wAAlwrjkse en LAnqstRAAtse coiiRant WAALWIJK DRUNEN Grandioos feestprogramma ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan van de Waalwijkse R.K. Voetbalvereniging „W.S.C.' Afscheid directeur J. C. de Bont van postkantoor a.s. Vrijdag Nieuwjaarsuitvoering van O.N.A. Wieler-echo's MAANDAG 3 JANUARI 1966 87 e JAARGANG No. S De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25-f 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit, 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres „ECHO" CONCERT LIEDERTAFEL „OEFENING EN VERMAAK" Woensdag 12 januari opent de Liedertafel voor 1966 haar jaarlijks program met een speciale opera- avond. Voor deze gelegenheid heeft het bestuur beslag gelegd op een der beste krachten van de Nederlandse Opera, de heer Pieter van den Berg, bij velen bekend door zijn recente op treden voor de televisie in de opera Pasquale. Het program bevat een keur van bekende werken van Doni zetti, Verdi, Mozart, Giordanie, Gou nod, Mascagni, Bo'ito en Borodin. TENTOONSTELLING „DE POSTDUIF" Op 8 en 9 januari 1966 zal De Postduif haar jaarlijkse clubtentoon stelling houden in de zaal van de heer H. Heesbeen. Er komen 400 vo gels op vrijdag 7 januari va n 8 tot 9 uur 's avonds. Als keurmeesters zullen fungeren de heeren P. Netten en Fl. v. Gageldonk uit Breda. De tentoonstelling is geopend zater dag vanaf 8 uur 's avonds tot zondag middag 6 uur. Er worden zondag om 12 uur bon nen verkocht voor jonge duiven van broed 1966 van diverse kampioenen. JAARCIJFERS VAN DE WAALWIJKSE PAROCHIE'S Parochie O.L. Vr. Onbevl. Ontv. (Besoijen) In de parochie Besoijen werden in 1965 60.000 H. Communies uitge reikt, er waren 95 doopsels, en er werden 19 huwelijken gesloten. Er overleden 6 volwassenen en 1 kind. 56 kinderen deden hun Eerste H. Communie en 99 hun Plechtige H. Communie. Parochie St. Clemens (Baardwijk) In de parochie van Baardwijk wa ren over 1965 de cijfers als volgt: H. Communies 52.000, doopsels 75 kinderen en 1 volwassene, huwelijken 30, overleden 20 volwassenen en 3 kinderen, 58 kinderen deden hun le H. Communie en 62 hun Plechtige H. Communie. Bernadette parochie: In deze parochie waren de cijfers: H. Communies 50.000, doopsels 45, 18 huwelijken, 10 parochianen over leden en 33 kinderen deden hun Eer ste en 29 hun Plechtige H. Commu nie. Parochie St. Jan Baptist: In de parochie Centrum werden in 1965 87.000 H. Communies uitge reikt, 51 doopsels toegediend, 56 hu welijken gesloten, 36 parochianen overleden, 50 kinderen deden hun eerste en 87 hun plechtige H. Com munie. De St. Petrusschool had 330 leerlingen met 11 leerkrachten, de St. TheresiasChooI 285 met 9 leerkrach ten, de kleuterschool 167 met 5 leer krachten. De Andreas Zijlmansgroep telde 96 leden met 16 stafleden. Jeugdbeweging „De Terp" telde 300 jongens en meisjes met 25 leiders en leidsters. Er is een nieuwe Kabouter- groep in oprichting. De parochie telt 4025 katholieken. Pastoor Lam van de St. Antonius- parochie wenste ons geen inlichtin gen te verschaffen. Hij oordeelde de door ons gewenste gegevens als waardeloosvoor de gang van za ken in de parochie. WSC JUBILEUM JEUGDTOTO Inzet 7e week f 511.90. le prijs groot f 76.79 moet gedeeld worden door 2 winnaars die het be drag juist hebben geraden: D. Boers, Grotestraat 212 a en A. Collard, Gen de Wetstraat 11, Waalwijk. De 2e prijs, f 51.19 is voor J. Brok, p.a. BTD, Lips N.V., Drunen, gera den f 511,91. De 3e prijs, f 25.60 moet weer door 2 winnaars worden gedeeld, die elk geraden hebben f 511.81. Het zijn: R. Kleevens, Beatrixstraat 44 en mevr. Dumoulin, Seringenstraat 11 te Drunen. NED. BOND V. OUDSTRIJDERS Het voorlopig programma van het tweede gedeelte van het wintersei zoen is: donderdag 6 jan. Contactavond (schieten, kaarten) vrijdag 14 jan. Open Waalwijkse kampioenschappen, zaterdag 15 ajn. Kring schietwed strijden. donderdag 27 jan. Contactavond (schieten, kaarten) donderdag 10 febr. alg. jaarvergade ring. donderdag 17 febr. Contactavond (schieten, kaarten) donderdag 3 maart Contactavond (schieten, kaarten) donderdag 17 maart Contactavond (schieten, kaarten) woensdag 4 mei Dodenherdenking. KERSTBOOMVERBRANDING Woensdag 5 januari zal op het terrein tegenover het belastingkan toor een officieel vuurtje worden gestookt. Alle kerstbomen, die de jeugd van de Bernadettte-parochie kan verzamelen worden dan ver brand. Dat zal geschieden om half vijf onder het wakend oog van de politie, waarvan de aanwijzigingen stipt moeten worden opgevolgd. Dit is ook wel nodig zo vlak bij het belastingkantoor. Zoals wij enige tijd geleden reeds melden, is het initiatief voor deze kerstboomverbranding uitgegaan van Pastoor Oomens van de nieuwe Bernadette-parochie. VROUWENBEWEGING N K V. Woensdagavond zal de vrouwen beweging N.K.V". een kerstavond houden. Om zeven uur beginnen de dames met een H. Mis in de kapel van de Eerwaarde zusters, waarna een gezamenlijk koffietafel in ca fé van Helvoirt. KAMER VAN KOOPHANDEL Op donderdag 13 januari om 4 uur zal de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordelijk N.B. bijeenkomen in een openbare ver gadering in het gebouw van de Ka mer te Waalwijk. Tijdens deze openbare vergadering zal de voor zitter van de Kamer de heer Jud. Timmermans zijn jaarrede uitspre ken. EEN OUDE ZAAK KRIJGT EEN VERNIEUWING Het nieuwe jaar zal goed beginnen v»or de fa. W. Hens en Zonen in de Grotestraat 163 alhier. Geheel aan de eisen van de huidige „Doe-het- zelf-tijd" aangepast zal deze heel ou de schilderzaak op woensdag 5 janua ri a.s. haar poorten openen om ook nu iedereen ter wille te zijn op het gebied van glas, verf, behang en al wat daar al zo bij behoort. Borstelwerk en schildersgereed schappen" in de uitgebreidste zin zal zij voeren voor vakman en amateur, want bij de nieuwe aanpak is er grote verscheidenheid in lijm, beits, kunst- schildersartikelen, pastel- en oliekrijt, kunstschildersezels, linnen enz. Hier zal voor de amateur en kunstminnaar een mogelijk worden geschapen goede materialen te bekomen. Op het gebied van etalagemateriaal brengt de fa. Hens alles. Het interieur van de winkel is ont worpen en uitgevoerd door de heer Kees Hens, die dit op een aardige kunstzinnige wijze heeft gedaan. De wandrekken, op schilderijen gelijkend zijn keurig in lichte kleuren gehou den en goed gecombineerd. De verlichting is verzorgd door fa. C. van Dongen alhier. Het is aardig om te vermelden, dat deze zaak 63 jaar oud is. In 1953 vierde de familie Hens 'het 50-jarig bestaan. De stich ter van dit bedrijf is wijlen de 'heer Willem Hens welke op 'n zeer kunst zinnige wijze zijn vak hooghield. Het is een echt ,,schilders"-bedrijf in zijn soort. De opening heeft plaats woensdag om 3 uur n.m. Voor bijzonderheden verwijzen we graag naar de adverten tie elders in dit nummer. De fa. W. Hens ten Zonen zij veel sukses toegewenst. ACTIE VOOR VISCENTRUM In het artikel, dat vrijdag jl. in ,,De Echo van het Zuiden" ver scheen over de carnavalsactie ten bate van een viscentrum voor gehandicapten is een zeer storende fout geslopen. Er staat dat het gemeentebestuur van Waalwijk „om onbegrijpelijke redenen" zijn medewerking heeft onthouden, evenals de K.R.O. uit de teneur van het artikel zullen de lezers wel heb ben begrepen, dat dit moet zijn „om begrijpelijke redenen" In verband met de drukte rond de oudejaarskrant is de correc tie niet zorgvuldig genoeg ge weest. Ten overvloede zij nog eens vermeld, dat wij geheel achter de afwijzende houding van het gemeentebestuur en de K.R.O. staan. Dat neemt niet weg, dat wij gaarne onze steun verlenen aan een goed opgezette en degelijk gefundeerde actie. AANWINSTENLIJST VAN DE OPENBARE BIBLIOTHEEK Hoeven, J. van der. De engel en de blindeman. De verdere levensjaren van het „Scheel engeltje". Farrall, M. Het lot van anderen. Episode uit het leven van een ge voelige Ierse jongen, die eerst als idealist, later als verbeten revolu tionair deelneemt aan de strijd te gen de Engelse overheersers ten tij de van de eerste wereldoorlog. Doulis, Th. De vrije val. Tijdens een grootscheepse opge zette manoevre van de Amerikaan se paratroepen vinden enkele per sonen een antwoord op de vraag of de individuele mens vrij is en vrij heid van keuze. Jong, Dola de. De draaitol van de tijd. Een twaalfjarige jongen die zijn vakantie doorbrengt bij zijn groot moeder, een bekende actrice, komt daar op een afschuwelijke wijze te weten wie en wat zijn moeder is. Kerkhove, V. van. Simba's en para's in Stan. Een document over het drama van de Oost-provincie van Kongo, no vember 1964; met meer dan 100 fo to's en documenten, waarvan vele j nooit gepubliceerd zijn. Moore, B. Canada. I Rijk geïllustreerd overzicht van Ca- nada en zijn bevolking, waarin zo- i wel vele facetten uit de Canadese I kunst en geschiedenis, als de eco- nomische, politieke en maatschap pelijke toestanden belicht worden. Gast, L. Eine Frau allein. Een jonge dokters vrouw, die aan het eind van de oorlog moest vluch ten, omdat haar woonplaats in het frontgebied komt te liggen, geeft 'n beschrijving van de benarde om standigheden waaronder zij toen met haar 6 kinderen kwam te ver keren. AGENDA Woensdag 8 uur: repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur: repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak. Nu de Sint weer is verdwenen, de Kerstman van ons heengegaan, het nieuwe jaar reeds is verschenen, komt de Weerman graag weer aan. Voor nadere bijzonderheden, raadpleeg het totoformulier, dat U kunt krijgen bij de leden, Adreas Zijlmans Groep, alhier. De weermantoto, f 1000.- aan geldprijzen. 8, 15, 22 en 29 januari en 5 februari 1966. Prijswinnaars worden bekend gemaakt via dit blad. „Speel allen mee, ten bate van de A.Z.G." GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: Hondje; drukpomp; jack; step'; di verse handschoenen; step; porte- monnaie hondje, sleutels. Verloren: Diverse handschoenen; delen voor 40 paar damesschoenen; dameshor loge; schade-rapporten; ruitenwis sers; etui met balpen én passer; portemonnaie; diplomatentas. j) Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan op 8 januari a.s. heeft de oudste Waalwijkse Voetbalvereniging W.S.C. een grandioos feestprogram ma samengesteld. Een programma de jubilerende vereniging waardig. Dit feestprogramma luidt als volgt: Vrijdag 7 januari: Om 18.30 uur grote feestvergadering in het clubhuis van W.S.C. de Twee Kolommen. Tijdens deze feestverga dering zullen niet minder dan negen 40-ajrige- en vier 50-jarige jubilaris sen worden gehuldigd. Na de vergadering volgt een gezellig samenzijn. Zaterdag 8 januari: Van 15.00 tot 16.30 uur recipieert 't bestuur van W.S.C. eveneens in de Twee Kolommen, waar ook 's avonds een groot jubileumbal zal worden ge houden, waarvan voor de danstnuziek een bekend orkest is aangetrokken. In de zaal zullen op verschillende plaatsen speciale bars worden inge richt. Zondag 9 januari: Deze dag zal worden begonnen met een H. Mis in de kerk van St. Jan te Waalwijk, opgedragen voor de 'leven de en overleden leden der jubilerende vereniging, 's Middags zal op het WSC-terrein een jubileumwedstrijd worden gespeeld, waarvoor 't bestuur in onderhandeling is met de bekende voetbalvereniging B.V.V. uit Den Bosch. Deze onderhandelingen zijn reeds in een vergevorderd stadium. Op 14 en 21 januari wordt een groot rikconcours gehouden in de „Twee Kolommen", waaraan alle WSC-ers kunnen deelnemen. Zondag 23 januari: De jeugd van W.S.C. maakt op die dag een reisje naar Rotterdam, waar zij o.m. de voetbalwedstrijd Feije- noord - Telstar (ere-divisie) zal kun nen bijwonen. Zaterdag 29 januari: Zullen de WSC-veteranen een wed strijd spelen tegen de NOAD-vetera- nen, en zal 's avonds om 20.00 uur in de Gecroonde Leersse een cabaret avond worden gehouden waaraan o. m. de bekende artiesten Kees Schil- peroord en Fred Perrier medewerking zullen verlenen. Een groot sluitings- bal zal dan het slot vormen van de jubileumfeesten van W.S.C. voor het slagen waarvan de gehele WSC-fami- lie zich volledig heeft ingezet. In aanwezigheid van het voltal lige personeel van de Waalwijkse P.T.T. heeft de heer J. C. de Bont, directeur van het postkantoor te Waalwijk, afscheid genomen van de P.T.T., die hij 47 jaar heeft ge diend. Het eerst werd het woord gevoerd door de directeur van het Postdistrect Den Bosch, de heer K. Bakker. Deze schilderde de loopbaan van do scheidende directeur, die 47 jaar geleden in Waalwijk begon en via werkzaamheden in Haarlem en Den Haag weer in Waalwijk eindigde. De heer Bakker had niets dan lof voor de grote vakbekwaamheid van de heer de Bont, wiens eenvoud, bescheidenheid en rechtschapenheid hij prees. De personeelsbelangen waren bij hem veilig, hetgeen bewezen werd door het feit, dat hij de na tionale vertegenwoordiger was van het PTT-personeel bij de ARKA. De heer Bakker overhandigde vervolgens de afscheidspenning van de PTT en een persoonlijk ge schenk. Mevrouw de Bont mocht bloemen in ontvangst nemen. Namens het Waalwijkse personeel werd het woord gevoerd door de heer J. Kleijn, die het zei te be treuren, dat de directeur de PTT verlaten. Vooral omdat de heer de Bont zo eerlijk en rechtvaardig was. „Het was bij U zo bijzonder prettig werken", aldus de heer Kieijn. Hij overhandigde een tuinstoel en bloemen. Het woord werd verder gevoerd door de heer Van Caem, beheerder van het bijkantoor te Sprang-Ca- pelle, de heer Borghouts, directeur van het kantoor te Kaatsheuvel, de heer Droog namens de technische dienst, de bedrijfsbeveiliging en de reddingsdienst en de heer Kop, voorzitter van de afdeling Lang straat van de ARKA. De heer Bonis sloot de rij met 't releveren van enkele bijzondere gebeurtenissen uit de periode van het directeurschap van de heer De Bont. Alle sprekers deden hun woorden vergezeld gaan van ge schenken. Aan het einde van de - Bij een brand in Goirle zijn drie kinderen 'omgekomen. De vader wist uit het raam te springen en ving zijn vrouw en enkele kinderen op. Drie die op de vliering sliepen zijn ver brand. Een kind was uit logeren. - In Breda zijn op Nieuwjaarsdag drie mensen door verkeersongelukken om het leven gekomen. - In Eindhoven werd een 18-jarige student uit Velp door een vrachtauto overreden en hij overleed ter plaatse. Ook kwamen nog dodelijke verkeers ongelukken voor in Venlo, Nijkerk, Tiel, Rotterdam en Weert. - Pronk van Ajax kreeg van zijn club f 1000.- boete en van de KNVB zes weken schorsing voor de klap die hij Ten Donkelaar van FC Twente uitdeelde. sfeervolle bijeenkomst sprak de heer De Bont een dankwoord voor het onvergetelijk afscheid, dat men hem bereid had DRIEVOUDIGE MOORD IN MüNCHEN Een jonge kelner heeft in Mün- chen op nieuwjaarsdag een drie voudige moord gepleegd op zijn dochtertjes en vrouw. De Kelner schoot 's morgens vroeg zijn slapen de dochtertjes van 4 en 1 jaar met een zware colt een kogel door het harte waarna hij zijn vluchtende vrouw met 6 kogels om het leven bracht. ROTTERDAMSE HAVEN BOEKT NIEUW RECORD Om ongeveer half vier donderdag middag heeft de Rotterdamse haven een nieuw record geboekt. Voor het eerst in de geschiedenis bereikten 28 duizend schepen in één jaar de 'ha ven. De 28.000ste was het Duitse vrachtschip Naumburg (2826 ton). Het schip was afkomstig uit Antwer pen met stukgoederen. Vorig jaar de den in totaal 27.755 schepen de ha vens van Rotterdam aan. VAKANT1ESPREIDING De regering heeft zich in grote lij nen kunnen verenigen met het advies van de Stichting van de Arbeid over de bedrijfsvakanties in de komende jaren. De Stichting zal voor 1966 aan het bedrijfsleven het volgende vakan tieschema adviseren: Eerste periode: 4 t.m. 16 juli: de me taalindustrie plus het westen van Ne derland (Noord- en Zuidholland, Utrecht en Gelderland ten noorden van en westen van de rivieren). Tweede periode: 17 t.m. 30 juli; het bouwbedrijf en aanverwante bedrij ven, de confectie-industrie plus het oosten en noorden van Nederland. Derde periode: 31 juli t.m. 13 augus tus: de textielindustrie plus het ge deelte van Nederland bezuiden de grote rivieren. De regering heeft een beroep ge daan op het bedrijfsleven zich te hou den aan de aanbevelingen. Het ligt in de bedoeling deze drie groepen jaarlijks te laten rouleren. De periode van 1 juli t.m. 15 augus tus wordt beschouwd als het topsei- zoen. Ieder Le in verband met zijn werk en gezinsomstandigheden maar enigszins in de gelegenheid is, zoals ongtehuwden en ouderen, wordt aan geraden buiten die drukke periode met vakantie te gaan. STAKING IN NEW YORK Een grootscheepse staking heeft alle openbare vervoer in New York lamgelegd. De staking die op nieuw jaarsdag begon, treft vier miljoen New Yorkers die dagelijks van de ondergrondse of bus gebruik ma ken om naar hun werk te gaan. De nieuwe burgemeester van New York, Lindsay, die vijf uur voordat de staking begon werd geïnstal leerd, heeft vrijwel onafgebroken geconfereerd en vele telivisietoe- spraken gehouden om het publiek van New York in te lichten over de noodmaatregelen van de ge meente. De toneelgroep ONA zal ook dit jaar haar traditionele nieuwjaars toneelavond geven. Door omstan digheden kon dit jaar deze toneel avond niet worden gegeven op 1 en 2 januari, maar moest worden uit gesteld tot vrijdag 7 en zaterdag 8 januari. De prestaties zullen er ze ker minder om zijn evenmin de be langstelling welke deze echte Dru- nense toneelavonden ieder jaar weer kregen. Reeds maanden is ONA druk be zig aan de voorbereidingen van dit toneel evenement waartoe deze to neelavonden in de vijf jaren dat ONA deze verzorgt zijn uitgegroeit. De rollen zijn reeds geruime tijd geleden toegewezen. Vele avonden hebben de leden van ONA gerepe teerd, gestudeerd en geoefend want ruen weet dat er onder leiding van hun regiseur de heer Ton Noyons van hun iets wordt verwacht. De decorbouwers hebben het ontwerp persklaar liggen, de grimeur staat gereed om de personages te ver volmaken en de costuumaire heeft wéken lang gepast en gemeten om alles tot in de puntjes gereed te hebben. Licht en geluidstechnikers hebben alles uitgeprobeerd en de toneelknechten wachten op het sein het doek te halen. Maanden lang is er gedacht ge studeerd, gewikt en gewogen, kort om maanden lang heeft men met toewijding met enthousiasme en met liefde voor het toneel gewerkt om ook dit jaar de toneelavond ONA tot een unieke prestatie te maken ONA en Drunen waardig. Hiervoor was een samenwerking nodig tussen spelers, decorbouwers, grimeurs, licht en geluidsspecialis ten omdat ONA met aan het hoofd haar regiseur beter dan geen ander begrijpen dat amateurtoneel slechts dan reden van bestaan heeft als men het beste brengt. Vraag dan niet waarom zij zich inspannen, het is hun hobby, hun liefhebberij. En zij die ernstig hun best doen, het beste te brengen hebben zeker recht op belangstelling en waardering. Het is daarom dat U vrijdag of za terdag verwacht wordt in de grote zaal van de Hoge Braken om Uw belangstelling te tonen voor wat mensen uit eigenkring en gemeen schap presteren. Terug naar \Varschau van de he dendaagse schrijver Jan Staal is 't spel dat U dan kunt zien en ONA hoopt U deze avond met dit spel een bijzonder goede voorstelling te geven. Voor de vijfde maal brengt ONA dit jaar ook de Bruiloft van Kloris en Roosje met daarbij de nieuw jaarswensen van Thomasvaer en Pieternel, naar teksten van Ton Noyons. Al diegene aan wie het gemeen schapsleven niet ongemerkt voorbij gaat'zullen ook voor 1966 dit spel en deze nieuwjaarswens niet willen missen. Het is ook een goede ge dachte geweest van ONA om ook dit jaar het publiek bij dit spel te betrekken en men verwacht tot slot dan ook een echt Drunens feest. Wij wensen ONA gaarne veel succes. Wij zien ook dit jaar de prestaties met veel belangstelling tegemoet. Daarom tot ziens a.s. vi ij dag of zaterdag. Bart van de Ven uit Vlijmen zal dus niet meer coursen. De werk zaamheden thuis in de slagerij laten het niet meer toe en daarnaast wa ren de prestaties van het afgelopen seizoen nu niet van dien aard, dat hij er nog een jaar bij wilde teke nen. Van der Ven heeft een prach tige loopbaan achter de rug. Hij reed in tal van etappecoursen mee, was leider in de ronde van Neder land en won o.m. Müchen-Zürich, 'n wedstrijd van bijna 400 km., met ruime voorsprong. Wat van der Ven

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5