KAATSHEUVEL BOUW NIEUW GEMEENTEHUIS TE KAATSHEUVEL DIT JAAR VAN START 15 DE ECHO VAN HET ZUIDEK VAN VRIJDAG 11 FEBR. 1966 15 Vlijmen üorte berichten Fa. APPELS internationaal Transportbedrijf Road Air Transport Centre Weer een nieuwe extra service van Appels Kom nu bij ons zo'n schitterend moderne Philips TV-ontvanger kopen. Dan krijgt u voor uw verouderde apparaat - hoe oud 't ook is - heel veel geld terug! En u boekt een enorme vooruitgang wat uw kijkavonden betreft. Met grotere beeld buis zonder hinderlijk beschermglas, auto matte in bediening, rapidovisiorr en 2e programma. Al die toepassingen van hypermoderne TV-techniek maken dat u van televisie méér geniet dan ooit tevoren! A. L. van Wijlen Zn. Sprang-Capelle Loon op Zand „De Vossen koppen'" van Laarhoven en Ad. Kuijpers. De functies zullen later verdeeld worden. De scheidende functionarissen (en -essen) vooral de heer C. v. d. I.oo en mej. Noortje do Kort, werd hartelijk dank gebracht door het nieuwe bestuur en de heer van Tuijl namens de Kring. De heer A. v. d. Loo van de NCB zei: ''Gij hebt het zelf zo gewild in deze nieuwe vorm, dus het gaat jullie goed". DOKTERSDIENST Het weekend zaterdag 12 en zondag 13 febr. a.s. zal de doktersdienst worden waar genomen doora dokter A. de Vries, Van Kijckcvorselstraat 6 alhier, tel. 04166-250. UITVOERING Op 14 februari zal de toneelgroep van de Jonge Boeren en Boerinnen een uitvoe ring geven in hotel Prinsen. Opgevoerd zal worden "Die neemt vacantie" van Jan Blaaser. Aanvang half 8. Voor dit prachtige stuk is reeds maanden drukke voorberei ding onder leiding van regisseur M. Nicols. Bij de andere uitvoeringen oogstten de jonge boeren en boerinnen veel succes en het ziet er naar uit dat dit bij deze uitvoering zeker niet minder zal zijn. PRINSENBAL De Carnavalvereniging Knotwilgendam gaf een Prinsenbal in café Het Centrum. De belangstelling had groter kunnen zijn, maar hoe later het werd, hoe drukker. Het was een gezellige avond en goed verzorgd door de Pieremegoggels en de Expersiestekers. Voor de mooiste gekostumeerde groep of persoon waren prijzen. Het duo GB en de Maskus en de groep de Biertutters ontvin gen uit de hand van Hupino de Xle een paar klompjes. Het waren de eerste klomp jes uit een serie, waarvoor Knotwilgendam voor de jeugdzorg een actie op touw wil zetten. VOETBAL Geldrop - Vlijmense Boys Als men de weerberichten weer hoort, ziet het er naar uit dat het zondag weer mis loopt, maar als de wedstrijd doorgaat, twee gelijkwaardige ploegen, die in de midden moot staan en beide nog een kans voor de kopgroep. Laat ons Tustig afwachten, Boys, succes. CULTURELE DAGEN In de zaal van café De Witte vierde de jeugd hoogtij; de eerste dag ruim 300 kin deren voor de generale repetitie, de tweede dag ruim 340 bezoekers op de culturele middag, verzorgd door de jeugdverenigin gen uit Vlijmen, de Stichting Instituut voor Maatschappelijk en Sociaal Cultuurwerk, de Vereniging voor culturele vorming, de gym- en sportavereniging GSV, het muziekgezel schap Con Brio, de Jeugdharmönie Con cordia, verleenden hun medewerking en de zangeres Ans Kuijs met gietaar. Namens de initiatiefnemers sprak de heer Willemse tot de volle zaal een openings woord, heette in het bijzonder welkom de H.H. geestelijken en de besturen van de scholen en van de stichting Jeugdbelangen. Toen volgden enkele toneelstukjes, waarna volksdansjes met passende muziek en kle derdracht; ook de sportvereniging GSV toonde haar kunnen en het jeugdige Ansje Kuijs toonde haar kunnen en zong onder eigen begeleiding van gitaar. Ook 't muziek- gezeschap Con Brio en de jeugdharmönie brachten goede muziek. Een verrassing was ook het balletgroepje onder leiding van mevr. de Graaf, dat er zijn mocht. Er zijn plannen deze culturele middag voor de be jaarden a.s. zaterdag nog eens op te voeren. GOUDEN BRUILOFT Woensdag 9 febr. was het de dag dat de heer en mevr. J. v. d. Wiel-van Esdonk hun gouden huwelijksfeest vierden. Na een plechtig gezongen H. Mis, werd het gouden feest in de familiekring gevierd. VOLLEYBALCLUB EVER READY Quos Ego 2 - Ever Ready 3 2-0. Jam mer voor Ever Ready, die een plaats omlaag ging op de standenlijst en nu de 4e plaats inneemt. Beter staan de Vlijmense dames, die de leiding hebben met 4 pt. voorsprong. - In de drie Noord-Oostelijke provincies heeft men de laatste da gen enorm van vorst en sneeuw te lijden. Op voor ons land ongekende wijze heersen er sneeuwstormen, die het verkeer totaal plat leggen, huizen en bomen vernielend, zowel als tele graaf, telefoon, en electriciteitsver- binden stilleggen of vertragen. Ook de treinenloop is tot een minimum beperkt; vele plaatsen zijn geïsoleerd. De vorst en 'het weer met sneeuw en ijzel verplaatst zich nu naar het zuiden, dus zullen ook wij nog ons part krijgen. - De K.V.P. te Tilburg heeft Ds. P. Visser, die vroeger al eens verte genwoordiger van de christelijke par tijen in de raad is geweest, op haar K.V.P.-lijst voor de gemeenteraads verkiezingen geplaatst. - Minister Suurhoff heeft in de Kamer meegedeeld dat hij zich te laat heeft gerealiseerd, dat de uitgifte van een bijzonder postzegel bij 't huwelijk van de prinses een vraag zou kunnen zijn, gezien dat er toen geen tijd meer was om een tekening voor de post zegel te laten maken.. Van de zijde van de P.T.T. deelt men echter mee dat men een half jaar geleden de minister gevraagd heeft of er 'ri bijzondere postzegel gemaakt kon worden. Hij antwoordde toen be slist; „Dat hoeft niet". Altenaweg 8, WAALWIJK Ingaande i5 februari 1966 zullen wij onze dienstver lening ook gaan uitstrekken over de luchtbevrachting. Daartoe hebben wij, onder de naam in samenwerking met enkele andere grote bedrijven, een kantoor geopend op Schiphol. Wij kunnen U thans de volgende unieke mogelijkheden bieden: 1. 2. 4. 5 6: 7. Luchtvracht van en naar alle bestemmingen. Verzorging van alle documenten en alle verdere bemoeienissen de luchtvracht betreffende. Met mobilofoon uitgeruste wagens, waardoor snelst mogelijke aan- en afvoer van Uw zendingen. Eigen ENTREPOT op Schiphol. Moderne outillage, geschoold personeel, deskundige adviezen. Eigen vervoer door geheel Nederland en Europa. Mogelijkheid tot IN- en UITKLARING te Waal wijk met eigen douaneloods. Al Uw transporten in één hand, service van huis tot huis. TELEFOON 04160 - 4031 Philips universele ont vanger met 59 cm beeldbuis. Automatische fijn-afstemming en syn chronisatie. Automati sche aanpassing lijnen- aantal v. d. Belgische zenders. Automatische inschakeling v. h. juiste televisie-systeem d.m.v. motor. Rapido-vision druktoets. 1205,— HEISTRAAT 211 TEL. 04167-2441 gramma kunnen bijwonen terwijl ook na de voorstelling een tracta- tie krijgen aangeboden. In de namiddag zal in de beide zalen van de Hoge Braken 'n Non- Gtop-Show worden gehouden waar aan diverse verenigingen zullen meewerken, 's Avonds zal in de belde zalen van de Hoge Braken een Oranjebal worden gehouden waaraan diverse orkesten zullen meewerken. Tevens zullen 's mid dags door de Harmonie nog een muzikale wandeling worden gehou den. Voor een bijdrage voor het hu welijksgeschenk van Prinses Bea trix zullen ook de inwoners van Drunen in de gelegenheid worden gesteld. Dit zal geschieden middels een enveloppen-actie terwijl bij de ze gelegenheid iedereen in de ge legenheid zal worden gesteld om het bruidspaar een felicitatiekaart te zenden. AGENDA Film: Zaterdag 12 februari 8.30 u.: L'e Stoutmoedige Musketier, 14 jaar. Zondag 4 uur: Winnetou het grote opperhoofd. 6.15 uur: De Stoutmoe dige Musketier, 14 jaar. 8.30 uur: Gestolen uren, 18 jaar. PATER J. A. TEN HAAF NA AANRIJDING OVERLEDEN. Dinsdagmiddag tussen half 6 en 6 uur werd de 52-jarige pater J. A. ten Haaf van de paters der H. Fa milie te Kaatsheuvel hij het overste ken van de provinciale weg tussen Loon op Zand en Kaatsheuvel, door een personenwagen, bestuurd door de heer W. uit Drunen, aangereden en levensgevaarlijk gewond. De pater, die anderhalf jaar geleden vanuit Oudenbosch naar Kaatsheuvel was overgeplaatst, was per bromfiets op weg naar het missiehuis, nadat hij bij de Zusters te Loon op Zand de mis had opgedragen. Hij volgde daarbij altijd de route via het Kraanven, die 'hij ter plaatse wilde oprijden. Met ó.a. een schedelbasisfractuur werd het slachtoffer onmiddellijk per ambu lance naar het St. Elisabeth-zieken- huis te Tilburg overgebracht, waar uit voorzorg de Sacramenten werden toegediend. Tijdens de daarop volgende nacht is pater ten Haaf aan zijn verwon dingen bezweken. AUTOBOTSING. Dinsdagmiddag omstreeks kwart over 12 heeft de bestuurder van een bestelauto, komende uit de Leo XIII- straat, vermoedelijk niet tijdig genoeg gestopt alvorens de Gasthuisstraat in te rijden, met het gevolg dat hij ir, botsing kwam met een personenwa gen in deze straat. Gelukkig bleef de schade beperkt tot de beide voertui gen. DOKTERSDIENST Komend weekend zal de praktijk van de doktoren P. Wijtenburg en R. Raaymaakers te Kaatsheuvel worden waargenomen door dokter A. de Vries van Rijckevorselstraat 6 Loonopzand, tel. 04166 - 250. Zaterdag na 12 uur en zondag zal de praktijk van dokter K. van Tuijn te Kaatsheuvel worden waargenomen door collega H. Winkelman, Kerk straat 99, Sprang, tel. 04167-2350. AGENDA Apollotheater zaterdag, zondag en dinsdag 21 uur: Vrouwenkliniek. 18 jaar. Vrijdag 21 uur, zaterdag 18.45 u., zondag 15 uur en 18.45 uur: De laat ste dagen van Rome, 14 jaar. Efteling: zondag 12 uur, voetbal: Desk 3 - Uno Animo 3. Het gemeentebestuur van Loon op Zand verwacht dat in de loop van dit jaar de benodigde rijksgoedkeuring voor de bouw van het nieuwe ge meentehuis zal worden afgegeven. En wanneer gedeputeerde staten dan nog hun goedkeuring aan een daartoe strekkend krediet hebben verleend, wil men zo mogelijk nog dit jaar met de feitelijke bouw van start gaan. Nu men in de nabijheid van dit stadium is gekomen, valt het te be grijpen dat burgemeester L. van Erp c.s. reikhalzend uitziet naar hret mo ment dat deze aanpak een feit zal worden. Ruim 45 jaren is men ge huisvest geweest in een oud heren huis van een schoenfabrikant aan de Hoofdstraat te Kaatsheuvel, dkt in 1920 door de raad werd aangekocht. Dat gebeurde omdat het toenmalige raadhuis in dezelfde straat te klein was geworden en er geen mogelijk heid bestond dit door verbouwing uit te breiden. Al spoedig kwamen enkele vroede vaderen echter tot de conclu sie, dat men 'n minder gelukkige keus had gemaakt. Niet alleen had de tand des tijds toen al behoorlijk aan het pand geknaagd, zodat het gebouw op dit moment meer de naam van "krot woning" verdient, maar ook is het vooral na de laatste wereldoorlog een passen en meten geworden om de zich steeds meer uitbreidende personeels bezetting een plaatsje te kunnen ge ven. De gemeenteraad was een van de eersten die plaats moest maken en deze vergadert reeds vele jaren in een lokaal van het gebouw van de dienst openbare werken. De situatie werd de laatste jaren zo kritiek, dat men het plafond van een der drukst bezochte afdelingen met balken heeft moeten stutten om instorting te voorkomen. Het bouwplan van het nieuwe raadhuis is ontworpen door het ar chitectenbureau van ir. C. Geenen en ir. L. Oskam te Eindhoven. Het zal gebouwd worden aan de westzijde van de Markt tussen het gebouw van openbare werken en een aantal hui zen aan de Huygenstraat. Deze laat- sten zullen daartoe te zijner tijd wor den afgebroken. Volgens de door de ontwerpers opgestelde 'begroting zul len de bouwkosten ruim 2 miljoen gulden bedragen. Hoe sterk de bouw en inrichtingskosten zijn gestegen blijkt wel hieruit, dat de aannemings som voor het raadhuisplan dat in '58 was gemaakt op nog niet een miljoen was begroot. Bovendien had het rijk in die jaren nog de mogelijkheid de gemeente bij realisering van een der gelijk plan financieel te helpen. De ze financieringsregeling is intussen vervallen. Nadat burgemeester L, van Erp zijn voorganger mr R. v. d. Heijden in 1963 was opgevolgd, stelde ook hij meteen alles in het werk om de plannen van zijn oud-collega gestalte te geven, en het resultaat was dat in de loop van 1964 de rijksgoedkeuring afkwam. Helaas kon hiervan echter geen gebruik worden gemaakt omdat de financiën ontbraken. Ook in 1965 was er nog geen uit zicht, want toen vertoonde de ge meentebegroting maar liefst een te kort van f 240.000. De begroting van 1966 biedt echter gunstige pers pectieven omdat men hierop f 60.000 heeft kunnen reserveren. In 1968 moet de zaak financieel helemaal rond zijn door een gunstige financiële re geling van het rijk voor de middel grote gemeenten in verband met de door deze te verrichten sociale zorg. Dat het bouwplan 1958 niet kon worden gerealiseerd ziet men thans niet meer als een verlies, aangezien men dit thans sterk verouderd acht.' Het gemeentebestuur heeft de laatste tijd goed benut door zich te oriënte ren in andere gemeenten, waarbij vooral bruikbaarheid en exploitatie kosten werden besproken met colle ga's. Het hieruit gerijpte nieuwe bouwplan is strak van lijn, nuchter van indeling en rationeel in de veu zorging. Daarbij is o.a. ook 'het in 't plan '58 opgenomen exterieur vaii een op palen staande uitbouw, waarin de raadzaal werd ondergebracht, ko men te vervallen. De ontworpen nieuwbouw heeft een vloeroppervlakte van 48,80 bij. 28,35 meter met de frontzijde naar de Markt. Via de aan deze zijde ge legen entree komt men in een hal van 42 hij 9 meter, welke door een trap penpartij in tweeën wordt gesplitst. Het achterste gedeelte van deze 'hal - een ruimte van 17 bij 9 meter - wil men in voorkomende gevallen ge bruiken als expositieruimte. Aan de ene zijde van deze ruimte komen de afdeling Burgerlijke Stand, Bevol king, Militaire zaken en Verkiezin gen, leeskamer en afd. Registratuur, alsmede bodekamer, en aan de, ande re zijde de afdelingen voor Sociale zaken en Algemene Zaken. Onder tweederde gedeelte van het gebouw komt een kelder. Hierin wordt o.a. het archief ondergebracht, een nood- bestuurspost, en verder centrale ver warming en fietsenstalling. Op de bovenverdieping komt men via de trap meteen voor de raadzaal - 9 bij 15 meter - te staan. Aan de frontzijde en aan de zuidgevel be vat deze raadzaal een balkon. Vanaf hier kunnen bijeenkomsten en auba des op het daaraan grenzende plein worden bekeken. Het gebouw wordt hier verder afgerond door een ver heffing op het dak boven de raad zaal. Naast deze zaal komt een kof fiekamer voor ontvangsten. De ka mers van burgemeester en secretaris, gescheiden door een spreekkamer, alsmede de B. en W.kamer liggen aan de voorzijde van het gebouw. Voor de B. en W.-kamer komt aan de noord zijde eveneens een klein balkon. Deze hele noordwand zal in beslag worden genomen door een gebrandschilderd raam. De andere zijde van de boven verdieping bevat achtereenvolgens een commissiekamer, trouwzaal, met eveneens een balkon, kantoor voor de ontvanger en de afdeling Financiën. Door het aanbrengen van uitneemba- re wanden tussen de verschillende af delingen wordt de kans gelaten naar behoefte uit te breiden. De ingang vormt met opzet zowel de entreee voor de raadzaal en trouw zaal als de toegang voor het komende en gaande publiek. Voor de realisering van het ge meentehuis zullen aan de zuid-oost zijde van de Huygenstraat 15 panden moeten worden afgebroken en aan de westzijde van de Marktstraat 5 hui zen. Het ligt in de bedoeling het BBA-wachthuisje later te verplaatsen naar de achterzijde van het raadhuis. Verder wil men van het plein voor de nieuwbouw geen grijze steenmassa maken, maar door middel van een groenstrook het gebouw een fris en riant aanzien geven, zodat het een blikvanger wordt voor iedereen, die in het centrum van Kaatsheuvel arri veert. HERWONNEN LEVENSKRACHT Het bestuur van de afdeling Herwonnen Levenskracht van het N.K.V. maakt graag bekend dat op 1 februari j.i drie prijzen zijn gevallen op baar loterijtrekking in L.- opzand. Gelieve de loten na té zien. Lo rtarnavalsvereniging „De Vosser. koppen" die dit jaar haar 2e lus trum za! vieren in café ,,'t Vosje", te WaalwijK. VORMING VAN "KATH. PLATTE LANDSJONGEREN VERENIGING" In zaal Vermeulen heeft woensdagavond een vergadering plaats gehad van de afd. van de R.K. Jonge Boerenstand en Jonge i Boerinnenbond. Hierbij waren aanwezig dq besturen van de N.C.B. en Boerinnenbond, alsmede de heer Wouters als techn. adv. en de heer M. yan Tuijl van het Kringbestuur. De heer C. v. d. Loo opende.de verga dering namens de RKJB. Hij gaf een over zicht van de voorbije situatie van Jonge Boeren en -Boerinnenbond en de reeds twee jaar bestaande organisatie vande Kath. Plattelands Jongeren, die nu voortaan de eerste twee verenigingen gaat vervangen. Hij sprak over de contribuëring van de afdeling, de kring en de Bond en zei dat deze in vergelijking met andere verenigin gen niet hoog lag. Hij noemde dit gelukkig in deze sector. In zijn inleiding belijc'htte hij de achtergrond en historie, der boéren- jongeren; de maatschappelijke,konsekwen- ties in de nieuwe structuur en vond de op lossing hierin om de moderne weg in te slaan. Vooral wees 'hij op de samenstelling van de K.P.J., waarin steedshet boéren- element moet blijven, de technische beroeps- vorm blijft gehandhaafd en is de bindende faktor in de vèreniging; daarom zijn de boerenjongens en meisjes lid; maar oók. de niet practiserende boeren. Hierna had een stemming plaats, welke het volgende resultaat had. Voor de dames: C. Moonen, R. Vermeulen, N. van Dongen, T. 'v. Rooij; voor de heren J. de Jong C.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 15