WAALWIJK 7 7 Landbouw 80-jarig bestaan van „De Postduif" grandioos sluitingsfeest LAND EN TUINBOUW ZORG VOORAL NU VOOR EEN GOEDE BODEMSTRUKTUUR DOKTER JANE gen. Verder gaan de verrichtingen van de nieuweling Nicols meer aandacht vragen; vorig seizoen deelgenomen aan 27 wed strijden met 24 prijzen, de meeste niet on der de 10e, enkele 2e plaatsen met eenmaal de bloemen. Bij de aspiranten is Henkens en Oosterwaal in opmars, en de verrichtin gen in dit seizoen worden met belangstelling tegemoet gezien. 40 JAAR KRUISBOOGSCHUTTER Het komende seizoen zal de heer W. van Engelen, lid van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht, zijn 40-jarig jubileum vieren als kruisboogschutter. Vele jaren heeft hij de voorzittershamer gehanteerd, maar ook bij het schieten was hij een gevreesde man voor de koningstitel, waarnaar hij dit seizoen nog eens extra wil meedingen, wat zijn jubileum nog extra zou stimuleren voor een waardige feestdag. Willem succes. BILJARTCOMP. GROOT VLIJMEN De uitslag van de 18e ronde van de Bil jartcompetitie Groot Vlijmen is als volgt Klasse A: Onzenoord - DPL 2 J10; Avanti - de Muntel 4-8; DVS - ONA 6-6; 't Centrum - 't Hoekje 10-2; klasse B: DPL 2 - Onzenoord 2 4-6; de Muntel 2 - 't Cen trum 2 8-2; BW 2-Gevertjes 4-6. Competitie District Den Bosch Uitslagen van de Vlijmense biljartvereni gingen: klasse C II poule B: OBK 2 - Rust Wat 4-5; NAO DVK 7-2; klasse C III, poule A: DAS 2- OBK 3 7-2; Pas Buiten oedelvrees 2 6 3; klasse C IV poule A: NAO 2-Astoria 2 5-4. rogramma:: klasse C I poule A: OBK I -W. v. Liemde; poule B DVS-oedelvrees I; klasse C II poule B: Alt. Cadre - NAO I; klase C III poule A: ÖBK 3 - Wust wat 2; oedelvrees 2 - DAS 2. R.K. WERKNEMERSBOND ST. ELOY Op vrijdag 4 maart 1966 zal de R.K. Werknemersbond St. Eloy zijn jaarvergade ring houden in café Den Braai. Agenda: Opening, Verslag secretaris; Verslag pen ningmeester, Bestuursverkiezing, vacature secretaris dhr. v. Steenbergen, die niet her kiesbaar is; candidaten kunnen zich tot op de vergadering opgeven; Wijzigingsvoorstel len klein metaal CAO (istrictsbestuurders); Afscheid de heer'v. Steenbergen; Rondvraag en Sluiting. ONS BLAD Met ingang van 1 maart is be noemd tot redacteur-verslaggever van ons blad, de heer Peter Gons, tot nu toe provincie-redacteur van het Nieuwsblad van het Zuiden te Tilburg. Hij neemt de plaats in van de heer Piet van Engelen, die benoemd is tot directeur van het Romme-in stituut, Vormingscentrum van de K.V.P. Deze brengen wij gaarne dank voor de aan ons blad bewezen dien sten en wij wensen hem gaarne het beste voor de toekomst. Er zijn nog enkele kaarten voor de show van morgenmiddag en -avond MODEHUIS WAALWIJK 6. Verslag kascommissie. 7. Benoeming nieuwe kascommissie. 8. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren: Teur- lings en Burmanje. 9. Voorstel tot het houden van een feestavond op 16 april a.s. en de organisatie daarvan. 10. Mededeling voorzitter. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. INBRAKEN In de nacht van 18 op 19 februari is er in de St. Petrusschool inge broken. Er werden vernielingen aan gericht en na een nader onderzoek bleek een geldbedrag van 28 gulden te zijn verdwenen, alsmede een pick-up met versterker. De politie heeft de zaak in on- dérzoek. Deze week zijn twee auto's ontvreemd en werd van een auto een wiel gehaald. De eerste auto werd gestolen bij Garage Schoon- dermark met kengetal XX 23-84. Bij Romantica werd een auto ge stolen met kengetal GE 80-70. De pompbediende van 't langs de Langstraatweg gelegen pomp station kwam op een morgen tot de ontdekking dat het kantoortje be zoekers had gehad. Er wordt een radio en een blik anti-vries vermist. G. VAN DER SANDEN f De heer G. v. d. Sanden, die die werkzaam was als hoofdcom mies-A op de afdeling financiën ter gemeentesecretarie, is geheel on verwacht in zijn woning aan de v. Assendelftstraat overleden. Vermoe delijk was een hartaanval de doods oorzaak. Men verliest in hem een zeer toe gewijd medewerker. Woensdag 2 maart zal de uitvaart plaats vinden. WAALWIJKSE KUNSTKRING Op dinsdag 22 maart zal het Bra bants Orkest in de Ned. Hervormde Kerk een concert geven om 8 uur. Gastdirigent is; Jan Out. Solist: Nico v. Wieringen - fagot, 1. Mozart - Symfonie no 39 in Es KV 543 2. Weber - Fagotconcert Pauze. 3. Fauré - Pelléas et Mélisande, opus 80 4. Mendelssohn - Ouverture Die Hebriden. HARMONIE „ST. CRISPIJN" De harmonie St. Crispijn zal haar jaarvergadering houden op maan dag 7 maart a.s. te 8.30 uur in de zaal van café „De Lindeboom". Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Notulen vorige algemene leden vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Jaarverslag 1965. 5. Financieel verslag 1965. U denkt toch ook aan de Nationale Inzameling Huwelijksgeschenk van 28 februari tot en met 5 maart WEDSTRIJDEN OM DE COUPE D'EUROPE. B V. V. D. BRANDT VERSLAAT B.V. E.R.D.C. UIT ROOSENDAAL MET 8-0 In de voorronde om de Coupe d'Europe heeft de Waalwijkse B.V. van den Brandt. Zaterdag jd. be wezen, nog steeds een der sterkste, zo niet de sterkste driebandenclub van Nederland te zijn. Zaterdag was het team van de B.V. E.R.D.C. uit Roosendaal te gast, in het lo- kaalkaal van de heer Henny de Ruyter. Zoals bekend is E.R.D.C. het team, dat de sterke driebanden speler Jan Doggen als kopman heeft. Drie van de vier spelers uit Roosendaal speelden een voortref felijke wedstrijd, en verloren hun partij slecht met enkele punten verschil alleen D. Goris van ERDC kon het op geen stukken na kla ren tegen W. Soeterboek van Van den Brandt. Deze laatste speelde echter een exellente partij met een gemiddel de van 1,000, zodat toen Wim de partij had beëindigd, de Roosenda ler op 22 car. bleef staan. Hoewel de andere spelers van ERDC het heel wat beter deden, moesten ook zij, in de spelers van „Van den Brandt" hun meerderen erkennen, zodat tenslotte de Waalwijkse Kaatsheuvelse Combinatie met een 80 overwinning uit de bus kwam. De belangstelling voor deze wed strijden had vooral donderdag en vrijdag wel wat groter kunnen zijn. Alleen zaterdag was deze bevredi gend. Het materiaal waarop werd gespeeld was vanzelfsprekend pri ma, terwijl de organisatie eveneens niets te wensen overliet. Hier volgen dan tot slot de uit slagen van de gespeelde wedstrij den. Vereniging Van den Brandt H. de Ruyter 7 0.862 58 2 50 50 Wim Soeterboek 7 1.000 50 2 50 50 C. Soeterboek 5 0.625 80 2 50 50 J. van Alphen 5 0.543 92 2 50 50 Totaal matchpunten 8 ERDC J. Doggen 4 0.776 58 0 50 45 D. Goris 3 0.440 50 0 50 22 C. Vos 4 0.550 80 0 50 44 Jaspers 4 0.500 92 0 50 46 Op dinsdag 1 maart a.s. gaat B.V. Van den Brandt naar Hilversum om het daar op te nemen tegen de ver eniging H.D.C., gevestigd in Café- Restaurant Hollandt Huys, Station straat 28 te Hilversum. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP le KLASSE LIBRE GROOT TE WAALWIJK Vanaf donderdag 3 tot en met zondag 6 maart a.s. zullen in het clublokaal van de b.v. Van den Brandt bij de heer Henny de Ruy ter te Waalwijk wedstrijden wor den gespeeld om het kampioen schap van Nederland le klasse li- bre groot. Een zestal prominente spelers, zullen elkaar dit kampioenschap betwisten n.l. G. Broekhof van de b.v. „Insulinde" uit Amsterdam. Deze 28-jarige speler heeft zich in korte tijd tot een sterk biljarter ontwikkeld. Hij is naast eerste klas- ser libre groot, ook eerste klasser 38-2, doch behaalde nog nimmer 'n nationale titel. A. Gieskens van b.v. „Ons Genoe gen" uit Eemnes, smaakte reeds en kele malen het genoegen van een nationale titel. Hij is 27 jaar en werd dit seizoen kampioen in de overgangsklasse libre klein met 60-58 promoveerde dus ruimschoots naar de eerste klasse libre groot en werd op grond daarvan uitge nodigd deel te nemen aan de fina le eerste klas libre-groot. B. van Leeuwen van b.v. „Rem brandt, uit Amsterdam. Deze spe ler is 33 jaar en loopt reeds 15 jaar in de wedstrijdsport mee. Hij was in 61-62 nationaal kampioen libre- groot. Daarnaast kampioen hoofd klasse 38-2 (hij maakte toen een partij van 400 car. in één beurt uit) tevens was hij nationaal kampioen 57-2 in 61-62. R. Overdijk van b.v. „De Holland se Club" uit Zaandam is een wis selvallig speler, wiens talenten wel licht door studieredenen nimmer ge heel tot ontwikkeling zijn gekomen. Hij is 37 jaar. G. Vink van de b.v. „H. B." uit Kerkavezaat. Deze 32-jarige speler was in 58-57 Europees jeugdkam pioen libre en 47-2. Hij behaalde vorig seizoen de nationale titel 57-2 met 't recordgemiddelde van 31,33. F. de Vries van b.v. „Marco Po lo" uit Amsterdam. Deze 25-jarige biljarter is een veelbelovend speler, van wie dit seizoen eigenlijk al was verwacht, dat hij tot de ere klasse 47-2 zou doordringen. Al met al zullen de biljartlief- hebbers van 3 tot en met 6 maart a.s. in de zaal van Henny de Ruyter kunnen genieten van hoogstaande biljartsport, waarvan velen zeker een dankbaar gebruik zullen ma ken. De wedstrijden beginnen dage lijks om half 2 en half 8. Zondag 6 maart is er alleen een middagseance. DISTRICT WAALWIJK KNBB PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP KADER-KLASSE C. VAN DE LOO VAN B.V. 't ZWAANTJE KAMPIOEN In het afgelopen weekeinde wer den in het clublokaal van de b.v. Ons Genoegen bij de heer J. Passier de finalewedstrijden gespeeld om het persoonlijk kampioenschap ka der van 't district Waalwijk KNBB. Het zijn spannende sportieve wed strijden geworden, gespeeld op pri sma materiaal en door Ons Genoegen uitstekend georganiseerd. C. v. d. Loo van de b.v. 't Zwaantje, werd tenslotte kampioen en verdiende dit kampioenschap ten volle. Na af loop werd hij dan ook gefeliciteerd door districtvoorzitter P. v. Engelen die hem huldigde met het behaalde kampioenschap en hem tenslotte de districts kampioentrophee uit reikte. De heer Van Engelen dank te alle spelers voor hun sportiviteit en de betoonde vriendschap, mede waardoor dit kampioenschap zo'n groot succes is geworden. Hij dank te de heer en mevr. Passier voor het beschikbaar stellen van hun prima materiaal en de b.v. Ons Ge noegen voor de perfecte organisatie. Tevens dankte districtsvoorzitter voor de betoonde belangstelling en voor de prettige ontvangst der deel nemers. De uitslag was als volgt: 1. C. v. d. Loo 1750 75 150 23,33 10 2. Berry v. Cromvoirt 1459 66 165 22,11 8 3. Leo v Cromvoirt 1433 74 95 19,36 6 4. G. Roomer 1158 68 110 17,03 3 5. Riny v. Bracht 930 79 104 11,77 3 6. J. Passier 588 78 51 7,54 0 Hoogste serie: Berry v. Cromvoirt met 165 carambols. Hoogste partij gem: Berry v. Crom- voirt met gem. 50.00 Rassenkeuze en vervroegde suikerbietenoogst. De noodzaak de suikerbietenteelt in te passen in het moderne bedrijf, waarbij mankracht goeddeels is ver vangen door de landbouwmachine, heeft tot ingrijpende veranderingen geleid in het gebruik van zaaizaad type en de wijze van oogsten. Meerkiemig suikerbietenzaad en landarbeider hebben voor het grootste deel plaats moeten maken voor be werkt en in hoge mate eenkiemig pre- cisiezaad en rooimachine, waarbij 't veilig gebruik van^" chemische on kruidbestrijdingsmiddelen een nau welijks te missen schakel is geworden tussen zaaien en oogsten van de bie ten. De rassenkeuze heeft zich eveneens aangepast aan deze ontwikkeling; de 41e Rassenlijst voor Landbouwge- wasen geeft hiervan een interessant overzicht terwijl ongeveer tien jaar geleden ruim 20van het areaal ingenomen werd door rassen, ge schikt voor de vroege tot de late leve ringen, is dit percentage nu toegeno men tot bijna 80 het grootste deel van de telers geeft dus de voorkeur aan rassen, welke reeds bij het begin van de bietencampagne met succes geoogst kunen worden. De verschuiving in de rassenkeuze houdt in sterke mate verband met de veranderde oogstmethoden; nu de rooimachine op zeer veel bedrijven niet meer weg te denken is, ontstaat tevens een beperking in de oogstduur, aangezien het aantal oogstbare dagen voor de machine veel geringer is dan bij het vroegere handwerk. Het is verheugend, dat er een aan tal rassen is, welke passen in de hui- In het kader van het 80-jarig be staan van de Waalwijkse P.V. „De Postduif" werd vrijdagavond j.l. in café rest. „Lido" 'n groot sluitings feest georganiseerd voor alle leden met hunne dames. Onder de tonen van het „Duke City Sextet" stroomde de grote zaal van Lido spoedig vol. Nadat de voorzitter van het feestcomité de heer Th. Duivekam een welkoms woord had gesproken nam de voor zitter van „De Postduif" de heer H. Lombarts het woord en richtte zich allereerst tot de dames der le den, die hij, anders niet zo gemak kelijk kan bereiken. Hij wenste al len en vooral de dames veel plezier. Hierna werd een ogenblik stilte in acht genomen ter herdenking van alle overleden leden der vereni ging. De voorzitter bracht verder nog eens onder de aandacht, de vroegere steunpilaren der vereni ging, en vroeg de sympathie van alle leden, voor de zgn. „werkers" die vaak al hun vrije tijd besteden, om de leden van hun sport te kun nen laten genieten. Dank bracht de voorzitter aan het feestcomité, dat bijna een jaar bezig is geweest met de organisatie van het feest. Al deze mensen, aldus de voor zitter hebben in al die jaren „De Postduif" een grote naam naar bui ten gegeven, hetgeen op de op 19 februari j.l. gehouden receptie over duidelijk is gebleken. Een zee van bloemen, geschenken en gelukste legrammen, w.o. zelfs van over de grenzen, waren hiervan de stille ge- tuigèn. Een speciale vermelding verdient een brief en de bloemen van het ere-lid van „De Postduif" de heer Cor Witlox, die reeds 81 jaar is en thans in Waalre bij Eind hoven woont, doch steeds nog met de vereniging meeleeft. Ook mede door de verschillende officiële spre kers was deze receptie een groot succes geworden en voor de vereni ging onvergetelijk. Tenslotte wijdde de voorzitter enige sympathieke woorden aan het adres van de familie Heesbeen, waar de vereniging al zo vele jaren een prima „thuis" heeft. Hierna opende hij deze feestvergadering na allen nogmaals heel veel plezier te hebben toegewenst. Een heel ge zellig borreluurtje ging hierna voor af aan een prima verzorgde koffie tafel, waarna de feestmutsen wer den opgezet en de feestvreugde hoogtij begon te vieren. Het orkest paste zich hierbij wonderwel aan en hield degelijk rekening met de smaak van alle leden, die variëren van 20 tot 80 jaar en ouder. Het erelid de heer Stokwielder (87 j.) was die dag juist jarig en kreeg fraaie bloemen aangeboden, als te genprestatie zong de 87-jarige dui- venliefhebber voor de microfoon nog een schlager uit de twintiger jaren „Ik heb mijn hele leven door nog nooit gezeten in een spoor" als mede het bekende lied „Glaasje op, laat je rijden" dat thans zo'n op gang maakt. Trouwens voor wat dit laatste betreft had het ijverige comité ook hier zijn maatregelen voor genomen. Aan het einde van deze grandioze feestavond bracht voorzitter Lombarts namens allen dank aan het „Duke City Sextet" die deze avond had opgevoerd tot ongekende vreugde en jolijt. Tot de heer van Hooff zei hij„U bent niet alleen een prima gastheer geweest, maar tevens een grote steun voor het comité, door hen dit geweldige orkest gratis als jubileumgeschenk aan te bieden." In zijn antwoord zei de heer van Hoof, dit gaarne te hebben gedaan. Ik heb zelf veel in sportkringen vertoefd en weet goed, dat alles met dubbeltjes en kwar tjes bij elkaar geschraapt moet worden. De postduivenvereniging „De Post duif" kan terugzien op een grandi oos geslaagd feest dat steeds in aan gename herinnering zal blijven. En nu op naar het 100-jarig bestaan. dige bietenteelt; de rasen Hilleshög standaard polyploid. Polykuhn en klein Wanzleben Polybeta nemen zelfs 75 van het arsenaal in; het laatst genoemde ras kan bovendien vroeg gezaaid worden, terwijl voor de drie rassen geldt, dat het vroeg in de campagne bereikte hoge suikergehal te nog belangrijk kan stijgen, zonder een gewichtstoename in gevaar te brengen. De teler heeft alleen bij een gerich te rasenkeuze voordeel van 't gebruik van de rooimachine; de bietenoogst kan vervroegd worden, terwijl 't gel delijk voordeel belangrijk groter wordt. Tengevolge van de overmatige neerslag gedurende de laatste vier maanden hebben vele percelen kul- tuurgrond grote overlast van water ondervonden. Terwijl in de normale winters de vorst juist een gunstige invloed uit oefent op de struktuur van de grond is dit deze winter op de natte per celen niet goed mogelijk geweest. De struktuur van de grond is dan ook duidelijk achteruit gegaan. Om de grond in een voor de inzaai der gewassen goede toestand te bren gen, zal alles moeten worden om deze verslechterde struktuur te ver beteren. Dit zal in de eerste plaats moeten geschieden door de verschil lende noodzakelijke grondbewerkin gen. Maar ook de besmetting speelt hierbij een grote rol. Zowel kalk als fosforzuur oefenen namelijk 'n gun stige invloed uit op de struktuur van de grond. Het is daarom van 't allergrootste belang bij de bemes ting aan deze twee bestanddelen speciale aandacht te besteden. Want wanneer de struktuur in gebreke is, komt alle overige bemesting met stikstof en kali ook niet tot zijn recht. Behalve de toepassing van de ge bruikelijke fosfaat- en kalkmest- stoffen, zal vooral het gebruik van een meststof als Thomasslakken- meel van belang kunnen zijn om de struktuur van de grond te verbe teren. De laatste meststof bevat na melijk beide: fosforzuur en kalk. - Het bedrag dat tot nu toe is bij eengebracht voor "Eten voor India" is 21 Vz miljoen gulden. - Twee zaterdagen zijn door par ticulieren en verenigingen op 't paleis Soestdijk persoonlijk geschenken aan geboden aan 't prinselijk paar. Per giro is voor 't cadeau reeds f 900.000. - ingekomen. - De huwelijksreis van 't prinse- lijkpaar schijnt te gaan naar 'n eiland aan de kust van Mexico. - De rust in Ghana is terugge keerd, maar Nhroende is nog in Egyp te. Hij zegt naar zijn land terug te keren. Men vreest dan voor z'n leven, hoewel hij een actie voorbereid. - In Nijmegen heeft een 41-ja rige Amsterdammer op een 21-jarige telefoniste in de Nieuwe Apostoli sche kerk geschoten. Hij loste een schot en vloog toen op het meisje af en begon in 't wilde te schieten, waar bij de zuster van 't meisje ernstig werd getroffen. - Soekarno blijft baas in Indone sië, ondanks de betogingen van tien duizenden studenten, waarvan er vijf door de paleiswacht werden dood geschoten. Nassoetion, de man van 't leger en vijand der communisten is in Java moeten onderduiken. Oetking, de vroegere commandant der lijfwacht, heeft voor de recht bank bekend order te hebben gegeven de zes generaals te vermoorden. „De Echo van het Zuiden" van FEUILLETON door Adeline McElfresh 43. ""IJ Ze was bang, ze had nog nooit eerder een polio-geval gehad en er was zo weinig van bekend. „Ja", fluisterde ze. „Ja Bill. Bid Joey, Bill. Bid voor mij. We zullen het allebei zo nodig hebben." Ze hing op voordat hij verder iets had kunnen zeggen, voordat de tranen in haar ogen begonnen over te vloeien. Ze kwamen tegen het vallen van de avond bij het City-ziekenhuis in Central City aan. Jane voelde zich opgelucht toen haar patiëntje was geïnstalleerd en in handen was van verpleegsters en doktoren die met de gevreesde ziekte beter bekend waren dan zij. Het werd mevrouw Ward toegestaan bij haar zoontje te blijven; zeker, dat was in orde. Bij zo'n jong kind werd daar zelfs prijs op gesteld. De vrouw sloeg een paar dankbare ogen op naar dokter Warren, Jane's chef in de tijd toen ze daar assistent was ge weest. „U weet niet half wat 't voor me betekent. Ik ben zo bang geweest dat ik niet bij hem zou mogen blij ven en oh, ik zou me geen raad weten. Ik moet bij hem blijven!" „Maar natuurlijk, mevrouw Ward," zei dokter Warren met die wonder lijk geruststellende glimlach van hem. Ook Jane glimlachte. „Gaat u even mee een kop koffie drinken, mevrouw Ward, nu dokter Warren bij ons patiëntje is." In de zitkamer van de afdeling bracht een verpleegster hen een kop koffie met brood uit de cantine van het ziekenhuis. Toen ze klaar waren zei Jane: „Morgenochtend voor ik naar huis ga, kom ik nog even kijken hoe het er mee is." Zenuwachtig zat mevrouw Ward met haar kopje te spelen. „Zou ik zouden ze het goed vinden, als ik de kosten met kleine beetjes af betaal, denkt u?" „Oh, ja, daar ben ik van over tuigd." Bij ingeving vroeg Jane „Kan ik u misschien met wat geld helpen? Ik wil niet onbescheiden zijn, maar als u hier moet blijven". „Oh, zou u dat willen? Ik bedoel" ze bloosde, „ik heb nog maar een paar dollar en wat kleingeld. Mijn toelage Jane ledigde haar beurs op tafel; het was bijna veertig dollar. „Maar dat is alles wat u hebt!" protesteerde Joeys moeder. „Dat hindert niet. Ik heb kamers hier in de stad. En morgenochtend kan ik naar de bank gaan." Toen ze buiten kwam, besloot Jane naar het Randall herstellings oord te gaan. Het was niet ver; dan kon ze daar een cheque verzilve ren en hoefde niet te wachten tot de bank de volgende dag openging. Mogelijk kon' ze dokter Mac ook even spreken. Hij zou nu wel klaar zijn met het avondspreekuur „Al leen op afspraak" en zou zoals ge woonlijk nog wel wat zijn blijven hangen Ze werd bij het Randall Herstel lingsoord met open armen ontvan gen. Zuster Emily Evans stiet een verheugd gilletje uit toen ze haar de bekende rose met grijze wacht kamer door zag komen, en dokter Mac kwam snel de hall inlopen en nam haar beide handen in de zijne; hartelijk zei hij dat ze veel te lang was weggebleven. „Veel te lang. Maar kom mee" hij drong haar in de richting van zijn kamer „je moet me van al les vertellen. Uit Lance kan ik niets krijgen." „Nee, dat zal wel niet. Lance is het helemaal niet eens met me." Met een diepe zucht ging dokter Mac zitten. Jane nam de stoel voor de patiënten aan de andere kant van het bureau. Ze zat zich af te vragen hoe ze hem zou vertellen wat ze besloten had ze kwam niet terug. „Lance voelde niet voor jou ide alen, is 't niet, kind?" Dr. Randall zat haar ernstig aan te kijken. „Ik heb altijd wel gewe ten dat veel van de moeilijkheden tussen jullie daaruit voortvloeien. Het spijt me, Jane, meer dan ik zeggen kan." Mij ook, dokter Mac. Ik wou dat ik Lance mijn gezichtspunt maar had kunnen laten zien." „Er is dus nog niets veranderd, Jane? Is het dat wat je me wou vertellen?" Ze knikte. De dokter stond op en liep om het bureau heen. „Ik wens je het allerbeste in je verdere leven, Ja ne. Louise en ik allebei. Maar dat weet je wel." Hij stak zijn hand uit toen ze opstond. „Misschien geloof je me niet, maar ik zou er dit alles voor over hebben" het gebaar dat hij met zijn vrije hand maakte, omvatte het Randall herstellings oord, zijn flinke banksaldo, alles „als ik in Ed Johnsons schoenen stond. Hij is een gelukkig mens. En een goed mens, Jane. Het is heer lijk voor je bij hem te zijn." Ze zei er niets over dat ze niet „bij" de oude dokter zou zijn. Dat ze een plekje ging uitzoeken ze had er nog geen flauw idee van waar dat haar nodig zou hebben. Ze nam afscheid van hem, maak te nog een praatje met zuster Evans en met zuster Martin, de andere nachtverpleegster, en nam toen een taxi naar haar kamers. Terwijl ze de ramen opendeed om die bedompte lucht te verdrijven die altijd in lang gesloten kamers hangt, liep ze te overdenken dat ze maatregelen moest gaan nemen om deze etage over te doen. Het waren drie ruime kamers, maar ze hield veel meer van haar grote hoekkamer bij de Batesen waar ze zich al die tijd echt thuis had ge voeld. Eensklaps voelde ze zich overrom peld door een sterk verlangen naar Halesville en met verbazing consta teerde ze dat ze heimwee had. Voor het eerst van mijn leven heb ik heimwee, dacht ze, en dat nog wel naar Halesville. En nu is het te laat Ze had juist besloten ergens wat te gaan eten en dan vroeg naar bed te gaan, toen werd gebeld. Joey Ward, was haar eerste gedachte. Maar nee, daar kon ze niet no dig zijn; niet nu Dr. Warren er bij was, en nog wel half dozijn andere doktoren.Ze haastte zich de trap af om open te doen. „Hallo, liefste. Oom Mac zei dat je er was." „Lance, kom er in." Hij lachte een beetje plagend. „Je lijkt helemaal niet blij me te zien." „Dat is niet helemaal waar; ik wou je juist wel even spreken." Jane zag zijn gezicht betrekken terwijl ze zich omdraaide om voor hem uit de trap weer op te gaan. Lance had geen tijd verloren laten gaan om naar haar toe te komen. Hij moest nog altijd zeker van zich zelf zijnToen ze de kamer in kwamen wees ze hem een stoel en ging zelf op een veilige afstand zit ten. Met een geamuseerd lachje ac cepteerde Lance de aangewezen stoel. „Prachtig, kind. Het spel kan be ginnen. Trek het gordijn maar op." (wordt vervolgd.)

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 7