wAAlwijkse en lAnqstRAAtse cour An t Gemeenteraad Waalwijk Gemeenteraad Drunen I Badhuis op 1 mei dicht PIET KLERKX INi HAVENGEBIED SLOOP AAN LAAGEINDE EERSTE ZEINE OOST WORDT GERECONSTRUEERD BELASTING WAAK HONDEN 50 pet HüGER Gemeentebegroting 1966 Vergoeding voor onderwijs Rioolrechten ongewijzigd Geldlening bouw W G Kruisgebouw in Elshout Minimum inkomen 120.- Nieuwjaars geschenk van Von- deSing of iiever van de regering Geldrijder overval len door in politiepak gestoken rovers Damesmode Tilburg MAANDAG 27 DECEMBER 1965 86e JAARGANG No. 100 De fcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0.24 1 ct. inc.k.) 0.28 p. mnd. (100 -f 5 ct. inc.k.) 1.0S p. kwrt. (3.00 -f 10 ct. inc.k.) 3.10 p. kwrt. p. post 3.35 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 30 ct. extra) Advertentieprijs: 11 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO' In de raadsvergadering van 29 ok tober 1965 is uitvoerig van gedach ten gewisseld omtrent het vraagpunt van de exploitatie van het gemeente lijk badhuis en de eventuele sluiting hiervan. Uitgangspunt van de discus sie was de mededeling van B en W, dat dit vraagpunt diende te worden bezien in correlatie met de wenselijk heid om op korte termijn tot de bouw van 'n instructiebad te geraken, zulks omdat de technische apparatuur van het badhuis, alsmede diverse ruimten ervan, dienstbaar zouden kunnen worden gemaakt aan dit instructie- bad. B en W deelden toen mede, dat - zodra zij zich terzake van de mogelijk heden hieromtrent zouden hebben ge oriënteerd - eventuele voorstellen zouden gedaan worden met betrek king tot de sluiting van het badhuis. Een instructiebad zal niet op dus danig korte termijn kunnen worden voorbereid en verwezenlijkt, dat het gemotiveerd zou zijn om de beslissing omtrent het al dan niet sluiten van het badhuis nog langer uit te stellen. Gezien de slechte bedrijfsresultaten en mede gelet op de sterke teruggang van het aantal bezoekers, dient het badhuis te worden gesloten. B en W menen, dat de datum van de algehele sluiting dient te worden gesteld op 1 mei 1966 en derhalve samenvalt met de opening van het zwemseizoen. Bij sluiting van het badhuis op de genoemde datum zullen alle bezoekers van het badhuis, die thuis nog niet de beschikking hebben over een dou- In verband met haar plannen voor de bouw van een nieuwe meubelfa briek met showroom heeft de N.V. Pekawé (Piet Klerkx Waalwijk), al hier, verzocht haar voor dit doel te verkopen een perceel industrieterrein, gelegen ten westen van de Zomerdijk- wge, ter oppervlakte van ongeveer 25000 m2. De N.V. heeft zich akkoord ver klaard met de momenteel voor de ter plaatse gelegen terreinen geldende prijs van f 20, - per m2. De koop som bedraagt derhalve f 500.000, - In het kader der realisering van 't bestemmingsplan Laageinde II, zul len in dit plan de navolgende panden, welke eigendom van de gemeente zijn, moeten worden gesloopt: Op Laageinde de nrs. 42; 44-46; 48-48a; 62; 64-64a; 66; 84-86; 88. Blijkens ontvangen prijsopgave zul len deze panden voor de navolgende bedragen kunnen worden gesloopt; Laageinde nr. 42 f 2.650, - Laageinde nrs. 44-46 f 2.100,- Laageinde nrs. 48-48a f 2.650, - Laageinde nr. 62 f 1.300,- Laageinde nrs. 64-64a f 1.950,- Laageinde nr. 66 f 200, - Laageinde nrs. 84-86 f 100, - Laageinde nr. 88 f 2.450, - Totaal f 13.400,- Gezien de kwaliteit van de afko mende materialen van bedoelde pan den, zijn deze prijzen naar ons oor deel alleszins acceptabel. De onderhavige kosten zullen vol ledig worden opgenomen in de exploi- tatieopzet van het onderwerpelijke bestemmingsplan. De toestand van het wegdek van de Eerste Zeine (Oost), lopende van af de St. Antoniusstraat tot aan de Burgemeester Smeelelaan, is tenge volge van het intensieve gebruik, dat van deze weg in deze dicht bevolkte wijk wordt gemaakt, alsmede door di verse wegopbrekingen dermate slecht geworden, dat de weg dringend voor reconstructie in aanmerking komt. Momenteel is de weg voorzien van che-gelegenheid, voldoende de gele genheid hebben om al dan niet met gebruikmaking van de „Bremierege- ling woningverbetering en -splitsing iyo3" tijdig een douchegelegenheid te laten installeren. De huidige beheerder van het bad huis kan per 1 mei 1966 volledig bij het zwembad te werk worden gesteld. Het verlies, dat momenteel op de ex ploitatie van het badhuis wordt gele den - voor het jaar 1966 becijierd op f 2i.6o8, - - zal bij beëindiging der exploitatie kunnen worden terug gebracht tot i 10.562, - bij een ge wijzigde bestemming van het gebouw vervalt het verlies uiteraard geheel, omdat de post rente en aflossing, als mede het onderhoud geheel aan het nieuwe object kunnen worden toege rekend. 'n provisorische asfaltverharding met oude khnkerkeien als ondergrond. Het aanbrengen van een klinkerbe strating achten wij voor deze weg te kiezen. Ue Eerste Zeine (Oost) vormt een belangrijke verbindingsweg tussen de verschillende woonwijken in het zui den van onze gemeente, alsmede t.z.t. van het zuiden van onze gemeente met de gemeente Drunen. Na het gereed komen van de nieuwe verbinding met Drunen, moet rekening worden ge houden met een sterke toename van het plaatselijk verkeer over de Eerste Zeine (Oost). De aan deze reconstructie verbon den kosten, worden op f 107.715.- geschat. Ingevolge de vigerende verordening op de heffing van een hondenbelas ting in de gemeente Waalwijk be draagt de belasting f 10, - per jaar voor elke hond. Dit bedrag wordt verminderd tot f 5, - voor elke hond, uitsluitend gehouden ten dienste van de landbouw of enig bedrijf van nij verheid, of ter bewaking van gebou wen, erven of vaartuigen. De gemeen tewet eist voor de laatstgenoemde soort honden een lager tarief. Een en ander heeft tot gevolg, dat bij de verplichte jaarlijkse aangifte het merendeel van de honden als z.g. „waakhonden" worden opgegeven. Volgens het kohier van de honden belasting 1964-1965 bedroeg 't aan tal honden in Waalwijk, waarop de verordening van toepassing is, in to taal 1010. Volgens de aangiften wa ren 926 hiervan zg. „waakhonden" en 84 z.g „luxe honden". B en W menen te moeten betwijfe len, of alle 926 als z.g. „waakhond" aangegeven honden ook inderdaad als zodanig kunnen worden aangemerkt. De vraag of de hond uitsluitend wordt gehouden ter bewaking van ge bouwen c.q. ten dienste van de land bouw of enig bedrijf van nijverheid heeft meermalen aanleiding gegeven tot meningsverschillen. Het is moei lijk aan te tonen tot welke van beide categorieën een hond behoort. B en W menen de moeilijkheden ten dele te kunnen ondervangen door het ta- riefsverschil tussen beide genoemde categorieën honden te verkleinen door het tarief voor een z.g. „waakhond" te verhogen en te brengen van f5.- op f 7,50. PUNTEN VAN BEHANDELING BIJ DE VERGADERING VAN 30 DECEMBER ZIJN 1. Vaststelling van de notulen van de op 2 december gehoucf.en openba re vergadering. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op de heffing van een hon denbelasting in de gemeente Waal wijk. 4. Voorstel tot wijziging van de „Legesverordening 1958" van de ge meente Waalwijk. 5. Voorstel tot vaststelling van het bestemmingsplan Industrieterrein Haven". Er zijn tegen dit pli n geen gezwaren ingediend. 6. Voorstel tot onbewoonba arver- klaring van de woningen Wint erdijk nrs. 46 en 47 en Groenstraat 19a en 19 b. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f 1,266.195,- voor de bouw van 55 woningen in het partiële uitbreidingsplan „Laagein de". Dit zijn de laatste in de reeks van 230, die door de N.V. Cordam worden gebouwd. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f 3.617,23 voor de aanschaf van kantoormeubilair voor de afdeling Interne Zaken. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor de aanschaf van een kaartenlift voor de afdeling Be volking. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n crediet van f 137.000,- voor de aanleg van een openbare verlich ting 2e fase in het uitbreidingsplan „Laageinde". 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n crediet van f 107.715, - voor de reconstructie van de Eerste Zei ne (Oost). 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n crediet van f 35.415,- voor de aankoop van een nieuwe ambulan cewagen. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n crediet van f 13.400 voor het slopen van diverse panden in het uit breidingsplan „Laageinde". 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van 'n crediet van f 10.500 voor de bouw van magazijnruimte achter het Oranjeplein 8 t.b.v. de firma M. van der Mee. 15. Voorstel tot vaststelling van de verordening, regelende de bestrijding van ratten en muizen in de gemeente Waalwijk. 16. Voorstel tot het verlenen van me dewerking overeenkomstig artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van leermiddelen van klassemeubilair ten behoeve van de Nassauschool. 17. Voorstel tot toekenning van een aanvullend subsidie over 1964 en '65 aan de „Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek" te Waalwijk. 18. Voorstel tot eervol ontslag van de heer J.A. Thijssen als ambtenaar van de Burgerlijke stand. 19. Voorstel tot eervol ontslag van de heer J. A. Thijssen als lid van de commissie tot wering van schoolver zuim. 20. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. 21. Voorstel tot intrekking van het besluit van 29 oktober jl. tot het aan gaan van een rekeningcourant-over eenkomst met de Stichting Waalwijk Muziekschool. 22. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten zuiden van het Hcogein- de, van J. van Tuyl. 23. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten oosten van de Akkerlaan, van de gebr. H. W. en C. J. v. Hees been. 24. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen nabij de Roestelberg onder de gemeente Loon op Zand, van J. H. van Bavel. 25. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen in de buitenpolder van Be- soyen, van W. J. Konings te Eindho ven. 26. Voorstel tot vaststelling van al gemene verkoopbedingen voor bouw terreinen. 27. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten westen van de Zomerdijk- weg, aan de Pekawé N.V., gevestigd te Waalwijk. 28. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen ten noorden van de Ambro- siusweg, aan Chr. H. Noordhoom Boelen. 29. Voorstel tot verkoon van grond, gelegen ten zuiden van de Forestier- laan, aan J. J. van Oldenbeek. 30. Voorstel tot verkoop van de wo ningwetwoning Mr. Luibenstraat 17, aan P. C. van Olst. 31. Voorstel tot verkoop van de wo ning Van Assendelftstraat 56 aan C. Blokland. 32. Voorstel tot voorlopige goed keuring van een plan tot onteigening van grond, gelegen ten westen van de Zomerdijkweg, van Mej. C. W. Ver- slijnen te Udenhout. 33. Voorstel tot vaststelling van de 26e wijziging van het Algemeen Amb tenarenreglement en tot vaststelling van de 16e wijziging van de Arbeids overeenkomstverordening. 34. Voorstel tot sluiting van het bad huis. 35. Wijziging begroting. De raad der gemeente Drunen, woensdag jl. in openbare vergadering bijeen, behandelde zonder bijna een woord te zeggen, een aantal agenda punten. Ook de begrotingsbehande ling gaf de meeste leden geen aanlei ding tot het houden van uitgebreide besohouwingen of opmerkingen. Al leen de heer Snoeren ging wat dieper op de zaak in, en vroeg aandacht voor verschillende punten. Blijkbaar was de aanbiedingsbrief zozeer verhel derd dat verdere vragen overbodig waren en mogelijk was ook het begro tingsoverschot voor diverse leden, re den te meer om te veronderstellen dat het in de gemeente wel goed zat. De voornaamste punten uit de be groting welke wij in ons blad van 3 december reeds toegelicht zijn; een post onvoorzien van f 47617. - Het geen bevredigend antwoord kunnen geven voor de toekomst. De algemene stijging ook tegenover voorgaande je- ren. Het geven van een investerings plan. RENDABELE SECTOR te investeren bedrag. Bouw 90 woningwetwoningen f 1.600.000,- Bouw ±14 bejaardenwoningen f 250.000,- Aankoop gronden in uitbreidings plannen f 600.000, - Bouwrijpmaken van gronden f 1.000.000,- Gasbedrijf (uitbreidingsplan en aan schaffing geisers) f 50.000,- Gasbedrijf (nieuw gasontvangststati- on) f 50.000,- Voorzieningen kampeercentrum f 150.000,- De uitspraak van B en W dat alle voorrang zal worden gegeven aan die kapitaalsuitgave welke voor de stede- bouwkundige ontwikkeling noodzake lijk zijn. Dat de totale waarde van in vesteringen thans f 144.620,40 zijn. Dat de subsidies stegen volgens on derstaande tabel: 1961 f 50.845,25 1962 f 58.447,50 1963 f 73.540,50 1964 f 83.891,- 1965 f 112.013,96 1966 f 119.298,80 De zeer overzichtelijke wijze van aanbieding was voor de heer Snoeren ook tevreden over de wijze waarop in Drunen de commissie bijstandwet werkte. Natuurlijk was er op deze commissie kritiek maar deze is in veel gevallen ongegrond. De heer Snoeren belichtte in zijn algemene beschouwingen ook de groei van Drunen en het verheugde hem dat ondanks deze groei de financiële positie van de gemeente goed is. Hij vroeg nog voor enkele punten bijzon dere aandacht o.a. voor de uitvoering van de te bouwen bejaardenwoningen. Spr. pleitte voor centrale verwarming en het bouwen van een eventuele ver pleegsterswoning bij dit complex. Hij vroeg ook aandacht voor de sa nering van de Schoolstraat en hij stel de tenslotte voor de minister eens te wijzen op het bouwen van noodloka- len voor scholen die nog altijd duur- der zijn dan het direct bouwen van permanente schoollokalen. Drunen kent momenteel 25 noodlokalen. Burgemeester Stieger beantwoord de alle vragen en opmerkingen. Hij was de heer Snoeren erkentelijk voor de lof welke hij de samenstellers had toegezwaaid maar tevens ook voor de wijze waarop hij het werk van de com missie bijstandwet had belicht. Burgemeester Stieger wist dat er over deze zaken werd gesproken en dat ook hier, over het werk van deze commissie niet werd gezwegen. Over de uitvoering van de bejaar denwoningen kon spreker zich nog niet uitlaten zij waren gebonden aan algemene regels betreffende woning wetwoningen. De sanering van de Schoolstraat had de aandacht, en B en W hoopte in 1966 in de raad een plan voor te leggen. Voor wat betrof de scholenbouw deelde de voorzitter mede dat de aanvrage berust bij de schoolbesturen. Het is echter alge meen bekend dat vele urgentieverkla ringen opzij worden gelegd en voor een gemeente als Drunen met een der gelijke snelle groei in de bouw van semi-permanente schoollokalen de enige oplossing zij het dan een dure. Tevens wees de voorzitter erop dat de levensduur van een dergelijk gebouw op 15 jaar wordt geschat. De heer Snoeren vroeg ook nog be treffende het punt wedde gemeente secretaris. De heer Snoeren was van mening dat deze niet meer nodig was, omdat advies van de gemeentearts in vele gevallen nog nodig was en de heer Snoeren ging hierna accoord De heer v. d. Wiel vroeg zeer uit voerig toelichting omtrent het punt subsidie Jeugdraden. Uit de toelich ting van de voorzitter bleek dat met het geven van een subsidie aan de Jeugdraden B en W de verantwoor ding van de goede verdeling over droeg aan de genoemde raden. Mej. v. d. Heyden vroeg nog inlichtingen be treffende de subsidie leidersvorming. Deze was, zo deelde de voorzitter me de, voor Drunen en Elshout. De raad keurde de begroting goed nadat ook de heer Fortuin en Ir. van Lammeren hun goedkeuring hadden uitgecproken op de wijze waarop de ze begroting was aangeboden en ver zorgd. ONDERWIJS Op voorstel van B en W werd vol gens onderstaande opgave voorschot ten verstrekt: Kleuterschool, Schoolstraat Kleuterschool Schoolstr. 10.687,50 Pr. Bernhardstraat 9.410.- Prot. Chr. Kleuterschool 1.815- Elshout 4.705. Totaal 26.617,50. Voor het geven van les lich. oefe ningen en handwerken werd aan de ULÖ-school een voorschot verleend van 5.580.-. Aan de lagere scholen te Drunen en Elshout werd een exploitatie-vergoeding verstrekt van 1.386,40. DIVERSEN De rioolrechten werden, doordat de opbrengst 22 pet. der uitgaven dekt, ongewijzigd vastgesteld. De opbrengst is f 29.295.-. De kapi- taalslasten en onderhoud zullen f 131.883,49 vragen. Voor de aanleg in het kader van het Intergemeentelijk Rijwielplan werd grond gekocht van de grafe lijke familie d'Outremont. Totaal 480 m2, prijs 1.- p. m2. De regeling om lVz% uit te keren aan gemeentepersoneel werd op voorstel van b en w goedgekeurd. Aan het Wit Gele Kruis Drunen werd voor de bouw van een WGK- gebouw in Elshout een geldlening verstrekt van 80.000.-. Voor de verwarmingsketel van het gemeentehuis werd een crediet be schikbaar gesteld van 3000.-. In de commissie van onderzoek re keningen 1963 '64 werden gekozen ir. v. Lammeren, H. Fortuin en J. v. Venrooy. Grond werd nog verkocht aan het WGK Drunen aan de Th. Rijken straat voor de bouw van een wijk- gebouw, en aan de heer M. Stor- chart te Eet hen aan de Norbertij nerstraat voor de bouw van een wo ning. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. Dr. Veldkamp, de bewindsman van Sociale Zaken, heeft bepaald, dat voor 1966 een minimum inkomen van 120 gulden per week zal gelden. De vakbeweging had aanvankelijk 125 gulden gevraagd, maar bleek later be reid met 117,50 gulden genoegen te nemen, als dat bedrag tenminste later gevolgd zou worden door een toeslag WAAR DIE 15 OP ONZE SCHOEn- KOLLEKTlE "AFGEVlOGEn' Mij LÓÓPT OOK GRAag GEMAKKELIJK EN MET ONZE 5CH0FNEN "IN DE WOLKEN" i Markt Waalwijk ingeval de feitelijke loonontwikkeling daartoe aanleiding zou geven. De werkgevers hadden op 110 gulden geprikt, zodat de minister het stand punt van de werknemerscentrales het dichtst heeft benaderd. Dit maximum loon mag niet in de Cao's worden verwerkt. Liter benzine 2 cent duurder. Pakje sigaretten en shag kwartje duurder. Alcohol-accijns van 8 naar 18 pet. Bier 3 cent per liter duurder. Omzetbelasting: personenauto's van 18 naar 25 percent. tv-toestellen van 18 naar 25 pet. radiotoestellen van 10 naar 18. pleziervaartuigen van 5 naar 18. kampeerwagens van 5 naar 10. bromfietsen van 5 naar 10. grammofoons van 5 naar 18. vliegtuigen van 5 naar 25 pet. Bij import van textiel weer omzet- De vermogensbelasting gaat van 5 belasting. naar 6 percent. De vennootschapsbelasting wordt met 1 of 2 punten verhoogd bij 100.000 gulden. winsten al dan niet groter dan De verhoogde omzetbelasting op schoeisel en textiel is verschoven naar 1967. De districtsrecherche van de rijks politie te Eindhoven heeft donder dagavond om 9 uur twee inwoners van Geldrop aangehouden op ver denking dat zij het waren die don derdagmiddag om 1 uur een geld transport van de Oda-fabrieken uit St. Oedenrode op weg naar Nuenen hebben overvallen. De 27-jarige K. H. en de 26-jarige J. H. zijn door de Eindhovense stoffeerder De K. aan gewezen als de mannen die zeer waarschijnlijk zijn auto voor de overval hebben misbruikt. De overval op het geldtransport heeft zich als volgt toegedragen. Twee als politie-agent vermomde mannen hebben donderdagmiddag rond 1 uur op een binnenweg tus sen Son en Nuenen, bij Nederwet- ten, een bestelauto van de Oda-fa brieken uit St. Oedenrode overval len, die met twee geldkistjes met ruim 25.300 gulden aan lonen en kerstgratificaties op weg was naar het zusterbedrijf in Geldrop. Toen de 35-jarige chauffeur Fr. Gevers stopte dacht hij te maken te heb ben met een routinecontrole van de rijkspolitie. Hij kreeg echter een pistool onder zijn neus gedrukt met de dreigende woorden: „Je wilt toch zeker de kerstdagen nog wel levend doorbrengen? Geef maar op dat geld". Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES PULLOVERS VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maker enz. IïcuvcJstraot H - Telefoon 26S82

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 1