Jampe Geoeenteraad Sprang-Capelle Ogen vragen brillen van STASSAR 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 10 JAN. 1966 2 Gedeputeerde Staten tot goedkeuring van dat uitbreidingsplan in beroep is gegaan bij H.M. de Koningin. Eerst zal dus de beslissing van de Kroon moeten worden afgewacht, voordat met de realisering van 't plan Sprang- Zuid kan worden begonnen. Het ge volg van de beroepsschriften, inge diend door de drie ingezetenen, is dat het wel 1967 of 1968 kan wor den alvorens in Sprang-Zuid wonin gen kunnen worden gebouwd. Ten behoeve van de uitbreiding van de algemene begraafplaats in de Hei straat zullen zeer binnenkort de werk zaamheden beginnen. De in het plan opgenomen parkeerplaats zal stellig nog in 1966 in gebruik worden geno men. Zeker zal onder ogen worden gezien of - nu met name de aula op de begraafplaats in de Heistraat steels meer gebruikt wordt voor het doen plaatsvinden van de volledige begrafenisplechtigheden en dan in ve le gevallen te klein blijkt - uitbrei ding wellidht ter hand moet worden genomen. In 1965 kwam ook de aanleg van 'n bescheiden jachthaventje in de ha ven te Capelle gereed. De verdere, in richting daarvan zal in het voorjaar van 1966 dienen plaats te vinden, waartoe zeer binnenkort voorstellen aan de Raad zullen worden gedaan. De uitvoering van het rioleringsplan, waarvan de urgentie elk jaar meer klemmend en dringend wordt, wacht nog steeds op de beslissing van de centrale overheid op het verzoek om hiervoor gelden beschikbaar te stel len. Overigens werd in het afgelopen jaar het aanzien der gemeente weer verfraaid door uitbreiding van het openbaar plantsoen. Volkshuisvesting en planologie Ondanks de wat ruimere toewijzing van woningen-contingenten vraagt de woningnood in onze gemeente nog steeds de volle aandacht. Wel konden vele gevallen - waaronder een aan zienlijk aantal „schrijnende" weer tot een oplossing worden gebracht, doch dit wil niet zeggen dat we er al zijn. Nog steeds zijn er velen, die met spanning uitzien naar de dag dat hun huisvestingsproblemen voorbij zullen zijn. De lijst van woningzoekenden telt momenteel 248 ingeschreven woning zoekenden. Toch mogen we niet geheel on tevreden zijn over de toegewezen con tingenten. Wanneer we echter mede letten op het aantal „krotwoningen" te dezer plaatse, dan zullen toch nog grote aantallen woningen moeten worden gebouwd om de volkshuis vesting op redelijk peil te brengen. Dat neemt niet weg, dat we dankbaar zijn voor de woningproductie in '65. In dat jaar kwamen 68 woningen ge reed. Op 31 december 1965 waren in aanbouw 50 woningen. Daartegenover werden in 1965 weer 4 noodwoning ontruimd en 9 andere woningen gesloopt. In 1966 zullen nog de laatste 8 van de 25 aanwezig geweest zijnde noodwoningen ontruimd en uit de woningvoorraad worden genomen. Onderwijs Op 20 maart 1965 heeft het ge meentebestuur met het onderwijzend personeel, de leerlingen en de ouders der leerlingen feestelijk herdacht, dat de Openbare school te Capelle 50 j. in het huidige schoolgebouw was ge huisvest. Toch ziet men het schoolge bouw deze 50 jaar niet aan. Na reeds in voorgaande jaren uitgebreid en verbeterd te zijn, werd in het afgelo pen jaar het schoolgebouw verder ge moderniseerd en van centrale verwar ming voorzien, waardoor een aan de hedendaagse eisen aangepast school gebouw werd verkregen, terwijl ook omgeving en schoolplein zijn gesa neerd. Een rijwielstalling zal op korte termijn worden aangekocht. Verheugend nieuws is ook, dat de Minister heeft bericht, dat in het 2e kwartaal van 1Ó66 de rijksgoedkeu ring voor een nieuw schoolgebouw t.'b.v. de bijzondere lagere school te Capelle zal worden toegezonden, zo dat het einde van de meer dan deplo rabele huidige huisvesting van die school in zicht komt. Voor de op richting van het zo broodnodige nieuwe schoolgebouw voor de bijzon dere lagere school te Sprang wordt thans getracht door deelneming aan een bouwstroom van scholenbouw met toepassing van een arbeidsbesparende bouwmethode, de totstandkoming te bespoedigen. Actieve recreatie In ons gemeentelijk leven was de belangrijkste gebeurtenis in het afge lopen jaar ongetwijfeld de ingebruik neming van het zwembad op 10 juli 1965. Een gebeurtenis, die door de gehele lokale gemeenschap met grote vreugde en instemming is begroet, en tevens een prachtig object, waarop men terecht trots is. Het afgelopen jaar heeft Teeds bewezen, dat het zwembad in een grote behoefte aan Damesmode Tilburg Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES PULLOVERS VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. lokale recreatie, aan gezonde ont spanning voor jong en oud, voorziet, terwijl het voor velen bereikbaar wordt zich de in ons waterrijke land de noodzakelijke zwemkunst eigen te maken. Van 10 juli - 25 september wer den 37617 bezoekers geteld, waaron der topdagen met 1500 - 1720 bezoe kers. Wat mij bijzonder verheugt is, dat de gehele bevolking enthousiast is en het zwembad beschouwt „ais iets van onszelf'4; Baldadigheid en vernie lingen kwamen t.a.v. het zwembad niet voor. Het zwembad geeft een ge zonde uitweg aan de energie en de leefdrang van onze jeugd. Eveneens van grote betekenis wa ren in het afgelopen jaar de beslui ten om in samenwerking met de voet balclubs S.S.C. en N.E.O. op beider sportterrein nieuwe kleedkamers en kantines aan te brengen, waabij le den van de voetbalvereniging deze ge bouwen zelf in hun vrije tijd zonder vergoeding zullen bouwen. Een prachtig staaltje van burgerzin Ver- waoht mag worden, dat deze gebou wen in de tweede helft van 1966 ge reed zullen zijn. Het tweede voetbalveld op het sport terrein van S.S.C. kwam eind 1965 nog gereed voor gebruik. Ten behoe ve van de voetbalsport zal bij elk van de 3 complexen sportterreinen een 3e voetbalveld moeten worden aange legd. De 6 in onze gemeente aanwe zige voetbalvelden zijn volstrekt on toereikend. Zowel N.E.O. als S.S.C. hebben elk 12 tot 14 elftallen, die aan de competitie deelnemen. Wit-Zwart en H.N.C. beschikken elk over 6-7 elftallen. De burgemees ter spreekt de hoop uit, dat '66 voor Wit-Zwart en H.N.C. de zo noodza kelijke fusie zal brengen, waardoor de baan voor een sterke ontplooiing van de voetbalsport binnen het kader van gezond verenigingsleven in Capelle zal worden vrijgemaakt. Het is evenwel duidelijk, dat voor clubs met 12-14 elftallen 2 voetbal velden per vereniging ontoereikend zijn om alle jongens 's-zaterdagsmid- dags wedstrijden te kunnen laten spe len, ook al zijn er maar 6 a 7 elftal len per vereniging, die een thuiswed strijd spelen. Dat zou anders worden, indien de K.N.V.B. ook voor zater dagmorgen competitiewedstrijden zou kunnen uitschrijven. Tot heden is dat helaas niet mogelijk, omdat de scho len op zaterdagmorgen niet vrij zijn. Ik heb daarom Minister van Onder wijs en Wetenschappen verzocht dit te bevorderen, omdat - afgezien van andere belangen, bijv. van de wel een vrij weekend genietende ouders - dit voor de gemeentebesturen een aanzienlijke besparing op investerin gen voor voetbalvelden zou beteke nen. Immers voor het zaterdagvoetbal zou het een verdubbeling van de hui dige capaciteit betekenen, indien de thans op zaterdagmorgen lege en ver laten voetbalvelden alsdan gebruikt zouden kunnen worden. Maar ook voor het zondagvoetbal, waarin vele junioren -• en lagere elftallen reeds op zaterdag voetballen, zou dit een enorme verruiming van de capaciteit aan voetbalvelden betekenen. En ge zien de grote behoefte aan voetbal velden in vele gemeenten in Neder land, zou dit voor de totaliteit van de Nederlandse gemeenten m.i. een be sparing van miljoenen guldens op in vesteringen voor voetbalvelden mee brengen. Onze gemeente zal evenwel than s op aanleg van drie nieuwe voet balvelden bedacht moeten zijn en daarvoor in 1966 maatregelen dienen te treffen. Gaarne vraag ik thans 'Uw aandacht voor een ander vooruitzicht. Voor '66 ligt als blijde gebeurtenis in het ver schiet de ingebruikneming van het in aanbouw zijnde dorpshuis. De bouw is reeds ver gevorderd; het gebouw is reeds glas- en waterdicht; de centrale verwarming kan reeds branden en de stucadoor heeft zijn werk reeds ver richt, zodat, ook al komt er nog strenge vorst, de werkzaamheden bin nen door kunnen gaan. De aanleg van een parkeerplaats en rijwielstalling, zowel ten dienste van dorpshuis als het in de onmiddellijke nabijheid ge legen zwembad, is reeds opgedragen, zodat in de loop van 1966 een fraai complex, bestaande uit dorpshuis en zwembad, officieel kan worden ge opend. Tevens hoop ik, dat in 1966 ook n begin zal kunnen worden gemaakt met de bouw van een sportzaal, waar van niet alleen gebruik zal kunnen worden gemaakt ten behoeve van het onderwijs in lichamelijke oefening op de scholen en door de plaatselijke gymnastiekvereniging Pro Patria, maar ook ten behoeve van allerlei zaalsporten, zoals volleybal, zaal handbal, tafeltennis enz. Hoewel een zaak zijnde van de Ned. Herv. Kerk te Sprang, wil ik gaame tot uitdrukking brengen, dat ik er mij over verheug, wat in en voor de bouw van het Ned. Herv. jeugdcentrum te Sprang, in de vorm van vrijetijd-bouw en financieel, door de leden van de kefk werd en wordt gepresteerd. Economische aangelegenheden In 1965 is de werkgelegenheid weer uitgebreid door de vestiging van 1 be drijf op het industrieterrein aan de Dick Flemmingstraat. Uw Raad be sloot kredieten te voteren voor 2 in dustriehallen, welke in huurkoop zul len worden uitgegeven en waarvan de houw voor de een reeds is en voor de ander vanavond wordt aanbesteed en in 1966 zal worden gerealiseerd. Het industrieterrein langs de haven in Capelle zal eerst na de voltooiing van de deltawerken geheel afgewerkt kunnen worden, daar als gevolg van het als dan lagere waterpeil met lage re kaden kan worden volstaan. Het is dus zaak daarmee te wachten tot na 1968. De stemming voor de ruilverkave ling is thans gepland in de tweede helft van 1966. Het verheugt mij, dat steeds meer boeren de wens te ken nen geven 'om in ruilverkavelingsver- band een boerderij in de Polder te vestigen. De TuinbouwstiChting is thans op gericht. Natuurlijk zal de stichting trachten zoveel mogelijk gronden te verwerven, maar 't zal tot na de ruil verkaveling en de volledige watervrij making van de Polder duren alvorens de Stichting kan gaan werken. Tot dat tijdstip zal zij noodgedwongen min of meer een „papieren" stichting moeten blijven. De wateroverlast gedurende de laat ste 6 weken van 1965 heeft ons weer eens geconfronteerd met het feit, dat de polders ten zuiden van het Oudé Maasje boezemgebied zijn. Ook dat zal voortduren tot na de voltooiing van het Deltaplan en ook dan nog zal zonder verdere maatregelen dit gebied bij een samenloop van ongunstige fac toren (b.v. veel bovenwater en spring tij op zee) 1 x per honderd jaar de kans lopen boezemgebied te zijn. Vo rig jaar meende ik, dat vaststond, dat deze maatregelen zouden bestaan uit het aanbrengen van een keersluis bij Keizersveer, die alleen bij hoge wa terstanden 'het Oude Maasje zou af sluiten, doch overigens een onbelem merd scheepvaartverkeer op het Ou de Maasje zou verzekeren. Ged. Sta ten hadden daarvoor gekozen. Thans blijkt het Rijk deze zaak weer geheel op losse schroeven te hebben gezet en de voorkeur te geven aan een vaste dam in het Oude Maasje by Keizersveer en een verbinding van het Oude Maasje met de Bergse Maas via schutsluis in de haven van Waal wijk, omdat dit een wat goedkopere oplossing is. In dat geval kunnen de havens en de daarlangs gelegen in dustrieterreinen van Waspik en Spr.- Capelle wel worden afgeschreven, evenals de waterrecreatie op het Ou de Maasje. Bovendien zou het voor de verdere toekomst de mogelijkheid van havenbekkens langs het Oude Maasje, bereikbaar voor schepen tot 2000 a 3000 ton, geheel afsluiten, want de schutsluis te Waalwijk is slechts toegankelijk voor schepen tot 1000 ton. Wanneer we aan de verde re toekomst denken, is er dan voor 't noordelijk gebied van Midden-Bra bant een mooiere plaats voor het re gionale industrieterrein van noorde lijk Midden-Brabant als daar, ge scheiden van het woongebied door 'n agrarische strook. De bevolking van Noord-Brabant zal tot het jaar 2000 verdubbelen. Als straks na 15 of 20 jaar het havenge bied van Waalwijk geheel is uitgege ven, dan biedt het gebied van het Ou de Maasje grote mogelijkheden voor industrievestiging. Dit is dan ook een zaak voor het Stadsgewest Waalwijk, dat zich dezer dagen met deze kwes tie ernstig gaat bezighouden en zeker het belang van deze aangelegenheid zal onderkennen. Stadsgewestelijke samenwerking Op 29 april 1965 besloot U tot deelname aan het informele overleg in de Stadsgewestelijke Commissie Waalwijk, welke commissie ten doel heeft om de voorbereiding van een in tergemeentelijk structuurplan te be vorderen, waaraan de gemeentelijke bestemmingsplannen moeten worden aangepast, en om voor, 1 juli 1966 voorstellen te doen met betrekking tot de concrete definitieve vorm van de samenwerking van de gemeenten in haar gebied. Het is duidelijk, dat verschillende belangen van de zeven gemeenten, be horende tot 't stadsgewest Waalwijk, min of meer met elkaar zijn verstren geld, al is 'hier geen sprake van één agglomeratie, d.w.z. één over de ver schillende gemeentegrenzen heen sa mengegroeide bebouwde kom. Het gebied van de 7 gemeenten, die het stadsgewest Waalwijk uitmaken, vormt eerder een conurbatie, d.w.z. verschillende bebouwde kommen ge scheiden door ruraal gébied, maar toch met een zekere samenhang op economisch en ander terrein. Een aantal belangen, zoals de ruimtelijke ort ening, industrialisatie, verkeers verbindingen, recreatie vraagt voor de totaliteit van de zeven betrokken gemeenten om een gemeenschappelij ke behartigheid en eenheid in behan deling, omdat zij de onderscheidene gemeenten alle in ruime mate aan gaan en nauw verbonden zijn met de belangen van de individuele bewo ners der betreffende gemeenten. De ontwikkeling van onze maatschappij, de schaalvergroting van onze tijd brengt mee, dat iedere lokale samen leving steeds minder als een besloten en afgerond geheel gaat functioneren. De grote stad verliest inwoners aan de randgemeenten, die rustig-en lan delijk willen wonen. De randgemeente is voor werkgelegenheid, onderwijs e.d. aangewezen op de stad en io ontstaat een onderlinge depensatie. Maar de stad en randgemeenten zijn alle nauw betrokken bij streek- vraagstukken als industrialisatie, re creatie, verkeersverbindingen e.d. En daarom is samenwerking vereist. Ik meen dan ook, dat de vraag of de informele samenwerking binnen het stadsgewest Waalwijk in 1966 dient te worden omgezet in een formele re geling, zeer zeker bevestigend moet worden beantwoord. Daarbij zal - zeer zeker in de aanvang - voorzich tig moeten worden gemanoevreerd. Met name t.a.v. de overdracht van be voegdheden aan stadsgewestelijke or ganen verdient een geleidelijk verpo- pend groeiproces verreweg de voor keur boven een geformeerde over dracht, die tot een deceptie zal leiden, als niet duidelijk voor ogen staat wat men wil en een voor zijn taak bere kend bestuursapparaat ontbreekt. Wél zal m.i. ten spoedigste moe ten worden aangevangen met het ont werpen van een gemeenschappelijk structuurplan voor deb etrokken ge meenten, opdat een harmonische en op eikaars bebouwingen afgestemde uitbouw van de betrokken gemeenten plaats vindt en wilde groei wordt voorkomen. Zeker is dit noodzakelijk voor de kommen van Waalwijk Kaats heuvel en Sprang-Capelle, die al raakvlakken gaan vertonen. Voor het welslagen zijn echter nodig een grote bereidheid tot samenwerken en een doelbewust ruimtelijk beleid, waarin het wonen, het werken, het verkeer en de ontspanning zullen moeten wor den verankerd. Dat ruimtelijk beleid is voor de toekomst van het stadsge west en iedere daartoe behorende ge meente afzonderlijk van primair be lang en zal bepalend zijn voor de ver ste vormen en terreinen van samen werking. Financiële positie der gemeente De financiële positie der gemeente is niet rooskleurig. Enerzijds bren gen allerlei wetten en regelingen ho gere uitgaven voor de gemeente mee, terwijl dit niet gecompenseerd wordt door verhoging van inkomsten. Slechts na verhoging van diverse plaatselijke belastingen zal een krap sluitende begroting 1966 worden verkregen. Anderzijds zal de gemeen te allerlei noodzakelijke uitgaven voor wegen, scholen, verkeersverbe- teringen, recreatie enz. niet achter wege kunnen 'laten. Naar mijn me ning zal het aandeelpercentage, dat het gemeentefonds heeft in de op brengst van het complex belastingen, dat de voeding vormt van het ge meentefonds, moeten worden ver hoogd, opdat de uitkeringen aan de gemeente rijker kunnen vloeien. Er wordt te gemakkelijk voorbij gezien aan het feit, dat het de ge meenten zijn, die voornamelijk in het verzorgingsniveau van de bevolking moeten voorzien, terwijl zij onvol doende delen in de door belasting heffing van de bevolking verkregen middelen. Een andere onbillijkheid is de toe passing van de vermindering van de garantie-uitkering. Deze uitkering, ruim f 105.000. bedragende, zal te beginnen in 1966, elk jaar met 1/5 worden verminderd. Maar verdiepen we ons in de oor zaak van deze garantie-uitkering, zijnde het bedrag dat voor 1960 de oude financiële verhoudingswet 1960 dan ligt dit hierin, dat onder de oude regeling de uitkeringen extra zijn verhoogd tot opvanging van de kapi- taalslasten van noodzakelijke inves teringen. Die kapitaalslasten zijn gebleven, maar de nieuwe financiële verhou dingswet ontneemt ons weer de een maal gegeven middelen. Een ander punt dat ons bezwaart, is de hoge rentevoet voor vreemd ka pitaal, die niet alleen de gemeentelij ke investeringen afremt, maar ook de particuliere, waardoor de particuliere woningbouw danig wordt afgeremd en ook het hier geplande winkelcen trum minder kansen krijgt. Al met al zal 1966 op financieel gebied niet gemakkelijk zijn. Gaarne eindig ik dit overzicht met uw Raad en de wethouders dank te zeggen voor de goede samenwerking en steun bij de vervulling van onze gemeenschappelijke taak. Voor 1966 kan ik niet anders wensen, dan dat de goede toon en sfeer bewaard zul len blijven en dat vele belangrijke be sluiten van uw College de gemeente verder zullen stuwen naar een goede toekomst. Niet minder dank ik de secretaris en de gemeente-architect, die U en mij voortreffelijk terzijde hebben ge staan en niet minder de andere amb tenaren en werklieden om de wijze, waarop zij steun en adviezen hebben gegeven, en voor hun werk ten dien ste van onze plaatselijke gemeen schap. Zij allen kunnen aanspraak maken op onze waardering en erken telijkheid. Ook de pers zeg ik dank voor de voorlichting en publiciteit, die zij over en aan de publieke zaak heeft gegeven, waardoor de bevolking in staat is gestéld het gemeentelijk be leid te blijven volgen. Mijne heren, een jaar, waarin veel is gebeurd, ligt achter ons. Een nieuw jaar vraagt van ons werkkracht en inzicht, energie en wijsheid. Moge God de Heer zijn zegen daarop geven en het werk onzer handen bevestigen. Ik dank U zeer. De raad van Sprang-Capelle heeft vrijdagavond een krediet van 6000 gulden beschikbaar gesteld voor het plaatsen van een uitkijkpost bij het zwembad. Eveneens voteerde men 'n krediet van f 6000.- voor uitbreiding van de toiletten bij de herenafdeling van het bad, het aanbrengen van een geluidsinstallatie en uitkijkspiegels, de aankoop van een electrisch pomp je en voor de aanschaf van materiaal voor het houden van zwem- en polo wedstrijden. Enkele raadsleden kon den zich op een enkel punt niet met het voorstel van b. en w. verenigen. Zo oordeelde de heer de Vries (soc.) het onverantwoord een bedrag uit te trekken voor het plaatsen van een uitkijkpost. Ook het plaatsen van 'n geluidsinstallatie bij het bad achtte hij volkomen overbodig. En de heren Rijkers en van den Dool (beiden s.g.) hadden bezwaar tegen de aanschaf van materiaal voor het houden van zwem- en polowedstrijden. SPIEGELS Burgemeester M. van Prooijen maakte duidelijk dat de gemeente er voor verantwoordelijk is als in het zwembad een ongeluk gebeurt. Er dient goed toezicht te zijn en dat is op dagen met 1500 tot 1700 zwem mers alleen mogelijk met behulp van een uitkijkpost en een geluidsinstal- latie. 'Ook de uitkijkspiegels zijn nodig want met deze spiegels is het mogelijk van de kassa uit een oogje te houden op de garderobe. Het zal dan niet meer zo eenvoudig zijn daar dingen te ontvreemden, zoals afgelo pen zomer is gebeurd. SOCIALISTEN TEGEN Het voorstel de hondenbelasting te verhogen gaf eveneens aanleiding tot opmerkingen. De heren de Raat en de Vries (soc.) vonden een verhoging van tien tot twintig gulden voor luxe honden en een verhoging van vijf tot 10 gulden voor waakhonden te groot. Zij wilden de verhogingen van resp. tien en vijf gulden halveren. De heer de Vries zag de opgevoerde honden belasting voor velen als een bezwaar. Maar burgemeester van Prooijen meende dat een tientje 'belasting per jaar voor een hond wel te overkomen is. Maar zes van de 356 in Sprang- Capelle geregistreerde honden zijn luxe honden. Alleen de socialistische fractie stemde tegen. TUINBOUW De raad koos met 5 stemmen de heer L. v. d. Made (c.h.) als vertegen woordiger in de tuinbouwstichting Sprang-Capelle, Waspik, 's-Graven- moer. De heer J. Dekkers (gemeen tebelang), die door b. en w. op de no minatie was geplaatst, kreeg 3 stem men. Uit de groep van tuinders koos men als lid van de stichting de heer W. J. Pruijssers. Hij kreeg 6 stem men en de heer G. Geenen 4. Voor de aanschaf van meubilair en leermiddelen ten behoeve van de openbare school in Capelle stelde de gemeente een bedrag van f 3852.— j beschikbaar. i HINDER Bij de rondvraag vestigde de heer Rijkers de aandacht op de Dreefweg, die in zeer slechte staat verkeert. De voorzitter beloofde hierover contact 1 op te nemen met de gemeente Loon op Zand. De weg ligt namelijk niet op het grondgebied van Sprang-Ca pelle. Ook attendeerde de heer Rij kers op het feit dat op de Nieuwe- vaart buurtbewoners veel hinder on dervinden van het vulcaniseerbedrijf van de firma Waarts. De heer van Prooijen antwoordde dat deze kwes tie bij de deskundigen in behandeling is. Waalwijk CLUBTENTOONSTELLING „DE POSTDUIF" Op zaterdag 8 en zondag 9 janu ari hield de Waalwijkse P.V. „De Postduif", in haar clublokaal bij de heer Heesbeen een bijzonder .goed geslaagde tentoonstelling, die zich in een grote belangstelling mocht verheugen. De heer Verhagén en zijn trouwe medewerkers hadden weer eer van hun werk en de keur meesters de heren P. Netten en Noyens uit Breda, hebben zich van hun lang niet gemakkelijke taak,- om de prachtige inzendingen op hun juiste waarde te klasseren, tot volle tevredenheid gekweten, zodat „De Postduif' met grote voldoe- ding op deze tentoonstelling kan terugzien. Voor de diverse presta ties verwijzen we naar onderstaan de uitslagen: Klasse 1 Oude doffers H. Pulens 1 en 2; Th. Duivekam 3-6; K. Hamers 4; A. Schilders 5; Adr. Ley tens 7; P. de Laat 8; Th. Groeneveld 9; A. van Eeten IC'; Jo van Daalen 11; Fr. Schoemans 12. Klasse 2 jarige doffers Jos van Bladel 1; v. Bokhoven 2 en 9; Th. Duivekam 3; G. van Soelen 4, Fr. Schoemans 5 en 7; H. Pul lens 6; Knippels 8; Vermeer 10; A. - van der Linden 11 en 12. Klasse 3 jonge doffers A. van Eeten 1; L. Mulders 2; Fr. Schoelitz 3; G. van Soelen 4; J. v. d. Heuvel 5; K. Hamers 6; H. Scha- fer 7; B. van Riel 8; Vermeer 9; G. Schoemans 10; H. Pullens 11; L. v. d. Heuvel 12. Klasse 4 Jonge doffers Jor v. Bladel 1-6 en 9; P. de Laat 2; J. v. d. Heuvel 3; v. d. Griendt 4; A van Eeten 5; Fr. Schoemans7; H. Pullens 8; Avontuur 10. Klasse 5. Late doffers G. v. Soelen 1; G. v. Helvoirt 2; J. v. Osch 3 en 4. Klasse 6. Oude duiven Adr. Leytens 1 en 6; Vermeer 2; Duivekam 3 en 6; K. Hamers 4; A. Schilders 5; A. Leytens 7; P. de Laat 8; Th. Groeneveld 9; A. van Eeten 10; H. Pullens 11; H. Hamers 12. Klasse 7 Adr Leytens 1 en 6; Vehmeer 2; Th Duivekam 3; G. van Helvoirt 4; P. de Laat 5 en 12; H. Pullens 7; A. v. d. Linden 8; A. v. Huiten 9; Braat 10; G. de Man 11. Klasse 8 A. Schilders 1; A. Rekkers 2; Avon tuur 3; Hoffmans 4; Knippels 5; Vermeer 6 en 10; H. Pullens 11; H. Schafer 12. Klasse 9 Th. Duivekam 1 en 5; J. Verhagen 2; G. Schoemans 3; Knippels 4; Jos v. Bladel 6. Klasse 10 G. van Soelen 1; Adr. Leytens 2; J. Didden 3; B. van Riel 4; Th. v. d. Meydenberg 5; A. Rekkers 6; G. de Man 7. Beste doffer oud: H. Pullens. Beste doffer jong: Jor, van Bladel. Beste duiven oud: Ardré Leytens. Beste duivin jong: G. van Soelen. T.T.V. R.K.C. WAALWIJK Op 16 januari a.s. organiseert de T.V.V. R.K.C. de Waalwijkse tafel tenniskampioenschappen in de voormalige openbare lagere school in de Stationsstraat. Er wordt gespeeld in 3 klassen, namelijk: heren 2e klasse, heren 3-4 en beginners. Ook voor heren dubbelspel kan worden ingeschre ven. Mochten er personen zijn uit Waalwijk die hieraan willen mee doen, dan kunnen zij zich hiervoor laten inschrijven tot a.s. woensdag 12 januari bij de heer A. IJpelaar, v. Berckenrodelaan 55 te Waalwijk. De inschrijvingen dienen dan be slist binnen te zijn. ■Os Heuvelstraat 14 Telefoon 26882 i

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2