wAAlwijkse en UnqstRMtse couRAnt WAALWIJK KAATSHEUVEL P. van Engelen voorzitter K.N.B.B. 5 t Loon op Zand K.V.P.-ers kiezen Burgemeester Teijssen als hun eerste man MAANDAG 24 JANUARI 196G 87e JAARGANG No. 6 De tcho van het Zuiöen Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 -j- 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. G'4167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" 0 I» I» I» I» 0 I» I» KON. NED. MIJ. VAN TUINBOUW EN PLANTKUNDE Afdeling Waalwijk De afd. Waalwijk van de Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plant kunde, hield wederom een zeer ge slaagde bijeenkomst. De vereniging heeft hiermee weer eens laten zien dat ze haar leden weet te begees teren. Een koude januari-avond is nu juist niet de geschiktste avond om een bijeenkomst te houden; toch was, ondanks de bare winterkou, de zaal tot de laatste plaats bezet. Een bewijs dat de vereniging nog vitaal is en in staat goede avonden te or ganiseren. Ditmaal was het de heer J. Verdouw van „Turkenburgs Za den" N.V., die vanzelfsprekend de zaadplanten behandelde en hij deed dit zeer grondig en vlot. Als voornaamste factor voor het welslagen, behandelde hij eerst de vochtigheid en structuur van de bo dem. Hij wees zeer juist de fouten aan, die er doorgaans gemaakt wor den en aanleiding kunnen geven tot klachten. De leden, die de avond bijwoonden, zullen de veel voorko mende fouten nu wel vermijden en daardoor een goed resultaat berei ken. Aan de hand van keurige dia's, behandelde de heer Voordouw hier na de bloeiers van voorjaar, zomer en herfst, waardoor men altijd kleur kan hebben in zijn tuin. Van elke plant werd de juiste zaaiwijze, -plaats en geschiktheid aangegeven. De leken in het vak, konden hier weer heel wat opsteken en zullen ongetwijfeld hun voordeel kunnen doen met de aanwijzingen die bij Turkenburg Zaden N.V. proefonder vindelijk bewezen waren goed te zijn. De avond was dan ook een succes. Een interessante quiz aan het slot, leverde enkele leden nog een mooie prijs op; al de anderen kregen een troostprijs, zodat niemand met lege handen huiswaarts hoefde te gaan. Een dankwoord van de voorzitter en een verdiend applaus was het einde van deze leerzame gezellige bijeenkomst. UITSLAG WEERMANTOTO 22 januari 1966 le prijs, 6 goed: Mevr. Korthout- Maas, Putstraat 66, Waalwijk. 2e prijs, 5 goed: M. C. Pulles- Heesbeen, Grotestr. 235; L. P. Ver- wiel, Wijnruitstr. 3; Ivo Roorda, Grotestr. 283; M. Wijma, v. Berc- kenrodelaan 8, allen uit Waalwijk en C. C. v. Elten, Vazalstr. 16, Til burg. 3e prijs, 4 goed: mej. Th. Moonen, Burg. v. d. Klokkenl. 55; P. de Wert, v. Vessemstr. 2; M. Hulzenboom, P. Vreedestr. 6; Goudhardt, v. Berc- kenrodelaan 7; P. Kelder, Antonius- str. 84 (2 maal); J. Verwiel, Grote str. 264; mej. A. v. Mierlo, Hertog Janpark 21; Gennissen, Past. Kuij- persstr. 26 (2 maal)C. Roestenberg Victoriestr. 46; J. Rosendaal, Dr. Schaepmanplein 29; Th. Rekkers, J. Th. Muller, Kasteellaan 43; L. v. d. Dungen, Hoekeinde 8a; H. P. C. Heeren, Wilhelminastr. 30; M. Bertels, Burg. Smeelelaan 104; me vrouw Leijtens, Burg. Verwielstr. 11, allen uit Waalwijk, en H. van Beek, Berndijksestr. 37, Kaatsheu vel en G. v. d. Broek, Mariënkroon Nieuwkuijk. Den Helder 2, Ypenburg 3, Vlis- singen 2, Eelde 1, Twente 2, De Bilt 3, Endhoven 3, Z.-Limburg 4. De weermantoto speelt nu nog zaterdag 29 januari en zaterdag 5 februari 1966. Neem die kansen nog waar. Speel weer mee ten bate van de A.Z.G. NED. CHR. VROUWENBOND, afd. Waalwijk en Omstreken Woensdag 19 januari kwam de Ned. Christen-Vrouwenbond bijeen in het Willem van Oranje-college te Waalwijk. De eerste samenkomst in het nieuwe jaar was tevens de 9de jaarvergadering. De leiding berustte deze avond bij de presidente, mevr. Barkema-ten Kate. Mevr. N. van Herwijnen-Bomhof gaf een korte toelichting op het onderwerp: „Ar beid van de vrouw buiten het eigen gezin". Zij stelde daarna enkele es sentiële vragen, die door diverse discussiegroepen geanimeerd wer den besproken en beantwoord. De gebruikelijke verslagen van secretaresse en penningmeesteresse werden vlot afgewerkt. Een extra applaus kreeg de secretaresse, mevr. Overweel, omdat haar verslag in dichtvorm werd gebracht. In de pauze werd koffie met door enkele leden gebakken cake geser veerd. Vervolgens werd een tableau op gevoerd onder leiding van de heer Overweel, met medewerking van de heer G. Pelt uit Woerden als pia nist, en het meisjeskoor „Klein Ex celsior" uit Sprang. Uitgebeeld werd de levensloop van een chris tenvrouw van wieg tot graf. Het was een zeer geslaagde uitvoering en de N.C.V.B. mag op een onver getelijke avond terugzien. De volgende vergadering wordt gehouden op 23 februari 1966. Er zal dan iemand komen vertellen over de produkten van de zuivelfa briek „Friese Vlag". 25 Februari is „Vrouwen-Wereld gebedsdag". De samenkomst wordt deze keer gehouden in het koor van de Ned. Herv. Kerk aan de Haven. Willen alle dames die dit lezen, deze avond vrij houden, zodat allen die in God geloven zullen bidden voor de werkers en werksters in zending en missie. Zo zullen zij zich in den vreemde toch gesteund weten door de gebeden van het thuisfront. DIAMANTEN BESTAANSFEEST W.S.C. ZEER GESLAAGD RIKCONCOURS In het kader van het 60-jarig be- staansfeest van de Waalwijkse V.V. W.S.C. was op 14 en 21 januari j.l. een groot rikconcours georgani seerd in hotel de Twee Kolommen. Voor dit rikconcours waren fraaie prijzen beschikbaar gesteld en de belangstelling was daarom zeer be vredigend. Op 14 januari waren er 4G' deel nemers (sters) en op 21 januari 32. Er werd gerikt, dat de stukken er af vlogen. De eerste 5 prijswinnaars na de le ronde waren: 1. C. Schapendonk met 223 punten; 2. H. Brok met 184 pnt.; 3. L. v. Bla- del met 155 pnt.; 4. J. v. Liempt met 152 pnt.; 5. J. Knepflé met 146 pnt. Op de 2e avond waren de prijs winnaars: 1. J. Pennings met 375 pnt.; 2. J. Hombergen met 348 pnt.; 3. C. Schapendonk met 289 pnt.; 4. L. v. Bladel met 255 pnt.; 5. G. Knepflé met 243 pnt. Totaalprijs van 2 avonden C. Schapendonk met 512 punten. Hoogste score in een ronde: J. Pennings 193 punten. De prijzen werden vrijdagavond na afloop uitgereikt door de heer H. Wiesman van het organiserend comité. R.W.B. VIERDE HAAR 58e VERJAARDAG In een bijzonder uitgelaten stem ming heeft de uitgebreide R.W.B.- familie zaterdagavond in de zaal van J. de Nijs haar 58e verjaardag gevierd. Een op vole toeren draai end orkest „The All Stars" heeft gedurende deze avond de in goede stemming zijnde R.W.B.-ers op de vloer gehouden. Alhoewel R.W.B. pas op 2 februari a.s. 58 jaren be staat, is reeds nu haar verjaardag uitbundig gevierd, omdat de K.N. V.B. in het begin van het seizoen bepaald had dat gedurende de maand januari het voetbal voor haar afdeling zou worden stilgelegd. De in groten getale opgekomen R.W.B.-ers (in zijn openingswoord vertelde de voorzitter, de heer Snels, dat er geen afschrijvingen waren binnengekomen) hebben van de huidige winterperiode een dank baar gebruik gemaakt om er eens lustig op los te feesten en tot diep in de nacht is er dan ook heel wat afgedanst. Overigens werden de danslustigen enkele malen welbe wust van de vloer gehouden, toen een goed in elkaar gezette quiz het uiterste van het denkvermogen en geheugen van de deelnemers verg de, waarbij de jeugdige Joop Maij- ers zich de bekwaamste toonde, al hoewel hij akelig dicht op de hie len gevolgd werd door een oude rot uit de R.W.B.-gelederen die van sport en organisatie nog heel wat af wist, want de heer A. v. Osch maakte het Maijers lang niet ge makkelijk. Verder was er deze avond nog een persoon in de zaal aanwezig, die te recht een bijzonder prettige huldi ging was bereid vanwege zijn vele verdiensten van R.W.B. De heer Leo v. d. Gouw, kortelings vertrokken naar Huize „de Klinkert" in Til burg, werd namelijk verrast door een spontane huldiging vanwege 't feit dat hij meer dan 25 jaar lid was van R.W.B., maar daarnaast, on danks zijn handicap, vele jaren als jeugdleider van de R.W.B.-pupillen voor zijn club en voor de jongens op de bres heeft gestaan. Het is bij zonder jammer, aldus de heer Snels, dat een zo sportieve jeugdleider on ze club moest verlaten, maar daar het in zijn eigen belang is, zijn wij bijzonder ingenomen met het feit dat hij zich in Tilburg reeds zo goed thuisvoelt en dat hij aldaar weder om zijn beste krachten gaat geven aan een goed bevriende club die bovendien dezelfde kleuren draagt, want dank zij de bijzondere atten tie van de oud-oefenmeester van R.W.B., de heer Mathijsen, is hij reeds ingetreden in de gelederen van S.E.T. Verder dankte de voorzitter Het Nieuwsblad van het Zuiden voor 't feit dat dit door een uitgebreide re portage het licht heeft geworpen op de figuur van Leeke v. d. Gouw, waardoor deze in zijn nieuwe om geving reeds vele vrienden heeft verworven. Tenslotte liet hij de waardering van de vereniging blij ken door de aanbieding van een bromfiets-reparatieset, waarbij hij de hoop uitsprak dat hij deze niet vaak zou behoeven te gebruiken. De aanvoerder van 't le R.W.B.- elftal sloot zich volledig aan bij de woorden van de voorzitter en bood Lee een cadeau aan, de hoop uit sprekend dat de jubilaris er veel genoegen aan zou mogen beleven. Leeke v. d. Gouw tenslotte, dank te bestuur en leden van R.W.B. voor alles wat zij in de loop der tijden voor hem hadden gedaan en hoopt dat hij spoedig weer naar Waalwijk zou worden geroepen, teneinde het kampioenschap van R.W.B. mede te vieren. Het spreekt vanzelf dat eenieder zich gaarne bij deze wens wilde aan sluiten en de manier waarop er ver der nog gefeest is, mag een bewijs zijn van de goede wil van alles wat zich R.W.B.-er mag noemen. AANGEHOUDEN Een dezer dagen js in Amsterdam een Waalwij ker aangehouden. W. F. A. B. werd gezocht wegens flessen trekkerij. In verschillende plaatsen in het Noorden van het land heeft hij deze praktijken bedreven. De Amsterdamse, politie houdt deze zaak nog in onderzoek. STADSGEWEST. De gemeente Drunen, die op 't ogenblik meer dan 10.000 zielen telt, krijgt een zetel meer in 't stadsgewest Waalwijk, terwijl de heer Op de Weegh als lid van de gemeenteraad van Waspik heeft bedankt en dus ook niet meer in de commissie zitting heeft en voor Waspik een nieuw lid moet worden aangewezen. GEVONDEN EN VERLOREN Gevonden: handschoen, want, sleutels, schaatsbeschermers, gouden ring, autosleutel; polshorloge, zil veren armbandje met naam. Verloren: damespolshorloge, gou den hanger met gouden tientje, zil veren schakelarmband, damesporte. monnaie, damesbril, herenhand schoen, 10 gulden, damespols horloge, 2 sleutels aan ring, zwarte brillendoos, portefeuille met inh., damestas met inhoud. UITSLAG JEUGDTOTO W.S.C. 10e week Inzet op 21 januari '66 f 359.80 le Prijs 53.97 Jac. Trimbach, Dr. Schaepmanstraat 21, Waalwijk, geraden 359.81. 2e Prijs 35.98 H. Mahieu, Sta tionsstraat 25, Jack. Kooke, Putstr. 15, A. J. Verschuren, Andr. Zijl- mansstr. 1 A, allen uit Waalwijk. Allen geraden f 359.90 Zij ontvangen ieder 11.99 3e Prijs 17.99 H. de Folter, Pres. Steijnstraat 4A, Waalwijk. Geraden 359.62 AGENDA Woensdag 8 uur algemene jaar vergadering „Oefening en Vermaak" voor dames en heren in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie mannen koor „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. FEESTELIJKE HERDENKINGS BIJEENKOMST VAN 60-JARIG N.K.V. AFD. KAATSHEUVEL Een stijlvolle herdenkingsbijeen komst voor genodigden in haar feestelijk versierde eigen tehuis, de Gildenbond, vormde zaterdagmor gen de ouverture van het uitgebrei de feestprogramma ter gelegenheid van het zestig-jarig bestaan van de N.K.V.-afdeling Kaatsheuvel. Oud-voorzitter J. C. Beerens, die gaarne de leiding van de feestcom missie op zich had genomen, betrok in zijn welkomswoord speciaal de geestelijke en wereldlijke overheid, alsmede de jubilarissen van de af deling. Hij achtte de historie van de beweging voldoende bekend en meende dat bij het bereiken van deze mijlpaal meer bezinning op de toekomst nodig was, nu de arbei dersstand op sociaal-economisch en politiek terrein een plaats in de ge- De heer P. van Engelen uit Waal wijk heeft Ir. C. P. Scheepers, die als landbouwkundig ingenieur door de landbouworganisatie van de VN voor een aantal jaren naar Mexico is gezonden, opgevold als voorzit ter van de Koninklijke Nederland se Biljartbond. Bijna zou de heer Van Engelen nog geen voorzitter zijn geweest toen het bestuur bij de behandeling van de controverse tussen het bestuur en het district Amsterdam voor de stemmingen de portefeuillekwestie stelde. Die controverse is in het najaar van 1965 tot een uitbarsting geko men toen het bestuur van de KNBB aan alle districten een uitgebreid exposé zond, waarin onomwonden werd medegedeeld, dat het bestuur niet bereid was verder samen te werken met de voorzitter van het district Amsterdam, de heer D. van Zanten. Dit exposé werd gevolgd door twee rumoerige vergaderingen in de hoofdstad, waarbij het dis trict zich tenslotte achter zijn voor zitter schaarde. De agenda van de bondsvergadering nu vermeldde voor de bestuursverkiezing een toe gevoegd punt waarin het bestuur het beleid inzake deze kwestie aan de orde stelde. Amsterdam echter wilde dit punt van de agenda ge voerd zien en diende een motie in om dit te bereiken. Toen deze mo tie na een scherpe discussie tussen de heer Van Engelen waarne mend voorzitter op dit moment en de heer Van Zanten in stemming gebracht moest worden stelde het bestuur de portefeuillekwestie in 't vooruitzicht dat de vergadering zich achter de motie zou scharen. Het resultaat was dat de motie met 866 tegen 281 stemmen (132 blan co) werd verworpen en toen daar na de vergadering zich zo duide lijke cijfers achter het beleid van het bestuur stelde (838 voor, nul tegen, 441 blanco) was de zaak ge red en kon de bestuursverkiezing doorgang vinden. Daarbij werden de aftredende be stuursleden Chr. J. Bolle, N. Don ders, L. A. E. Hontele, D. van der Meer, N. Odekerken en C. v. Bok- ma herkozen en werd tot nieuw lid benoemd de heer F. A. R. Smit uit Tilburg. Ir. Scheepers werd met algemene stemmen benoemd tot erelid. De Mr. D. E. Lioni beker de hoogste onderscheiding, die de KNBB kent, werd voor een jaar toegekend aan het district Het Gooi, dat het vorig jaar het wereldkam pioenschap driebanden organiseer de. meenschap heeft veroverd en er kenning gevonden, de arbeider als mens waardig. Met trots wees hij er op, dat ook eigen mensen in de ze maatschappelijke verheffing in belangrijke mate hadden bijgedra gen door hun actieve deelname aan de uitbreiding van het organisato rische apparaat. In dit verband bracht hij gaarne hulde aan de pio niers en met name vooral aan wij len de heer C. Roestenberg, alsme de aan verschillende geestelijke ad viseurs. Er rijzen echter nog grote problemen aan de sociaal-economi sche horizon, aldus waarschuwde de heer Beerens het bestuur, dat hij tenslotte namens alle leden felici teerde met dit diamanten jubileum. Burgemeester L. van Erp onder streepte na zijn felicitatie het gro te belang van de arbeidersorgani satie op dit ogenblik, waarin de v/ij ze van medewerking der arbei ders in het openbaar belang ver anderd is. Hij wees op de noodzaak van differentiatie in de werkgele genheid in zijn gemeente en meer perfectie in de schoenindustrie om aan de groeiende buitenlandse con currentie het hoofd te kunnen bie den. De heer Van Erp hoopte ten slotte dat de jeugd later op dezelf de wijze aan de groei van de orga nisatie zou meewerken en ook in de raad aan de belangen van de gemeente. De heer Naus bood de gelukwen sen van het Verbondsbestuur aan onder aanbieding van een klok, op dat de jubilerende afdeling bij de tijd zou blijven, en benadrukte de noodzaak van een goede samenwer king tussen de vakafdelingen. Namens hét hoofdbestuur van St. "Willibrordus, feliciteerde districts bestuurder Rijnhart, terwijl de heer Broek, directeur van CO-OP Mid den-Brabant dankte voor de pret tige samenwerking en met zijn ge lukwensen een geschenk onder cou vert aanbood om de financiële zor gen voor dit feest wat te verlich ten. Verdere sprekers waren de heer Grootswagers, namens de plaatselijke afdeling van „St. Wil librordus", de heer IJpelaar uit Waspik namens de omliggende af delingen, de heer Soeterboek na mens de plaatselijke schoenfabri- kantenbond, en last but not least de 82-jarige voorzitter van de bond voor bejaarden en gepensioneerden, de heer C. Dingemans, die met ver wijzing naar de pauselijke encycliek Rerum Novarum op bijzonder rake en soms humoristische wijze nog eens op het verleden teruggreep, en de jubilerende afdeling vooral dankte voor de huisvesting in de Gildenbond. Nadat voorzitter Jac. Stokker- mans alle sprekers persoonlijk in zijn dankwoord had betrokken, ging hij over tot de huldiging van een twintigtal jubilarissen, die tus sen de vijftig en zestig jaar bij de organisatie zijn aangesloten. Jam mer genoeg moest een tiental hun ner, waaronder de enige nog in le ven zijnde oprichter, de 95-jarige heer C. Brands, wegens ziekte of ouderdomsgebreken op deze bijeen komst verstek laten gaan. Tenslot te dankte voorzitter Stokkermans de feestcommissie voor de organi satie van dit feest, dat zondag met 'n plechtige H. Mis in de parochie kerk van St. Jan kerkelijk werd ge vierd en a.s. maandag tot en met donderdag met 'n variété-program ma wordt voortgezet. Met een re ceptie voor de leden werd deze her denkingsbijeenkomst besloten. B.B.A.-BUS CONTRA WACHT HUISJE Vrijdagmorgen om zeven uur werd in de Van Heeswijkstraat 'n wacht huisje van de B.B.A. door een bus van deze maatschappij gekraakt. De bus, welke ter plaatse pas sagiers moest opnemen, schoof door het gladde wegdek tegen het trot toir, waardoor deze in aanraking met de overkapping van het beton nen huisje, dat geheel aan digge len ging. Onder de wachtende pas sagiers werden twee jongens door de neerstortende overkapping en glasscherven dermate verwond, dat zij in het ziekenhuis te Waalwijk ter behandeling moesten worden opgenomen. AFSCHAFFING GEZINSKORTING GASTARIEVEN Nu de gezinskorting op de tarie ven van de Waterleidingmaatschap pij en PNEM per 1 januari 1966 zijn afgeschaft, is het gemeentebe stuur van mening, omdat de sociale voorzieningen inmiddels zodanig zijn uitgebouwd, dat een maatregel als de onderhavige met betrekking tot de gastarieven eveneens zonder bezwaar kan worden genomen. De raad zal worden uitgenodigd daar toe te besluiten en wel per 1 janu ari 1966. Door deze mataregel zal aan de reserve ten behoeve van de bouw van het nieuwe gemeentehuis een bedrag van f 9.500,worden toegevoegd. BOUW BEJAARDENWONINGEN Het gemeentebestuur is voorne mens voor drie van vorig jaar res terende woningwetwoningen zes zogenaamde bejaardenwoningen te bouwen op een perceel bouwgrond dat nog beschikbaar is aan de oost zijde van de Kon. Emmastraat te Kaatsheuvel. Voor deze bejaardenwoningen wil men een centrale verwarmingsin- stallatie doen aanleggen, waarvan de totale installatiekosten geraamd zijn op 13.000,terwijl de ex ploitatiekosten bij verwarming met aardgas per woning circa f 8,per week zullen bedragen. De definitie ve exploitatiekosten zullen te zij ner tijd in de huurprijs van de wo ningen worden berekend. NIEUWE STRAATNAMEN Met de verkaveling van het ge bied omgeven door de Van den El zenstraat, Vaartstraat, provinciale weg en Van Besouwstraat, zal bin nen korte tijd een aanvang worden gemaakt. Om een directe plaatsbepaling bij de uitvoering van de werken, de grondreservering, de huisnumme ring en dergelijke gemakkelijk te doen verlopen, wil men de gepro jecteerde straten reeds thans van namen voorzien. Men wil hieraan de namen van oud-burgemeesters dezer t.w. Van der Heijden en Mal- lens, verbinden. TOEDIENING H. VORMSEL Op vrijdag 4 maart a.s. zal Mgr. J. Bluijs- sen, Bisschop-cadjutor van Den Bosch, om 8 uur n.m. een H. Mis opdragen in de pa rochiekerk, waarna de toediening van het H. Vormsel aan de kinderen zal volgen. R.K. JONGE BOERENSTAND In zaal Vermeulen heeft zaterdag de jaar vergadering van de Jonge Boerenstand plaats gehad. De dag begon met een H. Mis, waarna een rikconcours is gehouden. De uitslag hiervan was 1 Jan de Rond, 2 Wim v d Loo, 3 Jan Kuijpers, 4 Cor v Laarho ven en 5 Jan Moonen. Tijdens de vergadering, die voorgezeten werd door C. v. d. Loo werden de versla gen voorgelezen. Kapelaan Vertegaal voerde nog het woord en duidde op de serieuze vol ging van de liturgische plechtigheden in de kerk en vroeg goede medewerking vanuit de Boerenstand. In de loop van het seizoen zal hij godsdienstcursussen geven voor hun le den. De kapelaan reikte de soptrdiploma's uit van het jaar 1965: Diploma A: Atletiek Oisterwijk Jan Broeders; dipl. B idem: A. Kuijpers, Jac. Vermeulen, Ad Moonen; dipl. C idem: Cor van Laarhoven, Toon Broeders, Ad de Jong. Voor Tuin- en erfwedstrijden: Jac. Vermeulen, Ad. Kuijpers, Ad Broeders, Jos v.'Dongen, J. v. d. Bijgaard en C. v. d. Loo. De heer C. Wouters sprak over een sui kerbietenteelt voor de jonge boeren; Frater Hijacinthus vertoonde een 2-tal sportfilms van de Ned. Sportfederatie. Frater Constancius gaf een inleiding over de nieuwe richtlijnen van de Jonge Boeren en Boerinnen in de straks te vormen Kath. Plattelands Jongeren, waarin beide vereni gingen zulen worden opgenomen. Binnen 14 dagen zullen de huidige besturen aftreden en een gecombineerd bestuur worden geko zen. Verder werden de uitslagen van de boerenjeugddag 1965 bekendgemaakt, welke bijzonder is geslaagd. Tevens volgde de be kendmaking der uitslagen van de sportda gen, waaraan tweemaal door 15 leden is deelgenomen t.w. te Esch en te Esbeek. Ver meldenswaard is echter de selectie van de interkring te Oisterwijk. Hier was P. v. d. Made de vijfde in de 1500 m en Jan de Jong 7e in de 100 m hardlopen. De inter kring Oss was voor P v d Made weer een e4 plaats. Ook aan de vijfkamp Oisterwijk hadden de twee laatsten goede kansen. De voorzitter mocht allen hartelijk dan ken voor hun sportieve medewerking, want in het geheel heeft Loonopzand nog niet zo'n gek figuur geslagen. Hij verzocht wederom deelname aan sport- en kaderdagen in '66, waarvan de eerste voor Tilburg-stad was op 5 juni a.s. en de tweede maar liefst op 3 juli in Loonopzand. Mededeling over de laatste volgen zodra er meer over bekend is. Al bij al een vruchtbaar jaar dat deze jonge boerenstand heeft afgesloten. VELDLOOP Indien op zaterdag 29 januari nog niet gevoetbald kan worden zal Uno Animo voor haar junioren- en seniorenleden een veld loop gaan houden. De start zal om 3 uur zijn bij café Coomans, waar ook de finish is. Gegadigden kunnen zich opgeven bij de heren J. v. Wezenbeek, Salm Salmstraat 7 en Jan Lichtenberg, Hogesteenweg alhier of in het clubgebouw a.s. donderdagavond. BOERENBOND In zaal Vermeulen zal woensdag 26 jan. de jaarvergadering worden gehouden voor de leden van de N.C.B. Om 7 uur ds in de kerk een H. Mis waarna de vergadering. Op de agenda staat: Bestuursverkiezing, af tredend: J. de Kort en J. v. d. Lee, beiden herkiesbaar. Verder spreekt Pastoor J. Simons en zal een toelichting worden gegeven door mr. Selten over de Bedrijfshulp in de landbouw. Een film van het Ministerie van Landbouw sluit de avond. DE VROLIJKE VISSERS Een vereniging waarvan we bijna niets of weinig horen heeft ook zaterdag j.l. een feestmaal gehouden en wel een vis-feestmaal. De vrolijke vissers laten zich wel eens horen maar het gaat eigenlijk - zoals het behoort (vervolg op pag. 6) Burgemeester J. L. P. M. Teijssen van Waalwijk, fractievoorzitter van de K.V.P. in de Provinciale Staten en lid van de Eerste Kamer, heeft in de groslij ststemming in de Statenkring Heusden de eerste plaats, die hem door het politiek advies was toebedacht, behouden. In Waalwijk noteerden wij de navolgende uitslagen: Centrum Baardwijk Zuid J. Teijssen 168 A. Kamp, Drunen 91 drs W. Smits, Waalwijk 73 Van Hooren, Waspik 4 C. van Mosselveld 2 Van Wagenberg, Vlijmen 1 Van de volgende plaatsen konden wij ook de uitslag bemachtigen: Drunen Teijssen 193, Kamp 203, Smits 13, Van Höoren 7, Van Mos selveld 2, Van Wagenberg 14. Heusden Teijssen 13, Kamp 14, Smits 1. Hedikhuizen Teijssen 17, Kamp 17, Smits Van Hooren 2, Van Mosselveld 1, Van Wagenberg 3. Herpt Teijssen 39, Kamp 39, Smits 1, Van Hooren 4, Van Mos selveld Van Wagenberg 1. Nieuwkuijk Teijssen 63, Kamp 67, Smits 3, Van Hooren 2, Van Mossel veld 2, Van Wagenberg 11. Waspik Teijssen 103, Kamp 119, Smits 6, Van Hooren 29, Van Mos selveld 1, Van Wagenberg 10. 34 30 4 3 9 21 12 9 1 5 Besoijen 44 30 18 1 4 Totaal 266 163 104 9 20 2 Hoewel we van enkele K.V.P.-af- delingen niet de uitslag in ons be zit hebben, is wel de totaaluitslag te melden: J. L. P. M. Teijssen 863 A. Kamp 798 drs W. Smits 132 Van Hooren 65 Van Mosselveld 26 Van Wagenberg 60 De K.V.P.-ers in de Statenkring Heusden, hebben zonder enige wan klank de uitslag van deze stemming tot stand gebracht. Dat is vooral te danken aan de activiteiten terzake van Statenkringvoorzitter Kop uit Drunen, die daarvoor terecht een compliment verdient.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 5