard voor gewerkt, het werd een goede en spannende wedstrijd. De eerste set was er al volop spanning, het ging gelijk op en Ever Ready hield moedig vol en won met 10- 15, 0 - 1. De 2e set om beurten aan die leiding, maar nu ging Bermi op het laatst sterk"in de aanval en' won met 15 - 12, 1-1. De 39e set was weer winst voor Ever Ready, 1-2. De 4e set bracht de spanning in top, eerst dacht men dat Bermi op gelijke hoogte zou komen, het was al 13-9. Ever Ready pakte sterker aan, het werd 13-13, zelfs 14-14 en toen kwam de winst voor Ever Ready, van Kuijk in grote vorm werkte mede naar 14-16, wat bete kende een 1-3 overwinning en een plaats bij de eerste zes. Ever Ready 3 speelde voor de 2e klas te gen Entre Nous 2 en won verdiend, evenals van VC Den Dungen, waardoor zij zich op werkte naar de 3e plaats. De Ever Ready dames deden het weer best en staan nu met 6 wedstr. gespeeld met 12 pt. onbedreigd aan de leiding en dit voor het eerste jaar in competitieverband. DOKTERSDIENST Zaterdagmiddag en zondag zal de prak tijk van dokter Winkelman worden waarge nomen door dokter K. van Tuijn, Vossen- bergselaan 21, Kaatsheuvel, tel. 04167-2006. KERKDIENSTEN ZONDAG 28 OVEMBER 1965. Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 uur en 4.30 uur Ds. W. R. Barkema OPBRENGST COLLECTE TEN BATE VAN PROT. ZIEKENHUIS 's-BOSCH. De grote liefde voor het Protestants Zie kenhuis te 's-Bosch is wel weer zeer tot uiting gekomen bij de gehouden collecte voor dat doel. Ondanks de grote actie voor het jeugdcentrum die kort geleden plaats vond, mocht men in v.m. Sprang (tot vóór 't Vrijhoeveplein) een bedrag van f 1388.60 ontvangen, slechts e enklein verschil met 't jubileumbedrag van vorig jaar en ruim f 150.- meer dan in 1963. DOKTERSDIENST De doktersdienst zal gedurende het week end worden waargenomen door dokter Wijf fels uit Waspik, tel. 250. BOERENPARTIJ. Dinsdag 30 november 's-avonds half acht zal in café Het Bruggetje een openbare ver gadering worden gehouden door de Boeren partij. Als spreker zal optreden de heer E. van Tuyl uit Gameren. De bedoeling van de samenkomst is 'te komen tot de oprichting van een afdeling van de Boerenpartij. Bent u gauw vermoeid, ook na de geringste inspanningen? Neem dan Het versterkend middel voor jong en oud. FEUILLETON van „De Echo van het Zuiden" door Adeline McElfresh 21) „Dat maakt de mensen op den duur bitter. Zo zóu 't mij ook gaan als ik voor mijn dagelijks brood van hen af hing. Jou niet?" „Misschien wel, ja. Trouwens, in zeker opzicht voel ik dat zeker mee. De menseir op de fabriek waren alle maal even hartelijk toen m'n vader zo ziek was, maar de Mortons hebben geen hand uitgestoken om mij te hel pen". „Zie je wel? Maar jij bent hier weg kunnen komen en de anderen niet". Na een tijdje zwijgend doorgereden te hebben, zei Jane „Ik wou dat we eraan gedacht hadden in Martinsburg wat te eten. Ik rammel gewoon". „O, ja, dat is waar ook", lachte Bill. „Ik heb strikte orders van oma je mee te brengen voor de kip die vanmiddag niet gegeten is". „Wat heerlijk! Die goeie ziel toch" Een beetje achterdochtig voegde ze er aan toe „Hoe komt het dat jij geen honger genoeg had om aan ge braden kip te denken?" „Je had me toch zeker niet willen laten verhongeren? Ik heb een worst broodje met uien gegeten terwijl ik op je zat te wachten". Lachend leunde ze in haar hoekje ^chterover. Ze voelde de wind als zacht fluweel haar wangen strelen en met speelse vingers door haar haren woelen. Ze sloot haar ogen en vergat de moeilijkheden van die dag. Hoe laat 't ook was toen Bill haar thuis bracht - het was al na mid dernacht want oma Mason had meer dan haar woord gehouden, ze had ook nog een kop warme chocolade voor hen gehad en de kip was, wonderlijk genoeg, nog even mals en goudbruin geweest als ettelijke uren eerder - de Batesen waren nog op. Met één oogopslag zfag Jane dat er iets mis was, het vermoeide gezicht van Maud Bates stond erg bezorgd. „Gelukkig dat je er bent, Jane". De opluchting overtrof de vermoeid heid in de stem van de'apotheker. Jane knikte. Bill had er niet over gesproken dat hij opgebeld had, maar ze was blij dat hij er om gedacht had. „Clay Morton is woest". De stem van meneer Bates klonk ontdaan. „Nou, dat mag dan ook wel, zou ik zeggen. Laat z'n vrouw hier maar rond racen. „Niet de jonge Clay. De oude." „Oh". Jane vertelde toen wat ze van Sam Christy over vader Morton gehoord Jtad, die „razend" zou zijn geweest. „Hij-is zeker van plan haar 't huis uit te zetten en Clay zal wel geen vinger uitsteken om hem tegen te houden, denk ik". Maar Charlie Bates schudde z'n hoofd. „Nee, dit ligt anders, Jane. Ik weet niet waarom, maar het is zo. De advocaat van Morton uit Central City - ze hebben hem per vliegtuig laten overkomen - heeft hier in de hele buurt geprobeerd nóg iemand te vinden die het ongeluk gezien heeft". „En heeft hij zo iemand gevon den?" Even voelde ze een vleugje vrees. Ze kon de bezorgdheid zien in de vriendelijke ogen van de apotheker en ook in het gelaat van de vrouw, waar vermoeidheid nieuwe lijnen in had ge- etst. „Nog niet", zei Bates. „Hij heeft zeker niet geprobeerd iemand te vinden die haar een paar minuten te voren door het stadje had zien racen." Er was een bittere klank in haar stem gekomen. Natuurlijk niet. Dat zou te bezwarend zijn ge weest. „Daardoor wist ik wie ze was. Sam Christy had 't me verteld, ze reed met een waanzinnige vaart!" De apotheker hees zich op uit z'n leunstoel, waarvan de zitting juist ge noeg was doorgezakt om er heerlijk in te kunnen uitrusten. „Het ziet er niet leuk uit, Jane. Net of ze een ver goelijking zoeken ten koste van jou. In stomme verbazing staarde Jahe hem aan. „U bedoelt..." Ineens hoorde ze de stem van Bill Latham weer zeggen: „De Mortons leggen hier heel wat gewicht in de schaal" - maar het kon toch niet waar zijn, dat ze van plan waren die vrouw door liegen vrij te pleiten van die roekeloze manier van rijden van haarl „Er moet toch nog wel iemand ge weest zijn, die haar gezien heeft. Ik was toch niet de enige mens op straat." „Het liep tegen etenstijd", zei me vrouw Bates. „De meeste vrouwen waren in de keuken. De mannen zul len wel de krant aan 't lezen zijn ge weest, of misschien scharrelden ze in huis wat rond... Heb jij nog iemand anders gezien?" „Nou - nee", gaf Jane toe. „Niet meer nadat ik de Grotestraat uit was. Niet voordat Nancy me riep." Ze stopte, draaierig bij de herinne ring. „Kom, morgen is er weer een dag". Charlie Bates liep naar de trap. „Ik ga naar bed, en dat moesten jullie ook maar doen". Even later volgden ze hem naar bo ven. Jane wenste mevrouw Bates wel terusten en ging naar haar eigen ka mer. Ze kleedde zich uit, nam flink de tijd voor een warm bad, en strekte zich uit in het grote tweepersoonsbed. Maar het duurde lang voor ze insliep, en toen haar dat eindelijk lukte, bleef de bezorgdheid toch aan de grenzen van haar bewustzijn doorknagen. Her haaldelijk werd ze daardoor weer wakker; in de maanverlichte nacht lag ze dan te staren naar 't heen en weer wiegen van de 'hoge dennen met hun lange naalden voor het raam, tot de slaap haar weer overmande - voor een poosje slechts. Terwijl ze zo wakker lag, ging ze stap voor stap na hoe ze gelopen had, vanaf het postkantoor, de Grotestraat door, waar ze even met een van haar patiënten had staan praten; daarna had ze voor een etalage een uitstal ling staan bekijken van sneeuwwitte hoeden, die er uit hadden gezien of ze uit honderden kleine bloemblaad jes waren gemaakt. Ze was het rusti ge overschaduwde straatje ingegaan dat langs de kerk liep - Bills schrijf machine, het rumoer van spelende kinderen in de verte...... Nee, ze was niemand meer tegen gekomen. Ze probeerde zelfs zich voor te stel len of ze de rode auto had zien uit wijken toen het kind de weg opsnel de. Maar nee, dat lukte niet om;dat het niet gebeurd was, wat de Mortons da nook willen beweren; Ze was blij toen het ochtend werd. HOOFDSTUK 8. Visites aan patiënten in de omtrek en een bezoek aan Martinsburg hiel den Jane tot het middaguur bezig. In het ziekenhuis was Nancy vriend schap aan het sluiten met een nieuwe pop, in de plaats van de andere die bij het ongeluk gebroken was. Haar kapotte lippen begonnen te lachen toen ze Jane zag. „Kijk 'sj wat ik van pappie heb gekregen!" Een ontbrekend voor tandje deed haar een beetje slissen. „Wat een mooie pop, liefje". Jane legde even haar hand op jhet ronde wangetje en bekeek tegelijk onopval lend de blauw-zwarte gekneusde plek. „Hoe voel je je nu?" „Besjt hoor". De zuster kwam binnen met h^t blad voor de lunch en ze knikte goéd- keurend. „Het is een braaf meisje, dokter Langford. Ik moest u van dok ter Laird vertellen dat ze vanmiddag op mag zitten in bed. Hè, Nancy?" „O, maar wat prettig, kindje". „Dokter Laird heeft ook nog ge vraagd of u even bij hem langs wou komen voor u weggaat", voegde de zuster er aan toe. (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 14