wAAlwijkse en UnqstRAAtse courmu Jgmpe Doorstromlngslonds start met 33.500 gulden Waalwijk uit katholieke filmkeuring Het bruiloftsfeest 3 jaar na Mies Bouman's marathon Ogen vragen brillen van STASSAR Twee jaar en 11 maanden nadat de Nederlandse be volking in de marathon-uitzending onder leiding van Mies Bouman in gulle eensgezindheid 22% miljoen gulden had bijeengebracht, is men op het glooiende terrein aan de Heijenoordseweg aan de rand van Arn hem daadwerkelijk begonnen met de bouw van „Het Dorp", -waar in 1969 ongeveer 420 lichamelijk ge handicapte landgenoten een nieuw leven zullen be ginnen. Voor sommigen begint dit „nieuwe leven" al eerder, want oktober volgend jaar zullen reeds 30 ge handicapten hun intrek in „Het Dorp" nemen „Het is een fascinerend project," zegt mr. W. P. Bij leveld, directeur van dit unieke centrum. Met hem hebben wij gesproken over de wijze, waarop de tal rijke plaatsingaanvragen worden behandeld en over de plannen, die er met betrekking tot de opzet van „Het Dorp" bestaan. De selectie Geen patiënten, maar bewoners Volwaardig Zelfbestuur Damesmode Tilburg SOEKARNO: „IK LAAT ME NIET VERJAGEN" Proces tegen Oentoeng Revolutie in Ghana MAANDAG 38 FEBRUARI 1966 87e JAARGANG No. 16 De tcho van het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 bij girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 Bureaux Grotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" HET DORP» in opbouw Het aantal aanvragen voor plaat sing bedraagt momenteel ongeveer 700. Dit aantal overtreft dus de ca paciteit van „Het Dorp". Bovendien kunnen er ook nu nog aanvragen voor plaatsing worden ingediend. Mr. Bijleveld onderstreept dit laat ste uitdrukkelijk. „Het is zeer goed mogelijk dat er gehandicapten zijn, die allang hebben rondgelopen met het idee om in „Het Dorp" te wo nen, maar die om welke reden ook tot dusver geen verzoek hebben in gediend. Maar zij kunnen dat ook nu nog doen en dan zal hun ver zoek beslist bekeken worden." De selectie is een tere aangele genheid. Hoe gaat men hierbij te werk? Mr. Bijleveld vertelt dat ie dereen die een verzoek tot plaat sing indient, een formulier krijgt toegezonden met diverse vragen. Dat moet hij (zij) invullen. De maatschappelijk werkster, die reeds geruime tijd voor „Het Dorp" werkt, brengt vervolgens een bezoek aan de betrokkene. Zij brengt hierover rapport uit aan de commissie van deskundigen, die een voorselectie toepast. In deze commissie hebben o.a. een psycholoog, een sociaal ge neeskundige en een revalidatie-arts zitting. Deze pre-selectie wordt ver richt in samenwerking met de pro vinciale stichtingen voor de revali datie. Later zal de commissie uit de ze groep geselecteerden een defini tieve keuze maken. Mr. Bijleveld: „Bij elke aanvrage zullen wij overwegen: zal de gehan dicapte gelukkiger kunnen worden, wanneer hij in ons dorp zal gaan wonen. De leeftijdsgrens hebben wij naar beneden op 18 jaar gesteld, naar boven is geen grens gesteld. Een ander criterium is dat alleen lichamelijk gehandicapten bij ons komen wonen. Gehandicapten, die ook geestelijk gestoord zijn, komen niet in aanmerking, aangezien zij sociaal gezien niet zouden kunnen beantwoorden aan de eisen, die in een dergelijke leefgemeenschap aan hen worden gesteld". Het is een waar unicum om een speciale leef- en werkgemeenschap voor gehandicapten te bouwen. De problemen, die zich hierbij voor doen, zijn legio. „Laat ik maar een eenvoudig voorbeeld nemen," zegt mr. Bijleveld. „In „Het Dorp" moe ten natuurlijk deuren komen. Aan welke eisen moeten die voldoen Eigenlijk kan alleen een invalide daarover oordelen. Daarom hebben wij allerlei bouwproblemen ook met invaliden besproken. Maar toen bleek pas, hoe moeilijk dit allemaal is. Gehandicapte no. 1, die zijn arm functies gedeeltelijk mist, prefereer de een roldeur, die hij met de elle boog kan opendrukken. Maar ge handicapte no. 2, die totaal geen armfuncties heeft, zei alleen gebaat te zijn met een deur, die bij nade ring van zijn wagentje automatisch opengaat. Kortom, wat moesten we doen. Het leek ons vanzelfsprekend, dat de individuele woning moet wor den aangepast aan de individuele bewoner. Dat impliceert, dat er in sommige woningen wèl automati sche deuren komen. Dit is dan maar één enkel aspect van de bouwkun dige voorzieningen; u begrijpt dat er heel wat meer waren." „Wij spreken opzettelijk van be woners van ons dorp," zegt mr. Bij leveld. „Het idee van een inrich ting willen we beslist vermijden. „Het Dorp" is een woonwijk, geen verpleeginrichting. Natuurlijk heb ben wij straks verzorgsters in dienst, die de mensen bij bepaalde dingen zullen helpen. Maar wat door de mensen zelf kan worden gedaan, dan moeten ze dit ook zelf doen. Wij willen vermijden dat zij zich hier primair patiënt zullen gaan voelen. Gehandicapten willen niet met overdreven zorg behandeld worden. Toch hebben zij die lichamelijk niet gebrekkig zijn, voortdurend deze neiging. Daar moeten we mee op passen. Deze gedachte om de gehandicap ten als volwaardige mensen tege moet te treden en hen een adekwa- te verantwoordelijkheid te laten dragen, zal onder meer tot uiting komen in de arbeidsprojecten. Zo zullen in „Het Dorp" o.a. een lees zaal, een postkantoor, een restau rant en een benzinestation komen, en de hiervoor nodige functies zul len zoveel mogelijk door de bewo ners zelf worden bezet. Een gehandicapte is voor bepaal de taken niet geschikt. Maar er zijn veel dingen, die hij wèl kan. Hij kan met name verantwoordelijkheid dragen, het kenmerk der volwassen heid. Daarom zullen de bewoners van „Het Dorp" ook verantwoorde lijkheid dragen. Mr. Bijleveld denkt met name aan een beperkte mate van zelfbestuur. Door middel van verkiezingen zal een eigen leiding worden gekozen, die de lopende za ken zal behartigen. Terwijl de directie en de andere stafleden zich met deze voorberei dingen bezig houden, is men kort geleden gestart met de bouw van dit unieke centrum. „Het Dorp" zal bestaan uit verschillende woonblok ken, waarin steeds tien woningen zullen worden ondergebracht. In de ze woonblokken bevinden zich voorts dienst- en bergruimten, een logeerkamer, toiletten voor de be- I zoekers enz. De privé-woningen van de dorpelingen zullen bestaan uit een zit-slaapkamer met kleine hal en 'n natte cel (douche, wastafel en toilet). Een aantal huisjes zal eventueel voor echtparen worden bestemd. Niet uitgesloten is, dat ook enkele echtparen met kinderen in „Het Dorp" zullen gaan wonen. Ook een huwelijk tussen twee bewoners van deze gemeenschap zal in principe mogelijk zijn. Zo wordt er op het ogenblik hard gewerkt om het project, waaraan de gehele Nederlandse bevolking blij kens zijn gulle gaven zijn hart heeft verpand, gestalte te geven. In Nederland wonende Surina- mers zullen een belangrijk deel heb ben in de nationale manifestatie, die onder de naam Bruidsboeket en onder regie van Marius Kruyne op woensdag 9 maart bij gelegenheid van het huwelijk van prinses Bea trix en Claus von Amsberg in de RAI wordt gehouden. De teksten voor Bruidsboeket werden geschre ven,- door Freek v. Hoorn uit Soest- dijk. De produktie van de muziek is toevertrouwd aan de heer W. Kalee uit Hilversum; Joop Reinbout spreekt de teksten. Het welkomstlied, gemaakt op 'n oud-Hollandse melodie, wordt ge zongen onder leiding van Nico van der Linden uit Amsterdam, die ook de woorden heeft gemaakt. Drie Amsterdamse muziekkapellen doen aan de manifestatie mee: de Am sterdamse politiekapel, de Tram harmonie en de KLM-harmonie. De in Nederland wonende Antil- lianen presenteren tesamen met een groep, die hiervoor speciaal uit de Antillen overkomt, Antilliaanse ka rakteristieken. De Nederlandse pro vincies brengen elk een eigen pro gramma-onderdeel. Groningen legt de nadruk op sportbeoefening. Utrecht brengt een vlaggenparade en Friesland laat in de RAI sjeezers, kaatsers, polsstokspringers, schaat sers en zeilers zien. Onder leiding van de heer A. Greidanus, directeur van de Enschedese schouwburg legt Overijsel de nadruk op de industrie. Zuid-Holland neemt deel aan het feest onder leiding van 2 ambte naren uit die provincie. Groepen in avondtoilet symboliseren het repre sentatieve karakter van de over heidsorganen in die provincie. Heuvelstraat 14 - Telefoon 26882 Exclusieve collecties SHAWLS BLOUSES PULLOVERS VESTEN ROKKEN KRAAGJES, COLLS PANTALONS GEBREIDE JAPONNEN Atelier voor PLISSEREN, BORDUREN, STOFKNOPEN maken enz. Noord-Holland komt voor de dag met de onderwerpen bloemen, kaas en de Hoogovens. De groep van N. Brabant voert een Nassau-huwelijk uit 1403 ten tonele. Limburg laat schutters en 'n folkloristische brui loftsstoet uit Venlo opkomen. Zee land vestigt de aandacht op brug gen, dijken en de levend gehouden klederdracht. De regisseur van de NATO-taptoe, kapitein A. Reinders, laat met zijn groep uit Gelderland jachttaferelen zien, waaraan onder meer twintig kinderen op ponys deelnemen. Drente brengt 'n bruids paar per antieke boerenwagen ten tonele en laat ook iets zien van het nieuwe Drente. De balletgroep van Sonia Gaskell beeldt in het nummer „Sprookje van een prinses" uit hoe elk bruid je vol spanning naar haar trouw dag uitziet. Het spel begint om drie uur. De koninklijke familie zal met een aantal buitenlandse vorstelijke personen om kwart voor vier in de RAI arriveren. De Amsterdamse jeugd speelt een belangrijke rol in de manifestatie. Ongeveer duizend scholieren verwelkomen tegen vier uur het bruidspaar en op een ge geven moment tijdens het spel be geven deze duizend zich dansend en klappend op het toneel bij het bekende „W-hen the Saints go mar- chin in". De twee meter hoge bruidstaart van hyacinten, die zestigduizend be zoekers op de Westfriese Flora heb ben bewonderd, wordt zaterdagmid dag aan prinses Beatrix en Claus von Amsberg aangeboden. De taart zal voor die gelegenheid opnieuw door arrangeur G. J. Kiersch uit Noordwijk aan Zee worden opge maakt. Donderdagmiddag is in Den Haag bekend gemaakt dat prinses Beatrix en Claus von Amsberg van plan zijn op korte termijn na hun terugkeer van de huwelijksreis een bezoek te brengen aan Suriname en de Neder landse Antillen. Ze hopen deze zo mer naar die landen te kunnen ver trekken. De datum zal in overleg met de betrokken regeringen wor den vastgesteld. President Soekarno van Indonesië zal prinses Beatrix en Claus von Amsberg als huwelijksgeschenk een cassette met een thee- en koffiestel van gebrand Djokja-zilver aanbie den. De ambassadeur van Indonesië in Den Haag, dr. Soedjarwo Tjond- ronegoro, zal het geschenk overhan digen. OENTOENG BEKENT MOORD OP GENERAALS Terwijl buiten zijn gardisten met bajonetten, pantserwagens en waar schuwingsschoten honderden studen ten verhinderen een bestorming uit te voeren van zijn paleis, verklaar de een getergde Soekarno binnen: „Ze zijn gek". En zich tot een aan tal van zijn ministers richtend voeg de hij er aan toe: „Onthoudt goed, dat ik me door geen mens laat ver dringen. Ik versta mijn vak. Ik weet wat me te doen staat". Hij ging voor een microfoon staan, die met radio Djakarta was verbon den en verklaarde zodat heel Indo nesië het kon horen: „Hier ben ik, Boeng Karno (Oom Karno), pre mier van Indonesië, opperbevelheb ber van de strijdkrachten, de grote leider van de revolutie. Ik zal geen stap terug doen. Ik zal zelfs geen milimeter wijken. Hier ben ik, uw leider en als leider wil ik, dat men mij volgt." Zich tot zijn minis ters richtend zei hij: „Ik vraag u: bent u communist? Nee. Bent u een communist? Nee. Toch schreeuwen die mensen buiten, dat de regering communistisch is. Die mensen bui ten, zeg ik zijn kippen zonder kop." In deze gespannen sfeer werd het proces voortgezet tegen kolonel Oentoeng, die op 30 september vorig jaar de communistische coup inzet te met een overval op een aantal generaals, vrienden van de thans uitgerangeerde generaal Nasoetion. Aanvankelijk had Oentoeng ont kend iets met de moord op zes ge neraals, die door muiters werden omgebracht, te maken te hebben maar later kwam hij hierop terug en bekende, dat zijn bevel de gene raals „weg te voeren" ook had be tekend „hen te doden". Oentoeng zei ook, dat Soekarno de „revolutionaire raad" van de communistische opstandelingen had laten voortbestaan naast zijn eigen regering maar de raad iedere uit voerende functie had ontzegt. Hij Oentoeng verklaarde tevens, dat hij de opstand had geleid vanaf de luchtbasis Halim bij Djakarta, van uit de werkkamer van generaal Dhani; dit is 'n van de ministers die door Soekarno werden beëdigd. Dr Kwame Nkroemah (59), de sterke man van Ghana, is aan de kant gezet. Glimlachend in dictato riaal zelfbewustzijn stapte hij in Pe king uit het vliegtuig om met de communistische-Chinese leiders te praten over de oorlog in Vietnam. Hij wist op dat moment nog niet, dat hij een man zonder macht was. Legereenheden onder aanvoering van overste E. K. Kotoka hadden in de Ghanese hoofdstad Accra van zijn afwezigheid gebruik gemaakt om de macht over te nemen en de president af te zetten. Leger en volk staan achter hem. Bij de algemene beschouwingen bij gelegenheid van de behandeling der gemeentebegroting 1966 is o.m. ter sprake gekomen het instellen van een doorstromingsfonds ter be vordering van de voorziening in de huisvesting van degenen, die hun woonruimte verlaten om een ande re, aan de omstandigheden van het gezin meer aangepaste woonruimte in gebruik te nemen. Opgemerkt zij, dat deze materie voor de ge meente Waalwijk geen novum is, want bij besluit van 31 oktober '63 werd vastgesteld een verordening, regelende een tegemoetkoming bij opschuiving van bewoners vanuit woningen met lagere huren naar woningen met hogere huren, welke verordening nog steeds van kracht is. De nieuwe woningwet, in werking getreden op 1 augustus 1965, biedt evenwel nieuwe financiële moge lijkheden. In het kader van bedoel de doorstroming zijn ter uitvoering van de genoemde wet twee op el kaar aansluitende regelingen tot stand gekomen, te weten het „Ko ninklijk Besluit geldelijke steun volkshuisvesting" en de ministeriële „Beschikking geldelijke steun door stroming". Kort samengevat, komen deze regelingen op het volgende neer. Er kunnen, ter bevordering van de doorstroming, aan gemeenten rijksbijdragen ineens worden ver strekt ter tegemoetkoming in de kosten van voorziening in de huis vesting van hen, die hun woon ruimte verlaten om andere, aan de omstandigheden van hun gezin meer aangepaste, woonruimte in gebruik te nemen. Deze bijdragen ineens worden verstrekt onder voorwaar de, dat de gemeente deze stort in een fonds, waaruit de gemeente aan bedoelde bewoners periodieke bij dragen ineens kan verstrekken. Een aanvrage voor de rijksbijdrage moet jaarlijks vóór 1 april bij de minis ter worden ingediend. Daarnaast dient telken jare door de gemeente een beredeneerd verslag met be trekking tot de bijdragen uit het fonds aan de minister te worden gezonden. De rijksbijdrage ineens iWWWAWiiWWW/AW bedraagt 50,per woning of wooneenheid in een verzorgingste huis voor bejaarden, gereedgeko men in het jaar voorafgaande aan dat van de aanvrage aan de minis ter, vermeerderd met 0,50 per in woner van de gemeente naar de toestand per 31 december van dat jaar. Zou Waalwijk vóór 1 april a.s. een aanvrage bij de minister indie nen, dan zou aanspraak gemaakt kunnen worden op respectievelijk de volgende bedragen: a. 460 (woningen) x 50, 23.000,— b. 21010 (inwoners) x 0,50 10.505,— Een goed verloop van het door stromingsproces achten B. en W. vooral om twee redenen van groot belang. In de eerste plaats bevor dert de doorstroming een zodanig gebruik van de reeds aanwezige woningvoorraad, dat de daarin ge legen mogelijkheden ook inderdaad tot hun recht komen. Daarnaast echter blijkt alleen bij een goede werking van het doorstromingspro ces welk assortiment woningen er j bijgebouwd moet worden om in dié i behoeften te voorzien, die door de bestaande voorraad niet bevredigd kunnen worden. Behalve aan het tot stand doen komen van een aan- trekkelijke nieuwbouw, denken B. en W. in dit verband in het bijzon der aan een doelbewust op de door- I stroming gericht woonruimtebeleid. De gemeente kan naast de rijks- bijdrage ook zelf bijdragen in het j fonds storten. Aangezien dit geen eis is, willen B. en W. beter eerst i de ontwikkelingen van de plaatse- I lijke doorstroming afwachten. Op grond van bovenstaande, stel len B. en W. voor tot het instellen van een zgn. „doorstromingsfonds" te besluiten, opdat reeds vóór 1 april a.s. een aanvrage bij de minis ter om de uitkering-ineens kan worden ingediend. Tevens stellen zij voor, een verordening vast te stel len, regelende de wijze waarop, als mede de mogelijkheden en de mate waarin gemeentelijke financiële bij dragen kunnen worden verleend. Deze verordening komt in de plaats van de bestaande regeling van 31 oktober 1963. Bij het ontwerpen van de nieuwe regeling hebben B. en W. de be staande verordening als leidraad ge nomen. Met het oog op de in het voor uitzicht gestelde rijksbijdrage, zijn de verhuisvergoedingen aanzienlijk verhoogd. Bovendien hebben B. en W. het van groot belang geacht twee nieuwe vergoedingsvormen op te nemen, nl. een vergoeding voor de transportkosten van de inboedel en voor de wederinrichtingskosten van de te betrekken woning. Dit zijn toch wel de stereotiepe kosten voor elke verhuizing. Het komt B. en W. voor, dat deze hogere en meerdere vergoedingen een behoorlijke prik kel kunnen zijn om te verhuizen. Voor een paar honderd gulden ver huist men nu eenmaal niet of nau welijks. De belangrijkste afwijkingen ten opzichte van de bestaande regeling zijn: a. het bestaande maximale huur bedrag van een „goedkope woning" van 70,is in verband met de al gemene huurverhogingen van 1 sep tember 1964 en 1 januari 1966 naar evenredigheid opgetrokken tot op 90,—; b. naast het element: verhuizen van een goedkope (huur) woning naar een duurdere woning, is thans opgenomen de mogelijkheid van verhuizen vanuit een te grote naar een kleinere woning. Het is on doenlijk gebleken om voor dit nieu we element algemene normen te stellen. De gezinsgrootte, de uitbrei dingsmogelijkheden van een gezin, de woninggrootte en het aantal ver trekken zijn hier voorname factoren welke in hun samenhang telkens in cidenteel bekeken moeten worden. Het ligt hier niet zo eenvoudig als bij het huurverschil, dat wèl ergens concreet begrensd kan worden; c. het minimale huurbedrag van 60,voor een „duurdere woning" en het huurverschil van 10,zijn naar rato opgetrokken tot op res pectievelijk 75,en 15, d. De huurvergoedingstermijn van 24 maanden is verlengd tot 30 maanden. De minimum- en maxi mum huurvergoedingsbedragen van resp. 300,en 600,zijn ver hoogd tot resp. 560.en 1.120.- Bovendien zijn de twee hierboven- genoemde nieuwe vergoedingen in gevoerd. De transportkosten zullen volledig worden vergoed, terwijl voor de wederinrichtingskosten een vast be drag van 500,is aangehouden. Totaal te storten in het (doorstromings) fonds f 33.505, De minister heeft een beroep op de gemeentebesturen gedaan om aan bedoelde doorstroming mede te wer ken. B. en W. achten het dan ook van groot belang, dat op enigerlei wijze wordt bijgedragen in de kosten, die deze doorstroming met zich bren gen, te meer, daar de gemeente nu door middel van rijksbijdragen be ter dan voorheen het geval was, daartoe in staat wordt gesteld. In vele gevallen zullen financiële te gemoetkomingen een welkome en wellicht zelfs noodzakelijke prikkel zijn voor een gezin om er toe over te gaan voor zichzelf een betere huisvesting te verwerven en daar door hun goedkope of voor 't eigen gezin te groot geworden woning voor een ander vrij te maken. De door de raad van Waalwijk vastgestelde verordening, als be doeld in artikel 4 van de bioscoop wet, bepaalt o.m., dat in het open baar uitsluitend de film en de af beeldingen ter reclame voor films zullen worden vertoond, welke aan nakeuring zijn onderworpen; en ten bewijze daarvan van door burge meester en wethouders nader aan te wijzen kenmerken zijn voorzien en dat de nakeuring zal geschieden door of namens burgemeester en wethouders. In 1923 werd op initiatief van eni ge burgemeesters van Noord-Bra bantse en Limburgse gemeenten op gericht de „Vereniging van Noord- Brabantse en Limburgse gemeen ten voor gemeenschappelijke film keuring. De vereniging stelde zich ten doel, de keuring van in bij de vereniging aangesloten gemeenten, waaronder ook de gemeente Waal wijk, in het openbaar te vertonen film. Na de invoering in 1928 van de bioscoopwet, is de genoemde ver eniging zich bezig gaan houden met de nakeuring van films. Hoewel in deze gemeente de na keuring formeel ter regeling aan 't college van B. en W. is opgedragen, is de gang van zaken deze, dat B. en W. in dit opzicht volledig con formeren aan de uitspraken van het keuringsbureau van de vereniging, die sinds 1946 is genaamd „Vereni ging van Nederlandse Gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeu ring op katholieke grondslag". Zoals bekend, is de vraag of het huidige herkeuringssysteem wel aan de eisen van deze tijd voldoet, reeds geruime tijd in verschillende ge meenten en ook in de genoemde vereniging zelf aan de orde. Dit beraad heeft tot gevolg gehad, dat onlangs en ook eerder een aan tal gemeenten het lidmaatschap van de vereniging heeft beëindigd. Daar toe behoren o.m. de gemeenten Eindhoven, Venlo en Roosendaal. Bij de behandeling van de ge meentebegroting 1966, heeft ook de Katholieke Unie aangedrongen op 't nemen van de nodige stappen in deze. Daarbij werd gesteld, dat de verantwoordelijkheid voor het film bezoek van de jeugd een primaire verantwoordelijkheid voor de ou ders is en dat de overheid hier niet aanvullend behoeft op te treden, zeker niet als aanzienlijke minder heden van onze bevolking een spe cifiek katholieke beoordeling krij gen opgedrongen. Over dit vraagstuk is door prof. dr. A. A. Ariëns van het philosophi- cum „Dijnselburg", voorzitter van de Katholieke Filmaktie (K.F.A.), in samenwerking met dr. G. L. Ei sen, burgemeester van Goirle, een nota uitgebracht, getiteld „De plaats van de gemeente met betrekking tot het toezicht op bioscoopvoorstellin gen". Deze nota is aan de orde ge steld in een algemene ledenverga dering van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten voor gemeen schappelijke filmkeuring op katho lieke grondslag, gehouden op 23 fe bruari 1965. De belangrijkste over wegingen, die in de discussie van

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 1