De Echo van het Zuiden Gemeenteraad Loon op Zand KAATSHEUVEL WAALWIJK Bedrijfschap Lederindustrie HEMA Ogen vragen brillen van STASSAR koopavond, geopend tot 9 uur geopend tot 21.00 uur geopend tot 18.00 uur wv^wvwvwvw»v^ geopend tot 6 uur CUNEN A.s. DONDERDAG 30 december (koopavond) A.s. VRIJDAG 31 december W A A L W IJ K EERSTE FORT-BUNGALOW GEREED Koop Uw CARAVAN Caravanbedrijf 't Hoekske MAANDAG 27 DECEMBER 1965 86e JAARGANG No. 100 Bij de behandeling nieuwe stijl van de gemeente- en bedrijf sbegro- tmgen was 't de heer J. v. Nieuw stadt, die als enig raadslid de alge mene beschouwing benutte om een groot aantal zaken aan te snijden en dieper op de gehele materie in ging. Hij noemde het op de eerste plaats uitermate verheugend, dat in tegenstelling met de laatste ja ren, toen de financiële positie van de gemeente verre van rooskleurig was, voor het jaar 1966 eindelijk eens wat meer armslag was geko men en dat niet alleen het tekort ever 1965 van circa 240.000,kon worden weggewerkt, maar zelfs 60.000,kon worden gereser veerd voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. „Deze verbetering is wel voor het grootste gedeelte maar toch niet uitsluitend aan maatrege len van de overheid te danken. We hebben er zelf ook iets aan gedaan en zulks ondanks het feit dat thans voor de eerste maal 20% wordt in gehouden op de garantieuitkering. Dit is naast een woord van waar dering aan uw college een extra compliment waard", aldus de heer van Nieuwstadt. Er was volgens hem ook nog wel een wolkje aan de financiële hemel in de vorm van nog steeds niet gerealiseerde rio leringsplannen, tengevolge waarvan de zo noodzakelijke uitbreiding van de parkeermogelijkheden in de Hoofdstraat zal moeten wachten en de onooglijke situatie rond de St. Janskerk helaas nog enige tijd blijft gehandhaafd. Ook de oprichting en instandhouding vart een overdekt instructiebad zou voorlopig jammer genoeg voor de bouw van 'n nieuw gemeentehuis moeten wijken. Dat de verbetering en accomodatie van de v.v. DESK hier ook voor zou moeten wijken was volgens hem echter weer een andere zaak, om dat deze echt niet zo in de papie ren behoefde te lopen. „Tets is er reeds gedaan", aldus de heer van Nieuwstadt. „Feit blijft echter dat er nog steeds geen douche-gelegen heid is en dat de toegangsweg voor het publiek naar het speelveld veel te smal is. Er is weliswaar een tri bune gekomen, maar daar was nu juist niet zo'n behoefte aan, zeker niet aan deze tribune, die alleen te gebruiken is bij zomersporten en waar men midden in het voetbal seizoen, dat is dus midden in de winter, zonder meer is blootgesteld aan de grilligheid aan ons klimaat". Alleen de kleedlokalen waren op geknapt, maar hij vond dat vooral een douchegelegenheid, die er no ta bene 20 jaar geleden wel was, toch zonder meer hoort bij een ac comodatie van een voetbalclub die uitkomt in de hoogste afdeling van het amateurvoetbal en die enkele duizenden uit onze omgeving een gezonde ontspanning biedt. „Bij de subsidies voor muziek korpsen blijkt, dat korpsen in de superieurafdeling of vaandelafde ling 250,extra ontvangen als ze deelnemen aan een kampioens- of topconcours. Wat moeten we nu eigenlijk verstaan onder een top concours? Kan alleen een korps dat uitkomt in de hoogste afdeling deel nemen aan een topconcours? Bij muziekfederatie kent men een sy steem van landskampioenschappen voor alle afdelingen. Voorwaarde hiervoor is dat men op een con cours het hoogste aantal punten in zijn afdeling behaalt. Daarna wordt men uitgenodigd om met alle an dere korpsen, die deze prestatie ge haald hebben te kampen om het kampioenschap van Nederland. Zo'n extra concours brengt voor lager geplaatste korpsen net zo goed extra kosten met zich dan voor korpsen in de superieure- of vaandelafdeling. In verband hier mee zou ik willen vragen om alle korpsen die deel mogen nemen aan een extra concours voor deze ex tra subsidie in aanmerking te laten komen. De muziekkorpsen, die in de hoogste afdeling uitkomen, heb ben toch al zoveel voor omdat ze nogal eens in de gelegenheid zijn een goed betaald concert te geven" aldus spreker Verheugd was hij over de continubouw. We zijn daar mee op de goede weg, aldus de heer v. Nieuwstadt, die informeerde of een aantal van de voor 1966 toege wezen premiewoningen niet zou kunnen worden overgeheveld naar de vrije sector, omdat er toch on voldoende gegadigden voor premie woningen zou zijn. Sprekend over het onderwijs vroeg hij zich af, of er gedacht wordt een de mogelijk heid van co-educatie op de scholen, mede op de bouw van nieuwe scho len. Hij vroeg dringend een oplossing voor de kleuters in de parochie Berndijk. Daar de dienst Openbare werken 25 percent van de gewone dienst verslindt, vroeg hij zich af of de dienst niet beter en voorde liger bepaalde taken kan afstoten. Verder informeerde hij naar de stand van zaken met betrekking tot de overname van de drainagevel- den in Loon op Zand, terwijl hij tenslotte de vraag stelde of er in het kader van de streeksamenwer- king niet spoedig een keuze zal moeten worden gemaakt tussen deelname in het stadsgewest Til burg of het stadsgewest Waalwijk. De heer Annegarn vroeg aan dacht voor de subsidiëring van het jeugdwerk. Het bedrag van f 5, per jeuglid achtte hij te laag. „De nieuwe regeling brengt misschien lucht, maar waar blijft ie?" Wan neer er meer geld ter beschikking zou komen, konden er naar de me ning van de heer Annegarn ook meer activiteiten worden ontwik keld. In zijn antwoord op de opmer kingen van de heer v. Nieuwstadt deelde burgemeester Van Erp me de, dat ten aanzien van het cre- eren van accomodaties voor de voetbalvereniging DESK intussen een plan is opgesteld dat momen teel met het bestuur van de club wordt besproken. Hij meende dat er voor de hoogst geklasseerde mu ziekkorpsen in de gemeente iets extra's gedaan mag worden. Hij deed echter graag de toezegging te bezien of er ook de lagere korpsen naar verhouding en prestatie ook nog wat kan worden gedaan. Hij vertelde nog, dat de mogelijkheid om acht premiewoningen naar de vrije sector over te brengen bestond en zeker gehanteerd zou worden. Dat betekent dat er vogend jaar 28 woningen in de vrije sector zullen kunnen worden gebouwd. Over de scholenbouw is voortdurend con tact met de schoolbesturen, en ook het punt van co-educatie wordt daarbij betrokken. Het kleuteron derwijs is in de gemeente nog al tijd een zorgelijke zaak en voor Berndijk zag hij nog geen oplos sing. Voor Loon op Zand zal over en kele maanden een nieuwe kleuter school klaar komen, die binnen kort nog zal worden uitgebreid met twee noodlokalen, waardoor men daar volledig uit de brand is. Hoe de dienst Openbare werken bepaalde taken kunnen afstoten was burgemeester Van Erp niet duidelijk, maar was het overwegen waard. Wat de overname van de drainagevelden in Loon op Zand betreft, daarover wordt nog altijd gesproken met 't waterschap, maar het ziet er naar uit dat het een kwestie van lange adem wordt. Met de mening van de heer van Nieuw stadt, dat er snel een keuze ge maakt zou moeten worden tussen de stadsgewesten Tilburg en Waal wijk, was hij het niet eens. In antwoord op de opmerkingen van de heer Annegarn over de sub sidiëring van het jeugdwerk ver telde de voorzitter, dat nog 'n aan tal gegevens ontbreken om de nieu we regeling in te voeren, maar men hoopt deze toch echt over '65 nog toe te kunnen passen. Op dit ogen blik werd naar zijn mening bij het merendeel der sportverenigingen al bijna het totaal aan nadelig saldo gesubsidieerd. Buiten de goedkeuring van de be groting voor gemeente en bedrij ven, bevatte de agenda maar wei nig punten, die bovendien vrijwel geen gelegenheid gaven tot op- of aanmerkingen. Na enige discussie delegeerde de raad de bevoegdheid tol het verkopen van gronden in de plannen Kaatsheuvel-West, Loon op Zand-Oost, Prins Bernhardplein en omgeving en in het industrieter rein-oost aan B en W, die de prij zen intussen dratisch hebben her zien. De nieuwe, verhoogde grond prijzen zullen ook gelden voor wie optie op gronden hadden. Voor de sanering van de Markt in Kaats heuvel werden de percelen Huy- genstraat 13, 15, 21 en 23 van de n.v. P. H. Vloemans te Kaatsheu vel aangekocht. NIEUW CARAVANBEDRIJF GEOPEND Donderdagmiddag heeft burge meester L. van Erp het nieuwe ca ra v'anbedrijf, dat is gevestigd op 't terrein van de camping ,,'t Hoek- ske" aan de Van Haestrechtstraat tc Kaatsheuvel geopend. Hij wees daarbij op de betekenis van zijn ge meente, waar een recreatiemoge- li.jkheid van allure aanwezig is en noemde het zeer verheugend dat ook bij particulieren het idee leef de om de recreatie op een nog ho ger plan te brengen. „Beiden hebben we hetzelfde doel", aldus de burgemeester, „U tracht de recreant op de bij uw caravan- bedrijf behorende camping te laten genieten van het natuurschoon, ter wijl wij als gemeentebestuur al het mogelijke doen dit groen voor de recreatie dienstbaar en zo aange naam mogelijk te maken. Behalve uw bedrijf is ook onze neringdoen de middenstand met het goed flo reren van de recreatie in de streek gediend. „Er is in onze gemeente 'n duidelijke ontwikkeling aan te wij zen op het gebied van de recreatie en om deze ontwikkeling naar be horen te kunnen begeleiden is een zekere bekwaamheid en deskundig heid vereist." Als vertegenwoordi ger van het gemeentebestuur zei hij trots te zijn op de ondernemer, die dit alles aandurfde. „Wat u hier doet, gebeurt verantwoord. Dat be wijst de andere nieuwe accomoda tie dan ook wel. U bewijst, dat de ontwikkeling van het bedrijf goed samen kan gaan met de provinci ale reglementen, die voor dit soort activiteiten in de buitenlucht be staan. Die snipperverkaveling, die men elders zoveel vindt, kan men een goed geoutilleerd bedrijf aan de rand van een niet te verwaar lozen natuurgbied worden voorko men. „Burgemeester Van Erp feli citeerde de families Zijlmans en v. Mosselveld, de eigenaars van de camping en van het nieuwe cara- vanbedrijf, en sprak tenslotte de hoop uit dat de nieuwe onderne ming zou floreren. De heer A. van Mosselveld noem de het vestigen van deze nieuwe bedrijfstak een noodzakelijkheid, zodat ook het stille winterseizoen kan worden overbrugd. Het achter ste deel van de tot centrum gemo derniseerde boerderij met zijn twee kantines wordt nu in de winter maanden ingericht als showroom voor alle typen caravans van een Duits bedrijf, waarvoor de camping ,,'t Hoekske" het predikaat „hoofd dealer voor Nederland" kreeg. De heer v. Mosselveld wees op de enorme groei die de camping gedu rende de laatste zeven jaar heeft doorgemaakt en verelde dat van de zomergasten circa zestig percent uit de randstad Holland komt, waar de mensen, die op een flat wonen, er wel eens uit willen, vooral tijdens de weekends. De grote vraag naar beter geoutilleerde caravans speel de in de keuze van het buitenver blijf door deze mensen volgens hem sterk mee. Omdat er de accomada- tie voor aanwezig was had men nu kans gezien om camping met cara- vanbedrijf te combineren. VERKEERSONGEVALLEN Tijdens het weekend hadden ter plaatse diverse, overigens niet ern stige, verkeersongevallen plaats. Het begon vrijdag omstreeks half zes in de Berndijksestraat, waar mej. K. uit Kaatsheuvel geen voor rang verleende aan een personen wagen, waardoor zij met haar brom fiets tegen dit voertuig botste, ten gevolge waarvan zij lichte verwon dingen opliep en haar brommer zwaar werd beschadigd. Rond kwart voor zes kwamen in de Gasthuisstraat, tengevolge van uitwijken voor geparkeerde voertuigen, een B.B.A.-bus en een personenwagen met elkaar in aan raking, hetgeen alleen materiële schade tengevolge had. Om zeven uur reed in de Roes tenbergstraat de bestuurder van 'n personenwagen op een langs de kant geparkeerde auto, waardoor eveneens de nodige blikschade ont stond. Het vierde ongeval op deze dag ontstond een half uur later in de Hoofdstraat, waar de bestuurders van twee personenwagens elkaar niet voldoende ruimte gaven, waar door de voertuigen met elkaar in aanraking kwamen en materiële schade ontstond. Op Eerste Kerstdag hield een automobilist in de Gasthuisstraat, toen hij met zijn wagen wegreed, geen rekening met het verkeer, ten gevolge waarvan hij door een ach terop komende personenauto werd gegrepen, hetgeen natuurlijk de nodige blikschade opleverde. Tenslotte zag de bestuurder van een personenwagen op Tweede Kerstdag, komende van de richting Akkerstraat, blijkbaar de letters „STOP" bij het kruispunt met de Hilsestraat over het hoofd. Jammer genoeg leidde deze foutieve manoeu vre tot een botsing met een uit de Hilsestraat naderende auto en de nodige stukken. Al met al had de plaatselijke rijkspolitie tijdens het Kerst-weekend door dit alles niet over gebrek aan werk te klagen. MATER AMABILISSCHOOL VIERDE KERSTFEEST De leerlingen van de Mater Ama. bilisschool te Kaatsheuvel hebben donderdagavond in de gymnastiek zaal van de Huishoudschool in eigen kring het Kerstfeest gevierd. De zaal had men daartoe een passende versiering gegeven, want het eerste deel van het programma was een H. Mis, die hier werd opgedragen. Na afloop hiervan werden kerstlie deren gezongen en gedichten ge declameerd. Met een door de meis jes zelf bereid souper werd deze geslaagde kerstviering besloten. APOLLO Sandokan, de tijger van Ceylon, heeft vorige week zoveel succes ge oogst, dat besloten werd ook dins dag de film te draaien. Graag ver wijzen wij naar de advertentie el ders in dit blad. VOETBALUITSLAGEN Ere-divisie Sparta—DOS 3—1 HeraclesDWS 01 Go AheadFortuna '54 00 Telstar—ADO 2—2 PSV—GVAV 0—2 MVV—Willem II 3—1 AjaxFC Twente 31 ElinkwijkFeijenoord 13 Eerste divisie VVVVolewijckers 32 NAC—NEC 1—0 CambuurEindhoven 41 Holland SportAlkmaar 25 Sittardia—RBC 2—1 Blauw WitVelox 01 VolendamXerxes 21 DHC was vrij. Tweede divisie A Vitesse—HVC 2—2 TubantiaZwartemeer 42 Gooiland—PEC 1—1 VeendamZFC 21 ZaanstreekHeerenveen 21 Zwolse BoysHilversum 21 GraafschapAGOVV 10 Wageningen was vrij. Tweede divisie B ExcelsiorFortuna VI. 33 Den BoschHaarlem 31 NOADLimburgia 11 DFC—SVV 5—4 Hermes-DVSHelmondia 34 Roda JCBaronie afg. EDO—Wilhelmina 0—0 RCH was vrij. DONDERDAG 30 december VRIJDAG 31 december Stationsstraat 24 tel. 2809 - Waalwijk O GESLAAGD Op 22 dec. jl. behaalden onder staande candidaten het praktijkdi ploma machineschrijven volgens 't tienvinger-systeem. Dit examen werd in Eindhoven afgenomen door de Ned. Ver. tot Bevordering van het Administratief Economisch on derwijs. Jannie Vesters; Diny Kogels; Je anne de Louw; allen uit Waalwijk. Leo de Klerk uit Drunen. Nelly Wervers en Johanna Vos beiden uit Sprang-Capelle. Geslaagden genoten hun oplei ding bij de heer L. van de Leur, Mr. van Coothstraat 75, Waalwijk, waar vanaf heden nieuwe candi daten zich weer kunnen aanmel den. Zie hiervoor advertentie in dit blad. PLECHTIGE UITVAART EN BEGRAFENIS ALPHONS VAN BAAL Vrijdagmorgen jl. had in de pa rochie van St. Jan te Waalwijk de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van wijlen de heer Alphons van Baal, die dinsdag 21 december jl op 69 jarige leeftijd overleed. De overledene was mede-oprichter en directeur van het automobiel bedrijf Waveem N.V. te Waalwijk, welk bedrijf hij mede tot grote bloei wist te brengen. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door de Z. Eerw. Pater F. v. d. Schoot van de witte Paters en missionares in Afrika die niet vakantie in Waalwijk verbleef. De pater werd geassisteerd door door deken Maessen en kapelaan Weyling van de parochie St. Jan. Het parochieel zangkoor voerde on der leiding van directeur G. Duy- velaar op stichtende wijze de Re quiemmis van W. J. Reyniers uit. De belangstelling van vrienden en zakenrelatie's was groot. Nadat pater van der schoot de absoute had verricht werd het stof felijk overschot op het parochieel kerkhof ter aarde besteld. Het heeft lang geduurd, maar nu is het dan zover. De eerste van de Fort-montagebungalows, die in het GOUDEN BRUILOFT IN BAARDWIJK Op 23 februari 1966 hoopt het echtpaar A. v. Brunschot-v. Weer de, wonende Laageinde 64 Baard wijk, de dag te herdenken, waar op zij 50 jaar geleden in het hu welijksbootje stapten. Het echtpaar waarvan de bruidegom 78 en de bruid 76 jaren telt, verkeert mo menteel in een goede gezondheid. Wat de bruidegom betreft, liet dit verleden jaar wel wat te wensen over. De bruidegom is een geboren en getogen Baard wij ker, en heeft hier zijn gehele leven gewoond en gewerkt. Als metselaar-aannemer heeft hij in vakkringen een uitste kende naam. De bruid is geboren in Lith in Noord-Brabant, doch in de 50 jaren, dat zij in Baardwijk woont, heeft zij zich, evenals haar man aller sympathie verworven. Uit hun huwelijk werden 9 kinde ren geboren waarvan 6 jongens en 3 meisjes. Slechts één meisje woont nog bij haar ouders, de overigen zowel de jongens als de meisjes traden in het huwelijk. Voor de beide sympathieke oud jes, hun kinderen en kleinkinderen zal 23 februari a.s. zeker niet on opgemerkt voorbij gaan. De buurtbewoners komen heden avond in café ,,'t Vosje" te Baard wijk bijeen, om uit hun midden 'n comité te kiezen, dat de feestelijk heden zal voorbereiden. R.K.C. Degenen, die bij RKC meedoen aan de sporttoto worden erop at- ent gemaakt, dat de pool deze week één dag vroeger wordt opgehaald, of uiterlijk donderdagavond moeten worden ingeleverd bij de heer Sj. Hornes, Burg. Smeelelaan 34. Gaarne hopen wij op de mede werking van alle pool-deelnemers te mogen rekenen. AGENDA Woensdag 8 uur repetitie dames koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 2 januari om 12 uur repe titie mannenkoor „Oefening en Ver maak" in De Twee Kolommen. plan Groenewoud (langs de Akker laan) gebouwd worden, is gereed en zal woensdag 29 december a.s. om half elf worden geopend door burgemeester J. L. P. M. Teijssen. De woning is model-ingericht. AFSCHEID PASTOOR-DEKEN J. VAN LOON Mgr. J. van Loon, deken van Den Bosch en pastoor van de parochie St. Cathrien, heeft 2de kerstdag af scheid genomen van dekenaat en parochie. Het werd een groots af scheid, dat zijn hoogtepunt vond in de overhandiging van de zilveren stadspenning door burgemeester Lambooy. De scheidende deken mocht van zijn parochianen een geschenk on der couvert in ontvangst nemen. JEUGDIGE INBREKER AANGEHOUDEN Vorige week werd de 16-jarige C P. uit Waalwijk aangehouden op verdenking van diefstal. De inbraak vorige week bij v. d. Mee gepleegd bracht de politie op het spoor van P. De goederen die inbeslag wer den genomen vertegenwoordigden een bedrag van ongeveer 1000, Het onderzoek dat werd ingesteld bracht aan het licht dat hij buiten de inbraak bij van der Mee ook nog schuldig was aan inbraak met dief stal gepleegd op het WSC-terrein waar hij een partij glaswerk stal, uit een woning in Bloemenoord verdwenen huishoudelijke artike len terwijl ook de keet bij de in aanbouw zijnde bungalows niet met rust werd gelaten. De jeugdige dief, die heeft bekend, zal te zijner tijd zijn daden moeten verantwoor den. WSC JUBILEUM-TOTO Uitslag 6e week: Inzet 505,70, le prijs 75,82, F. Leenheers, Noordsraat 85 Waal wijk; geraden 505,61. 2e prijs: 50.57, J. Smits, Schotse Hooglanderstraat 67 Waspik, geraden f 505,41. 3e prijs: 25,29, G. Bergmans, Be- soyensestraat 62a Waalwijk, gera den 506,03. Prijzen eventueel af te halen bij penningmeester der jubileum-toto, Th. van Berkel Raadhuisplein 3, Waalwijk. Is de instelling van het nieuwe bedrijfschap voor de lederindustrie een waagstuk, zo vroeg de voorzit ter, de heer J. A. Middelhuis, zich af tijdens de eerste openbare ver gadering van dit schap in Tilburg. Spreker erkende de problematiek rond de ontwikkeling van de pu bliekrechtelijke lichamen maar oordeelde anderzijds dat het we liswaar voor de kleine bedrijfstak van de lederindustrie van vitaal be lang is dat men voortaan gezamen lijk kan overleggen en gezamenlijk kan werken aan een gemeenschap pelijk belang. Dr. J. F. G. M. de Meyer, staats secretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, stelde dat 't ver heugend is dat in deze tijd van her bezinning en twijfels inzake de vorm van de bedrijfsorganisatie toch de mogelijkheid aanwezig is gebleken het bedrijfschap voor de lederindustrie tot leven te wekken, zij het na lange tijd van voorberei ding. Met grote belangstelling ziet het kabinet, aldus spreker, uit naar het gevraagde ser-advies inzake de herziening van de wet op de be drijfsorganisatie. Doelmatigheid bij de bedrijfsorganisatie zal overigens evenzeer realiteit moeten zijn als het nastreven van het ideaal van de samenwerking, zo stelde spreker. Tilburgs burgemeester, mr. C. J. G. Becht, signaleerde dat in Mid den-Brabant de meeste lederindus trieën zijn gevestigd. Hij liet een waarschuwend geluid horen om vooral actief te letten op de slui pende gevaren van verdere mecha nisatie en derhalve uitdunning van het aantal arbeidsplaatsen. Dit il lustreerde hij met de teruggang daarvan in de Tilburgse wollen- stoffenindustrie die zeiter zo groot is als nu in Deventer, maar minder spectaculair verliep. Drs. H. Jansen, algemeen secre taris van de SER, hield een warm pleidooi voor de bedrijfsorganisa tie via publiekrechtelijke lichamen. Hij stelde dat dit in en rond de schoenindustrie bepaald al zeer vruchtbaar heeft gewerkt. Een goed functionerend apparaat kan van wezenlijk belang zijn voor de on dernemingen en diegenen die daar in werken. Het dragen van een ge meenschappelijke verantwoorde lijkheid en het verkopen van con- KRO-FEEST KLUISTERDE MILJOENEN AAN SCHERM Ongeveer 150-duizend tv-kijkers hebben met 16,5 uur durende jubile umprogramma van de KRO-televisie op 27 november helemaal gevolgd. Dat beteknt dat twee percent van het kijkerspubliek van 's morgens 8 tot 's avonds half 1 voor het beeld scherm heeft gezeten. De socilogische dienst van de KRO heeft de cijfers verkregen uit een ex- traonderzoek, dat door het bureau In- tomarkt werd ingesteld. Uit deze cij fers blijkt verder dat 5,5 miljoen Ne derlanders boven zeven uur naar de marathon-uitzending hebben gekeken. Dat is ongeveer 88 percent van het t.v.-publiek. Van de kijkers zonder televisie thuis heeft 37 percent als gastkijker de marathonuitzending ge volgd met een gemiddelde kijkduur van ruim een uur. De meeste kijkers 2,7 miljoen (40 percent), hebben op de marathon za terdag 5,5 tot 10 uur gekeken. Een kwart van het tv-publiek behoorde tot de „lichtere" kijkersgroepering met 'n kijkduur van een half tot 5 uur. Met een kijkduur van 10,5 tot 16,5 uur f lieten binnen de bedrijfstak vond hij van essentieel belang. De heer J G. Gompen, voorzitter van de Federatie van Verenigingen van Nederlandse Lederfabrikanten, stel de dat het overleg binnen het be drijfschap het karakter dient te dragen van een rondetafelconferen tie. Hij verheelde niet dat de on dernemers aanvankelijk wat on lustgevoelens hebben gekoesterd tegen een samenspraak met werk nemers en vooral afnemers. Hij had overigens alle vertrouwen dat dit samenspel in goede banen zal worden geleid. Hij nam de gelegen heid te baat om te opteren voor v/ettelijk voorgeschreven identifi catievoorschriften, waardoor het publiek in staat gesteld zal worden een onderscheid te maken tussen leer- en kunstprodukten. behoorde 24 percent van het tv-pu bliek ofwel 1,6 miljoen mensen tot de „zware" kijkersgroepering. In de steden werd „zwaarder" gekeken dan op het platteland, vooral in de drie grote steden. De bejaarden, doorgaans zeer lang durige kijkers, waren relatief minder in de zware kijkgroepering vertegen woordigd. Zij behoorden tot de groep matige kijkers en keken 5,5 tot 10 uur gemiddeld. De helft van het tv-publiek, circa 3,3 milojen, heeft zaterdagochtend voor korte of langere duur ingescha keld op het vier uur durende pro gramma van Brandpunt. De kijkdicht heid liep op van 23 percent tussen 8.00 en 9.00 uur tot 29 percent tus sen 11.00 en 12.00 uur. Het publiek voor „Brandpunt" bestond relatief meer uit vrouwen, vooral huisvrou wen (61 percent), dan uit mannen. Naar de programma's tussen 12.00 en 14.00 uur (Jan en alleman, Gala, Piste, Journaal en een documentaire) werd door ongeveer 65 percent van het tv-publiek gekeken. Van 14.00 tot 15.30 uur werd een kijkdichtheid genoteerd van 55 percent. Na 15.30 uur tot 17.30 uur daalde dit tot 49 percent. Naar het lange avondpro gramma werd gemiddeld gekeken door 88 percent (5,5 miljoen). Het meest werd in de vooravond gekeken naar de show van Wim Sonneveld (82 percent). Gemiddeld werd de gehele mara thonuitzending met 7,4 hoog gewaar deerd. Van de afzonderlijke program ma's kreeg de film Jongensstad het hoogste waarderingscijfer (8,2), ge volgd door het programma van Wim Sonneveld (8,0). INBREKERS ONTSNAPPEN NA KRAAK BIJ JUWELIER Bij juwelier J. Koremans in Chaam is in de nacht van donderdag op vrij dag voor een bedrag van ruim vijf duizend gulden aan gouden ringen, horloges en gouden hangers gestolen. Waarschijnlijk zijn de daders van deze kraak een half uur later bij een andere inbraak gestoord doordat de bewoners geluiden in het beneden huis hoorden. Daar werd een porte monnee met zeventig gulden vermist. Een grootscheepse politiecontrole in de omgeving heeft geen succes opge leverd. nog vóór de prijsverhoging van 1 januari 1966. De show is dagelijks geopend. van Haestrechtstraat 24, KAATSHEUVEL Telefoon 04167 - 2794

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 5