wAalwijkse en LAnqstRAAtse couRant Prettige feestavond van Rex' personeel Vervroeging van de startdata van de najaarscollecties caballero Kaatsheuvels succes in Kieuw Zeeland Uitgaan in het weekend Luxor Lido Vanuit het centrum voor bedijfsapostolaat Musis Sacrum Apollo-theater Romantica Certina STASSAR Spit, Spierpijn Voelt Uzich moe? Sanatogen I ïoeaL" anders andere VRIJDAG 17 DECEMBER 1965 86e JAARGANG No. 97 De tcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.20 p. mnd. (100 5ct. inc.k.) 1.05 p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' op de voet Vrijdagavond was het gezamenlijk personeel van de N.V. Rex Schoen fabrieken uit Drunen en Dussen in de zaal van de Gez. Elshout in Dru nen bijeen voor de jaarlijkse per- soneelsavond. Het is een prettige gezellige avond geworden, die werd geopend door de heer M. Elshout, directeur van deze N.V. Vanzelfsprekend gold het wel komstwoord van de heer Elshout op de eerste plaats de medewerkers van de Studio Rex uit Dussen die kennelijk de topsong van de vorige feestavond „Zorg, dat je er bij komt" goed hebben gehoord en be grepen. De heer Elshout toonde zich zeer tevreden over de resultaten van de dependance in Dussen. Hij dankte daarvoor vooral het leidinggevend personeel en bij sprak de verwach ting uit, dat spoedig uitbreiding voor de deur zal staan. Directeur Elshout was zeer te- vreden over de bedrijfsresultaten. Ieder van de medewerkers kan zelf dagelijks constateren, dat de vraag naar het Rex-produkt steeds weer stijgt. Dat is vooral te danken aan de inspanning die ieder in het be drijf van hoog tot laag levert. Steeds meer aandacht wordt be steed aan de kwaliteit en de afwer king. De marktpositie van Rex is in het buitenland zowel als in het binnenland bijzonder gunstig. Na mens de directie sprak de heer Els hout zijn dank uit aan elk van de medewerkers in het bedrijf. JUBILARISSEN Vervolgens haalde de heer Elshout de 4 jubilarissen van dit jaar voor het voetlicht. Het eerste richtte hij zich tot Theo v. d. Sanden, die 25 jaar in dienst was van de N.V. Rex. Heel wat schoenen zijn door je vingers gegaan, aldus de heer Els hout, en dat dit naar volle tevre denheid geschiedt bewijst wel het feit, dat je thans de lijmzwikma- chine op bekwame wijze bedient. De heer Elshout sprak de hoop uit, dat de heer v. d. Sanden nog vele jaren bij Rex zou vertoeven. Mevrouw v. d. Poel-Bruurmijn, die de kantine al 12% jaar onder haar hoede heeft, mocht eveneens van directeur Elshout vernemen WINTERVAKBEURS VOOR KOFFFERS EN LEDERWAREN Voor de dertiende maal wordt op de parterre van de Vredenburggebou- wen de Wintervakbeurs voor Koffers en Lederwaren gehouden van 3 t/m 7 januari 1966. Aan deze beurs ne men ongeveer 110 fabrikanten en im porteurs deel met een assortiment uit Nederland, België, West-Duitsland en Frankrijk, gericht op de voorjaars- en zomermode. Op een expositie-op pervlakte van 2050 m2 netto worden hier de nieuwste creaties getoond op het gebied van lederwaren zoals kof fers, aktentassen, damestassen van le der, plastic en fantasiemateriaal; reis- en weekendtassen, boodschappentas sen, reisnecessaires, portefeuilles, portemonnaies en kleinlederwaren. Deze vakbeurs is uitsluitend toe gankelijk voor inkopers op dit gebied. ZOMERVAKBEURS VOOR KOFFERS EN LEDERWAREN Het zal voor de vijfde maal zijn dat de Zomervakbeurs voor Koffers en Lederwaren te Utrecht in de Jaar beursgebouwen aan het Vredenburg wordt georganiseerd. (13-17 juni) De vakbeurs telt 110 exposanten, die op een netto expositie-oppervlak te van 2050 m2, him collecties tonen, waarbij het accent ligt op de mode voor het najaar en de winter, in het bijzonder voor wat betreft de dames tassen. De geëxposeerde artikelen als koffers, damestassen van leder, plas tic en fantasiemateriaal; aktentassen, reisweekend- en boodschappentassen, kleinlederwaren komen uit Nederland en uit het buitenland o.a. België, West-Duitsland en Frankrijk. hoezeer haar werkzaamheden ge waardeerd worden. Zeer verantwoordelijk noemde de heer Elshout het werk van de heer H. Kivits in de snijderij. Hij illustreerde deze verantwoordelijk heid door het noemen van een cij fer. Jaarlijks gaat er bij de heer Kivits voor 225.000,aan leer „onder het mes". En dat gedurende 12% jaar. De heer Elshout prees de accura te werkwijze van deze jubilaris. De heer A. Bots is vertegenwoor diger voor de N.V. Rex in de Noor delijke Provincies. Hoewel minder bekend bij de personeelszaken, sprak de heer Elshout zijn erken telijkheid uit over bet werk van deze „ambassadeur" van het bedrijf. Vervolgens reikte de heer Elshout de gouden Rex-speld uit aan de heer v. d. Sanden en de zilveren aan de andere drie jubilarissen. Hij betrok de echtegenoten van de jubilarissen in de hulde. Ten slotte wenste hij de Rex-medewer- kers een gezellige feestavond toe. Die wens ging ruimschoots in vervulling. Het cabaret van Ton en Joop van Engelen was het wel toe" vertrouwd voor de nodige sfeer te zorgen. De Drunense Boerenkapel ioodste het feest verder de kleine uutjes in. monsters te maken; maar zij zul len er ook op voorbereid moeten zijn dat de schoenindustrie eerder met de produktie van najaarsschoe nen zal beginnen en dat zij dus ook eerder zullen moeten kunnen gaan leveren dan zij gewend wa ren. Op de tweede plaats hoewel niet minder belangrijk zullen de schoenfabrikanten zich ervan be wust moeten zijn dat het welsla gen van het plan staat of valt met de medewerking van alle fabrikan ten. De handel zal immers, om vroeger tot het plaatsen van orders Futloos, dag in dag uit? Laat Sanatogen U helpen. Neem het dagelijks en merk hoe Uw oude energie en levenslust terugkeert. Het versterkend middel voor jong en oud De heer M. Elshout, directeur van Rex Schoenfabrieken N.V. spreekt de jubilarissen toe. VJ.n.r. de heer M. Elshout, de heer C. v. d. Sanden. mevrouw v. d. Poel-Bruurmijn, de heer Kivits en de heer A. Bots. De Internationale Schoenenbeurs Nederland '66 (I.S.N.) is vervroegd. Aanvankelijk waren daarvoor de data 12, 13 en 14 april gekozen, doch in nader overleg tussen de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs en de Federatie van Nederlandse Schoenfabrikanten is besloten de beurs van 30 maart tot en met 1 april te houden. De Schuhmusterschau in Düssel- dorff (G.D.S.) is ook vervroegd. De ze zou aanvankelijk op 16, 17 en 18 zijn gehouden, doch is nu vastge steld op 26, 27 en 28 maart. Het bestuur van de Federatie van Ne derlandse Schoenfabrikanten is van oordeel, dat dit een kunstige ont wikkeling is, omdat er alles voor te zeggen is dat de najaarscollec ties vroeger dan tot dusver gebrui kelijk was, werden gepresenteerd en dat de orders ook vroeger wer den geplaatst. Tot dusver immers zijn de seizoenen voor de schoen- produktie slecht over het jaar ver deeld. Het produktieseizoen voor het voorjaarsschoeisel is sinds jaar en dag veel langer dan het produk tieseizoen voor het najaarsschoei sel. Daar komt nog bij, dat de fa- brieksvakanties in het korte pro- duktieseizoen voor het najaar val len. De industrie komt daardoor voor het najaarsseizoen altijd pro- duktiedagen te kort. Door de startdatum van de na jaarscollecties te vervroegen wordt aan dit bezwaar tegemoet gekomen; de handel zal daardoor eerder zijn orders kunnen plaatsen en dan ook beter op tijd geleverd kunnen krij gen. Om een en ander te verwezen lijken is het echter nodig dat alle geledingen van de branche hun me dewerking verlenen aan de operatie „vervroeging startdatum najaars collecties". Dit zal moeten beginnen bij de toeleveringsbedrijven van de schoenindustrie. Deze zullen hun najaarsoffertes een maand eerder klaar moeten hebben, om de schoen industrie in staat te stellen op tijd over te kunnen gaan, ook vroeger een algemeen overzicht moeten hebben van het aanbod en daar voor is de medewerking van alle fabrikanten nodig. Last but not least komt de han del, die uiteindelijk aan het plan om de startdatum van de najaars collecties te vervroegen zin moet geven, door vroeger tot het plaat sen van orders over te gaan. In dit kader spelen de grootwinkelbedrij ven en de inkoopverenigingen nog een bijzondere rol; de laatste zul len ook de inkoopdagen vroeger moeten stellen en de grootwinkel bedrijven zullen de voorbereiding van de inkoop ook vroeger ter hand moeten nemen. Bij voorlopige peilingen is geble ken, dat de hierboven ontwikkelde gedachten in de verschillende ge ledingen van de brache weedklank vinden. Het Bestuur van de Fede ratie van Nederlandse Schoenfabri kanten is ervan overtuigd, dat als de proef in 1966 slaagt, in volgen de jaren op deze weg zal worden voortgegaan en dat daarmee uitein delijk de belangen van alle bran che-genoten zijn gediend. De mo derne ontwikkeling stelt aan indu strie en handel namelijk steeds ho gere eisen. Bij de industrie komt 't accent steeds meer te liggen op 'n giondige en daardoor tijdrovende voorbereiding van het prduktiepro. ces; om een ongestoorde en zo ra tioneel mogelijke produktie te ver zekeren, zal men nog eerder moe ten kunnen disponeren dan vore- ger mogelijk was. Ook in de han del moeten de zaken meer ge stroomlijnd kunnen verlopen en 'n tekort produktieseizoen doet af breuk aan deze eis. Het Bestuur van de Federatie van Ned. Schoenfabrikanten hoopt dat de gang van zaken met de voor jaarscollecties 1966 te zien zal ge ven hoeveel goeds men door een voudig begrip voor eikaars gemeen schappelijke belangen kan berei ken. en x-eumatische pijnen wriift U eveneens weg met CONSTANTE KWALITEIT - 25 STUKS f 1.25 Vorig jaar verraste de uit Kaatsheuvel afkomstige en in Lower Hutt, Nieuw Zeeland woonachtige G. van Boxtel met het winnen van de ont werpprijsvraag van de New Zealand Footwear Manufacturers Federation. Dit jaar werd de ontwerpwedstrijd voor de tweede keer gehouden en op nieuw slaagde de heer G. van Boxtel erin de eerste prijs in de wacht te slepen. Hij won de prijs dit jaar met de inzending van een paar slippers, die de heer Van Boxtel op bovenstaande foto in zijn handen heeft. De heer van Boxtel heeft inmiddels Nieuw Zeeland verlaten en zal zich vestigen in Nieuw Caledonië. Vaak wordt de vraag gesteld: Wat is eigenlijk bedrijf sapostolaat? Waar dient het voor? Je zou de vraag ook anders kunnen formu leren'- wat doet een priester op een bedrijf, in een wereld van tech niek en industrie? Misschien moet je nog verder gaan en de vraag stellen voor alle situaties, waarin een priester verschijnt. Laatst zei iemand:: „Ik vind het allemaal maar flauwe kul. Heel die Kerk trouwens. Onze pastoor raakt zoetjesaan uitgerangeerd. Waar heb je hem nog voor nodig!" Kijk, zo komt de vraag heel wat breder liggen. Je zou je kunnen afvragen: waarvoor dient de Kerk? waarom ben ik eigenlijk chris ten? En dan zal blijken, dat voor velen de Kerk een groot vraag teken is. Dat vraagteken duikt nu op. Vroeger - enkele tientallen jaren geleden - was het er niet, of minstens niet zo scherp. Hoe komt dat? Minstens kun je stellen, dat een heleboel zaken, die vroe ger nauw met de Kerk verbonden waren, in onze tijd zijn weggeval len; andere instanties zijn er voor gaan zorgen. Denk aan armen zorg, jeugdwerk, sociale voorzieningen, etc. Daarvoor heeft men de Kerk niet meer nodig, zeker niet rechtstreeks. De Kerk komt steeds meer op haar eigen specifieke terrein terug. Een heleboel poespas daar rondom heen is verdwenen. En de naakte kern blijft over. En nu komen vragen aan de orde: wat moet je met die Kerk? wat doet die priester eigenlijk? wat wil je nog meer dan een goed humaan mens zijn? wat heeft God, Kerk en priester daar mee nog te maken? Zouden we wel een priester vragen? In dit verband is het verademend, dat een groep mensen uit ons bedrijf sapostolaat zelf het antwoord geeft en zegt: laten we in onze bijeenkomsten niet theoretiseren, maar gewoon pralen over onze eigen problemen en gaan zien, wat daaromtrent de Bijbel ons zegt. Een andere groep beseft al pratend, dat je wel mooi en aardig kunt doen tegen elkaar, maar dat je - als je het tenminste serieus neemt met je christen-zijn - beslist wel ontdekt, dat je niet zomaar kunt meehuppelen! En dat dan niet om een verzuurd en meewarig leven te moeten leiden, maar om zinvoller en rijker te kunnen bestaan, als mens anno 1965. Iets dergelijks ervaren mensen, die juist vanuil hun christen-zijn verantwoordelijkheid voelen, onze buitenlandse arbeiders. Je kunt ze binnenhalen als arbeidskrachten, maar dan zul je ook moeten zorgen, dat ze zich hier menswaardig kunnen ont plooien. En ondertussen is een studiegroep in het leven geroepen om zich met alle vragen hieromheen te gaan bezig houden. Een sluitend antwoord op onze beginvraag is nog niet gegeven. Wellicht kan men wel de richting vermoeden, waarin het gezocht moet worden: Bij ons bedrijf sapostolaat zal het belangrijk zijn sa men trachten toe te komen aan een eigentijdse beleving van je chris ten-zijn, en dat bizonder in de wereld aanarbeiden techniek. L. van Berkel, Markt 8, Waalu/ijk, tel. 3716 Aanwezig op centrum1 ma. t.m. za. 11.30-12.30 uur. VUURGEVECHT OM CASA GRANDE Joe Daylight, een berucht grens- rover, ontwerpt een plan voor de grootste veediefstal in de geschie denis van het Westen. Vrijdag tot en met dinsdag. POLITIEPOST REEPERBAHN Jürgen Roland, ex-verslaggever, heeft deze film gemaakt uit bewon dering voor een handvol politie agenten die elke dag hun leven in de waagschaal stellen op de St. Fauli en de Reeperbahn. Zijn bewondering voor deze po litiemacht bracht hem ertoe geen figuranten maar bezoekers van de Reeperbahn te nemen voor zijn film. Zijn enthousiasme laaide ech ter zo hoog op dat zijn eigenlijke thema een beetje wegraakt in de acties van de spelers. De verschil lende types zorgen mede door hun realiteit voor een schrikwekkend beeld van de levensomstandighe den waarin deze elementen verke ren. Het werk dat de politie ver richt is in deze omstandigheden bijzonder zwaar, Jürgen wilde daar de balans op laten doorzakken en heeft daarin wel zó willen slagen dat het gevoelsleven van de Ree perbahn mensen buiten hun activi teiten in deze omgeving niet tot zijn volle recht is gekomen. Vrijdag tot en met dinsdag. 18 j. GEZOCHT WEGENS MOORD Ellen Beldon wordt wegens een moord, waarin zij schuldig is, ter dood veroordeeld, maar weet te entsnappen, en naar de ranche van haar vader terug te keren. De wer kelijke moordenaar huurt een be ruchte revolverheld, Gil McCord, cm Ellen naar Texas te halen en haar zodoende haar vonnis te doen ondergaan. Zondag 3 uur. (Kaatsheuvel) YEAH, YEAH, YEAH HIER ZIJN WE Hier zijn ze dan; The Beatles in „A hard day's night". De Neder landse titel is wel de inleiding tot hel thema in deze film. De 4 kna pen die van het ene naar het ande re plaatsje reisden en steeds ach tervolgd door honderden jongeda mes hun in- en uittrede deden. Opa speelt in deze kleurrijke opnamens een grote rol. Paul moet voor hem zorgen daar opa steeds de nare ge woonte heeft alles in de war te stu ren en de akelige gevolgen aan The Beatles te laten. Zij gaan een grote show verzorgen voor de T.V. en opr- moet mee. Vier jonge knapen en een oude man zorgen voor een pittige film vol complicaties. Vrijdag tot en met zondag. OOGST DER BEGEERTE Voor kijkers boven de 18 jaar 'n aardige film met verwikkelingen die vaak de indruk wekken dat zij geen eind krijgen. Zaterdag, zondag en dinsdag. Zaterdagavond komt het Duke City Sextet met Bob Smit weer 'n muzikale show brengen. Bob Smit die ongekunsteld steeds in bewe ging blijft, zingt en steeds heel het podium in gebruik heeft zodat zelfs de orkestleden niet stil kunnen blij ven staan of zitten, is een knaap met veel pit en zelfs de rustigste luisteraar kan dan niet rustig blij ven. Zondagmiddag zijn het The Row dies die zich ook steeds meer ge wild zien waardoor hun peil uiter aard ook steeds hoger komt te staan. Zondagavond; The All Stars met zang van Ton Kalberg. Bal met The Five Chums bete kent een avond met plezierige, on bekommerde, aansprekende liedjes die door het enthousiaste brengen van hen iedereen naar de dansvloer haalt. De felle populaire beatmu- ziek wordt gebracht zoals zij dat aanvoelen en naar wens van het publiek, dat dan ook steeds tevre den is. en Prisma horloges Stationsstraat 88, Waalwijk

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5