m n &;I Hf B| UCw ÉR» De wereld van 1965 in beeld TERUGBLIK OP 1965 Aan 't einde van de eerste maand van dit jaar rouwde de wereld om Sir Winston Churchill: op de laat ste dag van deze maand werd de Grote Staatsman ten grave gedra- gem Eerder in deze maand schiep Minister Luns vrolijkheid, toen hij in Helmond geïnstalleerd werd als „Keiebij ter". Diergaarde Blij dorp in Rotterdam maakte in Februari een moeilijke tijd door tengevolge van de mysterieuze apenziekte, die vele slachtoffers eiste. Amerika pu bliceerde in februari de sublieme foto's van het maanoppervlak, zo als deze opname van de „Zee der Stilte", (eerste rij, v.l.n.r.) H.K.H. Prinses Beatrix schiep 'n r/m-sfec- in de West waar 2ij de hartelijke ontvangst met hartelijke ongedwongenheid beant woordde: hier een beeld tijdens 't bezoek aan St. Eustatius. In maart centreerde Soestdijk de aandacht op zich bij het bekend worden van de verloving van Prinses Magriet en Pieter van Vollenhoven. De Rus Leonof werd de geschiedenis in geschoten als de eerste mens in de vrije ruimte: op 18 maart stond zijn foto in alle kranten ter wereld. H.M. de Koningin zag een groot deel van haar wintersportvakantie in Lech mislukken door een onge lukkige val, die haar aan het gips kluisterde, (tweede rij, v.l.n.r.) Op 6 april ontving Prins Bern- hard de bijzondere langspeelplaat van het Verzet 1940-1945: zeven da- later stelde premier Marijnen zijn opvolger Cals aan het Neder landse Volk voor. Op 20 april huw de Anneke Beekman in Hilversum waarmee een gelukkig einde kwam aan de moeilijke tijd van dit meis je. 23 mei werd ons land opge schrikt door het ongeluk van een Nederlandse toerwagen in het Oos tenrijkse plaatje Zirl, waarbij tien tallen slachtoffers te betreuren wa ren. (derde rij, v.l.n.r.) Koningin Elizabeth II van Enge land bracht een bezoek aan Duits land, waarbij zij ook de gehate muur in Berlijn in ogenschouw nam (27 mei). De ontploffing aan boord van de „Rona Star 2, op de werf van Verolme op 18 juni zaai de schrik en ontsteltenis. Vreugde, maar ook afkeuring, veroorzaakte de bekendmaking van de verloving van Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg op 28 juni. Triest waren veler vakanties tenge volge van de zonder ophouden neer gutsende regen, (vierde rij, v.l.n.r). De appel kweker in Deest, die zijn omheining onder stroom zette, ten gevolge waarvan een jongetje werd gedood, bleef dagen lang op de voorpagina's van de kranten in augustus; 't verbranden van Beat- platen in Djakarta zal vooral door de vele fans van het viertal betreurd zijn. De strijd in Viet Nam kreeg iedere dag weer zijn droeve plaats in het wereldnieuws en nog steeds zijn er geen tekenen, dat de strijd daar spoedig zal ein digen. Een grimmig souvenir aan een reeds twintig jaar geleden ge- ei nigde strijd werd uit een weiland in Maartensdijk opgegraven; een Duitse bom van 500 kg., die even wel zonder schade aan te richten onschadelijk gemaakt kon worden: 20 augustus, (vijfde rij, v.l.n.r.) Paniek en zware schade richtte een vulkaanuitbarsting, eind sep tember, aan op de Philippijnen waar de aarde minuten lang op springen stond Op springen stond ook korte tijd het bewind in Indo nesië, waar op 30 september een re volte plaatsvond. De regering van Soekarno wist de situatie echter meester te blijven. Een grote dag voor Zeeland was de eerste okto ber, toen de laatste overspanning van de oosterscheldebrug werd in gevaren. Vier dagen later beleefde de Vergadering van de Verenigde Naties een grote dag, toen Paus Paulus VI daar een bezoek bracht, (zesde rij, v.l.n.r.) Eerbetoon aan Prins Bernhard en Ds. Martin Luther King op 20 ok tober in Amsterdam, waar zij het eredoctoraat van de Vrije Universi teit verwierven. Eerbetoon aan Dr. Albert Schweitzer in de vorm van een in Nederland gegoten carillon, dat in Libingen (Zwitserland) een plaats zal krijgen. Gespannen toe stand heerst in Rodesië, na de een zij dig onafhankelij kheidsverklaring door Premier Ian Smith; gespannen was ook de toestand in Sleen, waar begin december 'n geweldige aard gaseruptie plaatsvond, (zevende rij v.l.n.r.)

Echo van het Zuiden | 1965 | | pagina 4