WAALWIJK Amateur-balletconcours in «Efteling» Kaatsheuvel KAAS van jewelste HYPOTHEKEN P.H. JANSEN DEKKLEDEN en HUURDEKKLEDEN Presentiegelden omhoog enkeie drachtige Bungalow tenten 10 rijlessen voor 65.— 2 Ï>E ECHO VAN HÉT ZUIDEN VAN MAANDAG 28 FEBR. 1966 2 Bij coup in Syrië 400 doden Eis 15 jaar voor doodslag op studente Record - totalisator FIAT 600 vaarzen zwartbonte kalfvaars Autorijschool Prins op alle markten thuis Verf - Behang BEKKERS deze vergadering, waarbij men zich geheel met de conclusies van de nota kon verenigigen, naar voren zijn gekomen, zijn de volgende: 1. de huidige vorm van nakeuring komt niet langer overeen met de juiste accentuering van de gemeen telijke culturele autonomie; 2. de gemeentelijke nakeuring moet niet zonder meer worden verwor pen; vooral in de huidige over gangsstadium, waarin een nieuwe bioscoopwet wordt voorbereid, lijkt handhaving van de gemeentelijke autonomie op dit stuk van belang; 3. de huidige methode van nakeu ring, waarbij een uit katholieken samengestelde keuringscommissie practisch bindende beslissingen neemt over de vraag welke films de gehele bevolking van alle aan gesloten gemeenten al dan niet mo gen worden getoond, lijkt in haar algemeenheid niet reëel; 4. de handhaving van een katholie ke doch liever op breder basis wer kende filmcentrale met kritische en vooral voorlichtende en educatieve doelstellingen wordt wenselijk ge acht; 5. aan het bestuur van de vereni ging wordt verzocht de nodige maatregelen voor te bereiden. Als uitvloeisel van dit laatste punt heeft het bestuur van de ver eniging in de algemene ledenver gadering van 18 oktober 1965 voor gesteld om tot opheffing van de vereniging te besluiten dan wel tot verkiezingen van een nieuw be stuur over te gaan. Het voorstel van het bestuur ging uit van het voortbestaan van het keuringsorgaan van de vereniging, de Katholieke Filmcentrale (KFC), als adviesorgaan voor de gemeen ten. De KFC zou dan rechtstreeks contacten hebben met de gemeen ten, die haar adviezen vragen. De consequentie van deze opzet zou zijn, dat de vereniging zou kunnen worden gelikwideerd. Met 'n zeer kleine meerderheid besloot de ver gadering het voorstel tot opheffing van de vereniging van de agenda af te voeren en een nieuw bestuur te kiezen. B en W hebben wel na deze ont wikkeling nog eens opnieuw inten sief beraden over het in te nemen standpunt. B en W zijn daarbij tot de con clusie gekomen, dat het niet houd baar is, dat een keuring op katho lieke grondslag, alleen omdat een gemeente lid is van de onderhavige vereniging, ook bindend is voor niet-katholieke inwoners. Vooral in Waalwijk, waar als gevolg van de huidige snelle groei andere goepe- ringen en levensbeschouwingen dan de katholieke een steeds voorname re plaats gaan innemen, is het niet meer verantwoord, dat een katho lieke instelling met uitsluiting van anderen beslist over de toelaatbaar heid van films. Bovendien heeft, nu de televisie steeds meer invloed krijgt en een steeds groter beroep doet op de per soonlijke verantwoordelijkheid en het pers'oonlijk onderscheidingsver mogen, de tot nu toe gebruikelijke wijze van nakeuren zichzelf wel enigszins overleefd. B en W menen dan ook, dat het past in de gehele ontwikkeling van zaken, dat het huidige systeem van nakeuring wordt beëindigd en in verband daarmede het lidmaatschap van de „Vereniging van Nederland se Gemeenten voor gemeenschap pelijke filmkeuring op katholieke grondslag" wordt opgezegd. B en W stellen de raad voor te besluiten tot beëindiging van dit lidmaatschap. Op grond van het bepaalde in de satuten van de vereniging kan het lidmaatschap eerst tegen 1 januari 1967 worden opgezegd. Met nadruk wijzen B en W er op, dat de gemeentelijke bevoegdheid tot nakeuring van films normaal blijft bestaan, zulks op basis van de verordening van 27 april 1940 ex artikel 4 van de bioscoopwet. Wij achten zulks ook van belang en wel in elk geval in de periode, waarin een wijziging van de bioscoopwet wordt voorbereid. De nakeuringsbevoegdheid zal nu dus formeel door het college wor den uitgeoefend. Het ligt in de be- 1 doeling, dat het zich daarbij feite lijk voorlopig en in het algemeen coformeert aan de rijkskeuring, zo lang er geen aparte reden is om van het oordeel van de centrale com missie af te wijken. Inmiddels kan in de loop van dit jaar worden nagegaan in hoeverre de Stichting Katholieke Film-Cen trale, die als een waardevolle en deskundige autoriteit op het gebied van het filmwezen beschouwd kan worden, hetzij in de huidige vorm hetzij in gewijzigde vorm mede door een gemeentelijk subsidie in staat kan worden gesteld haar werkzaamheden voort te zetten. Bij besluit dd. 10 juni 1964 van de gedeputeerde staten van Noord- Brabant, is de vergoeding, door de leden van de raad te genieten voor het bijwonen van de raadsvergade ringen en van de vergaderingen van de raadscommissies, onderschei denlijk bepaald op 20,en f 10,- per lid voor elke bijgewoonde ver gadering, met dien verstande, dat twee of meer vergaderingen op een zelfde dag gehouden, slechts als 1 vergadering worden beschouwd voor de toekenning der vergoeding. Overeenkomstig de toezegging van ons college, gedaan in onze nota van antwoord op het rapport, uitge bracht door de begrotingscommissie, stellen B en W thans voor om de gedeputeerde staten het voorstel te doen om het bedoelde presentatie- geld te verhogen tot resp. 25, en 12,50 per lid per bijgewoonde vergadering. Deze verhoging komt B en W gelet op de vele belangrijke en de veel tijd van voorbereiding vragen de zaken, welke in de gemeente in de raadsvergaderingen aan de orde gesteld en tevoren in de diverse commissies moeten worden behan deld alleszins redelijk voor. Punten van behandeling in de raadsvergadering van donderdag 3 maart zijn verder: 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel tot beëdiging van het limaatschap van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten voor ge meenschappelijke filmkeuring op Katholieke grondslag. 3. Voorstel tot het instellen van een doorstromingsfonds ten behoe ve van de spreiding van woonruim te. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 24.970,voor de aanschaffing van 613 waterme ters. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 24.850,- voor de aanschaffing van 296 gasmeters. 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 24.740,- voor de aanschaffing van 275 elektrici teitsmeters. 7. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 24.258,22 voor de aanschaffing van 165 warmwa terapparaten. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 8.000,voor het instellen van een verkeerson- derzoek. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 1.200,voor het slopen van de woningen Win terdijk nrs. 16, 17 en 18. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 17.80'9,- voor de aankoop van diverse machines ten behoeve van de plantsoendienst. 11. Voorstel tot het vaststellen van een voorbereidingsbesluit in de zin van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. 12. Voorstel tot goedkeuring van de rekening 1964 van de Stichting „Het Oude Mannenhuis van Baardwijk". 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f 128.615,- voor de bouw van een 2-klassige Her vormde noodkleuterschool aan de Prof. Nolenslaan. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van f 126.576, voor de bouw van een 2-klassige katholieke noodkleuterschool aan de Dr. Schaepmanlaan. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend crediet van 21.100,voor de aanleg van rio lering in het plan „Zanddonk". 16. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet van 1.023.000, voor het bouwrijpmaken van het plan „Groenewoud". 17. Voorstel tot vaststelling van de voorschotten op de exploitatiever goeding ex artikel 101 der Lager- onderwijswet 1920 voor het jaar '66 voor het bijzonder uitgebreid lager onderwijs. 18. Voorstel tot vaststelling van 'n voorschot op de vergoeding voor vakleerkrachten ex artikel 101 bis der Lager-onderwijswet 1920 voor het jaar 1966. 19. Voorstel tot verhoging van het subsidie aan de Oranjevereniging „Trouw aan Oranje". 20. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen in de buitenpolder van Be- soyen, van Mej. C. W. Verstijnen te Udenhout. 21. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen ten zuiden van de Drunen- seweg, van G. J. en H. W. v. Hees been. 22. Voorstel tot aankoop van grond, gelegen- achter de panden Grotestr. nrs. 34 en 36, van A. C. Teurlings. j 23. Voorstel tot verkoop van wo ningwetwoningen aan de huurders. 24. Voorstel tot verkoop van bouw- j terrein, gelegen ten zuiden van de j Wittenhorstlaan, aan J. F. M. Ver- wiel. 25. Voorstel tot verkoop van bouw terrein, gelegen in het bungalow- en villapark „Meerdijk", aan P. J. N. van Leuven en N. J. van Rooij. 26. Voorstel tot voorlopige goedkeu ring van het onteigeningsplan „Be- soyen-Centrum". 27. Voorstel tot vaststelling onteige ningsplan „Industrieterrein Haven". 28. Voorlopige vaststelling gemeen te- en bedrijfsrekeningen 1963. 29. Voorstel tot vaststelling van 't Algemeen Kasgeldbesluit 1966-11. 30. Voorstel tot verhoging van het presentiegeld voor de leden van de raad en van de raadscommissies. 31. Wijziging begroting. WERKNEMERS IN HET BOUW BEDRIJF Belangrijk voor de werknemers aangesloten bij de Ned. Kath. Bond voor Werknemers in de Bouwnij verheid St. Joseph afdeling Waal wijk. Het afdelingsbestuur heeft om verschillende redenen, zich genood zaakt gezien om elke maand een speciale zitting te houden, voor het opgeven van diverse gevallen, het verkrijgen van loonberekeningen, enz. enz. Deze avond wordt gehouden tel kens op de eerste maandag van el ke maand, te beginnen op maandag 7 maart a.s. Deze zitting wordt ge houden op het secretariaat Prof. Nolenslaan 57 te Waalwijk, en wel vanaf 19.30 tot 20.30 uur of zoveel langer als nodig is. Tussentijds is het bereiken van 't secretariaat bijna onmogelijk, uit sluitend in spoedgevallen na af spraak. DE N.C.V.B. AFD. WAALWIJK EN OMSTREKEN Op 23 februari hield de Vrouwen bond een bijeenkomst in het Wil lem van Oranje College. Aan de or de waren nog enkele bestuursver kiezingen: mevr. De Hoop werd met grote meerderheid van stemmen ge kozen. De pres. mevr. Barkema overhandigde de aftredende mevr. Dercksen een mooie plant als tolk van onze dankbaarheid voor het geen zij voor de vereniging heeft gedaan. Het overige deel van de avond werd zeer gezellig en leerzaam ge vuld door hetgeen de heer Groene- veld van de Coöperatieve Condens- fabriek Friesland over de produk- ten, gemerkt Friesche Vlag, liet zien aan de hand van een film en in natura. De eerstvolgende avond zal zijn op 23 maart, dan zal Ds. Vink spre ken over het „Ontstaan van Besoy- en". Belangstellenden voor deze avond zijn altijd welkom Op 26 april is er een Bondsdag in Arn hem (zie s.v.p. het febr.-nummer van de Christenvrouw). Op de avond van 23 maart kan men zich opgeven voor deelname, onkosten f 7,(kaart vervoer). K.N.M.T.P. De Koninklijke Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde houdt op dins dag 1 maart a.s., om 8 uur, in de achterzaal van „Hotel Verwiel" te Waalwijk een verenigingsavond. Het bestuur heeft voor deze avond weer moeite gedaan om U als lid der Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, een nut tige en aangename avond te bezor gen. Het is hen gelukt een paar zeer interessante kleurenfilms te bemach tigen, n.l.: 1. „Keuze voor Uw tuin", een nieu we film van Jaap Nieuwenhui- zen. Hierbij worden folders uit gereikt die betrekking hebben op de inhoud van deze film. 2. „Beweging van de bloem", een zeer interessante Duitsspreken de film met Nederlands onder schrift. Het tweejarig bestaan van onze af deling Waalwijk en Omstreken is voor het bestuur een aanleiding om aan deze avond een feestelijk tintje te geven. In de pauze zal U door 't bestuur een kopje koffie met ver snapering worden aangeboden. Gedurende deze pauze kunt U luis teren naar de verslagen van de voorzitter, penningmeester en secre taris. Tot besluit nemen wij U mee naar: 3. „De getemde Zambezi", waar de grote Karibadam gebouwd is. UITSLAG GILDETOTO BESOYEN Bedrag inzet f 257,60. Ie prijs 38,64, gewonnen door: J. van Helvoirt, Stationsstraat 15a, Waalwijk en mej. B. van Nieuw- kerk, Zwanenvechtlaan 258 Utrecht. Ieder ontvangt f 19,32. Geraden 257,60. 2e prijs 25,76. Gewonnen door: J. van de Breekel, Pr. Beatrixstr. 8 Oisterwijk en H. Goedhart, Gro testraat 11b, Waalwijk. Ieder ont vangt 12,88. Geraden 257.30. 3e prijs 12.88. Gewonnen door: H. Bergmans, Bloemenoordplein 10', Waalwijk. Geraden 258, 23. Deze week de 5e en laatste week. AGENDA Woensdag 8 uur, repetitie dames koor in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur, repetitie mannen koor in De Twee Kolommen. NED. BOND VOOR OUD STRIJDERS AFDELING WAALWIJK Op donderdag 3 maart a.s. wordt de volgende contact-avond gehou den in de bovenzaal van de „Ge croonde Leersse", aanvang 8 uur. Zaterdag 5 maart is de 3e kring schietwedstrijd in Raamsdonksveer. RIKCONCOURS VROLIJKE VISSERS Op vrijdag 4 maart a.s. organise ren „De Vrolijke Vissers" afd. III, een groot rikconcours in café Hoe venaar te voormalig Besoyen. Er zijn prachtige prijzen te win nen. Hoe groter de deelname, hoe mooier de prijzen zullen zijn. Aan vang 8 uur. „D.V.S.V." OP PLANKEN MET SPANNENDE THRILLER De Waal wij kse toneelvereniging „D.V.S.V." zal zaterdag 5 en zondag 6 maart in de zaal van de Gecroon de Leersse voor het voetlicht ko men met een spannende thriller, waaraan de toneelliefhebbers een genoeglijke avond zullen kunnen beleven. Het is Robert Thomas' stuk „Valstrik voor een man alleen", waarmee het beroepstoneel enkele jaren geleden bijzonder veel succes heeft geoogst. Het verhaal draait om een man, wiens vrouw, na een korte periode van huwelijksgeluk, plotseling verdwijnt. Of is zij niet verdwenen? De politiecommissaris heeft er een hele dobber aan om uiteindelijk achter de waarheid te komen. De intrige is bijzonder ver rassend. De DVSV-ers, die zich on middellijk na dit stuk gaan voor bereiden op de viering van het gou den bestaan, dat zal worden inge luid met 'n eenacterfestival, waar aan beide Waalwijkse zustervereni gingen hun medewerking zullen verlenen, hebben voor „Valstrik voor een man alleen" hun beste krachten ingezet. De regie is weer in handen van Harry Swinkels, die deze keer zelf ook een belangrijke rol voor zijn rekening heeft geno men. En nu is het maar te hopen, dat alle opofferingen die de DVSV- ers zich hebben getroost om tot een zo goed mogelijk resultaat te ko men we hebben daar gezien de prestaties van de laatste jaren alle vertrouwen in worden beloond door een druk bezoek. ECHTPAAR VAN BRUNSCHOT- WEERDEN VIERDE 50 JARIG HUWELIJKSFEEST Donderdag j.l. mocht het echtpaar van Brunschot-Weerden resp. 78 en 76 jaar het heuglijk feit herdenken dat zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. Het gouden paar vertrok die morgen om 9 uur van het dagadres café ,,'t Vosje" naar de Bernadette- kerk. De versierde wagen uit 1927. beschikbaar gesteld door de fa. Ki- vits, waarin zij zaten werd vooraf gegaan door een 20-tal bruidjes, waarna de familieleden en 't buurt- comité in de volgwagens volgden. Om half tien werd een plechtige H. Mis opgedragen door past. Oomens met assistentie. Onder de mis werd door de heer Winkel het Ecce Panis gezongen en door de heer Jos Re- mie het Tota Pulchra Est. Na de mis vertrok men naar het feestadres waar de bruidjes door 't gouden paar werden getrakteerd en alle schoolgaande kinderen uit de buurt door het buurcomité op iets lekkers werden onthaald. Om half 2 werden de cadeaux aangeboden en op uitdrukkelijke wens van het gouden paar bood 't comité 2 fau teuils en 'n kristallen vaas aan. De receptie die volgde werd druk bezocht door vele vrienden en za kenrelaties. Wij merkten o.a. op, de pastoor en kapelaan van de Berna- dette-parochie, kapelaan Rij a van de St. Clemens-parochie (de pastoor was verhinderd), burgemeester Teij- sen, het bestuur van de aannemers- bond afd. Waalwijk en tevens een afvaardiging van de afd. Langstraat. Na de receptie sierden vele cadeaux en bloemstukken de zaal. ,s-Avonds om acht uur bracht harmonie St. Jan een serenade aan het gouden paar. Deze dag is mede door de spon taniteit van het buurtcomité voor 't gouden paar tot een onvergetelijke gemaakt. KRAAMVERZORGSTERS Donderdagmiddag had te Tilburg in het opleidingsinternaat voor Ge zinsverzorgsters de uitreiking plaats van het diploma en broche, ten teken dat zij voortaan volleerde gezinsver zorgsters zijn. De geslaagde dames zijn C. de Bakker Berkel-Enschot; M. van Beers Middel-heers; M. v. d. Berg Heeswijk; G. van Beurden Vlij men; J. van de Broek Moergestel; T. van Haaren Westelbeers; EI. Hooij- maijers Raamsdonk; W. Klerks Dru- nen; A. Leermakers Helvoirt; H. v. d. Loo Moergestel; M. de Man Elshout; A. Mathijssen Berkel-Enschot; H. Melis Drunen; C. Moonen Loon op Zand; C. Musters Drunen; L. van Oss Heeswijk; A. van de Pas Hees- wijk; C. van de Sande Esbeek; A. Verhoeven Tilburg; C. Verschure Waspik; P. Wirken Tilburg en C. van Zon Tilburg. Het gevaar voor een burgeroor log in Syrië is voorbij, omdat nu ook de legereenheden in het noor den zich bij de opstandige officieren hebben aangesloten. De macht in 't land schijnt nu stevig in handen van het revolutionaire bewind, dat zich het „voorlopig regionaal bestuur van de Baath-partij" noemt. Het heeft zich tot doel gesteld de socia listische revolutie in Syrië veilig te stellen. Nog altijd is het hele ver loop van de staatsgreep onduidelijk, maar radio Bagdad wist gisteren te melden, dat 400 mensen bij de coup werden gedood. De officier van justitie te Gro ningen heeft gisteren 15 jaar ge vangenisstraf plus terbeschikking stelling geëist tegen de 22-jarige lasser Erwin L. uit Kamen nabij Dortmund, die begin vorig jaar de 19-jarige studente Inge Vorrink om het leven bracht. Na een ruzie greep hij haar bij de keel. Het meisje viel op de grond en riep nog „Ik houd van je", maar verdachte liet niet los. Toen zij be wusteloos was bond hij haar het snoer van een platenspeler om de hals, vervolgens nam hij een aard appelschilmesje, waar mee kort te voren een sinaasappel was geschild, van tafel en sneed hij haar de hals slagader door. Twee uur later kon hij in een hotel in Groningen wor den gearresteerd. PAARDENSPORT De forse stijging van de totalisator- omzet van ruim 27 miljoen gulden tot ruim 31 miljoen heeft de gang van zaken in de draf- en rensport gestimuleerd. Het bedrag aan prij zen en fokpremies steeg met 15,9% tot 'n totaalbedrag van f 3.355.299,15 het hoogste bedrag dat ooit in een seizoen beschikbaar werd gesteld. De nieuwe limburgse stal „Mari on" plaatste zich bij de dravers aan het hoofd op de lijst der winnende eigenaren met 41 overwinningen en een gewonnen bedrag van 75.977. Stal Hollandia werd tweede. Bij de trainers bezette Jan Wagenaar jr. voor de eerste maal de leidende plaats. Hij zag de door hem getrain de paarden 144 maal als eerste de finish passeren. FONDS VORSTVERLET HEEFT AL TEKORT VAN 75 MILJOEN Elke week dat er in ons land door de vorst niet kan worden gewerkt, moet het vorstverletfonds van de bouwnijverheid zestien miljoen uit keren. Op het ogenblik dat men de ze winter inging, beschikte 't fonds over 45 miljoen gulden. Helaas heeft men al een tekort van 75 mil joen. HOLLANDSE SNOEPERS Het suikerverbruik is in ons land het hoogste van alle EEGpartners. Aldus deelt de Koninklijke Neder landse Jaarbeurs mee. In de jaren 1962 - 1963 bedroeg die consumptie van suiker per hoofd der bevolking in Nederland 43 kg per jaar België - Luxemburg 35 kg per jaar Wtst-Du-itsland 34 kg per jaar Frankrijk 32 kg per jaar Italië 23 leg per jaar Er van uitgaande dat in 1964 het suikerverbruik even hoog was als in de direct daaraan voorafgaande jaren - en het was zeker niet lager, omdat er nog steeds een langzame stijging in zit - dan blijkt uit het -bevolkings cijfer dat Nederland toen rond 525 miljoen kg suiker heeft gegeten! AGENT IN BRUSSEL DOODGESCHOTEN. Voor de tweede maal in twee maan den tijds is in het hart van Brussel een politieagent door bandieten neer geschoten. Op de Oratoriënberg, een straat langszij -het gebouw van de Na tionale Bank, dicht bij het regerings kwartier, werd donderdagavond tegen middernacht de agent Albert de Lee- ner (34) neergernaaid met een ma chinepistool. De agent 'hield de wacht in de buurt van een gestolen auto, die ontdekt was op een parkeerterreintje. In december is een andere agent neer geschoten in een drukke winkelstraat door een bandiet die een roofoverval had gepleegd in e enwarenhuis. De gangsters, die betrokken zijn geweest bij de moord op agent De Leener, zijn met diens stoffelijk over schot in de koffer van hun auto ver dwenen. Het moeten er drie, of vier geweest zijn. Een van hen is een Franse bandiet, de uit Marseille af komstige Lucien Sant. In totaal 15 balletgroepen kunnen op de 5 zondagen in mei deelnemen aan het internationale amateur-bal letconcours in Kaatsheuvel. Dit bij gelegenheid van de feestelijke her denking van het derde lustrum van het natuurpark „De Efteling". Het bestuur van de Stichting „De Efteling" heeft voor dit evenement een hoofdprijs van 500,uitge loofd. Verder zijn er nog vier ande re prijzen te winnen, respectievelijk van 300,-, 200,-, 150,- en 100,-. Bovendien krijgen alle deelnemen de groepen ondermeer hun reiskos ten vergoed. Aangezien „De Efteling" in de loop der jaren grote bekendheid heeft gekregen vooral door zijn sprookjestuin, hebben de organisa toren besloten het balletconcours geheel in de jong en oud boeien de sprookjessfeer te houden. Elke groep, die op het concours wil uit komen, krijgt dan ook de opdracht een sprookje uit te beelden (uiter aard geheel naar eigen keuze) met een speelduur van ten hoogste 20 minuten. Verder is de bepaling ge maakt, dat een groep uit minimaal twaalf en maximaal twintig execu tanten mag bestaan, terwijl de mi nimum leeftijd van de deelnemers is gesteld op 13 jaar. De inschrijvingen voor het con cours is voor amateurgroepen tot 'n nog nader te bepalen datum open gesteld bij het Natuurpark „De Ef teling" te Kaatsheuvel. Aangezien dit recreatiecentrum jaarlijks ook 10-duizenden bezoekers trekt uit het buitenland voornamelijk uit Bel gië vond men het alleszins ge wenst, de deelneming aan het con cours ook te maken voor jeugdige ballet-artiesten van over de gren zen. De leiding van het concours be rust bij de Tilburgse ballet-paeda- goge mevrouw Els Mulders. Onder haar supervisie zullen op 5 achter eenvolgende zondagen, namelijk op 1, 8, 15, 22 en 29 mei a.s., telkens drie balletgroepen optreden. Deze worden gejureerd door me vrouw Nel Roos, directrice van de Rotterdamse Ballet Academie, Ru van Rossum, leraar aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten te Til burg en Cees de Bekker, journalist te Breda. Om de uitvoeringen ook bij min der goed weer door te laten gaan wordt binnen gespeeld. RUSLAND EN CHINA. De Russische regering heeft twee tot drie divisies naar Buiten-Mongolië gestuurd als tegenmaatregel tegen de toenemende Chinese militaire bedrei ging van deze sovjet-satelliet. De Chinezen hebben 'n tweede haard van dreiging aangelegd in NoordMands- joerije, waar de Amoerstroom de grens vormt met Rusland. UITSLAG ZESDAAGSE TE ANTWERPEN De uitslag van de zesdaagse van Antwerpen is als volgt 1 Ploeg Peter Post met Pfennger en Janssen met 1015 punten; 2 Patrick Sercu op een ronde met 854 pt., 3 Proost eveneens met een ronde met 437 pt., 4 Kemper op drie ronden met 535 pt., 5 Rik van Steenbergen met Van Looy, grote concurrent, op zes ronden met 810 pt., 6 Foré eveneens op zes ronden met 232 pt. en 7 ploeg Jo de Roo op negentien ronden met 419 pt. - De huldiging der schaatkampi- oenen zal plaats hebben op 12 maart a.s. te Amsterdam. TE KOOP in zeer goede staat. Te bevragen na 7 uur: M. Remie Bevernelstraat 5, Waalwijk TE KOOP G. Eising Wendelnesseweg Oost 44 Sprang-Capelle TE KOOP aan telling. Bij: M. v. d. Sanden Coubertinlaan 101 Hoek Akkerlaan, Waalwijk Zuid Ned. Dekkleden- en Tentenfabriek L. HOEBEN N.V. Korte schijf straat 10 Tilburg Tel. 04250 -34840 Pieter Vreedestraat 83 Waalwijk Telef. 4025 en SCHOONMAAK ARTIKELEN Schildersbedrijf Stationsstraat 31 Waalwijk Telefoon 2705 Plasti-Color Dealer op nieuwbouw 80 a 90% van de stichtingskosten. Ook op bestaande pan den 90%. Lage rente, aantrek kelijke condities, geen bemiddelingskosten. Dr. Ariënsstraat 5 Tilburg - telef. 20036 Zuid Ned. Dekkleden- en Tentenfabriek L. HOEBEN N.V. Korte schijfstraat 10 Tilburg Tel. 04250 -34840

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 2