wAAlwijkse en lAnGStRAAtse cour An t Uitgaan in het weekend K. van LaackJongste Kamerlid Drs. W. SMITS: nieuwe KVP-voorzltter Verrassing in Vlissingen Musis Sacrum Romantica Luxer lido ^Bogaertó THE ALL STARS Laat Uw bril van tijd tot tijd eens bijstellen HET KOST NIETS^ Brillenspecialist Optica Houdt Bogaerts voor ogen V'Sjmen Ito Orunen mmm. VRIJDAG 10 DECEMBER 1965 86e JAARGANG No. 95 De tcho va»! het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.23 p. mnd. (100-f 5 ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' RIO CONCHOS Een geheimzinnige scherpschutter verstoort een begrafenis van de apa chen waardoor die in hun eer aange tast worden. Een bereden patroulle wordt uitgezonden om te onderzoeken wie die schutter is. Wanneer hij ge vonden is blijkt dat hij een van de 2000 gestolen geweren in zijn bezit heeft, tevens verteld hij bij een ver hoor dat hij de indianen haat omdat zij zijn vrouw en dochter vermoord hebben. Door omstandigheden verteld hij niet waar de geweren vandaan ko men. Dan besluit het federale leger een val uit tezetten en stuurt een kruitwagen uit om aan een of andere indianenstam te verkopen zodat zij tenminste weten waar de geweren zijn. Op de lange tocht nemen de vier man nen van de kruitwagen een indianen meisje gevangen om zeker te kunnen zijn van hun eigen leven. De plannen lopen echter mis en wel zodanig dat niemand meer voor hun leven kan in staan. Donderdag vrijdag en zondag. MYSTERIE OM VLUCHT 22 Sam, vice-president van Consolida ted Airlines, heeft een moeilijk pro bleem op te lossen. Zijn vriend Jack is bij een vliegtuigongeluk omgeko men. De rechtermotor was gaan bran den en direct daarna viel het radio contact uit, en ging de alarmbel van de linkermotor rinkelen. Bij een po ging een noodlanding te maken raakt Jack op 't strand en het toestel vliegt in brand. Alleen de stewardess is in leven gebleven. Iedereen verwijt de dode Jack een fout te hebben ge maakt waardoor 53 personen om het leven kwamen. Sam wil de naam van zijn dode vriend zuiveren en gaat op zoek naar de mogelijke oorzaken. Hoe verder Sam in Jack's verleden zoekt hoe meer hij tot de overtuiging komt dat het geen fout van Jack was. Hoe moet hij dat gaan bewijzen? Deze twee vrienden waarvan de een zich tijdens zijn leven in alle omstan digheden wegcijferde, bewijzen gevoel voor recht te hebben, en tonen aan in alle opzichten vrienden te zijn. Zaterdag en maandag. DE GROTE SHOW Dit is het verhaal van een kleurrij ke circusfamilie, die het circus tot bloei brengen en daarna weer aan de rand van de afgrond. De eigenaar is Bruno Everard, een heerszuchtig man die vier zoons heeft: Josef, de lieve- lingszoon dje voorbestemd is Bruno's opvolger te worden; Klaus, een heb zuchtig type met een zwakke wil; de losbol Fredik en de niet erg snuggere Hans. Verder heeft Bruno nog een dochter; de 18-jarige Garda, de jong ste van het vijftal. Zondag om 3 de folklore van Griekenland ten ge hore te brengen. Na hun verblijf van ettelijke jaren in Parijs, Londen, België en Neder land zal dit Trio na januari voor een korte tijd „rustperiode" terugkeren naar Griekenland waarna zij een groots opgezet tournee door Amerika gaan maken waar zij met hun pas uit gekomen langspeelplaat hun verwor ven roem ook weer hebben doen op laaien. uur. MEISJES TUSSEN DE 14 EN 16. Linda Donaghue is een schoolmeis je van 15 jaar, vol levenslust, vol ver langen naar levenservaring en vol verbittering. Haar ouders hebben het te druk met zichzelf om zich veel om hun dochter te bekommeren. Linda's vader is eerzuchtig en tracht in de Gemeenteraad te komen, terwijl haar moeder wanhopige pogingen doet om jong te blijven. Vaak gaan zij op reis en laten Linda alleen achterhun dochter verwaarlozend, die de fysie ke attributen bezit om niet lang ver waarloosd te worden. Vrijdag tot en met dinsdag, 18 jaar. ZATERDAGAVOND THE ALL STARS In 1955 bij elkaar gekomen zijn The All Stars uitgegroeid tot 'n groep met vele mogelijkheden. Hun veelzij digheid wordt bewezen in hun repor- toire waarin liedjes uit alle mogelijke genres zijn opgenomen. Tegenslagen die zij moesten incasseren hebben zij met gevoel voor eigenwaarde op een zodanige manier weten te verwerken dat The All Stars alle wisselingen ten spijt hun capaciteiten behouden heb ben. Tien jaar geleden begonnen zij in den Bosch met een spontaan publiek dat de mogelijkheid geboden werd met het ensemble mee te zingen en zich op gezellige wijze amuseerde. Toen al gaven zij er de voorkeur aan, aan de wensen van het publiek te vol doen zodat hun reportoire steeds meer dan één genre ging omvatten. Lang zaam maar zeker gingen zij ook de bezetting uitbreiden en van drummer, klarinetist, zanger en trompetist zijn zij nu met zeven leden door aantrek king van een gitarist, pianist en bas sist. Deze bezetting is door hard repe teren op technisch-muzikaal op een hoger peil komen te staan. Vorig jaar moest R. Ramakers wegens studiere denen verstek laten gaan, waardoor andere mensen moesten worden aan getrokken. Aan Wim van Drunen, algemeen leider, vroegen wij hoe de reacties van het publiek waren en zijn. Met zijn lange ervaring vertelde hij ons dat het publiek enorm veranderd is. In tegenstelling tot jaren terug kun nen er nu vrijwel geen liedjes meer gespeeld worden waar het publiek in mee dan zingen. Blijken van waarde ring worden hier nog wel getoond maar in België is er dat zelfs al niet bij waardoor ze toch liefst in Grotestraat 220, Waalwijk Telefoon 3560 meer Nederland spelen. Een aangeboden contract om in België te komen spelen sloegen zij af, door de voor hen zo merkbare onge zelligheid bij het optreden. Het succes laat hen niet in de steek. Wim Voeten trekt hen nog steeds aan voor zijn eindbal waarin hij dan op hun muziek dansdemonstraties geeft. Ilonka Biluska geeft er ook vaak de voorkeur aan The All Stars als begeleiders te hebben wat beide par tijen goed bevalt. Zij zijn binnenkort ook van plan een vocalist(e) aan te trekken. Zij redden het wel Uitslag Rikconcours In café van Beijnen werd een rikconcours gehouden, georgani seerd door de schuttersvereniging Juliana Enkele dames deden ook mee en met succes. De le prijs was voor mevr. van Vught met 143 pt. 2r. prijs B. de Wild 134 pt, 3e prijs van Lieshout. Sclioonheidskunst 25 geslaagden Onder leiding van mevr. Boelen, schoonheidsspecialiste hebben via 5 lessen 32 meisjes uit Vlijmen 'n opleiding gehad voor de schoon heidskunst. Vijf kwamen in aan merking voor een extra prijs: Jeanne de Groot, Ank Pulles, José Boelen, Mien van Son en Corry Weijer. Voor het predicaat slaag den 25 meisjes. Duivententoonstelling De Zwaluw Zaterdag 11 en zondag 12 dec. zal in café De Braai een duiven- tentoonstelling rworden gehoudert van de Postduivenvereniging De Zwaluw. 300 duiven worden ten- l toongesteld. Elke liefhebber mag 5 duiven inzenden, zodat de beste te bezichtigen zijn. Opening zaterdag 6 uur n.m. Zondag de gehele dag. Omdat de heer de Bekker uit Em- pel medegedeeld heeft aan het Partij bestuur van de KVP een benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal niet te aanvaarden, zal de Waalwijkse wethouder K.J. van Laack zijn intrede doen in de volks vertegenwoordiging in de vacature, die zal ontstaan door het aftreden van de vroegere minister-president V Ma- rijnen. De heer Van Laack is met zijn 33 jaar het jongste kamerlid. Zijn poli tieke carrière kan met recht als een bliksem-carrière worden beschouwd. In 1962 werd hij candidaat gesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen. Door moeilijkheden binnen de K.V.P. nam deze partij toen niet aan de raadsverkiezingen deel. Er kwamen 2 katholieken lijsten: de Katholieke Unie en de Werknemerslijst. Voor de Katholieke Unie was de heer Van Laack candidaat voor het wethouder schap. Hij werd als zodanig gekozen en beheert sindsdien de portefeuille van Sociale Zaken en personeelsza ken. Onder zijn collegae-wethouders Sociale Zaken in Noord-Brabant heeft de heer Van Laack een groot gezag. Bij de Kamerverkiezingen van 1963 werd de heer Van Laack door de af deling Waalwijk candidaat gesteld. Deze candidatuur werd voldoende ge steund om de heer Van Laack een plaats op de definitieve lijst te be- K. van Laack zorgen. Dit was geen direct verkies bare plaats, maar tal van opschuivin gen hebben hem nu een benoemings brief bezorgd. Hoewel de heer Van Laack in Rotterdam is geboren voelt hij zich door zijn afkomst een echte Brabander. Hij heeft in Rotterdam 'n gymnasiale opleiding genoten en stu deerde er aan de Rijks Belastingaca demie. De heer Van Laack zal als be- lastings-inspecteur op non-actief wor den gesteld, maar zal zijn wethouders functie blijven vervullen. Bij de aanvang van de vergadering van de KVP-afdeling Waalwijk deel de de aftredende voorzitter P. van Engelen mede, dat het partijbestuur van de KVP zal toestaan, dat de heer K. J. van Laack een benoeming tot lid van de Tweede Kamer zal aanvaar den. Deze benoeming komt bij de heer Van Laack, omdat de heer L. de Bek ker uit Empel medegedeeld heeft zijn benoeming niet te aanvaarden. De heer de Bekker zal lid worden van het Zaterdagavond komt Trio Helleni- que en op deze avond zal het Duke City Sextet de dansmuziek verzorgen. Zondagmiddag zijn het voor de 3e keer Mister X and his Bats terwijl zondagavond The All Stars weer aan wezig zijn. 23 oktober j.l. trad Trio Helleni- que voor het eerst in Waalwijk op waarna zij een klein tournee door Duitsland maakten. Na dit tournee zouden zij terug komen om nogmaals V.l.n.r.: Harry van Boven (klarinet-tenorsaxophoon), Wim van Drunen (leider, tenorsaxophoon, accordeon), Ad van der Kallen (trompet), Jack Meeng (bas), Tony Kalberg (gitaar-zang), Marius van de Heuvel (piano) en Louk Kraak (drums). Drs. W, Smits Dagelijks Bestuur van de KVP. Bij de aanvang van de vergadering deelde de heer Van Engelen nog me de, dat op 28 januari a.s. Staatssecre taris Hoefnagels naar Waalwijk zal komen voor een zg. vertrouwelijke ge spreksbijeenkomst voor vertegen woordigers van het bedrijfsleven over het financiële beleid van de regering. Zoals bekend draagt Staatssecretaris Hoefnagels mede de verantwoorde lijkheid voor de - gedeeltelijke - herinvoering van omzetbelasting op schoeisel en textiel. GOED JAAR ACHTER DE RUG Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer J. A. M. Kees, bleek, dat er in het afgelopen vereniginsjaar, dat een „stil" jaar was, toch heel wat activiteiten zijn ontplooid. Deze lagen vooral op het politieke, minder op 't organisatorische terrein. Uit het jaar verslag van de enningmeester bleek, dat de financiële situatie van de af deling niet ongezond is. Het saldo steeg van f 797,62 tot f 814,17. Het ledental met 683 op een nagenoeg constant peil. De kleine teruggang (3 leden in een stil jaar) hoopt het afdelingsbestuur op te kunnen vangen door een niet omvangrijke, maar per soonlijke actie van de bestuursleden. CANDIDATEN VOOR DE STATEN Een belangrijk onderdeel van de vergadering was de candidaatstelling voor de Provinciale Staten. De afde ling Waalwijk zal burgemeester Teijs- sen, de heer A. Kamp en drs. W. Smits, secretaris van de Kamer van Koophandel candidaat stellen. De heer A. Meijs deelde tijdens de vergadering mede, dat hij, hoewel candidaat gesteld, zijn candidatuur wilde intrekken. NIEUWE VOORZITTER Drs. W. Smits werd bij acclamatie gekozen tot voorzitter van de afdeling Waalwijk in de vacature die was ont staan door het aftreden van P. van Engelen. De heer Smits, die zeer binnenkort in Waalwijk komt wonen, zal op dat moment in functie treden. In de tus sentijd zal vice-voorzitter J. v. Hees- wijk de leiding van de afdeling op zich nemen. Aan het slot van deze vlot afge werkte vergadering dankte vice-voor zitter Van Heeswijk de heer van En gelen voor het werk, dat hij voor de afdeling gedaan had en wenste hem het allerbeste voor de toekomst toe. Burgerlijke stand over november Geboorten: Josephus P M zv L Welten-Snij- ders: Eduard J C zv M Klijn-Bacx; Shirley dv G Teurlings-Neyndorff; Petronella J dv G v Puffelen-Lan- gelaan; Petrus H M zv P v Vlij- rr.en-Boelen; Wilhelmus J M zv G de Bonth-Verheijen; Jacqueline dv C v Vliet-Kardux; Adrianus J zv Fr v Spijk-Klerks; Johanna P M d\ W v Bavel-v Rooij; Rudi zv L Fitters-van Wijk; Laurentius A, zv H v Bokhoven-van Mil; Johan nes A A zv G Tetteroo-Kloek; Jo hanna J dv H Everling-den Haag; Johanna Ch M dv De Kok-Pulles; Jeffrey C zv W Davidson-Bekkers; Lambertus M zv P v Iersel-Verdie- sen; Antonia A dv J de Wit-de Haan. Overlijden: Maria Kuijpers, 88 j. echte, van A. Lommers; Adrianus v. d. Wiel, 71 j. echtg. van L. Klerks. Huwelijken: A C v d. Brandt, 20 j te Vlijmen en P H v. d. Linden, 20 j. alhier. J M C Brok, 23 j. en A J A v. d. Leest, beiden alhier; H v. Rooij, 62 j. en H A v. Wezel, 64 j. beiden alhier; J L v. Dijk, 25 j. te Loon op Zand en A M A Muskens, 23 j, al hier; C J v. Gorkom, 30 j. te Loon op Zand en P H v. d. Hoven, 27 j. alhier. Huwelijks-aangiften J C M v. d. Wiel, 24 j. te Vlijmen en Th M v. Kuik, 23 j. alhier; A Goesten, 26 j. te Ammerzoden en A H M Klijn, 26 j. alhier; F A Küt- terik, 19 j. te 's-Hertogenbosch en M de Bie, 19 j. te Drunen; W L M Knippels, 19 j. en D P F v. Huiten 25 j.. beiden alhier; J J J Klomp, 26 j. en A C de Gouw, 23 j. bei- ien alhier; G E Dohle, 18 j. te Ho- henlimburg (Duitsland) en M E Swensen, 22 j. alhier. Een Sunil team kwam op bezoek bij mevr. W. T. Steele, Ridder spoorlaan 43, Vlissingen om voor haar te wassen met Sunil. „Zou Sunil nu echt witter wassen Mijn oude wasmiddel is toch ook goed", aarzelde mevrouw Steele Tot haar verrassing zag zij, dat in het kracht sop van Sunil toch alles aan witheid gewonnen had, de grote en de fijne was, alles! Me vrouw Steele heeft nu een nieuw wasmiddel: Sunil!

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 9