Neem óók TWIN prettig rollen, lekker roken! Dubbele zege voor Nederland bekwame chauffeur Ard Schenk: Europese titel, Verkerk tweede WAALWIJKSGKE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN Henry Vermeer Cf chootte-aanko neigingen c.d. AiuémidmJlout 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 24 JAN. 1965 6 HALF Z 50 gram uit verse voorraad f 1,25 Waspik Korte berichten Joh. van den Bosch Joh. van den Bosch Gevraagd Jan Schilders een Schalmer Stikkers of Stiksters „Moka" EDELSTEEN RINGEN Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta een meisje bungalow Tweemaal fantastisch heerlijke oude pittige brokkelkaas! Uw dameshakjes klaar Autorijschool Prins 10 rijlessen voor 65.— bij 't vissen - heel veel rust, om de visjes te verschalken. Ben oude vereniging, destijds opgericht door echte Loonse vissers, Hein en Jos van der Velden en Jan Teurlings, de mulder, zo'n 39 jaar geleden, doet nog steeds aan deze echte sport, want ze is nog steeds aan gesloten bij de grote Bond, ondanks dat men in Loonopzand geen water, althans vis water, heeft. Het is eigenaardig, maar de stemming die we hier aantroffen, in hotel Brands, was bijzonder. De heer Simon Coomans, voorzitter, stak een plechtige redevoering af en zei, dat het in deze tijd nodig was om eens tot rust te komen. Dit laatste kan bijzonder in de hen- gelsportbeweging, want velen gaan vissen op doktersadvies, of om eens uit de drukte weg te zijn. Thans vissen deze vissers op de Maas, met vergunningen van de Bond. Voorheen ge schiedde dit op 't stukje van het Drunens kanaaltje achter plantoon, maar is nu niet meer mogelijk. Zij roept de hulp in van de Baardwijkse vissersvereniging "Even geduld hebben", die haar ook in de gelegenheid stelt het koningsvissen te beoefenen. En... als het zover is, nou dan weten zij wat vis serslatijn is. Je moet de verhalen maar eens horen! De vereniging bestaat nu onder het be- stuur: S. Coomans, voorz., Jos van Dongen, Antoon van Berkel, Kaatsheuvel en Jos van Berkel te Tilburg en heeft momenteel 45 leden, welke zowel in Loon als daarbuiten wonen. Goede herinneringen van deze vereniging zijn de verhoudingen tussen de oude Jan Aarts (de Jager), de vereniging en de fam. Vefheijen, die het viswater had. De grote wens van de Visclub is, dat zij zo spoedig mogelijk aan eigen viswater zou kunnen komen. Onze gemeente is heel groot en zand is er genoeg, maar water ontbreekt, zeker voor deze mensen. In 1967 hoopt het bestuur het 40-jarig bestaan op een mooie wijze te herdenken, waardoor zij meer in de belangstelling zal komen te staan. JAARFEEST ZANGVERENIGING DE ECHO DER DUINEN In zaal de Leeuw had zaterdag de viering plaats van de statiedag van de zangvereni ging "De Echo der Duinen". In de namid dag verzamelden de leden zich in genoem de zaal om de dag verder gezellig door te brengen, 's Avonds werd de koffietafel ge houden voor de leden met hun echtgenoten of verloofden. Deze dag had een speciale sfeer, want het was de 95ste jaarvergadering, welke immers wel gevierd mocht worden. Tijdens de koffietafel, waaraan ook mevr. Verheijen, echtgenote van de beschermheer Jhr. Charles Verheijen, uit Zeist, en de E.A. heer Burgemeester aanzaten, werden vele woorden van waardering gesproken. Allereerst was de heer Cees van der Vel den 60 jaar lid van De Echo, hetgeen ge vierd moest worden door overhandiging van een cadeau in de vorm van een glas op zil veren voet, met natuurlijk daarbij het geest rijke vocht. Daarna was de eer te beurt ge vallen aan dhr. Bernard van Iersel, die reeds 40 jaar lid is, ook hij kreeg een cadeau en hoe kan het anders: de voorzitter zelf jubel de ook mee. Hij was 55 jaar lid en 50 jaar in de functie welke hij nu nog bekleed. Vele oude leden waarvan er 35, 30 en 25 lange jaren lid zijn, werden even gememo reerd. Voor de dames was het mej. Rieky van der Aa, zij was 12'/2 jaar lid. Ook zij werd niet vergeten. De voorzitter richtte zioh nog speciaal tot de burgemeester over de oude zangvereni ging en dankte hem voor het werk en bij zondere sympathie die hij voor de vereni ging had. Burgemeester van Erp zei, dat de ge middelde leeftijd der leden hier hoog lag. Hij hoopte dat de damespartijen wat zouden worden aangevuld en wellicht met jongere N. TH 166 leden, opdat dit de vereniging zeer ten goe de zou komen. Hij had veel aandacht voor de fam. Verheijen, die hier het bescherm heerschap had. De verdere avond werd met muziek en vooral zang doorgebracht. Dat hoort immers zo bij de Echo der Dui nen. Het afgelopen jaar was voor haar rus tig, maar met vertrouwen ziet men op naar het eeuwfeest. Deventer 1966 was van ons. Op het Europees kampioenschap hard rijden, dat werd verreden op de kunstijsbaan van Deventer, haalden de Nederlanders alles wat maar te winnen was: de eerste plaats, op meesterlijke wijze veroverd door Ard Schenk, maar ook de tweede plaats, die de troostprijs werd voor Kees Verkerk. Een Kees Verkerk die dit weekeinde óók goed genoeg was voor een Europese titel, maar die het alleen niet haalde omdat hij op de 10.000 meter viel. Dat konden we dit weekend dan meemaken: een favoriet die valt, en tóch nog .een Europees kampioen. We mogen, in alle bescheidenheid, toch wel even concluderen, na Deventer 1966, dat de Nederlandse schaatsenrijders op het ogenblik tot de allerbesten van de wereld behoren 1 De allerbes ten zijn! Dit was dus het kampioenschap van Ard Schenk. Laten we er meteen bij vertellen dat hij een waardig kampioen van Europa is. Ard heeft weer eens iets van zijn veelzijdigheid laten zien. Hij won nu eens niet de sprint, zoals hij ver leden jaar in Gothenburg deed, maar hij was deze keer de snelste man op de 5.000 en de 1500 meter. Dat is voor de all rounder Schenk geen uitschieter. Ard kan namelijk elke afstand winnen. En als we dan Ard een compli ment maken omdat hij die 5.000 m. won, dan moeten we hem meteen nog een compliment maken voor de wijze, waarop hij ook de 1500 meter won. In een tijd van 2.07.2, die te gen het wereldrecord aanhing en die onder deze omstandigheden ei genlijk goed genoeg was om we reldrecord genoemd te worden. Geen mens kon aan deze geweldige tijd van Schenk een persoonlijk record tippen: de Russische ge weldenaar Valery Kaplan reed wat hij kon. Hij kwam nochtans niet verder dan 2.08.6. Een pracht van een tijd. Maar in dit kampioenschap niet voldoende. De tijd van 2.07.2 op de 1500 m. was wel de grote stunt van Schenk in dit kampioenschap. Hij zat al heel goed, omdat hij op de eerste dag winnaar was geworden van de 5.000 meter, in een prachtige tijd: 7.47.0. Hij had daarmee een kleine winst geboekt op Jonny Nilsson, die op 7.47.4 was uitgekomen en nog iets meer op Verkerk, die 7.47.8 had geklokt. Maar het was nog geen voorsprong om een Europees kam pioenschap op te bouwen. Dat vi sioen kreeg pas gestalte toen Ard zondagmiddag zijn fantastische 1500 meter had gereden. In feite was hij toen al niet meer te kloppen. Of 't moest zijn, dat Kees Verkerk op de 10.000 meter nog een geweldige stunt zou uithalen. Wel, Kees was tot die stunt bereid. Hij ging van start op de 10.000 meter, alsof hij „even" het wereldrecord moest bre ken en misschien zou hij ook wel in de buurt gekomen zijn. Maar 't mocht deze keer niet helemaal zo zijn. Toen Kees al op het punt stond om Europees kampioen te worden (de 16 seconden die hij op Ard Schenk moest winnen, had hij al bijna veroverd) ging hij op de 10.000 meter onderuit. Het was niet eens wat je noemt een „zware val". Kees was zó weer overeind, zijn rondetijd was, ondanks de val, maar 44 seconden, maar het brak even zijn ritme, het kostte hem de plaats op de 10.000 meter (de overwinning mogen we wel zeggen) en het kostte hem ook het kampioenschap. Want zonder die val zou Kees waarschijn lijk ergens in de buurt van 15.50 zijn geëindigd; nu werd 't 16.01. Schenk had even daarvoor in z'n rit tegen Jonny Nilsson al 16.02.8 gereden en was, na de val van Kees, dus de uitgesproken favoriet. De kampioen. ANTON HUISKES BEDANKT ALS COACH De coach van de Kon. Ned. Schaats bond Anton Huiskes, heeft aan het slot van het diner, gisteravond te Deventer, zijn functie ter beschik king gesteld. Jan Charisius neemt voorlopig zijn functie waar. DRIEBANDEN-TOERNOOI CEULEMANS VOOR DE RUYTER Als Henny de Ruyter in de (be slissende) slotpartij tegen Raymond Ceulemans rustiger had gespeeld, zou hem de winst niet zijn ontgaan. Tot voorbij de 40ste beurt lag de Waalwijker ver voor op de viervou dige wereldkampioen, die met een algemeen gemiddelde van 1.494 (verkregen uit vijf wedstrijden) en een hoogste serie van 13 (De Ruyter 8) zegevierde. Laurent Boulanger had Ceulemans zaterdag een verrassende nederlaag bezorgd. De Ruyter had tot voor 't laatste duel met Ceulemans nog geen verlies geleden. Jan Doggen heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Hij eindigde als laatste. Eindstand 1. Ceulemans 8 296 198 1.494 13 2. De Ruyter 8 293 285 1.028 8 3. Boulanger 6 274 299 0.916 12 4. Brosens 3 241 294 0.819 9 5. Dielis 3 237 315 0.752 10 6. Doggen 2 251 275 0.912 7 NIEUWE A.N.W.B.-VESTIGING IN TILBURG De A.N.W.B. zal woensdag 26 ja nuari a.s. in Tilburg een nieuw kan toor in gebruik nemen. Hierdoor zal het totaele aantal bijkantoren van de Bond in Noord-Brabant zijn ge stegen tot drie, te weten Eindhoven, Breda en Tilburg. Behalve deze kan toren kent de A.N.W.B. ook nog 't grenskantoor te Wernhout en een agentschap in 's-Hertogenbosch. In Nederland heeft de A.N.W.B. nu 23 bijkantoren, zodat het grootste ge deelte van zijn driekwart miljoen leden binnen een straal van twintig kilometer een eigen kantoor kun nen vinden. De officiële ingebruikneming zal die dag geschieden in de Schouw burg te Tilburg, waar de vice-voor- zitter van de A.N.W.B., de heer P. F. Zimmerman, en de burgemeester van Tilburg, mr. C. J. G. Becht, het woord zullen voeren. Het nieuwe bijkantoor is geves tigd in het nieuwe winkelcentrum van 't Zand en wel op de hoek van de Westermarkt en het Westèrpark. Het kantoor, dat ligt op de eerste verdieping, bestaat uit een inlich tingenbalie van ongeveer tien me ter met daarachter de productie ruimte en een cantine. Al enige jaren kwamen de mobie le kantoren van de A.N.W.B. Til burg bezoeken. Vijf jaar geleden kwam een dergelijk kantoor voor 't eerst en had eens per maand een vaste standplaats aan de Heuvel ring. Omdat het ledental in Tilburg steeds groter werd, moesten de mo biele kantoren de laatste jaren ie dere week hun standplaats opzoe ken om aan de groeiende belang stelling te kunnen voldoen. GEMEENTERAAD De agenda voor de gemeenteraad van Waspik, die dinsdag 'bijeenkomt, is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 9 december 1965. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de bouwmaatschappij N.V. Drechtstad te Dordrecht. 4. Voorstel! tot verkoop van grond aan adspirant-bouwers, gelegen dn het uitbrei dingsplan Waspik Beneden Noord. 5. Voorstel tot aankoop van grond, ge legen ten oosten van de Kerkvaartsestraat. 6. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan P. de Graauw. 7. Voorstel tot verhoging van uitgifte prijzen van gronden, gelegen in het uitbrei dingsplan Waspik-Boven. 8. Voorstel tot verhoging van uitgifte prijzen van gronden, gelegen in het uitbrei dingsplan Waspik-Beneden Kom. 9. Voorstel tot verkoop van een perceel bouwgrond aan A. Martinus te Waspik. 10. Voorstel met betrekking tot de be schikking op bezwaarschriften tegen opge legde aanslagen in het rioolafvoerreoht over het 'belastingjaar 1965. 11. Voorstel tot intrekking en het op nieuw vaststellen van het besluit tot ont eigening in het belang van de volkshuisves ting van percelen grond ten behoeve van de industrie-vestiging. 12. Voorstel tot vaststelling van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1966. 13. Voorstel tot het wederom richten van een verzoek aan de Ministers van Financiën en Binnenlandse Zaken tot toekenning van een aanvullende bijdrag uit het gemeente fonds. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de inrichting van de r.k. kleu terschool Waspik-Dorp. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van krediet ten behoeve van de aanleg van een persleiding voor de zuiveringsinstallatie van de riolering. 16. Voorstel met betrekking tot de be schikking op een bezwaarschrift tegen beta ling van verschuldigde vermakelijkheidsbe lasting. 17. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Spoorstraat 21. 18. Voorstel tot 3e wijziging van de Le- gesverordening 1962. 19. Aanwijzing lid stadsgewestelijke com missie Waalwjjk, in verband met ontslagna me als lid van de heer G. J. op de Weegh. 20 Verweer in rechten tegen vordering van van Diem in beroep. FEESTPLANNEN VOOR 10 MAART In Amsterdam zal een "Bruidsboe. ket" in de RAI worden aangeboden. Uit geheel Nederland zullen daaraan personen medewerken en de koninklij" ke familie met hun gasten zullen te genwoordig zijn. Verder zijn er alleen activiteiten van kinderen en ouden van dagen, 's Avonds is er taptoe op de Dam. In de Haag zullen een paar Louis XV stoelen worden aangeboden in de Ridderzaal en zal hier een echt Hol lands bruidsfeest worden gemaakt. In Utrecht zal een tuinbeeld voor Draketein worden aangeboden. Er wordt een stertocht voor muziekcorp sen georganiseerd, met slot taptoe en vuurwerk. Maison Linette (mevr. Bergé-Far- wich) 's-Bosch vervaardigde de bruidsjapon voor Prinses Beatrix en de japonnen der bruidsmeisjes. - China stuurt straaljagers naar Noord-Vietnam en Thailand. De oor log breidt zich uit. - In Arnhem is het echtpaar Bak ker met 5 kinderen uit hun brandend huis ontsnapt door vanuit de boven ste verdieping een serie van aaneen geknoopte lakens naar beneden te la ten en daarlangs omlaag te dalen. - De Ned. mevr. Herman is zon dag omgekomen, toen een lawine het Chalet nabij La Forox trof en ver nielde, waar zij logeerde. - In Amsterdam is vrijdag weer een overval gepleegd op een bank, door de kassier met een revalver te bedreigen en f 15.000 te gappen. De dader werd spoedig gepakt. Hiermede vervullen wij de droeve plicht U kennis te geven van het vrij plotseling overlijden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken, onze geachte bedrijfsleider de heer in de leeftijd van 50 jaar. Zijn werklust, ijver en oprechtheid zal altijd bij ons blijven voortleven. De Directie W.E.K. Kaatsheuvel. Tot ons leedwezen overleed na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der zieken, vrij plotseling, onze geachte bedrijfsleider de heer Zijn ijver en liefde voor het bedrijf, zal voor ons een aansporing zijn, ons werk in zijn geest voort te zetten. Het gezamenlijk personeel, W.E.K. Kaatsheuvel. INTERNATIONAAL TRANSPORTBEDRIJF Noorder Parallelweg 75, Waalwijk Wegens reorganisatie vragen wij voor direkt ,1T voor op de fabriek. Aanmelden dagelijks aan de fabriek Gasthuisstraat 126, Kaatsheuvel Na 6 uur: Bremstraat 9, Waalwijk !32 - Op tal van plaatsen zijn kinde ren en volwassenen door het ijs ge zakt en verdronken. - Peter Post heeft weer 2 over winningen in Gusta Antwerpen be haald. - Vermoedelijk wordt er dit jaar in de RAI te Amsterdam een wieier- zesdaagse gehouden. JUWELIER HORLOGER l HEUVELSTRAAT 94, TiLBURG fa Geef U eens de moeite onze modelboeken van ^■eloottekaatifet te komen Inzien. Wij hebben een lorterlng van ruim 70 «tuki In de fraaiste en modernste ontwer pen en uitvoeringen. TJetlooinpt-kaattfet, (DriSe.tttou.wkaatte.ri en. blieoen, DoetkifSent-aankonSipinpen, 73i.2pten.tfet e.2. kunnen wij U tonen In keuze van 120 modellen van prima uitvoering en In alle kwaliteiten en prijzen. Grotestraat 205 WAALWIJK GEVRAAGD voor zo spoedig mogelijk: voor halve dagen, voor klein gezin. Mevr. Thijssen-van Beijnen Baardwijksestraat 2 Waalwijk TE HUUR te Zoutelande: voor 7 personen voor 2e helft van augustus. Te bevragen 's avonds na 6 uur tel. 2310, Waalwijk Woensdag zijn we er weer. Op de markt in Waalwijk. En we brengen iets héél bij zonders mee: Niet snijdbaar, maar eetbaar als geen andere in zijn soort. Heerlijk. Zelfs fantastisch. Ook de prijs: 2.25 per 500 gram voor een stuk kaas, dat ei genlijk 2.75 p. pond moest kosten. Een prijsvoordeel van van 50 cent voor U. Regel recht uit onze frisse, hygië nische verkoopwagen. Twee gezinnen, met geza menlijk 4 kinderen, zoeken voor hun zomervacantie vrijstaand ZOMERHUISJE zo mogelijk met volledig pension, in omgeving met recreatie-mogelij k'heid. Brieven onder nr. 28 aan Boek- en Leermc., Verl. Prü- melaan 68, Arnhem. terwijl U wacht VERDONK's SCHOENMAKERIJ Hoekeinde 12, Waalwijk Telefoon 3220 Pieter Vreedestraat 83 Waalwijk Telef. 4025

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 6