wAAlwijkse en LanqstRMtse couraitc WINKELSLUITING OP MAANDAG 7 I I I Lederwaren en reisartikelen op de Voorjaarsbeurs 1966 Op-art Arbeidsmarkt in schoenindustrie nog enorm gespannen OPEN OOG Harmonie „St. Crispijn" krijgt nieuw vaandel van <~Yïllerio _Sf Kapelaan Weyling geestelijk adviseur Gouden Huwelijkspenningen Beatrix/Claus assat. Tentoonstelling van hedendaagse ^schoenen- en lederenwaren FORO-garage Waalwijk DEKZEILEN „American stores" Tilburg Jachthaven in Sprang kan aangelegd worden KUOJ J Ford-onderdelen en accessoires Jaarvergadering druk bezocht xcluóieve cJ-lerenkledincj WAALWIJK Korte berichten VRIJDAG 11 MAART 1966 87e JAARGANG No. 19 De ïcho vAn het Zuióen Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Gironummer 1069687 Dit blad verschijnt 2x per week Abonnement p. week (0,26 2 ct. inc.k.) 0,28 p. mnd. (1,10+ 10 ct. inc.k.) 1,20 p. kwrt. (3,25 10 ct. inc.k.) 3,35 p. kwrt. p.post 3,70 by girobetaling (bij incasso p. postkwit. 60ct extra) Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs: 13 cent per mm. Contractadvertenties: speciaal tarief Opgericht 1878 BureauxGrotestraat 205, Waalwijk Tel. 04160-2621 Kaatsheuvel: Dr. van Beurdenstraat 8, tel. 04167 - 2002 Telegram-adres„ECHO" van nat voorlichting over winkelcentrum Tijdens de goed bezochte jaarver gadering van de Waalwijkse r.k. Mid denstandsvereniging heeft voorzitter A. Meijs ten aanzien van de plannen voor een winkelcentrum in het city plan van Waalwijk, medegedeeld, dat het bestuur van de middenstand be zig is inzage te krijgen in de plannen, die het gemeentebestuur in voorberei ding heeft. Er is een afspraak, aldus de heer Meijs, dat na het gereedko men van de betreffende plannen, aan alle geïnteresseerde middenstanders - dus ook aan niet-leden van de mid denstandsvereniging - volledige toe lichting zal worden gegeven. Het kan echter nog wel enkele maanden aanlopen voor het zover is. Uit de opmerkingen die later op de vergadering tijdens de rondvraag naar voren kwamen, blijkt dat het hier gaat om een winkelcentrum tussen de Sta tionsstraat en de Mr. van Coothstraat waar een financieringsmaatschappij bij betrokken zou zijn. Het terrein tussen De Kombi en Speet aan de Grotestraat staat hier buiten. Hier over zou b.v. van middenstandszijde nog met de gemeente onderhandeld kunnen worden. Tot een gezamenlijke aanpak van een middenstandswarenhuis - waar over in een vorige middenstandsver gadering werd gesuggereerd - is het gisteravond niet gekomen. Aan het begin van de bijeenkomst stelde de heer Meijs de nieuwe gees telijke adviseur, kapelaan A. Weijling aan de vergadering voor. De vorige adviseur wilde ontlast worden van zijn adviseurschap. De heer Meijs dankte hem voor hetgeen hij voor de afdeling heeft gedaan en sprak de hoop uit, dat kapelaan Weijling een waardige opvolger zal zijn. De heer D. van Oss gaf een finan- ciëel overzicht, waaruit bleek dat er een niet zo groot voordelig saldo was. De heren H. v. d. Geld, G. Holtgrefe en H. Stassar werden 'be noemd als leden van de kascommis- sie. De heer H. Verhoeven gaf een vol ledig verslag van de activiteiten in 't afgelopen jaar. Het ledental van de Middenstandsvereniging steeg tot 133, van Santos tot 86. Namens de vergadering sprak de heer Meijs nog een woord van felici tatie tot de heer H. van Mil in ver band met diens pauselijke onderschei ding. Als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren J. Lardinois en L. van de Wiel, terwijl de heren H. van Mil en J. Zeegers bij acclamatie wer den herkozen. St. Nicolaas-aktie. Het bestuur kwam met een voor stel vroeger met de St. Nicolaasaktie te beginnen en daarvoor de gemeen telijke winkeliersverordening gewij zigd te krijgen, zodat reeds op 25 no vember met de avondverkoop kon worden begonnen. Uit de vergadering bleek echter geen behoefte te bestaan tot vroegere avondverkoop. Een moeilijk punt voor overeen stemming was het agendapunt "win kelsluiting". Een grote meerderheid van de aanwezigen sprak zich echter uit voor volledige sluiting op de maandagen. Aangezien aan deze kwestie zoveel facetten kleven, werd besloten de enquête die momenteel over dit punt door de Kamer van 1 Koophandel wordt gehouden, voor- I lopig af te wachten. Nadat nog mededelingen waren ge daan over de kernclub van de mid denstand en de jaarlijkse reis van de dames, stelde de heer Meijs een nieu we actie in het vooruitzicht tijdens de St. Nicolaastijd. In verband met de kostbare deelname aan de straatver lichting, was deze speciale aktie de laatste jaren op de achtergrond geko men. Sanering. Omtrent de ontwikkeling van de middenstand en eventuele sanering van z.g. randbedrijven voor die zaken, waarover in de toekomst geen be staansmogelijkheid kan worden ver wacht, stelde de heer Meijs de verga dering in kennis van de tegemoetko mende regelingen die hiervoor wor den ontworpen. Opheffing om om scholing zal in ieder geval op vrij willige basis geschieden. Nadat adviseur Weijling de aan wezigen had voorgehouden, naast het behartigen van eigen en groepsbelan geen ook open te staan voor het alge meen belang en de belangen van an dere groepen, werd van de rondvraag een druk gebruik gemaakt. Enige winkeliers kwamendaarbij nog eens terug op de plannen van de ge meente ten aanzien van winkelcentra en meenden dat de plaatselijke mid denstand bij de ontwikkeling en uit werking van deze plannen nader be trokken zouden moeten worden. van eerste kwaliteit doek tegen bijzonder lage prijzen! Bijv. 400 x 600 115,20 600 x 800 230,40 Op deze prijzen 5% KORTING voor contante betaling. Belt U even tel. (04250) 31748 Bert U even tel. LU4z; L Telefoonstraat 33 (zijstraat Heuvelstraat) n >ek J In de raadsvergadering van janu ari voteerde de raad van Sprang- Capelle een krediet van 10.000.- voor de aanleg van een jachthaven. Maandag ontving het college van b w de goedkeuring van Gedepu teerde Staten. Met de aanleg van de haven zal ten spoedigste worden begonnen. Het ligt in de bedoeling om de jachthaven in mei open te stellen. op de voet Op de Voorjaarsbeurs in Utrecht is ook dit jaar een grote plaats inge ruimd voor lederwaren en reisartikelen. De beurs die maandag officieel geopend is duurt tot en met woensdag 17 maart. Zondag is de beurs gesloten. Op de begane grond van de Vredenburggebouwen kan men de leder- ivaren en reisartikelen aantreffen. In totaal komen daar honderd fabri kanten en importeurs de voorjaars- en zomermodellen tonen. De expo sitieruimte voor de afdeling lederwaren en reisartikelen is bijna 2100 vierkante meter. De gehele Nederlandse produktie, aangevuld met een groot aantal inzendingen uit de EEG-landen is op deze afdeling te be wonderen. Cijfers over de produktie van de geëxposeerde artikelen over 1965 zijn nog niet bekend. De globale cijfers geven voor wat de invoer betreft een toeneming van vijf miljoen gulden te zien. De export is met ruim drie mil joen gulden toegenomen. Uit deze cijfers blijkt overduidelijk dat de Ne derlandse detailhandel in 1965 een goede afnemer is geweest. Ook voor dit seizoen zijn de voor uitzichten gunstig gestemd. Het op timisme, dat op de januari vakbeurs tot uiting kwam zal dus op deze voor jaarsbeurs kunnen worden voortgezet. De lederen tassen hebben "de wind in de zeilen" gekregen. De drang naar het betere en luxere artikel uit zich ook in een vergrote vraag naar lede ren tassen. collecties op-art tassen voor het voet licht. Van de firma Blok van Heijst is er ondermeer een chique vlechttas, uitgevoerd in aniline calfs met python te 'bewonderen. vert. M. HOEDEMAKERS Bevernelstraat 21, Waalwijk Telefoon 04160-3086 De jeugd vormt echter een van de meest interessante groepen voor de massa omzet. Met de sterke drang naar iets nieuws is de jeugd een van de grootste afnemers. Op de Voor jaarsbeurs is ook de op-art oftewel optische kunst vertegenwoordigd. En kele firma's treden met aantrekkelijke JUWELIER Stationsstraat 88 Waalwijk g&g*1 Voor de van mei tot september te houden tentoonstelling in het museum hebben reeds vele Schoen fabrikanten ingeschreven en zij die dit nog willen doen worden ver zocht ten spoedigste aan het be stuur van het Museum te laten we ten of zij 1 of 2 paar of 2 of 4 stuks schoenen van hun fabrikaat willen exposeren. Besloten werd ook Nederlandse Pabrikanten tezamen met fraaie Nederlandse Schoenen te expose ren. Kleine lederwaren, Damestas ten, Reistassen, Koffers en Lederen Kledingstukken zullen worden ge ëxposeerd en uitnodigingen voor deelname werden dezer dagen aan deze groep verzonden. De tentoonstelling zal de eerste speciale zomertentoonstelling zijn die in het schoenenmuseum gehou den wordt en de naam dragen: „Tentoonstelling van de hedendaag se Schoenen en Lederwaren". Via pers, radio en televisie zal deze tentoonstelling onder de aan dacht van het publiek en vooral ook van de jeugd gebracht worden, (I Voor originele daar alle middelbare en andere onderwijs instellingen tot bezoek aan deze unieke tentoonstelling worden aangespoord om kennis te nemen van hetgeen de Nederland se schoenen en lederwarenindustrie momenteel presenteren. Uit de cijfers, ons door het Ge westelijk Arbeidsbureau te Waal wijk verstrekt, blijkt dat de gere gistreerde arbeidsreserve in één jaar is gestegen van 323 naar 485 werknemers. Daarnaast is de vraag naar personeel iets teruggelopen nl. van 1099 naar 1083 sinds 1965. De arbeidsmarkt is, voor wat de schoen, en lederindustrie betreft enorm gestegen. Tegenover de vraag van 541 stond voor de maand febru ari slechts een aanbod van 16 man nelijke arbeidskrachten. Bij het G.A.B. is men echter van mening dat de arbeidsmarkt rustig is, en het grote verschil ten opzich te van vorig jaar terug te voeren is naar seizoenwerkeloosheid. De werknemers nl. die door waterover last zonder werk kwamen, zijn nog steeds niet ondergebracht. Het ligt in de verwachting dat dit nog wel enige tijd zal duren. Het aantal ge registreerde werkelozen in het ge- PLANKENKOORTS (iemand uit het bedrijfsleven stuurde ons 'n brief) "De wereld is gelijk een schouwtoneel; ieder speelt zijn rol en ieder krijgt zijn deel". U weetdat de mensen vaak de hoofdrolspeler de BESTE speler vinden. dat 'n toneelstuk léég is, wanneer de BIJROLLEN niet goed vertolkt worden, dat niet iedereen een hoofdrol kan spelen. Wist U dat Paus Johannes 'n hoofdrolspeler was, die begreep dat ook de bijrollen belangrijk zijn? dat ieder mens (werkend met hoofd of handen) zijn eigen rol heeft te spelen? U weet dat, als een stuk geen succes heeft, vaak de schrijver de verwijten krijgt. dat 't décor op 't toneel slechts bijzaak IS en BLIJFT, dat de spelers vertrouwen moeten hebben in hun regiseur; en de regisseur in zijn spelers. Wist U dat directeurs, ouders en bisschoppen vaak verwijten ge maakt worden, omdat hun werknemers, kinderen en ge lovigen hun rol niet goed spelen? dat 'n machine slechts bijzaak IS en BLIJFT? dat wanneer wij geen vertrouwen hebben in onze meer deren en uiteindelijk in God, dit leven géén leven is in de ware zin van 't woord? Bedrijfsapostolaat Waalwijk e.o. Voor een zeer behoorlijke opkomst van de leden kon voorzitter Fr. Smol ders in zaal "De Lindeboom" de jaar vergadering van de Waalwijkse harmonie St. Crispijn leiden. In zijn openingswoord meende de heer Smol ders te moeten stelten, dat het voor zijn vereniging geen twistpunt kan en mag zijn dat "St. Crispijn" medewer king verleent aan de intocht van St. Nicolaas, aan de carnavalsoptocht, aan de feestelijkheden bij de verjaar dag van de koningin en bij de trouw van prinses Beatrix. Wel moest hij daarbij vaststellen, dat 't bestuur van de harmonie tijdig van dag en uur op de hoogte gesteld dient te worden om volledige muzikale medewerking te kunnen garanderen. Uit het jaaroverzicht van secreta ris A. van Loon bleek, dat de harmo nie de downstemming weer te boven is, zodat diverse optimistische gelui den konden worden vernomen. y De heer H. Teurlings rapporteerde als penningmeester rooskleurige eind cijfers. Met veel instemming werd de me dedeling ontvangen, dat de bescherm heer, de heer J. Malburg, die op de vergadering aanwezig was, de harmo nie een nieuw vaandel zal aanbieden, 't Nieuwe vaandel - meer vlagmodel dan het oude standaardvaandel wordt vervaardigd naar ontwerp van broeder Romualdus en zal aan 't be stuur worden overhandigd tijdens de a.s. feestavond op 16 april. Er werd op deze jaarvergadering nog besloten in het a.s. zomerseizoen een gezamenlijke mars te houden met de Waspikse harmonie Volksvlijt en Volksvermaak en met het Jachthoorn korps Cornu Copiae, eventueel ver bonden met een taptoe. De muziek school wekt bij de harmonie de ver wachting, dat er op de. duur meer ani mo bij de jeugd gekweekt zal worden voor actief lidmaatschap aan de har monie. Momenteel kunnen een drietal jeugdigen worden aangetrokken. Bij de bestuursverkiezing werden de heren H. Teurlings en Th. Bur- manje met algemene stemmen herko zen. De vergadering ging vervolgens akkoord met de benoeming tot ere-lid Ezodra de actieve leden 50 jaar deel uitmaken van de harmonie. Dit neemt niet weg, dat ook na het bereiken van deze mijlpaal het bestuur graag zou zien, dat de ere-leden die daartoe in staat zijn, ook verder nog actief lid zu'len blijven. Op de a.s. feestavond zal aan vier muzikanten dit ere-lid- maatschap worden aangeboden. - Studenten in Djakarta hebben thans het ministerie van buitenlandse zaken van Soebandrio geheel ver nield. De toestand wordt steeds erger. '»s' c. ~v* 'i-*.-?.-. U'.b li"' V. ft i* west Waalwijk van 19 jaar is nog vrij groot nl. 38. Verder zijn deze cijfers in de andere leeftijdsgroepen, van 19 tot 24 jaar 73; van 25 tot 39 jaar 160; van 40 tot 49 jaar, 129; 50- jarigen 129. Het grootste aantal hiervan nl. 180 vindt men in de bouwsector, terwijl ook het aantal minder geschikten of minder vali den nl. 114 hier een grote plaats in neemt. Het gemiddelde van de gere gistreerde arbeidsreserve per eind februari van dit jaar steekt, ook dit maal weer gunstig af tegen andere gemiddelden. Voor Nederland is dit 1,75 procent, voor de provincie 2,6 procent; voor het gewest en het ra yon Waalwijk 1,7 procent; voor Almkerk 2,3 procent en voor Don gen 1 procent. - Dinsdagavond heeft het bruids paar een diner aangeboden in het Hilton-hotel te Amsterdam, waar 286 gasten aanzaten. Het was schitterend versierd met 1500 speciaal gekweekte oranje rozen. Na afloop werd in de Burgerzaal van het Paleis op de Dam een gala-bal aangeboden, waaraan ruim 400 gasten deelnamen. - President Johnson heeft het voorstel van president de Gaulle ver worpen, om de Amerikaanse troepen in Frankrijk onder Frans opperbevel te plaatsen.

Echo van het Zuiden | 1966 | | pagina 13