UW MBIIIK KAATSHEUVEL Bruiloft van Beatrix en Claus N.K.V. afd. Kaatsheuvel gaat 60-jarig bestaan vieren Hulde van Politiekorps voor Mej. Sterrenburg Abonneert U op dit blad Provinciaal nieuws 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 JAN. 1966 14 Verse haantjes „FAZANT" IDrunen Sprang-Capelle Waalwijk porten maken over een toekomstig struktuurplan. Haast zou hier niet van veel be lang zijn, zo vond de heer Teijssen. Een gedegen voorstudie achtte hij meer op zijn plaats. De enige dissonant van deze eerste openbare vergadering was de opmer king van de heer Koopmans uit 's-Gravenmoer, die naar aanleiding van een documentatie van het dage lijks bestuur over de gemeenschappe lijke regelingen met voldoening meen de te kunnen konstateren, dat deze in zijn kleine gemeente niet zo talrijk waren als in de grotere. Hij vond dat een pluspunt voor de zelfstandigheid van zijn gemeente. Jammer, zo iets te horen in 1966 en in een vergadering van een stads gewestelijke commissie, die zo duide lijk toont de nieuwe tijd met zijn gro tere onderlinge afhankelijkheid te verstaan. steeds voorradig POELIERSBEDRIJF Thorbeckelaan 35 - tel. 2869 Waalwijk BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboren Arnolda I T dv M H Scherpenborg- de Peffer; Agnes P dv J F Keyde- niers-de Rozario; Hendrik S zv D J Spuijbroek-Verbeek; Petrus A M zv A M Voogd-Verduin; Maria G H P dv G J C v d Sand en Gavers; Adria- nus H M zv H M Brok-van Halder te Drunen. Overleden Huiberdina Schellekens 91 j wed T Rekkers; Johanna M Verhoeven 61 j echtg P J de Goeij; Willem Ver steeg 85 j echtg M J de Geus. Huwelijks-aangiften H C F Lambooy 23 j te 's-Bosch en A Schmitz 25 j te Waalwijk; G Roosenbrand 21 j en J M v Zuidom 19 j beiden te Waalwijk; N J M van Helfteren 23 j te Tilburg en L I M T van de Pas 19 j te Waalwijk; A M Jacobs 24 j te Loonopzand en W N T Alessie 21 j te Waalwijk. Huwelijken Geen. Ingekomen H P J A M Hennekens van Nij- megen; E Volktert en gezin van Boxx- tel; J Stam en echtg van Halsteren; H G Goossens van Nijmegen; P M M L van Meeuwen en echtg van Italië; J N A v d Giesen en eohtg van Am sterdam; J C M Stevens en gezin van 's-Bosch; C H J Rombouts van Ber- licum; L I M T van de Pas van Til burg; C A J Verhoof van Tilburg; M T van Haandel van Schaijk; D J Leeuwerke en gezin van Spijkenisse; L J P J van Drunen en gezin van Drunen. Vertrokken M Yavuz naar Helvoirt; B A A Vergouwe naar Haarlem; C J F C Zigenhorn naar Eindhoven; A W Pulles naar Tilburg; G S P van Oud- heusden naar Eindhoven; H P J M Peters naar Nijmegen; J H W Kees naar Tilburg. HONDENBELASTING Graag willen wij nog even terug komen op onze ingezonden brief be treffende de hondenbelasting. De opmerking die uw redactie maakte over het verschil tussen luxe- en waakhonden is volkomen terecht, en inderdaad hebben wij de woorden van de burgemeester niet juist geïnterpreteerd. Het zal overigens duidelijk zijn dat de kern van onze brief handel de over de mogelijkheid van de hondenbelasting naar draagkracht vast te stellen. Naar onze mening biedt de Ge meentewet ruime mogelijkheden daartoe. Met dank voor de plaatsruimte. hoogachtend, P.v.d.A., Waalwijk DE KWESTIES BIJ DE AKU e.a. Na een vergadering van 5 uur tus sen de directie van de AKU te Arn hem en de 8 vakbonden, is men niet tot resultaat gekomen. Men verwacht dat zij een ultimatum zullen indienen of er een model-actie dreigt. Ook de voorstellen der directie werden ver worpen. Ook de havenarbeiders in Rotterdam en Amsterdam hebben de c.a.o.-voorstellen verworpen. ZONDAGDIENST Vanaf zaterdagmiddag 1 uur tot maandagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoedgevallen: Dienst Dr. Over" gaag. CARNAVAL Ook dit jaar zal het carnavalsfeest in Drunen naar men verwacht op uit bundige wijze worden gevierd. De raad van 11 heeft het programma voor het komende carnaval reeds op gesteld. Dit programma is ongeveer gelijk aan die van voorgaande jaren. Op zondagmiddag zal met een carna vals-optocht Prins Carnaval worden ingehaald. Voor de beste groepen zul len ook dit jaar weer prijzen beschik baar worden gesteld. Evenals vorig jaar is er dit jaar weer groeplopen en ook hiervoor zijn prijzen besdhikbaar. Die maandag is er weer kinder carnaval met een optocht en feest middag. Dinsdag is het weer groep lopen en tot slot begrafenis van Mina. Natuurlijk is er dit jaar weer een carnavalschlager. De Heer en Mevrouw v. d. Wouw-v. Bommel danken allen voor de ontvan gen nieuwjaarswensen en wensen wederkerig allen voor een voorspoedig 1966. KADERCURSUS JONGE AGRARIËRS. De N.C.B.-afdelingen, de boerin- nenbonden, de jonge boeren en jonge boerinnen in de Oostelijke Langstraat zulen in de gelegenheid worden ge steld een kadercursus te volgen op Abdij Mariënkroon. Op dinsdag 18 januari is de cursus gestart met een voordracht over "De land- en tuinbouw in de oostelijke Langstraat in de nieuwe verhoudin gen". Verder in het seizoen zullen nog aan de orde komen „Vererving bij grondeigendom en pacht" door mr v. d. Vleuten, "Bedrijfsopvolging" door de heer Van Rijswijk en "Huis houdelijke problemen" door mevrouw De Broek. LENIE BROEKS UIT WAALWIJK WON EERSTE PRIJS VAN KAATSHEUVELSE SONGFESTI VAL Het jaarlijkse songfestival te Kaats heuvel ten bate van de missie in Brazilië en meer in het bijzonder voor de bouw van een seminarie in het gebied waar de Kaatsheuvelse missionaris Sjef van de Louw werk zaam is, heeft een overwinning op geleverd voor Lenie Broeks uit Waalwijk. Zij stak met kop en schouders boven haar concurrenten uit en de fraaie winnaars-trofee, die zij daarvoor uit handen van voorzitter C. Grootswagers in ont vangst mocht nemen, was in alle opzichten verdiend. Na de eerste selectie op 8 en 9 januari jl., werden deze zaterdag avond voortgezet met de laatste candidaten, waarna zondagmiddag alle geselecteerden in de halve fi nale voor het voetlicht kwamen, waaruit dan de uitverkoren voor de 's avonds te houden grote finale moesten worden aangewezen. Wan neer we in aanmerking nemen dat het puntenverschil tussen de eerste en de laatste van de tien finalisten ruim 140 bedroeg, dan kunnen de muziekkenners zich vermoedelijk v/el een voorstelling maken van de kwaliteit der afgewezenen bij de voorselecties. Voor de jury-leden, de heren L. Hornman, P. van Dijk, C. de Zeeuw en H. Blomsma de 5 m M' Mejuffrouw D. Sterrenburg te Sprang-Capelle heeft 12% jaar lang enkele malen per week op keurige wijze gezorgd voor het schoonhou den van het politiebureau. Zoveel trouwe arbeid was voor adjudant J. Been en zijn bijna tien man tel lende korps aanleiding haar dezer dagen in het politiegebouw te hul digen. In een geestige toespraak prees de adjudant het werk van de jubilaresse. Hij hoopte dat zij haar taak nog lang zou kunnen verrich ten. De heer Been verraste meju- frouw Sterrenburg namens het korps van de groep Sprang-Capelle -Waspik (zie foto) met een doos met zilveren lepeltjes. Van mevrouw Been ontving zij een boeket bloe men. laatste van een platen-maatschap pij waren er dan ook betrekke lijk weinig moeilijkheden om een eindstand op te maken, waarmee iedereen vrede kon hebben. Maar de opgave om zich door de eerste brij heen te werken moet voor de ze heren des te zwaarder zijn ge weest. Het organiserend comité zal zeer waarschijnlijk wel met voldoening op dit zangfestijn kunnen terugzien, ,en vermoedelijk kan er weer een behoorlijk bedrag aan "pater Van de Louw worden overgemaakt. Toch zullen deze mensen bij het nastre ven van hun doelstellingen zich eens moeten bezinnen, of het geen aanbeveling verdient over te scha kelen op een ander evenement. De belangstelling voor de songsfesti vals, afgaande op de vorige week' en dit weekeinde in de Gildenbond zaal, is in vergelijking met voor gaande jaren duidelijk aan het af-J nemen. Zaterdagavond was de zaal» weer matig bezet, evenals zondag middag. Alleen voor de finale zon dagavond bestond een flinke be langstelling, maar dat zal vermoe-; delijk ook wel voor een belangrijk gedeelte gelegen hebben aan het feit, dat het opkomende sterretje Margie Ball en haar combo als spe ciale attractie aanwezig waren. Dc eindstand van dit songfestival was Lenie Broeks, Waalwijk, 505 pnt; 2 The Kozani's, Velddriel, 480% pnt.; 3. The Daffodils, Waalwijk, 468 pnt.; 4. Tony en Maria Oomen, Alphen, 446% jnt.; 5. Avanti, 433; pnt.; 6. Romantica-koor, Drunen 412 pnt.; 7. Rietje Floris, Drunen, 308% pnt. 8. Jos van Keggel, Eind hoven, 393% pnt.; 9. Anja van Avoort, Breda, 384% pnt.; 10. The Pretty Girls, Kaatsheuvel, 263% p. FRANS KAMP IN RADIO PROGRAMMA Het arbeidsterrein van onze plaat selijke hammond-organist Frans Kamp begint zich steeds meer uit te breiden en is nu ook in de ether doorgedrongen. Op 27 december jl. mochten we hem en zijn trio, met als gast de violist Frans van Ber gen, beluisteren in 't maandelijkse programma jazzcorner van de Avro, waarin ook The South Jazzband uit Tilburg met Judy van der Meulen, zang, optrad. Deze uitzending werd als de beste in deze serie gekwali ficeerd. Op maandag 24 januari tussen 5 en 6 uur zal de AVRO het tweede gedeelte uitzenden van dit opgeno men programma, waarin het trio Frans Kamp het moderne genre vertolkt en The South Jazzband dixieland. SCHAATSWEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLJEUGD Aangezien de aangekondigde finale van de voetbalcompetitie voor schoolteams in verband met de vorst geen doorgang kon vinden, werden op de ijsbanen van het na tuurpark „De Efteling" onder lei ding van de heer Bruggeling, die daarbij geholpen werd door het on derwijzend personeel, schaatswed strijden gehouden, waaraan door circa 125 kinderen uit klas 4, 5 en 6 werd deelgenomen. Op het uit stekende ijs was een baan van 150 meter uitgezet en genoten de kin deren van een spannende en spor tieve strijd. De uitslag bij de meisjes was: 1. Ria van Heumen, Mariaschool, 12,8 sec.; 2. Marion den Teuling, Mariaschool, 15,1 sec.; 3. Brigit Vinken, Mariaschool, 15,3 sec. Jongens: -. Gerard Kuypers, St. Emilius- school, Loon op Zand, 10,2 sec., die tot deze prestatie kwam op 'n paar oude schaatsen, waarop vader nog gereden had, en nu 'n paar fonkel nieuwe in ontvangst mocht nemen. 2. Harry Snoeren, St. Bernardus- school, 11 sec.; 3. Willy Mateysen, St. Jansschool, 11,2 sec.; 4. Antoon Dingemans, St. Jansschool, 11,7 sec. BENOEMD Uit de ruim veertig sollicitanten naar de vacature van algemeen lei der van de R.K. Levensschool voor jongens te Kaatsheuvel, ontstaan door de benoeming van de heer J. Annegarn tot docent aan de Sociale Academie te Sittard, heeft het be stuur dezer instelling zijn keus la ten vallen op de heer J. G. M. Stok man, die reeds een zestal jaren de leiding heeft van de afdeling hand vaardigheid dezer levensschool. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren R. Raaymaakers te Kaatsheuvel en A. de Vries te Loon op Zand worden waargeno men door dokter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, telef. 04167-2550. Zaterdag na twaalf uur en zon dag zal de praktijk van dokter H. Winkelman te Sprang worden waar genomen door collega K. van Tuijn, Vossenbergselaan 21, Kaatsheuvel, telef. 04167-2006. AGENDA Apollotheater: vrijdag 21.00 uur, zaterdag 18,45 u. en zondag 15.00 uur en 18,45 uur: Winnetou het grote opperhoofd. Alle leeftijden. Zaterdag, zondag en dinsdag: Ei land der begeerte. 18 jaar. Gildenbond: Zaterdag 10,30 uur, receptie 60-ja- rig bestaan N.K.V., afd. Kaatsheu vel. Maandag, dinsdag, woensdag, don derdag 1930 uur, variétéprogramma i.v.m. 60-jarig bestaan N.K.V., Kaatsheuvel. Prinses Alexander van Kent, mi nister van staat dr Drees, prins Asch- win, broer van prins Bernhard en Freiherr Julius von dem Bussche Haddenhausen, oom van Claus, ma ken deel uit van de groep van in to taal acht officiële getuigen bij het huwelijk van prinses Beatrix. Er zul len zes bruidsmeisjes zijn, van wie drie met de voornaam Christina en daarbij komen dan nog vier bruids kinderen met strooimandjes. - De Rijks Voorlichtings Dienst heeft nu officieel bevestigd dat de bruidsjapon zal worden gemaakt door het modehuis Linette in Den Bosch. Mevrouw Bergé-Farwick, leidster van het modehuis, heeft het bruidstoilet ontworpen. Ook de japonnen van de bruidsmeisjes werden door Linette verzorgd. Het ziet er verder naar uit dat het aantal gekroonde hoofden onder de officiële gasten miniem zal zijn. De complete lijst met namen ge tuigen, bruidsmeisjes en bruidskinde ren, ziet er als volgt uit Getuigen voor prinses Beatrix zijn: prinses Alexandra (the honourable mrs Angus Agilvy), mevrouw Renee Smith-Roëll, dr. W. Drees en prins Asohwin zur Lippe-Biesterfeld. Getuigen voor de heer von Ams berg freiherr Julius von dem Bus sche Haddenhausen, graaf Ferdinand von Bismarck, Freiherr Johann Chris tian von Jenisch en prof. jhr. dr. F. A. M. Alting von Geusau. Bruidsmeisjes zullen zijn Prinses Christina, zuster van de bruid, prinses Christina van Zweden, de zuster van de bruidegom Christina von Amsberg, lady Elisabeth Anson, jonkvrouwe E. Loudon en jonkvrou- we J. E. Roëll. Bruidskinderen zullen zijn Carolijn Alting von Geusau, doch tertje van jhr en mevrouw Alting von Geusau-Houben, Joachim Jencquel, zoontje van de heer en mevrouw Jencquel-von Amsberg, Markus von Oeynhausen Sierstorpff, zoontje van graaf en gravin Caspar von Oeynhau sen Sierstorpff, en Daphne Stewart De afdeling Kaatsheuvel van het Ned. Kath. Vakverbond gaat dit weekeinde en de daarop volgende dagen haar 60-jarig bestaan vieren niet een uitgebreid feestprogramma. Daar is ook alle reden toe, gezien de velerlei activiteiten, welke deze organisatie in de afgelopen jaren heeft ontplooid in de moeilijke strijd ter behartiging van de mate riële belangen harer leden. Op 6 januari 1906 werd de orga nisatie opgericht onder de naam „De Volksbond", welke benaming later achtereenvolgens gewijzigd werd in werkliedenvereniging, KAB en thans NKV. Uit de organisatie ontstonden in verband met wisse ling in de werkgelegenheid diverse vakafdelingen, waarvan de grootste kern gevormd werd door de schoen en lederbewerkersbond „St. Cris- pijn en „St. Crispinianus", later fabrieksarbeidersbond „St. Willi- brordus", terwijl ook de afdeling van werkmeestersbond zich belang rijk ontwikkelde. Het ontstaan van de vakafdelingen was mede 'n ge volg van de gedwongen winkelne ring. De strijd tegen deze onsympa thieke instelling begon in 1911 en een rechtstreeks gevolg hiervan was, dat de organisatie overging tot de oprichting van de coöperatieve vereniging „broederhulp", welke zich vooral na de tweede wereld oorlog enorm heeft ontwikkeld. Ook op ander terrein was de orga nisatie actief. Zo kwam er een af deling van Herwonnen Levens kracht, een agentschap van de Cen trale Volksbank, welke uitgroeide tot een van de grootste van Neder land, en een agentschap van Con cordia, waarop de leden thans dik wijls een beroep doen bij de finan ciering van woningbouw. De strijd in de twintiger jaren tussen KAB en ziekenfondsen leidde tot de stichting van een eigen ziekenfonds. De arbeidersjeugd verenigde zich in de KAJ, welke organisatie zoals overal na de oorlog van het toneel verdween. Dit in tegenstelling met de in 1935 opgerichte vrouwenafde ling, die thans als KAV kerngezond is. In 1934 zorgde de KAB voor een eigen goed geoutilleerde huisves ting, nadat men lange jaren „ge woond" had boven het winkelpand van de coöperatie, hetgeen uitein delijk tot een tweetpalt met deze laatste eindigde en resulteerde in de bouw van de Gildenbond in de Mgr. Völkerstraat. Voor 1.000, kreeg men de beschikking over een flink stuk grond van het kerkbe stuur der parochie St. Jan, terwijl het gebouw zelf 17.000,kostte. De jonge organisatie mocht zich al vrij kort na de oprichting geluk kig prijzen te kunnen beschikken over een voortreffelijk voorzitter in de persoon van de heer C. Roesten- berg, later landelijk voorzitter van „St. Willibrordus", die zich ontpop te als een grote stuwkracht en met zijn bezieling enorm veel heeft bij gedragen in de ontwikkeling en groei van de arbeidersbeweging. Zijn opvolger J. Pols mag eveneens met ere worden genoemd en zeer zeker ook de heer J. Beerens, die 23 jaren tot 1957 de voorzittersha mer hanteerde en dus vooral in de crisisjaren vóór de oorlog een moei lijke taak op zijn schouders kreeg, waarvoor hij echter ten volle bere kend was. Vanaf 1957 is de heer Jac. Stokkemans voorzitter. Merkwaardig genoeg was ook de eerste adviseur een kracht van be tekenis. De naam van kapelaan Van Hees wijk zal onverbrekelijk ver bonden blijven aan de strijd tegen de gedwongen winkelnering. De or ganisatie heeft trouwens altijd over uitstekende adviseurs mogen be schikken, zoals o.a. kapelaan Hoekx, pastoor F. de Klijn, die precies 25 jaren aanbleef. Ook in pastoor H. Simkens heeft men thans een voor treffelijk geestelijke leider. Tot de thans circa 1200 leden tel lende NKV-afdeling behoort ook nog de enige overlevende van de oprichters, de heer C. Brands (95). Van het organisatieleven, zoals men dat vroeger kende, is thans geen sprake meer en beperkt zich gewoonlijk tot een goed bezochte jaarvergadering. Bij de jeugd is weinig belangstelling voor het ont wikkelingswerk, doch gelukkig be schikt men over een ruime goede kern, die van huis uit met het or ganisatiewezen vertrouwd raakte en de fakkel brandend houdt door het ledental zoveel mogelijk op peil te houden. Het zijn deze men- sen vooral, die beseffen dat zij de mannen van het eerste uur dank baar moeten zijn voor het gelever de werk in die moeilijke jaren en dus voor een klinkend programma hebben gezorgd om dit jubileum waardig te vieren. Dat programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 22 januari, feestelijke her- denkings-bijeenkomst in de grote zaal van de Gildenbond om 10,30 uur, uitsluitend voor genodigden, gevolgd door een receptie voor de leden. Zondag 23 januari, H. Mis om 10,15 uur in de kerk van de parochie St. Jan voor de levende en overleden Maandag 24, dinsdag 25, woensdag leden van het NKV, met feestpredi- catie door de geestelijk adviseur pastoor H. Simkens. 26 en donderdag 27 januari, telkens om half acht, grote feestvergade- ring in de Gildenbond met een klin kend variété-programma, waaraan meewerken Fr. Vrolijk, conferen ciers, Annie de Reuver, zang, het orkest Kees de Nijs, Peter Oran, goochelaar en André van Duin, pa rodist. Deze avonden zijn uitslui tend voor de leden van het NKV of hun huisgenoten en verloofden. Clark, dochtertje van mr en mrs Ste wart Clark-Loudon. Prinses Alxandra van Kent, die het vorig jaar in het huwelijk trad met de Britse zakenman Angus Ogilvy, is 'n nidht van koningin Elizabeth van En geland. Mevrouw Renee Smith-Roëll is een vriendin van prinses Beatrix en woont in Canada. Freiherr Julius von dem Bussche Haddenhausen is een oom van de heer von Amsberg, graaf Ferdinand von Bismarck en freiherr Johann Christian von Jenisch zijn vrienden van hem. Prof. dr F. Alting von Geu sau behoort tot de vriendenkring van het koninklijk gezin. Lady Elisabeth Anson, jkvr. E. Loudon en jkvr. J. E. Roëll, die tot de bruidsmeisjes behoren, zijn vriendin nen van prinses Beatrix. Jhr. en mevrouw Alting von Geu sau-Houben, wier dochtertje Carolijn een van de bruidskinderen zal zijn, behoort eveneens tot de vriendenkring van het koninklijk huis. Joachim Jencquel is een neefje van de heer Claus von Amsberg, Markus von Oeynhausen Sierstorpff in wier woning prinses Beatrix en de heer von Amsberg elkaar hebben leren ken nen. De ouders van Daphne Stewart Clark behoren eveneens tot de vrien den van het koninklijk huis. VERKIEZING PROVINCIALE STATEN De Protest. Christelijke Groep in Noord-Brabant komt bij de komen de verkiezingen uit met twee lijs ten, één voor de kamerkring Den Bosch en één voor de kamerkring Tilburg. De onevennummers behoren tot de C.H.U., de even nummers tot de A.R.P. De volgende candidaten zijn gesteld: Den Bosch: 1. Drs. D. Schouten, Waalwijk 2. K. de Geus, 's-Gravenmoer 3 A. Korteweg, Zevenbergen 4. Mr. J. N. Scholten, Andel 5. Mr. A. J. F. Finze, Eindhoven 6. Drs. J. Koning, Eindhoven 7. Mr. Drs. Joh. E. Chr. van der Laan, Uden 8. J. Biesheuvel, Nieuwendijk 9. D. J. Kaasjager, 's-Hertogen- bosch 10. T. F. Praasterrink, Helmond 11. C. B. Bouman, Werkendam 12. Drs. B. Combée, Eindhoven 13. Mevr. A. M. Werther- v. Suyle- kom, Almkerk 14. J. de Vroome, Oudheusden 15. J. L. van Rijswijk, Andel 16. R. Dijkstra, Den Bosch 17. Dr. Ir. G. A. Kluitenberg, Eind hoven 18. H. v. Prooyen, Sprang-Capelle 19. A. J. Kuysten, Sprang-Capelle 20. G. G. v. d. Beek, Genderen Tilburg: 1. A. Korteweg, Zevenbergen 2. K. de Geus, 's-Gravenmoer 3. Drs. D. Schouten, Waalwijk 4. Mr. J. N. Scholten, Andel 5. A. B. Kramer, Breda 6. C. D. van Oosten, Klundert 7. A. Oosters, Bergen op Zoom 8. Ir. A. Smid, Breda 9. J. A. Dekkers, Willemstad 1C\ D. Westerhof, Bergen op Zoom 11. A. H. Munsters, Fijnaart 12. Mevr. J. Jonkers-Tremensma, Breda 13. D. C. van der Kamp, Breda 14. Ds. P. Visser, Tilburg 15 Mevr. M. Mout-Schelfhorst, Breda 16. C. S. L. König, Raamsdonksveer 17. D. W. Marcus, Hooge en Lage Zwaluwe 18. A. Stange, Dinteloord 19. H. van der Dussen, 's-Graven moer 20. C. P. Koekkoek, Willemstad AANWINSTENLIJST OPENBARE BIBLIOTHEEK Austin, V. De Amerikaanse burger oorlog, 1860-1865 Verslag van de Amerikaanse bur geroorlog samengesteld uit brie ven en dagboekfragmenten. Baumer, F. Kafka. Clark, R. W. De mens ontdekt de wereld; de geschiedenis van de ontdek kingstochten Sinds de Feniciërs. Heerresma, H. Juweeltjes van wa terverf. Sfeervolle verhalen, waarin rond de vaak wonderlijke hoofdpersoon een gevoel van leegte en eenzaamheid heerst. Mclaughlin, W. R. D. Jacht op een walvisvloot. Gulik, R. van. Moord in Canton Rechter Tie lost 3 ingewikkelde moordzaken op tijdens zijn twee daags bezoek aan Canton, de groot ste havenstad van het 7e eeuwse China. Oosterbroek-Dutschun, A. Dwaal tocht naar het geluk. Deel 4. In Overijssel spelende streekro-

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 14